یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

تحصیل در دانشگاه پیام نور بر یک نظام آموزشی خاصی استوار است به این ترتیب که حضور در کلاس های نظری ضرورت ندارد و دانشجویان می توانند فقط در امتحانات آخر ترم شرکت نمایند. یکی از راه هایی که علاقه مندان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند، پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد و شرط اصلی این پدیرش، شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه و کسب نمره قابل قبول در آن می باشد.

همان طور که هر دانشگاهی برای جذب و نام نویسی دانشجویان خود یک سری مقررات تعیین نموده است، دانشگاه پیام نور نیز صرفا از واجدین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ثبت نام به عمل می آورد. بنابراین متقاضیان قبل از هر اقدامی می بایست از دارا بودن تمامی این شرایط مطمئن شده و سپس به پرداخت هزینه ثبت نام و تکمیل نام نویسی خود اقدام نمایند. اما چه میزان هزینه ای برای ثبت نام داوطلبان در نظر گرفته شده است؟

به منظور ارائه تسهیلات به شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، هزینه ای در نظر گرفته شده است که می بایست در هنگام ثبت نام پرداخت شود.

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام از مهم ترین اقدامات متقاضیان این آزمون می باشد. در گام بعدی، داوطلبان می بایست با فراهم کردن مدارک و اطلاعات به ثبت نام در سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بپردازند. اولین مرحله این فرآیند، پرداخت هزینه ای است که سازمان سنجش برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته است.

هزینه ای که داوطلبان سال جاری جهت ثبت نام اینترنتی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باید پرداخت نمایند، 95/000 تومان تعیین شده است که باید به حساب این دانشگاه واریز گردد.

مراحل پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

تمامی امور مربوط به ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بر همین اساس، جهت واریز هزینه نام نویسی می بایست به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق راهنمای تصویری زیر عمل نمایید. در زمان خرید کارت حتما توجهات لازم را مبذول نمایید زیرا در صوردتی که کارت اعتباری آزمون دیگری را دریافت کنید، هزینه پرداخت شده قابل استرداد نمی باشد. بنابراین حتما پس از ورود به سایت، به عنوان گزینه مربوط به “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور” حتما دقت کنید. چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

  • وارد سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور، بر روی لینک ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بیست و یکم)” کلیک نمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • اکنون باید از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه، مطابق تصویر دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1399 (نوبت بیست و یکم)” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام 99

 

  • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

  • در این مرحله سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن، جهت پیگیری استفاده نمایید) اطلاعات خود را چک کرده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

  • اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم پرداخت هزینه آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور 99

 

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، کد پیگیری 16 رقمی را از سامانه دریافت نمایید و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور برای اطلاع از وضعیت قبولی، نزد خود حفظ کنید.

ثبت نام دوره فراگیر به معنای پذیرش بدون آزمون نیست و تفاوتی که با آزمون کارشناسی ارشد دارد در نحوه برگزاری آن می باشد. قبولی دانشجو در دوره فراگیر منوط به موفقیت در آزمون جامع می باشد. در واقع نمره نهایی شما برای پذیرش در دوره فراگیر دانشگاه پیام نور ترکیبی از تاثیر دو عامل یعنی 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد تاثیر معدل کل دوره کارشناسی است. سوالات آزمون ورودی فراگیر ارشد پیام نور به صورت تستی بوده و از منابع معرفی شده در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مطرح می شوند. کلیه داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 خود را دریافت نمایند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 چقدر است؟

در حال حاضر مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در این آزمون اعلام نشده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اقدام کرد؟

واریز هزینه نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی بوده و به همین منظور باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org آن را پرداخت نمود.

3- آیا پس از تکمیل فرآیند خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می توان هزینه را بازپس گرفت؟

خیر؛ هزینه واریز شده تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد