تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

هزینه نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هرساله در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می نماید. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و در زمان مقرر انجام می گیرد که داوطلبان علاقه مند می توانند در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند. همان طور که شرکت در هر آزمونی مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام می باشد، آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست ابتدا هزینه مربوطه را واریز و سپس برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند با توجه به مدرک کارشناسی (و یا بالاتر) در دو رشته امتحانی (از دو گروه متفاوت) شرکت کنند که در این صورت باید برای هر کدام هزینه مجزا پرداخت نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تمامی مراحل آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت انجام می گیرد. همان طور که قبلا ذکر کردیم داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دارند ابتدا باید هزینه ثبت نام آزمون را پرداخت نمایند به این طریق که از تاریخ 29 بهمن لغایت 10 اسفند ماه 99 به سایت مربوطه مراجعه نموده و هزینه را به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال می باشد (دارای رمز دوم هستند) واریز نمایند.

هزینه ثبت نام برای هر گروه امتحانی در آزمون ارشد وزارت بهداشت، 90 هزار تومان می باشد و داوطلبانی که علاقمند به استفاده از خدمات پیام کوتاه هستند باید علاوه بر مبلغ ذکر شده، 850 تومان نیز واریز کنند که این هزینه برای متاخرین ثبت نام در آزمون سال 1400 که در مهلت اولیه نام نویسی خود را به انجام نرسانند، به مبلغ 120 هزار تومان افزایش می یابد که هزینه خدمات پیامکی نیز همان 850 تومان خواهد بود. آن دسته از شرکت کنندگانی که متقاضی ثبت نام در دو گروه امتحانی هستند باید مبلغ مذکور را دو بار با عناوین 1) پرداخت هزینه – رشته اول امتحانی (از یک گروه)، 2) پرداخت هزینه – رشته دوم امتحانی (از یکی از سه گروه باقیمانده) پرداخت نمایند. برای مثال اگر فردی یکی از رشته های مجموعه پرستاری را از گروه 3 و رشته اقتصاد بهداشت را از گروه 2 انتخاب کند، بایستی دو بار مبلغ تعیین شده را پرداخت نماید.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تمامی داوطلبان می بایست در زمان مقرر برای تکمیل فرم ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. ثبت نام و پرداخت هزینه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد که نحوه انجام مراحل آن به شرح زیر می باشد.

 • ابتدا به سایت مذکور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه “ارشد” را انتخاب نمایید.مرحله اول ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • در صفحه پیش رو بر روی گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • با ورود به صفحه جدید، مجددا بر روی گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک کنید.مرحله سوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • پس از تیک زدن عبارت “ورود با کد ملی” و وارد کردن کد ملی در قسمت مربوطه، دکمه “مشاهده” را بفشارید.مرحله چهارم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • سپس بایستی بر روی لینک “پرداخت الکترونیکی” کلیک نمایید.
  مرحله پنجم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • در این صفحه نکاتی در زمینه خرید کارت بیان شده است که پس از مطالعه آن ها، عبارت نشان داده شده در تصویر را تیک بزیند و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.مرحله ششم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • در این مرحله داوطلبان باید هزینه را برای رشته امتحانی اول پرداخت نمایند. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. سپس اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد کرده و هزینه را برای یک رشته امتحانی واریز نمایید.مرحله هفتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد کرده و هزینه قابل پرداخت که در قسمت چپ صفحه نشان داده شده است را واریز نمایید.
  مرحله هشتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • بعد از پرداخت هزینه، داوطلبان باید مجددا وارد سامانه اینترنتی مرکز سنجش شده و کد ملی خود را وارد کرده و از وضعیت پرداخت خود برای رشته امتحانی اول اطلاع یابند. داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در رشته امتحانی دوم را دارند باید گزینه “پرداخت هزینه آزمون برای رشته دوم” را انتخاب کرده و تمامی مراحل قبلی را دوباره تکرار نمایند.

نکته مهم: داوطلبانی که در یک رشته امتحانی ثبت نام کرده اند و بعد از انجام کلیه مراحل، از فرم نهایی ثبت نام نیز پرینت گرفته باشند اما بعد از آن تصمیم به انتخاب رشته دوم داشته باشند می بایست با مراجعه به گزینه ویرایش فرم ثبت نام، اقدام به انتخاب رشته دوم و پرداخت همزمان هزینه کرده و تمامی مراحل را تا تایید نهایی آن انجام دهد.

بعد از به پایان رسیدن مراحل پرداخت هزینه نام نویسی، گزینه “آغاز ثبت نام” فعال می شود که داوطلبان باید با در دسترس داشتن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدامات مربوط به  تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نمایند. متقاضیان می بایست پیش از اقدام به تکمیل تقاضانامه خود، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا از تمامی شرایط و نکات مورد نیاز برای نام نویسی آزمون مذکور اطلاعات کافی داشته باشند.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چقدر است؟

هزینه ثبت نام در مهلت تعیین شده 90 هزار تومان و برای متاخرین 120 هزار تومان می باشد.

2- پرداخت هزینه ثبت نام از طریق چه سایتی قابل انجام است و نحوه آن چگونه می باشد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir این هزینه را به روشی که در این مقاله ذکر شده است، پرداخت نمایید.

3- داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستم و تمایل دارم در دو گروه امتحانی شرکت کنم. آیا باید هزینه جداگانه ای بپردازم؟

بله، باید هزینه مربوط به هر دو رشته امتحانی خود را در سایت مذکور پرداخت نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد