تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

زمان نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401
اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری دفترچه انتخاب رشته گروه های آزمایشی مختلف توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که کلیه داوطلبان باید با دریافت و مطالعه آن اقدام به انتخاب رشته نمایند. اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را به دقت مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد در مقابل بعضی از رشته ها عبارت نیمه متمرکز قید شده است منظور از رشته های نیمه متمرکز رشته هایی است که پذیرش در آن ها با شرایط خاص انجام می پذیرد در واقع قبولی در این رشته ها به صورت قطعی و در یک مرحله  نیست و شامل دو مرحله می باشد که مرحله اول کسب حدنصاب لازم در کنکور سراسری برای انتخاب این رشته ها می باشد و مرحله دوم انجام مراحل مصاحبه و آزمون شفاهی می باشد که مصاحبه مختص کسانی است که این رشته ها را قبل از رشته های متمرکز انتخاب نموده اند و حدنصاب لازم برای مصاحبه را کسب نموده اند.

اسامی چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز از داوطلبان حائز شرایط، در سال های گذشته نیمه دوم مرداد برای مصاحبه دعوت می شدند اما برای سال جاری مشخص نیست که چه زمانی این فرآیند انجام شود.

اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

 انتخاب رشته، رشته های نیمه متمرکز همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد در واقع داوطلبان در صورت علاقه به این رشته ها می توانند کد این رشته ها را در اولویت های اول انتخابی خود بگنجانند. پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور سراسری وضعیت داوطلبانی که این رشته ها را انتخاب کرده اند بررسی شده و اسامی چند برابر ظرفیت 18 مهر برای مصاحبه دعوت می شوند و داوطلبان می توانند در این تاریخ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن اطلاعات کاربری از وضعیت قبولی خود برای مصاحبه مطلع شوند از  همه ی پذیرفته شدگان برای مصاحبه دعوت می شود و کلیه دعوت شدگان باید در تاریخ تعیین شده توسط دانشگاهی که آن رشته را ارائه داده است، برای حضور در مصاحبه اقدام کنند.  اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه می باشد در نتیجه پذیرفته شدگان نهایی از بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته های نیمه متمرکز

 • دانشگاه فرهنگیان
 • دانشگاه تربیت دبیر و شهیدرجایی
 • دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهمری اسلامی ایران
 • دانشگاه شهید مطهری
 • دانشگاه شاهد
 • دانشگاه علوم قضائی و خدمات دادگستری
 • دانشگاه صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران
 • دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
 • دانشگاه علامه طباطبایی ( رشته مدیریت بیمه اکو )
 • دانشکده غیرانتفاعی رفاه
 • دانشکده غیرانتفاعی امام رضا (ع)
 • دانشگاه تهران ( رشته دکتری بیوتکنولوژی )

برای اطلاع از شرایط مصاحبه باید از تاریخ 30 / 5 / 97 الی 6 / 7 / 97 به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و همراه با مدارک لازم در تاریخ تعیین شده برای حضور در مصاحبه اقدام کنید.

جزئیات رشته های نیمه متمرکز

 1. اگر به رشته های نیمه متمرکز علاقه دارید حتما کد این رشته ها را در اولویت های اول  انتخاب رشته خود قرار دهید
 2. در انتخاب رشته های نیمه متمرکز محدودیتی از نظر تعداد وجود ندارد و اگر شرایط لازم را داشته باشید مجاز هستید هرچند رشته که می خواهید انتخاب کنید ولی در نهایت برای مصاحبه دو رشته دعوت می شوید.
 3.  در مرحله اول رشته های نیمه متمرکز هنگام گزینش رتبه کشوری ملاک قرار می گیرد.
 4. در صورتی که اولویت های اول انتخابی شما در فرم انتخاب رشته از رشته های متمرکز باشد و در آن رشته نیز قبول شوید دیگر اولویت های بعدی شما بررسی نمی شود و اگر اولویت های بعدی شما از رشته های نیمه متمرکز باشد ولی در رشته متمرکز قبول شوید، برای انجام مراحل مصاحبه دعوت نمی شوید.
 5. گزینش نهایی رشته های نیمه متمرکز براساس مجموع نمرات کنکور سراسری و نتایج مصاحبه و آزمون علمی و عملی و معاینات پزشکی می باشد.
 6. دعوت شدن به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی تلقی نمی شود و علاوه بر آن باید مراحل مختلف مصاحبه و آزمون های علمی و عملی را با موفقیت طی کرد.
 7. در صورتی که برای مصاحبه رشته های نیمه متمرکز پذیرفته شدید ولی به آن رشته علاقه نداشتید از ادامه دادن بقیه مراحل مصاحبه خودداری کنید زیرا در صورت قبولی در مصاحبه و انصراف از تحصیل آن رشته، به مدت یکسال از شرکت در رشته های دوره روزانه محروم خواهید شد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
  تماس از استان تـهران:
  تماس از سایر استان ها:
  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور