خانه دکتری اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 1402
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1402
پس از زمان برگزاری آزمون دکتری مهم ترین مرحله ای که داوطلب با آن رو به روست، مرحله انتخاب رشته می باشد. به همین دلیل هر سال بلافاصله پس از انتشار کارنامه های اولیه، داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی شده و در کارنامه خود عنوان مجاز به انتخاب رشته را کسب کرده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند.
پس از گذشت زمانی کوتاه، نتایج انتخاب رشته منتشر می شود. اسامی اعلام شده، واجدین شرایط برای مصاحبه دکتری هستند که از این پس روند مصاحبه را آغاز خواهند کرد. در صورت پذیرش در این مرحله نیز می توانند در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازند.

✅لینک مستقیم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری 1402

 

نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1402

پس از انتشار کارنامه آزمون دکتری، شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری اطلاعات مورد نیاز در خصوص ظرفیت رشته ها، کدرشته محل ها و میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری را به دست آورده و به ثبت کدرشته محل ها در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازند.

نتایج این مرحله از آزمون فوق نهایتا در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 1402

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته دکتری سراسری ۱۴۰۲ شرکت می کنند، می بایست جهت مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و مطابق روش زیر عمل کنند:

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنند.

مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری

  • همان طور که در تصویر مشخص شده است، می بایست لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1402” را انتخاب نمایند.

مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری

  • اکنون نیز مجددا بر روی لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1402” کلیک کنید.

مرحله سوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری

  • در این مرحله دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد. در روش اول، داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات فردی خود همچون شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و در روش دوم با درج نمودن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه خود را دریافت کنند.

مرحله چهارم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری

امکان اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج نهایی ممکن است داوطلبانی به نتایج آزمون دکتری سراسری 1402 اعتراض داشته باشند. سازمان سنجش برای این افراد امکانی را فراهم کرده است تا بتوانند درخواست بررسی مجدد کارنامه خود را به ثبت برسانند. این امر معمولا مدتی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته با ورود به قسمت سیستم پاسخگویی سایت مذکور و یا از طریق سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک انجام می شود. بدین ترتیب درخواست متقاضیان توسط مسئولین بررسی و پس از مدتی نتیجه آن اعلام خواهد شد.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت نشوند که به معنای عدم کسب حدنصاب علمی برای دانشگاه های انتخابی است. از طرفی ممکن است از متقاضیان در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه گردد که در آن صورت می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

در ادامه افراد می بایست با پرداخت هزینه مصاحبه دکتری ۱۴۰۲، فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را دریافت کرده و تکمیل نمایند؛ سپس آن را توسط سیستم اینترنتی به سازمان ارسال نموده و کد پیگیری مربوطه را دریافت کنند. طبیعتا هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود که جهت دریافت اطلاعات از هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی و هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

اقدامات پس از مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 1402

داوطلبانی که پس از مشاهده نتایج انتخاب رشته خود در سایت سنجش، نتیجه قبولی را کسسب کرده باشند، می بایست با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، برای شرکت در مرحله مصاحبه دکتری آماده شوند. زمانبندی مراجعه داوطلبان در قسمت زیر ذکر شده و مراجعه پذیرفته شدگان به هر یک از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد پذیرش خواهد بود.

همچنین متقاضیان می‌بایست نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام نموده و از تاریخ 6 خرداد لغایت 21 تیر ماه با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه در سایت سنجش، نسبت به پرداخت اینترنتی مبلغ 214 هزار تومان و تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی اقدام کرده و کد پیگیری دریافت نمایند.

تاریخ انتشار :

25 اردیبهشت ماه 1402

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ در چه زمانی انجام می شود؟

این نتایج در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه سال جاری منتشر شد

2- از چه طریق می توان نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری را دریافت نمود؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org، این نتایج را مشاهده کرد.

3- در صورت دعوت شدن فرد به مصاحبه چندین دانشگاه برای آزمون دکتری، آیا داوطلب ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه به صورت جداگانه خواهد بود؟

بله، چرا که هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری