تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام در سپاه پاسداران

شرایط استخدام در سپاه پاسداران

شرایط استخدام در سپاه
شرایط استخدام در سپاه پاسداران

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام در سپاه پاسداران با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

حضرت امام خمینی (ره) چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت ماه سال 58 فرمان تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی را صادر کردند. در همان سال این سازمان نوپا که برای حفاظت از انقلاب ملت ایران به وجود آمده بود، در مدت‌ زمان کوتاهی تنها چند سال پس از تأسیسش توانست در مقابل انواع تهدیدات پیچیده داخلی و خارجی علیه نظام اسلامی ایستادگی و با آن ها مقابله کند. هم اکنون نیز در عصر حاضر، این نهاد انقلابی تبدیل به یکی از اصلی ترین نهادها برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف تبدیل شده است.

در مجموع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مجموعه ستاد کل سپاه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه،‌ نیروهای ‌زمینی، هوایی، دریایی و مقاومت بسیج و قدس و سازمان های وابسته به آن ها اطلاق می‌گردد. استخدام در سپاه پاسداران به معنی گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل پیش بینی شده در قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران می باشد. در ادامه به بررسی یک سری از شرایط استخدام در این نهاد را بررسی خواهیم کرد. قابل توجه است که در این مقاله واژه “سپاه” جایگزین عنوان کامل “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” گردیده است.

داوطلبان واجد شرایط می بایست به منظواستخدام در سپاه پاسداران، از طریق مراکز گزینش سپاه استان محل سکونت خود اقدام نمایند.

زمان استخدام در سپاه پاسداران 99

زمان استخدام سپاه در هر دوره بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید توسط سپاه پاسداران اعلام می شود و بدیهی است که تقویم زمانی مشخصی و یکپارچه ای برای آن وجود ندارد. بدین ترتیب، جذب نیروی مورد نیاز صرفا در بازه زمانی محدود و مقرر شده انجام می شود و بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خانم و آقا می توانند نسبت به استخدام خود در نهاد سپاه اقدامات لازم را به عمل آورند.

زمان ثبت نام آخرین دوره از استخدام سپاه در تاریخ 29 اریبهشت ماه لغایت 7 خرداد ماه سال 99 اعلام شده است و داوطلبان واجد شرایط می توانند جهت خدمت در سپاه پاسداران به مراکز گزینش استان محل سکونت خود مراجعه کنند و راهنمایی های لازم را فراگیرند. در صورت اعلام نیازبه نیرو در دوره های بعد، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی اطلاع رسانی خواهد شد. در این مقاله سعی بر این است تا راهنمایی های لازم جهت شرایط و نحوه استخدام در رده های شغلی مختلف سپاه را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخدام در سپاه می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه استخدام در سپاه پاسداران 99

به طور کلی استخدام در سپاه به معنای گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل پیش‌ بینی شده مطابق با قوانین مصوب می باشد. استخدام پرسنل مذکور در این ماده مشروط به تأیید صلاحیت فرد توسط هیئت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره آموزش اولیه صورت می‌ گیرد و در صورت صلاح دید هیئت مرکزی گزینش، این اختیار به هسته ‌های گزینش واگذار می گردد.

هیئت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، مسئول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیئت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می ‌گردد و در چارچوب قانون، وظیفه نظارت بر کار هسته ‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد. هسته ‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمان های وابسته توسط هیئت مرکزی گزینش سپاه و برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خدمت در سپاه پاسداران می توانند در موعد مقرر با مراجعه به آدرس مراکز گزینش سپاه در استان محل سکونت خود و ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که روند ثبت نامی مذکور بر اساس مراحل جذب نیرو در دوره های اخیر بوده و در صورت هر گونه تغییر در روند استخدام علاقه مندان، مقاله حاضر به روز رسانی خواهد شد.

مشاغل مورد نیاز در سپاه پاسداران 99

مشاغل سپاه، ستاد کل و وزارت از نظر ماهیت شغلی به 3 گروه نظامی، کارمندی و مشاغل مشترک تقسیم می شوند. پرسنل سپاه در برابر شرایط و مقررات مندرج در این قانون و یا قانون خدمت وظیفه عمومی در کادر ثابت، کادر وظیفه، کادر پیمانی و کادر بسیج جهت خدمت پذیرفته می‌شوند.

کادر ثابت به پرسنلی اطلاق می‌گردد که برای انجام خدمت مستمر در سپاه استخدام می ‌شوند و شامل پاسداران رسمی، کارمندان و محصلین هستند. پاسداران رسمی نیز پرسنلی هستند که برای جهاد در راه خدا و پاسداری و دفاع مسلحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به استخدام سپاه درآمده و پس از طی دوره‌ های آموزشی لازم، از‌ لباس و علائم نظامی استفاده می ‌نمایند.

کارمندان پرسنلی هستند که بر اساس مدارج تحصیلی و یا مهارت تجربی و تخصصی استخدام شده و بدون استفاده از لباس و علائم ‌نظامی در یکی از رتبه‌ های در نظر گرفته شده در این قانون مشغول به خدمت می شوند. و در نهایت محصلین پرسنلی هستند که در راستای خدمت در کادر ثابت به عنوان پاسدار رسمی یا کارمند استخدام و قبل از انتصاب، در یکی از مراکز آموزشی سپاه (دبیرستان ها و هنرستان های سپاه، آموزشگاه نظامی، دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشکده علوم و فنون نیروها و دانشکده علوم و استراتژیک) یا سایر مؤسسات آموزشی به هزینه سپاه مشغول تحصیل می شوند.

کسانی که خدمت پیمانی را به صورت نظامی یا کارمند مطابق با مقررات مندرج دراین قانون انجام می‌دهند، پرسنل پیمانی خوانده می شوند. سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت سربازی می‌باشند را به صورت پیمانی استخدام نماید. لازم به ذکر است که خدمت پیمانی در سپاه برای نیروهایی که خدمت سربازی را انجام نداده ‌اند، به منزله انجام خدمت سربازی تلقی می‌گردد و در صورتی که ‌قبل از اتمام تعهد به هر علت از خدمت استعفا داده و یا برکنار شوند، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

پرسنل وظیفه کسانی هستند که مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی در یکی از دوره‌ های ضرورت، احتیاط یا ذخیره مشغول خدمت ‌می‌ شوند. سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت در طول مدت قرارداد که شرایط لازم را دارا هستند، برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد تابع مقررات مندرج دراین قانون خواهد بود.

پرسنل بسیجی نیز به افرادی اطلاق می‌ شود که جهت تحقق ارتش بیست میلیونی تحت پوشش سپاه، به عضویت سپاه درمی آیند که گروه بندی آن ها به شرح زیر می باشد.

 • بسیجی عادی: عموم اقشار معتقد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهداف انقلاب اسلامی هستند که پس از گذراندن دوره آموزش‌ عمومی به خدمت ارتش بیست میلیونی درآمده و سازماندهی می ‌شوند.
 • بسیجی فعال: آن دسته از بسیجیان عادی داوطلب هستند که واجد شرایط لازم بوده و پس از گذراندن دوره‌ های آموزشی، سازماندهی شده و ‌ضمن شرکت در برنامه ‌های حفظ انسجام در انجام مأموریت های محول شده به سپاه همکاری می ‌کنند.
 • بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری): پرسنلی هستند که کلیه صلاحیت های یک پاسدار را دارا بوده و پس از گذراندن آموزش های لازم در این‌ قانون، سازماندهی گردیده و متعهد می‌ گردند تا به هنگام نیاز به طورتمام وقت در اختیارسپاه قرار گیرند.

سپاه بر حسب نیاز می تواند از پرسنل بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد نیز تابع مقررات مندرج دراین قانون خواهد بود.

براساس آیین نامه داخلی سپاه در سال 98 کارمندان به دو صورت ذیل استخدام می شوند:

 •  بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌ های دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس دکترا و بالاتر
 • بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سواد آموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان

نهاد سپاه به منظور تأمین نیاز سازمانی خود بر اساس تخصص و مهارت عملی، با اخذ تعهد 5‌ سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی نیروهای خود را به صورت پیمانی استخدام می نماید که در این رابطه، تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌ باشد. لازم به ذکر است که برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین خانواده درجه یک آن ها در اولویت ‌می‌ باشند.

شرایط استخدام در سپاه پاسداران 99

مأموریت اصلی نیروهای سپاه پاسداران، سازمان دهی، تجهیز کردن و سرمایه ‌گذاری برجنبش‌ های انقلاب اسلامی است. در ضمن این نهاد مسئولیت راهبرد سیاست های خارجی نظام را نیز بر عهده دارد. بنابراین طبیعی است که استخدام این ارگان در ضوابط و چارچوب خاصی انجام گیرد.

به طور کل شرایط عمومی استخدام کادر ثابت، پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) براساس “آیین نامه داخلی سپاه” به شرح زیر می‌باشد:

 •  اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • دارابودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
 • التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی
 • عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی
 • نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های سیاسی و غیراسلامی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز
 • داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن
 • داشتن حسن شهرت وعدم سوء سابقه

لازم به ذکر است که پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین مراکز آموزشی سپاه از حداقل سن تعیین شده معاف می ‌باشند. دانشگاه امام حسین (ع) از شناخته شده ترین مراکز آموزشی تحت نظر سپاه پاسداران است و دارای دو قسمت دانشکده افسری و دانشگاه جامع می باشد. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند، پس از طی کردن مراحل گزینش و ثبت نام دانشگاه امام حسین(ع)، شانس پذیرش خود در سپاه را افزایش خواهند داد. وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت افسران جوان پاسدار تا مقطع کارشناسی است و بعد ازاین مقطع، عموم پاسداران آموزش‌ های لازم را در دانشگاه جامع امام حسین (ع) می ‌گذرانند؛ بدین معنی که هر شخصی در بدو ورود به سپاه باید برای گذراندن دوره تربیت پاسداری وارد دانشگاه افسری امام حسین (ع) شود.

لازم به ذکر است که در گذشته افراد مورد خدمت سپاه تنها ملزم به گذراندن دوره‌های عمومی بودند؛ اما امروزه این دوره عمومی ارتقاء کمی و کیفی پیدا کرده که با عنوان تربیت پاسداری شناخته می‌شود. در تکمیل بحث باید گفت که سپاه برای مشاغلی که مستلزم به کارگیری زنان باشد، از بانوان واجد شرایط نیز استخدام به عمل می آورد. شرایط عمومی ذکر شده برای زنان و مردان یکسان است اما تغییر محل خدمت زنان باید تا حد امکان تابع شرایط‌ خدمتی همسران آن ها باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا در حین خدمت در نیروی هوایی سپاه می‌توان برای استخدام در نیروی قدس یا سازمان دیگر درخواست داد؟

بله، هیچ ممانعتی برای این امر وجود ندارد.

2- آیا در حین تحصیل می توان برای استخدام سپاه اقدام کرد؟

بله، در صورتی که فرد غیبت سربازی نداشته باشد، می تواند با دریافت فرم اشتغال به تحصیل از دانشگاه جهت استخدام در سپاه اقدام نماید.

3- آیا بانوان نیز شانس استخدام در سپاه را دارند؟

بله، سپاه برای مشاغلی که مستلزم به ‌کارگیری زنان باشد، از میان بانوان متقاضی نیز استخدام به عمل می آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام در سپاه پاسداران با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴۲ نظر

 1. سلام من دیپلم تربیت بدنی از هنرستان هستم،آیا میتونم در دانشگاه افسری سپاه مشغول به تحصیل بشم و بعد از اون عضو سپاه بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ورود به دانشگاه افسری امام حسین، معمولا فقط مدرک دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) مورد پذیرش می باشد؛ شما می توانید برای استخدامی و درجه داری اقدام کنید.

 2. با سلام آزمون استخدامی سپاه چه زمانی برگزار میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، داوطلبان استخدام در سپاه، جهت بررسی زمان و نحوه ثبت نام، می بایست به صورت حضوری به مراکز گزینش استان محل اقامت خود مراجعه نمایند.

 3. سلام برای درجه داری سپاه کی استخدام داره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید برای اطلاع از زمان ثبت نام درجه داری سپاه، به هسته گزینش در استان محل سکونت خود مراجعه کنید.

 4. سلام من معدل دیپلمم(کل) شده ۱۶.۸۰ اما معدل کتبیم شده ۹.۵ بنظرتون برای افسری سپاه به مشکل معدل به خاطر معدل کتبی میخورم؟ (دقت کنید برای افسری سوال پرسیدم چون بعضی از مشاورین درجه داری و افسری رو با هم اشتباه میگیرن و جواب های مختلفی شنیدم)

  لطفا جواب بدید خیلی سردرگمم رشتمم انسانیه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، حداقل شرط معدل کتبی مورد نیاز برای افسری سپاه ۱۰ می باشد. در صورت کم بودن معدل می توانید از طریق مدرسه نسبت به ارتقاء معدل اقدام نمایید.

 5. سلام خسته نباشین.ببخشید من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم و معدل سال دهم ۱۸.۷۵ و یازدهم ۱۹.۳۹ و دوازدهم ۱۹.۷۵. من شنیدم افراد دارای دیپلم فنی و کارو دانش نمیتونن وارد سپاه شن.این واقعیت داره؟ اخه از طرف دیگه یه دوست دیگه ای همینجا نوشته بود من دیپلم فنی دارم و ی دوست دیگه هم نوشته بود دیپلم کارودانش دارم.شما گفته بودین بله میتونین .در اخر میشود یا نمیشود؟
  اگر با فنی و کارودانش نمیشود یعنی هیچ راهی برایخدمت در سپاه نیست؟ این ی مورد ی کم بی انصافیه
  🙁

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، در صورتی که دارای مدرک دیپلم رشته های نظری نباشید، صرفا مجاز به ثبت نام در مقطع درجه داری سپاه خواهید بود.

 6. سلام ببخشید من ۲۵ سالمه لیسانس طراحی لباس دارم میتونم وارد سپاه بشم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با شرایط ذکر شده و در صورت دارا بودن سایر شرایط از جمله شرط معدل، قد و … امکان ثبت نام در آزمون استخدامی سپاه برای شما وجود دارد.

 7. سلام ایا کسی کع رشته برق دارد میتواند برای دانشکده افسری ثبت

  نام بکند

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورت دارا بودن مدرک دیپلم فنی و حرفه ای، مجاز به شرکت در دانشگاه افسری سپاه نمی باشید.

 8. سلام خسته نباشید بنده ۱۶ سالمه ودربسیج تا ۳ماه دیگر فعالیم میاید ایا دراین سن سپاه قبول میکند؟
  ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، یکی از شرایط استخدام در سپاه پاسداران داشتن حداقل ۱۶ سال تمام و حداکثر ۴۰ سال تمام می باشد.

 9. باسلام و خسته نباشید نتیجه آزمون دانشگاه افسری که چند روز پیش برگزار شد کی اعلام میشه و به چه طریق از نتیجه مطلع بشیم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما می بایست به صورت حضوری به مراکز گزینش سپاه استان محل اقامت خود مراجعه فرمایید.

 10. سید مرتضی حسینی

  سلام . برای ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین(ع) از کجا و چگونه باید اقدام کرد

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نم دردانشگاه افسری امام حسین می بایست به صورت حضوری به هسته گزینش سپاه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 11. سلام خسته نباشید. ببخشید من لیسانس عمران دارم.کارت پایان خدمت هم دارم. کارت بسیج فعال هم دارم ۲۴ سالمه.پدرم هم ۲۸ ماه ایثار گری تو جبهه داره.احتمال اینکه بتونم جذب سپاه بشم چقدر هستش؟و یه سوال دیگه اینکه حداکثر سن استخدام کارشناسی توی سپاه چند ساله؟

 12. من دیپلم انسانی دارم می توانم در دانشگاه افسری سپاه ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله در صورت دارا بودن سایر شرایط مجاز به ثبت نام در دانشگاه افسری سپاه می باشید.

 13. سلام با مدرک فوق‌لیسانس تربیت بدنی و سن۲۶از چه طریقی میشه جذب شد ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه حضوری به هسته گزینش سپاه در استان محل سکونت، از وضعیت خود جهت استخدام در سپاه مطلع شوید.

 14. باسلام و عرض خسته نباشید من دیپلم حسابداری دارم ایاسپاه مدرک تحصیلی منوقبول می‌کنه

  • ایران مشاوره

   باسلام، مدرک تحصیلی شما برای استخدامی درجه داری سپاه، نیروی انتظامی و ارتش مورد پذیرش می باشد.

 15. با سلام
  یک ماه پیش
  از طرف پادگان تشکیل پرونده داده شد ارزیابی و قد و وزن و مصاحبه داده قبول شد پرونده رفته گزینش کی فراخوان میشوند

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای استخدام در مقطع درجه داری سپاه، می بایست به صورت حضوری به مراکز گزینش سپاه استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 16. لطفاً نسبت به شرط معدل ارفاق کنید حداقل معدل ۱۳را مدنظر قرار بدهید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت نداشتن شرایط حداقل معدل برای ورود به دانشگاه افسری امام حسین، می توانید از شرایط ترمیم معدل بهره مند شوید.

 17. سلام در کنار شغل دولتئ میتوان به استخدام سپاه در اومد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، در صورت داشتن تعهد به ارگان های دیگر، مجاز به استخدام در سپاه پاسداران نمی باشید.

 18. سلام انسانی میگیره سپاه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله، در صورت داشتن مدرک دیپلم رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش می توانید برای استخدام در سپاه پاسداران اقدام نمایید.

 19. رشته های فنی هم می‌توانند استخدام سپاه شوند ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، جهت شرکت در استخدامی (درجه داری) محدودیتی در نوع مدرک دیپلم وجود ندارد.

 20. سلام من ۲۸ سالمه میتونم ورودی مستقیم سپاه پذیرش شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، یکی از شرایط استخدام در سپاه پاسداران، داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال می باشد.

 21. سلام من رشته تجربی معدل۱۶هست مدرسه تو شهرستان هم در رده سوم است بسیجی فعال هم دارم بسیج دانش اموزی لوح تقدیر گرفتم از مسجد شهرستانمون سپاه شرایطش چیذهست میشه دقیق تر بگین من مثلاً من رفتم اول تا اخرش برام توضیح میدهید بعد دانشکده افسری بری ۴سال درجت چی هس برا درجه داری میخوام وحقوق چنده؟؟ممنونم

  • با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط پذیرش دانشگاه افسری سپاه: شرکت در آزمون ورودی، دارا بودن مدرک دیپلم نظری، شرایط سنی ۱۶ تا ۲۲ سال و… می باشد.

 22. سلام برای ثبت نام تا کی فرصت داریم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. باسلام.میخواستم بپرسم بیماری ویتیلیگو برا معاینات پزشکی سپاه رد میکنن یا نه؟ با تشکر

  • با سلام و درود، در مرحله معاینات پزشکی، سلامت جسمی و روانی شما به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی