خانه کنکور اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که در موعد اعلامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور سراسری شرکت کرده اند، طبیعتا منتظر اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 می باشند، چرا که در کارنامه نتایج اولیه متقاضیان، علاوه بر رتبه قبولی و تراز اکتسابی آن ها، وضعیت مجاز بودن افراد برای انتخاب رشته نیز نمایش داده می شود. معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری، افراد می توانند در تاریخ مقرر به صورت اینترنتی نتایج خود را از سایت sanjesh.org دریافت کرده و در صورت پذیرش، فرآیند انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری، آزاد و… را آغاز نمایند.

نتایج اولیه کنکور سراسری از طریق سایت سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در این آزمون شرکت کرده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج کنکور دی و تیر نسبت به دریافت رتبه و نتایج کسب شده خود اقدام کنند. البته با توجه به آخرین تغییرات کنکور 1402، این تاریخ برای دو نوبت از آزمون پیش رو متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

نوبت اول (دی ماه 1401)

در این نوبت از آزمون که روز های 29 و 30 دی ماه برگزار می شود، انتظار می رود حدود یک ماه بعد یعنی در اواخر بهمن ماه نتایج اولیه آن انتشار یابد تا داوطلبان بتوانند بر آن اساس به انتخاب رشته بپردازند. توجه داشته باشید که حتی در صورت اعلام نتایج اولیه در بهمن ماه، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان این آزمون، همزمان با شرکت کنندگان آزمون تیر ماه انجام خواهد شد.

با توجه به این که هنوز زمان دقیقی برای انتشار نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری 1402، اعلام نشده است، اطلاعات دقیقی در این باره در دست نیست اما به محض مشخص شدن، جزئیات از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره قابل دسترسی می باشد.

نوبت دوم (تیر ماه 1402)

پس از برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری در 14 و 15 تیر ماه 1402، با توجه به روند سال های گذشته پیش بینی می شود تا نتایج اولیه آن در  اواسط مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر گردد. البته تاریخ دقیق این فرآیند هم تا به این لحظه اعلام نشده است اما به محض مشخص شدن موضوع، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

همانگونه که ذکر شد،  نتایج کنکور سراسری دی 1401 و همچنین تیر ماه 1402 به شکل اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به متقاضیان ارائه می شود. داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در موعد مقرر اقدام به طی کردن این مرحله نمایند.

در ادامه مراحل مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 بیان شده است. همچنین شایان ذکر است که داوطلبان قبل از طی کردن مراحل زیر باید شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را به همراه داشته باشند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از کادر سمت راست صفحه

مرحله اول اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

 • انتخاب عبارت “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1402”

مرحله دوم اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

 • انتخاب یکی از سه روش زیر و کلیک بر روی گزینه “جستجو” و در نهایت مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور

روش اول: درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کد امنیتی

روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد پیگیری و کد امنیتی

روش سوم: گنجانیدن شماره پرونده، شماره سریال و کد امنیتی

مرحله سوم اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

داوطلبان پس از انتشار نتایج اولیه نوبت اول و دوم کنکور 1402، می توانند چنانچه در خصوص مواردی همچون عدم اعمال سهمیه ها، اشتباه در محاسبه درصد دروس، عمدم اعمال سوابق تحصیلی و… اعتراض منطقی داشته باشند، با طی نمودن مراحل ذیل بدین طریق اقدام نمایند.

 • به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • کادرهای مشخص شده را تکمیل و سپس با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.) در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402 کلیک کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • اطلاعات خواسته شده شامل پست الکترونیکی، رمز عبور و کدملی خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • همان طور که با فلش به آن اشاره شده بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده (کنکور سراسری) و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 • نوع مشکل خود را از منو مربوطه انتخاب کرده و درخواست خود را در قسمت“پیام” یادداشت کنید. لازم است در متن پیام شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر نمایید. نهایتا بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

آن دسته از افراد که قصد ثبت اعتراض داشته اما به اطلاعات ورود خود دسترسی ندارند، می توانند در مرحله سوم بر روی عبارت “نام کاربری یا رمز عبور را فراموش نموده ام” کلیک کرده و به بازیابی موارد فوق بپردازند.

نکات مهم پس از انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

 • کلیه داوطلبان متقاضی دانشگاه ها بایستی از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه اولیه خود را رویت نمایند و بعد از مشاهده نتایج اکتسابی در صورت تمایل، با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام به ثبت کدرشته محل های خود نمایند.
 •  طبق مصوبات سازمان سنجش، انتخاب رشته دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه سراسری از قبیل روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور و چهار رشته دانشگاه آزاد شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در درگاه همین سازمان انجام می شود.
 • بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند مربوطه را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری 1402 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج اولیه این آزمون که مربوط به کنکور دی ماه می باشد، احتمالا یک ماه پس از برگزاری و در اواخر بهمن ماه منتشر شود.

2- نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 از چه طریق منتشر می شود؟

این نتایج از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده است.

3- برای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 داشتن چه اطلاعاتی لازم است؟

برای مشاهده این نتایج، داشتن شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. سلام کنکور و من خوب نبود،سوابق تحصیلی ثبت نامش شروع شده؟

 2. سلام دخترم کنکور شرکت کرده امسال خیلی استرس داره
  جوابش دقیقا کی میاد؟

 3. سلام میخام واسه کنکور انتخاب رشته کنم الان ولی چرا نمیشه هنوز؟

دریافت مشاوره پیج کنکور