تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400
ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

با شروع زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود نمره و حدنصاب رتبه لازم را کسب کرده اند، در صورت تمایل می توانند نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

یکی از مسائلی که به طور معمول هرساله برخی داوطلبان با آن مواجه می شوند، وجود خطا در فرم انتخاب رشته بعد از ثبت نهایی کد رشته های انتخابی و دریافت کد پیگیری، می باشد. مرکز سنجش آموزش پزشکی برای حل مشکل این دسته از داوطلبان امکانی را فراهم نموده تا بتوانند نسبت به ویرایش فرم خود اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم به نحوه انجام این فرآیند بپردازیم.

امکان ویرایش فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری، در روز 7 شهریور ماه برای داوطلبان ایجاد شده است.

زمان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی، فرآیندی اینترنتی بوده که از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. داوطلبانی که رتبه و تراز حدنصاب را کسب کرده اند، می توانند نسبت به انتخاب کد رشته های ارائه شده و ثبت آن ها در فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند.

گاها ممکن است عده ای از متقاضیان هنگام به ثبت رساندن کد رشته های انتخابی دچار خطا شده و قصد ویرایش فرم خود را داشته باشند. این دسته از افراد تا زمانی که سامانه انتخاب رشته فعال است، می توانند به منظور اعمال تغییرات مورد نظر اقدام نمایند. همچنین ممکن است زمان انتخاب رشته مورد تمدید قرار بگیرد که در این صورت نیز امکان ویرایش برای داوطلبان فراهم می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در روزهای بین 2 الی 4 شهریور ماه تعیین شده بود و مرکز سنجش پزشکی، فرصت مجددی را یک بار از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 7 شهریور ماه الی ساعت 24 همان روز و بار دیگر از روز 11 الی 13 شهریور ماه به منظور ثبت یا ویرایش کد رشته محل های انتخابی علاقه مندان در نظر گرفت.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که قصد حذف، اضافه یا جا به جایی کد رشته محل های ثبت شده خود را دارند، با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در زمان مقرر و طی نمودن مراحل زیر می توانند فرم انتخاب رشته خود را بر اساس معیار های مورد نظر ویرایش نمایند.

  • مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد / ارشد” از منوی سمت راست

مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها”

مرحله دوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • انتخاب مجدد گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” و درج کد رهگیری در بخش خواسته شده

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، می توانید با استفاده از گزینه “جابجایی” یا “حذف” تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید. البته لازم به ذکر است که این عمل قبل از فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان پذیر است.

داوطلبانی که در موعد مقرر کد رشته محل های مورد علاقه خود را با موفقیت در سامانه مربوطه ثبت کرده و کد پیگیری دریافت نموده اند، در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چنانچه در هر یک از انتخاب های خود پذیرفته شده باشند، باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام خود به دانشگاه پذیرنده مراجعه نمایند. اما داوطلبانی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند این امکان را دارند تا شانس خود را در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت امتحان نمایند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی می توانند نسبت به اصلاح فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند؟

این امکان از روز 2 الی 4 شهریور که لینک انتخاب رشته بر روی سامانه فعال است، در روز 7 شهریور و همچنین از روز 11 الی 13 شهریور ماه برای متقاضیان ایجاد شده است.

2- در چه مواردی نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 خواهیم داشت؟

در صورتی که قصد حذف، اضافه یا جا به جایی کد رشته محل های ثبت شده را داشته باشیم.

3- ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 برای شرکت کنندگان از چه طریقی امکان پذیر است؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سایتی که کدرشته محل های انتخابی خود را در آن ثبت نموده اند، به نشانی sanjeshp.ir تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد