تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / سایر مطالب / اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400
پس از زمان برگزاری آزمون دکتری 99، مهم ترین مرحله ای که داوطلب با آن رو به روست، مرحله انتخاب رشته است. به همین دلیل هر سال بلافاصله پس از انتشار کارنامه های اولیه، داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی شده اند و در کارنامه خود عنوان مجاز به انتخاب رشته را کسب کرده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری که بلافاصله پس از اعلام نتایج آزمون دکتری 99 توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور، تعیین می شود، انتخاب رشته خود را انجام دهند. پس از گذشت زمانی کوتاه، نتایج انتخاب رشته به صورت 2 یا 3 برابر ظرفیت اعلام می شود. اسامی اعلام شده، واجدین شرایط برای مصاحبه دکتری 99 هستند که زین پس روند مصاحبه را آغاز خواهند کرد.

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 99، از ساعت 20 روز 20 شهریور ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

پس از انتشار کارنامه آزمون دکتری 99، شرکت کنندگان مجاز به انتخاب رشته، می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری 99، اطلاعات موردنیاز در خصوص ظرفیت رشته ها، کدرشته محل ها و میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری را به دست آورده و به ثبت کدرشته محل ها در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازند. معمولا 3 الی 4 هفته پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته، نتایج به صورت کارنامه ای بر روی سایت قرار داده می شود و طبق این کارنامه مشخص می گردد که داوطلب برای حضور در مصاحبه کدام یک از رشته های انتخابی خود مجاز شده است.

زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته دکتری سراسری در سال های گذشته، معمولا از اواخر فروردین ماه تا اوایل اردیبهشت ماه بوده است و داوطلبان در این بازه زمانی، فرصت داشتند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته دکتری را دانلود کنند و نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. اما با توجه به تعویق آزمون دکتری 99، زمان انتخاب رشته و به تبع، اعلام نتایج آن نیز با تاخیر همراه خواهد بود. از همین رو، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 در تاریخ 20 شهریور سال جاری اعلام شده است که اعلام اسامی دعوت شده به مصاحبه نیز از ساعت 20 همان روز، روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 99

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته دکتری سراسری 99 شرکت می کنند، می بایست جهت مشاهده نتایج خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. متقاضیان برای دسترسی به نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری و اطلاع از این که در کدام رشته محل ها دعوت به مصاحبه شده اند، باید مطابق روش زیر عمل کنند:

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنند.

 

  • سپس صفحه ای مطابق تصویر زیر پیش روی آن ها قرار می گیرد. همان طور که در تصویر مشخص شده است، می بایست لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری” را انتخاب نمایند.

مرحله دوم

 

  • در این مرحله دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد. در روش اول، داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات فردی خود همچون نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و در روش دوم با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه خود را دریافت کنند.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت نشوند که به معنای عدم کسب حدنصاب علمی برای دانشگاه های انتخابی است. و اما ممکن است از داوطلبان در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه گردد که در آن صورت می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

در ادامه، داوطلبان می بایست با پرداخت هزینه مصاحبه دکتری، فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را دریافت کرده و تکمیل نمایند؛ سپس آن را توسط سیستم اینترنتی به سازمان ارسال نموده و کد پیگیری مربوطه را دریافت کنند. طبیعتا هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود که جهت دریافت اطلاعات از هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی و هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99 به چه طریقی خواهد بود؟

اعلام نتایج انتخاب رشته و اسامی دعوت شدگان به مصاحبه، از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

2- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99 در چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج انتخاب رشته در تاریخ 20 شهریور سال جاری از ساعت 20 منتشر خواهد شد.

3- در صورت دعوت شدن داوطلب به مصاحبه چندین دانشگاه، داوطلب ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه جداگانه خواهد بود؟

بله، هزینه مصاحبه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره