خانه دکتری اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

نحوه دریافت نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت
اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

هر ساله داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در بازه زمانی خاصی نسبت به نام نویسی در کنکور مقطع دکتری دانشگاه های علوم پزشکی اقدام می کنند و جهت دریافت نتایج اولیه و نهایی این آزمون می توانند به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند، لذا افراد با اطلاع از این نتایج امکان آگاهی از وضعیت قبولی و پذیرش یا عدم پذیرش نهایی خود به صورت اینترنتی را دارند.

لینک مستقیم مشاهده اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

( به محض انتشار نتایج، لینک فوق فعال خواهد شد.)

اعلام نتایج ازمون دکتری وزارت بهداشت

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت در طی سه مرحله منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

اعلام نتایج آزمون دکتری در طی سه مرحله قابل انجام می باشد به صورتی که داوطلبان با شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت باید منتظر نتایج اولیه باشند و پس از آن افراد مجاز به انتخاب رشته به ثبت کد رشته های مورد نظر خود می پردازند و پس از مدتی نتایج انتخاب رشته در غالب کارنامه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. لذا هر کدام از این مراحل در بازه زمانی خاصی انجام می گیرد که هر یک به شرح زیر می باشد.

زمان اعلام نتایج اولیه

همانگونه که ذکر شد، حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت که در آبان ماه سال 1402 برگزار می گردد، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی جهت انجام فرآیند انتخاب رشته اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که هنوز زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 مشخص نمی باشد، لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله و کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

همان طور که می دانید، نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت تنها به کسب نمره قبولی در نتایج اولیه و انتخاب رشته وابسته نیست و علاوه بر آن صحت مدارک مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 و همچنین نمره و امتیاز مصاحبه نیز بسیار حائز اهمیت است.

این نتایج تعیین کننده قبولی و یا عدم قبولی نهایی فرد در دانشگاه مورد نظر نمی باشد و مانند موارد فوق از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می گردد. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 هنوز مشخص نمی باشد لذا طبق سال های گذشته احتمال دارد که نتایج این آزمون اواسط آذر ماه 1402 منتشر گردد. توجه داشته باشید که در صورت انتشار، خبر از طریق این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته افرادی که این ماراتن را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1402 دعوت خواهند شد. به این صورت که این دسته از افراد می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و یا سایت دانشگاه محل پذیرش خود از مدارک مورد نیاز و یا سایر مراحل مصاحبه آگاهی یابند. توجه داشته باشید که داوطلبانی که در مرحله مصاحبه شرکت کرده اند، نتایج نهایی خود را احتمالا در اواخر آذر ماه 1402 می توانند مشاهده نمایند.

نحوه دریافت نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

نتایج این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود، در نتیجه داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج خود در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق با مراحل زیر با درج نمودن اطلاعات نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند.

مرحله اول مشاهده نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت

 • پس از انجام مرحله بالا، گزینه “نتیجه اولیه آزمون” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج ازمون دکتری وزارت بهداشت

 • از بین گزینه های موجود در صفحه جدید، مجددا دکمه “نتیجه اولیه/نهایی آزمون” را بفشارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج ازمون دکتری وزارت بهداشت

 • در صفحه گشوده شده می بایست کد ملی و شماره همراه خود را که در هنگام ثبت نام اعلام کرده اید، وارد نمایید و سپس روی گزینه “جستجو” کلیک کنید تا پیامکی حاوی رمز ورود با عنوان “یک بار رمز” به شماره همراهتان ارسال گردد. پس از دریافت پیامک، رمز مربوطه را در سامانه وارد کرده تا نتایج برای شما قابل مشاهده گردد.

مرحله چهارم مشاهده نتایج ازمون دکتری وزارت بهداشت

اعتراض به نتایج دکتری وزارت بهداشت 1402

با این که تصحیح برگه های امتحانی به صورت کاملا صحیح و با دستگاه صورت می گیرد اما ممکن است گاهی اوقات خطاهایی در انجام این روند انجام گیرد. به همین دلیل داوطلبانی که به نتایج خود معترض هستند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و مطابق با مراحل زیر به نتایج خود اعتراض کنند.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نموده و سپس بر روی ” ارسال درخواست “ ضربه بزنید.

مرحله اول اعلام نتیجه اولیه ازمون دکتری وزارت بهداشت

 • گزینه دکترای phd را انتخاب نموده و پس از تکمیل فرم کلید ” ارسال “ را بفشارید.

مرحله دوم اعلام نتایج اولیه ازمون دکتری وزارت بهداشت

داوطلبانی که در زمان مصاحبه موفق به کسب نمره قبولی از مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1402 نشده اند، می توانند شانس خود را مجددا در دوره زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 چه زمانی اعلام می شود؟

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت هنوز مشخص نمی باشد.

2- برای مشاهده کارنامه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

با وارد کردن کد ملی و شماره همراه در دسترس، کدی برای شما ارسال می شود که لازمه دریافت نتیجه آزمون می باشد.

3- مشاهده نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir، نتایج آزمون خود را مشاهده نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر

 1. سلام نتایج دکترای وزارت بهداشت کی میاد؟

 2. سلام نتایج نهایی دکترای وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟

 3. سلام، امروز ۱۴ شهریور هست، نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟
  در صورتی که نتایج کنکور دکتری و کارشناسی ارشد وزارت علوم اعلام شد.

 4. سلام امروز ۱۲ ام شهریور هست، نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟

 5. امروز ۱۷ شهریور ۹۷ است میشه بفرمایید نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت کی میاد آخه از استرس داریم میمیریم

  • با سلام . اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت طبق آخرین اطلاعات کسب شده در نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد .

 6. باسلام. نتایج نهایی دکتری پزشکی کی اعلام میشه؟ تشکر

دریافت مشاوره پیج دکتری