خانه آزمون استخدامی استخدام در سپاه ۱۴۰۲

استخدام در سپاه ۱۴۰۲

شرایط استخدام در سپاه ۱۴۰۲
استخدام در سپاه 1402

امام خمینی (ره) چند ماه پس از پیروزی انقلاب فرمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صادر کردند. این سازمان نوپا که برای حفاظت از انقلاب ملت ایران به وجود آمده بود، در مدت‌ زمان کوتاهی و تنها چند سال پس از تأسیسش توانست در مقابل انواع تهدیدات پیچیده داخلی و خارجی علیه نظام اسلامی ایستادگی و با آن ها مقابله کند. هم اکنون نیز این نهاد انقلابی تبدیل به یکی از اصلی ترین نهادها برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف تبدیل شده است.

در مجموع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مجموعه ستاد کل سپاه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه،‌ نیروهای ‌زمینی، هوایی، دریایی، مقاومت بسیج، قدس و سازمان های وابسته به آن ها اطلاق می‌گردد. استخدام در سپاه پاسداران به معنی گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل در نظر گرفته شده در قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران می باشد. در ادامه به بررسی شرایط استخدام در سپاه پاسداران و جزئیات مربوط به آن می پردازیم. قابل توجه است که در این مقاله واژه “سپاه” جایگزین عنوان کامل “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” گردیده است.

داوطلبان واجد شرایط می بایست به منظور استخدام در سپاه پاسداران ۱۴۰۲، از طریق مراکز گزینش سپاه استان محل سکونت خود اقدام نمایند.

زمان استخدام در سپاه پاسداران ۱۴۰۲

زمان استخدام سپاه در هر دوره بر اساس نیاز به نیروی انسانی جدید توسط سپاه پاسداران اعلام می شود و بدیهی است که تقویم زمانی مشخصی برای آن وجود ندارد، لذا جذب نیروی مورد نیاز صرفا در بازه زمانی محدود و مقرر شده انجام می شود و بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط می توانند نسبت به استخدام خود در نهاد سپاه اقدامات لازم را به عمل آورند.

زمان ثبت نام آخرین دوره از استخدام سپاه در تاریخ 29 اردیبهشت لغایت 7 خرداد ماه سال 99 اعلام شده بود و داوطلبان واجد شرایط می توانستند جهت خدمت در سپاه پاسداران به مراکز گزینش استان محل سکونت خود مراجعه کنند و راهنمایی های لازم را فراگیرند. در حال حاضر اخباری مبنی بر زمان ثبت نام 1402 جهت استخدام در سپاه منتشر نشده است اما در صورت اعلام نیاز به نیرو، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی و این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین توجه داشته باشید که در حال حاضر، جهت کسب اطلاعات بیشتر می بایست با هسته گزینش سپاه و به تفکیک استان تماس حاصل فرمایید. در این مقاله سعی بر این است تا راهنمایی های لازم جهت شرایط و نحوه استخدام در رده های شغلی مختلف سپاه را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استخدام در سپاه می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه استخدام در سپاه پاسداران 1402

به طور کلی استخدام در سپاه به معنای گزینش افراد ذی صلاح برای انجام خدمت در یکی از مشاغل پیش‌ بینی شده مطابق با قوانین مصوب می باشد. استخدام پرسنل مذکور در این ماده مشروط به تأیید صلاحیت فرد توسط هیئت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره آموزش اولیه صورت می‌ گیرد و در صورت صلاحدید هیئت مرکزی گزینش، این اختیار به هسته ‌های گزینش واگذار می گردد.

هیئت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، مسئول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیئت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می ‌گردد و در چارچوب قانون، وظیفه نظارت بر کار هسته ‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد. هسته ‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمان های وابسته توسط هیئت مرکزی گزینش سپاه و برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردند.

بر این اساس، داوطلبان واجد شرایط خدمت در سپاه پاسداران ۱۴۰۲ می توانند در موعد مقرر با مراجعه به آدرس مراکز گزینش سپاه در استان محل سکونت خود، تکمیل فرم استخدام و ارائه مدارک مورد نیاز، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

مشاغل مورد نیاز در سپاه پاسداران ۱۴۰۲

مشاغل سپاه، ستاد کل و وزارت از نظر ماهیت شغلی به 3 گروه نظامی، کارمندی و مشاغل مشترک تقسیم می شوند. پرسنل سپاه در برابر شرایط و مقررات مندرج در این قانون و یا قانون خدمت وظیفه عمومی در کادر ثابت، کادر وظیفه، کادر پیمانی و کادر بسیج جهت خدمت پذیرفته می‌شوند.

 • کادر ثابت به پرسنلی اطلاق می‌گردد که برای انجام خدمت مستمر در سپاه استخدام می ‌شوند و شامل پاسداران رسمی، کارمندان و محصلین هستند. پاسداران رسمی نیز پرسنلی هستند که برای جهاد در راه خدا و پاسداری و دفاع مسلحانه از نظام جمهوری اسلامی ایران و نیز انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به استخدام سپاه درآمده و پس از طی دوره‌ های آموزشی لازم، از‌ لباس و علائم نظامی استفاده می ‌نمایند.
 • کارمندان پرسنلی هستند که بر اساس مدارج تحصیلی و یا مهارت تجربی و تخصصی استخدام شده و بدون استفاده از لباس و علائم ‌نظامی در یکی از رتبه‌ های در نظر گرفته شده در این قانون مشغول به خدمت می شوند. و در نهایت محصلین پرسنلی هستند که در راستای خدمت در کادر ثابت به عنوان پاسدار رسمی یا کارمند استخدام و قبل از انتصاب، در یکی از مراکز آموزشی سپاه (دبیرستان ها و هنرستان های سپاه، آموزشگاه نظامی، دانشگاه امام حسین (ع)، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشکده علوم و فنون نیروها و دانشکده علوم و استراتژیک) یا سایر مؤسسات آموزشی به هزینه سپاه مشغول تحصیل می شوند.
 • کسانی که خدمت پیمانی را به صورت نظامی یا کارمند مطابق با مقررات مندرج در این قانون انجام می‌دهند، پرسنل پیمانی خوانده می شوند. سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت سربازی می‌ باشند را به صورت پیمانی استخدام نماید. لازم به ذکر است که خدمت پیمانی در سپاه برای نیروهایی که خدمت سربازی را انجام نداده ‌اند، به منزله انجام خدمت سربازی تلقی می‌گردد و در صورتی که ‌قبل از اتمام تعهد به هر علت از خدمت استعفا داده و یا برکنار شوند، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
 • پرسنل وظیفه کسانی هستند که مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی در یکی از دوره‌ های ضرورت، احتیاط یا ذخیره مشغول خدمت ‌می‌ شوند. سپاه می‌ تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت در طول مدت قرارداد که شرایط لازم را دارا هستند، برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.
 • پرسنل بسیجی نیز به افرادی اطلاق می‌ شود که جهت تحقق ارتش بیست میلیونی تحت پوشش سپاه، به عضویت سپاه در می آیند که گروه بندی آن ها به شرح زیر می باشد:
 • بسیجی عادی: عموم اقشار معتقد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهداف انقلاب اسلامی هستند که پس از گذراندن دوره آموزش‌ عمومی به خدمت ارتش بیست میلیونی درآمده و سازماندهی می ‌شوند.
 • بسیجی فعال: آن دسته از بسیجیان عادی داوطلب هستند که واجد شرایط لازم بوده و پس از گذراندن دوره‌ های آموزشی، سازماندهی شده و ‌ضمن شرکت در برنامه ‌های حفظ انسجام در انجام مأموریت های محول شده به سپاه همکاری می ‌کنند.
 • بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری): پرسنلی هستند که کلیه صلاحیت های یک پاسدار را دارا بوده و پس از گذراندن آموزش های لازم در این‌ قانون، سازماندهی گردیده و متعهد می‌ گردند تا به هنگام نیاز به طور تمام وقت در اختیار سپاه قرار گیرند.

سپاه بر حسب نیاز می تواند از پرسنل بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات این افراد نیز تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.

براساس آیین نامه داخلی سپاه در دوره گذشته، کارمندان به دو صورت ذیل استخدام می شوند:

 1.  بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌ های دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس دکتری و بالاتر
 2. بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سواد آموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان

نهاد سپاه به منظور تأمین نیاز سازمانی خود بر اساس تخصص و مهارت عملی، با اخذ تعهد 5‌ سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی نیروهای خود را به صورت پیمانی استخدام می نماید که در این رابطه، تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌ باشد. لازم به ذکر است که برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین خانواده درجه یک آن ها در اولویت ‌می‌ باشند.

مدارک استخدام در سپاه 1402

بالطبع افراد جهت استخدام در این نهاد نیز می بایست مانند سایرین، اقدام به تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک تعیین شده نمایند. جزئیات مربوطه از طریق پایگاه مورد نظر اعلام می گردد اما در ادامه می توانید اطلاعات لازم جهت تکمیل فرم گزینش را مشاهده نمایید.

اطلاعات لازم جهت تکمیل فرم استخدام در سپاه 1402
نام و نام خانوادگینام پدر
شماره شناسنامه و کد ملیمقطع و رشته تحصیلی
محل و تاریخ تولدسوابق کاری
وضعیت سلامتوضعیت نظام وظیفه
اطلاعات ایثارگریمحل سکونت

شرایط استخدام در سپاه پاسداران ۱۴۰۲

مأموریت اصلی نیروهای سپاه پاسداران، سازماندهی، تجهیز کردن و سرمایه ‌گذاری بر جنبش‌ های انقلاب اسلامی است. در ضمن این نهاد مسئولیت راهبرد سیاست های خارجی نظام را نیز بر عهده دارد. بنابراین طبیعی است که استخدام این ارگان در ضوابط و چارچوب خاصی انجام گیرد. به طور کلی شرایط عمومی و اختصاصی استخدام کادر ثابت، پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) سال 1402 براساس “آیین نامه داخلی سپاه” به شرح زیر می‌باشد.

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • دارابودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
 • التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی
 • عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی
 • نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های سیاسی و غیراسلامی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز
 • داشتن حداقل 16 سال سن تمام و حداکثر 40 سال سن
 • داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه

شرایط اختصاصی

 • داشتن مدرک تحصیلی تعیین شده توسط سازمان
 • دارا بودن مدرک مرتبط با موقعیت شغلی
 • شرط معدل برای متقاضیان استخدام با مهارت های مرتبط (5 سال خدمت نظامی یا 6 سال خدمت کارمندی)
 • استخدام کارمندان بر اساس مدرک تحصیلی (5 سال خدمت نظامی یا 6 سال خدمت کارمندی)
 • افرای که کارت پایان خدمت سربازی ندارند، می توانند به استخدام سپاه در آمده و دوره خدمت خود را بگذرانند اما در صورت انصراف یا برکناری از شغل، ادامه خدمت ایشان با توجه به قوانین نظام وظیفه خواهد بود.

شرایط استخدام در دانشگاه امام حسین (ع)

 • موفقیت در گزینش و مصاحبه
 • گذراندن یک و نیم سال دوره آموزش عمومی پاسداری
 • دارا بودن حداقل قد 170 و حداکثر 190 سانتی متر
 • معدل حداقل 14 ریاضی و تجربی و معدل حداقل 16 داوطلبان رشته انسانی
 • مجرد و مذکر بودن

شرایط استخدام بانوان

 • حداقل معدل 14
 • حداقل قد 160 سانتی متر
 • موفقیت در تحقیقات محلی
 • حداقل سن 18 و حداکثر 23 (با مدرک دیپلم یا بالاتر)

معافیت پزشکی و استخدام در سپاه!

همانطور که ذکر کردیم، افراد جهت استخدام در هر یک از عناوین شغلی مربوط به سپاه می بایست از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشند اما آن دسته از افراد که دارای معافیت پزشکی بوده و علاقمند به استخدام در این نهاد هستند، در صورتی که در آگهی استخدامی منتشر شده، شرط سلامت کامل درج نشده باشد، می توانند شانس خود را برای پذیرش در برخی عناوین شغلی امتحان کنند (در صورتی که مشکل جسمی یا روحی افراد مذکور، صدمه ای به شخص یا نهاد وارد نکند). توجه داشته باشید که استخدام ایشان با مشکلاتی روبروست اما غیر ممکن نخواهد بود.

لازم به ذکر است که پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین مراکز آموزشی سپاه از حداقل سن تعیین شده معاف می ‌باشند. دانشگاه امام حسین (ع) از شناخته شده ترین مراکز آموزشی تحت نظر سپاه پاسداران است و دارای دو قسمت دانشکده افسری و دانشگاه جامع می باشد. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند، پس از طی کردن مراحل گزینش و ثبت نام دانشگاه امام حسین(ع)، شانس پذیرش خود در سپاه را افزایش خواهند داد. وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت افسران جوان پاسدار تا مقطع کارشناسی است و بعد ازاین مقطع، عموم پاسداران آموزش‌ های لازم را در دانشگاه جامع امام حسین (ع) می ‌گذرانند؛ بدین معنی که هر شخصی در بدو ورود به سپاه باید برای گذراندن دوره تربیت پاسداری وارد دانشگاه افسری امام حسین (ع) شود.

لازم به ذکر است که در گذشته افراد مورد خدمت سپاه تنها ملزم به گذراندن دوره‌های عمومی بودند؛ اما امروزه این دوره عمومی ارتقاء کمی و کیفی پیدا کرده که با عنوان تربیت پاسداری شناخته می‌شود. در تکمیل بحث باید گفت که سپاه برای مشاغلی که مستلزم به کارگیری زنان باشد، از بانوان واجد شرایط نیز استخدام به عمل می آورد. شرایط عمومی ذکر شده برای زنان و مردان یکسان است اما تغییر محل خدمت زنان باید تا حد امکان تابع شرایط‌ خدمتی همسران آن ها باشد.

 

نکات مهم ⭐
 • داوطلبانی که از شرایط استخدام در سپاه پاسداران برخوردارند، می توانند از طریق مراکز گزینش سپاه استان محل سکونت خود اقدام نمایند.
 • تا کنون خبری مبنی بر استخدام در سپاه برای سال 1402 منتشر نشده اما با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی در اسرع وقت از اخبار مربوطه مطلع می شوید.
 • مشاغل مورد نیاز سپاه به 3 گروه نظامی، کارمندی و مشاغل مشترک تقسیم می شود.
 • داشتن حداقل 16 سال و حداکثر 40 سال سن و همچنین موفقیت در تحقیقات محلی از الزامات استخدام است.
 • از شرایط مهم استخدام در دانشگاه امام حسین برای آقایان داشتن معدل 14 برای رشته های ریاضی و تجربی و 16 رشته انسانی، قد 170 الی 190 سانت و مجرد بودن است.
 • شرایط استخدام بانوان داشتن معدل 14، حداقل قد 160 سانت و سن بین 18 الی 23 سال با مدرک دیپلم و بالاتر می باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا در حین خدمت در نیروی هوایی سپاه می‌ توان برای استخدام در نیروی قدس یا سازمان دیگر درخواست داد؟

بله، هیچ ممانعتی برای این امر وجود ندارد.

2- آیا در حین تحصیل می توان برای استخدام سپاه در سال ۱۴۰۲ اقدام کرد؟

بله، در صورتی که فرد غیبت سربازی نداشته باشد، می تواند با دریافت فرم اشتغال به تحصیل از دانشگاه جهت استخدام در سپاه اقدام نماید.

3- آیا بانوان نیز شانس استخدام در سپاه را دارند؟

بله، سپاه برای مشاغلی که مستلزم به ‌کارگیری زنان باشد، از میان بانوان متقاضی نیز استخدام به عمل می آورد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۳۳ نظر
 1. عباس دهقان

  سلام در حین خدمت می‌توان استخدام سپاه شد و رشته کاردانش هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورت موافقت ارگان های مربوطه ، مشکلی نخواهید داشت.

 2. نیما

  سلام ۱۵ سالمه قدم ۱۸۰ فیزیکم فوق العاده است و توان هوازی بالایی دارم روحی هم آمادم و در حال تحصیل رشته انسانی هستم به رهبرم اعتقاد و باور دارم و نماز و… رو رعایت می کنم شانسی دارم برا سپاهی شدن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   حداقل شرط سنی برای ورود به یگان سپاه ۱۶ سال سن می باشد. در صورت رعایت کردن سایر شرایط میتوانید از گزینش سپاه منطقه محل سکونت نسبت به ثبت نام اقدام نمائید.

 3. مهرداد

  سلام بنده ده سال پیش ۳ روز زندان رفتم ومحکوم نشدم تبرعه شدم
  ایا با شرایط خوب و امتیازاتی ک دارم قابل پذیرش در سپاه هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   این موضوع تحت اختیار تیم گزینش سپاه پاسداران می باشد.
   در صورت قانع کردن مصاحبه گران امکان قبولی برای شما وجود خواهد داشت.

 4. هرایر

  سلام آیا ارامنه تابع ایران نیز می توانند به دانشگاه امام حسین برود؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   متاسفانه این امکان وجود ندارد.

 5. محب

  سلام من نوزده سالمه و مصاحبه اول گزینش قبول شدم الان گفتن تشکیل پرونده بده.من بسیج فعال داش اموزی هستم مشکلی که در طی مراحل پیش نمیاد. باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، خیر؛ داشتن بسیج فعال از امتیازات نیز محسوب می شود.

 6. علی اصغر احمدی

  سلام من رشته کاردانش هستم آیا می تونم وارد سپاه شوم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   آن دسته از داوطلبانی که رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای هستند، میتوانند وارد مقطع درجه داری سپاه شوند.

 7. حسین

  سلام
  من لیسانس ادبیات فارسی دارم متولد ۱۳۷۷ هستم و الان سرباز هستم
  می تونم در سپاه استخدام بشم؟

  • ایران مشاوره

   سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   شرایط استخدام در ارگان های نظامی در مقاطع افسری و درجه داری متفاوت است.
   داوطلبان میتوانند با مراجعه به گزینش سپاه منطقه از آخرین اخبار و اطلاع رسانی های مربوط به استخدام مطلع شوند.

 8. میلاد شریفی

  سلام وقت بخیر بنده واسه سپاه ثبت نام کردم تست های پزشکی گذروندم و تست ورزشی مصاحبه تحقیقات مونده و حفاظت اطلاعات مونده .بنده خط تلفن بنام خودم ندارم بنام مادرم هست وراستش که بخواهی هرکی باشه جوون هست دل داره عاشق میشه و میخواستم بدونم پیامات که بین دختر من رد بدل شده حفاظت گیره میده وآیا امکان قبول شدن من در این ارگان هست یا نیست ؟با تشکر

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   برای گزینش سپاه پاسداران تحقیقات میدانی ملاک می باشد.

 9. فائزه

  با سلام و وقت بخیر بنده با سن ۳۰ سال و مدرک کارشناسی ارشد میتونم وارد سپاه بشم بزرگوار؟..ممنون میشم راهنمایی کنید ایام به کام شما باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   داوطلبان اشتغال در این ارگان می توانند مستقیما به هسته ی گزینش سپاه مراجعه نمایند و از اطلاعیه های مربوط به استخدامی مطلع شوند.

 10. حمزه یاراحمدی

  باسلام من دیپلم فنی دارم ۲۹سالمه پایان خدمت و ۴سال هم عضوبسیج فعالم وخودمم خدمتم داخل سپاه بود الان می خواهم درچه دارسپاه بشوم لطفا کمکم کنید از کرمانم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، برای گزینش میتوانید ، به نزدیکترین مرکز ناحیه مقاومت در شهرستان خودتان مراجعه نمائید.

 11. وحید

  سلام.من ۳۱ سالمه قدمن هم ۱۶۹ است سربازی هم نرفتم معدل دیپلم من ۱۱ است با این شرایط ها استخدام میشوم.امیدی هست؟؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و عرض احترام، مطابق شرائط و ضوابط استخدامی سپاه، معمولاً سن شما با مدرک دیپلم می تواند امتیاز منفی برای پذیرش باشد. در این بین یک معرف نظامی یا تأییدیه ی یک نظامی عالی رتبه می تواند شانس پذیرش شما را بیشتر کند.

 12. محمدباقر علیزاده

  عرض ادب و احترام خدمت شما.
  من تبعه افغانستانی ساکن ایران هستم.
  آیا امکان دارد عضو سپاه جمهوری اسلامی ایران شوم؟ زندگی نظامی را خیلی دوست دارم، اگر دولت قبلی افغانستان سقوط نمی کرد حتما به صف نیرو های نظامی می پیوستم.

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر، یکی از شرایط ارگان های نظامی داشتن تابعیت ایرانی میباشد.

 13. حمید

  سلام
  میخواستم بدونم برای استخدام در سپاه حتما باید فارغ‌التحصیل دانشگاه دولتی باشیم؟
  درصورت داشتن مدرک لیسانس دانشگاه غیردولتی امکان استخدام در سپاه وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، برای استخدام در سپاه لزوما شما نباید فارغ التحصیل دانشگاه دولتی باشید، در هر مقطعی و هر دانشگاهی که باشید میتوانید برای درجه داری سپاه اقدام کنید.

 14. احمدرضا

  سلام.نزدیک چهل روزه ثبت نام کردم در سپاه ولی هنوز هیچ خبری نشده آیا دیگه فراخوان نمیدن وتموم شده؟؟یا تا کی منتظر بمونیم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، توصیه میشود در اسرع وقت برای پیگیری روند ثبت نام وگزینش تان ، به صورت حضوری مراجعه نمائید.

 15. اکبر

  می خواستم بدونم که میتوانم با دیپلم فنی حرفه ای کارمند سپاه بشوم

  • ایران مشاوره

   با سلام بله ، شما باید در قسمت درجه داری سپاه ثبت به عمل بیاورید و گزینش شوید.

 16. احمدرضا

  سلام.بالای چهل روز ثبت نام کردم در سپاه ولی هنوز تماس نگرفتن یعنی دیگه تموم شده و تماس نمیگیرن یا هنوز ثبت نام میکنن وروزهای آتی تماس میگیرن؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بری پیگیری ثبت نام خود می بایست به صورت حضوری به نزدیکترن مرکز گزینش سپاه مراجعه نمائید.

 17. محمد

  سلام من قد ۱۶۱دارم میتوانم در سپاه وارد شوم

  • ایران مشاوره

   سلام ، وقتتون بخیر. برای آقایان حداقل قد ۱۷۵ الزامی می باشد.

 18. محمدرضا

  سلام من ۱۶ سال سن دارم ۱۶سال تمام نه پایه نهم را تمام کردم و رشته تحصیلی ام علوم انسانی است و می خواهم ادامه تحصیلم را در سپاه انجام بدهم و دارای کارت بسیج عادی و فعال هم دارم آیا می توانم استخدام سپاه بشوم

  • ایران مشاوره

   با سلام برای ورود به دانشگاه افسری سپاه باید دارای یکی از دیپلم های نظری باشید.

 19. احسان پریشانی

  سلام خوبین آیا اتباهم استخدام میکنید و حقوق میدید ی ن ممنون از اطلاعات شما اگه در جریان بزارید ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر یکی از شرایط استخدام ملیت ایرانی داشتن است.

 20. علیرضا

  سلام کسی که در نیرو انتظامی یا سپاه یا ارتش استخدام می‌شود سربازی معاف است یا باید به سربازی برود

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در صورت قبولی در ارگان های نظامی ( افسری و یا درجه داری ) سابقه ی شما به منزله ی خدمت سربازی خواهد بود .

 21. مقدم

  سلام بنده ۳۵ سالمه دیپلم کامپیوتر کارو دانش و کارت بسیج دارم. میخاستم بدونم برای کارمندی و یا پیمانی یا درجه داری میتونم اقدام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، حداکثر سن مجاز برای شرکت در استخدامی سپاه، ۴۰ سال تمام بوده و شما می توانید با مراجعه به هسته ی گزینش استان، اقدام به ثبت نام نماید.

 22. اشنا

  با سلام بنده مدرک بسیجی ندارم ابا برا وردو به سپاه مدرک بسیجی لازم است؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، دارا بودن کارت بسیجی فعال الزامی نبوده و صرفا کسانی که دارای کارت می باشند در الویت پذیرش خواهند بود.

 23. احم

  سلام حداکثر سن برای مدرک کارشناسی چقدر هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، حداکثر سن مورد پذیرش برای استخدامی سپاه، ۴۰ سال تمام می باشد.

 24. Mohammad

  سلام آیا با ۱۶سال سن تمام می شود به سپاه رفت

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ورود به دانشگاه افسری سپاه، دارا بودن حداقل مدرک دیپلم شاخه ی نظری الزامی می باشد.

 25. محمدرضا

  سلام من ۱۶سال سن دارم ۱۶سال تمام نه پایه نهم را تمام کردم و رشته هم علوم انسانی است کارت بسیج عادی و فعال را هم دارم و می‌خواهم رشته تحصیلی ام رو در سپاه ادامه بدهم آیا می توانم در سپاه استخدام بشوم

  • ایران مشاوره

   با سلام، جهت ادامه تحصیل در دانشگاه افسری سپاه، می بایست دارای مدرک دیپلم شاخه نظری باشید.

 26. mahdi

  سلام
  بنده یک دندان کشیده شده دارم ولی الحمدلله بقیه دندان هایم سالم است .آیا با ایمپلنت کردن دندان در جای خالی دندان کشیده شده امکان پذیرش در سپاه رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، در مراحل معاینات پزشکی، می بایست دارای سلامت کامل دهان و دندان باشید.

 27. افشین

  سلام من لیسانس کنترل ابزار دقیق دارم سنم ۲۷ میتونم برا سپاه نیرو درییایی و نیرو هواایی اقدام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با شرایط پذیرش سال های گذشته، مدرک قابل قبول برای ورود به ارگان های نظامی دیپلم است.

 28. علی

  با سلام خسته نباشید میخواستم بدونم آیا کسی میتواند در آزمون سپاه ثبت نام کند در حالی که دیپلم رو دریافت نکرده و در حال تحصیل در پایه دوازدهم هست و بعدا با اخذ مدرک وارد ادامه کارها گزینش بشه

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت هسته گزینش، منعی بابت ثبت نام نخواهید داشت.

 29. امیرحسین جمشیدی

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  ببخشید من ۱۷ سالمه سال دوم رشته انسانی هستم خواستم بدونم میشه وارد سپاه پاسداران بشم از همین الان ؟!

  • ایران مشاوره

   با عرض سلام و وقت بخیر، شما می بایست برای بررسی وضعیت خود به مرکز گزینش استان محل اقامت مراجعه نمائید.

 30. امیر حسین

  سلام من دیپلم مهندس مکانیک دارن واجد شرایط هستم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با شرایط سنوات گذشته، از بابت رشته تحصیلی مقطع دیپلم، محدودیتی بابت ثبت نام نخواهید داشت.

 31. مهدی شریفی

  سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس کامپیوتر از دانشگاه دولتی دارم
  آیا می توانم به استخدام سپاه در بیایم؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما میتوانید برای بررسی وضعیت خود به مرکز گزینش استان محل اقامت مراجعه نمائید.

 32. Amirhosein piri

  سلام ببخشیدبا رشته کامپیوتر میشه وارد سپاه شدباکاردانش چون بعضی هامیگن فقط باعلوم انسانی میشه واردسپاه شدجواب بدین ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، دانش آموزان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش تنها می توانند برای درجه داری اقدام نمایند.

 33. امیر سلطانی

  سلام من پایه دوازدهم انسانی ام میخواستم بدونم من دستم ۱۰ سال پیش شکست ولی الان مثل روز اولش کار میکنه آیا در معاینات پزشکی رد میشم با نه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، چنانچه در حال حاضر سلامت کامل داشته باشید، محدودیتی در گزینش شما ایجاد نخواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره استخدامی پیج استخدامی