خانه آزمون استخدامی استخدام بانک ملی 1401

استخدام بانک ملی 1401

زمان استخدام در بانک ملی 1401
استخدام بانک ملی 1401

همواره اشتغال در بانک های مختلف به دلیل موقعیت های شغلی مناسبی که در آن ها وجود دارد، مورد توجه تمامی کارجویان قرار می گیرد. اما مسئله این است که جذب در بانک های دولتی و خصوصی به راحتی انجام نمی شود و علاقه مندان باید شرایط خاصی مانند رده سنی، معدل مناسب و… که برای هر بانک متفاوت است را داشته باشند.

بانک ملی با بیش از یک قرن سابقه، جزو قدیمی ترین بانک های دولتی کشور محسوب می شود که شعبه های متعدد آن با توجه به شرایط و ضوابط خود در بازه های زمانی مختلف، اقدام به جذب نیروی جدید و کارآمد می کند. جهت اطلاع از نحوه شرکت در فراخوان استخدام بانک ملی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

رشته های تحصیلی مورد نیاز برای استخدام بانک ملی در دوره های مختلف و بسته به عنوان شغلی مورد نظر، متفاوت است.

زمان استخدام بانک ملی 1401

کسانی که واجد شرایط استخدام در بانک ملی هستند، می بایست در بازه زمانی که توسط این این ارگان مشخص می شود، به صورت اینترنتی به نام نویسی خود بپردازند. متاسفانه برای استخدام بانک ملی نمی توان زمان دقیقی در نظر گرفت، چرا که برپایی فراخوان استخدامی تنها به نیاز شعبه های مختلف آن بستگی دارد و ممکن  است در هر سال متغیر باشد.

بنابراین تاریخ دقیق شرکت در فراخوان استخدامی بانک ملی برای سال 1401 مشخص نمی باشد اما به محض انتشار، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

بد نیست بدانید آخرین دوره ای که شاهد برگزاری آزمون استخدام و جذب نیروی انسانی برای بانک ملی بوده ایم، اسفند ماه 97 بوده است که علاقه مندان توانستند از طریق ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، در مرحله کتبی آن حضور یابند. پس از تاریخ 18 اسفند ماه 97 تا کنون، بانک ملی جذب نیرو نداشته است.

راهنمای استخدام در بانک ملی 1401

به طور کلی دو روش برای شرکت در فراخوان استخدامی بانک ملی وجود دارد که یکی از آن ها از طریق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401 و دیگری از طریق تکمیل فرم استخدام موجود در سایت رسمی آن می باشد.

روش اول: ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

همگی می دانیم در یک آزمون استخدامی که در سراسر کشور برگزار می شود، ارگان های مختلفی عناوین شغلی متعددی را ارائه می دهند. این را نیز می دانیم که در هر دوره، لیست دستگاه های علاقه مند به جذب نیروی انسانی متغیر است. بانک ملی نیز از این امر مستثنی نیست و نمی توان گفت که قطع به یقین در هر دوره امکان شرکت در آزمون ورودی آن وجود دارد.

حال فرض را بر این می گیریم که بانک ملی جزو دستگاه های اجرایی آزمون استخدامی باشد. علاقه مندانی که از شرایط لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی برخوردارند، می توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت کنند و هنگام ثبت نام، عنوان شغلی خود را از میان مشاغلی که مورد نیاز این بانک است، انتخاب نمایند. در این خصوص بایستی مراحل زیر طی شود.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و سپس از سمت راست صفحه بر روی منوی ” استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی “ کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 •  همچنین بر روی “یازدهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه اجرایی

 • در این مرحله، عبارت “سریال ثبت نام نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهید.

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 • پس وارد نمودن اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن ثابت و همراه و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”، حالا در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 • پس از واریز وجه و خرید کارت اعتباری، در این مرحله باید مجددا به مرحله سوم بازگردید و این بار بر روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک فرمایید.

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 • “شماره سریال کارت اعتباری” خریداری شده را، در کادر مربرطه وارد نموده و پس از ثبت “کد امنیتی” موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

پس از برگزاری آزمون و شرکت در مرحله کتبی، داوطلبان در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی می بایست در جلسه مصاحبه حضور یابند. در واقع قبولی و استخدام افراد در بانک ملی مشروط بر موفقیت آن ها در مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی 1401 می باشد.

روش دوم: تکمیل فرم استخدامی از طریق سایت رسمی بانک ملی ایران

یک روش متداول که نه تنها بانک ها بلکه بسیاری از ارگان های دولتی و خصوصی از آن استفاده می کنند، قرار دادن فرم استخدام در سایت رسمی خود می باشد. در این روش متقاضیان علاقه مند به استخدام در بانک ملی باید به سایت رسمی آن به نشانی bmi.ir مراجعه نمایند اما آیا هر زمان که وارد سایت شوند با چنین فرمی مواجه می گردند؟ طبیعتا پاسخ این سوال منفی است.

چنانچه از سوی بانک ملی فرم استخدام در سایت رسمی آن قرار گیرد، داوطلبان می توانند به دو روش جهت شرکت در این فرآیند اقدام کنند. اول این که ممکن است مانند آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، از سوی بانک ملی آزمونی اختصاصی برگزار شود که افراد بایستی پس از مطالعه منابع آزمون استخدامی بانک ملی 1401، در زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1401 به نام نویسی خود بپردازند و در صورت قبولی در جلسه مصاحبه حضور یابند.

حالت دوم این است که آزمونی برگزار نشود و متقاضیانی که فرم ارسالی آن ها مورد تایید قرار گرفته است، مستقیما وارد مرحله مصاحبه حضوری می شوند. به طور کل می توان گفت در نظر گرفتن هر یک از دو حالت فوق، بستگی به تصمیم بانک ملی دارد.

دانلود دفترچه ثبت نام ازمون استخدامی بانک ملی 1401

یکی از اصلی ترین مراحل ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی مطالعه دفترچه آن می باشد تا داوطلبان از شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این فراخوان آگاهی یابند. موارد ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون مذکور شامل شرایط عمومی و اختصاصی، منابع و مواد آزمون، زمان ثبت نام و برگزاری، رشته و مدارک مورد نیاز آزمون و … می باشد. همچنین شایان ذکر است هنوز دفترچه ثبت نام آزمون استخدام بانک ملی در سال جاری منتشر نشده است لذا در صورت انتشار این مقاله بروز خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1401
دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط استخدامی بانک ملی 1401

همان گونه که می دانید، تنها افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1401 می توانند از طریق سایت استخدام بانک ملی در این فراخوان شرکت نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی در آخرین دوره استخدام این بانک به شرح زیر بوده است که در صورت بروز هرگونه تغییری، اصلاحات لازم در این بخش اعمال خواهد شد.

شرایط عمومی

شرایط عمومی استخدام بانک ملی با بخش عمومی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه هاى اجرایی 1401 یکسان می باشد. مهم ترین آن ها مربوط به شرایط سنی می شود که برای دارندگان مدارک مقاطع مختلف در ادامه ذکر شده است.

 • مدرک دیپلم: حداقل 20 و حداکثر 25 سال تمام
 • مدرک فوق دیپلم: حداکثر 30 سال تمام
 • مدرک لیسانس: حداکثر 35 سال تمام
 • مدرک فوق لیسانس: حداکثر 40 سال تمام
 • مدرک دکتری: حداکثر 45 سال تمام

شرایط اختصاصی

 • معدل دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع مختلف، باید حداقل 14 باشد.
 • داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی کامل و نیز توانایی لازم برای انجام کار مورد نظر برخوردار باشند، به نحوی که مورد تایید پزشک معتمد قرار گیرند.
 • محل خدمت متقاضیانی که در آزمون عنوان شغلی بانکدار شرکت می کنند و مورد پذیرش قرار می گیرند، توسط بانک ملی و در شهر محل انتخابی آن ها تعیین می شود.
 • تمامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی بانک ملی، باید به صورت محضری و به مدت 10 سال تعهد خدمت بدهند که درخواستی برای جا به جایی محل خدمت نداشته باشند.
 • قد داوطلبان جهت شرکت در آزمون عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) باید حداقل 170 سانتی متر بوده و همچنین باید دارای کارت پایان خدمت دوره سربازی باشند.
 • برای علاقه مندان عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان) که کارت معافیت دارند، (البته به استثنای معافیت پزشکی) داشتن کارت بسیج و گذراندن دوره آموزشی نظامی به لحاظ حمل سلاح لازم است.
 • امکان تغییر سمت شغلی برای همیاران حفاظت بانک ملی با ارائه مدارک تحصیلی بالاتر در طول مدتی که تعهد خدمت داده اند، وجود ندارد.

متقاضیان برای انتخاب هر عنوان شغلی باید دقت کنند که شرایط تحصیلی مورد نیاز برای آن را نیز دارا باشند. برای درک این موضوع، می توانید فایل حاوی عنوان های شغلی بانک ملی در آزمون استخدامی سال مورد نظر را دریافت نمایید که به محض انتشار، لینک دانلود آن در جدول زیر فعال خواهد شد.

عناوین شغلی و شرایط مورد نیاز مورد نیاز فراخوان استخدامی بانک ملی 1401
دانلود لیست عناوین شغلی و شرایط مورد نیاز فراخوان استخدامی بانک ملی 1401
(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی 1401

برای شرکت در هر آزمونی داوطلبان بایستی مدارک مورد نیاز آن را فراهم آورده تا به صورت کامل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. لذا در صورت کسر یکی از موارد نام برده شده در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی روند نام نویسی قابل قبول نبود و با مشکل مواجه خواهد شد. لذا در این بخش از مقاله مدارک مورد نیاز جهت ثیت نام در این بانک ذکر شده است.

مدارک مورد نیاز آزمون استخدامی بانک ملی
اسکن عکس پرنسلی فاقد هر گونه جای مهر و منگنه تصویر تمام صفحات شناسنامه
تصویر پشت و روی کارت ملی آخرین مدرک تحصیلی
تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم سربازی در صورت دارا بودن شرایط ایثارگری ارائه مدارک مربوطه

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک ملی 1401

رشته های تحصیلی مورد نیاز برای استخدام بانک ملی در دوره های مختلف و بسته به عنوان شغلی مورد نظر، متفاوت است. لذا افراد باید ابتدا بایستی با مطالعه شرایط و ظوابط استخدام آگاهی کامل بدست آورده و سپس برای ثبت نام و واریز هزینه از طریق سایت استخدام بانک ملی اقدام نمایند زیرا در صورت پرداخت مبلغ به هیچ عنوان وجه عودت داده نمی شود. همچنین لازم به ذکر است آمار رشته های مورد نیاز اشاره شده در زیل برای آخرین سال ثبت نام می باشد لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص مقاله بروز خواهد شد.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک ملی
عنوان شغل رشته مورد نیاز
بانکدار1 آمار، بانکداری، حسابداری، علوم اقتصادی و اقتصاد، مدیریت گرایش عمومی، گرایش امور بانکی، گرایش بیمه، گرایش صنعتی، گرایش بازرگانی، گرایش مالی، گرایش منابع انسانی و امور بانکی
بانکدار 2 برای کارشناسی رشته حقوق و برای رشته های کارشناسی ارشد رشته های حقوق گرایش بین الملل، گرایش ثبت اسناد و املاک، گرایش جزا و جرم شناسی، خصوصی و حقوق گرایش عمومی
بانکدار3 رشته های مورد نیاز در مقطع کارشناسی شامل علوم کامپیوتر، مهندی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه و اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش سخت افزار
بانکدار 4 در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مورد نیاز مهندسی عمران می باشد.
بانکدار5 رشته های مورد نیاز در این رده شغلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق می باشد.
بانکدار6 کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع
بانکدار7 کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
بانکدار8 کارشنای و کارشنای ارشد معماری

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت برگزاری آزمون استخدامی بانک ملی تنها به نیاز این دستگاه دولتی برای جذب نیروی انسانی بستگی دارد و همین امر موجب می شود که نتوان جزئیات مربوط به آن را پیش بینی کرد.

اما اگر پس از شرکت در این فرآیند، در زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک ملی 1401 مورد پذیرش قرار نگرفتید، می توانید به ثبت نام در سایر آزمون های استخدامی بپردازید. به عنوان مثال یکی از ارگان های پر طرفدار برای استخدام، وزارت آموزش و پرورش می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اشتغال در آن می توانید بر روی لینک های ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش 1401، شرایط ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش 1401 و رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- فراخوان استخدامی بانک ملی برای سال 1401 از چه تاریخی آغاز می شود؟

تاکنون تاریخ دقیق برپایی این فرآیند برای سال 1401 مشخص نشده است.

2- چگونه می توان در فرآیند استخدامی بانک ملی 1401 شرکت نمود؟

شرکت در این فرآیند از روش های مختلف قابل انجام است که جزئیات لازم آن در این مقاله بیان شده است.

3- رده سنی دارندگان مدرک لیسانس جهت شرکت در فرآیند استخدامی بانک ملی 1401 باید به چه صورت باشد؟‌

داوطلبان دارای مدرک لیسانس می بایست حداکثر 35 سال تمام جهت شرکت در این فرآیند داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره نمونه سوالات پلاسما