تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبتنام کنکور 1401
نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری، نحوه مشمولیت و بهره مندی از سهمیه های کنکور می باشد. توجه داشته باشید که سهمیه های آزمون سراسری شامل سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصدی، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا و… می باشد و استفاده از این امتیازات، مستلزم دارا بودن شرایط خاصی است که مفاد دقیق آن در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری به چشم می خورد. از میان این موارد، به کار گیری سهمیه های ایثارگری 5 درصد و رزمندگان، نیازمند دریافت کد ایثارگری از سایت اینترنتی ارگان مربوطه و ثبت آن در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور است.

متقاضیانی که قصد استفاده از انواع سهمیه های کنکور را دارند، در ابتدا می بایست از شمولیت خود اطمینان حاصل نمایند و سپس در صورت نیاز، نسبت به دریافت کد سهمیه از سازمان و نهاد مربوطه اقدام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور نیز پس از پایان رویه ثبت نام کنکور سراسری، اقدامات لازم جهت استعلام صحت اعتبار سهمیه مذکور را به انجام رسانده و در صورت کسب تاییدیه، داوطلب می تواند از امتیاز خود به نحوی سودمند استفاده نماید.

مشمولان استفاده از سهمیه های ایثارگری 5 درصد و رزمندگان می بایست در حین ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری، کد ایثارگری مربوط به خود را در سایت سازمان سنجش وارد نمایند.

کد ایثارگری سپاه و ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

همان طور که اشاره نمودیم، داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی نیازی به دریافت کد ایثارگری ندارند و صرفا می بایست در زمان ثبت نام کنکور، بخش مربوط به سهمیه خود در فرم نام نویسی سایت سازمان سنجش آموزش کشور را تکمیل نمایند اما آن دسته از متقاضیانی که دریافت کد ایثارگری برای آن ها تعریف شده است، باید به سایت ارگان موردنظر خود مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات لازم از جمله کدملی نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که سایت داوطلبان ایثارگری و جانبازی که ارگان مربوطه آن ها سپاه پاسداران است، isaar.ir می باشد و مشمولان سهمیه ارتش نیز می توانند برای اخذ کد رهگیری خود به سامانه اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که این کد رهگیری 12 رقمی برای هر آزمون در هر سال تحصیلی متفاوت خواهد بود و کلیه مشمولانی که به واسطه یک مرتبه بهره مندی از این امتیاز، در دوره روزانه دانشگاه ها پذیرفته شده اند، دیگر مجاز به استفاده از آن در آزمون سراسری نخواهند بود.

راهنمای تصویری دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که مشمول سهمیه ایثارگری ارتش هستند، جهت دریافت کد ایثارگری ارتش برای نام نویسی کنکور سراسری 1401 می توانند از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir اقدام کنند. بدین منظور لازم است مراحل لازم را مطابق راهنمای موجود در ادامه مقاله طی نمایند.

 • ورود به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و انتخاب گزینه “کد رهگیری ایثارگران” از منو موجود در سمت راست صفحه

مرحله اول دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

 • انتخاب یکی از گزینه های “کد رهگیری پایوران” یا “کد رهگیری وظیفه” با توجه به نوع دوره خدمت. شرط قرار گرفتن ایثارگر در رده کارکنان وظیفه، حداقل 12 ماه حضور در مناطق عملیاتی می باشد و این شرط برای کارکنان پایور، حداقل 8 ماه ارزیابی شده است.

مرحله دوم دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

 • در صورتی که گزینه “کد رهگیری پایوران” را انتخاب نمایید، تصویر زیر نمایان می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز از جمله کد ملی، شماره کارگزینی و شماره کارت را در بخش های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید” را بفشارید. پس از طی این مرحله، کد 12 رقمی ایثارگری در اختیارتان قرار می گیرد. داوطلبان وظیفه نیز در این مرحله می توانند با درج کدملی ایثارگر نسبت به دریافت کد رهگیری مربوطه اقدام نمایند. 

مرحله سوم دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

راهنمای تصویری دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1401

مرجع رسیدگی به درخواست دریافت کد ایثارگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایانه اینترنتی isaar.ir است و متقاضیان مشمول می توانند به کمک دستورالعمل زیر نسبت به اخذ کد رهگیری خود اقدام نمایند.

 • با مراجعه به سایت isaar.ir، گزینه “خدمات پرکاربرد” را از منو واقع در سمت چپ صفحه اصلی انتخاب نمایید.

..

مرحله اول دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

 • در مرحله بعد می بایست بر روی کلید “استعلام ایثارگر یا وابسته” از بخش خدمات الکترونیکی عمومی کلیک کنید.

..

مرحله دوم دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

 • سپس می توانید با درج کدملی ایثارگر و عبارت امنیتی و در نهایت انتخاب دکمه “استعلام”، رویه را با موفقیت به پایان برسانید.

..

مرحله سوم دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

چنانچه پس از پایان فرایند مذکور با پیام “تقاضای شما در حال بررسی می باشد” مواجه شدید، می بایست 15 روز منتظر بمانید و در صورت مشاهده مجدد این پیام پس از مهلت مذکور، لازم است که به ارگان مربوطه یا بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه نمایید. توصیه می شود که پس از دریافت کد ایثارگری، یک پرینت از فرم مربوطه دریافت کرده و آن را تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که دارا بودن کارت ایثار برای دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه لازم و ضروری خواهد بود.

 

سوالات متدوال

1- کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1401 چه تاثیری بر رویه پذیرش داوطلبان دارد؟

شما میتوانید با دریافت کد 12 رقمی ایثارگری، از سهمیه مرتبط با آن بهرمند شده و شانس قبولی خود را در کنکور سراسری افزایش دهید.

2- چگونه می توان کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری را دریافت کرد؟

انجام این رویه از طریق مراجعه به سایت isaar.ir امکان پذیر است که شرح دقیق دستورالعمل آن در متن مقاله به چشم می خورد.

3- آیا مشمولان سهمیه 25 درصد ایثارگری نیز می بایست نسبت به دریافت کدرهگیری 12 رقمی برای ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند؟

خیر، صرفا داوطلبان استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگری و رزمندگان می بایست کد ایثارگری را دریافت و در فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور درج نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۹۳ نظر

 1. سلام.مدرک کارشناسی یا لیسانسمرا شهریور۱۴۰۰میگیرم.ایا میتونم با این مدرک یعنی کارشناسی دراستخدامی ۱۴۰۰شرکت منم

 2. سلام وقت بخیر .من پدرم حضور۶ماه درمناطق عملیاتی داشته وبخاطرهمین داداشم هم کسرخدمت گرفت .ولی کارت ایثارگری ندارد .الان من که میخوام ازسهمیه ۵درصدی درکنکورارشداستفاده کنم حتمابایدکارت ایثارباشد یا نه ممنون

 3. سلام من پدربزرگ پدریم جانباز ۵ درصد بودن و الان یه ماهی میشه ک فوت کردن من سهمیه ایی تو کنکور ندارم ؟

 4. سلام من برای دریافت کد ایثارگری اقدام کردم آیا در مرحله دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد میتونم اطلاعات رو ویرایش و کد ایثارگری رو وارد کنم یا خیر با تشکر

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه ی منتشر شده در سایت سازمان سنجش، شما می توانید از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ الی ۱۳۹۹/۱۱/۰۸، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایید.

 5. سلام می خواستم بدونم سهمیه حتما باید برای پدر باشه یا فامیل نزدیک باشه تا بتونم استفاده کنم؟

 6. سلام من کد سهمیه گرفتم هنگام ثبت نام ولی در کارنامه ارگان مربوطه تایید نکرده برای گرفتن تاییدیه باید چه اقدامی کنم در کارنامه ذکر شده مشروط بر تایید ارگان در رشته ای که قبول شدم

  • با سلام و درود، با مراجعه به ارگان نظامی مربوطه مدارک لازم را دریافت کرده و برای دانشگاه خود ارسال نمایید.

 7. سلام،من کد سهمیه رو گرفتم.داخل دفترچه ب عنوان مثال کد ملی رزمنده رو کد ایثار زده اما داخل کد سهمیه من کد ملی داوطلب ثبت شده ایا کد سهمیه درسته؟

  • با سلام ،
   شما در قسمت مربوط به کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه ، کد دریافتی از ارگان مربوطه را وارد نمایید.لازم به ذکر است درج کد ملی داوطلب به عنوان کد ایثار نمی تواند صحیح باشد.

 8. سلام
  پورتال ارتش کد دوازده رقمی ایثارگران را_ با پیام خطا دراتصال سرور _ اعلام نمی کند.
  چگونه کد را دریافت کنیم؟
  باتشکر

  • با سلام ،
   چنانچه موفق به دریافت کد از طریق پورتال جامع ارتش نشده اید ، می توانید با مراجعه حضوری به ارگان مربوطه نسبت به دریافت کد ایثارگری اقدام نمایید.

 9. سلام تروخدا ب من جواب بدین
  پدر من از سال ۶۳ تا دی ماه ۶۴ ب مدت ۱۸ ماه در منطقه شوش دانیال خوزستان سرباز وظیفه بودن(ژاندارمری) + ۴ ماه حضور داوطلبانه در جبهه دارن!
  میخواستم ببینم این منطقه جزو منطقه جنگی یا منطقه عملیاتی به حساب میاد؟!
  و اینکه ایا سهمیه ۵ درصدی به من تعلق میگیره!! ؟؟
  تروخدا جواب بدین ممنون

  • با سلام،
   شما می بایست فرآیند دریافت کد را از همان ارگان مربوطه پیگیری نمایید و در صورت تایید میتوانید از سهمیه ایثارگران استفاده نمایید.

 10. من درخواست کد ۱۲ رقمی سهمیه کنکور کردم و کد پیگیری رادریافت کردم اما نمیدانم چگونه باید با کد پیگیری نتیجه را جستجو کنم

 11. سلام من وقتی کنکور و ثبت‌نام کردم سهمیه ایثارگران من رو قبول کرد اما توی کارنامه رتبم با سهمیه مناطق هستش. چطور میتونم رتبه با سهمیه ایثارگران و بگیرم؟

 12. سلام وقتتون بخیر من هر چی تو سایت ایثار کد ملی پدرمو وارد کردم بهم ود رهگیری نداد.پدرم ۲۴ ماه خدمتشو تو جبه بوده و کارت ایثارگری هم داره ‌. ولی تو قسمت سهمیه ها ،تیک فرزند ستاد نیروی های مسلح رو زدم و اطلاعات پدرم رو وارد کردم‌ . ولی بجای کد ایثار گری، شماره ایثار گری که ده رقمی بود رو وارد کردم و سیستم از قبول کرد . بنظر شما اشکالی داره؟تورو خدا جواب بدین من فقط امروز رو وقت دارم درستش کنم

 13. ببخشید من پدرم ۲۴ ماه در جبهه حضور داشته و کارت ایثار هم دارد. منظور ار حضور داوطلبانه در ثبت نام کنکور چیست؟

 14. درود بر شما خسته نباشید ۵ درصدی فقط برای داوطلب هاست یا شامل وظیفه ها هم میشه؟؟؟
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور