تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

میزان مبلغ نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400
هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

تحصیل در دانشگاه پیام نور بر یک نظام آموزشی خاصی استوار است، به این ترتیب که حضور در کلاس های نظری ضرورت ندارد و دانشجویان می توانند فقط در امتحانات آخر ترم شرکت نمایند. یکی از راه هایی که علاقه مندان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند، پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد و شرط اصلی این پدیرش شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه و کسب نمره قابل قبول در آن می باشد.

همان طور که هر دانشگاهی برای جذب و نام نویسی دانشجویان خود یک سری مقررات تعیین نموده است، دانشگاه پیام نور نیز صرفا از واجدین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ثبت نام به عمل می آورد. بنابراین متقاضیان قبل از هر اقدامی می بایست از دارا بودن تمامی این شرایط مطمئن شده و سپس به پرداخت هزینه ثبت نام و تکمیل نام نویسی خود اقدام نمایند. اما چه میزان هزینه ای برای ثبت نام داوطلبان در سال 1400 در نظر گرفته شده است؟

به منظور ارائه تسهیلات به شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، هزینه ای در نظر گرفته شده است که می بایست در هنگام ثبت نام پرداخت شود.

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام از مهم ترین اقدامات متقاضیان این آزمون می باشد. در گام بعدی، داوطلبان می بایست با فراهم کردن مدارک و اطلاعات به نام نویسی از طریق سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بپردازند. اولین مرحله این فرآیند، پرداخت هزینه ای است که سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته است.

هزینه ای که داوطلبان سال 99 جهت ثبت نام اینترنتی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می بایست پرداخت می کردند، 95 هزار تومان تعیین شده بود که میزان مبلغ ثبت نام در این مقطع برای سال 1400 در حال حاضر مشخص نمی باشد اما به محض اعلام، جزئیات و اخبار مربوطه از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار ما گذاشته خواهد شد.

مراحل پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

تمامی امور مربوط به ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بر همین اساس، جهت واریز هزینه نام نویسی می بایست به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق راهنمای تصویری زیر عمل نمایید.

در زمان خرید کارت حتما توجهات لازم را مبذول نمایید زیرا در صورتی که کارت اعتباری آزمون دیگری را دریافت کنید، هزینه پرداخت شده قابل استرداد نمی باشد، بنابراین حتما پس از ورود به سایت به عنوان گزینه مربوط به “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور” حتما دقت کنید.

  • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور، بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” کلیک نمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • اکنون باید از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه، مطابق تصویر دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

  • حال سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند، (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن، جهت پیگیری استفاده نمایید) اطلاعات خود را چک کرده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

  • اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را درج کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

پس از تکمیل مراحل ثبت نام کد پیگیری 16 رقمی را از سامانه دریافت نمایید و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور برای اطلاع از وضعیت قبولی نزد خود حفظ کنید.

ثبت نام دوره فراگیر به معنای پذیرش بدون آزمون نیست و تفاوتی که با آزمون کارشناسی ارشد دارد، در نحوه برگزاری آن می باشد. قبولی دانشجو در دوره فراگیر منوط به موفقیت در آزمون جامع می باشد. در واقع نمره نهایی شما برای پذیرش در دوره فراگیر دانشگاه پیام نور ترکیبی از تاثیر دو عامل یعنی 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد تاثیر معدل کل دوره کارشناسی است. سوالات آزمون ورودی فراگیر ارشد پیام نور به صورت تستی بوده و از منابع معرفی شده در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مطرح می شوند. کلیه داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 خود را دریافت نمایند.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 چقدر است؟

در حال حاضر مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در این آزمون برای سال 1400 اعلام نشده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 اقدام کرد؟

واریز هزینه نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا پس از تکمیل فرآیند خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 می توان هزینه را بازپس گرفت؟

خیر؛ هزینه واریز شده برای ثبت نام در این آزمون تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد