تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه های علوم پزشکی 98 - 99
شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از آن جا که هر سال دانشجویان پزشکی بسیاری تقاضای انتقال و یا میهمانی به دانشگاه های شهرهای دیگر را دارند و با مراجعه به واحد مربوطه در دانشگاه با جمله : « شما واجد شرایط انتقال و یا میهمانی نیستی » مواجه می شوند، با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس می گیرند تا از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی مطلع شوند. از این رو تصمیم گرفتیم تا این مقاله را به موضوع ” شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی “ اختصاص دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با تمامی شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی آشنا شوید.

تنها با درخواست انتقال و یا میهمانی داوطلبانی موافقت خواهد شد که دارای شرایط لازم باشند.

شرایط انتقال دانشجویان پزشکی

دانشجویان گروه پزشکی که تقاضای انتقال از دانشگاه خود را دارند علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی برای اخذ انتقالی ، باید دارای شرایطی که در این قسمت به آن پرداخته ایم نیز باشند:

 1. ادامه تحصیل دانشجو در دانشگاه مبدا از لحاظ مقررات آموزشی و انظباطی بلامانع باشد.
 2. دارا بودن حداقل معدل 12.
 3. نمره دانشجو در آزمون ورودی سالی که در دانشگاه پذیرفته شده است نباید از آخرین فرد پذیرفته شده در همان سال و رشته تحصیلی در دانشگاه مقصد ، کمتر باشد.
 4. دانشجویان مقطع کارشناسی بعد از گذراندن ترم یک ، می توانند نسبت به درخواست انتقالی اقدام نمایند.
 5. دانشجویان رشته های دکترای حرفه ای پزشکی ، داروسازی و دندان پزشکی برای درخواست انتقال باید دو ترم تحصیلی را گذرانده باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا  ، انتقال دانشجویان فقط در صورت دارا بودن شروط زیر امکان پذیر می باشد.

 • در صورت شهادت ، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو (در صورتی که دانشجو بنا بر تشخیص قانون به عنوان کفیل خانواده شناخته شود.)

 • معلولیت یا بیماری صعب العلاج دانشجو ( در صورتی که بنا بر تشخیص پزشکان قادر به انجام فعالیت های روزمره به طور مستقل نباشد.)

 • دانشجویان دختر در صورت ازدواج رسمی و دائمی ، چنانچه محل تحصیل یا اشتغال همسرشان (با تایید مراجع زیربط) در شهر دیگری باشد می توانند درخواست خود را برای انتقال اعلام نمایند.

 • انتقال دانشجویان از دوره های روزانه ، شبانه و دانشگاه های غیر حضوری (پیام نور) به دانشگاه های حضوری از قبیل روزانه و شبانه و هم چنین از دانشگاه های غیر دولتی به دانشگاه های دولتی ممنوع می باشد اما انتقال برعکس آن در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و رعایت شرایط و ضوابط مانعی نخواهد داشت.

 • انتقال فرزندان اعضای هیات علمی بر اساس قوانین و آیین نامه های مربوطه صورت خواهد گرفت.

 • دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشند انتقال آن ها به دانشگاه های کشور تابع ضوابط مربوط به خود می باشد.

 • چنانچه با درخواست انتقال دانشجو موافقت شد دانشگاه مبدا باید در مدت یک هفته ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید .

 • انتقال دانشجویان در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار مجاز می باشد.

شرایط میهمانی دانشجویان پزشکی

تمامی داوطلبان باید در هنگام انتخاب رشته نهایت دقت خود را به کار گیرند تا بعد ها دچار مشکل نشوند. بعضی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته مسافت دانشگاه ، شرایط خوابگاهی و … را در نظر نمی گیرند و در دوران تحصیل دچار مشکل می شوند. نکته حائز اهمیت این است که با درخواست نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان به راحتی موافقت نمی شود چرا که آن ها باید واجد شرایطی باشند که از اراده شان خارج است. (شرایطی که در بالا ذکر کردیم)

دانشجویانی که درخواست میهمانی به سایر دانشگاه ها را دارند با توافق دانشگاه های مبدا و مقصد به عنوان دانشجوی میهمان ، می توانند محل تحصیل خود را برای مدت کوتاهی تغییر دهند. برای درخواست میهمانی ، داوطلب باید حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد. دانشجویان می توانند تا 40 واحد درسی را به صورت میهمان بگذرانند.

دانشجویان واجد شرایط گروه پزشکی که قصد درخواست انتقالی و میهمانی را دارند می توانند در زمان مقرر (مهلت ثبت نام برای نیمسال اول از 15 اردیبهشت الی 15 خرداد و برای نیمسال دوم تحصیلی از 20 آبان تا 10 آذر می باشد و در برخی موارد این بازه زمانی قابل تمدید است.) در ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی شرکت نمایند. ثبت نام میهمانی دانشجویان علوم پزشکی در سامانه guest.behdasht.gov.ir انجام می گیرد همچنین متقاضیان نقل و انتقال باید از طریق سامانه trasmission.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره