تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نظام وظیفه / راهنمای استعلام وضعیت نظام وظیفه 1400

راهنمای استعلام وضعیت نظام وظیفه 1400

نحوه استعلام وضعیت نظام وظیفه 1400
راهنمای استعلام وضعیت نظام وظیفه 1400

در بعضی از شرایط ممکن است نیاز به استعلام وضعیت نظام وظیفه عمومی خود داشته باشید، اما چگونه می توان به اطلاعات وظیفه عمومی دست پیدا کرد؟ فرد مشمول به منظور آگاهی از وضعیت دوره خدمت ضرورت خود می تواند در دو مرحله الکترونیکی و مراجعه حضوری اطلاعاتی از جمله میزان غیبت سربازی خود را مشاهده نماید. چنانچه مشمولین وظیفه عمومی، وضعیت خود را مشخص نکرده باشند، محدویت هایی برای آن ها اعمال خواهد شد.

 به عنوان مثال از دریافت هرگونه وام، کمک های کشاورزی و صنعتی و برخی تسهیلات بانکی و همچنین استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی و روزمزد) محروم خواهند گشت. بنابراین آقایان می بایست نسبت به دریافت مدارکی معتبر که نشان دهنده وضعیت قابل قبول دوره سربازی آن ها باشد اقدام نمایند.

جهت استعلام وضعیت نظام وظیفه ملزم به دریافت کد سخا از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) می باشید.

نحوه استعلام وضعیت نظام وظیفه عمومی 1400

مشمولین خدمت وظیفه عمومی، برای اموری از جمله معافیت تحصیلی، خروج از کشور و انجام معاملات خود ملزم به ارائه گزاریشی دقیق و مشخص از وضعیت خدمت ضرورت خود می باشند. همچنین در صورتی که فرد بخواهد از زمان پایان دوره سربازی و یا غیبت سربازی خود آگاه شود، نیاز به استعلام از وضعیت خدمت عمومی خواهد داشت. به همین منظور می بایست به سامانه الکترونیکی سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه نموده و به کسب اطلاعات لازم بپردازند.

جهت ورود به سامانه مذکور می بایست به نام کاربری و کلمه عبوری که از قبل تعیین کرده اید دسترسی داشته باشید. نام کاربری در این سامانه به صورت کد ملی و کلمه عبور به صورت کد سخا تعریف می شود. کد سخا یکی دیگر از مجوزهایی است که جهت ورورد به سامانه سازمان نظام وظیفه مورد نیاز شما می باشد که دریافت این کد با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) امکان پذیر خواهد بود. پس از این که کد سخای خود را دریافت نمودید، مراحل زیر را جهت انجام فرآیند استعلام وضعیت مشمولیت خود طی نمایید.

  • ابتدا به سایت اختصاصی سازمان وظیفه عمومی ناجا به آدرس vazifeh.police.ir مراجعه نموده و بر روی گزینه “خدمات الکترونیکی” کلیک کنید.
  • در این بخش، اطلاعات مربوط به نام کابری، رمز عبور و کد امنیتی درخواست شده است که می بایست آن ها را با وارد کردن کد ملی و کد سخای خود تکمیل نمایید.
  • اکنون به صفحه ای هدایت می شوید که باید از منوی موجود در سمت راست صفحه (بخش خدمات الکترونیک) و از قسمت وظیفه عمومی گزینه “استعلام” را برگزیده و از گزارش وضعیت خود پرینت تهیه کنید.

آگاهی از وضعیت مشمولیت برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور را دارند، افرادی که در پی آگاهی از شرایط معافیت هستند یا اشخاصی که می خواهند از کشور خارج شوند ضروری می باشد. چنانچه مایل به کسب اطلاع شرایط خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی می باشید، می توانید بر روی همین لینک کلیک نموده و از جزئیات آن با خبر شوید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان از وضعیت نظام وظیفه 1400 اطلاع کسب کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا و وارد کردن کد سخا می توان وضعیت نظام وظیفه را استعلام نمود.

2- کد سخا برای استعلام وضعیت نظام وظیفه 1400 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

کد سخا را صرفا می توان با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) اخذ کرد.

3- جهت ورود به سامانه سازمان وظیفه عمومی ناجا 1400، چه اطلاعاتی مورد نیاز می باشد؟

برای ورود به این سامانه نیازمند وارد کردن اطلاعات کاربری خود که به صورت کد ملی و کد سخا تعریف شده اند، هستید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

  1. من سرباز فراری هستم ولی گذر نامه دارم اگه بخوام از کشور
    مرز زمینی خارج بشم به مشکل بر میخورم؟

  2. سلام من متولد ۱۳۷۳/۰۱/۰۵هستم متاهلم دفترچه برداشتم از اول نرفتم آیا میتوانم خرید کنم یا نه ممنون از راهنماییتون

دریافت مشاوره