شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت

اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 98
اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

از آن جا که در سال های گذشته به محض برگزاری آزمون داوطلبان زیادی با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره تماس می گرفتند و در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت می پرسیدند تصمیم گرفتیم مقاله ای را تحت عنوان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت آماده کنیم و در آن به زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 ، میزان سهمیه های آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 ، نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی و زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. چنانچه پس از مطالعه این مطلب باز هم سوال و یا ابهامی در ذهنتان باقی ماند می تواند از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، سوالات خود را مطرح کنید. مشاورین مرکز، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

چند روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 ، به داوطلبانی که به نتایج آزمون اعتراض دارند، مهلت چند روزه ای جهت اعتراض به نتایج داده خواهد شد.

نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی 

نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی به شرح زیر صورت می گیرد:

 • برای پذیرش داوطلب دکتری تخصصی آزمون کتبی 50 درصد، مصاحبه علمی 30 درصد، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد موثر می باشد.
 • برای پذیرش داوطلب دکتری پژوهشی آزمون کتبی 30 درصد، مصاحبه علمی 30 درصد، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد، تهیه طرح واره نیز 20 درصد موثر می باشد.

زمان مشاهده نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

10 هزار و 300 نفر در آزمون دکتری وزارت بهداشت ثبت نام کردند و این آزمون در تاریخ 97/2/20 و 97/2/21 با بیش از هزار غائب  برگزار شد . اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز تیر ماه سال جاری اعلام خواهد شد. البته روز دقیق اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 مشخص نیست ولی به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت، حتما در همین صفحه و همچنین در کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. ضمنا جهت مشاهده نتایج باید به سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir مراجعه نمایید. نکته مهمی که وجود دارد و لازم است در این قسمت اشاره ای به آن داشته باشیم این است که، داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری پژوهشی باید دارای نمره زبان معتبر و حداقل دو مقاله تحقیقی منتشر شده در مجلات علمی – پژوهشی نمایه شده در نمایه نامه های PubMed یا Web of Science به عنوان نویسنده اول یا مسئول باشند. این مدارک پس از اعلام نتایج اولیه، مورد بررسی قرار می گیرند و چنانچه داوطلب حائز شرایط مذکور نباشد به از وی برای مصاحبه دعوت بعمل نخواهد آمد. 

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 در تیر ماه سال 1397، دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که تنها داوطلبانی که در اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت  شده اند می توانند در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 97 شرکت نمایند. انتخاب رشته به احتمال زیاد از مرداد ماه آغاز خواهد شد. جهت اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت و همچنین انجام مشاوره انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت این امکان فراهم است که از سرتاسر ایران با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های مشاوران این مرکز در جهت انجام بهترین انتخاب رشته، مصاحبه دکتری وزارت بهداشت بهره مند شوید.

سهمیه های آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

سهمیه های پذیرش دانشجو در آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 به شرح زیر می باشد:

 • سهمیه ایثارگران : سهمیه ایثارگران مخصوص همسر و فرندان شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان بالای 25 درصد و رزمندگانی است که حداقل 6 ماه در جبهه حضور داشته اند. 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به خانواده ایثارگران تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که این سهمیه به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره قبولی آخرین فرد با سهمیه آزاد و برای رزمندگان به شرط کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده می باشد. درضمن اگر سهمیه 25 درصدی ایثارگران توسط داوطلبان تکمیل نگردد این سهمیه به داوطلبان سهمیه 5 درصدی که حدنصاب را کسب کرده اند تعلق خواهد گرفت. در صورتی که این سهمیه توسط مشمولین سهمیه 5 درصد هم تکمیل نشود، این سهمیه به داوطلبان سهمیه آزاد تعلقخواهد گرفت.
 • سهمیه آزاد : 75 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری وزارت بهداشت 97 ، در صورت داشتن حد نصاب لازم ( داوطلبان بایستی 50 درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و همچنین حد نصاب حداقل 10 درصد نمره کل آزمون برای ورود به مرحله مصاحبه را کسب کنند. ) به سهمیه آزاد تعلق می گیرد.
 • سهمیه مربی : این سهمیه به اعضای هیئت علمی مربی رسمی دانشگاه های علوم پزشکی تعلق می گیرد. 10 درصد ظرفیت مازاد هر رشته به این سهمیه اختصاص داده شده است ( شرط استفاده از این سهمیه کسب حداقل 80 درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده با سهمیه آزاد می باشد ). داوطلبانی که از این سهمیه استفاده کنند موظف خواهند بود طبق ضوابط دانشگاه هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  امروز ۱۷ شهریور ۹۷ است میشه بفرمایید نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت کی میاد آخه از استرس داریم میمیریم

  • Avatar

   با سلام . اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت طبق آخرین اطلاعات کسب شده در نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد .

 2. Avatar

  باسلام. نتایج نهایی دکتری پزشکی کی اعلام میشه؟ تشکر

دریافت مشاوره