چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 99
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در دومین مرحله از اعلام نتایج دکتری، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه انتخاب رشته منتشر می شود. بدین صورت که اگر داوطلبان نمره و حدنصاب لازم برای حضور در مصاحبه یک یا چند دانشگاه را کسب کرده باشند، در این کارنامه مشخص خواهد شد. در سال های گذشته با نزدیک شدن به خرداد ماه داوطلبان همواره در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری بودند اما در سال جاری مشخص نیست که مرحله دوم اعلام نتایج آزمون دکتری چه زمانی باشد.
داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری باید اخبار مربوط به اعلام نتایج آن را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و شرکت کنندگان در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد باید نتیجه را از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد پیگیری نمایند.

جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 99 بایستی در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته دکتری سراسری در سال های قبل، معمولا از اواخر فروردین ماه الی اوایل اردیبهشت ماه بوده است و داوطلبان در این بازه زمانی، فرصت داشتند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته دکتری را دانلود کنند و نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود (در صورت ارائه شدن) اقدام نمایند.

با توجه به این که شیوع ویروس کرونا، موجب به تاخیر افتادن زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی در سال جاری شده است، بنابراین نتایج این آزمون نیز نسبت به سال های گذشته با تاخیر اعلام می گردد.

معمولا 3 الی 4 هفته پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته، نتایج به صورت کارنامه ای بر روی سایت قرار داده می شود و طبق این کارنامه مشخص می گردد که داوطلب برای حضور در مصاحبه کدام یک از رشته های انتخابی خود مجاز شده است. داوطلبان می توانند برای اطلاع از زمان انتشار نتایج انتخاب رشته دکتری سال 99 در کانال تلگرام دکتری عضو شوند.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 99

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته دکتری سراسری 99 شرکت می کنند، باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و نسبت به مشاهده نتایج انتخاب رشته خود اقدام کنند. متقاضیان برای دسترسی به نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری و اطلاع از این که در کدام رشته محل ها دعوت به مصاحبه شده اند، باید پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنند.

سپس صفحه ای مطابق تصویر زیر پیش روی آن ها قرار می گیرد. همان طور که در تصویر مشخص شده است، می بایست لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری” را انتخاب نمایند.

مرحله دوم

در این مرحله دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد. در روش اول، داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات فردی خود همچون نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و در روش دوم با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه خود را دریافت کنند.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت نشوند. دعوت نشدن به مصاحبه به معنای عدم پذیرش آن ها می باشد ولی داوطلبانی که در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه می گردند، بایستی با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند. لازم به ذکر است که دعوت شدگان باید قبل از حضور در جلسه مصاحبه، هزینه مصاحبه دکتری را از طریق سایت دانشگاه مربوطه پرداخت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره