تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401

نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401

زمان و شیوه برگزاری آزمون بخش خصوصی 1401
نحوه برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401

ششمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401، یک فرصت مناسب برای عرضه شایستگی ها و توانایی ها از سوی داوطلبان به شرکت های معتبر فعال در بخش خصوصی کشور می باشد. شرکت کنندگان در این آزمون تنها بر اساس مهارت های خود گزینش می شوند و معیاری همچون مدرک تحصیلی، معدل و همچنین سابقه کاری افراد برای شرکت های متقاضی نیرو، از اهمیت کمتری برخوردار می باشند.

امسال بیش از 4900 شرکت آمادگی خود را برای جذب نیروی انسانی از طریق این آزمون اعلام کرده اند. مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون، بیش از 25000 فرصت شغلی در 250 عنوان برای استخدام از طریق این آزمون انجام خواهد شد. 203 عنوان شغل مذکور در 8 دسته “مهندسی”، “مدیریتی”، “مالی و اداری”، “هنر، رسانه و آموزش”، “بازاریابی و فروش”، “فنی و اجرایی”، “کارشناسی و ارائه خدمات” و “فناوری اطلاعات” گروه بندی شده اند.

آزمون استخدامی شرکت های صنعتی، تجاری و فناور از بخش خصوصی، به دو صورت حضوری و غیر حضوری و در طی دو مرحله برگزار می گردد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401

آزمون استخدامی بخش خصوصی در دو  مرحله برگزار می شود که طبق آنچه در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است، مرحله اولیه ابتدایی آن که به صورت اینترنتی می باشند، در نیمه اول مرداد ماه سال جاری برگزار می گردد. در ادامه این بخش زمانبندی برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی را در قالب جدول ارائه نموده ایم که قطعا مطالعه آن مفید و ضروری خواهد بود.

زمانبندی برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401
موضوع تاریخ
شروع ثبت نام آزمون 18 تیرماه 1401
پایان ثبت نام آزمون 31 تیرماه 1401
تکمیل ثبت نام و آزمون های شخصیت شناسی 8 مرداد ماه 1401
آزمون های تخصصی 19 شهریور ماه 1401
اعلام نتایج 7 مهر ماه 1401
دعوت به همکاری از سوی شرکت ها 28 آبان ماه 1401

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401، آزمون های تخصصی در نه دسته شغلی جای می گیرند که هر دسته شغلی در یک روز برگزار خواهد شد. بدین ترتیب تمامی رشته ها در 19 شهریور ماه آزمون خواهند داد.

مراحل برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401 

همانطور که اشاره شد آزمون استخدامی بخش خصوصی به دو صورت اینترنتی و حضوری برگزار می گردد که مطابق با مندرجات دفترچه سال جاری مرحله مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی حذف شده است. بدین ترتیب بعد از برگزاری آزمون های تخصصی، شرکت های مربوطه از پذیرفته شدگان دعوت به همکاری می نمایند و اما در ادامه این بخش به چگونگی برگزاری هر یک از آزمون های مذکور می پردازیم.

آزمون های شخصیت شناسی

نخستین مرحله از آزمون اینترنتی مربوط به تست روانشناسی می باشد که داوطلبان را در مسیر شناخت ویژگی های شخصیتی و علایق آنان کمک می کند تا متقاضیان بتوانند با توسعه و بهبود این ویژگی ها در شغل مورد نظر خود موفق ظاهر شوند. آزمون شخصیت شناسی که به صورت آنلاین برگزار می گردد، دارای نمره منفی نمی باشد و در جذب افراد تاثیری ندارد بلکه افراد با پاسخ خود به این سوالات، توصیه های مفیدی را در ارتباط با انتخاب شغل مناسب خود دریافت می کنند.

آزمون های تخصصی

از آنجایی که در پذیرش آزمون های استخدامی بخش خصوصی معیار توانمندی های شغلی افراد و نه مدرک تحصیلی، معدل و… می باشد، لذا عملکرد قابل قبول در این مرحله را به نوعی می توان عامل تعیین کننده در قبولی متقاضیان دانست. آزمون های تخصصی به دو قسمت تقسیم می شوند و مهارت های عمومی و تخصصی داوطلبین را می سنجند که در جدول زیر به آن ها اشاره نموده ایم.

مواد آزمون های تخصصی استخدامی بخش خصوصی 1401
مهارت های عمومی مهارت های تخصصی
دانش زبان انگلیسی

آشنایی با اینترنت و مهارت های هفت گانه آن

ارتباط موثر

و…

این مورد تحت عنوان شایستگی های شغلی برای هر رشته تخصصی متفاوت می باشد.

 بدین ترتیب در قسمت مهارت های تخصصی برای هر یک از عناوین شغلی، دسته ای از سوالات به منظور ارزیابی شایستگی های تخصصی که در هر یک از مشاغل موجود کاربرد دارند، طراحی شده است.

نکته مهم!

لازم به ذکر است که آزمون های بخش مهارت های تخصصی و دانش عمومی دارای نمره منفی می باشند و به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.  آنگونه که در متن مقاله ذکر گردید، متقاضیانی که در رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401 اقدام به نام نویسی نموده اند، نتایج نهایی این آزمون در تاریخ هفتم آبان ماه سال 1401 از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی به نشانی inre.ir منتشر خواهد شد.

سوالات متداول

1- آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401 در چند مرحله برگزار خواهد شد؟

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نامی، این آزمون دارای دو مرحله شایستگی های شغلی و تخصصی است که مطابق با آنچه در متن مقاله ذکر شده است،هر کدام در یک روز برگزار می گردند.

2- آیا آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401 دارای مصاحبه می شود؟

خیر، در سال جاری مرحله مصاحبه حذف شده است.

3- آیا آزمون های تخصصی استخدامی بخش خصوصی دارای نمره منفی می باشند؟

بله، در این دسته از آزمون ها به ازای هر سه پاسخ غلط یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی