تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبتنام کنکور 1402
نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری، نحوه مشمولیت و بهره مندی از سهمیه های کنکور می باشد. توجه داشته باشید که سهمیه های آزمون سراسری شامل سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصدی، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا و… می باشد و استفاده از این امتیازات، مستلزم دارا بودن شرایط خاصی است که مفاد دقیق آن در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری به چشم می خورد. از میان این موارد، به کار گیری سهمیه های ایثارگری 5 درصد و رزمندگان، نیازمند دریافت کد ایثارگری از سایت اینترنتی ارگان مربوطه و ثبت آن در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور است.

متقاضیانی که قصد استفاده از انواع سهمیه های کنکور را دارند، در ابتدا می بایست از شمولیت خود اطمینان حاصل نمایند و سپس در صورت نیاز، نسبت به دریافت کد سهمیه از سازمان و نهاد مربوطه اقدام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور نیز پس از پایان رویه ثبت نام کنکور سراسری، اقدامات لازم جهت استعلام صحت اعتبار سهمیه مذکور را به انجام رسانده و در صورت کسب تاییدیه، داوطلب می تواند از امتیاز خود به نحوی سودمند استفاده نماید.

مشمولان استفاده از سهمیه های ایثارگری 5 درصد و رزمندگان می بایست در حین ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری، کد ایثارگری مربوط به خود را در سایت سازمان سنجش وارد نمایند.

کد ایثارگری سپاه و ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

همان طور که اشاره نمودیم، داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی نیازی به دریافت کد ایثارگری ندارند و صرفا می بایست در زمان ثبت نام کنکور، بخش مربوط به سهمیه خود در فرم نام نویسی سایت سازمان سنجش آموزش کشور را تکمیل نمایند اما آن دسته از متقاضیانی که دریافت کد ایثارگری برای آن ها تعریف شده است، باید به سایت ارگان موردنظر خود مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات لازم از جمله کدملی نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که سایت داوطلبان ایثارگری و جانبازی که ارگان مربوطه آن ها سپاه پاسداران است، isaar.ir می باشد و مشمولان سهمیه ارتش نیز می توانند برای اخذ کد رهگیری خود به سامانه اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که این کد رهگیری 12 رقمی برای هر آزمون در هر سال تحصیلی متفاوت خواهد بود و کلیه مشمولانی که به واسطه یک مرتبه بهره مندی از این امتیاز، در دوره روزانه دانشگاه ها پذیرفته شده اند، دیگر مجاز به استفاده از آن در آزمون سراسری نخواهند بود.

راهنمای تصویری دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که مشمول سهمیه ایثارگری ارتش هستند، جهت دریافت کد ایثارگری ارتش برای نام نویسی کنکور سراسری 1402 می توانند از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir اقدام کنند. بدین منظور لازم است مراحل لازم را مطابق راهنمای موجود در ادامه مقاله طی نمایند.

 • ورود به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و انتخاب گزینه “کد رهگیری ایثارگران” از منو موجود در سمت راست صفحه

مرحله اول دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

 • انتخاب یکی از گزینه های “کد رهگیری پایوران” یا “کد رهگیری وظیفه” با توجه به نوع دوره خدمت. شرط قرار گرفتن ایثارگر در رده کارکنان وظیفه، حداقل 12 ماه حضور در مناطق عملیاتی می باشد و این شرط برای کارکنان پایور، حداقل 8 ماه ارزیابی شده است.

مرحله دوم دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

 • در صورتی که گزینه “کد رهگیری پایوران” را انتخاب نمایید، تصویر زیر نمایان می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز از جمله کد ملی، شماره کارگزینی و شماره کارت را در بخش های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید” را بفشارید. پس از طی این مرحله، کد 12 رقمی ایثارگری در اختیارتان قرار می گیرد. داوطلبان وظیفه نیز در این مرحله می توانند با درج کدملی ایثارگر نسبت به دریافت کد رهگیری مربوطه اقدام نمایند. 

مرحله سوم دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری

راهنمای تصویری دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

مرجع رسیدگی به درخواست دریافت کد ایثارگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایانه اینترنتی isaar.ir است و متقاضیان مشمول می توانند به کمک دستورالعمل زیر نسبت به اخذ کد رهگیری خود اقدام نمایند.

 • با مراجعه به سایت isaar.ir، گزینه “خدمات پرکاربرد” را از منو واقع در سمت چپ صفحه اصلی انتخاب نمایید.

..

مرحله اول دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

 • در مرحله بعد می بایست بر روی کلید “استعلام ایثارگر یا وابسته” از بخش خدمات الکترونیکی عمومی کلیک کنید.

..

مرحله دوم دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

 • سپس می توانید با درج کدملی ایثارگر و عبارت امنیتی و در نهایت انتخاب دکمه “استعلام”، رویه را با موفقیت به پایان برسانید.

..

مرحله سوم دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری 1402

 • رزمندگانی که حداقل شش ماه متوالی یا متناوب به صورت داوطلبانه در در مناطق عملیاتی حضور داشته اند می توانند در صورت مراجعه به ارگان مربوطه، نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در این آزمون استفاده نمایند.
 • جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و مفقود الاثر ها و همچنین همسر و فرزندان آنها می توانند نسبت به تکمیل بند مربوط به تقاضانامه جهت شرکت در کنکور سراسری استفاده کنند.
 • همچنین لازم به ذکر است که خانواده های معظم شهدا نیز می توانند با تکمیل بند مربوطه از این سهمیه استفاده کنند.
 • افرادی که از کد سهمیه ها برای یکبار در دانشگاه های روزانه استفاده کرده اند دیگر نمی توانند در این دوره از این سهمیه ها استفاده نمایند.

چنانچه پس از پایان فرایند مذکور با پیام “تقاضای شما در حال بررسی می باشد” مواجه شدید، می بایست 15 روز منتظر بمانید و در صورت مشاهده مجدد این پیام پس از مهلت مذکور، لازم است که به ارگان مربوطه یا بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه نمایید. توصیه می شود که پس از دریافت کد ایثارگری، یک پرینت از فرم مربوطه دریافت کرده و آن را تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که دارا بودن کارت ایثار برای دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه لازم و ضروری خواهد بود.

 

سوالات متدوال

1- کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 چه تاثیری بر رویه پذیرش داوطلبان دارد؟

شما میتوانید با دریافت کد 12 رقمی ایثارگری، از سهمیه مرتبط با آن بهرمند شده و شانس قبولی خود را در کنکور سراسری افزایش دهید.

2- چگونه می توان کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری را دریافت کرد؟

انجام این رویه از طریق مراجعه به سایت isaar.ir امکان پذیر است که شرح دقیق دستورالعمل آن در متن مقاله به چشم می خورد.

3- آیا مشمولان سهمیه 25 درصد ایثارگری نیز می بایست نسبت به دریافت کدرهگیری 12 رقمی برای ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند؟

خیر، صرفا داوطلبان استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگری و رزمندگان می بایست کد ایثارگری را دریافت و در فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور درج نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۹۳ نظر

 1. سلام.مدرک کارشناسی یا لیسانسمرا شهریور۱۴۰۰میگیرم.ایا میتونم با این مدرک یعنی کارشناسی دراستخدامی ۱۴۰۰شرکت منم

 2. سلام وقت بخیر .من پدرم حضور۶ماه درمناطق عملیاتی داشته وبخاطرهمین داداشم هم کسرخدمت گرفت .ولی کارت ایثارگری ندارد .الان من که میخوام ازسهمیه ۵درصدی درکنکورارشداستفاده کنم حتمابایدکارت ایثارباشد یا نه ممنون

 3. سلام من پدربزرگ پدریم جانباز ۵ درصد بودن و الان یه ماهی میشه ک فوت کردن من سهمیه ایی تو کنکور ندارم ؟

 4. سلام من برای دریافت کد ایثارگری اقدام کردم آیا در مرحله دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد میتونم اطلاعات رو ویرایش و کد ایثارگری رو وارد کنم یا خیر با تشکر

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه ی منتشر شده در سایت سازمان سنجش، شما می توانید از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ الی ۱۳۹۹/۱۱/۰۸، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور