خانه مشاوره تحصیلی اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

انتشار نتایج آزمون نظام مهندسی 1401
اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

آزمون نظام مهندسی یک آزمون های تخصصی می باشد که جهت اخذ شماره نظام مهندسی و پروانه اشتغال فارغ التحصیلان برخی از رشته های مهندسی و به طور معمول دو بار در سال برگزار می شود. افرادی که پس از انجام ثبت نام آزمون نظام مهندسی در آن شرکت کرده بودند، در جستجوی اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 به سر می برند و مشتاق اند که از نتیجه آزمون خود با خبر شوند. فرآیند اعلام نتیجه آزمون مذکور به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی انجام می گیرد.

لینک مستقیم مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی دی ماه 1401

( در صورت انتشار نتایج، لینک فوق فعال خواهد شد. )

لینک مستقیم مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان دی ماه سال 1401،  از طریق سایت وزارت راه و شهر سازی، معاونت مسکن و ساختمان منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

همان طور که اشاره شد، آرمون نظام مهندسی معمولا دوبار در سال برگزار می گردد. داوطلبانی که در آزمون های مربوطه شرکت می کنند، می توانند حدودا 3 ماه پس از تاریخ برگزاری، نتایج خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی به نشانی اینترنتی inbr.ir دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج نوبت اول

بنابر آخرین اخبار منتشر شده از طرف این سازمان، نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ماه 1401، روز دوشنبه 16 آبان ماه 1401 از طریق سایت وزارت راه و شهر سازی، معاونت مسکن و ساختمان منتشر شد. لذا داوطلبان در صورت اعتراض به نتایج می بایست در موعد مقرر به ایت مذکور مراجعه نموده و درخواست خود را ارسال نمایند. البته نتایج نهایی آزمون ورود به حرفه مهندسان معماری (طراحی) نیز تا پایان آذر ماه اعلام خواهد شد که البته به محض انتشار جزئیات از طریق کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نوبت دوم

همچنین افرادی که در نوبت دوم این آزمون شرکت کرده اند، می توانند نتایج آزمون خود را حدود سه ماه پس از برگزاری یعنی در اواخر فروردین ماه مشاهده نمایند. لازم به ذکر است که در صورت انتشار نتایج نهایی نوبت دوم خبر از طریق این مقاله و پیج اینستاگرام ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

در این بخش راهنمای گام به گام دسترسی به کارنامه آزمون نظام مهندسی را مشاهده می نمایید.

 • ابتدا به سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان به نشانی inbr.ir مراجعه نموده و وارد بخش “سامانه آزمون های ورود به حرفه” از منوی موجود در بالای صفحه شوید.

مرحله اول اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

 • در صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه آزمون مورد نظر خود کلیک کنید و سپس مانند تصویر (“نتایج ورود به حرفه مهندسان 1401”)، لینک مربوطه را با توجه به آزمونی که در آن شرکت کرده اید انتخاب نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

 • اکنون سه روش جهت مشاهده نتایج پیش روی شما قرار می گیرد.
 1. روش اول: جستجو بر اساس مشخصات فردی (نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد)
 2. روش دوم: جستجو بر اساس شماره ملی، شماره شناسنامه و سال تولد
 3. روش سوم: جستجو بر اساس شماره داوطلبی (شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد)

مرحله سوم اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

با انتخاب هر یک از شیوه های مذکور و سپس فشردن کلید “جستجو” می توانید به مشاهده نتیجه آزمون خود بپردازید.

توجه داشته باشید که داوطلبان می توانند از امتیار قبولی خود در این آزمون حداکثر تا 3 سال بهره ببرند.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

شرکت کنندگانی که حدنصاب قبولی در آزمون ها را به دست نیاورده و درخواست بازنگری نسبت به نتاج را داشته باشند، می توانند تقاضای خود را با توجه به فرم پیوست زیر به صورت کتبی با ذکر مشخصات کامل ( شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس) تنظیم نموده و تا موعد مقرر به نشانی تهران – صندوق پستی 14155 – 1473 (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنحش) ارسال کنند. 

در ضمن لازم است بر روی پاک نامه ارسالی، بخش آزمون تستی ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی ساختمان و یا معماران تجربی شهریور و یا دی ماه 1401 درج شود. لازم به ذکر است که این فرم برای آزمون نظام مهندسی نوبت اول می باشد. لذا در صورت انتشار اطلاعیه این فرم بارگذاری خواهد شد.

جدول دانلود فرم درخواست بازنگری نتایج آزمون نظام مهندسی
دانلود فرم درخواست بازنگری نسبت به نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

 

اقدامات لازم پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی، افرادی که در این آزمون پذیرفته شده اند می بایست از طریق تماس با سازمان نظام مهندسی استان خود یا از با اطلاع از زمان های مراجعه که از طریق سایت اعلام می گردد، مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و جهت دریافت پروانه اشتغال به کار، به بخش صدور پروانه، اشتغال به کار حقیقی در سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنند.

سوالات متداول

1- نتایج نوبت دوم آزمون نظام مهندسی 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نوبت دوم این آزمون حدود ه ماه بعد از برگزاری یعنی در اواخر فروردین ماه منتشر خواهد شد.

2- نحوه مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی چگونه است؟

از طریق سایت رسمی دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir می توان نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمود.

3- نتایج آزمون نظام مهندسی تا چه مدت دارای اعتبار است؟

داوطلبان می توانند از امتیار قبولی خود در این آزمون حداکثر تا 3 سال بهره ببرند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. سلام،برای دیدن نتایج آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی مهر ۹۹ چندین بار سایت رفتم، متاسفانه نتونستم نتایج آزمون نظارت وطرا حی را ببینم

 2. سلام،برای دیدن نتایج آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی مهر ۹۹ چندین بار سایت میرم و متاسفانه نتونستم نتایج آزمون نظارت وطرا حی را ببینم

 3. سلام نتایج آزمون ۹۹ مشخص نشده ؟؟

 4. سلام. برای آزمون نظام مهندسی طراحی وقتی داخل سایت می رم مشخصات رو بارها زدم میگه چنین مشخصاتی نیس. آیا نتیجش نیومده؟

  • با سلام.
   نتایج آزمون نظام مهندسی مهر ماه ۹۸ مشخص شده است و آزمون های دوره بعد در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد که البته مهلت خرید کارت و ثبت نام به اتمام رسیده است.

 5. سلام وقت بخیر.ببخشید زمان اعلام نتایج طراحی کی هستش؟

  • سلام ، در حال حاضر زمان دقیقی برای اعلام نتایح آزمون ذکر شده ، منتشر نشده است . و معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون می توانید منتظر انتشار نتایج از سایت مربوطه باشید . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید .

دریافت مشاوره