تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

داوطلبانی که در موعد اعلامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کرده اند، اکنون منتظر اعلام نتایج آزمون کتبی خود می باشند، چرا که در کارنامه نتایج اولیه متقاضیان، علاوه بر رتبه قبولی و تراز اکتسابی آن ها، وضعیت مجاز بودن افراد برای انتخاب رشته نیز نمایش داده می شود.

معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری، افراد می توانند در تاریخ مقرر به صورت اینترنتی نتایج خود را از سایت sanjesh.org دریافت کنند و در صورت پذیرش، فرآیند انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و یا آزاد را آغاز نمایند که در ادامه راهنمای جامع زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ و نحوه مشاهده آن ارئه شده است.

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

همان طور که ذکر شد، داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور سراسری۱۴۰۰ در این آزمون شرکت کرده اند، می تواند در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری نسبت به دریافت رتبه و نتایج کسب شده خود اقدام کنند. تاریخ انتشار کارنامه این آزمون هر ساله توسط پایگاه اینترنتی مجری برگزارکننده آن یعنی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان می رسد.

با توجه به روال سال های گذشته، حدودا یک ماه بعد از برگزاری کنکور سراسری، نتایج اولیه آن از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. در سال ۱۴۰۰ نیز این رویه حفظ شد و نتایج در تاریخ 10 مرداد ماه 1400 به صورت الکترونیکی منتشر گردید. متقاضیان با مراجعه به سامانه مربوطه در این تاریخ می توانند نسخه پی دی اف کارنامه خود را دریافت کنند.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰

نتایج اولیه کنکور سراسری به شکل اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان ارائه می شود. داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در موعد مقرر اقدام به طی کردن این مرحله نمایند. در ادامه مراحل مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ بیان شده است. همچنین شایان ذکر است که داوطلبان قبل از طی کردن مراحل زیر باید شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را به همراه داشته باشند.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از کادر سمت راست صفحه

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مرحله اول

  • انتخاب عبارت “کارنامه اعلام تنایج مرحله اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۰”

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مرحله دوم

  • انتخاب یکی از سه روش زیر و کلیک بر روی گزینه “جستجو” و در نهایت مشاهده کارنامه نتایج اولیه کنکور

روش اول: درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد و کد امنیتی

روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد رهگیری، شماره شناسنامه و کد امنیتی

روش سوم: گنجانیدن شماره پرونده، شماره سریال، شماره شناسنامه و کد امنیتی

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مرحله سوم

کلیه داوطلبان متقاضی دانشگاه ها بایستی از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه اولیه خود را رویت نمایند و بعد از مشاهده نتایج اکتسابی در صورت تمایل، با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام به ثبت کدرشته محل های خود نمایند.

همچنین طبق مصوبات سازمان سنجش، انتخاب رشته دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه سراسری از قبیل روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور و چهار رشته دانشگاه آزاد شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در درگاه همین سازمان انجام می شود.

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ داوطلبان انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org فرآیند مربوطه را انجام دهند. نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۰ نیز در حدود یک ماه بعد در دهه دوم شهریور ماه اعلام می گردد. کسانی که در دانشگاه مدنظر پذیرش نهایی شده اند نیز بایستی با مراجعه به سایت دانشگاه محل قبولی از زمان و نحوه ارسال مدارک ثبت نامی اطلاع پیدا کنند.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج اولیه این آزمون در تاریخ 10 مرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

2- نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ از چه طریق منتشر می شود؟

این نتایج از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده است.

3- برای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ داشتن چه اطلاعاتی لازم است؟

برای مشاهده این نتایج، داشتن شماره پرونده و داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰ الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه