تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

هزینه نام نویسی کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401
هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هرساله در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می نماید. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و در زمان مقرر انجام می گیرد که داوطلبان علاقه مند می توانند در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهند. همان طور که شرکت نمودن برای انجام هر فرآیندی مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام می باشد، آزمون مذکور نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت را دارند، می بایست ابتدا هزینه مربوطه را واریز و سپس برای تکمیل فرم اینترنتی مربوطه اقدام نمایند. آیا از میزان دقیق  و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام برای سال 1401 اطلاع دارید؟

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 برای متاخرین در نام نویسی با ۳۰ درصد افزایش همراه خواهد بود.

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

تمامی مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از جمله پرداخت هزینه نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت انجام می گیرد. مطابق روند هر ساله، فرآیند واریز وجه به صورت الکترونیکی معمولا همزمان با بازه نام نویسی از اواخر بهمن ماه تا اواسط اسفند و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می شود.

هزینه ثبت نام برای هر گروه امتحانی در دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است، در حال حاضر میزان وجه لازم جهت پرداخت و تکمیل فرآیند نام نویسی کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 مشخص نشده است اما در سال گذشته این مبلغ، 90 هزار تومان بود و داوطلبان علاقه مند به استفاده از خدمات پیام کوتاه، باید علاوه بر رقم ذکر شده، مبلغی را به صورت مجزا پرداخت می کردند.

علاوه بر این، متاخرین ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و تمدید آن نام نویسی خود را به انجام نرسانند، حدودا ۳۰ درصد مبلغ اولیه نام نویسی به هزینه پرداختی آن ها اضافه خواهد شد.

نکته: آن دسته از شرکت کنندگانی که متقاضی ثبت نام در دو گروه امتحانی هستند، می بایست مبلغ مربوط به ثبت نام خود را به صورت زیر پرداخت نمایند.

هزینه رشته اول امتحانی (از یک گروه) + هزینه رشته دوم امتحانی (از یکی از سه گروه باقیمانده)

برای مثال اگر فردی یکی از رشته های مجموعه پرستاری را از گروه 3 و رشته اقتصاد بهداشت را از گروه 2 انتخاب کند، بایستی دو بار مبلغ تعیین شده را پرداخت نماید.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

تمامی داوطلبان می بایست در زمان مقرر برای تکمیل فرم ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. ثبت نام و پرداخت هزینه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد که نحوه انجام مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت مذکور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه “ارشد” را انتخاب نمایید. مرحله اول ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • در صفحه پیش رو گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” را برگزینید.مرحله دوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • با ورود به صفحه جدید، بر روی گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک کنید.مرحله سوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • پس از تیک زدن عبارت “ورود با کد ملی” و تکمیل قسمت مربوطه، دکمه “مشاهده” را بفشارید.مرحله چهارم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • سپس بر روی لینک “پرداخت الکترونیکی” کلیک کنید. مرحله پنجم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • در این صفحه نکاتی در زمینه خرید کارت بیان شده است که پس از مطالعه آن ها، عبارت نشان داده شده در تصویر را فعال کرده و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید. مرحله ششم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

  • در این مرحله داوطلبان باید هزینه را برای رشته امتحانی اول پرداخت نمایند. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. سپس اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد کرده و هزینه را برای یک رشته امتحانی واریز نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد کرده و سپس وجه قابل پرداخت را با کلیک روی دکمه “پرداخت،” واریز نمایید.مرحله هشتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

بعد از پرداخت هزینه، مجددا به سامانه اینترنتی مرکز سنجش وارد شوید و با استفاده از کد ملی خود از وضعیت پرداخت برای رشته امتحانی اول اطلاع یابید. داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در رشته امتحانی دوم را داشته باشند نیز می بایست گزینه “پرداخت هزینه آزمون برای رشته دوم” را انتخاب نموده و مطابق با روند مذکور، اقدامات مربوطه را به انجام برسانند.

همچنین پس از نام نویسی در رشته اول امتحانی، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و حتی اعلام علاقه مندی به شرکت در رشته امتحانی دوم نیز تا پایان زمان نام نویسی این آزمون وجود خواهد داشت.

بعد از به پایان رسیدن مراحل پرداخت هزینه نام نویسی، گزینه “آغاز ثبت نام” فعال می شود که داوطلبان باید با در دسترس داشتن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدامات مربوط به تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نمایند.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون 1401 هنوز اعلام نشده اما انتظار می رود نسبت به سال گذشته با افزایش مبلغ همراه باشد.

2- پرداخت هزینه ثبت نام از طریق چه سایتی قابل انجام است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir این هزینه را به روشی که در این مقاله ذکر شده است، پرداخت نمایید.

3- داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستم و تمایل دارم در دو گروه امتحانی شرکت کنم. آیا باید هزینه جداگانه ای بپردازم؟

بله، باید هزینه مربوط به هر دو رشته امتحانی خود را در سایت مذکور پرداخت نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد