تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک ملی 1400

استخدام بانک ملی 1400

زمان استخدام در بانک ملی 1400
استخدام بانک ملی 1400

همواره اشتغال در بانک های مختلف به دلیل موقعیت های شغلی مناسبی که در آن ها وجود دارد، مورد توجه تمامی کارجویان قرار می گیرد. اما مسئله این است که جذب در بانک های دولتی و خصوصی به راحتی انجام نمی شود و علاقه مندان باید شرایط خاصی مانند رده سنی، معدل مناسب و… که برای هر بانک متفاوت است را داشته باشند.

بانک ملی با بیش از یک قرن سابقه، جزو قدیمی ترین بانک های دولتی کشور محسوب می شود که شعبه های متعدد آن با توجه به شرایط و ضوابط خود در بازه های زمانی مختلف، اقدام به جذب نیروی جدید و کارآمد می کند. جهت اطلاع از نحوه شرکت در فراخوان استخدامی بانک ملی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

رشته های تحصیلی مورد نیاز برای استخدام بانک ملی در دوره های مختلف و بسته به عنوان شغلی مورد نظر، متفاوت است.

زمان استخدام بانک ملی 1400

کسانی که واجد شرایط استخدام در بانک ملی هستند، می بایست در بازه زمانی که توسط این این ارگان مشخص می شود، به صورت اینترنتی به نام نویسی خود بپردازند. متاسفانه برای استخدام بانک ملی نمی توان زمان دقیقی در نظر گرفت، چرا که برپایی فراخوان استخدامی تنها به نیاز شعبه های مختلف آن بستگی دارد و ممکن  است در هر سال متغیر باشد.

بنابراین تاریخ دقیق شرکت در فراخوان استخدامی بانک ملی برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما به محض انتشار، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

بد نیست بدانید آخرین دوره ای که شاهد برگزاری آزمون استخدام و جذب نیروی انسانی برای بانک ملی بوده ایم، اسفند ماه 97 بوده است که علاقه مندان توانستند از طریق ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، در مرحله کتبی آن حضور یابند. پس از تاریخ 18 اسفند ماه 97 تا کنون، بانک ملی جذب نیرو نداشته است.

راهنمای استخدام در بانک ملی 1400

به طور کلی دو روش برای شرکت در فراخوان استخدامی بانک ملی وجود دارد که یکی از آن ها از طریق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 و دیگری از طریق تکمیل فرم استخدام موجود در سایت رسمی آن می باشد.

روش اول: ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

همگی می دانیم در یک آزمون استخدامی که در سراسر کشور برگزار می شود، ارگان های مختلفی عناوین شغلی متعددی را ارائه می دهند. این را نیز می دانیم که در هر دوره، لیست دستگاه های علاقه مند به جذب نیروی انسانی متغیر است. بانک ملی نیز از این امر مستثنی نیست و نمی توان گفت که قطع به یقین در هر دوره امکان شرکت در آزمون ورودی آن وجود دارد.

حال فرض را بر این می گیریم که بانک ملی جزو دستگاه های اجرایی آزمون استخدامی باشد. علاقه مندانی که از شرایط لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی برخوردارند، می توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت کنند و هنگام ثبت نام، عنوان شغلی خود را از میان مشاغلی که مورد نیاز این بانک است، انتخاب نمایند.

پس از برگزاری آزمون و شرکت در مرحله کتبی، داوطلبان در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی می بایست در جلسه مصاحبه حضور یابند. در واقع قبولی و استخدام افراد در بانک ملی مشروط بر موفقیت آن ها در مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی 1400 می باشد.

روش دوم: تکمیل فرم استخدامی از طریق سایت رسمی بانک ملی ایران

یک روش متداول که نه تنها بانک ها بلکه بسیاری از ارگان های دولتی و خصوصی از آن استفاده می کنند، قرار دادن فرم استخدام در سایت رسمی خود می باشد. در این روش متقاضیان علاقه مند به استخدام در بانک ملی باید به سایت رسمی آن به نشانی bmi.ir مراجعه نمایند اما آیا هر زمان که وارد سایت شوند با چنین فرمی مواجه می گردند؟ طبیعتا پاسخ این سوال منفی است.

چرا که بانک ها همیشه به نیروی جدید نیاز ندارند و زمان های خاصی را برای تکمیل کادر اداری و غیر اداری خود در نظر می گیرند. حتی ممکن است تا چند سال اقدامی به جذب نیروی انسانی نکنند. بنابراین داوطلبان باید از منابع خبری که اطلاع رسانی های استخدام این بانک را منتشر می کنند، پیگیری های لازم را انجام دهند تا در صورت فعال شدن فرم دعوت به همکاری، به سایت مذکور مراجعه نمایند.

چنانچه از سوی بانک ملی فرم استخدام در سایت رسمی آن قرار گیرد، داوطلبان می توانند به دو روش جهت شرکت در این فرآیند اقدام کنند. اول این که ممکن است مانند آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، از سوی بانک ملی آزمونی اختصاصی برگزار شود که افراد بایستی پس از مطالعه منابع آزمون استخدامی بانک ملی 1400، در زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1400 به نام نویسی خود بپردازند و در صورت قبولی در جلسه مصاحبه حضور یابند. حالت دوم این است که آزمونی برگزار نشود و متقاضیانی که فرم ارسالی آن ها مورد تایید قرار گرفته است، مستقیما وارد مرحله مصاحبه حضوری می شوند. به طور کل می توان گفت در نظر گرفتن هر یک از دو حالت فوق، بستگی به تصمیم بانک ملی دارد.

شرایط استخدامی بانک ملی 1400

همان گونه که می دانید، تنها افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1400 می توانند از طریق سایت استخدام بانک ملی در این فراخوان شرکت نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی در آخرین دوره استخدام این بانک به شرح زیر بوده است که در صورت بروز هرگونه تغییری، اصلاحات لازم در این بخش اعمال خواهد شد.

شرایط عمومی

شرایط عمومی استخدام بانک ملی با بخش عمومی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه هاى اجرایی 1400 یکسان می باشد. مهم ترین آن ها مربوط به شرایط سنی می شود که برای دارندگان مدارک مقاطع مختلف در ادامه ذکر شده است.

 • مدرک دیپلم: حداقل 20 و حداکثر 25 سال تمام
 • مدرک فوق دیپلم: حداکثر 30 سال تمام
 • مدرک لیسانس: حداکثر 35 سال تمام
 • مدرک فوق لیسانس: حداکثر 40 سال تمام
 • مدرک دکتری: حداکثر 45 سال تمام

شرایط اختصاصی

 • معدل دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع مختلف، باید حداقل 14 باشد.
 • داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی کامل و نیز توانایی لازم برای انجام کار مورد نظر برخوردار باشند، به نحوی که مورد تایید پزشک معتمد قرار گیرند.
 • محل خدمت متقاضیانی که در آزمون عنوان شغلی بانکدار شرکت می کنند و مورد پذیرش قرار می گیرند، توسط بانک ملی و در شهر محل انتخابی آن ها تعیین می شود.
 • تمامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی بانک ملی، باید به صورت محضری و به مدت 10 سال تعهد خدمت بدهند که درخواستی برای جا به جایی محل خدمت نداشته باشند.
 • قد داوطلبان جهت شرکت در آزمون عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) باید حداقل 170 سانتی متر بوده و همچنین باید دارای کارت پایان خدمت دوره سربازی باشند.
 • برای علاقه مندان عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) که کارت معافیت دارند، (البته به استثنای معافیت پزشکی) داشتن کارت بسیج و گذراندن دوره آموزشی نظامی به لحاظ حمل سلاح لازم است.
 • امکان تغییر سمت شغلی برای همیاران حفاظت بانک ملی با ارائه مدارک تحصیلی بالاتر در طول مدتی که تعهد خدمت داده اند، وجود ندارد.

متقاضیان برای انتخاب هر عنوان شغلی باید دقت کنند که شرایط تحصیلی مورد نیاز برای آن را نیز دارا باشند. برای درک این موضوع، می توانید فایل حاوی عنوان های شغلی بانک ملی در آزمون استخدامی سال مورد نظر را دریافت نمایید که به محض انتشار، لینک دانلود آن در جدول زیر فعال خواهد شد.

عناوین شغلی و شرایط مورد نیاز مورد نیاز فراخوان استخدامی بانک ملی 1400
دانلود لیست عناوین شغلی و شرایط مورد نیاز فراخوان استخدامی بانک ملی 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت برگزاری آزمون استخدامی بانک ملی تنها به نیاز این دستگاه دولتی برای جذب نیروی انسانی بستگی دارد و همین امر موجب می شود که نتوان جزئیات مربوط به آن را پیش بینی کرد.

اما اگر پس از شرکت در این فرآیند، در زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک ملی 1400 مورد پذیرش قرار نگرفتید، می توانید به ثبت نام در سایر آزمون های استخدامی بپردازید. به عنوان مثال یکی از ارگان های پر طرفدار برای استخدام، وزارت آموزش و پرورش می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اشتغال در آن می توانید بر روی لینک های ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش 1400، شرایط ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش 1400 و رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- فراخوان استخدامی بانک ملی برای سال 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

تاکنون تاریخ دقیق برپایی این فرآیند برای سال 1400 مشخص نشده است.

2- چگونه می توان در فرآیند استخدامی بانک ملی 1400 شرکت نمود؟

شرکت در این فرآیند از روش های مختلف قابل انجام است که جزئیات لازم آن در این مقاله بیان شده است.

3- رده سنی دارندگان مدرک لیسانس جهت شرکت در فرآیند استخدامی بانک ملی 1400 باید به چه صورت باشد؟‌

داوطلبان دارای مدرک لیسانس می بایست حداکثر 35 سال تمام جهت شرکت در این فرآیند داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی