تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

با توجه به این که فقط یک آزمون دکتری برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود، انتخاب رشته برای شرکت کنندگان این آزمون به صورت جداگانه و از طریق سامانه های مربوط به هر یک از این دانشگاه ها انجام می گیرد. با اعلام نتایج آزمون دکتری 99، شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه اولیه خود را مشاهده نمایند.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه تمامی داوطلبان درج شده است تا علاقه مندان بتوانند توسط این کد در “سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد” اقدام به انتخاب رشته نمایند. البته داوطلبانی که در دوره های دانشگاه های سراسری (روزانه، غیر روزانه یا شهریه پرداز) نیز مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند شانس خود را برای قبولی در آن ها امتحان نمایند.

با توجه به حساسیت انتخاب رشته دکتری 99، اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه، زمان و نحوه انتخاب رشته و همچنین نکات مهم در انجام آن از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل برای سهولت در انجام این امر، مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری را در این مقاله به نگارش در آورده ایم.

داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند چند روز پس از اعلام نتایج اولیه با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

در فاصله زمانی تقریبا دو ماهه پس از زمان برگزاری آزمون دکتری 99، نتایج اولیه آن بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد که داوطلبان می توانند کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را از انتهای کارنامه خود (کادر قرمز رنگ) دریافت کنند. فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه شرکت کنندگان آغاز می گردد.

تمامی داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده و کد دسترسی به دانشگاه آزاد را دریافت کرده اند، می توانند از تاریخ 3 شهریور ماه 99 در انتخاب رشته این دانشگاه شرکت نمایند. با توجه به اتمام این مهلت تا 10 شهریور ماه 99، این زمان تا پایان روز سه شنبه 11 شهریور 99 تمدید گردید. متقاضیان برای ورود به سامانه انتخاب رشته ملزم به پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 هستند و می بایست از طریق سایت azmoon.org، مبلغ تعیین شده را واریز کرده و شماره سریال پرداخت دریافت نمایند.

علاقه مندان می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنند. به دلیل اهمیت زیاد انتخاب رشته در پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان و همچنین به دلیل ظرفیت کم پذیرش در دوره دکتری تخصصی، داوطلبان باید در انتخاب رشته خود نهایت دقت را داشته باشند و حتما از افراد با تجربه که در این زمینه علم و دانش کافی دارد کمک بگیرند. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره نیز در این زمینه مشاوره های تخصصی ارائه می دهد که علاقه مندان می توانند از طریق تماس با این مرکز و با کمک مشاوران مجرب آن، یک انتخاب رشته درست و مطمئن را انجام دهند.

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و قصد دارند در مقطع دکتری دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند، لازم است پیش از انجام انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 را از “سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد” دریافت نمایند. تمامی اطلاعات مهم و مورد نیاز برای انجام انتخاب رشته در این دفترچه درج شده است.

با توجه به عدم انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سال 99 تا به این لحظه، لینک دانلود دفترچه سال گذشته را به منظور آشنایی بیشتر شما عزیزان با شرایط و ضوابط مربوطه، در جدول زیر قرار داده ایم. به محض انتشار دفترچه آزمون سال 99، لینک مرتبط با آن در این جدول فعال خواهد شد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری
دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 99

(برای دریافت دفترچه بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

پس از پرداخت هزینه مورد نیاز و استخراج کد رشته های مورد نظر خود از دفترچه فوق می توانید مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام برسانید.

  • مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی azmoon.org

گام اول

  • وارد کردن شناسه، رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته (همان کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است.)

گام دوم

  • با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد.
  • اکنون می توانید نسبت به انتخاب 80 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود اقدام نمایید.
  • در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر، حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک “شماره پیگیری” از سایت دریافت کنید. بدیهی است که در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

بعد از پایان زمان انتخاب رشته، داوطلبان بی صبرانه منتظر نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 هستند تا در صورت پذیرش بتوانند سایر مراحل آزمون یعنی مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی را نیز به انجام برسانند. با انتشار کارنامه انتخاب رشته، از پذیرفته شدگان به صورت چند برابر ظرفیت برای حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 دعوت به عمل می آید. برای اطلاع از شرایط و نحوه برگزاری این مصاحبه و همچنین هزینه مصاحبه دکتری آزاد 99 می توانید روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

تا کنون 33427 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

سوالات متداول

1- تعداد انتخاب های مجاز برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چقدر می باشد؟

داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را در زمان انتخاب رشته به ثبت برسانند.

2- هزینه انتخاب رشته دکتری به چه صورت باید پرداخت شود؟

داوطلبان باید در زمان انتخاب رشته با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایند.

3- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در چه زمانی انجام می پذیرد؟

چند روز پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبانی که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده اند می بایست نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره