خانه کنکور اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

داوطلبانی که در موعد اعلامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور شرکت کرده اند، طبیعتا منتظر اعلام نتایج کنکور می باشند، چرا که در کارنامه نتایج اولیه متقاضیان، علاوه بر رتبه قبولی و تراز اکتسابی آن ها، وضعیت مجاز بودن افراد برای انتخاب رشته نیز نمایش داده می شود. معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری، افراد می توانند در تاریخ مقرر به صورت اینترنتی نتایج خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و در صورت پذیرش، فرآیند انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری، آزاد و… را آغاز نمایند.

 

لینک مستقیم مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1403 (اردیبهشت ماه)

به محض اطلاع از سوی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

 

نتایج اولیه کنکور سراسری نوبت اول ۱۴۰۳ نیمه دوم خرداد ماه منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1403

داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ در این آزمون شرکت کرده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج نسبت به دریافت رتبه و کارنامه اقدام کنند. پس از برگزاری کنکور سراسری در دو نوبت اردیبهشت و تیر ماه 1403، نتایج اولیه کنکور اردیبهشت در نیمه دوم خرداد ماه و کنکور تیر در نیمه دوم مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

البته تاریخ دقیق این فرآیند هم تا به این لحظه اعلام نشده است اما به محض مشخص شدن موضوع، این مقاله بروز رسانی و اخبار آن از طریق کانال تلگرام کنکور اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳

همانگونه که ذکر شد، نتایج کنکور سراسری اردیبهشت و تیر ماه 1403 به شکل اینترنتی از طریق سامانه جامع آزمون های سراسری به متقاضیان ارائه می شود. داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در موعد مقرر اقدام به طی کردن این مرحله نمایند. در ادامه مراحل مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری 1403 بیان شده است. همچنین شایان ذکر است که داوطلبان قبل از طی کردن مراحل زیر باید شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را به همراه داشته باشند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از کادر سمت راست صفحه

مرحله اول مشاهده نتایج کنکور دی ماه

 • انتخاب عبارت “کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳”

مرحله دوم مشاهده نتایج کنکور دی ماه

 • در این صفحه  بایستی مجددا گزینه “کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 (لطفا کلیک کنید)” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم مشاهده نتایج کنکور دی ماه

 • انتخاب یکی از سه روش زیر و کلیک بر روی گزینه “جستجو” و در نهایت مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور

روش اول: درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کد امنیتی

روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد پیگیری و کد امنیتی

روش سوم: گنجانیدن شماره پرونده، شماره سریال و کد امنیتی

مرحله چهارم مشاهده نتایج کنکور دی ماه

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان پس از انتشار نتایج اولیه نوبت اول و دوم کنکور 1403، می توانند چنانچه در خصوص مواردی همچون عدم اعمال سهمیه ها، اشتباه در محاسبه درصد دروس، عمدم اعمال سوابق تحصیلی و… اعتراض منطقی داشته باشند، با طی نمودن مراحل ذیل بدین طریق اقدام نمایند.

 • به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “پاسخگویی و ارتباط با سازمان” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)

مرحله اول ثبت درخواست اعتراض در سایت سازمان سنجش

 • سپس گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت درخواست اعتراض در سایت سازمان سنجش

 • کادرهای مشخص شده را تکمیل و سپس با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.)

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • اطلاعات خواسته شده شامل پست الکترونیکی، رمز عبور و کدملی خود را وارد کرده و گزینه “ورود”را انتخاب کنید.

 

 • همان طور که با فلش به آن اشاره شده بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده (کنکور سراسری) و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • نوع مشکل خود را از منو مربوطه انتخاب کرده و درخواست خود را در قسمت”پیام” یادداشت کنید. لازم است در متن پیام شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر نمایید. نهایتا بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

آن دسته از افراد که قصد ثبت اعتراض داشته اما به اطلاعات ورود خود دسترسی ندارند، می توانند در مرحله سوم بر روی عبارت “نام کاربری یا رمز عبور را فراموش نموده ام” کلیک کرده و به بازیابی موارد فوق بپردازند.

نکته: امکان اعتراض به سوابق تحصیلی نیز وجود دارد که داوطلبان برای این منظور می بایست به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند.

نکات مهم پس از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری 1403

 • کلیه داوطلبان متقاضی دانشگاه ها بایستی از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه اولیه خود را رویت نمایند و بعد از مشاهده نتایج اکتسابی در صورت تمایل، با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ از طریق سایت انتخاب رشته کنکور اقدام به ثبت کدرشته محل های خود نمایند.
 •  طبق مصوبات سازمان سنجش، انتخاب رشته دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه سراسری از قبیل روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور و چهار رشته دانشگاه آزاد شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در درگاه همین سازمان انجام می شود.
 • بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1403 داوطلبان انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند مربوطه را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج برای کنکور نوبت اردیبهشت در نیمه دوم خرداد ماه و برای کنکور تیر ماه در نیمه دوم مرداد ماه ۱۴۰۳ در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

2- نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ از چه طریق منتشر می شود؟

این نتایج از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده است.

3- برای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ داشتن چه اطلاعاتی لازم است؟

برای مشاهده این نتایج، داشتن شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۳ الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. اميرعلي

  سلام کنکور و من خوب نبود،سوابق تحصیلی ثبت نامش شروع شده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر زمان دقیق ثبت نام کارشناسی پیوسته مشخص نشده است، برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره باشید.

 2. ثريا

  سلام دخترم کنکور شرکت کرده امسال خیلی استرس داره
  جوابش دقیقا کی میاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، در نیمه اول مرداد ماه خواهد بود، برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره باشید.

 3. رضا

  سلام میخام واسه کنکور انتخاب رشته کنم الان ولی چرا نمیشه هنوز؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر نتایج اولیه آزمون سراسری منتشر نشده است و امکان انتخاب رشته را ندارید، برای اطلاع از آخرین اخبار لطفا عضو کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره باشید.

مشاوره کنکور پیج کنکور