تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99

تاریخ اعلام نتایج پذیرفته شدگان علمی کاربردی 99
اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99

جذب دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد و تمام رشته های تحصیلی این دانشگاه به صورت بدون آزمون ارائه می شوند. دانشگاه علمی کاربردی در هر دو نیمسال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه، از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد و متقاضیان مهر ماه می توانند با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور، نتایج خود را مشاهده کنند. نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه نیز به صورت حضوری قابل دریافت می باشد.

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه به صورت حضوری از طریق دانشگاه اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

همان طور که می دانید دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد. کسانی که در مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده اند؛ می توانند در زمان بندی مشخص از نتایج خود باخبر شوند.

زمان اعلام نتایج مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی

با گذشت چند هفته پس از فرآیند ثبت نام در دوره های علمی کاربردی و در تاریخ 7 آبان ماه 99، کارنامه داوطلبان دوره کاردانی منتشر شد. کسانی که متقاضی ثبت نام در رشته های ورودی مهر ماه (نیسمال اول) دانشگاه علمی کاربردی می باشند، بایستی از تاریخ 11 آبان ماه 99 و در  سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

همچنین نتایج دوره کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در تاریخ 12 آبان ماه 99 در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفت. بنابراین افراد می توانستند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت نتایج خود اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی

کسانی که می خواهند در نیمسال دوم، تحصیل خود را در رشته موردنظر دانشگاه علمی کاربردی آغاز نمایند، می بایست در مرحله پذیرش بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. از آن جایی که این دوره از پذیرش برای سال 99 به صورت حضوری بوده، نمی توان تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج مشخص نمود چرا که زمان بندی مشخصی برای آن وجود ندارد.

اما به احتمال زیاد این نتایج در اسفند ماه در دسترس داوطلبان قرار گیرد بنابراین، متقاضیان می توانند از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی موردنظر خود از وضعیت پذیرش باخبر شوند و تحصیل خود را مطابق با زمانبندی اعلام شده در دانشگاه شروع نمایند.

نحوه مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی 99

در صورتی که فرآیند نام نویسی افراد در مقاطع مختلف دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی و  از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت گیرد (مانند پذیرش مهر ماه) دریافت کارنامه داوطلبان نیز از وبگاه اینترنتی این سازمان و مطابق با مراحل ذیل امکان پذیر خواهد بود.

 • صفحه اصلی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و گزینه “جامع علمی کاربردی” از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت را انتخاب کنید.مرحله اول مشاهده نتایج مقطع کاردانی داشگاه علمی کاربردی 99
 • حال در صفحه جدید با توجه به مقطع مورد نظر خود بایستی بر روی یکی از لینک های “اعلام نتیجه دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی-کاربردی مهر ماه سال 1399” یا “اعلام نتیجه دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی-کاربردی مهر ماه سال 1399” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج مقطع کاردانی و کارشناسی داشگاه علمی کاربردی 99

 • در صورتی که سامانه اعلام نتیجه مقطع کاردانی را انتخاب کرده باشید، با یکی از دو روشی شماره پرونده و شماره شناسنامه یا نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد می توانید کارنامه خود را دریافت نمایید و سپس با انتخاب گزینه “مشاهده نتیجه”، نتایج خود در انتخاب رشته را مشاهده کنید.
 • چنانچه عبارت مربوط به دوره کارشناسی ناپیوسته را انتخاب کرده اید، جهت مشاهده نتایج با یکی از دو روش مذکور در مرحله قبلی و فشردن کلید “مشاهده نتیجه” کارنامه اینترنتی شما برایتان قابل مشاهده خواهد شد.

مرحله چهارم مشاهده نتایج مقطع کارشناسی داشگاه علمی کاربردی 99

شماره پرونده همه داوطلبان، در رسید ثبت نامی درج شده است و در صورت عدم دسترسی به آن، می توان درخواست بازیابی شماره پرونده را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مطرح نمود.

همچنین همان طور که ذکر شد، اگر متقاضیان به صورت فیزیکی به دانشگاه مراجعه نمایند و اقدامات لازم را در جهت ثبت نام به انجام برسانند (مانند پذیرش بهمن ماه)، می بایست از نتایج و وضعیت قطعی قبولی خود از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر آگاه شوند.

پس از اعلام  نتایج بدون کنکور علمی کاربردی برای پذیرش مهر ماه، داوطلبانی که در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شده اند، بایستی با تهیه مدارک ثبت نام علمی کاربردی به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام حضوری خود را انجام دهند. در صورتی که ظرفیت رشته ها در هر دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه تکمیل نگردد، دانشگاه علمی کاربردی لیستی از رشته های مزبور را منتشر می کند و داوطلبانی که در زمان ثبت نام اولیه پذیرفته نشده اند یا از رشته قبولی خود رضایت ندارند، می توانند با شرکت در طرح تکمیل ظرفیت علمی کاربردی، شانس پذیرش خود را مجددا امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- نتایج دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول 99 در چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج کاردانی دانشگاه های علمی کاربردی در روز 7 آبان ماه 99 و نتایج کارشناسی آن در 12 آبان ماه 99 اعلام شد.

2- نتایج مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی از طریق چه سامانه ای منتشر می شود؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی سنجش آموزش کشور نتایج پذیرش یا عدم پذیرش خود در رشته های انتخابی را مشاهده نمایند.

3- چگونه می توانیم فرآیند ثبت نام نهایی خود در دانشگاه های علمی کاربردی برای نیمسال مهر ماه را به انجام برسانیم؟

داوطلبان پذیرفته شده موسسات علمی کاربردی می بایست به سامانه هم آوا مراجعه نمایند و فرآیند ثبت نامی خود را طی نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام .اینترنتی برای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم.
  کی اعلام میکنن؟؟؟؟

 2. Avatar

  سلام من رشته ام تجربیه
  کنکور تجربی دادم
  میخوام از هم از طریق رشته ام که تجربیه براساس سوابق انتخاب رشته کنم هم از طریق رشته علمی کاربردی و هم فنی
  میتونم ایا؟؟؟؟

دریافت مشاوره