تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان و نحوه اعلام نتایج بدون کنکور ارشد آزاد 99
اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

معمولا دانشگاه آزاد، هر ساله از استعدادهای برتر و درخشان مقطع کارشناسی خود، به صورت بدون کنکور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام به عمل می آورد اما در سال 99 علاوه بر پذیرش دانشجویان استعداد درخشان، داوطلبان می توانند بر اساس سوابق دوره کارشناسی خود نیز به صورت بدون آزمون در مقطع ارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شوند.

پذیرش بدون کنکور بر اساس ضوابط خاصی انجام می شود که این شرایط در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد ذکر شده این است، به عنوان مثال یکی از آن ها برای پذیرش استعداد های درخشان این است که داوطلب علوم انسانی باید دارای حداقل معدل  17 و برای رشته های غیر علوم انسانی 16 باشد.

همچنین تعداد نیمسال های تحصیلی فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته از 8 ترم بیشتر نباشد و تعداد نیمسال های تحصیلی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته نیز بیش از 4 ترم نشود. حال کسانی که در این دوره از پذیرش ثبت نام کرده اند، مشتاق دریافت نتایج خود می باشند که در این مقاله زمان انتشار و همچنین نحوه دریافت نتایج شرح داده شده است.

نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه 99 منتشر شد.

زمان انتشار نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، از دو طریق پذیرش بر اساس معدل دوره تحصیلی کارشناسی و یا استعداد درخشان، می توانند در زمان مقرر نسبت بهثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند که تاریخ اعلام نتایج هر یک از این فرآیند ها متفاوت می باشد. در ادامه این مقاله نیز می توانید با زمان دریافت نتایج و همچنین نحوه مشاهده آن به صورت اینترنتی آشنا شوید.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان

کسانی که دارای سهمیه استعداد های درخشان هستند، می توانند مطابق با ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و بدون گذراندن مرحله آزمون، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد دانشجو شوند.

پس از ثبت نام، داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج از وضعیت پذیرش خود مطلع شوند که نتایج نهایی ثبت نام و انتخاب رشته ارشد بدون کنکور 99 دانشگاه آزاد (استعداد های درخشان) سال جاری همزمان با نتایج کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد در روز جمعه 9 آبان ماه 99، منتشر گشت.

البته با توجه به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت،‏ داوطلبان استعداد های درخشان که در بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت بدون آزمون در رشته های پزشکی و غیرپزشکی اقدام نموده بودند نیز می توانند در تاریخ 29 بهمن ماه 99 نتایج خود را به صورت اینترنتی از سایت مرکز سنجش‏، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

همان طور که می دانید علاوه بر استعداد های درخشان، امکان تحصیل متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون شرکت در کنکور ارشد و بر اساس سوابق تحصیلی فراهم می باشد. بنابراین افرادی که میخواهند از طریق معدل دوره کارشناسی خود در رشته های بدون کنکور آزاد دانشجو شوند، می بایست با در دست داشتن مدارک لازم به صورت اینترنتی ثبت نام خود را در سایت مربوطه به اتمام برسانند.

اما این فرآیند نام نویسی به معنای پذیرش قطعی متقاضی نمی باشد و داوطلب می بایست در زمان اعلام نتایج با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد نمودن اطلاعات لازم، نتایج خود را به صورت آنلاین دریافت نماید.

نتایح مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه 99 منتشر شد، در نتیجه داوطلبان می توانند در این زمان اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد، از قبولی یا عدم قبولی خود در واحد دانشگاهی مورد نظر به صورت اینترنتی آگاه شوند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

نحوه مشاهده نتایج برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد های درخشان متفاوت می باشد و از طریق دو سایت جداگانه سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود. جهت اطلاع از نحوه دریافت نتایج تا تا پایان این مقاله با ایران مشاوره باشید.

نحوه مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان

داوطلبان استعداد درخشانی که در این پذیرش شرکت کرده اند، می بایست برای مشاهده کارنامه خود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و مطابق مراحل گفته شده در راهنمای زیر نسبت به دریافت نتایج دوره بدون آزمون (استعداد های درخشان) اقدام نمایند.

  • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399” (ویژه استعدادهای درخشان) کلیک کنید.

مرحله اول اعلام نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • به صفحه ای منتقل می شوید که لازم است اطلاعات کاربری خود (کدملی، شماره شناسنامه، سال تولد و مجموعه رشته تحصیلی خود) را وارد نمایید و سپس کلید “ورود” را بفشارید تا دسترسی به کارنامه برای شما ایجاد گردد.

مرحله دوم اعلام نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نحوه مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

همان طور که ذکر شد، ثبت نام کنندگان مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، جهت مشاهده نتایج می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با درج نمودن اطلاعات شخصی خود نسبت به دریافت آن به صورت اینترنتی اقدام نمایند که مراحل آن به صورت تصویری در ادامه ذکر شده اند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و از منوی راست، عبارت “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

  • سپس روی لینک فعال مشاهده نتایج تحت عنوان “اعلام نتیجه پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته – سال 1399” کلیک کنید تا به سامانه دریافت نتایج مربوطه منتقل شوید.

مرحله دوم مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

  • برای مشاهده نتایج می توانید از دو روش “جستجوی نتیجه با اطلاعات فردی” و یا “جستجو با شماره پرونده”، مطابق با اطلاعاتی که در دسترس دارید، اقدام نمایید و بعد از درج موارد لازم، با فشردن عبارت “مشاهده نتیجه” از وضعیت پذیرش خود آگاه شوید.
  1. روش اول: نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و عبارت امنیتی
  2. روش دوم: شماره پرونده، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی

مرحله سوم مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

به طور معمول، احتمال بروز خطا و اشتباه در چنین فرآیند مهمی بسیار کم می باشد اما دانشگاه آزاد امکانی را فراهم کرده است که بر مبنای آن اگر داوطلبی واقعا مطمئن باشد که اشتباهی در نتایج اعلام شده رخ داده است، با استفاده از راه های ارتباطی این دانشگاه درخواست خود را اعلام کند. بر همین اساس شرکت کنندگانی که نسبت به نتایج معترض باشند، می توانند با مراجعه به “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” به نشانی seda.iau.ac.ir اعتراض خود را ثبت نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعداد های درخشان) بهمن ماه 99 چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایج این فرآیند در روز چهارشنبه مورخ 29 بهمن ماه 99 منتشر شد.

2- نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) 99 را چگونه می توان دریافت کرد؟

داوطلبان می توانند مطابق با مراحلی که در این مقاله ذکر شده است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نتایج خود را دریافت نمایند.

3- نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعدادهای درخشان) 99 را از طریق کدام سایت می توان مشاهده نمود؟

سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد