خانه کنکور اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

زمان نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402
اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

منظور از رشته های نیمه متمرکز رشته هایی است که پذیرش در آن ها با شرایط خاص انجام می پذیرد در واقع قبولی آن ها به صورت قطعی و در یک مرحله نیست و شامل دو مرحله بوده که مرحله اول کسب حدنصاب لازم در کنکور سراسری برای انتخاب این رشته ها بوده و اسامی پذیرفته شدگان این رده در قالب اعلام نتایج اولیه منتشر خواهد شد. وهله دوم این فرآیند شامل آزمون شفاهی یعنی مصاحبه رشته های نیمه متمرکز می باشد که مختص کسانی است که حدنصاب لازم برای مصاحبه را کسب نموده اند. از آن جایی نتایج اولیه این رشته ها در زمان متفاوتی از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 منتشر می شود، به همین دلیل برای اطلاع از زمان و چگونگی مشاهده آن این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

اسامی چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز از داوطلبان حائز شرایط کنکور سراسری 1402 در دو بازه زمانی متفاوت از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور سراسری وضعیت داوطلبانی که رشته های دارای شرایط خاص را انتخاب کرده اند بررسی شده و اسامی چند برابر ظرفیت آن ها اعلام می شود. با توجه به تغییرات کنکور 1402 و بر اساس آخرین اخبار، این نتایج در دو نوبت اعلام خواهد شد.

زمان نتایج اولیه دی 

داوطلبانی که در نوبت اول کنکور سراسری 1402 که در دی ماه 1401 برگزار می شود، شرکت کرده اند، می توانند نتایج اولیه آزمون خود را که حاوی مجاز یا عدم مجاز بودن در انتخاب این رشته ها را حدود یک ماه پس از برگزاری این ماراتن یعنی اواخر فروردین ماه مشاهده کنند. همچنین لازم به ذکر است متقاضیان برای مشاهده نتایج اولیه خود می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. لیکن در صورت انتشار هرگونه خبر در این زمینه، اطلاعات مورد نیاز به وسیله کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره و این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

زمان نتایج اولیه تیر

به دلیل آن که موعد برگزاری کنکور سراسری 1402 در نوبت تیر ماه فرا نرسیده است لذا نمی توان زمان وقت معینی را برای زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز برای سال 1402 مشخص نمود اما از آنجایی که این فرآیند در دوره گذشته در اوایل شهریور ماه 1401 از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان گرامی قرار گرفت، انتظار می رود که نتایج اولیه کنکور تیر ماه نیز مجددا اوایل شهریور ماه 1402 در دسترس قرار گیرد. لذا در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

نکته: داوطلبان پس از مشاهده این نتایج در صورت پذیرفته شدن منتظر زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز خود خواهند بود که تاریخ دقیق آن به طور مشخص توسط دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند، اعلام می شود.

نحوه مشاهده نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

افرادی که به هنگام انتخاب رشته کنکور، متقاضی ثبت نام در رشته های نیمه متمرکز بوده و این رشته ها را در فرم خود وارد نموده اند، در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند با طی کردن مراحل ذیل، نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند.

توجه: با در نظرگیری آن که قرار است کنکور سراسری 1402 دو مرتبه برگزار شود، بنابراین افراد شرکت کننده می توانند در دو نوبت نتایج اولیه خود را در سایت سازمان سنجش رویت کنند.

 • به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

 • بر روی لینک فعال “معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

 • با واردن نمودن اطلاعات خواسته شده به وسیله یکی از دو روش زیر و فشردن کلید “مشاهده نتیجه” می توانید به کارنامه نتایج اولیه خود دست پیدا کنید.
 1. درج شماره پروند، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی
 2. وارد نمودن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

نکات پس از اعلام نتایج اولیه 

 • گزینش و اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز 1402 براساس مجموع نمرات کنکور سراسری و نتایج مصاحبه و آزمون علمی و عملی و معاینات پزشکی می باشد.
 • دعوت شدن به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی تلقی نمی شود و علاوه بر آن باید مراحل مختلف مصاحبه و آزمون های علمی و عملی را با موفقیت طی کرد.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته های نیمه متمرکز 1402

آگاهی از لیست رشته های نیمه متمرکز و دانشگاه های ارائه دهنده آن هر ساله از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته های نیمه متمرکز 1402
دانشگاه شهید مطهریدانشگاه شاهددانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری
دانشگاه صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایراندانشگاه علوم پزشکی بقیه اللهدانشگاه علوم پزشکی ارتش
رشته دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهرانرشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائیدانشکده غیر انتفاعی رفاه
دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهدبورسیه های شغلی دانشگاه یزدتربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه
دانشگاه علوم انتظامی امینرشته های کاردانی بدون آزمون وزارت بهداشترشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاه های علوم پزشکی
کد رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران

آیا پذیرش در رشته های متمرکز مانعی برای پذیرش در رشته های نیمه متمرکز می باشد؟

برای پاسخ به پرسش بالا می بایست گفت که پس از آن که نتایج انتخاب رشته کنکور 1402 اعلام شود، کسانی که در یکی از رشته های متمرکز منتخب خود پذیرفته شده باشند می توانند اقدام به ثبت نام در دانشگاه قبولی کنند. اما اگر در انتظار آن هستند که آیا در رشته های نیمه متمرکز دعوت به مصاحبه می شوند یا خیر بهتر است روند نام نویسی خود در دانشگاه مورد پذیرش را طی کرده و اگر اسامی آنان در لیست پذیرفته شدگان رشته های نیمه متمرکز وجود داشت تصمیم بگیرند که می خواهند در کدام یک از رشته ها ادامه تحصیل دهند و در صورت عدم قبولی، از دانشگاه مورد پذیرش نیز باز نمانند. قابل توجه متقاضیان گرامی که اگر رشته نیمه متمرکز انتخاب شما باشد، باید از رشته متمرکز خود انصراف دهید.

اعتراض به نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402

همان طور که می دانید اعتراض به نتایج کنکور سراسری امکان پذیر می باشد، بر همین اساس متقاضیانی که به نتایج بدست آمده رشته های نیمه متمرکز خود اعتراض داشته باشند، می توانند پس از مشاهده آن ها با پشت سر گذاشتن مراحل زیر به ثبت درخواست خود در این زمینه بپردازند.

 • مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و کلیک و بر روی عبارت ورود به سیستم پاسخگویی” در سمت چپ سامانه مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • در صورت نداشتن عضویت در سامانه، فشردن لینک “عضویت در سایت”

(افرادی که دارای سابقه عضویت در سامانه می باشند، می بایست بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنند.)

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • درج اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “تایید” 

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • فشردن گزینه “درخواست جدید” جهت ورود به صفحه ارسال درخواست

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • انتخاب نوع آزمون و سال مربوط به آن وفشردن کلید “جستجو”

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • انتخاب نوع مشکل مربوطه و وارد نمودن درخواست و یا اعتراض مورد نظر و در نهایت برگزیدن کلید “تایید”

مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

لازم به ذکر است پس از آن که داوطلبانی که نتایج اولیه خود را دریافت نموده و در مصاحبه رشته های نیمه متمرکز شرکت کنند، پس از طی مدت زمانی می بایست منتظر اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز 1402 باشند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1402 در چه تاریخی اعلام می شود؟

با توجه به تغییرات کنکور 1402، نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز در دو بازه زمانی متفاوت اعلام خواهد شد.

2- برای مشاهده نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز باید از چه طریقی اقدام نمود؟

داوطلبان بدین منظور می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز وجود دارد؟

بله، شرکت کنندگان می توانند از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اعتراض خود را ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 دریافت مشاوره پیج کنکور