جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

بررسی شرایط پرستاری بدون آزمون

پرستاری بدون کنکور 98
پرستاری بدون کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در رابطه با رشته پرستاری که طرفداران بسیاری دارد و هر ساله شاهد رقابت بسیاری از داوطلبان رشته تجربی برای قبولی در رشته پرستاری هستیم لازم است بگوییم که این رشته از شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود که نقش مراقبت از بیماران را بر عهده دارد. اما در این میان، یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان علاقمند به رشته پرستاری مطرح می شود این است که آیا امکان تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور وجود دارد یا خیر؟ لازم دانستیم سوال شما داوطلبان را در این مقاله به طور اختصاصی مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به علاقه بسیاری از داوطلبان جهت تحصیل در رشته پرستاری،شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه های تهران شعبه پردیس کیش بوده ایم که آمادگی خود را جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور اعلام کرده اند.اما در صورتی که خواستار تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری هستید لازم است از شرایط و ضوابط مرتبط با آن مطلع باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش متقاضیان در مقطع کاردانی رشته های پیراپزشکی به صورت بدون کنکور 

1-دارا بودن حداقل  18 سال سن و حداکثر ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

2- ارائه گواهی سلامت به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

3-ارائه اصل گواهی تائید شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه در صورت تقاضای استفاده از سهمیه ایثارگران

4-رضایت همسر در صورت تاهل

5- شرط بومی بودن. داوطلبان نظام جدید می بایست یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.ضمن اینکه در سال جاری محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

6-شرکت در این دوره ها به عنوان تحصیل مجدد به شمار می رود یعنی دانش آموخته ی کاردانی، کارشناسی پیوسته ،کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی ارشد و دکترای عمومی تنها در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را  خواهند داشت در غیر این صورت امکان شرکت در این دوره ها برای داوطلبان وجود نخواهد داشت .

7- ارائه تقاضای کتبی و درخواست ثبت نام، تصویر آخرین مدرک تحصیلی(کارنامه تحصیلی دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی)، اصل و فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و درصورت دارابودن توضیحات، ضمیمه نمودن تصویر صفحه آخر شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، ۶ قطعه عکس ۴×۳ به همراه مشخصات درج شده پشت آن ، تائید بومی بودن و مقبولیت اجتماعی، طبق نامه شورای اسلامی شهر و یا روستا تحت نظر آموزش و کمیته پذیرش

8-موفقیت در مرحله بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه توسط کمیته پذیرش. شما داوطلبان می بایست جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورید.برای مثال اشراف کامل بر ویژگی های خود و همچنین دلیل انتخاب رشته مورد نظر،میزان علاقه به این رشته و هدف از انتخاب شغل و…از جمله مواردیست که مورد بررسی قرار می گیرد و باید تسلط کامل را در این خصوص بدست آورید.

آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد امکان پذیر است ؟

در پاسخ به این سوال که آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است یا خیر؟ باید بدانید که تحصیل در برخی از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور امکان پذیر است.
توجه داشته باشید که تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می پذیرد.

شرایط فارغ التحصیلی متقاضیان رشته پرستاری بدون کنکور

1-داوطلبان پذیرفته شده ملزم به ارائه تعهد به دانشگاه محل قبولی خود که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد، خواهند بود. (البته این شرط مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود).

2- مدرک اعطا شده به داوطلبان پس از پایان دوره ی تحصیلی مستقیما  از دانشکده علوم پزشکی صادر خواهد شد.

3- داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهند داشت.

شرایط پذیرش استعداد درخشان برای پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان به این صورت است که مرکز سنجش وزارت بهداشت بر اساس اولویت از بالاترین امتیاز(امتیاز مربوطه توسط دانشگاه اعلام می شود) اقدام به پذیرش افراد متقاضی البته در صورت داشتن ظرفیت می نماید. همچنین در صورتی که امتیاز دو یا چند نفر کاملا یکسان باشد، معدل متقاضیان در رتبه بندی آنها لحاظ خواهد شد.

رشته محل هم از دیگر عوامل موثر در پذیرش متقاضیان خواهد بود.به عنوان مثال در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی تهران بخواهد اقدام به پذیرش 2 تن از دانشجویان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد نماید، فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران که خواستار تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد هستند حتی اگر امتیاز آنها پایین تر باشد باز هم در اولویت خواهند بود. دانشجویان در صورت نداشتن تداخل می توانند در آزمون ارشد رشته علوم پرستاری نیز ثبت نام نمایند.

نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد

در صورتی که خواستار ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هستید می بایست ضمن همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایید.زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که قبل از آن مرکز سنجش آن را اعلام خواهد کرد.اما در خصوصتاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور به اطلاعتان می رسانیم که این تاریخ همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته پرستاری و سایر رشته ها اعلام خواهد شد.

ضمن اینکه نحوه پذیرش داوطلبان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها متغیر می باشد. به عنوان مثال اگر در رشته پرستاری، چند دانشگاه علوم پزشکی از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت، دانشجوی پرستاری پذیرش می کنند، معمولا 1 یا 2 نفر را علاوه بر افراد سهمیه آزاد، به صورت بدون کنکور و براساس اعلام اسامی آنها از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت، پذیرش خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۷۹ نظر

 1. Avatar

  سلام امکان داره کاردان پیرا پزشکی بگیرن بدون کنکور و من که لیسانس بهداشت دارم و ۲۹ سالمه میتونم شرکت کنم؟دانشگاه ازاد چی بهمن پرستاری میگیره و با تردز ۷۰۷۴ کجاها شانس قبولی دارم

 2. Avatar

  سلام وقت بخیر بنده رشته تجربی هستم دیپلم و پیش دانشگاهی هم دارم اما کنکور ندادم هنوز.به رشته پرستاری علاقمندم.آیا شرایط اینو دارم که بدون کنکور به رشته مورد علاقه ام برسم.۲۱ساله هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای اطلاع از رشته های ارائه شده در لیست دانشگاه های سراسری و آزاد و همچنین رشته پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی میبایست منتظر دفترچه انتخاب رشته از سوی این دانشگاه ها باشیم و احتمال ارائه شدن رشته پرستاری بدون آزمون بسیار پایین می باشد.

 3. Avatar

  اگر ۸۵ درصد رشته ها بدون کنکور هست شامل پیراپزشکی میشود؟

 4. Avatar

  سلام می خواستم بدونه اینکه کنکور بدیم وارد دانشگاه ازاد برا پرستاری میشیم و این طرح در اردبیل هم قابل اجراست

 5. Avatar

  سلام،لطفا جواب بدید!با توجه ب اینکه کنکور ۹۸دومرحله ای شده و رشته های براساس سوابق تحصیلی رو دی یا بهمن ماه برگزار میکنن،میخواستم بپرسم ک آیا با معدل کتبی ۱۶/۶۲ و معدل کل۱۹/۲۱ میتونم علوم آزمایشگاهی قبول بشم،همه ی شرایط پذیرش رو هم دارم و بومی استان لرستان محصوب میشم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورت دارا بودن شرط سنی تا ۲۵ سال و با توجه به معدل کتبی ۱۶/۶۲ چنانچه طرح رشته های پیراپزشکی بدون آزمون در استان بومی شما برای سال ۹۸ ارائه گردد میتوانید با شرکت در کنکور سراسری تجربی و انتخاب رشته شانس خود را برای پذیرش در مقطع کاردانی رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری امتحان کنید.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشین من رشتم انسانیه ولی علاقه ب پرستاری دارم الن هم در دانشگاه پیام نور مشغول تحصیل هستم میخواستم بدونم ایا میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم یا نه؟!
  ساکن پاکدشت هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای وارد شدن به رشته های پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور میبایست دارای شرایط زیر باشید:
   شرط سنی تا ۲۵ سال، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی و معدل کتبی بالای ۱۵، شرط بومی بودن، پذیرش در مقطع کاردانی و تعهد خدمت ۳ برابر دوره تحصیل، حضور سر جلسه کنکور تجربی و دسترسی به دفترچه انتخاب رشته و اعلام آمادگی به دانشگاه هایی که این طرح را ارائه میدهند.

 7. Avatar

  سلام ایا این طرحی ک گفتن ک اونایی ک کنکور دادن مامایی پرستاری قبول نشدن میتونن الان ازاد ترم بهمنی شرکت کنن فقد کنکور داده باشن و نرفته قاشن دانشگاه

 8. Avatar

  با سلام من میخوام امسال بهیاری بخونم میشه راهنماییم کنید که چطوری ثبت نام کنم و شرایط ثبت نامش چیه با سپاسسا

 9. Avatar

  باسلام من کارشناسی ای تی دارم رشتم کلا فنی بوده خیلیم به پرستاری علاقه دارم چیکار باید بکنم سخته برم تجربی رو ازاول بخونم ۲۴ سالمه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای وارد شدن به رشته پرستاری حتما باید در کنکور تجربی شرکت کرده و تراز و رتبه ی لازم برای ورود به دانشگاه های مدنظر(دانشگاه های روزانه، آزاد،پردیس و واحددهای خودگردان ) را کسب کنید.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید؛ من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم و ساکن مشهد هستم، میخواستم راهنمایی کنید که میتونم برای پرستاری بخونم؟؟؟ سنم هم ۲۳ ساله ، فقط چون گفته بودین باید بومی باشیم، یعنی باید مدارک مربوط به دیپلمم از تهران باشه؟؟؟ خیلی ممنون اگر راهنماییی کنید

  • Avatar

   باسلام
   پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دارای شرایط بومی بودن ، محدودیت سنی … می باشدو در خصوص بومی بودن ؛شما بایدمتولد استانی که در آن کنکور می دهید، باشید.
   و اینکه درآن استان مدرک تحصیلی گرفته باشید و یااینکه دراستان مربوطه بیمه برای خود و همسر یاخانواده رد شده باشد.

 11. Avatar

  سلام وقت بخیر من ساکن رشتم و معدل نزدیک ۱۷ دارم و کنکور امسال تراز ۳۵۴۱دارم در تجربی در انتخاب رشته همه رو رشت زدم و قبول نشدم امکانش هست راهنمایی کنید بین رشته های مامایی هوشبری و کلا پیراپزشکی چه رشته هایی بدون کنکور میپذیرن از کجا میتونم بخونم؟ این اطلاعات رو

  • Avatar

   با سلام . به طور کلی رشته های پیراپزشکی مانند مامایی و هوشبری و پرستاری و … در دوره های بدون کنکور ارائه نشده است و دانشگاه ها برای رشته هایی مانند زیست شناسی و میکروبیولوژی و … از طریق بدون کنکور پذیرش دارند

 12. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. من پشت کنکوریم .امسال مدرک کمک پستاری میگیرم. میخواستم بپرسم اگه تو انتخاب رشته بهیار بزنم. چند درصد احمال قبولی رشته پرستاری در کنکور تجربی سال بعد دارم .

  • خانم رستمی

   با سلام
   سهمیه ی بهیاران در کنکور معادل ۵ درصد ظرفیت هر دانشگاه میباشد.و با کسب تراز و رتبه ی لازم شانس نسبتا مناسب تری نسبت به دانشجوهای ازاد خواهید داشت.

  • Avatar

   سلام کمک پرستار یعنی چی؟ مدرکشو از کجا گرفتین؟ بهم کامل توضیح بدین لطفا

 13. Avatar

  سلام من چطوری میتوانم پرستاری تعهدی شرکت کنم……باید حتما کنکور بدهم؟؟؟؟؟؟

 14. Avatar

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم و هیچکجا قبول نشدم .چه جوری میتونم بدون کنکو در رشته پرستاری ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   با توجه به این چند سال آتی , متاسفانه امسال رشته پرستاری بدون کنکور در هیچ کدام از دانشگاه ها نداریم و احتمال برگزاری این رشته در سال های آینده وجود دارد .

 15. Avatar

  سلام امسال هیج کجا پرستاری بدون کنکور پذیرش نداشت؟؟ دانشگاه ازاد یا پردیس ها هم ندارن؟؟

 16. Avatar

  سلام من ساکن سنندج و دانشجوی ترم اخر برق هستم . دیپلم تجربی ندارم و می خواستم بپرسم اگر به دانشگاه تعهد بدهم که تا دی ماه مدرک دیپلم خود را می آورم می توان در رشته ی پرستاری یا هوشبری بدون کنکور شرکت کنم؟تقریبا دو ماه دیگه سنم۲۴ میشود . دانشگاه این دوره کجاست؟?

 17. Avatar

  سلام من ساکن سنندج و دانشجوی ترم اخر برق هستم . دیپلم تجربی ندارم و می خواستم بپرسم اگر به دانشگاه تعهد بدهم که تا دی ماه مدرک دیپلم خود را می آورم می توان در رشته ی پرستاری یا هوشبری بدون کنکور شرکت کنم؟تقریبا دو ماه دیگه سنم۲۴ میشود . دانشگاه این دوره کجاست؟

 18. Avatar

  درود بر شما
  می خواستم بدونم که در بدون کنکور باید معدل کل دیپلم را بنوسیم یا معدل ۴ درس نهایی؟

 19. Avatar

  سلام .من تمام شرایط بدون کنکور دارم کدوم رشته ها از پیرا پزشکی میتونم امسال برم؟؟

 20. Avatar

  سلام پسر من مدرک بهیاری گرفتن ایا میتونن برای پرستاری بدون کنکوراقدام کنند

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شرایط پیراپزشکی بدون آزمون عبارتند از: داشتن مدرک دیپلم ، معدل کتبی نهایی دیپلم بالای ۱۵، شرط سنی زیر ۲۵ سال ، بومی بودن شما میتوانید با داشتن این شرایط در لیست رشتهای پیراپزشکی بدون آزمون شرکت نمایید.

 21. Avatar

  سلام.من دیپلم تجربی دارم چطور میتونم توی یکی از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم

 22. Avatar

  سلام من بیست سالم و کاردانی حقوق و دارمو امسال پیش تحربی امو میگرم کی تونم هوشبری بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.یکی از شرایط پیراپزشکی بدون کنکور،داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی می باشد و تنها با پیش دانشگاهی تجربی نمی توانید وارد پیراپزشکی های بدون کنکور شوید.

 23. Avatar

  سلام من امسال کنکور که دادم رتبم به پرستاری نرسیده از قم هستم معدلمم ۱۶ بوده سهمیه ۵درصدی هم دارم میخواستم بدونم امکانش هست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور رو پذیرفته بشم؟خواهش میکنم جواب بدین و اینکه مهلت ثبت نامش تا کی هست و کدوم دانشگاه؟؟

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ببخشیدمحدثه هستم ۱۹سال ازایرانشهرمن دیپلم تجربی دارم میخوام برم دانشگاه سلامت چیکارکنم ولی هنوزپیش دانشگاهی نگرفتم ممنون میشم جواب بدیدلطفا؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.شما حتما باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشید تا بتوانید در رشته های پیراپزشکی شرکت کنید در غیر این صورت در دانشگاه دولتی پذیرفته نخواهید شد.

 25. Avatar

  باسلام من دیپلم تجربی دارم .ودر کنکور ۹۷ ثبتنام کرده ام ولی در جلسه حضور نداشتم .معدل کتبی دیپلم ۱۴٫۶۹ و معدل کل ۱۷٫۱۱ است. براساس سوابق تحصیلی اتنخاب رشته کردم شیمی محض روزانه قبول شدم . میخواستم بدونم میتونم پرستاری یا علوم ازمایشگاهی بدون ازمون ویا دانشگاه ازاد شرکت کنم . محل تولدم اهواز است . خواهش میکنم راهنماییم کنید .

 26. Avatar

  سلام من امسال اولین سال کنکورم بود و رتبه م به پرستاری نرسید
  از کرمانشاه هستم و معدلم ۱۵ هستش
  میخواستم بدونم میتونم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم یا نه؟

  • Avatar

   با سلام در بین رشته های پیرا پزشکی ارائه شده در سال ۹۷ رشته پرستاری ارائه نشده . همچنین هیچ رشته پیرا پزشکی امسال در کرمانشاه ارائه نشده که با توجه به شرایط بومی بودن امکان ثبت نام در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور بدون داشتن شرایط بومی بودن ممکن نیست .

 27. Avatar

  سلام.من کنکور ریاضی دادم ایا ازاد با سوابق تحصیلی میتوننم پرستاری برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اینکه شما در آزمون گروه ریاضی و فیزیک شرکت کرده اید. شما میتوانید در کد رشته های ریاضی و فیزیک انتخاب رشته نمایید.و برای گروه بدون آزمون شما میتوانید برای گروه غیرپزشکی انتخاب رشته نمایید. و برای رشته پرستاری و یا گروه پیراپزشکی بدون آزمون شرایط خاص نیازمند است.از جمله داشتن دیپلم تجربی ، معدلی کتبی نهایی دیپلم بالای ۱۵ ، شرط سنی زیر ۲۵ سال و بومی بودن شما در صورت داشتن این شرایط میتوانید در رشته پرستاری بدون آزمون تحصیل نمایید.

 28. Avatar

  سلام
  من تمام شرایطو ک برای پزیرش بدون کنکورپرستاری هست رو دارم ولی سنم ۲۵ سال وهفت ماهه.معدل ۱۷,دیپلم تجربی ،کنکور تجربی دادم.لیسانس روانشناسی دارم.آیا امکان قبولی بدون کنکور امسال رو تهران دارم؟

  • Avatar

   با سلام . با توجه به شرایط موجود باید خدمتتان عرض نمایم که متاسفانه امسال پرستاری بدون کنکور وجود ندارد .

 29. Avatar

  سلام ببخشید یه رشته هست تو دانشگاه ازاد کاردانی نا پیوسته دامپزشکی
  میخاستم بدونم شهریش چقدره؟

 30. Avatar

  سلام ببخشید جواب منو ندادید
  زمان ثبت نامش تموم شده؟

 31. Avatar

  سلام خواهش میکنم جواب بدید
  مهلت این ثبت نام تموم شده؟
  من دزفول هستم..میتونم ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   با سلام . با توجه به وجود رشته ی پرستاری در سالهای گذشته و با وجود شرایطی از قبیل : ۱٫داشتن حداکثر ۲۵ سال تمام ۲٫داشتن مصاحبه بعد از قبولی در کنکور ۳٫ بومی بودن
   و منحصرا باید خدمتتان عرض کنم که دزفول جزو استان های بومی رشته ی پرستاری نمیباشد و شما قادر به شرکت در این رشته نیستید .

 32. Avatar

  سلام من امسال کنکور۹۷ شرکت کردم اولین سالمم بود و۱۹سالمه …..خواستم ببینم با توجه به این که با رتبه ای که آوردم نتونستم داخل انتخاب رشته هام پرستاری بزنم میتونم پرستاری بدون کنور شرکت کنم؟؟؟؟
  معدل دیپلمم هم ۱۱/۵

  • Avatar

   این روهم اضافه کنم که ساکن تهرانم و سهمیه ۵درصد هم دارم

  • Avatar

   انتخاب رشته بدون ازمون رشته های پیرا پزشکی دارای شرایط خاصی می باشد که یکی از این شرایط ارایه شدن رشته پرستاری در استان بومی شما می باشد. از جمله این شرایط داشتن معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ می باشد. از شرایط دیگر میتوان به شرکت در کنکور تجربی و داشتن مدرک پیش دانشگاهی اشاه کرد.

 33. Avatar

  سلام دیپلمم فنیه امسال پیش تجربیرو شهریور میگیرم کنکور تجربی هم دادم الان بخام برم پرستاری بدون کنکور میتونم؟؟معدل پیشم مهمه درسته ؟کرمانم

 34. Avatar

  سلام من دیدگاه های بقیه رو خوندم یه چیزایی متوجه شدم .ولی گفتین ک برای انتخاب رشته پرستاری لیست پیراپزشکی بدون کنکور یا همون سوابق تحصیلی پرستاری رو ندیدم فقط کاردانی دامپزشکی بود .اصلا همچین چیزی من ندیدم

  • Avatar

   سلام امسال در رشته های پیرا پزشکی بدون ازمون فقط رشته های علوم ازمایشگاهی هوشبری بهداشت عمومی ارائه شده و رشته پرستاری ارائه نشده است

 35. Avatar

  با سلام
  من امسال کنکور تجربی دادم و رتبه ام خراب شد. میخواستم برای پرستاری اقدام کنم. تو چه دانشگاهی میتونم برای ثبت نام اقدام کنم و شرایطش چیه؟؟

 36. Avatar

  سلام ببخشید میخاستم بدونم این رشته های نیمه متمرکز همشون تعهد خدمت دارن؟واینکه اگه قبول بشم و بخام دوباره درکنکور ۹٨شرکت و انتخاب رشته کنم امکانش هست یا یک سال محروم میشم؟

 37. Avatar

  سلام میخواستم بدونم شیراز یا کلا استان فارس پرستاری بون کنکور پردیس خودگردان داره ؟

 38. Avatar

  سلام
  من همه ی شرایط فوق رو دارم..ولی متوجه یه موضوع نشدم
  کدوم دانشگاها پذیرش میگیرن؟
  و باید انتخاب رشته کنیم یا همینجوری بریم برای ثبت نام؟؟؟؟

 39. Avatar

  سلام من کنکور تجربی دادم
  معدل کتبیم ۱۵/۰۹ معدل دیپلمم۱۷/۷۸ بومی استان اورمیه هستم میخواستم بدونم میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم
  اگه میشه چجوری و کی میشه ثبت نام کرد؟

 40. Avatar

  با سلام
  یه سوال دارم میگم رشته من علوم تجربی هستم و امسال کنکور دادم رتبه من ۱۸۱ هزار شده و معدل کتبی دیپلم ۸/۵ هست ؛ میگم میتونم در رشته پرستاری شرکت کنم ؟؟؟ منظورم حتی بدون کنکور اگه میشه راهنمایم کنید.

 41. Avatar

  سلام ،رشته‌ی پرستاری با سوابق تحصیلی و همچنین بومی در مقطع کاردانی هستش یا کارشناسی؟ من برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مجاز شدم ولی برای رشته‌هایی مثل پرستاری و مامایی، با معدل کتبی ۱۵/۴۰ شانس قبولی در شهرم(آبادان)و استان خودم(خوزستان) را دارم؟

 42. Avatar

  سلام من امسال کنکور تجربی دادم ولی رتبم خوب نشده،میخاستم بدونم چجور اخه میشع پرستاریو بدون کنکور رفت؟
  یعنی ی شهری این رشنه را داشته باشه و طبق سوابق تحصیلی دانشجو بگیره؟

 43. Avatar

  سلام با رتبه ی ۱۰۰۰۰۰ میتونم پرستاری دانشگاه آزاد مناطق محروم بخونم .

 44. Avatar

  سلام با رتبه ی ۱۰۰۰۰۰ میتونم پرستاری دانشگاه آزاد مناطق محروم بخونم

 45. Avatar

  سلام.
  من دانشجوی کارشناسی ارشد(روزانه) هستم.کارشناسیم رو شبانه بودم دیپلم تجربی دارم ۲۶ سالمه میتونم باز کنکورسراسری ثبت نام کنم؟ شرایط سنی استخدام رشته های پیرا پزشکی چند ساله
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 46. Avatar

  سلام و خسته نباشید

  ببخشید در مورد شهریه دانشگاه های پردیس

  میدونید رشته علوم پایه (زیست شناسی ) حدودا شهریه اش ترمی چنده ؟ البته چیزی که مد نظر منه آموزش زیست شناسیه

  • ایران مشاوره

   باسلام.شهریه رشته های علوم پایه برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های پردیس خودگردان در هر ترم حدود ۳/۵۰۰ الی ۴/۵۰۰ می باشد.

 47. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  من الان ۱۹ سالمه دیپلمم تجربی است و معدل کتبی ۱۵ خورده ای. دو بار کنکور سراسری دادم.ساکن خوزستانم , ایا میتونم امسال پرستاری بدون کنکور دانشگاه ازاد بخونم؟!
  کدوم از شهرستان ها پرستاری بدون کنکور ارائه کرده؟

 48. Avatar

  سلام من اهل ارومیه ام و ۱۸سالمه امسال کنکور۹۷ دادم و رتبم برای شته پرستاری نمیرسه قطعا.میخواستم بدون چجوری میتونم تو رشته پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم ینی از چه طریقی ؟
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

 49. Avatar

  سلام خسته نباشین من رتبه درسهمیه ام۶۶۵۰شد وپدرم جانباز۲۵درصدوآزاده هستن من پرستاری کدوم شهراروممکنه بیارم؟مامایی آزادویااتاق عمل رومیتونم بیارم؟

 50. Avatar

  سلام ببخشید من امسال کنکورتجربی دادم ولی خیلی بد بود رتبم معدل دیپلمم ۱۵/۶۱عه
  من متولد زنجان هستم و کلا زنجان زندگی کردم میخواستم ببینم میشه بدون کنکور برم تهران پرستاری بخونم

 51. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من معدل دیپلمم پایین آیا هیچ راهی هست ک بتونم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم امسال کنکور دادم میشه تعهد بدم

 52. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم ک رشته پرستاری بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه مسجدسلیمان امسال پذیرش داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام . با توجه به دفترچه انتخاب رشته و لیستی که از طریق سازمان سنجش برای رشته های براساس سوابق تحصیلی رشته های پیراپزشکی ارائه گردید.به دلیل پذیرش بومی رشته های پیراپزشکی بدون آزمون استان شما رشته ی پرستاری رو ارائه نکرده است .و امکان شرکت برای شما وجود ندارد.

   • Avatar

    بازم سلام/درمورد رشته های پرستاری و پزشکی که مخصوص داوطلبان بومی استان خوزستان هستن و دارای تعهد خدمت هستن غیر از بومی بودن رتبه هم مهمه برای انتخاب این رشته ها؟ یعنی شخص باید رتبش تو چه محدوده ای باشه که بتونه این کد رشته هارو هم انتخاب کنه؟

 53. Avatar

  سلام من متولد ۷۷ هستم و توی دانشگاه روزانه ترم ۲ هستم بخاطر همین از کنکور ۹۷ محروم بودم و شرکت نکردم حالا میخوام پرستاری بدون کنکور بخونم شرط بومی بودن یعنی چی؟ من بومی خرم ابادم یعنی نمیتونم شرکت کنم؟

 54. Avatar

  با سلام
  میخواستم بدونم اگه تو استانی که زندگی میکنی پردیس نباشه میشه تو استان همسایه که پردیس داره بدون آۀزمون دانشجو میگیره ثبت نام کرد؟

 55. Avatar

  سلام آیا امسال دانشگا ههای استان گیلان پرستاری بدون کنکور میگیره باتوجه به شرایطی که گذاشتین؟

 56. Avatar

  سلام.من میخوام رشته پرستاری بخونم بدون ازمون ….نمیدونم کدوم دانشگاه کدوم شهر . امسالم کنکور سراری ۹۷ شرکت کردم

 57. Avatar

  سلام ببخشید من ۲۱ سال سن دارم دیپلم رشته تجربی هم دارم با معدل کل ۱۵ و خورده ای ولی معدلم کتبی پایینی دارم خیلی پایین تر از ۱۵ حالا آیا با توجه به اینکه من بیشتر شرایط پرستاری بدون کنکور رو دارم آیا میتونم با ترمیم معدل معدلم رو به ۱۵ برسونم و بعد درخواست بدم؟؟؟؟؟ من فقط واسه اینکه بدون کنکور وارد پرستاری بشم میخوام ترمیم معدل شرکت کنم آیا اگه معدلم ترمیم بشه صددرصد بدون کنکور وارد رشته پرستاری میشم؟؟؟
  در ضمن امسال هم کنکور شرکت کردم ولی رتبه ۲۰۰ هزار کشوری شدم

 58. Avatar

  سلام و خسته نباشید.
  من ۲۰ سالمه و دو سال کنکور تجربی دادم.
  معدل کتبی هم بالای۱۵ هستش.
  میتونم ثبت نام کنم؟

 59. Avatar

  سلام با رتبه ۱۴۰هزار ازمون تجربی میتونم دانشگاه ازاد پرستاری ثبت نام کنم؟دیپلمم انسانی بوده

 60. Avatar

  سلام کجای دفترچه انتخاب رشته رشته پرستاری بدون آزمون نوشته شده؟

 61. Avatar

  با سلام من کارشناسی مهندسی هوافضا هستم برای شرکت در کنکور تجربی یا همین رشته پرستاری بدون کنکور نمیتونم اقدام کنم؟؟؟؟

  دوست دارم پرستاری بخونم

  • ایران مشاوره

   باسلام اگر شما شرایط پیراپزشکی بدون آزمون را داشته باشید میتوانید شرکت کنید. شرایط استفاده از پیراپزشکی های بدون آزمون به شرح زیر میباشد: ۱- دارا بودن دیپلم تجربی و معدل کتبی بالای ۱۵، ۲- شرط سنی برای آقایان با احتساب ۲ سال خدمت سربازی ۲۷ سال ۳- متعهد شدن برای خدمت ۳برابر طول مدت تحصیل خود ۴- ثبت نام کنکور سراسری و حضور در کنکور سراسری ۵- شرط بومی بودن.

 62. Avatar

  سلام من متولد۷۷هستم.دیپلم تجربی دارم .معدل دیپلم۱۹/۳۵و معدل کتبی۱۸/۵۷٫مدرک پیش دانشگاهی هم دارم .امسال کنکور انسانی شرکت کردم .میتونم برای رشته پرستاری بدون کنکور امسال اقدام کنم؟

  • Avatar

   باسلام
   از شرایط اصلی برای ورود به رشته پرستاری بدون آزمون شرکت در کنکور سراسری تجربی می باشد که البته رتبه به دست آمده مهم نمیباشد. فقط شرط شرکت در کنکور سراسری تجربی مدنظر است.

 63. Avatar

  سلام من متولد۷۷هستم .دیپلم تجربی دارم .معدل دیپلم۱۹/۳۵و معدل کتبی۱۸/۵۷ودارای مدرک پیش دانشگاهی هم هستم .امسال کنکور انسانی شرکت کردم .میتونم برای رشته پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور اقدام کنم؟

 64. Avatar

  سلام من با رشته انسانی میتونم پرستاری بخونم؟ شرایطش چیه؟ در حال حاضر کاردانی مدیریت بازرگانی هستم

  • Avatar

   سلام
   بله،شما می توانید در کنکور رشته ی تجربی شرکت و در صورت پذیرش در رشته ی پرستاری شروع به تحصیل کنید. شما نمی توانید رشته های پیراپزشکی بدون آزمون را انتخاب کنید زیرا یکی از شرایط پذیرش در این رشته ها این است که شما فارغ التحصیل هیچ مقطعی از دانشگاه نباشید.

 65. Avatar

  سلام. اگه کارشناسی پرستاری بدون کنکور بخونم اونوقت چقدر باید شهریه بپردازم.لطفا حدودشو بگین که تقریبا چقدر میشه

  • ایران مشاوره

   باسلام.پذیرش از طریق پیراپزشکی بدون کنکور فقط مختص بعضی از دانشگاه های روزانه می باشد اما اگر داوطلب مایل باشد دوره تعهد خدمت ۶ ساله را برای خود منقضی کند باید در هر ترم دوره کاردانی شهریه ای به مبلغ ۲/۵۰۰ الی ۳ میلیون به دانشگاه روزانه بپردازد در صورت عدم توانایی پرداخت این شهریه که یک امر کاملا داوطلبانه می باشد باید دوره تعهد خدمت خود را بگذراند.

 66. Avatar

  سلام خسته نباشید من بیست سالم و دیپلم انسانی و فوق دیپلم رشته حقوق دارم خیلی علاقه پرستاری دارم ایا بدون کنکور می تونم وارد این رشته بشم؟؟

 67. Avatar

  سلام من امسال دوازدهمومیخونم ودیپلم میگیرم رشته مم تجربیه ،به پرستاری خیلی علاقه دارم .معدلم۱۸/۷۰شد.میتونم بعداینکه دیپلمموگرفتم پرستار بشم البته بدون کنکور

  • Avatar

   با سلام برای شرکت در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور شما حتما باید مدرک پیش دانشگاهی تجربی و دیپلم تجربی را داشته باشید

 68. Avatar

  با سلام و عرض ادب .
  بنده میخواستم بدونم که با دیپلم فنی و پیش دانشگاهی تجربی میتوان وارد رشته پرستاری شد

  • ایران مشاوره

   باسلام.بله می توانید در آزمون سراسری گروه آزمایشی رشته تجربی شرکت کنید و با کسب رتبه مورد نظر وارد دانشگاه های علوم پزشکی شوید.

 69. Avatar

  سلام فقط کارنامه ساله دیپلم باید بالای ۱۵ باشه؟

 70. Avatar

  سلام میشه در مورد پذیرش در مقطع کاردانی پرستاری بیشتر توضبح بدید و زمان پذیرش و و این که به کجا باید مراجعه کنیم

  • معصومه پناهی

   باسلام.پیراپزشکی بدون کنکور شرایط خاصی دارد مثل شرط سنی ۱۸ الی ۲۵ سال،داشتن دیپلم تجربی،دارابودن سلامت جسمی و روانی،داشتن مدرک پیش دانشگاهی،معدل کتبی نهایی بالای ۱۵،شرط بومی بودن در استان محل سکونت.لازمه پیراپزشکی بدون کنکور شرکت در کنکور سراسری تجربی می باشد که حتما باید سر جلسه آزمون باشید.زمانی که دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته که منتشر شود مشخص خواهد شد هر استان چه رشته هایی را ارائه میدهد.

 71. Avatar

  سلام من ارشد مهندسی کشاورزی هستم. هر دو مقطع رو در دانشگاه دولتی گذروندم. آیا امکان شرکت در آزمون سراسری و خواندن رشته ی پرستاری در دانشگاه دولتی برای من وجود دارد؟ ممنون

  • Avatar

   با سلام بله شما میتونید در دانشگاه دولتی رشته پرستاری رو در مقطع کارشناسی تحصیل کنید ولی برای شما هزینه ترم شبانه در نظر گرفته میشود.

 72. Avatar

  سلام.من رشته تجربی معدل دیپلم۱۴/۹۴پیش دانشگاهی خوندم ۱۹سالمه.کنکورم دادم.ببخشید پرستاری بدون کنکور پیشوا میخام برم تو ورامین هستم.ایا نیاز به رتبه اوردن هست یانه.من ۱۵ساله ورامین زندگی میکنم اما متولد تبریزم.

  • Avatar

   با سام شما برای شرایط بومی بودن میتوانید برای تهران و تبریز اقدام کنید۲و برای معدل میتوانید از طریق اموزش پرورش برای ترمیم معدل اقدام کنید.۳همچنین برای رشته های پیرا پزشکی بدون ازمون رتبه کنکور تاثیری در قبولی ندارد

   • Avatar

    ممنون بابت جواب.
    بعد اینکه مینویسن پرستاری باازمون دانشگاه ازاد یعنی چی.
    ببخشید شهریه حدودا چقدره
    بازار شغل داره

    • Avatar

     دانشگاه ازاد اسلامی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون ازمون دانشجو جذب نمیکند. پرستاری بازار کاری مناسبی دارد و از درامد مناسبی برخوردار است

    • Avatar

     ازمونش از چی هست؟شهریه تقریبا چقدره

    • Avatar

     سلام
     رشته پرستاری به عنوان یک رشته ی پیرا پزشکی بدون آزمون و صرفا بر اساس شرط معدل و با یکسری شرایط نیز در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرد.تحصیل در این رشته به صورت رایگان و در دانشگاه های روزانه می باشد.

 73. Avatar

  سلام بنده ۴۰ سالم هست و فوق دیپلم بهداشت عمومی دانشگاه دولتی هستم و حدود ۱۵ سال سابقه کار در سمت بهیار در مراکز درمانی خصوصی را دارم و اکنون شاغلم و ضمنا امسال کنکور هم شرکت کردم با توجه با سابقه کار و بیمه بنده می توانم بدون کنکور پرستاری بخونم …ممنون از راهنمایی شما

 74. Avatar

  سلام. وقت بخیر. من ارشد معماری دارم وسنم۳۰ ساله و قصد شرکت درکنکور پرستاری را دارم آیا امکانش هست؟ ویا بدون کنکور وارد دانشگاه پردیس بین اللمل در رشته پرستاری شوم؟؟؟ باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام. خیر امکانپذیر نیست، شرط سنی پیراپزشکی بدون آزمون زیر ۲۵ سال می باشد.شما حتما باید از طریق آزمون سراسری وارد رشته های پیراپزشکی بدون ازمون شوید.

 75. Avatar

  سلام من امسال دومین کنکور در رشته تجربی را میدهم و ساکن کرج هستم ولی معدلم ۱۲هست و علاقه خیلی زیادی به پرستاری دارم باید چیکار کنم ممنون میشم از پاسختون.

  • ایران مشاوره

   سلام شما میتوانید با پشتکار و بیشتر درس خواندن و کسب کردن تراز و رتبه ی مناسب وارد رشته ی مورد نظر خود شوید.

 76. Avatar

  سلام
  میخواستم در مورد یک کارنامه منو راهنمایی کنید که با سهمیه ۵ درصد و با توجه به کارنامه چه رتبه ای در انتظارم هست برای پرستاری؟ حتی شده جای دور؟ من کرمان هستم
  نمره کل ۴۳۱۷
  رتبه کشوری ۹۰۲۷۲ از ۱۲۷۷۸۲
  رتبه با سهمیه ۲۲۳۹۹ از ۳۰۵۶۳
  اگر ممکنه راهی نشان بدید من کارنامه رو بفرستم ببینید

 77. Avatar

  سلام من شهریور امتحان نهایی سوم رو میدم برای ترمیم معدل..آیا میتونم بعد از اعلام نتایج امتحان ها پرستاری بدون کنکور شرکت کنم؟؟؟؟چون انتخاب رشته مرداد هستش

  • ایران مشاوره

   سلام اگر شرایط پیرایزشکی بدون آزمون را داشته باشید و مطمئن از ترمیم نمره های خود باشید میتوانید شرکت کنید.

 78. Avatar

  آیا پس از اتمام کاردانی پرستاری بدون کنکور میتونم در آزمون کارشناشی هم شرکت کنم وبلافاصله مشغول کار شد؟

  • ایران مشاوره

   سلام برای ارتقا مدرک از کاردانی به کارشناسی حتما باید در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنید.

  • ایران مشاوره

   باسلام. رشته های پیراپزشکی بدون آزمون دارای تعهد به خدمت هستند..شما در صورتی میتوانید بلافاصله در مقطع کارشناسی تحصیل کنید که هزینه شهریه خودرا پرداخت کنید تا دوره تعهد به خدمت خودرا حذف کنید.

 79. Avatar

  سلام من الان۱۸سالمه و پیش دانشگاهیمو تموم کردم و امسال کنکور میدم.ومعدل کتبی ام ۱۵به بالاست.آیا میتونم همزمان هم کنکور سراسری تجربی ام رو بدهم و هم در اواخر مرداد ماه به پرستاری دانشگاه سراسری بدون کنکور ثبت نام کنم

 80. Avatar

  سلام من ۱۸سالمه و دیپلم کامپیوتردارم بامعدل ۱۴/۱۷می خواستم بگم میشه پرستاری بدون کنکور قبول شد؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . شرایط پیراپزشکی بدون آزمون.داشتن دیپلم تجربی ، سن زیر ۲۵ سال ،معدل کتبی نهایی دیپلم بالای ۱۵ بومی بودن ، حضوردر جلسه آزمون سراسری می باشد شما در صورت داشتن این شرایط میتوانید وارد رشته پیراپزشکی بشوید.

 81. Avatar

  سلام وقتتون بخیر من متولد ۷۲ هستم و شهریور امسال ۲۵ سالم تموم میشه خواستم بدونم امکانش هست که بتونم تو رشته ی پرستاری بدون کنکور توی دانشگاه پردیس کیش ثبت نام کنم؟
  رشته ی تحصیلیم علوم تجربی بوده و معدلمم بالای ۱۵ س

  • Avatar

   باسلام. دانشگاه پردیس خودگردان فقط از طریق کنکور سراسری برای رشته های علوم پزشکی جذب دانشجو می کند اما پذیرش دانشجو از طریق پیراپزشکی بدون کنکور فقط مختص دانشگاه سراسری است که شرایط سنی آن داشتن حداقل ۱۸ سال تمام و حداکثر ۲۵ سال تمام می باشد.

   • Avatar

    خب یعنی من الان برای رشته ی پرستاری بدون کنکور باید برای ثبت نام به کجا مراجعه کنم؟

    • ایران مشاوره

     سلام شما باید ثبت نام کنکور انجام داده باشید و سر جلسه ی کنکور آماده شوید و لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزمون در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته موجود میباشد و اگر برای استان شما رشته ای ارائه شده باشد، میتوانید در انتخاب رشته جز انتخاب های خود قرار بدهید.

 82. Avatar

  سلام
  من تمام شرایط رو دارم فقط معدل کتبی دیپلمم ۱۴٫۹۱ هست حالا باید چکار کنم که بتونم قبول شم

  • Avatar

   باسلام. شما می توانید از طریق آموزش و پرورش جهت ترمیم نمره اقدام کنید اگر آموزش وپرورش همکاری لازم را به عمل آورد می توانید معدل خود را افزایش دهید چون این عمل در مورد افراد زیادی نتیجه بخش بوده است.

 83. Avatar

  سلام من متولد ۶۱ هستم لیسانس شیمی دارم ولی میخوام پرستاری بخونم میتونم دانشگاه آزارد بدون کنکور برم یا دانشگاه دولتی با کنکور نمی دونم باید از کجا و چجوری شروع کنم

 84. Avatar

  سلام من کنکور ریاضی ثبت نام کردم می توانم پرستاری ثبت نام کنم

  • Avatar

   باسلام . خیر اگر هدفتان پرستاری است باید در کنکور تجربی ثبت نام بفرمایید .هنگام گرفتن کارت آزمون می توانید به باجه رفع نقص کارت در استانتان مراجعه بفرمایید و ویرایش لازم را انجام دهید.

 85. Avatar

  سلام من ترم چهار رشته ی کارشناسی مهندسی کامپیوترم رشته تحصیلی دبیرستانم ریاضی فیزیک بود الان علاقه ی زیادی به رشته ی پرستاری دارم میخواستم بدانم چطوری میتوانم بدون کنکور در این رشته ادامه نحصل بدم؟
  در اهواز از طریق دانشگاه آزاد امکان تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

 86. Avatar

  یلام من توی هنرستان رشته معماری خوندم و الان در حال گرفتن کاردانی مهماری در دانشگاه ازادم
  اگر پیش دانشگاهی رو شبانه بگذرونم میتونم برای پرستاری اقدام کنم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام شما میتوانید مدرک کاردانی معماری خود را برای ثبت نام در کنکور تجربی ارائه کنید به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی، و در کنکور شرکت کنید و با داشتن مدرک پیش دانشگاهی نیز میتوانید در کنکور تجربی شرکت کنید.

   • Avatar

    برای پرستاری بدون کنکور هم با مدرک کاردانی معماری میتونم اقدام کنم ؟یا باید پیش دانشگاهی بگذرونم ؟

    • Avatar

     با سلام . با مدرک کاردانی می توانید در کنکور سراسری ثبت نام بفرمایید و از طریق کنکور وارد این رشته بشوید

 87. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم۲ میکروبیولوژی هستم میخواستم دوباره درکنکور بدون آزمون رشته پرستاری شرکت کنم باید دوباره کنکورسراسری بدم؟از کجااطلاع پیداکنم که کدوم دانشگاه های تهران این رشترو بدون ازمون دارن؟دوباره باید دفترچه انتخاب رشته تهیه کنم؟

  • Avatar

   سلام. تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور که در دانشگاه های سراسری ارائه میشود عبارتند از: شرط سنی، شرکت در کنکور سراسری، شرط معدل و … که در صورت داشتن شرایط پذیرش میتوانید وارد این رشته ها شوید.

 88. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه واینکه معدل کتبی تجربی من۱۴/۹۴ است. بنظرتون میتونم پرستاری بدون کنکوربخونم؟؟؟
  اما چون تو ترمیم‌معدل شرکت کردم بعضی از نمره هام زیاد شد وخودم حساب کردم معدل کتبیم شد ۱۶/۱۶
  اگه میشه لطفا کامل بگین با شرایط اول میشه یانه ینی معدل ۱۴/۹۴

  • ایران مشاوره

   باسلام شما حتما باید تمامی شرایط پیراپزشکی های بدون آزمون را داشته باشید تا بتوانید از این طرح استفاده کنید. شرایط پیراپزشکی های بدون آزمون: داشتن دیپلم تجربی. داشتن معدل کتبی بالای۱۵٫ شرط بومی بودن. ثبت نام در کنکور سراسری. حضور در کنکور سراسری. شرط سنی زیر۲۵ سال برای خانم ها.

 89. Avatar

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و معدلم ۱۴ و ۱۴ صدم و تغیر رشته دادم فقط زیست و فزیک پیش دانشگاهی مونده که پاس کنم خیلی به رشته پرستاری علاقه دارم
  میتونم بدون کنکور یا بدون پاس کردن این دوتا درس وارد رشته پرستاری بشم
  ۲۰ سالمه .

  • Avatar

   با سلام . فقط درصورت داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی هر کدام از رشته های نظری می توانید در آزمون سراسری تجربی شرکت بفرمایید و وارد رشته پرستاری بشوید.

 90. Avatar

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و معدلم ۱۴ و ۱۴ صدم و تغیر رشته دادم فقط زیست و فزیک پیش دانشگاهی مونده که پاس کنم
  خیلی به رشته پرستاری علاقه دارم
  میتونم بدون کنکور یا بدون پاس کردن این دوتا درس وارد رشته پرستاری بشم
  ۲۰ سالمه

 91. Avatar

  با سلام و احترام
  من مدرک کارشناسی مهندسی صنایع دارم. میخواستم در رشته پرستاری بدون کنکور دوباره تحصیل کنم . متولد ۱۳۷۲ و دارای کارت پایان خدمت .
  لطفا راهنمایی کنید . سپاس فراوان

 92. Avatar

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی هستم از نی ریز فارس آیا میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم

  • Avatar

   سلام. امکان تحصیل پیراپزشکی بدون کنکور وجود دارد اما برای ورود باید دارای شرایط خاصی از جمله شرط سنی، معدل، بومی بودن و … که در صورت داشتن تمامی شروط لازم پس از انجام مصاحبه میتوانید وارد شوید.

 93. Avatar

  سلام من پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم۳۰ساله از بوشهر . میخوام واسه پرستاری بدون کنکور در دانشگاه ازاد شرکت کنم. آیا دانشگاه شیراز و کازرون پرستاری بدون کنکور دارد یا نه و شرایطش کلا چی هست ، من میتونم شرکت کنم،لطفا راهنمایی کنید من رو ممنون میشم.

  • Avatar

   سلام. از شرایط لازم برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور داشتن حداکثر ۲۵ سال برای خانم ها و ۲۷ سال برای آقایون می باشد، ضمنا دانشگاه آزاد پذیرش بدون کنکور ندارد و این رشته ها در دانشگاه های سراسری ارائه میشوند.

 94. Avatar

  سلام .ببخشین شما مبگین برا پیراپزشکی های بدون کنکور فقط حضور در سر جلسه مهمه و نتیجه امتحان مهم نیس.ولی این پیراپزشکی ها ی بدون کنکور رو اگه تو کنکور رتبه خوبی نیاریم مجاز به انتخاب رشته نمیشیم که حالا بتونیم انتخاب کنیم فقط میتونیم دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم که اونم پرستاری بدون کنکور نداره که.پس آیا نتیجه کنکور مهمه؟ تا بتونیم برا پیراپزشکی های بدون کنکور دانشگاه سراسری انتخاب رشته کنیم؟ میشه اینو بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.

  • ایران مشاوره

   با سلام. پیراپزشکی بدون آزمون که براتون توضیح داده شده است طبق شرایطی هست که در دفترچه انتخاب رشته بوده است، با شرایطی که گفته شده در دانشگاه روزانه صورت میگیرد، برای پیراپزشکی بدون آزمون سوابق تحصیلی مطرح شده است ، سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی باید بالای ۱۵ باشد.نتیجه کنکور محاسبه نمی شود.

 95. Avatar

  رشته گفتار درمانی توی شاخه علوم انسانی هم هست یا نه؟

 96. Avatar

  خواهش میکنم به این سوالم جواب بدید . کنکور ۹۶ من توی دفترچه ی انتخاب رشتش گشتم اصلا هیج جایی برای پرستاری بدون کنکور نداشت! لطفا بگید که سال ۹۶ داشته یا نه؟ اگر داشته مثلا برای خراسان جنوبی داشته ؟

  • Avatar

   سلام. سال ۹۶ پذیرش رشته های بدون کنکور در چند شهر و استان انجام شده از جمله زاهدان، ایرانشهر، آبادان، بابل، ایلام و … اما استان خراسان جنوبی پذیرش رشته های پیراپزشکی بدون کنکور برای سال ۹۶ نداشته.

 97. Avatar

  الان سال ۹۶ پرستاری بدون کنکور کدوم دانشگاه ها گرفتن؟ منکه هرچی دفترچه انتخاب رشته رو خوندم چیزی ندیدم تو قسمت نیمه متمرکز . اصلا هیجا نبود.

 98. Avatar

  سلام خسته نباشید.من معدل کتبی نهایی سال سومم ۱۷/۰۳ شد و اینکه امسال مدرک پیش رو میگیرم میخواستم بپرسم شانسی دارم که پرستاری بدون کنکور بیارم؟و معدل پیش دانشگاهیم تاثیر داره یانه؟ممنون میشم جواب بدین.

 99. Avatar

  سلام وقت بخیر… من منطقه ۳ هستم و استانوخراسان جنوبی…
  برای ثبت نام باید چکار کنیم؟
  دوم اینکه صدرصد کنکور سال ۹۷ میتونیم بدون کنکور بریم پرستاری اون داشنگاه یا نه؟

 100. Avatar

  سلام . ببخشید من یه کنکوری از خراسان جنوبی ام و منطقه ۳. میخاستم بدونم که ایا من بومی حساب میشوم برای رفتن به رشته پرستاری بدون کنکور یا نه؟
  اگر بومی محسوب میشوم لطفا نام دانشگاه هایی که میتوانم بدون کنکور رشته پرستاری بروم را بگویید

  • ایران مشاوره

   باسلام برای بومی بودن باید یکی ازشرایط زیر را داشته باشید: ۱٫ محل موردتقاضا، شهرستان یااستان محل تولدداوطلب یا همسر داوطلب باشد ۲٫ حداقل چهارسال سنوات تحصیلی در محل مورد تقاضای داوطلب ۳٫ سابقه پرداخت حق بیمه حداقل چهارسال یکی از افراد (همسر.داوطلب.پدر.مادر) درمحل موردتقاضا ۴٫ همسر و فرزند کارمند رسمی یا پیمانی دولت ویا نیروهای مسلح محل مورد تقاضا… لیست رشته ها ومحل های ارائه کننده بدون آزمون در دفترچه ی راهنمای کنکور ثبت میشود.

 101. Avatar

  سلام . ببخشید . شما گفته اید که به جای هزینه باید ۳ برار مدت تحصیل تعهد خدمت بدهیم.
  آیا میتونیم خودمون هزینه رو بدیم و تعهد خدمت ندیم؟ یا اون تعهد خدمت رو بخریم وقتی تحصیلمون تمام شد؟

  • Avatar

   سلام. اگر در زمان تحصیل هر ترم حدودا ۳،۰۰۰،۰۰۰ پرداخت کنید شرط تعهد خدمت برای شما از بین میرود و میتوانید بلافاصله پس از مقطع کاردانی برای مقطع کارشناسی اقدام کنید.

 102. Avatar

  سلام خسته نباشید.من معدل کتبی نهایی سال سومم ۱۷/۰۳ شد و اینکه امسال مدرک پیش رو میگیرم میخواستم بپرسم شانسی دارم که پرستاری بدون کنکور بیارم؟و معدل پیش دانشگاهیم تاثیر داره یانه؟ممنون

  • Avatar

   سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور باید دارای شرایط خاصی از جمله: شرط سنی، دیپلم تجربی با معدل کتبی بالای ۱۵، تعهد خدمت، بومی بودن و … باشید.

 103. Avatar

  این رشته پرستاری بدون کنکور کدوم دانشگاه خواهیم رفت؟
  هزینش چقدر میشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون دارای شرایط ویژه است و با داشتن شرایط (دیپلم تجربی، مدل کتبی بالای۱۵، شرط سنی، ثبت نام در آزمون سراسری، حضور در آزمون، بومی بودن)، میتوانید وارد دانشگاه های ارائه کننده که معمولا روزانه هستن شوید و هزینه ندارند و در عوض ۳برابر دوره ی تحصیل دردانشگاه باید تعهد خدمت بگذرانید.

 104. Avatar

  سلام.من‌لیسانس‌مدیریت‌بازرگانی‌دارم.سن‌من‌۳۶سال‌است.دیپلم‌ریاضی‌دارم.می‌تونم‌پرستاری‌ثبت‌نام‌کنم؟

 105. Avatar

  با سلام
  من۱۸ سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۳.۹۱ برای ثبت نام بدون کنکور پرستاری چه شرایطی لازمه

 106. Avatar

  سلام من یازدهمیم میخواستم بدونم برای دارو سازی دولتی تهران و اصفهان وشهرکرد هرکدوم چ رتبه ای میخواد.لطفن زودتر جواب بدین ممنون

 107. Avatar

  سلام خسته نباشید
  برای رشته پرستاری بدون کنکور هست یاخیر
  بیشتر راهنمایی کنیدممنون

  • Avatar

   سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هر ساله در بعضی استانها ارائه میشود اما برای ورود باید دارای شرایط خاصی از جمله شرط سنی که برای آقایون حداکثر ۲۷ سال هست، بومی بودن، دارا بودن دیپلم تجربی با معدل کتبی بالای ۱۵ و در صورت تحصیل رایگان شرط تعهد خدمت را دارد.

 108. Avatar

  سلام من ١۶ سالمه و پایه دهم تجربی هستم..ذهنم خیلی درگیره پرستاریه..میخواستم بدونم که رتبم تو کنکور باید چندم باشه که برم پرستاری؟و اینکه اگه رتبه نیارم میتونم پرستاری بخونم؟معدلمم هم همیشه از ١٨ به بالا بوده.

  • ایران مشاوره

   سلام شمابرای قبولی در دانشگاه دولتی بایدرتبه زیر۱۶۰۰۰بیارید و برای دانشگاه آزاد رتبه زیر۳۰۰۰۰ :به جز کنکورسراسری راه دومی تحت عنوان پیراپزشکی بدون کنکور برای رشته های پیراپزشکی وجوددارد

 109. Avatar

  سلام خسته نباشی ممنون از سایتتون عالیست میخواستم توضیح بیشتری بدید در مورد ثبت نام بدون کنکوره پرستاری یا دندان پزشکی اگه من سال ۹۷ کنکور بدم چجور می تونم ثبت نام کنم شیرازم داره دانشگاهش دولتیه بعد راستی براساس معدل حساب میشه واسه قبولی دانشگاهش چون گفتید نتیجه کنکور مهم نیس فقط باید در جلسه کنکور حضور داشته باشی واسه همین پرسیدم ببخشید زیاد سوال کردم مچکرم

 110. Avatar

  راستی ۲۳ ساله ام و سال ۹۰-۹۱ دیپلمم را گرفتم و در حال حاضر دانشگاهی نیستم

  • Avatar

   باسلام. با توجه ب شرایط سنی ای که شما دارید باید گفت بله خوشبختانه میتونید در مبحث پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنید اما باید بقیه شرایط رو هم داشته باشید مثل:شرط داشتن دیپلم تجربی،شرط بومی بودن در استان محل سکونت،معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ و… درضمن حتما باید سر جلسه کنکور تجربی هم حضور داشته باشید.

 111. Avatar

  سلام و درود بر شما
  من دیپلم الکترونیک هنرستان دارم
  برای ورود به شاخه های علوم پزشکی باید چه کار کنم؟ آیا اصلا میتونم ورود کنم؟
  دانشگاه آزاد هم نمیخوام

  • Avatar

   باسلام. متاسفانه نمیتونید در مبحث پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنید چون رشته شما فنی حرفه ای بوده درصورتی که یکی از شرایط پیراپزشکی ها،داشتن دیپلم تجربی است.تنها راهتون شرکت در کنکور سراسریه که با کسب رتبه بتونید پذیرش بشید و برای شرکت در کنکور هم،حتما باید مدک پیش دانشگاهی داشته باشید و گروه آزمایشی تجربی رو آزمون بدید.

 112. Avatar

  سلام وقت بخیر من دیپلم تجربی دارم درحال خوندن پیش دانشگاهیم امکان اینو دارم که برگه بهیاری داشته باشم اگر برگه بهیاری داشته باشم کدوم دانشگاه میتونم برم درس بخونم تهران «بومی تهران هستم» و اینکه شهریه ش چقدره

  • ایران مشاوره

   سلام این سهمیه شامل کسانی میشودکه دیپلم نظام قدیم یا نظام جدیددر مدارس کارو دانش رت دارند . سهمیه این افراد فقط برای ورود به رشته ی پرستاری با اخذ تاییدیه از سازمان مربوطه امکان پذیر است.نکات قابل توجه برای استفاده از این سهمیه ۱- داشتن حداقل ۳سال سابقه کاردر مراکز دولتی یا خصوصی بعنوان بهیار ۲- داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای افرادی که در نظام قدیم تحصیل کرده اند و داشتن دیپلم نظام جدید از مراکز کارودانش و یاداشتن مدرک اشتغال به تحصیل دوره پیش دانشگاهی به شرط جدا بودن از محیط آموزشی وتحصیلی.

 113. Avatar

  سلام،من دیپلم هنر دارم و ساکن کرمانم،و بیست چهار سال و پنج ماهمه…میخاستم بدونم میتونم در رشته پرستاری شرکت کنم بدون کنکور؟!و چطوری؟!شرایطشو برام بگید

  • Avatar

   سلام. شرکت در رشته پیراپزشکی بدون کنکور دارای شرایط خاصی از جمله: حضور در کنکور، داشتن حداکثر ۲۵ سال برای خانم ها، دارا بودن دیپلم تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۵، بومی بودن، تعهد خدمت و مصاحبه می باشد.

 114. Avatar

  سلام من رشته تحصیلیم دیپلم فنی کامپیوتره خیلی علاقه دارم برای پرستاری نوزده سالمه..امکانش هست بدون کنکور وارد دانشگاه بشم؟شهریه اش چنده؟میتونم تو استان تهران تحصیل کنم؟لطفا راهنماییم کنید خیلی علاقه دارم.

  • Avatar

   سلام. یکی از شرایط ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور داشتن دیپلم تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۵ هستش و چون شما دیپلمتون تجربی نیست نمیتونید در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور پذیرش شوید و تنها راهی که برای ورود به این رشته ها دارید شرکت در کنکور و ورود با رتبه کنکورتون هستش.

 115. Avatar

  باسلام وخسته نباشید من به رشته پرستاری علاقه زیادی پیدا کردم و دیپلم تجربی دارم و ازتون میخام راهنماییم کنید که چطور میتونم بدون کنکور شرکت کنم ؟باتشکر

  • Avatar

   سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هر ساله در بعضی استان ها ارائه میشه که برای ورود باید دارای شرایط خاص باشید از جمله دارا بودن دیپلم تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۵، داشتن حداکثر ۲۷ سال برای آقایون، شرکت در کنکور، بومی بودن و تعهد خدمت از شرایط آن هستش که در صورت داشتن تمام شرایط میتونید بعد از قبولی در مصاحبه شروع به تحصیل کنید.

 116. Avatar

  سلام من دیپلم فنی کامپیوتر دارم..لطفا راهنماییم کنید اصلا دوس ندارم کامپیوتر رو ادامه بدم میشه رشته ی دیگه بخونم؟؟ دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی یا هر دانشگاه دیگه ای برام فرقی نمیکنه فقط مهم رشته ای که مطابق دیپلمم کامپیوتر نباشه.. مرسی

  • Avatar

   سلام. شما با داشتن دیپلم در هر رشته ای میتونید رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته یا دانشگاه علمی کاربردی را ثبت نام کنید.

 117. Avatar

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت بسیار خوبتون من کارشناس رشته زبان از دانشگاه آزاد هستم و چون دیپلمم هنر بوده خواستم بدونم برای شرکت در درشته پرستاری حتما لازم هست که دیپلمم عوض تطبیق کنم یا میتونم با مدرک کارشناسی زبان به عنوان آخرن مدرک تحصیلی اقدام به شرکت در رشته پرستاری کنم؟ خیلی ممنون میشم جواب بنده رو مرقوم بفرمایید با سپاس و درود فراوان خدمت شما عزیزان .

  • Avatar

   باسلام. شما اگر بخواید از طریق پیراپزشکی بدون کنکور وارد رشته پرستاری بشید باید حتما دیپلم تجربی داشته باشید حالا در کنار داشتن یک سری شرایط دیگه مثل:شرط معدل کل دیپلم حداقل۱۵،شرایط سنی حداکثر ۲۵ سال،بومی بودن و … اما اگر مایل باشید با کنکور و کسب رتبه لازم وارد رشته پرستاری بشید با مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی میتونید در کنکور سراسری گروه تجربی شرکت کنید.موفق باشید.

  • Avatar

   باسلام. برای ورود به رشته پرستاری از طریق پیراپزشکی بدون کنکور شما حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید در کنار داشتن شرایط دیگه مثل:شرط معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن در استان محل سکونت،شرط سنی حداکثر ۲۵ سال و … اما اگر مایل باشید از طریق کنکور سراسری و کسب رتبه ی لازم وارد رشته پرستاری بشید میتونید با رشته هنر شرکت کنید که البته باید حتما مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید و گروه انتخابی شما برای شرکت در آزمون،تجربی باشه.موفق باشید.

 118. Avatar

  سلام من کنکور ۹۶ تجربی شرکت کردم و تو تکمیل ظرفیت کردم قبول نشدم میخواستم بدونم بدون کنکور کدرم دانشگاه شرکت کنم سنم ۳۲ فرزند جانباز هستم میتونم بدون کنکور پرستاری شرکت کنم؟؟؟؟

 119. Avatar

  شرایط ۶سال تعهد به خدمت چطوریه؟

  • Avatar

   باسلام. ۶ سال تعهد به خدمت در پیراپزشکی بدون کنکور که بعد از دوره کاردانی باید شما این دوره رو سپری کنید که بتونید وارد مقطع کارشناسی بشید اما میتونید برای هر ترم مقطع کاردانی مبلغ شهریه ای حدود ۳ میلیون پرداخت کنید که این دوره تعهد به خدمت برای شما حذف بشه اما شما در دوره تعهد به خدمت حقوق و مزایای خود رو دارید.موفق باشید.

 120. Avatar

  سلام خسته نباشید.دانشگاه سنندج شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور رو داره؟

  • Avatar

   سلام. هر ساله رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در بعضی استان ها ارائه میشه و لیست این رشته ها و استان ها در دفترچه اعلام میشه.

 121. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من علاقه مند به رشته پرستاری هستم
  الان ۲۵سالمه و لیسانس حسابداری دارم میتونم بدون کنکور برای پرستاری ثبت نام کنم؟؟آیا مدرک لیسانسم باعت کسر سن نمیشه(مثل کسر سربازی آقایان) ؟؟؟ی سوال دیگه اگه مجاز به انتخاب رشته بشم میتونم آزاد پرستاری ثبت نام کنم؟یا حتنا باید رتبه بیارم؟؟؟؟؟

  • Avatar

   سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های آزاد و سراسری باید با رتبه کنکور وارد بشید. رشته های پیراپزشکی بدون کنکوز هم وجود داره در که دانشگاه های دولتی ارائه میشه اما برای ورود باید دارای شرایط خاص باشید از جمله شرط سنی که برای خانم ها تا ۲۵ سال هستش، شرط معدل، تعهد خدمت، بومی بودن و مصاحبه که اگه همه شرایط رو داشتید میتونید وارد بشید.

 122. Avatar

  سلام.خسته نباشید..من ترمیم معدل شرکت کرده ام.معدلم از ۱۵بیشتره.ایا این معدل قابله قبوله؟

  • Avatar

   با سلام. اگر که ترمیم معدل شرکت کردید و معدل کتبی شما بالای ۱۵ شد تاکید میکنم حتما معدل کتبی مد نظره، در کنار داشتن بقیه شرایط پیراپزشکی اعم از شرایط سنی حداکثر۲۵ سال،بومی بودن،داشتن دیپلم تجربی و … بله میتونید در پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنید.موفق باشید.

 123. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من نظام قدیمم و دیپلم رشته انسانی دارم میشه برم بهیاری با این دیپلم؟

  • Avatar

   سلام. برای پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور باید دیپلم تجربی با معدل کتبی حداقل ۱۵ داشته باشید. اما میتونید کنکور گروه تجربی رو شرکت کنید و با رتبه وارد دانشگاه بشید. موفق باشید.

 124. Avatar

  سلام خسته نباشید من میخوام دانشگاه ازاد کرمانشاه پرستاری بخونم طبق اطلاعیه اخر که دستم رسیده تا اخر ۱۱بهمن وقت دارم میشه لطفا راهنمایی کنید هزینش چجوره؟

 125. Avatar

  همشون یه مشت بی سوادن که پشت تلفن نشستن و حرف مفت میزنن و سر آدمو میخورن….یکیشون نیم ساعت مخمو خورد ۵۰۰۰۰ت اومد رو قبضمو۳۰۰۰۰۰ خرج کردم برم اونجایی که گفت حالا برگشتش که هیییچ….اخرشم که هیچی به هیچی….

 126. Avatar

  سلام خسته نباشین من یبار کنکور دادم اما رتبه نیابردم معدل کل دیپلمم ۱۳ و ۷۹ هس ولی شرایط مالی عالی دارم ایا میتونم پرستاری بدون کنکور برم

 127. Avatar

  سلام من دیپلم رشته گرافیک کامپیوتر دارم(فنی) علاقه زیادی ب رشته پرستاری دارم میخواستم بدونم میتونم الان کنکور تجربی ثبت نام کنم بدون پیش دانشگاهی و همزمان امسال مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم ؟

 128. Avatar

  من مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم ولی تحصیلات دانشگاهی ندارم ایا میتونم رشته پرستاریه بدون کنکور رو بخونم همه شرایط های لازم رو هم دارم لطفا جواب بدید مرسی

 129. Avatar

  سلام من کنکور شرکت کردم و ایثارگری هم دارم میشه واسه بهمن ماه پرستاری ثبت نام کنم؟ایا در لرستان هم میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟

 130. Avatar

  سلام ببخشید میخواستم بدونم تهران دانشگاه ازاد برای پرستاری داره؟ اسم دانشگاه ها چیه؟دانشگاه ازادی که تو تهران باشه و پرستاری داشته باشه!!

 131. Avatar

  سلام من تمام شرایط پیراپزشکی رو دارم چگونه بدون ازمون وارد شوم

  • Avatar

   با سلام. زمان ثبت نامش از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن هم ادامه داره،باید ثبت نام کنید و اینکه به پیراپزشکی بدون کنکور خونده میشه اما شما حتما باید روز برگزاری کنکور که ۷و۸ تیرماه هستش سر جلسه ی کنکور تجربی حضور داشته باشی و حضور شما بین داوطلبین تجربی اعلام بشه.اما کلا خیلی ریسک بزرگیه که شخصی بخواد منتظر پیراپزشکی بدون کنکور باشه چون هیچ تضمین صد در صدی وجود نداره بابت اینکه آیا ارائه بشه یا نشه.پس شما بهتره برای کنکور و کسب رتبه برنامه ریزی کنی و روی این مبحث حساب باز کنی.موفق باشید.

 132. Avatar

  سلام ایا میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم با معدل ۱۸/۱۸ تجربی

  • Avatar

   با سلام. حداقل معدل در نظر گرفته شده برای مبحث پیراپزشکی بدون کنکور ۱۵ هستش که معدل شما ۱۸ هست خیلی راحت میتونید وارد مبحث پیراپزشکی بدون کنکور بشید البته در صورتی که بقیه ی شرایط پیراپزشکی رو دارا باشید.تنها شرط معدل مد نظر نیست.موفق باشید.

 133. Avatar

  سلام.دوستان من ترم۳رشته حسابداریم اما دوسندارم ادامه بدم علاقه زیادی به رشته پرستاری دارم الانم۱۹سالمه شنیدم بدون کنکورثبتنام میکنن ایا این درسته.خاهشا داداش عزیز خواهرگرامی بهم تلفنی خبر بدین۰۹۱۴۸۲۶۵۵۸۲

  • Avatar

   با سلام. مبحث پیراپزشکی بدون کنکور که رشته پرستاری و چندین رشته دیگه رو هم شامل میشه دارای یه سری شرایط خاصی هست که شما باید ببینی این شرایط رو دارید یا خیر،شرایطی اعم از:شرط سنی،شرط معدل،شرط رشته و …اگر که این شرایط رو داشتید میتونید وارد پیراپزشکی بدون کنکور بشید اما کلا هیچ چیز صد در صدی در مورد پیراپزشکی بدون کنکور وجود نداره یعنی اصلا مشخص نمیکنه که چه رشته ای از پیراپزشکی قراره امسال ارائه بشه پس بهتره که برای کنکور برنامه ریزی کنید. موفق باشید.

 134. Avatar

  سلام خسته نباشیدمیخاستم بدونم اگه کسی ی باردانشگاه دولتی روزانه تومقطع کارشناسی تحصیل کرده باشه اگه برای باردوم ک کنکوربده دوباره روزانه قبول بشه هزینه هاچجوری محاسبه میشه ینی شبانه چقدمیگیرن؟ممنون میشم اگه پاسخوسریعتربدین

 135. Avatar

  سلام . من رشته کاردانش کامپیوتر دیپلم دارم و فوق دیپلم رشته نرم افزار کامپیوتر هستم برای رشته پرستاری باید دیپلم تجربی بگیرم یانه

  • Avatar

   با سلام. اگه شما بخوای در مبحث پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنی متاسفانه نمیتونی.چون مدرک کل دیپلم شما باید تجربی باشه که رشته شما فنی هست،در واقع رشته تجربی یکی از شروط مبحث پیراپزشکیه.اما اگه بخوای با کنکور و رتبه خوب وارد رشته پرستاری بشی بله خیلی راحت میتونی در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و اصلا بستگی به این نداره که رشته ی شما در دبیرستان چی بوده.موفق باشید.

 136. Avatar

  سلام وقت بخیر زمان ثبت نام برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور کی هست؟و اینکه آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در بهمن هم مجدد صورت میگیره یا نه؟ممنونم اگر زود پاسخ بدید

  • Avatar

   سلام. زمان ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور، زمان انتخاب رشتتون هستش که اگه تو استان شما ارائه شده باشه کدش رو از دفترچه وارد انتخاب رشتتون میکنید. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ممکن هست مجدد باشه اما صد در صدی نیستش بستگی به ظرفیت دانشگاه ها داره. موفق باشید.

 137. Avatar

  سلام من دیپلوم کاردانش دارمایامیتونم تودانشگاه ازاد پرستاری بخونم

  • Avatar
   ایران مشاوره

   با سلام. در کل امکان تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود ندارد و شما حتما باید در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و برای شرکت در کنکور هم چون رشته ی شما کاردانشه نیاز به یک مدرک پیش دانشگاهی داری.زمانی که پیش دانشگاهی رو بگیری میتونی در کنکور شرکت کنی و در انتخاب رشته هر دانشگاهی که خواستی رو انتخاب کنی که این بستگی به رتبتون داره. موفق باشید.

 138. Avatar

  سلام
  من دیپلم گردشگری دارم می تونم بدون ازمون پرستاری شرکت کنم؟

  شهریه هاش چقده؟؟

  • Avatar
   ایران مشاوره

   با سلام.منظور شما پیراپزشکی بدون کنکوره که یکی از مهم ترین شروط مبحث پیراپزشکی اینه که رشته دبیرستانی شما تجربی بوده باشه چون شما فنی حرفه ای یا کارودانش بودی حتی با دارا بودن بقیه ی شروط بازم نمیتونی وارد پرستاری بدون کنکور یا سایر رشته های پیراپزشکی بشی و اینکه کلی هم شرط های دیگه داره مثل شرط معدل،شرط سنی و…اما میتونی در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و با رتبه مورد نیاز وارد بشی.در مورد شهریه هم پیراپزشکی بدون کنکور شهریه ای نداره اما کلا شهریه رشته های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ۲/۵۰۰ الی ۳ میلیون و در دانشگاه پردیس خودگردان هم حدود ۸ میلیون هست.موفق باشید.

 139. Avatar

  سلام می خواستم بدونم با معدل کل ۱۴ می تونم رشته پرستاری ازاد رو بخونم زیر ۲۵ سال هم هستم

  • Avatar

   سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور که در دانشگاه های سراسری ارائه می شه از نظر معدل محدودیت دارید که باید معدل کتبی دیپلمتون بالای ۱۵ باشه و سنتون زیر ۲۵ سال اما این رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه نمی شه و برای ورود به دانشگاه آزاد حتما باید با رتبه کنکورتون وارد بشید که نه شرط سنی داره و نه شرط معدل. موفق باشید.

 140. Avatar

  سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و خبب پیش دانشگاهی نداشتم
  تو دانشگاه هم تو مقطع کاردانی کامپیوتر خوندم

  خیلی به پرستاری و مامائی و بهیاری و این چیزا علاقه دارم

  میتونم تو دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟
  اصلاً چه راهی برای پرستاری و مامائی و بهیاری من وجود داره؟
  ۲۳ سالمه
  خواهش میکنم کمکم کنین

  • Avatar
   ایران مشاوره

   با سلام. رشته های طیف پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اصلا بدون کنکور ارائه نمیشه و شما حتما باید در کنکور تجربی شرکت کنی که نیازی هم به مدرک پیش دانشگاهی نداری چون مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهیه.برای شروع نیاز به یک برنامه ریزی قوی داری.موفق باشید.

 141. Avatar

  سلام خسته نباسید . من ۲۴ سال دارم رشته ام تجربی بوده دبیرستان.. ولی مهندسی خوندم . الان میخوام پرستاری بخونم بدون ازمون . ولی من بومی نیستم ایا امکانش هست ؟ من در خوزستان گذراندم مدارک را ولی الان در کرج زندگی میکنم و متاهل هستم اینجا میخوام پرستاری بخونم

  • Avatar

   سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور باید بومی هر استانی که هستید(مدارک تحصیلی تون برای اون استان باشه،اونجا متولد شده باشین ویا همسرتون اونجا متولد شده باشه) کد رشته های پیراپزشکی اون استان رو وارد انتخاب رشتتون کنید. موفق باشید.

 142. Avatar

  سلام خسته نباشید من رشته ام انسانی هست امسالم کنکور دادم اما اصلا علاقه بهش ندارم با اجبار مادرم خوندم پرستاری عشقمه الان باید چیکار کنم تا پرستاری بخونم در ضمن میخوام ازاد یا پیام نور بخونم خواهشا راهنماییم کنید

 143. Avatar

  سلام .من دیپلم فنی دارم رشته حسابداری و مقطع کارشناسی ناپیوسته گرفتم با معدل ۱۹.۳۸الان میخوام بدون کنکور تو رشته پرستاری شرکت کنم آیا امکانش هست ؟
  یا اگه بخوام کنکور سراسری شرکت کنم آزاد چه رتبه ایی در منطقه ۲ و سهمیه بسیج فعالی دارم مجاز میشم ؟

 144. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی دارم والان دانشجوی حقوق هستم ب پرستاری خیلی علاقه دارم میخوام پرستاری بخونم امکانش هست ؟باید کنکور تجربی بدم؟یا دانشگاه ازاد میمیتونم برم؟یا لازمه دیپلم تجربی رو بگیرم بعد برم دانشگاه ازاد لطفا راهنمایی کنین

 145. Avatar

  سلام
  من مدرک پیش دانشگاهی رشته علوم انسانی رو دارم میخواستم بدونم میشه پرستاری خوند اگه میشه لطف کنین بگین چجوری؟

 146. Avatar

  سلام وقت بخیر..آیا دانشگاه آزاد مجددتکمیل ظرفیت برای ترم بهمن ماه دارد یاخیر؟
  سایت سنجش برای دانشگاه فرهنگیان و سراسری و علمی کاربردی تکمیل ظرفیت گذاشته اما دانشگاه آزاد اطلاعیه ای ازش ندیدم

 147. Avatar

  سلام
  من فوق دیپلم برق دارم و سنم ۳۰ ساله و متاهل هستم
  خیلی به پرستاری علاقه دارم ، لطف کنید منو راهنمایی کنید چطور میتونم پرستار بشم و به عنوان پرستارجذب بیمارستان بشم؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید

 148. Avatar

  سلام خسته نباشید من مدرک پیش انسانی گرفتم واسه قبولی در رشته ی پرستاری آزاد باید چه شرایطی داشته باشم ایا معدل تهثیر زیادی داره؟شهریه هر ترم پرستاری ازاد چنده؟؟؟؟؟؟؟

 149. Avatar

  سلام معدل من ۱۳/۷۶هست شامل طرح ترمیم معدل میشه

 150. Avatar

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت سایت مشاوره پرتوان ایران مشاوره.
  بنده امسال پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و سال آینده باید وارد دانشگاه بشم
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید ک سوابق تحصیلی یعنی چی؟
  بنده معدل دیپلمم ۱۵.۶۹ معدل کتبیم ۱۳.۶۰ و میانگین معدل ۳سال دبیرستانم ۱۶.۴۹ هست
  با این معدل آیا شانس پذیرفته شدن در کاردانی پرستاری بدون کنکور ۹۷ را دارم؟
  بنده بومی شهر شیراز هستم
  ممنون از راهنماییتون

 151. Avatar

  سلام ببخشید چندتا سوال داشتم….من به اکثر مشاورا زنگ میزنم میگن پرستاری بدون کنکور وجود نداره ولی تو سایتا این مطلب هستش….دوم اینکه من رشتم انسانیه ایا میتونم در رشته پرستاری با دارابودن شرایط تحصیل کنم؟سوم اینکه شهر زنجان پرستاری بدون کنکور داشته؟؟؟اخه میگن چنین چیزی در هیچ کجا وجود نداره …….و اخرین سوال اینکه چجور باید ثبت نام کرد مثلا باید مستقیما به دانشگاه بری یا از یه سایتی ثبت نام کنی

 152. Avatar

  سلام عرض شد.من دارم مدرسه شبانه میرم برای گرفتن دیپلم حسابداری.
  میخام ببینم من اگه بخام تجربی بخونم برای پرستاری باز باید دو سال دبیرستانو مجدد بخونم ایا؟
  یا اینکه فقط کنکور بدم برای اون رشته میتونم وارد دانشگاه شم؟
  ممنونم.شبخوش

 153. Avatar

  معدل کتبی هم بالای ۱۵

 154. Avatar

  سلام …من کنکور شرکت نکردم و ۲۴ سال سن دارم دیپلم تجربی هستم و لیسانس هم از دانشگاه ازاد دارم –ساکن اهواز هستم
  آیا میتونم برای ترم بهمن بدون کنکور پرستاری ثبت نام کنم؟ چه دانشگاه هایی پذیرش بدون کنکور دارن؟
  ممنون میشم پاسخ دریافت کنم.

 155. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید:
  من متولد ۶۶ هستم. میخواستم بدونم برای رشته پرستاری امکان ثبت نام بدون کنور دارم؟
  در غیر این صورت برای دانشگاه سراسری و آزاد چه رتبه ای باید بیارم؟

 156. Avatar

  سلام ببخشید یعنی چی که ثبت نام تموم شده؟ ؟؟؟؟؟؟ بعد اینکه میشه شرایطشو کامل بفرمایید یا یه مرجع موثق بگید ما بریم ببینیم شرایطش اصلا به چه صورت هس؟؟؟؟ بعد ببنید من دوسال پیش کنکور دارم سراسر انتخاب رشته کردم ولی نرفتم به جاش ازاد رفتم..سال ۹۷میتونم انتخاب رشته سراسری رو انجام بدم دیگ؟؟؟؟؟؟

 157. Avatar

  سلام
  من ترم ۵ رشته سلولی مولکولی ام از دانشگاه ازاد
  به پرستاری علاقه دارم
  می خواستم بدونم امکانش هست در دانشگاه ازاد از همین رشته خودم رو تغیر بدم برم پرستاری دانشگاه ازاد بخونم ؟
  ممنون میشم کمکم کنید ..

 158. Avatar

  سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی پیش دانشگاهیشو نگرفتم، علاقه دارم به رشته پرستاری برم، راهی وجود داره ؟

  • Avatar

   سلام. برای اینکه بتونید کنکور رشته های نظری رو شرکت کنید باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. ضمنا رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هم هر ساله ارائه میشه که شرایط داره از جمله این شرایط حضور تو کنکور هست و از شرایط دیگه ای که داره شرط معدل، تعهد خدمت، شرط سنی و بومی بودن هستش. موفق باشی.

 159. Avatar

  با سلام خسته نباشید.
  ببخشید یک سوال رشته پرستاری از کاردانی شروع میشه؟
  یا هم میشه مستقیم رفت کارشناسی؟
  ممنون میشم یک راهنمایی کامل کنید.
  با تشکر.

  • Avatar

   سلام. برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور چون به صورت رایگان تحصیل میکنید تا مقطع کاردانی حق دارید بخونید بعد از اون باید تعهد خدمتتون رو بگذرونید که ۶ سال هستش و بعد تو مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدید اما اگه بخواید هزینه پرداخت کنید می تونید بلافاصله بعد از کاردانی برای کارشناسی هم تحصیل کنید. موفق باشید.

 160. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  من مدرک کاردانی حسابداری دارم ولی علاقه خیلی زیادی به پرستاری دارم
  و اینکه حتما باید پیش دانشگاهی تجربی داشته باشی یا با دیپلم فنی هم میشه ثبت نام کرد؟

  • Avatar

   سلام. برای شر کت تو کنکور گروه ازمایشی تجربی یا باید پیش دانشگاهی داشته باشید و یا اینکه فوق دیپلم (کاردانی) فنی. متاسفانه با دیپلم فنی نمیتونید تو کنکور تجربی شرکت کنید. موفق باشید.

 161. Avatar

  سلام من الان دارم فوق دیپلم شیمی ازمایشگاه میخونم .میخواستم بپرسم میتونم برای لیسانس پرستاری بخونم .حالا چه با کنکور چه بدون کنکور .چون من برای فوق دیپلم تهران قبول شده بودم نرفتم الان دانشگاه علمی کاربردی میرم میخواستم ببینم میشه شرایطش هست یا نه ؟!

  • Avatar

   سلام. متاسفانه رشته شما مرتبط با رشته پرستاری نیست. هر داوطلب میتونه بدون توجه به رشته تحصیلی در هر رشته ای بجز رشته های گروه پزشکی که باید متناسب با نوع مدرک تحصیلی وی باشد متقاضی شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی باشه. موفق باشید.

 162. Avatar

  سلام میخاستم بدونتم شبانه دولتی قبول شدم و نرفتم برای ثبت نام بجاش رفتم غیر انتفاعی مشکلی پیش میاد؟

  • Avatar

   سلام. چون شبانه قبول شدید و ثبت نام نکردید براتون مشکلی پیش نمیاد و می تونید تو همین دانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بدید.

 163. Avatar

  سلام.من لیسانس معماری از دانشگاه دولتی روزانه دارم و خواستم کنکور ۹۷ تجربی شرکت کنم و رشته لیسانش پرستاری دولتی روزانه بخونم ،سوالم اینه ک میتونم بخونم یا اینکه چون یکبار کارشناسی روزانه خوندم برای بر دوم نمیشه کارشناسی روزانه خوند؟؟؟
  اگ میشه جواب سوالم ب ایمیلم هم ارسال کنید-
  ممنون میشم جواب بدین.

  • Avatar

   سلام. می تونید برای بار دوم هم تو مقطع کارشناسی کنکور بدید و اگه روزانه قبول بشید هزینه داره،به اندازه شهریه شبانه اون دانشگاه و اون رشته باید هزینه بدید اما مدرکی که می گیرید مدرک دانشگاه دولتی هستش.

 164. Avatar

  سلام من ۲۲ سالمه دیپلم تجربی دارم و کارشناسی ای تی میخونم دانشگاه علمی کاربردی. خیلی خیلی پرستاری رو دوست دارم میتونم بدون کنکور پرستاری شرکت کنم؟ اگه بخوام کنکور بدم برای ازاد رتبه کنکور مهمه؟؟؟؟

  • Avatar

   سلام. پرستاری بدون کنکور وجود داره و دانشگاه های دولتی هم ارائه میدن اما شرایط داره مثل شرط سنی، معدل، تعهد خدمت و…
   بله برای دانشگاه های آزاد رتبه کشوری کنکورتون مهمه.

 165. Avatar

  با سلام حامد هستم ۲۸ ساله ، دیپلم بهیاری دارم معدل دیپلمم ۱۳ هستش، شاغل با ۹ سال سابقه بعنوان بهیار، آیا میتونم پرستاری بدون آزمون شرکت کنم ؟ و البته من امسال کنکور ۹۶ شرکت کردم، رتبه ام ۱۲۴۰۰۰ شد و آیا ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد یا ملی میتونم شرکت کنم ؟ با تشکر

  • Avatar

   سلام. شرکت در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرایط داره که از جمله این شرایط شرط سنی هستش که برای آقایون با احتساب دو سال خدمت بین ۱۸ تا ۲۷ سال هستش که متاسفانه سن شما تو این رنج نیست ولی می تونید تو کنکور تجربی شرکت کنید و از طریق کنکور اقدام کنید. موفق باشید.

 166. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من سال ۹۶ کنکور دادم رتبه ام و ترازم خوب نیس و مردود زده ممکنه بدون کنکور پرستاری بخونم هرشهری باشه میرم فرق نداره و فوق دیپلم مکانیک دارم متولد ۷۱ سربازی هم دارم میشه بگید کدوم شهر ها هست بدون کنکور پرستاری فوق دیپلم یا لیسانس بسیج فعال هم هستم از اذربایجان غربی هستم اگه زود بگید استرس من تموم میشه فکرم راحت میشه

  • Avatar

   سلام. پیراپزشکی بدون کنکور تو دانشگاه های دولتی ارائه می شه اما شرایط خاص داره از جمله بومی بودن، شرط سنی، معدل ،تعهد خدمت و … ضمنا باید تو کنکور حضور داشته باشین و الان هم ثبت نامش تموم شد.

 167. Avatar

  با سلام . در انتخاب رشته این جانب اشتباهی رخ داده و به جای کد رشته ۲۵۶۴۶ به اشتباه کد ۲۵۴۶۴ وارد شده. با توجه به اینکه اکنون این کد رشته برای بنده مورد قبول واقع شده و به جای دانشگاه های غیر انتفاعی مشهد که مدنظر من بود دانشگاهی در استان هرمزگان واحد دهبارز انتخاب شده . اگه ممکنه راهی جلوی پام بذارین حتی توان رفتن به این شهرستان رو ندارم.

 168. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم پرستاری دانشگاه آزاد نیاوردم ولی همه شرایطی که گفته بودین را دارم ولی در هنگام پر کن کردن دفترچه از این پرستاری بدون کنکور خبر نداشتم؟
  آیا الان امکانش وجود دارد من را ثبت نام کنند

  • Avatar

   سلام. عزیزم پیراپزشکی های بدون کنکور رو باید موقع انتخاب رشته سراسری کد رشتشونو وارد میکردی که البته شرایط خاصی هم دارند ضمنا پرستاری بدون کنکور امسال ارائه نشده بود.

 169. Avatar

  سلام و عرض خسته نباشید : خواستم چندتاسوال ضروری ازتون بپرسم لطفا جواب بدید ۱- من امسال میرم چهارم یعنی پیش دانشگاهی در رشته تجربی و نظام قدیم هستم و باید کنکور ۹۷ شرکت کنم … میخواستم بدونم بدون کنکور رشته پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل میتونم برم ؟ ۲-شرایطش چیه چون متوجه شرایطش نشدم به جز محدوده سنی که ۱۸ رو دارم و معدل کل سومم ۱۵/۳۰ چهارمم مطمینم تا ۱۶ میرسونم ولی بقیه شرایطو متوجه نشدم اگه میشه بهد ایمیلم بفرستید ۳-خواستم بدونم که کجا و چجوری باید ثبت نام کنم ؟ این که واسه بقیه توضیح دادید که تو دفترچه سراسری منظورتون زمان اعلام نتایج بمون دفترچه میدن یا اینکه سر جلسه کنکور باید پیداش کنیم ؟ بعد شهریه حدودا چقدر هست ؟ لطفا ج بدید خیلی ضروریه دعاتون میکنم .

  • Avatar

   سلام. جواب سوالهاتون خیلی طولانیه. برای آگاهی از شرایطش با ایران مشاوره تماس بگیرید چون مواردی که تو سایت گذاشتیم رو باید تک تک توضیح بدیم. در مورد سوالهای بعدیتون، بله شما در صورتی که اون شرایطو داشته باشید و تو شهر شما ارائه بشه میتونید بدون کنکور یکی از این رشته ها رو بخونید. فقط توجه داشته باشید که باید حتما تو شهر بومی خودتون ارائه بشه. و اینکه تو شهر شما ارائه بشه یا نه تا زمان اومدن دفترچه ۹۷ مشخص نمیشه. سوال سومتون، شما باید تو کنکور تجربی ثبت نام کنید و موقع انتخاب رشته کد مربوط به اون رشته رو که تو دفترچه اومده، تو انتخاب رشته خودتون که بعد از کنکور و تو مرداد ماهه انتخاب کنید. شهریه هم معادل با شبانه اون رشته تو اون دانشگاه در صورت قبول نکردن تعهد خدمت هست. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید تماس بگیرید چون واقعا فرصت نمیشه که بیشتر از این توضیح بدم. موفق باشید.

 170. Avatar

  سلام من کنکورتجربی۹۶شرکت کردم.اگه بخوام بدون کنکورپرستاری بخونم بایدچکارکنم؟
  هزینش چندمیشه؟روزانه اس؟
  ممنون ازراهنمایتون منتظرجوابتونم

  • Avatar

   سلام دوست عزیز کد رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور هم در دفترچه ی انتخاب رشته ی سراسری ۹۶ قید میشه و باید تا تاریخ تعیین شده نسبت به انتخاب این کد رشته ها اقدام میکردین . و لازمه بدونید امسال پرستاری اصلا ارائه نشده بود . اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

  • Avatar

   سلام من رشته ی علوم انسانی دیپلم گرفتم وعلاقه دارم پرستاری بخونم میتونم پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم ایا هست یا ن.. ۲۰ سالم

   • Avatar

    سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرایط سنی دارن که برای آقایون با احتساب دو سال خدمت سربازیشون، حداکثر ۲۷ سال تمام هستش و متاسفانه شرایط سنیشو ندارید. ضمن اینکه شرایط دیگه هم داره که یکیش بومی بودنه و مشخص نیست تو شهرتون ارائه بشه یا نه. موفق باشید.

 171. Avatar

  سلام اگه یکی از دروس پیش دانشگاهیرو پاس نکرده باشیمم امکان ثبت نام هست؟و اینکه هزینه حدودیش چقدره و هنوزم مهلت داره؟

 172. Avatar

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من لیسانس مهندسی صنایع دارم میتوتم توی ازمون کارشناسی ارشد پرستاری یا پزشکی شرکت کنم
  ممنون میشم پاسخ بدین

 173. Avatar

  سلام برای قبولی در رشته علوم تغذیه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران چه ترازی لازم است?
  ممنون

 174. Avatar

  سلام لیسانس علوم تربیتی دارم ۲۸سالمه بادیپلم علوم انسانی میشه کنکوردانشگاه ازادباازمون رشته پرستاری یاپیراپزشکی شرکت کرد؟؟؟ازکرمانشاه پیام میدم برای ثبت نام کنکوردانشگاه ازادبایدب کجامراجعه کنم ازکی ثبت نام شروع میشه؟؟

 175. Avatar

  سلام
  ببخشید هرچند زنگ میزنم میگه شماره اشتباه هستش چکااااار کنم؟؟؟از شهرستان زنگ میزنم

  • Avatar

   سلام دوست عزیز.مخابرات بعضی از شهرستانها اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بستن و برای رفع این مشکل باید به مخابرات مراجعه کنید. و همینطور از خطوط ثابت باید تماس بگیرید و نه موبایل. موفق باشید.

  • Avatar

   سلام. مشکل از مخابرات منطقتون هست که اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بسته. و برای حل این مشکل باید به مخابرات منطقه مراجعه و درخواست بدید که این خطوط رو فعال کنن.

 176. Avatar

  سلام من دانشجو پیام نور رشته روانشناسیم میخواستم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم امکانش هست
  کنکور سراسریم ندادم .
  یکی از دانشگاهای اذاد اصفهان

 177. Avatar

  سلام
  من ۲۳ سالمه و رتبه کنکور ۹۶ ام شده ۶۲۰۰۰ کشوری در زیرگروه یک می خواستم بدونم امکان داره پرستاری دولتی هر شهری باشه مهم نیست قبول شم؟
  معدل کتبی من ۱۴/۹۸ با این حال میتونم پرستاری بدون کنکور قبول شم؟
  ولی توی دفترچه انتخاب رشته اسمی از این رشته برده نشده میشه بگیده چجوری میتونم ثبت نام کنم؟
  لطفا جواب من رو بدید با سپاس فراوان

  • Avatar

   سلام. برای دانشگاههای دولتی، رتبه در سهمیه مهمه. و رتبه ای که شما گفتید کشوریست.
   امسال متاسفانه پرستاری بدون کنکور ارائه نشده و امکان ورود به دانشگاه از این طریق رو برای امسال ندارید.

 178. Avatar

  سلام من میخوام ثبت نام کنم بایدچکارکنم

 179. Avatar

  سلام خسته نباشید من هم سرجلسه کنکور بودم هم معدل کتبی دیپلمم بالای۱۵هست و ۱۹سالمه….میخواستم شرکت کنم اما نمیدونم چجوری و چ تاریخی و ب کجا برم…از هرکسی ام میپرسم میگه اصن امکان نداره چون سراسری مجاز نشدی و رتبت به قبولی پرستاری آزاد نمیرسع…و اینک ورودی مهر هست؟؟و مدرکش فوق دیپلم حساب میشه؟یا لیسانس؟و میدونید آزاد پیشوا هم داره یا ن؟

  • Avatar

   سلام. شرایط دیگه ای هم داره که اگه دارا باشید و اگه تو انتخاب رشتتون کد مربوط به این رشته ها که تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی هست رو انتخاب کرده باشین شانسشو داشتین. بله مدرکش فوق دیپلمه و برای ادامه تحصیل باید کنکور کاردانی به کارشناسی بدید. آزاد پیشوا نداره. تو بعضی دانشگاه های سراسری ارائه میشه.

 180. Avatar

  سلام میشه بگین دقیقا تو کدوم قسمت از سایت سازمان سنجش برم برای ثبت نام بدون کنکور پرستاری؟

  • Avatar

   سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو دفترچه سراسری تجربی ارائه میشن. مثلا امسال تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی اومده بودن که پرستاری جز اونا نبود.

 181. Avatar

  سلام.وقت بخیر
  کدوم دانشگاه بدون کنکور پرستاری میگیره؟میگن همچین چیزی امکان نداره.توروخدا راهنمایی کنین

 182. Avatar

  سلام ببخشید معدل کتبی من ١٣میتونم بخونم
  در ضمن رشته تحصیلی من انسانی بوده
  ؟؟

  • Avatar

   سلام. متاسفانه خیر. باید معدل کتبی بالاتری داشته باشید. برای افزایش معدل میتونید تو طرح ترمیم معدل که از سوی آموزش و پرورش انجام میشه شرکت کنید.

 183. Avatar

  سلام من امسال کنکور نجربی دادم و میخوام پرستاری ازاد برم
  میخوام بدونم چجوری باید انتخاب رشته کنم؟؟؟
  شهرش هم مهم نیست

 184. Avatar

  سلام خسته نباشین
  (سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر)
  بخاطر سنم باید سال بعد دوباره کنکور بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar

   سلام. بله شما اگر مصمم به خوندن رشته پرستاری هستید باید دوباره کنکور بدید چون متاسفانه شرایط سنی بدون کنکور رو دارا نمی باشید.

 185. Avatar

  با رتبه ۱۰هزاردر سهمیه ۵%ی . میتونم پرستاری قبول شم؟ مازاد ایلام؟ اصن دولتی میتونم قبول شم؟ ماکزیمم نمره کل زیر گروه هام ۶۹۱۶ ه. توروخدا اگه کسی میدونه جواب بده

 186. Avatar
  موسی الرضا شهیدی

  سلام من کاردان فوریتهای پزشکی هستم ۱۴سال است که در بیمارستان به عنوان نرس انجام وظیفه میکنم میخام کارشناسی پرستاری بخونم بدون آزمون

 187. Avatar

  سلام ببخشید رتبه منطقه ۳ من ۱۵هزار است و رتبه کشوری ۶۴ هزار آیا میتوانم رشته پرستاری در دانشگاه آزاد کرج،تهران ،قزوین یا زنجان قبول بشم؟

 188. Avatar

  سلام با رتبه ۲۲هزار منطقه ۲ میشه پرستاری ازاد سنندج قبول شد؟

 189. Avatar

  سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر

  • Avatar

   سلام. رشته های پیراپزشکیهای بدون کنکور شرایط سنی دارن. متاسفانه شما شرایط سنی مورد نیازشو ندارید. البته پرستاری بدون کنکور امسال ارائه نشد. ولی بعضی رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شدن.

 190. Avatar

  منظورتون از معدل,همون معدل کتبی نهایی دیپلمه؟؟؟
  خب اگه اینظوره من این معدلم ۱۸٫۱۶ بود.سنمم ۱۹ ساله.
  میتونم پرستاری ایلام قبول شم بر اساس سوابق؟
  مثه دانشگاه پردیسه؟ ینی باید هزینه پرداخت کنیم؟
  واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید

 191. Avatar

  چطور میتونیم پرستاری بدون ازمون قبول شیم؟
  با معدل ۱۸ امکانش هس؟
  چه دانشگاه هایی پذیرش پرستاری بدون ازمون دارند؟؟

  • Avatar

   سلام. پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی از طریق دانشگاه های دولتی انجام میشه که شرایطش رو باید داشته باشید. اگر این معدل، معدل کتبی دیپلم شماست و درصورت دارا بودن شرایط دیگه پذیرش این رشته ها، میتونید یکی از پیراپزشکیهای بدون کنکور رو بخونید. اما در نظر بگیرید که امسال پرستاری بدون کنکور ارائه نشده بود اما بعضی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شده بودن. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش این رشته ها، با مشاورین ایران مشاوره تماس بگیرید.

 192. Avatar

  سلام. میخواستم بدونم شهر زنجان هم پذیرش تو رشته پرستاری بدون کنکور رو داره؟ من بقیه شرایطی ک گفتیدو دارم.

 193. Avatar

  سلام.من دیپلم فنی دارم و مدرک کارشناسی اش رو گرفتم.الان هم پیش تجربی رو گرفتم و میخوام پرستاری بخونم.آیا با توجه به مدرک دانشگاهیم میتونم بدون کنکور شرکت کنم یا نیاز به دیپلم تجربی دارم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • Avatar

   سلام. برای رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور نیازه که شما دیپلم نظری با شرط معدل کتبی بالا داشته باشید. متاسفانه دیپلم شما نظری نیست و چنین امکانی رو ندارید ولی میتونید تو کنکور تجربی شرکت کنید.

 194. Avatar

  سلام هوشبری هم بدون کنکور میشه خوند؟من که معدل کتبیم زیر ۱۵هست چی؟

  • Avatar

   سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 195. Avatar

  سلام خسته نباشید آیا با رتبه ۳۰هزار امکان قبولی در رشته پرستاری یا مامایی هست؟

 196. Avatar

  باسلام معذرت میخوام من سهمیه ۲۵٪دارم و هم بسیجی فعال میتونم از دوتاشم در انتخاب رشته دانشگاه ازاد استفاده کمم ؟

  • Avatar

   سلام. شما میتونید از کد بسیج هم استفاده کنید. سیستم به صورت خودکارسهمیه ای که برای شما نتیجه بهتری داشته باشه رو لحاظ خواهد کرد.

 197. Avatar

  دفترچه سراسری زدن .دقیقا پرستاری بدون کنکور رو کجاش زده؟

 198. Avatar

  سلام من معدل کتبیم ۱۴ شده معدل کل ۱۶٫هیچجوره نمیتونم بدون کنکور پرستاری بخونم؟؟؟؟

 199. Avatar

  سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور حداقل چه معدل کتبی لازم هستش؟؟؟مثلا برای هوشبری یا اتاق عمل

 200. Avatar

  سلام من امسال کنکور دادم رشتمم تجربیه معدل کتبی نهایی هم بالای پونزده شدم سنمم زیر بیست و پنجه.تو خراسان رضوی دانشگاهیی هستک بدون کنکور پرستاری بگیره؟و اینک جدا بر این شرایطی ک گفته شد دیگ چ شرایطی لازمه؟و خزینه هرترم چقدر میشه

 201. Avatar

  سلام معدل چقدر تاثیر گزار است در این نوع پذیرش من معدل کتبی دیپلمه و پیش دانشگاهیم زیر ده شدم آیا میتونم قبول بشم تو پرستاری صرفا بر اساس سوابق تحصیلی؟؟؟؟

 202. Avatar

  اینا همش دروغه نمیدونم چرا مردم رو میزارین سر کار واقعا هدفتون چیه ……از هرمسئولی میپرسم میگه محااااله پیراپزشکیا بدون کنکور باشه تموم شماره تماساتونم که یا نمیگیره یا جواب نمیدین یا میگه اشتباس تغییر کرده….

  • Avatar

   سلام دوست گرامی شما میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و قسمت پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی را کامل مطالعه کنید.
   شما باید از خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷ تماس بگیرید دوستان ما از ۸ صبح الی ۱۲ شب پاسخگو هستن.

 203. Avatar

  سلام.من دیپلم برق(فنی) دارم.خواستم پرستاری بخونم میگن کنکور سراسری رو با دیپلم فنی نمیشه شرکت کرد حتما باید دیپلم نظری+پیش باشه
  خواستم دیپلم نظری رو بخونم گفتن باید پایان خدمت یا برگه سبز بگیری.رفتم نظام وظیفه میگه تا دانشگاه ثبت نام نکنی برگه سبز نمیدیم
  حالا سواله من اینه اگه دانشجو باشم.میتونم دیپلم نظری رو همزمان بخونم؟بعد اینی که بدون کنکوره(پرستاری) با دیپلم فنی میشه شرکت کرد یا تنها راهی که بتونم این رشته رو بخونم بعد از تموم کردن خدمته؟خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • Avatar

   سلام شما برای پیراپزشکی بدون آزمون حتما باید دیپلم نظری و پیش دانشگاهی داشته باشید.
   بله همزمان میتونید دیپلم نظری رو بگیرید مشکلی نیست.

 204. Avatar

  سلام.
  من ۲۲ سالمه کنکور تحربی هم امسال شرکت کردم….
  معدل کلم ۱۶/۲۸ هست معدل کتبی ۱۰ ایا میتونم شرکت کنم و نتیجه مثبت داشته باشه یا نه؟؟لطفا راهنماییم کنید.

 205. Avatar

  سلام
  من امسال در کنکور رشته تجربی ثبت نام کرده ولی شرکت نکردم
  امکان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد( رشته پرستاری)برای من وجود دارد؟
  بنده از سهمیه ایثارگران برخوردارم
  با تشکر

 206. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال کنکورانسانی دادم ولی میخام پرستاری داشنگا آزاد برم ایا بدون کنکور داره براپرستاری یانه اگ میشه جوتب بدید ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   سلام.دانشگاه آزاد پرستاری بدون کنکور ارائه نمیده.باید در کنکور شرکت کنید و از طریق رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه علوم پزشکی وارد دانشگاه بشید

 207. Avatar

  سلام،من معدل کتبیم ۱۲/۹۷بوده ولی معدل دیپلمم ۱۷/۲۵بوده،ساکن اصفهانم شهر فلاورجان،بنظرتون دانشگاه ازاد فلاورجان بدون ازمون میپذیره منو ???،سنمم زیر ۲۵ساله ،،توروخدا جوابم بدید لطفا ،واقعن همچین چیزی هست

 208. Avatar

  سلام من دیبلم فنی دارم اما مدرک بیش تجربی هم دارم کنکور شرکت کردم اگه بخوام بدون ازمون برستاری برم من که معدل نهایی ندارم ج کنم

 209. Avatar

  سلام میشه بگید کدوم دانشگاها پذیرش بدون آزمون پرستاری رو دارند؟

 210. Avatar

  سلام.من کنکور دادم ولی برام جای تعجبه که شما میگین پرستاری براساس شرط معدل هست.ایا طرح جدید امساله؟ و اینکه معدل کتبی من ۱۶.۴۳ و معدل کل من ۱۸.۸۴ هست.امکان قبولی در استان خوزستان هست؟

  • Avatar

   سلام خیر پارسال هم این موضوع برقرار بود که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری تحت عنوان رشته های پیراپزشکی صرفابراساس سوابق تحصیلی مشخص شده بود وامسال هم گذاشته میشود.
   شانس پذیرش دارید.

 211. Avatar

  سلام خسته نباشین. من به چند تا ازاین مشاورها زنگ زدم چندبار پرسیدم پرستاری بدون کنکور تو دانشگاه پیراپزشکی با تعهد و شرایطی که گذاشتن هست یا نه ولی همشون فقط گفتن نه که نه‌. ولی تو کل سایت ها نوشتن هست و امسال ۹۶ هم نوشتن هست. واقعا نمیفهمم چرا میگن نیست‌. حالا بالاخره هست یا نه؟مشاورا درست جواب نمیدن.
  ازکجا میشه مطمعن شد؟ لطفا جواب بدین.

  • Avatar

   سلام بله پرستاری بدون ازمون هست برای اطمینان میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری ۹۵ قسمت رشته های پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی مراجعه کنید.

 212. Avatar

  سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و ۳۰ ساله هستم امکانش هست تو رشته پرستاری شرکت کنم
  از سهمیه ایثارگران میتونم استفاده کنم ؟و اینکه بدون کنکور یا کنکور
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   سلام ازجمله شرایط رشته پرستاری بدون آزمون سن زیر۲۵ سال میباشد ولی از طریق کنکور سراسری میتوانید دانشجوی این رشته شوید و از سهمیه خودتان هم استفاده کنید.

 213. Avatar

  سلام توروخدا من استرس گرفتم توروخدا به سوالم جواب بدین من معدل کتبی نهاییم ۱۴/۳۸و معدل کتبی دیپلم ۱۸ امکانش نیست رشته ی پیراپزشکی بدون ازمون قبول بشم ؟؟؟؟ یعنی بخار نیم نمره نمیتونم برم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 214. Avatar

  س.ببخشید میشه جوابم بدین من معدل کتبیم نزدیک ۱۳هست یعنی قبولم نمیکنن؟؟

 215. Avatar

  کجا باید مراجعه کرد برای ثبت نام و این چیزا؟

  • Avatar

   سلام ثبت نام اینترنتی هست باید از طریق سایت sajesh.org در نیمه دوم مرداد ماه هنگام انتخاب رشته سراسری انجام دهید.

 216. Avatar

  سلام خسته نباشید من لیسانس زیست دارم امسال باز کنکور شرکت کردم میخام پرستاری بخونم اینکه میگید تو بعضی از شهرها فقط باید تو کنکور شرکت کنید بعد به راحتی میرید کدوم شهرهاست ؟؟و اینکه من متاهل هستم تهران زندگی میکنم اگه هر شهری قبول بشم ایا به من انتقالی میدن به تهران؟؟

  • Avatar

   سلام یعنی ملاک انتخاب رشته های پیراپزشکی بدون آزمون فقط حضور سرجلسه آزمون هست و رتبه کنکوری شما مهم نیست اما معدل کتبی نهایی شماباید بالای۱۵ باشد و سن زیر۲۵ سال باشد و اینکه پذیرش فقط بصورت بومی انجام میشود.

 217. Avatar

  سلام من فوق لیسانس ریاضی کاربردی دارم الان دوس دارم پرستاری بدون کنکور بخونم و واقعا هم علاقه دارم.۲۸ سالمه.باید چیکار کنم؟با وت

  • ایران مشاوره

   سلام پرستاری بدون آزمون شرایطی دارد از جمله سن زیر ۲۵ سال. اما میتونید از طریق کنکور سراسری در دانشگاه آزاد یا دولتی با مقداری مطالعه به راحتی پذیرفته شوید.

 218. Avatar

  یا سلام و خسته نباشید من علاقه زیادی به رشته پرستاری پیدا کردم اما رشته علوم انسانی و مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی را دارم آیا این امکان را دارم رشته تجربی بخوانم و پرستاری ادامه تحصیل بدهم

  • Avatar

   سلام.بله امکانش هست. اگر به عنوان مثال روازنه تحصیل کرده بودید در صورت قبولی مجدد در روزانه باید هزینه پرداخت کنین.در غیر اینصورت میتوانید رایگان تحصیل کنید.

 219. Avatar

  سلام من میخوام رشته پرستاری بخونم ولی بدون ازمون …نمیدونم کدوم دانشگاه و کدوم شهر ؟

  • Avatar

   سلام امکانش هست منتها باید سرجلسه کنکور حضور داشته باشید امانتیجه کنکورتون اهمیتی نداره و در اکثر استان ها هم ارائه میشود.

   • Avatar

    سلام من دیپلم انسانی دارم میخوام پرستاری بخونم کنکور تجربی هم میدم ولی ایا مهمه که چه رتبه ای بشم برای ازاد یا بدون کنکور؟

    • ایران مشاوره

     با سلام
     در دانشگاه آزاد پرستاری بدون آزمون ارائه نمی شود، با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب تراز پذیرش انجام میدهد، شما میتوانید با کسب تراز بالای ۷۰۰۰ در رشته ی پرستاری دانشگاه آزاد تحصیل نمایید.

دریافت مشاوره