تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

راهنمای ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401
ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی می بایست در زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، اقدام به درج مشخصات شخصی، تحصیلی و… خود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نمایند. دانلود و مطالعه دقیق محتویات و مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می تواند تا حد بسیار زیادی، احتمال بروز خطا در تکمیل فرم های تقاضانامه اینترنتی را به حداقل برساند اما همواره درصدی از داوطلبان در وارد نمودن اطلاعات خود دچار اشتباه می شوند و به دنبال راهی برای ویرایش مشخصات خود می گردند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، مجریان برگزاری کنکور ارشد علوم پزشکی هستند و هرساله نیز با در نظر گرفتن مناسباتی، در صدد جبران خطاهای برآمده از متقاضیان در حین پروسه نام نویسی بر می آیند. 

داوطلبان باید نهایت دقت را در تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 بکار گیرند و چنانچه اطلاعات خود را به اشتباه در سامانه درج نمایند، می بایست در اسرع وقت نسبت به ویرایش آن اقدام کنند تا در مراحل بعدی آزمون با مشکل مواجه نشوند.

هر گونه مغایرت در مندرجات فرم ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت با اطلاعات حقیقی داوطلب، باعث لغو قبولی فرد پذیرفته شده و محرومیت یک ساله او از شرکت در آزمون ارشد علوم پزشکی می گردد.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 

بنابر صلاح دید مراجع مربوطه، هر ساله امکان ویرایش محدود یا وسیع اطلاعات ثبت نامی داوطلبان شرکت در آزمون ارشد علوم پزشکی در چهار بازه زمانی وجود دارد و داوطلبان می تواند طی این چهار مرحله نسبت به تصحیح اشتباهات احتمالی خود در سایت sanjeshp.ir اقدام نمایند. مندرجات نادرست، در صورت عدم تصحیح و باقی ماندن در مراحل بعدی، می تواند موجب بازماندن متقاضی از شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت یا حتی محرومیت یک ساله وی از شرکت در آزمون مورد نظر شود.

مرحله اول: مهلت قانونی ثبت نام

مهلت قانونی ثبت نام، فرصتی برای درج اطلاعات شخصی، تحصیلی و… داوطلب در سایت سنجش آموزش پزشکی به منظور تکمیل پروسه نام نویسی آزمون ارشد علوم پزشکی می باشد که هزاران نفر در این بازه زمانی موفق به تکمیل روند ثبت نام خود می گردند. در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی نیز وجود دارد و افرادی که به دلیل بی اطلاعی از ضوابط یا بی دقتی در وارد نمودن اطلاعات، دچار ثبت خطا در این زمینه شده اند، می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی نسبت به ویرایش مشخصات خود اقدام کنند.

هنوز تاریخ مشخصی برای شروع بازه نام نویسی آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401 اعلام نشده است اما به نظر می رسد که این فرایند همانند سال گذشته در اوایل اسفندماه به انجام رسد. شما می توانید اخبار تکمیلی در این زمینه را از طریق عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره پیگیری نمایید.

مرحله دوم: تمدید مهلت ثبت نام

مهلت قانونی ثبت نام، پس از چند روز به پایان می رسد. در این حالت ممکن است متصور شوید که دیگر راهی برای ویرایش خطاهای پیش آمده وجود ندارد و به قول معروف، دست تان دیگر به جایی بند نیست اما صورت مساله چیز دیگری را نشان می دهد! سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور، معمولا پس از پایان بازه زمانی مذکور، 2 الی 3 روز را تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در نظر می گیرد. داوطلبان جامانده از ثبت نام و متقاضیانی که در مهلت قانونی نام نویسی، موفق به ویرایش و اصلاح اطلاعات خود نشده اند، می توانند در این فرصت مناسب نسبت به انجام مراحل نام برده اقدام کنند.

مرحله سوم: مهلت مجدد ثبت نام

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، عبارت است از بازه زمانی مشخصی که مدتی پس از پایان یافتن مهلت قانونی نام نویسی شروع می شود تا آخرین بازمانده ها نیز بتوانند با تکمیل فرم های تقاضانامه و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، خود را در قامت داوطلب شرکت در این تورنمنت بزرگ ببینند.

این روند در سال گذشته، در اواخر فروردین ماه به انجام رسید اما هنوز اطلاع رسانی دقیقی در رابطه با زمان شروع مهلت مجدد نام نویسی آزمون ارشد علوم پزشکی 1401 صورت نگرفته است. به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، این مقاله بروز خواهد شد.

مرحله چهارم: زمان دریافت کارت ورود به جلسه

امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد علوم پزشکی 1401، معمولا 2 الی سه روز پیش از زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 وجود دارد و متقاضیان می توانند برای دریافت این کارت از طریق سامانه sanjeshp.ir اقدام نمایند. در همین زمان، داوطلبان می توانند به صورت محدود، برخی مشخصات ثبت نامی خود را ویرایش کنند. معدل، رشته، محل و تاریخ فارغ التحصیلی از جمله این موارد به شمار می روند.

همان طور که اشاره نمودیم، امکان ویرایش مندرجات در این مرحله کاملا محدود است و متقاضیان نمی توانند نسبت به تغییر مواردی مانند رشته و حوزه امتحانی خود اقدام کنند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تصحیح مشخصاتی از قبیل عکس داوطلب، زبان خارجی منتخب و نوع معلولیت در این زمان، صرفا از طریق باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  امکان پذیر می باشد.

لازم به ذکر است امکان تغییر حوزه امتحانی نیز در بازه زمانی مشخصی که از سوی سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می گردد، وجود دارد. به داوطلبانی که مشخصات خود را در این سامانه مورد ویرایش قرار داده اند، توصیه می شود که پس از اتمام پروسه، یک پرینت از تاییدیه ثبت نام خود تهیه نمایند و آن را تا زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نزد خود نگاه دارند. همچنین به افرادی که حوزه امتحانی خود را تغییر داده اند نیز پیشنهاد می کنیم در انتهای فرایند، نسبت به دریافت مجدد کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

راهنمای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

آن دسته از داوطلبانی که متوجه بروز اشتباه و خطا در فرم تقاضانامه ثبت نام خود شده اند، بایستی بعد از ورود به پورتال شخصی خود در زمان مناسب، اقدام به ویرایش اطلاعات نادرست نمایند. لازم به ذکر است که ویرایش اطلاعات و مدارک ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، نیازی به واریز مجدد هزینه ثبت نام ندارد و این افراد می توانند با همان کد پیگیری اولیه نسبت به انجام تصحیحات مورد نظر خود اقدام نمایند. برای ویرایش اطلاعات در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، مطابق تصویر زیر عمل کنید.

  • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نموده و از منو سمت راست، وارد بخش “کارشناسی ارشد” و سپس “ارشد” شوید.

مرحله اول ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

  • در صفحه پیش رو بر روی گزینه فعال “ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله دوم ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

  • با ورود به صفحه جدید، مجددا دکمه “ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

  • با وارد نمودن کد رهگیری اولیه در فیلد مربوطه، فرم تقاضانامه خود را مشاهده و اطلاعات مورد نظرتان را ویرایش نمایید.

مرحله چهارم ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

 

سوالات متداول

1- ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 در چه زمانی انجام می گیرد؟

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون مربوطه در مهلت قانونی نام نویسی، تمدید مهلت، مهلت مجدد ثبت نام و زمان دریافت کارت ورود به جلسه وجود دارد.

2- ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی چگونه صورت می پذیرد؟

داوطلبان می توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir  نسبت به ویرایش مشخصات ثبت نامی خود اقدام کنند.

3- آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور ارشد وزارت بهداشت نیاز به واریز هزینه مجدد می باشد؟

خیر، ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور ارشد وزارت بهداشت نیازی به واریز مجدد هزینه نام نویسی ندارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام من رشته امتحانی در کنکور اشتباه ثبت شده بازه زمانی اطلاعات ویرایش هم تمام شده باید چکار کنم لطفا کمکم کنید

    • با سلام، شما می توانید در سایت سنجش پزشکی، ارسال درخواست انجام دهید و از طریق وزارت بهداشت پیگیری کنید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد