تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سایر مطالب / اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

پس از زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 مهم ترین مرحله ای که داوطلب با آن رو به روست، مرحله انتخاب رشته می باشد. به همین دلیل هر سال بلافاصله پس از انتشار کارنامه های اولیه، داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی شده اند و در کارنامه خود عنوان مجاز به انتخاب رشته را کسب کرده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری که بلافاصله پس از اعلام نتایج آزمون دکتری 1400 توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنند.
پس از گذشت زمانی کوتاه، نتایج انتخاب رشته به صورت 2 یا 3 برابر ظرفیت اعلام می شود. اسامی اعلام شده، واجدین شرایط برای مصاحبه دکتری 1400 هستند که زین پس روند مصاحبه را آغاز خواهند کرد. در صورت پذیرش در این مرحله نیز می توانند نسبت به تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند.

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

پس از انتشار کارنامه آزمون دکتری 1400، شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 اطلاعات مورد نیاز در خصوص ظرفیت رشته ها، کدرشته محل ها و میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری را به دست آورده و به ثبت کدرشته محل ها در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازند. معمولا 3 الی 4 هفته پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته، نتایج به صورت کارنامه ای بر روی سایت قرار داده می شود و طبق این کارنامه مشخص می گردد که داوطلب برای حضور در مصاحبه کدام یک از رشته های انتخابی خود مجاز شده است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود که این نتایج در اواخر اردیبهشت ماه 1400 منتشر شود. همچنین توجه نمایید که به محض اعلام، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته دکتری سراسری 1400 شرکت می کنند، می بایست جهت مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و مطابق روش زیر عمل کنند:

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنند.

 

  • همان طور که در تصویر مشخص شده است، می بایست لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 1400” را انتخاب نمایند.

مرحله دوم

 

  • در این مرحله دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد. در روش اول، داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات فردی خود همچون نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و در روش دوم با درج نمودن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه خود را دریافت کنند.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت نشوند که به معنای عدم کسب حدنصاب علمی برای دانشگاه های انتخابی است. از طرفی ممکن است از متقاضیان در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه گردد که در آن صورت می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

در ادامه افراد می بایست با پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400، فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را دریافت کرده و تکمیل نمایند؛ سپس آن را توسط سیستم اینترنتی به سازمان ارسال نموده و کد پیگیری مربوطه را دریافت کنند. طبیعتا هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود که جهت دریافت اطلاعات از هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی و هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 را دریافت نمود؟

نتایج انتخاب رشته و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

2- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 در چه زمانی اعلام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار نتایج این فرآیند برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

3- در صورت دعوت شدن فرد به مصاحبه چندین دانشگاه برای آزمون دکتری 1400، آیا داوطلب ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه به صورت جداگانه خواهد بود؟

بله، هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره