تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک کشاورزی

استخدام بانک کشاورزی

زمان و نحوه استخدام بانک کشاورزی 99
استخدام بانک کشاورزی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام بانک کشاورزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همواره آزمون های استخدامی متعددی در کشور برگزار می شوند که شرایط اشتغال افراد را در دستگاه های دولتی و خصوصی فراهم می آورند. یکی از این ارگان ها ، بانک ها می باشند. استخدام بانک های دولتی و خصوصی را می توان به سه نوع تقسیم کرد. نوع اول به بانک هایی اختصاص دارد که به طور مستقل ، آزمون استخدامی را به صورت کتبی برگزار می کنند و سپس با تشکیل جلسات مصاحبه از میان پذیرفته شدگانی که چند برابر ظرفیت پذیرش هستند ، تعدادی را انتخاب و استخدام می نمایند. نوع دوم را بانک هایی تشکیل می دهند که آزمون کتبی برگزار نمی کنند. علاقه مندان به استخدام در این بانک ها ، یک فرم استخدامی را به صورت اینترنتی تکمیل و ارسال می نمایند. در صورتی که فرم ارسالی از سوی بانک مورد نظر ، تایید گردد ، داوطلب به مصاحبه دعوت می شود. نوع سوم استخدام بانک ها به این صورت است که علاوه بر برگزاری آزمون کتبی مستقل ، گاهی از طریق آزمون های فراگیر نیز به جذب نیرو می پردازند. به عنوان مثال استخدام بانک ملی در سال 97 از طریق ثبت نام استخدامی دستگاه های اجرایی انجام گرفت.

بانک کشاورزی یکی از بانک هایی است که تحت نظارت دولت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و مانند سایر بانک های دولتی ، افراد بسیاری علاقه مند به اشتغال در آن می باشند. اما به نظر شما نحوه استخدام در بانک کشاورزی جزو کدام یک از سه دسته فوق می باشد؟

فرآیند استخدام بانک کشاورزی توسط آزمونی کتبی آغاز می شود و علاقه مندان برای ثبت نام در آن می بایست به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی بانک ، اقدامات لازم را انجام دهند.

طریقه جذب نیروی انسانی بانک کشاورزی

بانک کشاورزی معمولا برای استخدام نیروهای انسانی جدید ، یک آزمون کتبی برگزار می کند. بنابراین داوطلبان واجد شرایط باید در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. سپس در تاریخی که از سوی بانک تعیین می شود یک آزمون کتبی برپا می گردد و پس از اعلام نتایج استخدام بانک کشاورزی ، پذیرفته شدگان این آزمون به مرحله مصاحبه راه می یابند.

معمولا مصاحبه بانک ها طی چند مرحله روان شناختی ، معاینات پزشکی و … انجام می شود. در نهایت افرادی که بتوانند امتیاز لازم را از این مراحل نیز کسب کنند ، جزو پذیرفته شدگان قطعی محسوب می گردند.

لازم به ذکر است که امکان تغییر روند ثبت نام و استخدام دوره های بعدی بانک کشاورزی وجود دارد. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم ، استخدام بانک ها را می توان به چند نوع دسته بندی کرد. بنابراین ممکن است در دوره های بعد شاهد حضور این بانک در میان سازمان هایی باشیم که از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، فرآیند جذب نیروی خود را آغاز می کنند و یا داوطلبان بتوانند تنها با تکمیل و ارسال فرم اینترنتی استخدام ، به مصاحبه حضوری بانک کشاورزی ، راه یابند.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی

آخرین آزمون استخدامی بانک کشاورزی در سال 92 برگزار شد و تا کنون اطلاعاتی از شروع استخدام جدید برای این بانک در دسترس نمی باشد. زمان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی بانک کشاورزی ، طی سال های اخیر ، به شرح زیر می باشد.

زمان بندی آزمون استخدامی بانک کشاورزی طی سال های اخیر
زمان ثبت نام زمان برگزاری
7 الی 16 اردیبهشت ماه 92 27 اردیبهشت ماه 92
2 الی 13 آذر ماه 88 27 آذر ماه 88
مرداد ماه 87 8 شهریور ماه 87

به طور کلی نمی توان برای زمان استخدام بانک کشاورزی تاریخ دقیق را مشخص نمود. چرا که مشخص نیست این بانک مجددا چه زمانی به نیروی انسانی جدید نیاز خواهد داشت. بنابراین علاقه مندان می توانند با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی پیگیر آخرین اخبار مربوطه باشند.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی

همان گونه که گفتیم ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی تا کنون به صورت اینترنتی انجام شده است. به این صورت که داوطلبان به سایت استخدام بانک کشاورزی ایران به نشانی bki.ir مراجعه می کنند و تمامی شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی آن را مطالعه می نمایند.

داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاوری باشند باید اطلاعات مورد نیاز را در فرم الکترونیکی موجود در سایت رسمی بانک ، درج کنند و یک کد رهگیری دریافت نمایند.

یکی از مراحل ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی ، پرداخت هزینه ثبت نام آن می باشد که در دوره گذشته معادل 25 هزار تومان بوده است و یقینا در دوره بعد شاهد افزایش این مبلغ خواهیم بود. از آن جا که پرداخت وجه ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی به صورت اینترنتی صورت می گیرد ، متقاضیان باید از کارت های عضو شبکه شتابی استفاده کنند که دارای رمز اینترنتی باشند.

نکته دیگر این که هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی در سال 92 ، برای داوطلبان ایثارگر و خانواده های آن ها به اندازه 50 درصد ، کمتر از سایرین بوده است. بنابراین امکان لحاظ کردن چنین امتیازی در دوره های آتی استخدام بانک کشاورزی نیز وجود دارد.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی

شرایط نام نویسی استخدامی بانک کشاورزی 99
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی 99
 • داوطلبان باید تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند و به قانون اساسی آن نیز پای بند باشند.
 • متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی را دارند باید به دین اسلام و یا یکی از دین های شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • نداشتن سابقه محکومیت به فساد اخلاقی و هرگونه سوء پیشینه کیفری که حقوق اجتماعی داوطلب را از او سلب می کند ، الزامی است.
 • علاقه مندان به ثبت نام در آزمون استخدامی بانک کشاورزی نباید به مواد مخدر ، دخانیات و روان گردان ها اعتیاد داشته باشند.
 • داشتن کارت پایان خدمت دوره وظیفه عمومی و یا برگ معافیت دائم قانونی برای داوطلبان آقا ، به نحوی که تاریخ مندرج بر روی آن قبل از زمان برگزاری آزمون استخدامی بانک کشاورزی باشد ، الزامی است.
 • داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف هستند ، نمی توانند در آزمون استخدامی بانک کشاورزی ثبت نام کنند.
 • نداشتن شغلی رسمی یا پیمانی و همچنین متعهد نبودن به انجام کار در سازمان های دیگر ، موسسه های دولتی و نهادهای انقلابی برای داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک کشاورزی لازم است.
 • علاقه مندان به ثبت نام در این آزمون باید از سلامت و توانایی کامل جسمی و روانی برای شغل مورد نظر برخوردار باشند ؛ به نحوی که صحت سلامتی آن ها ، از سوی مراجع پزشکی معتمد بانک نیز تایید شود.
 • داوطلبان ایثارگر و خانواده های آن ها نیز ، بر اساس قوانین و مقررات مصوب ، می توانند از امتیازهای ویژه خود بهره مند شوند.
 • حداقل معدل مورد نیاز برای شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی ، 13 می باشد.
 • برای فرزندان شهدا ، جانبازان بالای 25 درصد و آزادگانی که بیش از 1 سال سابقه اسارت دارند ، شرط معدل در نظر گرفته نمی شود.
 • داوطلبانی که در آزمون استخدامی بانک کشاورزی شرکت می کنند باید دارای مدرک لیسانس رشته های مشخصی باشند.
 • تنها مدارک فارع التحصیلی قابل قبول هستند که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تایید شوند و هم چنین تاریخ مندرج بر روی آن ها مربوط به پیش از زمان برگزاری آزمون باشد.
 • بازه سنی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی بین 20 تا 30 سال تمام است ؛ اما هر یک از موارد زیر ، می تواند موجب افزایش حداکثر شرایط سنی داوطلبان شود.
 1. مدت زمان حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ ، استراحت پزشکی و بستری شدن به علت مجروحیت.
 2. میزان سابقه اسارت و حضور در جبهه برای افرادی که توسط دشمن و یا گروه های ضد انقلاب ، اسیر شده اند.
 3. برای اعضای خانواده (همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ، خواهر و برادر) شهدا ، آزادگان ، افراد مفقودالاثر و جانبازان از کار افتاده که نمی توانند کاری انجام دهند ، به اندازه 5 سال بر حداکثر شرایط سنی آن ها اضافه می شود.
 • هر داوطلب می تواند در آزمون استخدامی بانک کشاورزی شهرستان ، منطقه و استانی شرکت کند که محل سکونت او باشد و یا جزو بومیان آن ناحیه محسوب شود. به افرادی بومی می گویند که حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند.
 1. محل دریافت مدرک تحصیلی داوطلب با شهرستان مورد نظر او یکسان باشد. (حداقل 5 سال از دوره تحصیلی داوطلب در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی یا دبیرستان به صورت پیوسته در شهرستان مورد نظر سپری شده باشد.)
 2. فرزندان و همسران کارمندان دولت که منتقل به شهر دیگری شده اند ، با ارائه گواهی معتبر ، بومی به حساب می آیند.
 3. در صورتی که شهرستان محل تولد افراد شاغل نیروهای مسلح و یا محل سکونت فعلی بازنشستگان نیروهای مسلح با شهرستان مورد نظر همسران و فرزندان آن ها برای استخدام بانک کشاورزی یکسان باشد.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک کشاورزی

در هر دوره از آزمون های استخدامی بانک کشاورزی ، یک سری رشته های تحصیلی در نظر گرفته می شوند که تنها فارغ التحصیلان آن ها ، مجاز به شرکت در آزمون مذکور هستند. این رشته ها در دوره های مختلف ، بسته به نیاز بانک ، متغیر هستند و یکسان نمی مانند.

جدول زیر ، رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک کشاورزی را در سال 92 نشان می دهد.

رشته های تحصیلی مورد نیاز در آزمون استخدامی بانک کشاورزی
عنوان رشته
حسابداری حسابرسی علوم بانکی و بانکداری رایانه (نرم افزار ، سخت افزار ، برنامه نویسی) و IT
مهندسی کشاورزی (تمامی گرایش ها) علوم اقتصادی (کشاورزی ، نظری ، بازرگانی) مدیریت (امور بانکی ، بازرگانی ، مالی ، دولتی ، بیمه ، صنعتی ، کارآفرینی) زبان انگلیسی
حقوق آمار ریاضی (کاربرد در کامپیوتر و کاربرد در مدیریت)

توجه کنید که در استان های مختلف ممکن است همه رشته های فوق ، مورد نیاز نباشند. بنابراین هنگام ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی ، حتما به شهرها و ظرفیتی که برای هر رشته تحصیلی در نظر گرفته شده است ، دقت نمایید.

مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی

مواد امتحانی استخدام بانک کشاورزی 99
مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی 99

به طور کلی سوالات آزمون های استخدامی بانک ها و ارگان های دیگر ، به دو گروه تقسیم می شوند ؛ سوالات عمومی و سوالات تخصصی.

سوالات عمومی برای تمامی داوطلبان یکسان است اما سوالات تخصصی ، متناسب با رشته های تحصیلی که مجاز به شرکت در آزمون استخدامی می باشند ، طرح می شود. مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی در دوره گذشته به شرح زیر بوده است و پیش بینی می شود در دوره های بعدی تغییر چشمگیری در مواد امتحانی این آزمون مشاهده نشود.

مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی
مواد امتحانی عمومی
زبان انگلیسی عمومی فناوری اطلاعات ریاضی و آمار مقدماتی
زبان و ادبیات فارسی معارف اسلامی اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی
توضیحات : داوطلبانی که جزو اقلیت های دینی هستند ، معاف از پاسخ به سوالات معارف اسلامی می باشند و امتیاز این بخش ، بین سایر مواد آزمون تقسیم می گردد.
مواد امتحانی تخصصی
برای رشته های تحصیلی رایانه و IT ، آمار و ریاضی کاربردی ، زبان انگلیسی ، حقوق ، کشاورزی ، حسابداری و حسابرسی : سوالات تخصصی رشته تحصیلی
برای رشته‌ های علوم بانکی و بانکداری ، مدیریت و تمامی گرایش‌ های آن و علوم اقتصادی : سوالات تخصصی میان رشته ای

نکاتی مهم برای متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی

 1. ثبت نام داوطلبان در آزمون استخدامی بانک کشاورزی زمانی کامل می شود که یک کد رهگیری در اختیار آن ها قرار گیرد.
 2. فرآیند نام نویسی متقاضیان ، به صورت اینترنتی می باشد و نیازی به ارسال مدارک نیست.
 3. در صورتی که داوطلبی ، با مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون استخدامی بانک کشاورزی شرکت کند ، در هر مرحله ای از استخدام که باشد ، امکان ادامه مسیر از او سلب می گردد.
 4. اگر در هر یک از مراحل استخدام ، مشخص شود که داوطلب ، واجد شرایط مذکور نمی باشد ، حتی در صورت کسب امتیاز قبولی در مراحل مختلف ، ادامه بررسی وضعیت استخدامی و تداوم خدمت او در بانک ، لغو می شود و هیچ گونه حق اعتراضی برای وی در نظر گرفته نمی شود.
 5. همان طور که اشاره شد ، پذیرفته شدگان نهایی افرادی نیستند که تنها در آزمون کتبی موفق به کسب قبولی می شوند. بلکه این گروه از داوطلبان باید در سایر مراحل مانند مصاحبه ، معاینات پزشکی ، گزینش و … شرکت کنند و در نهایت از میان آن ها متقاضیانی که موفق به کسب حدنصاب نمره لازم شوند ، به عنوان قبولی های قطعی ، آماده استخدام در بانک کشاورزی می گردند.
 6. با توجه به این که هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بانک کشاورزی ، بازگردانده نمی شود ، لازم است داوطلبان پیش از پرداخت این مبلغ ، از واجد شرایط بودن خود مطمئن شوند.
 7. تمامی داوطلبان باید هنگام حضور در حوزه امتحانی ، کارت ورود به جلسه و اصل شناسنامه عکس دار یا کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.
 8. حوزه برگزاری آزمون ، هنگام دریافت کارت ورود به جلسه و از سایت رسمی بانک کشاورزی اطلاع رسانی می گردد.

علاوه بر بانک کشاورزی ، بانک های دیگر نیز در زمان های مختلف ، اقدام به استخدام افراد متعهد و کارآمد می نمایند. متقاضیانی که تمایل به شرکت در فرآیند استخدام بانک ملت ، استخدام بانک صادرات و … را دارند ، می توانند با مراجعه به سایت رسمی هر کدام ، در زمان مناسب ، مراحل نام نویسی خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- استخدام بانک کشاورزی چه زمانی است؟

هم اکنون اطلاعیه ای مبنی بر جذب نیروی این بانک وجود ندارد و آخرین دوره استخدام بانک کشاورزی در سال 92 بوده است.

2- چگونه می توانیم از استخدام بانک کشاورزی مطلع شویم؟

اطلاعیه های استخدامی این بانک معمولا از سایت رسمی خودش اعلام می شود اما برای سهولت دریافت اخبار مربوط به آزمون های استخدامی می توانید در کانال های تلگرامی ایران مشاوره عضو شوید.

3- شرایط سنی آزمون استخدامی این بانک به چه صورت است؟

داوطلبانی می توانند در آزمون ورودی این بانک شرکت کنند که بین 20 تا 30 سال تمام باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام بانک کشاورزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی