تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی

اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی

زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی 99
اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی 99

سازمان سنجش آموزش کشور معمولا همه ساله یک آزمونی تحت عنوان آزمون المپیاد علمی دانشجویی با هدف تخصیص امکانات و امتیازهایی به دانشجویان استعداد برتر در کشور برگزار می نماید. در صورتی که داوطلبان موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی مربوطه شوند، می توانند از تسهیلات آموزشی، خدمات و کمک های مالی و تخفیفات در خدمت وظیفه عمومی بهره مند گردند. علاقه مندانی که اقدام به ثبت نام المپیاد علمی دانشجویی می نمایند، مدتی پس از برگزاری آن مشتاقانه اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج آزمون را دنبال می نمایند. به همین منظور، شرکت کنندگان می بایست در زمانی که سازمان سنجش کشور مشخص می کند به سایت واحد المپیاد علمی دانشجویی سازمان سنجش مراجعه نموده و نتایج آزمون را مشاهده نمایند.

اسامی برگزیدگان آزمون مرحله اول المپیاد علمی دانشجویی، بر اساس نمره قبولی کسب کرده در رشته های معین و بدون احتساب معدل کارشناسی از طریق پایگاه اینترنتی واحد المپیاد دانشجویی سازمان سنجش اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی 99

آزمون المپیاد علمی دانشجویی سالی یک بار به صورت همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود. دانشجویان واجد شرایطی که در آزمون مذکور شرکت می نمایند، نتایج آزمون خود را با گذشت حدود یک ماه از زمان برگزاری آزمون مشاهده خواهند کرد. در صورتی که اسامی آن ها در لیست پذیرفته شدگان آزمون مرحله اول ثبت شده باشد، برای شرکت در آزمون مرحله دوم انتخاب خواهند شد. آزمون اولیه المپیاد دانشجویی 99، همزمان با برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ 16 و 17 مرداد ماه 99 بین دانشجویان شرکت کننده در المپیاد دانشجویی انجام شد .

زمان اعلام نتایج آزمون اولیه

دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، بر اساس ضوابط تعیین شده می توانند در رشته های مشترک با رشته های کارشناسی ارشد در آزمون المپیاد دانشجویی شرکت نمایند. داوطلبان در رشته های تعریف شده در آزمون المپیاد شرکت نموده و چنانچه در زمان اعلام نتایج یعنی 5 مهر ماه 99، جزء 15 نفر اول (با کسب حدنصاب علمی بدون محاسبه معدل) باشند، به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد. تعداد دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی آزمون المپیاد دانشجویی در 23 رشته، 1677 نفر اعلام شده است که از این تعداد 609 نفر زن و 68 نفر مرد هستند.

دانشجویان معرفی شده بایستی از روز یکشنبه ۶ مهر تا روز سه‌شنبه ۸ مهرماه ۹۹ به “لینک سامانه انتخاب شهر آزمون مرحله نهایی بیست وپنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال 1399″، در سامانه olympiad.sanjesh.org مراجعه کرده و شهر محل آزمون خود را به دقت انتخاب و تائید کنند. برای دانشجویانی که نسبت به انتخاب شهر محل آزمون خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام نکنند، کارت ورود به جلسه آزمون صادر نخواهد شد و امکان شرکت در المپیاد را نخواهند داشت.

زمان اعلام نتایج آزمون تشریحی

منتخبین مرحله مقدماتی آزمون علمی دانشجویی، در صورت کسب نمره آزمون کتبی در محدوده قابل قبول، به مرحله نهایی راه می یابند. در این مرحله، داوطلبان با شرکت نمودن در آزمون تشریحی یا نهایی روز جمعه 25 مهر ماه 99 که از ساعت 8 صبح لغایت 18 بعدازظهر برگزار می شود، با یکدیگر رقابت می کنند. معمولا زمان اعلام نتایج مرحله نهایی حدود یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون تشریحی می باشد. برای اطلاع از زمان بندی دقیق اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد دانشجویی، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضویت داشته باشید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون المپیاد دانشجویی 99

نتایج مرحله اول و دوم آزمون المپیاد علمی دانشجویی، در قالب لیست اسامی برگزیدگان بر روی سایت مرکز المپیاد علمی دانشجویی کشور به نشانی olympiad.sanjesh.org قرار می گیرد و داوطلبان می توانند در زمان های تعیین شده، به این سامانه مراجعه نموده و از قسمت “اعلام نتایج” به مشاهده نتایج آزمون بپردازند.

پس از مشخص شدن نتایج مرحله نهایی، پذیرفته شدگان قادر خواهند بود از مزایایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است، استفاده نمایند. برای مثال در صورت پذیرفته شدن در دوره دکتری یا دکتری تخصصی، داوطلب از بورس تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برخوردار خواهند شد. این دانشجویان به ازای مدت بهره مندی از بورس تحصیلی، متعهد به خدمت در مراکز تحت نظر وزارت مربوطه می گردند. همچنین دانشجویان رتبه های اول تا سوم می توانند از تسهیلاتی که برای ارائه مقالات در کنفرانس های خارجی توسط وزارت مربوطه تعیین می شود، استفاده نمایند. شما می توانید جهت دریافت مشاوره ثبت نام بورسیه تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج آزمون المپیاد دانشجویی از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

نتایج اولیه و نهایی آزمون المپیاد دانشجویان، از طریق سامانه اینترنتی olympiad.sanjesh.org قابل مشاهده می باشد.

2- نتایج نهایی آزمون المپیاد دانشجویی در چه زمانی اعلام می شود؟

هنوز زمان دقیقی برای اعلام نتایج نهایی المپیاد دانشجویان مشخص نشده است اما به طور تقریبی می توان گفت، یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون تشریحی می باشد.

3- دانشجوی پذیرفته شده در آزمون اولیه المپیاد دانشجویی هستم. از چه طریقی می توانم شهر محل آزمون خود را مشخص کنم؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه olympiad.sanjesh.org و کلیک روی لینک انتخاب شهر آزمون مرحله نهایی بیست وپنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال 1399، فرآیند مربوطه را انجام دهید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره