تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

نحوه دریافت نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت
اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

هر ساله داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در بازه زمانی خاصی نسبت به نام نویسی در کنکور مقطع دکتری دانشگاه های علوم پزشکی اقدام می کنند و جهت دریافت نتایج اولیه و نهایی این آزمون می توانند به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند، همچنین افراد با اطلاع از این نتایج امکان آگاهی از وضعیت قبولی و پذیرش یا عدم پذیرش نهایی خود به صورت اینترنتی را دارند.

داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت جهت مشاهده نتایج خود به کدملی و شماره همراه نیاز خواهند داشت.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

نتایج هر کدام از مراحل پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی خاصی اعلام می گردد که در ادامه هر کدام به تفکیک شرح داده شده است.

زمان اعلام نتایج اولیه

داوطلبانی که نسبت به ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت اقدام نموده اند، پس از شرکت در جلسه آزمون می توانند نتایج اولیه خود را به صورت الکترونیکی از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور دریافت کنند. تاکنون تاریخ دقیق انتشار نتایج مرحله کتبی این آزمون برای سال 1401 مشخص نشده است و با توجه به روند سالیان قبل احتمال می رود حدودا 1ماه بعد از زمان برگزاری آزمون، نتایج آن متشر خواهد شد. به محض اعلام زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت این مقاله بروز رسانی و همچنین از طریق کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره نیز اطلاع رسانی می شود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته 

پس از دریافت نتایج اولیه، در صورتی که متقاضیان مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در بازه زمانی مشخص نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود در فرم اینترنتی سایت مرکز مذکور اقدام نمایند. بعد از مدتی نیز اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت از طریق همین سایت منتشر می گردد که افراد در صورت کسب حدنصاب کافی، به مرحله مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است که هنوز زمان انتشار این نتایج برای سال 1401 در دسترس نمی باشد و با نظر به سال قبل می توان پیش بینی کرد که این تاریخ در شهریور ماه خواهد بود. در صورت انتشار زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته، اخبار آن در این مقاله و در کانال تلگرام دکتری قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی (مصاحبه)

همان طور که می دانید، نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت تنها به کسب نمره قبولی در نتایج اولیه و انتخاب رشته وابسته نیست و علاوه بر آن صحت مدارک مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت و همچنین نمره و امتیاز مصاحبه دکتری وزارت بهداشت نیز بسیار حائز اهمیت است.

این نتایج تعیین کننده قبولی و یا عدم قبولی نهایی فرد در دانشگاه مورد نظر می باشد که مانند موارد فوق از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می گردد. فراموش نکنید که در صورت انتشار زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت، اطلاعات تکمیلی از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه دریافت نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

نتایج این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود، در نتیجه داوطلبان می توانند برای مشاهده کارنامه اولیه خود در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق با مراحل زیر با درج نمودن اطلاعات نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و از منوی سمت راست سامانه، روی گزینه “دکتری تخصصی Ph.D” کلیک کنید.
 • پس از انجام مرحله بالا، گزینه “نتیجه اولیه آزمون” را انتخاب نمایید.
 • از بین گزینه های موجود در صفحه جدید، مجددا دکمه “نتیجه نهایی آزمون” را بفشارید.
 • در صفحه گشوده شده می بایست کد ملی و شماره همراه خود را که در هنگام ثبت نام اعلام کرده اید، وارد نمایید و سپس روی گزینه “جستجو” کلیک کنید تا پیامکی حاوی رمز ورود با عنوان “یک بار رمز” به شماره همراهتان ارسال گردد. پس از دریافت پیامک، رمز مربوطه را در سامانه وارد کرده تا نتایج برای شما قابل مشاهده گردد.

شایان ذکر است که نتایج مراحل انتخاب رشته و مصاحبه نیر به ترتیب موارد فوق در تاریخ مشخص در دسترس افراد قرار می گیرد. داوطلبانی که در زمان مصاحبه موفق به کسب نمره قبولی از مصاحبه دکتری وزارت بهداشت نشده اند، می توانند شانس خود را مجددا در دوره زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار این نتایج برای سال 1401 مشخص نمی باشد و به محض اعلام، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- برای مشاهده کارنامه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

با وارد کردن کد ملی و شماره همراه در دسترس، کدی برای شما ارسال می شود که لازمه دریافت نتیجه آزمون می باشد.

3- مشاهده نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir، نتایج آزمون خود را مشاهده نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۸ نظر

 1. سلام، امروز ۱۴ شهریور هست، نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟
  در صورتی که نتایج کنکور دکتری و کارشناسی ارشد وزارت علوم اعلام شد.

 2. سلام امروز ۱۲ ام شهریور هست، نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟

 3. امروز ۱۷ شهریور ۹۷ است میشه بفرمایید نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت کی میاد آخه از استرس داریم میمیریم

  • با سلام . اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت طبق آخرین اطلاعات کسب شده در نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد .

 4. باسلام. نتایج نهایی دکتری پزشکی کی اعلام میشه؟ تشکر

دریافت مشاوره پیج دکتری