تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 - 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله داوطلبان زیادی در کنکور سراسری مشارکت می نمایند اما در این میان ، افرادی هستند که پس از اعلام نتایج کنکور 99 مورد قبول واقع نشده و یا به هر دلیلی نسبت به ثبت نام کنکور آزاد و سراسری اقدام نکرده اند. در سال های اخیر امکان ثبت نام بدون کنکور برای این افراد در نظر گرفته شده است که یکی از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها ، “دانشگاه آزاد” می باشد. این دانشگاه در دو مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته رشته هایی ارائه می دهد که داوطلبان می توانند با رعایت شرایط موجود و مدارک لازم ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 98 – 99

نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته صورت می گیرد. علاقمندان با در نظر داشتن شرایط لازم می توانند نسبت به انتخاب این رشته ها اقدام نمایند. زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 برای نیمسال اول در هر دو مقطع از 27 اسفند ماه 97 آغاز شد و تا 20 شهریور ماه 98 ادامه خواهد داشت. داوطلبان می توانند در این بازه چند ماهه به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و با در نظر گرفتن تمام شرایط و ضوابط ، ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ، در نیمسال دوم تحصیلی نیز به پذیرش داوطلبان می پردازد. ثبت نام ترم بهمن نیز به صورت اینترنتی و از سایت انتخاب رشته آزاد 98 به نشانی azmoon.org صورت می گیرد. داوطلبان جهت ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد بهمن 98 می توانند از اواخر دی ماه تا اواسط بهمن به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 لیست انتخابی خود را ثبت نمایند. با توجه به عدم مشخص بودن زمان دقیق ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های آزاد در نیمسال بهمن ، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و به محض شروع فرآیند ، اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 98 – 99

شرایطی که تمام داوطلبان باید به هنگام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نظر داشته باشند در دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 ذکر می شود. در ادامه برخی از مهم ترین ها را بیان کرده ایم اما مطمئنا با مطالعه دفترچه های مربوط به هر دوره در این زمینه مسلط تر خواهید بود.

 • افرادی که قصد ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته را دارند باید دقت داشته باشند که مدرک تحصیلی دوره متوسطه آن ها باید با رشته انتخابی شان ، مطابقت داشته باشد.
 • علاقمندان به ثبت نام در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ، می توانند حداکثر 20 کد رشته محل را انتخاب نمایند.
 • داوطلبانی که قصد ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دارند باید یک رشته را حداکثر در 20 محل دانشگاهی انتخاب کنند.
 • افرادی که دارای دیپلم شاخه های کاردانش ، فنی حرفه ای و هنرستان نظام قدیم هستند ، می توانند در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام نمایند.
 • داشتن یکی از مدارک دیپلم نظام قدیم یا جدید ، پیش دانشگاهی و یا کاردانی جهت ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته الزامی است.
 • دارندگان مدرک کاردانی می توانند در رشته دلخواه دوره کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند.
 • اگر داوطلبان ، هر یک از مدارک فوق را تا 31 شهریور ماه سال 98 دریافت نکرده و یا فارغ التحصیل نشده باشند ، امکان ثبت نام بدون کنکور در نیمسال اول دانشگاه آزاد را نخواهند داشت.
 • متقاضیان آقا نباید در زمینه خدمت سربازی مشکلی داشته باشند.
 • افرادی که دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید بوده اما مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی نداشته باشند ، امکان ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برایشان فراهم نخواهد بود.
 • آن دسته از داوطلبان که سابقا در دوره کارشناسی پیوسته تحصیل کرده اما به هر دلیلی موفق به اخذ مدرک لیسانس نشده و دارای مدرک کاردانی می باشند ، درصورت عدم وجود مشکل سربازی ثبت نام آن ها در مقطع کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر خواهد بود. ثبت نام این افراد در مقطع کارشناسی پیوسته نیز مشروط بر داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت ، بلا مانع می باشد.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 98 – 99

مدارک ثبت نام آزاد بدون کنکور 98 معمولا شامل موارد خاصی نمی باشد اما اطلاعاتی از قبیل کد ملی ، شماره شناسنامه ، نام پدر ، تاریخ تولد و … که بیان گر مشخصات فردی داوطلب است ، درخواست می شود که موظف به ثبت دقیق آن ها در سامانه می باشید. تنها موردی که در سامانه ثبت نام و انتخاب رشته نیاز به بارگذاری دارد ، فایل اسکن عکس 3*4 یا 6*4 داوطلب می باشد که باید برخی نکات را برای آن در نظر داشت.

 • این عکس باید به صورت Grayscale و با درجه وضوح dpi 100 باشد.
 • فرمت عکس باید jpg و حجم آن نباید کمتر از 70 کیلوبایت باشد.
 • فایل عکس باید به صورت تمام رخ و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • حداقل ابعاد عکس 200×300 و حداکثر آن 300×400 پیکسل باشد.
 • فایل ارسالی باید در جهت صحیح و بدون چرخش و حاشیه زائد باشد.
 • هم چنین نباید هیچ اثری از مهر ، منگنه و یا هر چیزی که موجب نا واضح بودن تصویر می شود ، وجود داشته باشد.

بهتر است تمام اطلاعات لازم و فایل عکس را قبل از آغاز فرآیند ثبت نام آماده سازید تا از اتلاف وقت و بروز هرگونه خطا جلوگیری شود. داوطلبانی که قصد ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دارند توجه داشته باشند که در صورت قبولی و ثبت نام در محل دانشگاهی باید گواهی فراغت از تحصیل و تاییدیه مدرک کاردانی خود را ارائه نمایند. به علاوه حداکثر 2 ماه بعد نیز باید با داشتن ریزنمرات مقطع کاردانی ، به واحد دانشگاهی مراجعه کنند.

شهریه دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 98 – 99

یکی از مسائلی که همواره برای تمام داوطلبان مورد سوال است ، میزان شهریه دانشگاه آزاد 98 – 99 در رشته ها و مقاطع مختلف می باشد. در این راستا لازم است بگوییم شهریه مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد با یک دیگر چندان فرقی ندارند. شهریه دانشگاه ها با شروع سال تحصیلی اعلام می شود و هر سال با افزایش 10 تا 15 درصدی همراه هستند.

شهریه هر ترم تحصیلی به دو قسمت ثابت و متغیر تقسیم می شود. شهریه ثابت که همان طور که از نامش پیداست بسته به سال و ترم ورود دانشجو تا پایان دوره تحصیل وی ثابت خواهد ماند اما شهریه متغیر! در واقع آن چه که میزان شهریه پرداختی را برای هر ترم با ترم دیگر و یا یک رشته را با رشته ای دیگر ، متمایز می کند همین شهریه متغیر است که بسته به تعداد واحدهای اخذ شده در یک ترم و نظری یا عملی بودن آن ها ، برای هر داوطلب متفاوت است. جدول زیر بیان گر میزان شهریه مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت حدودی می باشد.

میزان شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 98
نوع رشته ها مبلغ شهریه
علوم پایه و انسانی 1 میلیون و 450 هزار تومان الی 2 میلیون و 300 هزار تومان
فنی مهندسی 1 میلیون و 750 هزار تومان الی 2 میلیون و 900 هزار تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 98 – 99

مسلما تمام رشته های دانشگاهی به صورت بدون کنکور ارائه نمی شوند. به علاوه ، همه واحدهای دانشگاهی هم تمام رشته ها را به صورت یکجا نخواهند داشت. از همین رو بهتر است قبل از هر اقدامی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ، مراجعه کرده و از رشته های ارائه شده در واحد مورد نظر و یا دانشگاه های ارائه دهنده رشته دلخواه ، مطلع شوید. در ادامه به معرفی رشته های بدون کنکور آزاد 98 که در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ارائه شده است ، می پردازیم.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در نیمسال اول 98
رشته های کارشناسی پیوسته
زبان و ادبیات فارسی مدیریت بیمه
زبان و ادبیات عربی مدیریت دولتی
زبان و ادبیات انگلیسی مدیریت صنعتی
آموزش زبان انگلیسی مدیریت مالی
زبان فرانسه – ادبی حسابداری
زبان فرانسه – ترجمه مدیریت امور گمرکی
مترجمی زبان آلمانی علوم ورزشی
زبان و ادبیات آلمانی جغرافیا
زبان و ادبیات ارمنی مشاوره
زبان شناسی ریاضیات و کاربردها
فلسفه و حکمت اسلامی فیزیک
علوم قرآن و حدیث شیمی محض
ادیان و عرفان زیست شناسی گیاهی
فقه و مبانی حقوق اسلامی زیست شناسی جانوری
تاریخ و تمدن ملل اسلامی آمار
جامعه شناسی فناوری صدا
مردم شناسی مهندسی ورزش
مددکاری اجتماعی مهندسی معدن
علوم ارتباطات اجتماعی مهندسی نساجی
روزنامه نگاری علوم کامپیوتر
روابط عمومی طراحی صنعتی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون نقاشی
علوم تربیتی طراحی پارچه
علوم سیاسی بازیگری
اقتصاد طراحی صحنه
تاریخ ادبیات نمایشی
مدیریت بازرگانی نمایش عروسکی
کارگردانی
رشته های کارشناسی ناپیوسته
آموزش و پرورش ابتدایی مهندسی تکنولوژی الکترونیک
حسابداری مهندسی نرم افزار کامپیوتر
تربیت بدنی و علوم ورزشی – مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی معماری
تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی مهندسی اجرایی عمران

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره