تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

تحصیل در پرستاری بدون شرکت در کنکور سراسری
آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

محبوبیت رشته پرستاری در میان متقاضیان کنکور سراسری تجربی، بر هیچ کس پوشیده نیست و جزو رشته های برتر این گروه آزمایشی به شمار می آید. با توجه به ارائه رشته های بدون کنکور دانشگاهی در سال های اخیر، برای بسیاری از داوطلبان، این سوال مطرح می باشد که آیا امکان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون شرکت در آزمون سراسری نیز فراهم است یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که با شرایط ثبت نام سایر رشته های بدون کنکور سراسری و آزاد امکان ثبت نام در رشته های پیراپزشکی بدون شرکت در آزمون سراسری وجود ندارد، اما راه دیگری هست که قصد داریم در ادامه به طور کامل آن را شرح دهیم.

با توجه به این که ارائه بدون کنکور رشته های پیراپزشکی امکان پذیر است، احتمال ارائه رشته پرستاری نیز به صورت بدون آزمون وجود دارد.

تحصیل در رشته پرستاری بدون شرکت در کنکور سراسری

به طور کلی می توان گفت ارائه رشته های پیراپزشکی به صورت بدون کنکور امکان پذیر است اما همان گونه که اشاره کردیم مجزا از پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه می باشد. به عبارت دیگر، داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی را دارند برای اطلاع از عنوان رشته های ارائه شده باید به دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی دوره ای مراجعه کنند که در آزمون آن حضور داشته اند.

ممکن است از خود بپرسید دفترچه انتخاب رشته که مختص شرکت کنندگان در آزمون سراسری می باشد، چه ارتباطی با پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از تفاوت های رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با رشته های بدون آزمون پیراپزشکی همین موضوع می باشد. داوطلبانی که می خواهند در رشته های گروه اول ثبت نام کنند، نیازی به شرکت در آزمون سراسری ندارند. در حالی که علاقه مندان به تحصیل بدون آزمون در رشته های پیراپزشکی دانشگاه های سراسری می بایست در کنکور سراسری شرکت کنند.

نکته دیگر این که رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه های سراسری معمولا در مقطع کاردانی و بیشتر در مناطق محروم کشور ارائه می شوند.

با توجه به تمام مطالب فوق، می توان دریافت که ارائه شدن رشته پرستاری به صورت بدون کنکور، پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی علوم تجربی مشخص می شود و نمی توان پیش از آن اظهار نظر کرد.

شرایط تحصیل بدون کنکور رشته پرستاری دانشگاه های سراسری

داوطلبانی که قصد ثبت نام و تحصیل بدون آزمون در رشته پرستاری یا هر یک از رشته های پیراپزشکی ارائه شده را دارند باید از شرایطی که برای آن ها در نظر گرفته می شود نیز مطلع باشند.

شرایط عمومی

 • دارندگان مدرک دیپلم رشته تجربی نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم، مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون پیراپزشکی دانشگاه های سراسری می باشند. (نوع دیپلم متقاضیان ممکن است در دوره های مختلف متفاوت بوده و صرفا ویژه دانش آموختگان گروه آزمایشی علوم تجربی نباشد.)
 • علاقه مندان به ثبت نام و تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون آزمون، باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشد.
 • برای داوطلبان آقا، از لحاظ خدمت سربازی نباید مشکلی وجود داشته باشد.
 • قبولی در جلسه مصاحبه

با توجه به حجم بالای تقاضا برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور، نتایجی که ابتدا منتشر می شود، چند برابر ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده است. زیرا اسامی که در ابتدا اعلام می شوند باید در یک جلسه مصاحبه شرکت کنند و از میان آن ها، داوطلبانی که مورد تایید قرار گیرند و شرایط لازم جهت تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور را داشته باشند، به عنوان پذیرفته شدگان نهایی انتخاب می گردند.

شرایط اختصاصی

 • داوطلبانی که قصد تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری را دارند باید هنگام ثبت نام کنکور سراسری حداکثر 25 سال داشته باشند. (برای آقایان با 2 سال خدمت سربازی شان محاسبه می گردد، یعنی 27 سال)
 • در برخی از دوره ها شرط معدل در نظر گرفته می شود که در این صورت معدل متقاضیان باید 15 به بالا باشد.
 • در برخی از دوره ها شرط بومی پذیری نیز مطرح است. به این صورت که بومیان هر استان برای پذیرش در دانشگاه استان محل سکونت خود شانس بیشتری نسبت به سایر داوطلبان دارند.
 • پذیرفته شدگان رشته های پیراپزشکی بدون کنکور معمولا باید 3 برابر طول مدت تحصیل خود، دوره تعهد خدمت را سپری کنند. (در طی این دوره از تمامی حقوق و مزایا برخوردارند.)
 • آن دسته از افرادی که دانشجو هستند و یا جزو فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر می باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در دوره های بدون آزمون رشته پرستاری نیستند.

با توجه به تمام مطالب فوق، می توان دریافت که ثبت نام بدون کنکور رشته پرستاری امکان پذیر است اما قطعی نیست. همچنین لازم به ذکر است که شرایط پذیرش در رشته های بدون آزمون گروه آموزش پزشکی ممکن است در هر دوره تغییر کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های پیراپزشکی بدون کنکور، پزشکی بدون کنکور، دندانپزشکی بدون کنکور، مامایی بدون کنکور، شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور و نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان بدون شرکت در کنکور، به تحصیل در رشته پرستاری پرداخت؟

بله، اما در صورتی که رشته پرستاری جزو رشته های ارائه شده بدون کنکور پیراپزشکی دانشگاه های سراسری باشد.

2- کدام یک از واحدهای دانشگاه آزاد، رشته پرستاری بدون کنکور را ارائه می دهند؟

رشته پرستاری و به طور کلی رشته های پیراپزشکی که به صورت بدون آزمون ارائه می شوند متعلق به دانشگاه های سراسری هستند که ملزم به شرکت در آزمون سراسری است. تا کنون مشاهده نشده است که دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون دانشجوی پرستاری جذب کند.

3- معدل بالا تاثیری در پذیرش بدون کنکور رشته پرستاری دارد؟

در برخی از دوره ها ممکن است شرط معدل برای پذیرش داوطلبان در دوره بدون آزمون مقطع کاردانی رشته پرستاری در نظر گرفته شود که 15 به بالا است، اما جزو شرایط ثابت و قطعی محسوب نمی شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۳۳ نظر

 1. سلام
  میخواستم بدونم با دیپلم انسانی میتونم پرستاری ازاد بخونم یا باید کنکور تجربی بدم حتما دولتی بیارم ازاد هیچجوره نمیشه؟

 2. سلام من ۲۸ سال سنمه رشته تحصیلیم کاردانش هستش ایا میتونم رشته پرستاری یا سایر رشته های پزشکی یا پیراپزشکی امتحان بدم؟اینکه گفتید بدون کنکور میشه شامل رشته های کاردانش هم میشه؟

 3. سلام آیا میشه براساس سوابق تحصیلی رشته پرستاری انتخاب کنم ؟؟

 4. سلام چطوری میتونم هوشبری بدون کنکور بخونم ؟

 5. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اخرین رتبه برای قبولی پرستاری ازاد اهواز حدودا چنده ؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین تراز قبولی در سال ۱۳۹۹، شما با حداقل تراز ۷۰۰۰ شانس قبولی در برخی از دانشگاه های آزاد را دارا می باشید.

 6. سلام آیا در سال ۱۴۰۰ امکان ثبت نام در رشته پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

  • با سلام، بر اساس آخرین اطلاعیه ها پذیرش رشته پرستاری بر اساس کنکور سراسری رشته تجربی می باشد.

 7. سلام من دانش آموز کنکور ۱۴۰۰ هستم و به رشته پرستاری علاقه دارم میخواستم بدونم اگه قبول نشدم میتونم دانشگاه آزاد پرستاری ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر امکان تحصیل به صورت بدون کنکور در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی دانشگاه های آزاد، وجود ندارد.

 8. سلام،من ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی ژنتیک دارم و متاسفانه بیکار، می‌خوام بدونم بدون کنکور میتونم پرستاری بخونم؟

 9. با سلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم لیسانس رشته پرستاری چند سال طول میکشه

 10. با سلام و خسته نباشید من دیپلم رشته انسانی با معدل ۱۸/۵۰ دارم اما از طرفی علاقه زیادی به پرستاری دارم ایا امکانش هست بدون کنکور رشته پرستاری رو بخونم؟

 11. آیا فردیکه قبلا فارغ التحصیل لیسانس حسابداری بوده میتواند تطبیق دهد و رشته پرستاری بخواند در سن ۲۶سال

 12. اگر بخوایم واس پرستاری بدون کنکور شرکت کنیم الان چیکار کنیم فلن وقت برای کنکور بزاریم یا دیه نیازی نیس صبر کنیم تا پوقش واس ثبت نام پرستاری بیاد؟
  بعد اینکه دانشگاه های شهر خودمون میتونیم بریم اگه بدون کنکور بریم؟

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور) در رشته های پیراپزشکی (پرستاری، هوشبری و…) امکان پذیر نمی باشد.

 13. کدام سال رشته های پیرا پزشکی بدون آزمون بوده؟

 14. سلام من دیپلم تجربی دارم معدل دیپلمم ۱۸وخورده ای هسته بدون کنکور میشه رفت پرستاری یا سال۱۴۰۰ میشه بدون کنکور رشته های پیرا پزشکی مثلا پرستاری رفت؟؟؟… واینکه دانشگاههای آزاد میشه یا نه ؟؟

 15. سلام من متولد ۶۸ هستم میتونم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم

  • با سلام، طبق دفترچه ها و اطلاعیه های منتشر شده در سال ۱۳۹۹ رشته پرستاری بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شود.

 16. با سلام.من۲۵ سالمه و سال ۹۲ (۷سال پیش) دیپلمم رو گرفتم الان میخام دوباره کنکور بدم و یکی از رشته های پیراپزشکی قبول شم! بنظر شما احتمال قبول شدنم هست یا نه؟چون من نظام قدیم بودم و الان باید مباحث نظام جدید رو بخونم بنظرم یکم غیرممکن میاد

  • با سلام و درود، در صورتی که با برنامه ریزی، ساعت مطالعاتی بالا و پشتکار شروع به مطالعه نمایید، می توانید جزء برترین رتبه های رشته تجربی باشید. جهت دست یابی به این هدف می بایست اطلاعات خود را پیرامون آزمون بالا ببرید.

 17. سلام من دیپلم رشته تجربی دارم ۱۹ ساله هستم میتونم پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید

 18. سلام خسته نباشید ببخشید الان که دفترچه انتخاب رشته اومده من اصلا نمیبینم که رشته پرستاری بدون کنکور بگیرن ..یعنی دیگه امکانش نیست ؟

  • با سلام، امکان تحصیل در رشته ی پرستاری بدون کنکور وجود ندارد و در دفترچه ی انتخاب رشته ی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نشده است.

 19. با سلام و عرض ادب
  عذر میخام
  میخاستم بدونم که بدون دادن کنکور تجربی امسال هم میشه در پیراپزشکی های صرفا با ثوابق اقدام به انتخاب واحد کرد
  یا
  حتما باید کنکور امسال شرکت میکردن ؟
  ممنون و متشکرم

  • با سلام، رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دارای یک سری شرایط می باشد از جمله: داشتن دیپلم تجربی، حداقل معدل کتبی نهایی ۱۵، شرایط سنی نهایتا ۲۵ سال، و به ازای ۲ سال طول مدت تحصیل شما می بایست ۳ برابر تعهد به خدمت داشته باشید.

 20. من ۳۴ سال سن دارم و فوق لیسانس زیست شناسی هستم آیا میتوانم در رشته پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • باسلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش، رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دارای شرایطی می باشد از جمله: شرایط سنی تا ۲۵سال، معدل کتبی نهایی بالای ۱۵، دیپلم تجربی و شرکت در کنکور سراسری تجربی آن سال است.

 21. سلام من معدل کتبی ام ۱۷ است
  امسالم کنکور دادم و منتظر جوابم هروقت بیاد اگه قبول نشدم میتونم با تعهد کاری برم پرستاری بخونم؟ بعد چجور باید پیگیرش بشم خواهشا بگید!

  • باسلام، برای پذیرش رشته های بدون کنکور پیراپزشکی بعد از اعلام نتایج آزمون، باید از طریق دفترچه راهنمای انتخاب رشته ی سال ۱۳۹۹ بررسی نمایید.

 22. سلام خسته نباشید.میخام بدونم ایا میشه رشته کمک پرستاری رو بدون کنکوردر دانشگاه فلق(ازاد )اراک خوند؟ لطفا جوابمو بدید

 23. سلام خسته نباشید. من دیپلم نقاشی دارم بدون مدرک پیش دانشگاهی . آیا میتوان پیش دانشگاهی تجربی خواند و در کنکور تجربی شرکت کرد و رشته ی پرستاری انتخاب کرد با معدل۱۳ /۱۵

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، داوطلبان نظام سالی واحدی، جهت شرکت در کنکور سراسری می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی باشند. لازم به ذکر است که محدودیتی جهت شرکت در کنکور تجربی با دیپلم و پیش دانشگاهی غیرمرتبط برای شما وجود ندارد.

 24. سلام آیا میتوان با مدرک دیپلم نظام قدیم مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی در کنکور تجربی شرکت کرد و پرستاری را انتخاب کرد.

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، با داشتن مدرک دیپلم(نظام جدید، نظام قدیم) و دیپلم و پیش دانشگاهی(نظام سالی واحدی) می توانید در کنکور رشته تجربی شرکت نمایید.

 25. سلام خسته نباشید
  از رشته تربیت کودک میشه پرستاری خوند؟؟؟شرایطش چیه اگه میشه

 26. سلام من امسال (٩٨)کنکور دادم رتبه خوبی نیاوردم معدل دیپلمم ١۶/٣٨ هس و معدل کتبی نهایی ١۴ میخاستم ببینم میتونم رشته های پیراپزشکی بدون کنکور رو شرکت کنم (١٨ سالمه)

 27. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۸ بیوتکنولوژی هستم میشه انصراف بدم و رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم بهمن ماه امسال؟؟؟ساکن تهرانم و اینکه هرسال رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ارائه میشن؟؟؟چ‌مقطعی؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

 28. سلام. من درمورد این پرستاری بدون کنکورتون یسزی اطلاعات میخواستم متاسفانه موفق به تماس با شماره هایی که گذاشتین نشدم

 29. سلام ی سوال داشتم راجب اینکه چجوری میشه با سوابق تحصیلی ک داریم بریم رشته پرستاری برای دانشگاه ازاد؟؟؟؟اصن امکانش هست که با سوابق تحصیلی برای پرستاری بریم دانشگاه ازاد یا نه؟؟؟

 30. سلام معدل کتبیم ۱۰/۲۵ومعدل کل۱۷/۲۵بنظرتون من میتونم برم دانشگات ازادپرستاری ؟

 31. سلام امکان داره کاردان پیرا پزشکی بگیرن بدون کنکور و من که لیسانس بهداشت دارم و ۲۹ سالمه میتونم شرکت کنم؟دانشگاه ازاد چی بهمن پرستاری میگیره و با تردز ۷۰۷۴ کجاها شانس قبولی دارم

 32. سلام وقت بخیر بنده رشته تجربی هستم دیپلم و پیش دانشگاهی هم دارم اما کنکور ندادم هنوز.به رشته پرستاری علاقمندم.آیا شرایط اینو دارم که بدون کنکور به رشته مورد علاقه ام برسم.۲۱ساله هستم

  • با سلام
   برای اطلاع از رشته های ارائه شده در لیست دانشگاه های سراسری و آزاد و همچنین رشته پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی میبایست منتظر دفترچه انتخاب رشته از سوی این دانشگاه ها باشیم و احتمال ارائه شدن رشته پرستاری بدون آزمون بسیار پایین می باشد.

 33. اگر ۸۵ درصد رشته ها بدون کنکور هست شامل پیراپزشکی میشود؟

 34. سلام می خواستم بدونه اینکه کنکور بدیم وارد دانشگاه ازاد برا پرستاری میشیم و این طرح در اردبیل هم قابل اجراست

 35. سلام،لطفا جواب بدید!با توجه ب اینکه کنکور ۹۸دومرحله ای شده و رشته های براساس سوابق تحصیلی رو دی یا بهمن ماه برگزار میکنن،میخواستم بپرسم ک آیا با معدل کتبی ۱۶/۶۲ و معدل کل۱۹/۲۱ میتونم علوم آزمایشگاهی قبول بشم،همه ی شرایط پذیرش رو هم دارم و بومی استان لرستان محصوب میشم.

  • با سلام
   در صورت دارا بودن شرط سنی تا ۲۵ سال و با توجه به معدل کتبی ۱۶/۶۲ چنانچه طرح رشته های پیراپزشکی بدون آزمون در استان بومی شما برای سال ۹۸ ارائه گردد میتوانید با شرکت در کنکور سراسری تجربی و انتخاب رشته شانس خود را برای پذیرش در مقطع کاردانی رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری امتحان کنید.

 36. سلام خسته نباشین من رشتم انسانیه ولی علاقه ب پرستاری دارم الن هم در دانشگاه پیام نور مشغول تحصیل هستم میخواستم بدونم ایا میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم یا نه؟!
  ساکن پاکدشت هستم

  • با سلام
   برای وارد شدن به رشته های پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور میبایست دارای شرایط زیر باشید:
   شرط سنی تا ۲۵ سال، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی و معدل کتبی بالای ۱۵، شرط بومی بودن، پذیرش در مقطع کاردانی و تعهد خدمت ۳ برابر دوره تحصیل، حضور سر جلسه کنکور تجربی و دسترسی به دفترچه انتخاب رشته و اعلام آمادگی به دانشگاه هایی که این طرح را ارائه میدهند.

 37. سلام ایا این طرحی ک گفتن ک اونایی ک کنکور دادن مامایی پرستاری قبول نشدن میتونن الان ازاد ترم بهمنی شرکت کنن فقد کنکور داده باشن و نرفته قاشن دانشگاه

 38. با سلام من میخوام امسال بهیاری بخونم میشه راهنماییم کنید که چطوری ثبت نام کنم و شرایط ثبت نامش چیه با سپاسسا

 39. باسلام من کارشناسی ای تی دارم رشتم کلا فنی بوده خیلیم به پرستاری علاقه دارم چیکار باید بکنم سخته برم تجربی رو ازاول بخونم ۲۴ سالمه؟

  • با سلام
   برای وارد شدن به رشته پرستاری حتما باید در کنکور تجربی شرکت کرده و تراز و رتبه ی لازم برای ورود به دانشگاه های مدنظر(دانشگاه های روزانه، آزاد،پردیس و واحددهای خودگردان ) را کسب کنید.

 40. سلام خسته نباشید؛ من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم و ساکن مشهد هستم، میخواستم راهنمایی کنید که میتونم برای پرستاری بخونم؟؟؟ سنم هم ۲۳ ساله ، فقط چون گفته بودین باید بومی باشیم، یعنی باید مدارک مربوط به دیپلمم از تهران باشه؟؟؟ خیلی ممنون اگر راهنماییی کنید

  • باسلام
   پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دارای شرایط بومی بودن ، محدودیت سنی … می باشدو در خصوص بومی بودن ؛شما بایدمتولد استانی که در آن کنکور می دهید، باشید.
   و اینکه درآن استان مدرک تحصیلی گرفته باشید و یااینکه دراستان مربوطه بیمه برای خود و همسر یاخانواده رد شده باشد.

 41. سلام وقت بخیر من ساکن رشتم و معدل نزدیک ۱۷ دارم و کنکور امسال تراز ۳۵۴۱دارم در تجربی در انتخاب رشته همه رو رشت زدم و قبول نشدم امکانش هست راهنمایی کنید بین رشته های مامایی هوشبری و کلا پیراپزشکی چه رشته هایی بدون کنکور میپذیرن از کجا میتونم بخونم؟ این اطلاعات رو

  • با سلام . به طور کلی رشته های پیراپزشکی مانند مامایی و هوشبری و پرستاری و … در دوره های بدون کنکور ارائه نشده است و دانشگاه ها برای رشته هایی مانند زیست شناسی و میکروبیولوژی و … از طریق بدون کنکور پذیرش دارند

 42. سلام وقتتون بخیر. من پشت کنکوریم .امسال مدرک کمک پستاری میگیرم. میخواستم بپرسم اگه تو انتخاب رشته بهیار بزنم. چند درصد احمال قبولی رشته پرستاری در کنکور تجربی سال بعد دارم .

  • با سلام
   سهمیه ی بهیاران در کنکور معادل ۵ درصد ظرفیت هر دانشگاه میباشد.و با کسب تراز و رتبه ی لازم شانس نسبتا مناسب تری نسبت به دانشجوهای ازاد خواهید داشت.

  • سلام کمک پرستار یعنی چی؟ مدرکشو از کجا گرفتین؟ بهم کامل توضیح بدین لطفا

 43. سلام من چطوری میتوانم پرستاری تعهدی شرکت کنم……باید حتما کنکور بدهم؟؟؟؟؟؟

 44. سلام من امسال کنکور شرکت کردم و هیچکجا قبول نشدم .چه جوری میتونم بدون کنکو در رشته پرستاری ثبت نام کنم؟

  • با سلام
   با توجه به این چند سال آتی , متاسفانه امسال رشته پرستاری بدون کنکور در هیچ کدام از دانشگاه ها نداریم و احتمال برگزاری این رشته در سال های آینده وجود دارد .

 45. سلام امسال هیج کجا پرستاری بدون کنکور پذیرش نداشت؟؟ دانشگاه ازاد یا پردیس ها هم ندارن؟؟

 46. سلام من ساکن سنندج و دانشجوی ترم اخر برق هستم . دیپلم تجربی ندارم و می خواستم بپرسم اگر به دانشگاه تعهد بدهم که تا دی ماه مدرک دیپلم خود را می آورم می توان در رشته ی پرستاری یا هوشبری بدون کنکور شرکت کنم؟تقریبا دو ماه دیگه سنم۲۴ میشود . دانشگاه این دوره کجاست؟?

 47. سلام من ساکن سنندج و دانشجوی ترم اخر برق هستم . دیپلم تجربی ندارم و می خواستم بپرسم اگر به دانشگاه تعهد بدهم که تا دی ماه مدرک دیپلم خود را می آورم می توان در رشته ی پرستاری یا هوشبری بدون کنکور شرکت کنم؟تقریبا دو ماه دیگه سنم۲۴ میشود . دانشگاه این دوره کجاست؟

 48. درود بر شما
  می خواستم بدونم که در بدون کنکور باید معدل کل دیپلم را بنوسیم یا معدل ۴ درس نهایی؟

 49. سلام .من تمام شرایط بدون کنکور دارم کدوم رشته ها از پیرا پزشکی میتونم امسال برم؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره