تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1401 - 1402
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

مدارس نمونه دولتی یا نمونه مردمی، از جمله مدارسی می باشند که نسبت به مدارس عادی از کیفیت آموزشی و رفاهی مناسبی برخوردار هستند. نحوه ورود و تحصیل دانش آموزان در پایه دهم این مدارس از طریق برگزاری آزمون ورودی می باشد. لازم به ذکر است که آزمون ورودی مقطع ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی حذف شده و پذیرش آن صرفا با بررسی سوابق تحصیلی دانش آموز می باشد. آزمون مقطع نهم به دهم نیز در تیر ماه برگزار می شود و داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آن نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم خود اقدام کنند.

توجه داشته باشید که صرفا ورود به این مدارس کافی نیست و ادامه‌ تحصیل‌ در مدارس‌ نمونه دولتی مشروط به‌ انجام فعالیت‌ های مثبت‌ پرورشی و آموزشی دانش ‌آموزان خواهد بود.

داوطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی می بایست به قسمت مربوطه در سایت آموزش و پرورش استان خود مراجعه کنند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401

داوطلبانی که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم انجام داده اند می بایست برای ورود به این مدارس در آزمون ورودی آن شرکت کنند و نمره قابل قبولی را کسب کنند.

احتمال می رود زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی تیر ماه خواهد بود؛ داوطلبان همچنین معمولا یک ماه قبل از زمان برگزاری آزمون و در خرداد ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به سایت ثبت آزمون مدارس نمونه دولتی مربوط به استان خود، جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کنند. این افراد باید در موعد مقرر شده نسبت به دریافت کارت آزمون خود اقدام کنند، چرا که در صورت همراه نداشتن کارت مذکور از ورود داوطلب ممانعت به عمل خواهد آمد.

فراموش نکنید که از جمله شرایط شرکت در جلسه آزمون؛ دارا بودن کارت آزمون نمونه دولتی خواهد بود. بنابراین در صورت عدم دارا بودن کارت آزمون نمونه دولتی، امکان شرکت در آزمون نمونه دولتی را نخواهید داشت.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401

داوطلبان می بایست کارت ورود به جلسه خود را برای شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم همراه داشته باشند و در صورت همراه نداشتن آن از ورود متقاضی به محل برگزاری آزمون ممانعت می شود. دانش آموزان می توانند با انجام روش زیر این کارت را دریافت کنند.

  • ورود به سایت ثبت نام الکترونیکی آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان مورد تقاضا (آدرس هر یک از این سامانه ها، در اینفوگرافیک موجود در ادامه مقاله ارائه شده است.)
  • درج کردن کد ملی و اطلاعات خواسته شده در کادر ظاهر شده بر روی صفحه، جهت ورود به سامانه
  • پس از ورود به صفحه اختصاصی خود بایستی با کلیک بر روی گزینه مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، کارت خود را دریافت نمایید.
  • پس از مشاهده کارت ورود به جلسه، می بایست پرینت آن را تهیه نمایید تا در زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی همراه خود داشته باشید.

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی معمولا چند هفته پس از برگزاری آزمون بر روی سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قرار خواهد گرفت. دانش آموزان پس از مشاهده نتایج خود در صورت کسب نمره قبولی بایستی در مدت زمان تعیین شده با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری در مدرسه پذیرفته شده اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که عدم مراجعه به موقع به مدرسه پذیرفته شده جهت ثبت نام حضوری انصراف از تحصیل در آن مدرسه تلقی خواهد شد. داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون نمونه دولتی نشده اند، پس از ارزیابی پاسخ برگ خود این امکان را خواهند داشت تا نسبت به اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند. لینک اعتراض معمولا یک روز بعد از اعلام نتایج بر روی سایت مذکور قرار می گیرد.

 

سوالات متداول 

1- چه زمانی می توانیم کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 - 1401 را دریافت نماییم؟

با توجه به دوره های گذشته، احتمال می رود، کارت ورود به جلسه این آزمون در خرداد ماه 1400 قابل دریافت شود. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

2- کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 - 1401، از چه طریقی قابل دریافت است؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوط به مدارس نمونه دولتی هر استان، کارت اختصاصی خود را دریافت نمایند.

3- چه اطلاعاتی بر روی کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 - 1401 درج شده است؟

مندرجات این کارت شامل مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدرسه تحصیل، رشته مورد تقاضا، اولویت انتخاب مدارس و نشانی دقیق حوزه امتحانی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره