تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

زمان اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401
اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش  می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

بسیاری از افراد متقاضی ورود به دانشگاه های افسری ارتش می باشند و خود را برای آزمون ورودی آن آماده می کنند. دانشگاه های افسری ارتش اعم از دانشگاه خاتم الانبیا، دانشگاه امام علی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی، دانشگاه فارابی و دانشگاه شهید ستاری نیز هر ساله با برگزاری آزمون علمی و مصاحبه، اقدام به جذب دانشجویان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 می نماید.

داوطلبان پس از شرکت در مرحله کتبی این آزمون مهم و حساس، بی صبرانه منتظر دریافت اعلام نتایج می باشند تا از نتایج اولیه و نمره علمی خود آگاهی یابند. این نتایح از طریق سایت آجا در دسترس شرکت کنندگان قرار می گیرد که مراحل دریافت آن در ادامه ذکر شده است.

داوطلبان آزمون افسری ارتش پس از دریافت نمره حدنصاب در مرحله کتبی، می بایست خود را برای حضور در جلسه مصاحبه و معاینات پزشکی آماده نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

داوطلبان پس از شرکت در مرحله کتبی آزمون دانشگاه های افسری ارتش منتظر هستند تا نتایج اولیه خود را دریافت کنند و در صورت پذیرفته شدن، اقدامات بعدی (مصاحبه و معاینات پزشکی) را جهت ورود به دانشگاه مورد نظر خود انجام دهند. نتایج اولیه آزمون افسری ارتش که همان نمره علمی داوطلبان می باشد، در روز دوشنبه مورخ 29 دی ماه 99 از طریق سامانه اطلاع رسانی ارتش به نشانی aja.ir اعلام شد.

شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به این سایت و وارد شدن به بخش “استخدام و گزینش”، اطلاعات خواسته شده را ثبت نموده و نتایج خود را دریافت کنند. پس از اعلام نتایج، اگر داوطلب نمره علمی لازم را کسب کرده باشد از او برای انجام مصاحبه و معاینات پزشکی دعوت به عمل می آید.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

همان طور که اشاره شد شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت آجا، کارنامه اولیه خود را مشاهده نمایند. آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های افسری ارتش شده اند، لازم است با توجه به تاریخ و نوبتی که برای آن ها در سامانه اعلام نتایج تعیین می گردد، به همراه مدارک مورد نیاز به دفاتر گزینش و استخدام آجا مراجعه کنند. نحوه مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش به شرح زیر می باشد.

 • وارد شدن به پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و کلیک روی گزینهگزینش و استخدام افسری”

مرحله اول مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

 

 • کلیک بر روی عبارت “نتیجه آزمون کتبی” از گزینه های موجود در منوی سمت راست صفحه

مرحله دوم مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

 

 • وارد نمودن کد ملی و شماره داوطلبی در کادرهای ظاهر شده و فشردن کلید “تایید”

مرحله سوم مشاهده نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش

 

مدارک مورد نیاز مرحله دوم آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

اگر شما نیز جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که در مرحله اول آزمون دانشگاه افسری نمره لازم را جهت ورود به این دانشگاه کسب نموده اید، لازم است در موعد مقرر به مراکز گزینش و استخدام ارتش مراجعه کرده و با ارائه مدارک زیر، سایر مراحل گزینش از جمله مصاحبه و معاینات پزشکی را به انجام برسانید.

 • اصل و 5 سری کپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • اصل و 5 سری کپی کارت ملی (پشت و رو)
 • 15 قطعه عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید
 • 5 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها
 • تکمیل فرم مشخصات بستگان نسبی و سببی از جمله پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها (ناپدری و نامادری در صورت داشتن)
 • اصل و کپی از مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی (اگر مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت نکرده اید، گواهی اشتغال به تحصیل خود را همراه داشته باشید.)
 • همراه داشتن ریز نمرات مقطع دیپلم
 • اصل گذرنامه در صورت دارا بودن
 • اصل مدرک نظام وظیفه شامل یکی از مدارک کارت پایان خدمت یا معافیت رهبری یا کفالت، دفترچه آماده به خدمت بدون داشتن مهر غیبت، گواهی اشتغال به خدمت و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان
 • ارائه آدرس پستی و کروکی های محل سکونت از 10 سال گذشته تاکنون
 • همراه داشتن لباس و کفش ورزشی مناسب جهت انجام تست ورزش
 • پرداخت فیش 100 هزار تومانی برای انجام معاینات پزشکی
 • ارائه اصل انصراف نامه و برگه تسویه حساب از دانشگاه (همراه با مهر دانشگاه) برای دانشجویان انصرافی
 • داوطلبانی که هنگام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401، از سهمیه های در نظر گرفته شده استفاده نموده اند می بایست مدارک مربوط به سهمیه خود را به تاریخ روز ارائه دهند.
 • کارکنان پایور آجا بایستی یک برگ از خلاصه وضعیت خدمتی خود همراه با عکس، مهر و امضا از یگان عمده و همچنین معرفی نامه از یگان و مجوز دایره اعزام به مدارس نیروی مربوطه بدون قید و شرط به همراه داشته باشند.

چند نکته مهم

 • نوع و رشته فارغ التحصیلی داوطلب در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی باید همخوانی داشته باشد.
 • اگر داوطلب دارای مدرک زبان انگلیسی (حتی الامکان تافل) باشد، در روز آزمون می بایست مدرک خود را همراه داشته باشد.
 • چنانچه داوطلب عضو بنیاد نخبگان بوده و یا در المپیادها مقامی را کسب کرده باشد، باید مدرک مربوط به آن را ارائه کند.
 • داوطلبانی که والدین آن ها جانباز (ازکار افتاده) یا آزاده باشند، از شروط حداکثر سن و معدل معاف خواهند بود.
 • چنانچه متقاضی دارای مدرک ثبت اختراع و اکتشافات باشد، لازم است اصل مدرک مربوطه را ارائه نماید.
 • چنانچه داوطلب حافظ قرآن کریم باشد، اصل احکام و مدارک مربوطه را به همراه داشته باشد.
 • داوطلبانی که دارای حکم و مدال قهرمانی در رشته های ورزشی هستند، بایستی اصل مدرک مربوطه را تحویل دهند.
 • با توجه به شبانه روزی بودن دوره های آموزشی در دانشگاه های افسری ارتش، از گزینش داوطلبان متاهل ممانعت به عمل می آید. البته این امر برای درجه داران و کارمندان کلیه نیروها صدق نمی کند و برای پذیرش این دسته از داوطلبان در صورت متاهل بودن، منعی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که فرآیند مصاحبه و انجام معاینه های پزشکی صرفا در تهران صورت می گیرد و پذیرفته شدگان می بایست در موعد مقرر با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز، به دفاتر گزینش و استخدام ارتش مراجعه کنند. آدرس هر یک از مراکز گزینش و استخدام نیروها به شرح زیر می باشد.

آدرس محل مراجعه داوطلبان نیروی زمینی: تهران، میدان حر، خیابان امام خمینی (ره) غربی، نرسیده به چهار راه کمالی، مدیریت گزینش و استخدام نزاجا

آدرس محل مراجعه داوطلبان نیروی هوایی: تهران، میدان امام حسین، خیابان دماوند، بعد از اتوبان امام علی (ع)، خیابان شهید غفاری نسب، دایره گزینش و استخدام شهید خضرایی

آدرس محل مراجعه داوطلبان نیروی دریایی: تهران، بزرگراه امام علی (ع) شمال، بزرگراه شهید ذین الدین شرق، اولین خروجی، جنب باشگاه صدف نداجا

آدرس محل مراجعه داوطلبان نیروی پدافند هوایی: تهران، بزرگراه بسیج، خیابان شهید رحیمی، دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)

در آخر لازم است بدانید در صورت عدم حضور به موقع در هر یک از مراکز مربوطه در تاریخ و ساعت ذکر شده، از حضور در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 و انجام معاینات پزشکی محروم خواهید شد. فراموش نکنید که حداقل یک ساعت قبل از ساعت مقرر در محل حضور داشته باشید زیرا با توجه به آغاز فرآیند گزینش از ساعت 8 صبح، درهای ورودی راس ساعت 7 صبح بسته خواهند شد. اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 نیز در موعد مقرر از طریق سایت aja.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401 را چگونه می توان مشاهده نمود؟

دریافت این نتایج از طریق پایگاه اینترنتی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله امکان پذیر می باشد.

2- آیا دریافت نمره قابل قبول در آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش به معنای پذیرش قطعی می باشد؟

خیر، پذیرفته شدگان مرحله کتبی می بایست جهت قبولی قطعی، جلسه مصاحبه را نیز با موفقیت سپری کنند.

3- نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

نتایج آزمون کتبی دانشگاه های افسری ارتش در روز دوشنبه مورخ 29 دی ماه 99 منتشر شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام نتایج مصاحبه کی معلوم میشه

دریافت مشاوره