تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک ملی

استخدام بانک ملی

روش استخدام در بانک ملی 99
استخدام بانک ملی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همواره اشتغال در بانک ها به دلیل موقعیت های شغلی مناسبی که در آن ها وجود دارد ، مورد توجه تمامی کارجویان قرار می گیرد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که جذب در بانک های دولتی و خصوصی به راحتی انجام نمی شود و علاقه مندان باید شرایط خاصی مانند رده سنی ، معدل مناسب و … که برای هر بانک متفاوت است را داشته باشند.

بانک ملی با بیش از یک قرن سابقه ، جزو قدیمی ترین بانک های دولتی کشور محسوب می شود که شعبه های متعدد آن در جای جای کشور به چشم می خورد. این بانک با توجه به شرایط و ضوابط خود در بازه های زمانی مختلف ، اقدام به جذب نیروی جدید و کارآمد می کند.

رشته های تحصیلی مورد نیاز برای استخدام بانک ملی در دوره های مختلف و بسته به عنوان شغلی مورد نظر ، متفاوت است.

بانک ملی چگونه به تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود می پردازد؟

به طور کلی دو روش برای استخدام در بانک ملی تا کنون مشاهده شده است ، یکی از طریق ثبت نام آزمون استخدامی و دیگری تکمیل فرم استخدام از سایت رسمی آن که در ادامه نحوه جذب از طریق هر دو روش مذکور را توضیح می دهیم.

روش اول : ثبت نام در آزمون استخدامی

همگی می دانیم در یک آزمون استخدامی که در سراسر کشور برگزار می شود ، ارگان های مختلفی عناوین شغلی متعددی را ارائه می دهند. این را نیز می دانیم که در هر دوره ، لیست دستگاه های علاقه مند به جذب نیروی انسانی متغیر است. بانک ملی نیز از این امر مستثنی نیست و نمی توان گفت که قطع به یقین در هر دوره امکان شرکت در آزمون ورودی آن وجود دارد.

به همان اندازه ای که نمی توان از حضور قطعی بانک ملی در دوره های مختلف آزمون های استخدامی اظهار نظر کرد ، در مورد تاریخ بعدی که ممکن است به منظور جذب نیروی انسانی متعهد در لیست دستگاه های اجرایی آزمون استخدامی قرار گیرد نیز نمی توان حرفی زد.

حال فرض را بر این می گیریم که بانک ملی جزو دستگاه های اجرایی آزمون استخدامی باشد. علاقه مندانی که از شرایط لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی برخوردارند ، پس از انجام فرآیند نام نویسی در مرحله کتبی آن شرکت می کنند و در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی ، می بایست در یک جلسه مصاحبه حضور یابند. در واقع قبولی و استخدام افراد در بانک ملی مشروط بر موفقیت آن ها در مصاحبه آزمون استخدامی می باشد.

روش دوم : تکمیل فرم استخدامی از سایت رسمی بانک ملی ایران (bmi.ir)

یک روش متداول که نه تنها بانک ها ، بلکه بسیاری از ارگان های دولتی و خصوصی از آن استفاده می کنند ، قرار دادن فرم استخدام در سایت رسمی خود می باشد. در این روش داوطلبان علاقه مند به استخدام در بانک ملی ، باید به سایت رسمی آن به نشانی bmi.ir مراجعه نمایند اما آیا هر زمان که وارد سایت شوند با چنین فرمی مواجه می گردند؟ طبیعتا پاسخ این سوال منفی است. چرا که بانک ها و به ویژه بانک ملی ، همیشه به نیروی جدید نیاز ندارند و زمان های خاصی را برای تکمیل کادر اداری و غیر اداری خود در نظر می گیرند. حتی ممکن است تا چند سال اقدامی به جذب نیروی انسانی نکنند. بنابراین داوطلبان باید از منابع خبری که اطلاع رسانی های استخدام این بانک را منتشر می کنند ، پیگیری های لازم را انجام دهند تا در صورت فعال شدن فرم دعوت به همکاری ، به سایت مذکور مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدام بانک ملی

برای استخدام بانک ملی نمی توان زمان دقیقی در نظر گرفت. در واقع یا باید منتظر انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شد که ببینیم بانک ملی در میان لیست ارگان های متقاضی جذب نیروی آن وجود دارد یا خیر و یا باید مرتبا پیگیری های لازم را از سایت رسمی این بانک و مراجع خبری معتبر انجام داد.

بد نیست بدانید آخرین دوره ای که شاهد برگزاری آزمون استخدام و جذب نیروی انسانی برای بانک ملی بوده ایم ، اسفند ماه 97 بوده است که علاقه مندان توانستند از طریق ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، در مرحله کتبی آن حضور یابند. پس از تاریخ 18 اسفند ماه 97 تا کنون ، بانک ملی جذب نیرو نداشته است.

نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی

روش ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی
نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی

راهنمای ثبت نام از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود. اغلب اوقات نیز مسئولیت ثبت نام و برگزاری آن با سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد. علاقه مندان جهت شرکت در آزمون استخدامی بانک ملی باید هنگام ثبت نام ، عنوان شغلی خود را از میان مشاغلی که مورد نیاز این بانک است ، انتخاب کنند. ضمن این که باید از احراز شرایط خود برای نام نویسی در عنوان شغلی مورد نظرشان مطمئن شوند.

راهنمای ثبت نام از سایت رسمی بانک ملی ایران – bmi.ir

چنان چه از سوی بانک ملی ، فرم استخدام در سایت رسمی آن قرار گیرد ، داوطلبان می توانند از قسمت مربوطه آن را دریافت ، تکمیل و ارسال کنند. در این روش دو حالت وجود دارد ؛ اول این که ممکن است مانند آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، از سوی بانک ملی آزمونی برگزار شود ، ثبت نام کنندگان در آن شرکت کنند و در صورت قبولی در جلسه مصاحبه حضور یابند. حالت دوم این است که پس از ارسال فرم استخدام بانک ملی ، آزمونی برگزار نشود و داوطلبانی که فرم ارسالی آن ها مورد تایید قرار گرفته است مستقیما وارد مرحله مصاحبه حضوری شوند. (در نظر گرفتن هر یک از دو حالت فوق ، بستگی به تصمیم بانک ملی دارد.)

شرایط استخدامی بانک ملی

در آخرین دوره استخدام بانک ملی که از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اسفند ماه سال 97 برگزار شد ، شرایط عمومی و اختصاصی زیر مورد نظر بوده است.

شرایط عمومی

شرایط عمومی استخدام بانک ملی با بخش عمومی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی یکسان است. مهم ترین آن ها شرایط سنی است که برای دارندگان مدارک مقاطع مختلف ، به شرح زیر است.

 • مدرک دیپلم : حداقل 20 و حداکثر 25 سال تمام
 • مدرک فوق دیپلم : حداکثر 30 سال تمام
 • مدرک لیسانس : حداکثر 35 سال تمام
 • مدرک فوق لیسانس : حداکثر 40 سال تمام
 • مدرک دکتری : حداکثر 45 سال تمام

شرایط اختصاصی

 • معدل دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع مختلف ، باید حداقل 14 باشد.
 • داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی کامل و نیز توانایی لازم برای انجام کار مورد نظر ، برخوردار باشند ، به نحوی که مورد تایید پزشک معتمد قرار گیرند.
 • محل خدمت داوطلبانی که در آزمون عنوان شغلی بانکدار شرکت می کنند و مورد پذیرش قرار می گیرند ، توسط بانک ملی و در شهر محل انتخابی آن ها تعیین می شود.
 • تمامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی بانک ملی ، باید به صورت محضری و به مدت 10 سال ، تعهد خدمت بدهند که درخواستی برای جا به جایی محل خدمت نداشته باشند.
 • قد داوطلبان جهت شرکت در آزمون عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) باید حداقل 170 سانتی متر باشد و همچنین باید دارای کارت پایان خدمت دوره سربازی باشند.
 • برای علاقه مندان به عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) که کارت معافیت دارند ، البته به استثنای معافیت پزشکی ، داشتن کارت بسیج و گذراندن دوره آموزشی نظامی به لحاظ حمل سلاح ، لازم است.
 • امکان تغییر سمت شغلی برای همیاران حفاظت بانک ملی با ارائه مدارک تحصیلی بالاتر ، در طول مدتی که تعهد خدمت داده اند ، وجود ندارد.
 • متقاضیان برای انتخاب هر عنوان شغلی باید دقت کنند که شرایط تحصیلی مورد نیاز برای آن را نیز دارا باشند. برای درک این موضوع ، می توانید فایل زیر که حاوی عنوان های شغلی بانک ملی در آزمون استخدامی اسفند ماه 97 است را دانلود و مورد بررسی قرار دهید.
عناوین شغلی مورد نیاز بانک ملی و شرایط تحصیلی آن ها در آزمون استخدامی اسفند ماه 97

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت ، برگزاری آزمون استخدامی بانک ملی تنها به نیاز این دستگاه دولتی برای جذب نیروی انسانی بستگی دارد و همین امر موجب می شود که نتوان جزئیات مربوط به آن را پیش بینی کرد. یکی دیگر از ارگان های پر طرفدار برای استخدام ، وزارت آموزش و پرورش می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اشتغال در آموزش و پرورش می توانید از لینک های ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش ، شرایط ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش ، رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش  استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی