خانه استخدام نیروی انتظامی استخدام نیروی انتظامی ۱۴۰۲

استخدام نیروی انتظامی ۱۴۰۲

زمان استخدام افسری نیروی انتظامی 1402

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هر ساله برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود نسبت به جذب قوا از طریق دانشگاه افسری یا گزینش در مقطع درجه داری اقدام می نماید. داوطلبانی که علاقه مند به استخدام در نیروی انتظامی هستند باید در ابتدا از شرایط استخدام نیروی انتظامی مطلع شوند و سپس در بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به سایت استخدام نیروی انتظامی، به انجام اقدامات لازم بپردازند. طبق اطلاعیه ای که اخیرا از طریق سایت gozinesh.police.ir منتشر شده، داوطلبان دارای مدرک تحصیلی دیپلم رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش مجاز به تکمیل مراحل ثبت نام درجه داری نیروی انتظامی می باشند.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام در مقطع درجه داری نیروی انتظامی 1402

gozinesh.police.ir

 

ثبت نام استخدام نیروی انتظامی تا تاریخ 29 اسفند 1402 ادامه دارد.

روش های استخدام نیروی انتظامی 1402

استخدام در نیروی انتظامی در مقطع درجه داری و افسری همراه با آزمون استخدامی می باشد این بدان معناست که داوطلبان پس از طی نمودن مراحل ثبت نام در سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی به آدرس police.ir، می بایست در آزمون ورودی آن حدنصاب نمره قبولی را کسب کرده و سپس در مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی شرکت نمایند. 

روش اول:

 ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین: کسانی که خواهان ورود به این ارگان هستند می توانند پیگیر اطلاعیه های مربوط به زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین بوده تا از طریق ثبت نام اینترنتی مراحل ابتدایی نام نویسی را انجام داده و شانس خود را برای استخدام نیروی انتظامی امتحان نمایند. این دسته از افراد پس از شرکت در آزمون ورودی و طی مصاحبه دانشگاه علوم انتظامی امین، وارد دانشگاه مذکور شده و هم زمان حقوق نیز دریافت می کنند.

روش دوم:

گزینش ناجا: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از طریق سایت استخدام نیروی انتظامی اطلاعیه ای منتشر می کند تا داوطلبین دارای شرایط استخدام نیروی انتظامی را دعوت به همکاری نماید. کسانی که علاقه مند به اشتغال در نیروی انتظامی در مقطع درجه داری می باشند، می بایست همانند داوطلبان مقطع افسری از فیلتر ثبت نام، آزمون و مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی عبور کرده و چنانچه حد نصاب نمره قبولی را کسب نمایند، می توانند به صورت پیمانی در این ارگان مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که در برخی از دوره ها ممکن است جذب افسری به صورت پیمانی از طریق برگزاری آزمون استخدامی نیز صوزت بگیرد.

لازم به ذکر است، استخدام نیروی انتظامی زن در مقطع درجه داری از طریق مراجعه حضوری به هسته های گزینش نیروی انتظامی استان محل سکونت افراد انجام شده و در مقطع افسری نیز پس از ثبت نام در دانشگاه کوثر و کسب حدنصاب لازم در آزمون استخدامی صورت می پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مطلب استخدام نیروی انتظامی زن مراجعه نمایید.

زمان استخدام نیروی انتظامی 1402

اطلاعیه زمان ثبت نام هر یک از مقاطع درجه داری و افسری نیروی انتظامی از طریق سایت مربوطه به نشانی gozinesh.police.ir منتشر می شود. با توجه به اطلاعیه اخیر، در این دوره، نیروی انتظامی قصد دارد از طریق برگزاری آزمون، اقدام به استخدام درجه داری و افسری پیمانی نماید. لذا مطابق اولین اطلاعیه داوطلبان واجد شرایط از تاریخ 26 بهمن 1401 لغایت 29 اسفند 1402 فرصت دارند که ثبت نام خود را برای شرکت در این آزمون نهایی کنند. چنانچه اخبار دیگری در این خصوص منتشر شود، خبر آن از طریق این مقاله و کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

نحوه استخدام نیروی انتظامی 1402

داوطلبان علاوه بر ثبت نام از طریق سایت استخدام نیروی انتظامی به آدرس gozinesh.police.ir، می توانند از طریق آدرس police.ir نیز فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. فرآیند نام نویسی در این سایت برای مقاطع درجه داری و افسری نیروی انتظامی به یک شکل بوده که در ادامه مراحل آن به صورت تصویری و به ترتیب ذکر شده است. 

 • ابتدا به سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی به آدرس gozinesh.police.ir مراجعه نمایید و بر روی بخش “ثبت نام” مطابق با تصویر زیر کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • پس از مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی، گزینه “پذیرش شرایط و ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام در مقطع درجه داری نیروی انتظامی 1401

 • اطلاعات اولیه شامل (کد ملی، نام و نام خانوادگی، پست الکترونیکی، شماره همراه و…) را تکمیل نموده و در نهایت دکمه “ثبت نام” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام در مقطع درجه داری نیروی انتظامی 1401

 • پیامی در صفحه پیش رو نشان داده می شود که باید اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید و سپس گزینه “بستن” را بفشارید.

چهارمین مرحله ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین

 • در این مرحله، کد ملی خود را در کادرهای “نام کاربری” و “کلمه عبور” وارد نمایید و گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • کد ملی خود را در کادر کلمه عبور قبلی وارد نمایید و سپس در قسمت “کلمه عبور جدید” و “تکرار کلمه عبور جدید”، رمز جدیدی که تعیین نموده اید را وارد کنید و گزینه “ذخیره” را فشار دهید.

مرحله هفتم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • در این صفحه، پس از وارد کردن رمز جدید خود در کادر ها، دکمه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • در صفحه ای که باز می شود، در منوی سمت راست، عکس خود را بارگذاری نموده و کلید “ذخیره” را بفشارید. بعد از آن، گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله نهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • برای این که بخواهید فرآیند ثبت نام خود را برای استخدام نیروی انتظامی به انجام برسانید، می بایست چهار مرحله که در تصوریر نشان نداده شده است را بگذرانید. به همین منظور، آیکون مرحله اول یعنی “اطلاعات فردی” را انتخاب نمایید.

مرحله دهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • در این قسمت، برخی اطلاعات فردی خود را مشاهده می نمایید و می بایست، دیگر اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه، وارد کنید و سپس دکمه “ذخیره” را بفشارید.

مرحله یازدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • اطلاعات خواسته شده در کادرها را تکمیل نمایید و سپس دکمه “ذخیره” را بفشارید.

مرحله دوازدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • در این مرحله نیز، برای تکمیل اطلاعات، کادرهای مربوطه را پر کنید و سپس دکمه “ذخیره” را انتخاب نمایید.

مرحله سیزدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • با تکمیل اطلاعات مرحله اول بر روی آیکون مرحله دوم، یعنی “اطلاعات تکمیلی فرد”، کلیک نمایید.

مرحله چهاردهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • اطلاعات خواسته شده در هر کادر را تکمیل نمایید و پس از آن، برای هر بخش، دکمه “ذخیره” را بفشارید. شما می توانید در صورت تمایل به ویرایش و اصلاح اطلاعات، بر روی گزینه “حذف” کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به سطر مورد نظر، حذف گردد.

مرحله پانزدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • مرحله سوم که “تایید و دریافت کد رهگیری” می باشد را انتخاب کنید.

مرحله شانزدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • اطلاعاتی که در سامانه وارد نموده اید، به طور کامل نشان داده خواهد شد و تنها نیاز است، بر روی عبارت “تایید”، کلیک نمایید.

مرحله هفدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

 • در آخر با کلیک بر روی “چاپ”، کد رهگیری را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

مرحله نوزدهم ثبت نام در سایت استخدام نیروی انتظامی

شرایط استخدام نیروی انتظامی 1402

کلیه داوطلبانی که تمایل دارند به استخدام نیروی انتظامی درآیند باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی را داشته باشند. شرایط اعلامی از سوی این ارگان برای استخدام افراد در مقطع درجه داری و افسری به شرح زیر می باشند.

شرایط عمومی

مواردی که در ادامه عنوان شده است، مربوط به شرایط عمومی مقاطع درجه داری و افسری نیروی انتظامی می باشد که هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند.

 • اعتقاد به دین مبین اسلام
 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و قانون اساسی کشور و ولایت مطلقه فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران متقاضی می بایست ایرانی الاصل بوده و دارای شناسنامه ایرانی و پدر و مادر ایرانی الاصل
 •  عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی و معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی در زمان تقاضای استخدام
 • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی لازم برای خدمت مورد نظر
 • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با شغل مورد نظر

شرایط اختصاصی

داوطلبان علاوه بر آن که باید شرایط عمومی را داشته باشند، می بایست از شرایط اختصاصی نیز برخوردار باشند. شرایط اختصاصی مقاطع درجه داری و افسری نیروی انتظامی برای شرکت در آزمون استخدامی 1402 به شرح زیر می باشد.

 • صرفا داوطلبان مرد مجاز به ثبت نام هستند.
 •  فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی مجاز به ثبت نام نمی باشند حتی در صورت ثبت نام در مراحل بعدی حذف خواهند شد.
 • داشتن مدرک دیپلم رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کارودانش برای داوطلبان استخدام درجه داری و ارائه مدرک کارشناسی کامپیوتر (کلیه گرایشها) و یا برق(گرایش مخابرات و الکترونیک) برای افسری الزامی است.
 • حداکثر سن مجاز برای داوطلبان مقطه درجه داری، 25 سال (متولدین 77 به بعد) بوده و برای متقاضیان افسری دانش آموخته 26 سال (متولدین 75 به بعد) می باشد.
 • حداقل معدل دیپلم برای داوطلبان 14 می باشد. 
 •  داشتن حداقل قد برای داوطلبان 170 سانتی متر الزامی است.

شرایط ارفاقی

متقاضیانی که خواهان نام نویسی در سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی به آدرس gozinesh.police.ir می باشند، درصورتی که شرایط زیر را داشته باشند، در اولویت جذب قرار می گیرند که به آن “شرایط ارفاقی” می گویند.

شرایط ارفاقی استخدام نیروی انتظامی 1402
مقاطع درجه داری و افسری
داشتن کارت پایان خدمت (به استثنا کارت معافیت پزشکی )
عضویت فعال در بسیج و پلیس افتخاری و داوطلبان عضویابی شده
خانواده شهدا ،ایثارگران و جانبازان، نیروهای مسلح و نخبگان علمی و ورزشی و استعدادهای برتر.

استخدام نیروی انتظامی زن 1402

استخدام نیروی انتظامی زن در مقطع افسری و درجه داری

زمانی که اطلاعیه ای در خصوص استخدام نیروی انتظامی منتشر می شود، بانوانی هستند که علاقه زیادی به اشتغال در این ارگان داشته و این سوال برای آن ها پیش می آید که آیا استخدام نیروی انتظامی شامل خانم ها هم می شود؟

برای پاسخ به این سوال می بایست گفت: پذیرش بانوان از طریق آزمونی که دانشگاه افسری کوثر برگزار می کند امکان پذیر بوده و داوطلبان درصورتی که مراحل ثبت نام دانشگاه افسری کوثر، پذیرش در آزمون، گذراندن ترم های تحصیلی … و غیره را با موفقیت طی کنند، می توانند به عنوان نیروی انتظامی زن استخدام شوند. متاسفانه چندسالی است این آزمون برپا نشده است و در آخرین اطلاعیه مربوط به مقطع درجه داری مورخ 11 بهمن 1402 نیز، تنها داوطلبان آقا مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند.

مزایای استخدام در نیروی انتظامی 1402

یکی از مواردی که باعث اشتیاق افراد به همچین ارگانی می شود، اخباری است که از مزایای استخدام در نیروی انتظامی به گوش آن ها می رسد. دراین میان به یک سری از امتیازات اشتغال در نیروی انتظامی در هر دو مقطع درجه داری و افسری اشاره نموده ایم.

 • تعلق گرفتن یک حقوق ثابت در صورت به استخدام درآمدن در این سازمان
 • دریافت کمک هزینه تحصیلی از امکاناتی همچون خوابگاه، پوشاک، غذا، بیمه خدمات درمانی و وام مسکن
 • بیمه و مزایای تکمیلی و استفاده از بیمارستان ها و مراکز درمانی به خصوص
 • استخدام رسمی دانشجویان از همان ابتدای ورود به دانشگاه امین (مقطع افسری)
 • نائل شدن فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی به درجه ستوان دومی ضمن دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات (مقطع افسری)

نکات مهم پیرامون استخدام در نیروی انتظامی 1402

پیش از آن که به سایت ثبت نام ورود نمایید، توصیه می شود به نکات زیر توجه کنید. لازم به ذکر می باشد این نکات برای داوطلبان هر دو مقطع درجه داری و افسری یک سان است.

 • ثبت نام با تلفن های هوشمند مانع از دریافت صحیح اطلاعات شما داوطلبان گرامی خواهد شد . لطفا برای ثبت نام از رایانه های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز استفاده نمایید.
 •  کد ملی داوطلب، به عنوان نام کاربری و کلمه عبور، برای ورود سامانه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است.
 • در صورت فراموش نمودن کلمه عبور، کد ملی خود را از طریق تلفن به مدیریت گزینش استان محل سکونت اعلام نمایید.
 • داوطلبان جهت ثبت نام در این دوره از نام نویسی ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشند.
 •  داوطلبانی که موفق به تکمیل اطلاعات خود نشده اند، می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به سامانه اطلاعات خود را تکمیل و ویرایش نمایند.
 •  ثبت نام در این سامانه به منزله استخدام در ناجا محسوب نمی گردد.
 • تکمیل اطلاعات توسط داوطلب و دریافت کد رهگیری ملاک تایید ثبت نام می باشد لذا در ورود اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی و سال تولد، مدرک تحصیلی و معدل دقت لازم را نموده و افرادی که اطلاعات آنان ناقص می باشد، فراخوان نخواهند شد.
 •  داوطلبان صرفا یک بار مجاز به ثبت نام در این سامانه می باشند و داشتن کد رهگیری به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد.
 • پس از اتمام نام نویسی برای دریافت رسید ثبت نام از سامانه نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و بعد از پایان مهلت این فرآیند، در صورت داشتن شرایط و کد رهگیری، فراخوان صورت می گیرد.
 • لازم به ذکر است که پس از پایان مهلت ثبت نام، نام نویسی جدید صورت نپذیرفته و سامانه برای تکمیل اطلاعات ثبت نام شدگان فعال می باشد.
 •  دریافت رسید ثبت نام (کد رهگیری) از سامانه و داشتن شرایط اولیه استخدام، ملاک فراخوان داوطلبان خواهد بود.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل، داوطلبان می بایست به مدیریت گزینش و استخدام استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
 • بسیار مهم این است که داوطلبان می بایست در بازه زمانی که مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی تعیین کرده است اقدام به ثبت نام کنند زیرا در صورت تکمیل نکردن ثبت نام خود و پس از اتمام مهلت این فرآیند، دیگر امکان نام نویسی وجود ندارد.
نکات مهم ⭐
 • ثبت نام در مقطع درجه داری و افسری پیمانی از تاریخ 26 اسفند 1401 لغایت 29 اسفندماه 1402 می باشد.
 • داوطلبان به دو روش استخدام افسری نیروی انتظامی دانشگاه علوم انتطامی امین و گزینش ناجا می توانند در نیروی انتظامی استخدام شوند.
 • واجدین شرایط استخدام نیروی انتظامی برای ثبت نام باید به سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی به آدرس gozinesh.police.ir مراجعه نمایند.
 • از شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و همچنین متن فوق می توان داشتن حداقل معدل 14، 170 سانت قد، مجرد بودن و… را نام برد.
 • هنوز اطلاعیه ای مبنی بر گزینش بانوان در نیروی انتظامی سال 1402 منتشر نشده است.

 

 سوالات متداول

1- ثبت نام استخدام نیروی انتظامی ۱۴۰۲ از چه تاریخی آغاز می شود؟

زمان ثبت نام استخدام نیروی انتظامی از 26 بهمن ۱۴۰۱ شروع شده و 29 اسفند 1402 پایان میابد.

2- نحوه ثبت نام استخدام نیروی انتظامی ۱۴۰۲چگونه است؟

فرآیند نام نویسی علاقه مندان از طریق سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی به نشانی gozinesh.police.ir انجام می شود.

3- شرایط ثبت نام استخدام نیروی انتظامی ۱۴۰۲ چیست؟

دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که در مقاله به طور کامل به آن پرداخته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴۹ نظر
 1. مهدی

  سلام وقت تون بخیر …

  زمان ثبت برای استخدامی افسری نیرو انتظامی با مدرک دیپلم چه زمانی می باشد ؟�

  اگه اطلاعات مفید دیگه ای در مورد استخدامی افسری این ارگان دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید …

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، هنوز دفترچه ای آزمون منتشر نشده و تاریخی نیز از زمان انتشار دفترچه داده نشده است.

 2. امین

  سلام وقت بخیر برای افسری نیرو انتظامی معدل کل مهمه یا کتبی؟ بعد معدل با توجه به داشتن بسیجی فعال چنده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   برای ثبت نام در دانشگاه های افسری ملاک پذیرش بر اساس معدل کل در نظر گرفته می شود. و داشتن فعالیت در بسیج تاثیری در معدل ایجاد نمی کند.

 3. امین

  سلام
  رشته ریاضی هستم
  بسیجی فعال دارم
  واسه درجه داری معدل کل ۱۲ ملاکه یا کتبی؟؟
  بی زحمت راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، معدل کل و کتبی هر دو برسی میشوند و معدل باید از حداقل اعلام شده بالاتر باشد.

 4. علیرضا

  سلام بنده متولد آذر ۷۴هستم شرایط معدل دارم مدرک دیپلم پدر نظامی علاقه مند بطور شدید به نظام چرا قبول نمیکنن شرایط سنی

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   از جمله شرایط ثبت نامی لازمه حداکثر سن می باشد لذا می توانید با گرفتن مدرک کارشناسی در دانشگاه های دیگر بعد ها در آزمون های استخدامی افسر پیمانی شرکت نمایید.

 5. سینا

  سلام وقت بخیر من ۱۸سالمه و دیپلم انسانی رو گرفتم از چه راه های میتونم برای استخدام نیروی انتظامی درخواست کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   از طریق دو راه می توانید نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
   ۱) از طریق سایت ثبت نام گزینش نیرو انتظامی
   ۲) از طریق مراجعه حضوری و مستقیم به مرکز گزینش نیرو انتظامی

 6. عباس

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم بنده استخدام نیروی زمینی ارتش شدم و بعد از دو سال اومدم بیرون میخواستم بدونم میتونم برای استخدام نیروی انتظامی شرکت کنم از نظر شرایط سنی و…. مشکلی ندارم
  ممنونم از کارشناسان

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله مانعی ندارد اما در فرایند گزینش (مصاحبه) ممکن است رد شوید.

 7. رامین

  معدل من ۱۳.۸۶هس برای نیرو انتظامی قبول میکنه

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه از سوی نیروی انتظامی، برای ثبت نام شما می توانید با حداقل معدل کل ۱۴ اقدام نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره