تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

 

زمان اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش  می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه افسری ارتش می بایست در آزمون دو مرحله ای شرکت کنند که شامل امتحانی کتبی و مصاحبه شفاهی می شود و پذیرفته شدگان نهایی می توانند در مقطع افسری رشته های نیروی زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی دانشگاه های امام علی (ع)، فارابی، شهید ستاری، خاتم الانبیاء (ص) و علوم دریایی امام خمینی (ره) به تحصیل بپردازند.

بر اساس جدول زمان بندی آزمون ورودی دانشگاه افسری ارتش که توسط سایت آجا منتشر می شود، فرآیند اعلام نتایج این آزمون از دو مرحله اولیه و نهایی تشکیل شده است. کارنامه اولیه همان انتشار وضعیت عملکردی و پذیرش یا عدم پذیرش متقاضی در مرحله کتبی است و نتایج نهایی نیز، مدتی پس از شرکت داوطلب در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش در اختیار وی قرار می گردد. کلیه این مراحل از طریق بخش گزینش و استخدام سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس gozinesh.aja.ir انجام می پذیرد و شرکت کنندگان می توانند در زمان از پیش اعلام شده نسبت به رویت وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

نتایج آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402 در تاریخ 26 دی ماه سال جاری از سوی سایت آجا منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

زمان اعلام نتایج اولیه

نتایج اولیه آزمون کتبی ورودی دانشگاه افسری ارتش، پس از بررسی پاسخنامه ها و عملکرد متقاضیان و با فعال شدن لینک اعلام نتایج در سایت آجا منتشر می گردد و افراد می توانند با در دست داشتن کد ملی و شماره داوطلبی خود نسبت به مشاهده نتیجه آزمون اولیه و نمره علمی اقدام نمایند. مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده نیز این نتایج در تاریخ 26 دی ماه 1400 در اختیار افراد قرار گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی

توجه داشته باشید که پذیرفته شدگان مرحله اول، به صورت چند برابر ظرفیت به مصاحبه و انجام معاینات پزشکی دعوت می شوند و اگر از این مرحله نیز با موفقیت عبور کنند، می توانند خود را در کسوت دانشجوی مقطع افسری دانشگاه ارتش ببینند. متاسفانه تاکنون زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش برای سال 1401 – 1402 از سوی سایت رسمی آجا منتشر نشده است اما لازم به ذکر است که مطابق با دوره گذشته احتمال می رود این نتایج در اواخر تیر ماه بر روی پورتال رسمی سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

نحوه مشاهده نتایج اولیه

همان طور که اشاره شد شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت آجا، کارنامه اولیه خود را مشاهده نمایند. آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های افسری ارتش شده اند، لازم است با توجه به تاریخ و نوبتی که برای آن ها در سامانه اعلام نتایج تعیین می گردد، به همراه مدارک مورد نیاز به دفاتر گزینش و استخدام آجا جهت شرکت در مصاحبه مراجعه کنند. نحوه مشاهده نتایج اولیه آزمون دانشگاه افسری ارتش به شرح زیر می باشد.

 • مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و کلیک روی گزینهگزینش و استخدام افسری”

مرحله اول مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

 • کلیک بر روی عبارت “نتیجه آزمون کتبی” از گزینه های موجود در منو سمت راست صفحه

مرحله دوم مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

 • درج نمودن کد ملی و شماره داوطلبی در کادرهای ظاهر شده و فشردن کلید “تایید”

مرحله سوم مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

نحوه مشاهده نتایج نهایی

متقاضیان قبول شده مرحله اول که در مصاحبه شفاهی و معاینات پزشکی نیز شرکت نموده اند، می توانند پس از گذشت مدت زمانی نسبت به رویت نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش نهایی خود از طریق سایت آجا اقدام نمایند. به همین منظور لازم است تا در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون افسری 1401 – 1402 نیز به سایت aja.ir مراجعه نموده و پس از ورود به قسمت گزینش و استخدام افسری و درج کد ملی و شماره ده رقمی داوطلبی خود، وضعیت نهایی را مشاهده نمایید.

مدارک موردنیاز پذیرفته شدگان آزمون افسری ارتش جهت شرکت در مصاحبه 1400

پس از اعلام نتایج آزمون ورودی دانشگاه افسری ارتش، افراد جهت شرکت در ادامه مرحله  گزینش می بایست یک سری از مدارک لازم را با رعایت شیوه نامه بهداشتی به مرکز مربوطه تحویل دهند که اسامی آن ها به شرح ذیل می باشند.

مدارک لازم پذیرفته شدگان آزمون ورودی افسری ارتش برای شرکت در مصاحبه 1400
نسخه پرینت شده کارت دیجیتالی واکسن کرونا
 اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه 5 عدد کپی از تمام صفحه هر کدام
15 قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده
5 عدد کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر، برادر و خواهر و پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌ ها
ارائه مشخصات کامل شناسنامه ای بستگان نسبی و سببی شامل پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها، ناپدری و نامادری در فرم مربوطه
شرح آدرس پستی و کروکی‌های محل سکونت از 10 سال گذشته تاکنون
ارائه اصل گذرنامه داوطلب (در صورت داشتن)
نسخه اصل و 3 عدد کپی از مدرک دیپلم متوسطه(الزامی) و مدرک پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام قدیم)
مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه با ارائه اصل و 3 عدد کپی ار کارت پایان خدمت و یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه برای دانشجویان

همچنین داوطلبان فراموش نکنند که علاوه بر مدارک و اطلاعات مذکور، داشتن لباس مناسب برای شرکت در مرحله تست ورزشی به همراه پوشه، خودکار و هزینه مورد نظر برای تحویل به مراکز فرآیند گزینش و استخدام نیروها که آدرس هر کدام در اطلاعیه موجود در سایت آجا ذکر شده است، الزامی می باشد.

توجه داشته باشید که دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه افسری، در طول دوران تحصیل خود حقوق ماهانه دریافت می کنند و از خدمت سربازی نیز معاف خواهند بود. از سایر مزایای ادامه تحصیل در این مراکز آموزشی می توان به استخدام رسمی دانشجویان افسری ارتش از بدو ورود به دانشگاه و کسب درجه ستوان دومی پس از فارغ التحصیلی اشاره نمود.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 - 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

این نتایج در تاریخ 26 دی ماه 1400 در اختیار افراد قرار گرفت.

2- آیا دریافت نمره قابل قبول در آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش به معنای پذیرش قطعی می باشد؟

خیر، پذیرفته شدگان مرحله کتبی می بایست جهت قبولی قطعی، جلسه مصاحبه را نیز با موفقیت سپری کنند.

3- نتایج آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش را چگونه می توان مشاهده نمود؟

دریافت این نتایج از طریق سایت آجا به نشانی اینترنتی aja.ir و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۸ نظر

 1. سلام آزمون ورودی دانشکده افسری رو قبول شدم مصاحبه ام خوب دادم معاینات پزشکی آم قبول شدم بعد مونده معدل ک باید بالای ۱۶بشه.

  اگ نشه کمتر بشه مثلا ۱۵
  چی میشه رد میکنن؟

 2. سلام ببخشید یه سوال میشه با دیپلم رشته تجربی یا انسانی در۱۸سالگی بری دانشگاه دافوس

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، داوطلبان دارای مدرک دیپلم رشته های نظری، مجاز به ثبت نام در دانشگاه افسری ارتش می باشند.

 3. سلام نتیجه ازمون کتبی کی منتشر میشه ممنون

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می بایست پیگیر اطلاعیه های سایت ارتش جمهوری اسلامی باشید.

 4. سلام نتایج مصاحبه کی معلوم میشه

دریافت مشاوره