تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی هر ساله زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جذب افراد متخصص در حوزه پزشکی، به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد. داوطلبانی که بتوانند حداقل نمره 150 را از نمره کل 600 آزمون کتبی کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی شده و می توانند به ثبت حداکثر 10 کد رشته تحصیلی در فرم مربوطه بپردازند. پس از گذشت مدتی از انجام این فرآیند، اسامی پذیرفته شدگان این مرحله بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد. در ادامه مطلب به بیان جزئیات مربوط به اعلام نتایج فرآیند انتخاب رشته این آزمون می پردازیم.

نتایج نهایی آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی پس از برگزاری مصاحبه برای برخی از رشته های این آزمون اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

پس از پایان یافتن زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 و بررسی اولویت های انتخابی متقاضیان، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام به انتشار نتایج این مرحله بر روی سایت این مرکز به نشانی sanjeshp.ir می نماید.

با توجه به اتمام مهلت انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دوره قبل در تاریخ 14 شهریور ماه و اعلام نتایج آن در روز 19 مهر ماه 99، احتمال می دهیم این فاصله زمانی در خصوص آزمون آزمون سال 1400 نیز تکرار شود. پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضویت داشته باشید تا از تاریخ دقیق انتشار نتایج انتخاب رشته این آزمون و آخرین اخبار در این زمینه مطلع گردید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

پذیرفته شدگان چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی که در موعد مقرر نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی اقدام کرده اند، می بایست اخبار مربوط به انتشار نتایج این مرحله را از سایت مذکور پیگیری نموده و با طی کردن مراحل زیر از رشته محل قبولی خود آگاه شوند.

  • به آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir مراجعه نموده و از بخش تخصصی و فوق تخصصی پزشکی از منوی سمت راست سایت، گزینه “دستیاری تخصصی پزشکی” را انتخاب نمایید. 

  • بعد از ورود به صفحه جدید، بر روی گزینه “نتیجه آزمون” کلیک کنید.

مشاهده نتایج آزمون

  • در این مرحله لازم است مجددا دکمه “نتیجه آزمون” را بفشارید.

مشاهده نتیجه

  • با نمایان شدن صفحه ای مطابق با تصویر زیر، لازم است که اطلاعات کاربری شامل کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در هنگام ثبت نام اعلام نموده اید.) را در کادرهای مشخص شده درج کنید. پس از دریافت رمز عبوری که به تلفن شما ارسال خواهد شد، می توانید وارد سیستم شده و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.
تکمیل اطلاعات خواسته شده
[divider style="dashed" top="20" bottom="20"]

نکات مهم در خصوص پذیرش آزمون دستیاری پزشکی 1400

متقاضیانی که بر اساس قوانین و مقررات و تاثیر عواملی از قبیله سهمیه جزء پذیرفته شدگان این آزمون می باشند، در هنگام مراجعه برای ثبت نام در واحد دانشگاهی قبولی می بایست موارد زیر را در نظر داشته باشند.

  • دانشگاه های علوم پزشکی محل آموزشی مورد نظر، نسبت به تامین خوابگاه دستیاران تعهدی ندارند.
  • پذیرفته شدگان دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان های وابسته به وزارت بهداشت که قصد استفاده از سهمیه مناطق محروم را دارند اما محل استخدام آن ها با منطقه محروم مورد تقاضا دارای مغایرت می باشد، ملزم به انجام تعهدات در منطقه محروم انتخابی می باشند. (محل انجام تعهدات قابل تغییر نیست و مسئولیت هر گونه فعالیت در این زمینه بر عهده داوطلب می باشد.)
  • داوطلبان باید در هنگام ثبت نام، با توجه به سهمیه پذیرش خود مدارک مربوطه را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.
  • زمان دقیق شروع آموزش تمامی پذیرفته شدگان از طریق سایت دانشگاه محل پذیرش اطلاع رسانی خواهد شد.
  • عدم ثبت نام در زمان مقرر در سایت دانشگاه محل پذیرش و یا اعلام انصراف پس از شروع آموزش، به معنی انصراف قطعی داوطلبان محسوب شده و موجب محرومیت آن ها از شرکت در آزمون سال آینده (چهل و نهمین دوره) می گردد.

نتایج نهایی این آزمون پس از برگزاری مصاحبه آزمون دستیاری پزشکی 1400 منتشر می گردد. با توجه به این که تمامی رشته های آزمون دستیاری تخصصی دارای مصاحبه نیستند، پذیرفته شدگانی که در رشته های روانپزشکی و زنان و زایمان شرکت کرده اند، می بایست از زمان مصاحبه دستیاری پزشکی 1400 مطلع باشند تا با کسب آمادگی کامل در جلسه مصاحبه حضور یابند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول 

1- نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 را در کدام سایت می توان مشاهده کرد؟

با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir می توان نتایج انتخاب رشته این آزمون را مشاهده نمود.

2- نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 در چه تاریخی اعلام می گردد؟

زمان دقیق اعلام نتایج این مرحله در سال 1400 تا کنون مشخص نشده است، شما می توانید در کانال دکتری ایران مشاوره عضویت داشته باشید تا از اخبار مربوطه در اسرع وقت آگاه شوید.

3- نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی چه زمانی مشخص می شود؟

نتایج نهایی این آزمون پس از برگزاری مصاحبه برای برخی از رشته ها اعلام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری