تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه های علوم پزشکی 99 - 1400
شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان گروه پزشکی (پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی) نیز مانند تمام دانشجوهای دیگر می توانند نسبت به نقل و انتقال و میهمانی خود از دانشگاه محل تحصیل به دانشگاهی دیگر اقدام کنند اما باید شرایط ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی را داشته باشند.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت های guest.behdasht.gov.ir و transmission.behdasht.gov.ir به ترتیب درخواست میهمانی و انتقالی خود را ثبت کنند.

داوطلبانی که قصد میهمانی به دانشگاه دیگری را دارند باید حداقل یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا گذرانده باشند.

شرایط انتقال دانشجویان پزشکی

دانشجویان پزشکی که قصد انتقال و میهمان شدن در دانشگاه دیگری را دارند باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 1. ادامه تحصیل دانشجو در دانشگاه مبدا از لحاظ مقررات آموزشی و انضباطی بلامانع باشد.
 2. متقاضی باید دارای حداقل معدل 12 باشد.
 3. نمره دانشجو در آزمون ورودی سالی که در دانشگاه پذیرفته شده است نباید از آخرین فرد پذیرفته شده در همان سال و رشته تحصیلی در دانشگاه مقصد ، کمتر باشد.
 4. دانشجویان مقطع کارشناسی بعد از گذراندن یک ترم ، می توانند نسبت به درخواست انتقالی خود اقدام نمایند.
 5. دانشجویان رشته های دکتری حرفه ای پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی برای درخواست انتقال باید دو ترم تحصیلی را گذرانده باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده ، انتقال دانشجویان فقط در صورت دارا بودن شروط زیر امکان پذیر می باشد.

 • در صورت شهادت ، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو (در صورتی که دانشجو بنا بر تشخیص قانون به عنوان کفیل خانواده شناخته شود.)
 • معلولیت یا بیماری صعب العلاج دانشجو ( در صورتی که بنا بر تشخیص پزشکان قادر به انجام فعالیت های روزمره به طور مستقل نباشد.)
 • دانشجویان دختر در صورت ازدواج رسمی و دائمی ، چنانچه محل تحصیل یا اشتغال همسرشان (با تایید مراجع ذیربط) در شهر دیگری باشد ، می توانند درخواست خود را برای انتقال اعلام نمایند.
 • انتقال دانشجویان از دوره های روزانه ، شبانه و دانشگاه های غیر حضوری به دانشگاه های حضوری از قبیل روزانه و شبانه و هم چنین از دانشگاه های غیر دولتی به دانشگاه های دولتی ممنوع می باشد اما انتقال برعکس آن در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و رعایت شرایط و ضوابط ، مانعی نخواهد داشت.
 • انتقال فرزندان اعضای هیات علمی بر اساس قوانین و آیین نامه های مربوطه ، صورت خواهد گرفت.
 • انتقال دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشند ، به دانشگاه های داخلی تابع ضوابط مربوط به خود می باشد.
 • چنانچه با درخواست انتقال دانشجو موافقت گردد دانشگاه مبدا باید در عرض یک هفته ، ریزنمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید.
 • انتقال دانشجویان در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار امکانپذیر است.

شرایط میهمانی دانشجویان پزشکی

تمامی داوطلبان باید در هنگام انتخاب رشته کنکور ، نهایت دقت خود را به کار گیرند تا بعدها دچار مشکل نشوند. برخی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته به مسافت دانشگاه ، شرایط خوابگاهی و … توجه نمی کنند و در دوران تحصیل به مشکل برمی خورند. از همین رو به فکر میهمانی و نقل و انتقال می افتند.

دانشجویانی که درخواست میهمانی به سایر دانشگاه ها را دارند با توافق دانشگاه های مبدا و مقصد ، می توانند به عنوان دانشجوی میهمان ، محل تحصیل خود را برای مدت کوتاهی تغییر دهند. برای درخواست میهمانی ، داوطلب باید حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد. لازم به ذکر است که هر دانشجو می تواند تا 40 واحد درسی را به عنوان میهمان بگذراند.

دانشجویان واجد شرایط گروه پزشکی که قصد درخواست انتقالی و میهمانی را دارند ، می توانند در زمان مقرر که برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن متفاوت است ، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. متقاضیان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند بر روی لینک ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی کلیک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من پزشکی کاشان احتمال زیاد قبول میشم میخاستم ببینم میشه با یه دانشجوی پزشکی تهران بهشتی یا ایران جابجا بشیم اگه متقاضی بود؟ یا مثلا مهمان دائم بگیرم؟ مثل رشته های فنی با رنک شدن نمیشه دانشگاه بهتر رفت؟

دریافت مشاوره