سه شنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99
انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به اینکه فقط یک آزمون برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد برگزار می شود ، انتخاب رشته برای شرکت کنندگان در این آزمون به صورت جداگانه و در سامانه های مربوط به این دانشگاه ها انجام می گیرد. داوطلبان آزمون دکتری ، با دریافت کارنامه اولیه خود می توانند نتایج شرکت در این آزمون را مشاهده نمایند.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه تمامی داوطلبان درج شده است تا علاقمندان بتوانند توسط این کد در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند. البته داوطلبانی که در دوره های دانشگاه های سراسری (روزانه و غیر روزانه یا شهریه پرداز) نیز مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند شانس خود را برای قبولی در آن ها امتحان نمایند.

با توجه به حساسیت انتخاب رشته دکتری 99 ، اطلاع از شرایط و ضوابط ، زمان و نحوه انتخاب رشته و همچنین نکات مهم در انجام آن از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل برای سهولت در انجام این امر ، مراحل انجام انتخاب رشته آزمون دکتری را در این مقاله به نگارش در آورده ایم.

داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود ، مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در نیمه دوم اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

کارنامه اولیه شرکت کنندگان در اواخر فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که داوطلبان می توانند کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را از انتهای کارنامه خود که در کادر قرمز رنگ درج شده است دریافت کنند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 در اوایل اردیبهشت ماه در سایت Azmoon.org انجام می گیرد.

تمامی داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده و کد دسترسی به دانشگاه آزاد را دریافت کرده اند می توانند در انتخاب رشته این دانشگاه شرکت نمایند. متقاضیان برای ورود به سامانه انتخاب رشته ملزم به پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد هستند. با وارد کردن کد دسترسی ، می بایست مبلغ تعیین شده را واریز و شماره سریال پرداخت دریافت نمایند.

علاقمندان می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنند. به دلیل اهمیت زیاد انتخاب رشته در پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان و همچنین به دلیل ظرفیت کم پذیرش در دوره دکتری تخصصی ، داوطلبان باید در انتخاب رشته نهایت دقت را داشته باشند و حتما از افراد با تجربه که در این زمینه علم و دانش کافی دارد کمک بگیرند. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره نیز در این زمینه مشاوره های تخصصی ارائه می دهد که علاقمندان می توانند از طریق تماس با این مرکز به کمک مشاوران مجرب یک انتخاب رشته درست و مطمئن را انجام دهند.

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و قصد دارند در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند پیش از انجام انتخاب رشته ، می بایست دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 را از سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دریافت نمایند. تمامی اطلاعات مهم و مورد نیاز برای انجام انتخاب رشته در این دفترچه درج شده است. برای دریافت این دفترچه ، در کادر پایین بر روی لینک آن کلیک نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری
دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 98

 فهرست رشته محل های جدید آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 99

(به محض انتشار لینک فعال می شود.)

مراحل انجام انتخاب رشته به شرح زیر می باشد:

  • مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی azmoon.org .

گام اول

  • وارد کردن شناسه و رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته (همان کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است.)

گام دوم

  • با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد.
  • اکنون می توانید اقدام به انتخاب 80 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود نمایید.
  • در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر خود حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک شماره پیگیری از سایت دریافت نمایید. بدیهی است در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده اند و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

بعد از پایان زمان انتخاب رشته داوطلبان بی صبرانه منتظر نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 هستند. با انتشار کارنامه انتخاب رشته ، از برخی داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 دعوت می شود. برای اطلاع از شرایط و نحوه مصاحبه همچنین هزینه مصاحبه دکتری آزاد می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- تعداد انتخاب های مجاز برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چقدر می باشد؟

داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد می توانند حداکثر 80 کدرشته محل را در زمان انتخاب رشته به ثبت برسانند.

2- هزینه انتخاب رشته دکتری چگونه باید پرداخت شود؟

داوطلبان باید در زمان انتخاب رشته با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد ، نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنند.

3- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه تاریخی انجام می شود؟

با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ، داوطلبانی که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده اند می بایست در نیمه اول اردیبهشت ماه 99 نسبت به ثبت کدرشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره