تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام در سپاه پاسداران

شرایط استخدام در سپاه پاسداران

شرایط استخدام در سپاه
شرایط استخدام در سپاه پاسداران

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام در سپاه پاسداران با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

حضرت امام خمینی (ره) چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت ماه سال 58 فرمان تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی را صادر کردند. در همان سال این سازمان نوپا که برای حفاظت از انقلاب ملت ایران به وجود آمده بود، در مدت‌ زمان کوتاهی تنها چند سال پس از تأسیسش توانست در مقابل انواع تهدیدات پیچیده داخلی و خارجی علیه نظام اسلامی ایستادگی و با آن ها مقابله کند. هم اکنون نیز در عصر حاضر، این نهاد انقلابی تبدیل به یکی از اصلی ترین نهادها برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف تبدیل شده است.

در مجموع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مجموعه ستاد کل سپاه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه،‌ نیروهای ‌زمینی، هوایی، دریایی و مقاومت بسیج و قدس و سازمان های وابسته به آن ها اطلاق می‌گردد. استخدام در سپاه پاسداران به معنی گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل پیش بینی شده در قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران می باشد. در ادامه به بررسی یک سری از شرایط استخدام در این نهاد را بررسی خواهیم کرد. قابل توجه است که در این مقاله واژه “سپاه” جایگزین عنوان کامل “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” گردیده است.

داوطلبان واجد شرایط می بایست به منظواستخدام در سپاه پاسداران، از طریق مراکز گزینش سپاه استان محل سکونت خود اقدام نمایند.

زمان استخدام در سپاه پاسداران 99

زمان استخدام سپاه در هر دوره بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید توسط سپاه پاسداران اعلام می شود و بدیهی است که تقویم زمانی مشخصی و یکپارچه ای برای آن وجود ندارد. بدین ترتیب، جذب نیروی مورد نیاز صرفا در بازه زمانی محدود و مقرر شده انجام می شود و بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خانم و آقا می توانند نسبت به استخدام خود در نهاد سپاه اقدامات لازم را به عمل آورند.

زمان ثبت نام آخرین دوره از استخدام سپاه در تاریخ 29 اریبهشت ماه لغایت 7 خرداد ماه سال 99 اعلام شده است و داوطلبان واجد شرایط می توانند جهت خدمت در سپاه پاسداران به مراکز گزینش استان محل سکونت خود مراجعه کنند و راهنمایی های لازم را فراگیرند. در صورت اعلام نیازبه نیرو در دوره های بعد، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی اطلاع رسانی خواهد شد. در این مقاله سعی بر این است تا راهنمایی های لازم جهت شرایط و نحوه استخدام در رده های شغلی مختلف سپاه را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخدام در سپاه می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه استخدام در سپاه پاسداران 99

به طور کلی استخدام در سپاه به معنای گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل پیش‌ بینی شده مطابق با قوانین مصوب می باشد. استخدام پرسنل مذکور در این ماده مشروط به تأیید صلاحیت فرد توسط هیئت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره آموزش اولیه صورت می‌ گیرد و در صورت صلاح دید هیئت مرکزی گزینش، این اختیار به هسته ‌های گزینش واگذار می گردد.

هیئت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، مسئول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیئت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می ‌گردد و در چارچوب قانون، وظیفه نظارت بر کار هسته ‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد. هسته ‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمان های وابسته توسط هیئت مرکزی گزینش سپاه و برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خدمت در سپاه پاسداران می توانند در موعد مقرر با مراجعه به آدرس مراکز گزینش سپاه در استان محل سکونت خود و ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که روند ثبت نامی مذکور بر اساس مراحل جذب نیرو در دوره های اخیر بوده و در صورت هر گونه تغییر در روند استخدام علاقه مندان، مقاله حاضر به روز رسانی خواهد شد.

مشاغل مورد نیاز در سپاه پاسداران 99

مشاغل سپاه، ستاد کل و وزارت از نظر ماهیت شغلی به 3 گروه نظامی، کارمندی و مشاغل مشترک تقسیم می شوند. پرسنل سپاه در برابر شرایط و مقررات مندرج در این قانون و یا قانون خدمت وظیفه عمومی در کادر ثابت، کادر وظیفه، کادر پیمانی و کادر بسیج جهت خدمت پذیرفته می‌شوند.

کادر ثابت به پرسنلی اطلاق می‌گردد که برای انجام خدمت مستمر در سپاه استخدام می ‌شوند و شامل پاسداران رسمی، کارمندان و محصلین هستند. پاسداران رسمی نیز پرسنلی هستند که برای جهاد در راه خدا و پاسداری و دفاع مسلحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به استخدام سپاه درآمده و پس از طی دوره‌ های آموزشی لازم، از‌ لباس و علائم نظامی استفاده می ‌نمایند.

کارمندان پرسنلی هستند که بر اساس مدارج تحصیلی و یا مهارت تجربی و تخصصی استخدام شده و بدون استفاده از لباس و علائم ‌نظامی در یکی از رتبه‌ های در نظر گرفته شده در این قانون مشغول به خدمت می شوند. و در نهایت محصلین پرسنلی هستند که در راستای خدمت در کادر ثابت به عنوان پاسدار رسمی یا کارمند استخدام و قبل از انتصاب، در یکی از مراکز آموزشی سپاه (دبیرستان ها و هنرستان های سپاه، آموزشگاه نظامی، دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشکده علوم و فنون نیروها و دانشکده علوم و استراتژیک) یا سایر مؤسسات آموزشی به هزینه سپاه مشغول تحصیل می شوند.

کسانی که خدمت پیمانی را به صورت نظامی یا کارمند مطابق با مقررات مندرج دراین قانون انجام می‌دهند، پرسنل پیمانی خوانده می شوند. سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت سربازی می‌باشند را به صورت پیمانی استخدام نماید. لازم به ذکر است که خدمت پیمانی در سپاه برای نیروهایی که خدمت سربازی را انجام نداده ‌اند، به منزله انجام خدمت سربازی تلقی می‌گردد و در صورتی که ‌قبل از اتمام تعهد به هر علت از خدمت استعفا داده و یا برکنار شوند، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

پرسنل وظیفه کسانی هستند که مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی در یکی از دوره‌ های ضرورت، احتیاط یا ذخیره مشغول خدمت ‌می‌ شوند. سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت در طول مدت قرارداد که شرایط لازم را دارا هستند، برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد تابع مقررات مندرج دراین قانون خواهد بود.

پرسنل بسیجی نیز به افرادی اطلاق می‌ شود که جهت تحقق ارتش بیست میلیونی تحت پوشش سپاه، به عضویت سپاه درمی آیند که گروه بندی آن ها به شرح زیر می باشد.

 • بسیجی عادی: عموم اقشار معتقد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهداف انقلاب اسلامی هستند که پس از گذراندن دوره آموزش‌ عمومی به خدمت ارتش بیست میلیونی درآمده و سازماندهی می ‌شوند.
 • بسیجی فعال: آن دسته از بسیجیان عادی داوطلب هستند که واجد شرایط لازم بوده و پس از گذراندن دوره‌ های آموزشی، سازماندهی شده و ‌ضمن شرکت در برنامه ‌های حفظ انسجام در انجام مأموریت های محول شده به سپاه همکاری می ‌کنند.
 • بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری): پرسنلی هستند که کلیه صلاحیت های یک پاسدار را دارا بوده و پس از گذراندن آموزش های لازم در این‌ قانون، سازماندهی گردیده و متعهد می‌ گردند تا به هنگام نیاز به طورتمام وقت در اختیارسپاه قرار گیرند.

سپاه بر حسب نیاز می تواند از پرسنل بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد نیز تابع مقررات مندرج دراین قانون خواهد بود.

براساس آیین نامه داخلی سپاه در سال 98 کارمندان به دو صورت ذیل استخدام می شوند:

 •  بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌ های دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس دکترا و بالاتر
 • بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سواد آموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان

نهاد سپاه به منظور تأمین نیاز سازمانی خود بر اساس تخصص و مهارت عملی، با اخذ تعهد 5‌ سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی نیروهای خود را به صورت پیمانی استخدام می نماید که در این رابطه، تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌ باشد. لازم به ذکر است که برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین خانواده درجه یک آن ها در اولویت ‌می‌ باشند.

شرایط استخدام در سپاه پاسداران 99

مأموریت اصلی نیروهای سپاه پاسداران، سازمان دهی، تجهیز کردن و سرمایه ‌گذاری برجنبش‌ های انقلاب اسلامی است. در ضمن این نهاد مسئولیت راهبرد سیاست های خارجی نظام را نیز بر عهده دارد. بنابراین طبیعی است که استخدام این ارگان در ضوابط و چارچوب خاصی انجام گیرد.

به طور کل شرایط عمومی استخدام کادر ثابت، پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) براساس “آیین نامه داخلی سپاه” به شرح زیر می‌باشد:

 •  اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • دارابودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
 • التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی
 • عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی
 • نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های سیاسی و غیراسلامی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز
 • داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن
 • داشتن حسن شهرت وعدم سوء سابقه

لازم به ذکر است که پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین مراکز آموزشی سپاه از حداقل سن تعیین شده معاف می ‌باشند. دانشگاه امام حسین (ع) از شناخته شده ترین مراکز آموزشی تحت نظر سپاه پاسداران است و دارای دو قسمت دانشکده افسری و دانشگاه جامع می باشد. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند، پس از طی کردن مراحل گزینش و ثبت نام دانشگاه امام حسین(ع)، شانس پذیرش خود در سپاه را افزایش خواهند داد. وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت افسران جوان پاسدار تا مقطع کارشناسی است و بعد ازاین مقطع، عموم پاسداران آموزش‌ های لازم را در دانشگاه جامع امام حسین (ع) می ‌گذرانند؛ بدین معنی که هر شخصی در بدو ورود به سپاه باید برای گذراندن دوره تربیت پاسداری وارد دانشگاه افسری امام حسین (ع) شود.

لازم به ذکر است که در گذشته افراد مورد خدمت سپاه تنها ملزم به گذراندن دوره‌های عمومی بودند؛ اما امروزه این دوره عمومی ارتقاء کمی و کیفی پیدا کرده که با عنوان تربیت پاسداری شناخته می‌شود. در تکمیل بحث باید گفت که سپاه برای مشاغلی که مستلزم به کارگیری زنان باشد، از بانوان واجد شرایط نیز استخدام به عمل می آورد. شرایط عمومی ذکر شده برای زنان و مردان یکسان است اما تغییر محل خدمت زنان باید تا حد امکان تابع شرایط‌ خدمتی همسران آن ها باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا در حین خدمت در نیروی هوایی سپاه می‌توان برای استخدام در نیروی قدس یا سازمان دیگر درخواست داد؟

بله، هیچ ممانعتی برای این امر وجود ندارد.

2- آیا در حین تحصیل می توان برای استخدام سپاه اقدام کرد؟

بله، در صورتی که فرد غیبت سربازی نداشته باشد، می تواند با دریافت فرم اشتغال به تحصیل از دانشگاه جهت استخدام در سپاه اقدام نماید.

3- آیا بانوان نیز شانس استخدام در سپاه را دارند؟

بله، سپاه برای مشاغلی که مستلزم به ‌کارگیری زنان باشد، از میان بانوان متقاضی نیز استخدام به عمل می آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام در سپاه پاسداران با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۰ نظر

 1. Avatar

  سلام خداقوت
  ببخشید طلاق پدر و مادر شخص متقاضی برای دانشگاه امام حسین، منع استخدام داره؟

 2. Avatar

  با سلام، من ۲۵ سالمه و متاهل هستم، دیپلم تجربی دارم آیا میتونم دانشگاه افسری سپاه برم؟؟

 3. Avatar

  سلام
  من ۱۶ سالم تموم شده میخواستم بپرسم چجوری میشه وارد بخش محصلین سپاه شد و تحصیل تا دیپلم رو در دبیرستان های سپاه ادامه داد؟

 4. Avatar

  با سلام و درود وعرض خسته نباشید
  بنده دوست دارم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  شرکت نمایم ودر خدمت کشور عزیزم باشم
  من ۱۷ سال سن دارم
  ایا میتوانم شرکت کنم
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دانش اموز سال دوازدهم و یا دارای مدرک دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) می باشند،دانشجو می پذیرد.

 5. Avatar

  سلام من دانشجوترم آخر تربیت بدنی دانشگاه دولتی شهید چمران اهواز هستم.۷سال بسیجی فعال دارم . طرح علم الهدا (سرباز دانشجو)مسئول نیرو انسانی پایگاه عضو شورا پایگاه. علاقه زیاد به سپاه دارم دوس دارم به مردم کشورم خدمت کنم.خواهش میکنم اگه میشه من راهنمایی کنید. باتشکر فروان

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط تحصیلی می بایست در پذیرش درجه داری سپاه ثبت نام نمایید. لازم به توضیح است جهت ثبت نام می توانید به هسته گزینش سپاه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 6. Avatar

  باسلام ایا با کازشناسی رشته علوم سیاسی می توانم به استخدام سپاه در بیایم

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله در صورت دارا بودن شرایط دیگر، منعی برای ثبت نام شما در استخدامی سپاه وجود ندارد.

 7. Avatar

  سلام من ۱۳ ساله هستم ، سه سال بعد می تونم عضو سپاه بشوم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله در صورت داشتن مدرک دیپلم و شرایط دیگر ثبت نام، شما مجاز به ثبت نام می باشد.

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر با لیسانس حسابداری میتونم برا کدوم بخش سپاه اقدام کنم برا کارمندی؟؟ یک ترم دیگه درسم تموم از الان میتونم اقدام کنم؟؟؟

  دفتر گزینش استان تهران کجاست آدرسش باید کجا برم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک کارشناسی مجاز به ثبت نام در پذیرش درجه داری سپاه می باشید. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام می بایست به هسته گزینش سپاه استان مراجعه نمایید.

 9. Avatar

  سلام در پیام هاتون فرموده بودید که میشود با ۱۶ سال هم استخدامسپاه شد چگونه؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما مدرک دیپلم خود را گرفته باشید، می توانید برای استخدام سپاه اقدام کنید.

 10. Avatar

  من دوازدهم ادبیات الف هستم میتونم ثبت نام کنم بعدا دیپلمم را تحویل بدم یا باید برود سال بعد

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از فارغ التحصیلان و دانش آموزان سال دوازدهم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) دانشجو می پذیرد.

 11. Avatar

  سلام.خسته نباشید.
  میخواستم بدونم با لیسانس تربیت بدنی،دانشگاه افسری سپاه عضو میگیره یا نه؟
  اگر میگیره که مسئلش جداست ولی اگر نمیگیره میتونم با لیسانس برم درجه داری سپاه یا درجه داری فقط با مدرک دیپلم میگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ورود به دانشگاه های افسری، می بایست آخرین مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد. شما می توانید برای استخدامی و درجه داری اقدام کنید.

 12. Avatar

  سلام مدرک انسانی دارم میتونم استخدام سپاه شوم در سن۲۰سالگی هستم و۳سال کارت بسیج فعال دارم وآقام۲۵درصد جانباز کجا باید مراجعه کنم
  تا استخدام سپاه شوم افسر میخوام با این مدرک مشکلی نداره

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن سایر شرایط ورود به افسری امام حسین، به هسته ی گزینش مرکز استان محل زندگی خود مراجعه نمایید.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید
  بدون کنکور هم میشه به دانشکده افسری رفت ؟؟؟
  باید کنکور بدیم؟؟؟

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید
  بدون کنکور هم میشه به دانشکده افسری رفت ؟؟؟

 15. Avatar

  با سلام
  ادرس دفتر جدید گزینش سپاه در اصفهان چیست؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، هسته گزینش سپاه استان اصفهان در خیابان کاوه، انتهای خیابان ابوریحان بیرونی، کوچه سپاه، قرار دارد.

 16. Avatar

  با سلام
  مدرک مورد نیاز برای گزینش در سپاه چیست و زمان ان چه موقعی است؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما برای اطلاع از زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز، می بایست به هسته گزینش استان خود مراجعه نمایید.

 17. Avatar

  میخوام دنبال درجه داری باشم داخل سپاه نمیدونم از چه راهی اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
  سپاس

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام در پذیرش درجه داری سپاه می بایست به هسته های گزینش سپاه استان محل سکونت مراجعه نمایید.

 18. Avatar

  با سلام سال آخر دبیرستان دوازدهم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر شبکه هستم
  میخواستم ببینم میتونم برم سپاه یا بخوام ادامه تحصیل تو دانشگاه افسری بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری می باشند، دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است که شما با مدرک فنی حرفه ای مجاز به ثبت نام در پذیرش درجه داری سپاه می باشید.

 19. Avatar

  سلام من ۳۴ سالمه کاردانی حسابداری دارم می تونم استخدام سپاه بشم؟

 20. Avatar

  سلام آیا با داشتن مدرک پایان دوره راهنمایی
  و
  عضو بسیج بودن امکان استخدام ثابت وجود داره

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین و یا استخدام درجه داری سپاه داشتن مدرک دیپلم نظری الزامی است.

 21. Avatar

  سلام از چند سالگی تا چند سالگی میتوان استخدام سپاه شوم
  من داری مدرک نظری میباشم
  وآقام۲۵درصد جانباز و نوه شهید هستم
  در حال حاظر کاردانش دارم ولی تغییر دادم به نظری

 22. Avatar

  سلام من ۱۹ سالمه دیپلم انسانی دارم و فرمانده پایگاه بسیج هستم ایا میشه استخدام سپاه بشم ؟

 23. Avatar

  سلام وقت بخیر..من مدرک لیسانس مهندسی برق دارم و خانوم هستم امکانش هست وارد سپاه بشم؟

 24. Avatar
  سیدسعید فخرایی راد

  سلام واحترام…پدر من بازنشسته ی تخریب چی سپاه وجانباز ۳۰ درصداعصاب وروان است که دوروز پیش عمرشونودادن به شما…بنده هم تاکنون بخاطرشرایط حال بابا که خودتان درجریانیدنمیتوانستم حتی یک روز تنهاش بذارم وحتی درسم رونصفه ول کردم وفوق دیپلم حسابداری دارم.اکنون دگ بابام جاش بهشته ودگ نیازبه مراقبت وکنترل وپرستاری نداره میخام به ارزوم استخدامی سپاه ودنبال راهش برم…لطفاکمکم کنیدمن کسیو جز مادر ندارم وتک پسرم.مرحوم پدرم ۶۹ ماه سابقه ی جنگ حق علیه باطل دارد ومادرم هم خواهردوشهیداست…۲۸سالمه وازسبزوار.دان ۲کونک فودارم وسابقه ی چندبارقهرمانی استان…چشم به راه خبرتونم ۰۹۳۶۹۸۸۰۹۲۴ یاعلی

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک معادل کاردانی مجاز به ثبت نام در استخدامی درجه داری سپاه می باشید. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام می بایست به هسته گزینش سپاه استان مراجعه نمایید.

 25. Avatar

  سلام من مدرک لیسانس حسابداری دارم ایا مدرکی که دارم در نظر گرفته میشه یا درجه بالاتری بهم تعلق میگیره یا باید وارد دانشگاه امام حسین شد تا ارتقا درجه بگیرم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک کارشناسی می بایست در استخدام درجه داری سپاه ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام می توانید به هسته گزینش استان محل سکونت مراجعه نمایید.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و ۴ سال سابقه عضویت در بسیج رو دارم
  آمادگی جسمانی بالایی هم دارم
  و من رشته ریاضی میخونم و. نمره های. خیلی خوبی هم دارم
  برای استخدام در. حوزه ی. از اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران
  بازد چه کار هایی انجام. بدهم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دانش آموز سال دوازدهم و یا دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) می باشند، دانشجو می پذیرد.

 27. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  آیا سپاه برای دانشگاه های خود به افراد بورسیه پول میدهد و چقدر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در بدو ورود به دانشگاه های افسری، بورسیه شده و حقوق دریافت خواهید نمود.

 28. Avatar

  سلام.
  من الان دارم سال یازدهم رشته الکتروتکنیک فنی حرفه ای رو میخونم و یک سال دیگه دیپلمم رو میگیرم.
  رشته الکتروتکنیک مثل بقیه رشته های فنی نیست و کنکور داره.
  میخواستم بدونم با این شرایط چه طور وارد سپاه بشم.
  پرس و جو زیاد کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم.
  خودم دلم میخواد وارد دانشگاه امام حسین بشم که عمرم الکی هدر نره
  فرزند جانباز و شهید هم نیستم.
  با این شرایط چه راه کاری هست برای کادری شدن در سپاه
  الان هم مسئول فضای مجازی پایگاه هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پذیرش دانشگاه افسری امام حسین، فقط از میان داوطلبان رشته های نظری می باشد.

 29. Avatar

  سلام
  آیا ضعیفی چشم در مراحل گزینش اشکال پیش می اورد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی نهایی منوط به کسب امتیازات لازم در هر یک از مراحل گزینش می باشد، حداقل نمره چشم قابل قبول ۰/۸ می باشد.

 30. Avatar

  سلام بنده ۱۶هستم کلاس ۱۰میتونم وارد سپاه بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دانش آموز سال دوازدهم در رشته های نظری از جمله؛ ریاضی، تجربی و انسانی می باشند، دانشجو می پذیرد.

 31. Avatar

  سلام ‌درجه مدرک لیسانس تو سپاه چیه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در پایان تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه افسری امام حسین (ع)، با درجه ستوان دومی فارغ التحصیل خواهید شد.

 32. Avatar

  سلام دندان های من خراب شده باید چیکار کنم تا دکتر منو تست میکنه تو معاینه قبول شم فقط دندان های عقبم خراب شده خیلی نگران هستم چیکار کنم شما راه حلی دارید خواهش میکنم به من بکید

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به دندان پزشکی، مشکل دندان های خود را رفع نمایید.

 33. Avatar

  با سلام.من در یکی از شهرستان های لرستان زندگی میکنم بعد از گرفتن دیپلم میتونم در دانشگاه افسری ثبت نام کنم

 34. Avatar

  با سلام معذرت میخام من برج ۶ امسال کمیسیون و مصاحبه انجام دادم و قبول شدم اما چون دیپلم رو در شهریور نتونستم بگیرم گفتن برو سال دیگه بیا آیا الان برم برای ثبت نام دانشگاه برام امتیاز داره؟

 35. Avatar

  سلام بنده دارای ۲۲ سال سن هستم و مدر دیپلم انسانی دارم و پدرم جانباز هستند و خودمم دانشجو حسابداری هستم خواستم میتوانم با این وجود وارد سپاه بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما مجاز به شرکت در آزمون دانشگاه افسری خواهید بود و در صورت قبولی می بایست تا پیش از ثبت نام، انصراف خود را اعلام نمایید.

 36. Avatar

  سلام دختری ۱۶ ساله هستم میخواستم بدونم اگ دیپلم نظر داتشه باشم میتونم در حوضه سپاه (ب عنوان دانشجو) خدمت کنم؟

 37. Avatar

  سلام
  آیا سپاه استخدام جدید داره؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین و یا درجه داری سپاه می بایست به هسته گزینش سپاه استان مراجعه نمایید.

 38. Avatar

  سلام بنده ۲۵ سالمه و لیسانس مهندسی اپتیک و لیزر و فوق لیسانس فتونیک(فیزیک)هر دو از دانشگاه دولتی رو رو دارم امکان استخدام در سپاه رو دارم؟و از چه طریق؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به هسته ی گزینش سپاه در استان محل سکونت خود، از جزئیات ثبت نام استخدامی و درجه داری، مطلع شوید.

 39. Avatar

  سلام من ۱۴ سالمه و علاقه زیادی دارم که به سپاه. پاسدان بپیوندم و در خدمت وطنم باشم ایا میتونم در سن ۱۶ سالگی به سپاه پاسداران بپیوندم لطفا جواب بدید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، سنی شرایط سنی مورد پذیرش دانشگاه های افسری سپاه، از ۱۶ تا ۲۲ سال می باشد.

 40. Avatar

  سلام من ۲۲سالمه دیپلم تجربی دارم سپاه استخدامی داره؟
  اگه داره باید از کجا اقدام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به هسته ی گزینش سپاه در استان محل سکونت خود، اطلاعات لازم در مورد زمان ثبت نام را کسب کنید.

 41. Avatar

  سلام
  من ۲۰سالگی هستم مدرک دیپلم دارم کامپیوتر گرافیک فرزند جانباز ۲۵درصد
  چطور میتونم استخدام سپاه بشم و کجا باید مراجعه کنم
  امسال ظرفیت استخدام دارن

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری می باشند، دانشجو می پذیرد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی