خانه دکتری انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401
انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که علاقه دارند در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل در مقطع دکتری بپردازند، لازم است بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. این فرآیند در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد و متقاضیانی که در یکی از رشته های این دانشگاه پذیرفته شوند، در صورت تمایل می توانند به انجام ثبت نام در محل قبولی بپردازند و در آن مشغول به تحصیل شوند. با توجه به حساسیت انتخاب رشته دکتری قصد داریم اطلاعاتی را از شرایط، زمان و نحوه انتخاب رشته در اختیار شما قرار دهیم.

لینک مستقیم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

عدم مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش تلقی می گردد.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

در فاصله زمانی تقریبا دو ماهه پس از زمان برگزاری آزمون دکتری، نتایج اولیه آن بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای آن (کادر قرمز رنگ) درج شده است. این کد برای انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد که پس از دریافت کارنامه اولیه شرکت کنندگان آغاز می گردد، مورد نیاز می باشد. بدیهی است که برای متقاضیان مردود این کد نمایش داده نخواهد شد.

علاقه مندانی که در آزمون دکتری سال 1401 شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در بازه زمانی 25 فروردین الی 5 اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اقدامات لازم در راستای انتخاب رشته به انجام برسانند. قابل ذکر است که متقاضیان مجاز به ثبت حداکثر 80 کد رشته محل در فرم مربوطه می باشند. البته لازم به ذکر است که این بازه زمانی تا روز جمعه مورخ 9 اردیبهشت ماه تمدید شد.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و قصد دارند در مقطع دکتری دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند، لازم است پیش از انجام انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد را از سایت مربوطه دریافت و مطالعه نمایند. چرا که تمامی اطلاعات مهم و مورد نیاز برای فرآیند مذکور در این دفترچه درج شده است. همچنین می توانید با کلیک روی لینک موجود در جدول زیر، فایل pdf دفترچه مذکور را دریافت نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 1401
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

پس از این که دفترچه را با دقت بررسی کرده و لیستی از رشته های مورد نظر خود تهیه نمودید، می توانید با طی کردن مراحل زیر، آن ها را به ثبت برسانید.

  • به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید. سپس لینک “سامانه انتخاب رشته دکتری تخصصی سال 1401” را بفشارید.

مرحله اول انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • اطلاعات خواسته شده شامل (کد دسترسی 7 رقمی و کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی) را در کادرهای مربوطه درج کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • به صفحه ای هدایت می شوید که در آن اطلاعات شما نمایش داده شده است. در صورتی که آن ها را تایید می کنید، باید با فشردن دکمه “پرداخت” به درگاه الکترونیکی سامانه منتقل شده و هزینه انتخاب رشته را واریز نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • در این مرحله لازم است اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادرهای مشخص شده درج نموده و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

اکنون می توانید نسبت به انتخاب 80 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود اقدام نمایید. در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر، حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک “شماره پیگیری” از سایت دریافت کنید. بدیهی است که در صورت عدم دریافت کد پیگیری، انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

مهم ترین امر در انجام امر انتخاب رشته، چینش کد رشته محل ها بر اساس آگاهی از نحوه و اصول صحیح آن می باشد. یکی از راه هایی که به شما کمک می کند تا انتخاب های خود را به طرز درست و منطقی تری انجام دهید، استفاده از نرم افزار تخمین رتبه دکتری 1401  می باشد. این نرم افزار با توجه به کارنامه داوطلبانی که سال گذشته در آزمون شرکت کرده اند، تنظیم شده است. نرم افزار تخمین رتبه موجب می شود تا متقاضیان با مقایسه رتبه خود با رتبه و نتیجه اکتسابی شرکت کنندگان دوره گذشته، به طور حدودی رشته محل قبولی خود را پیش بینی کنند.

یکی دیگر از روش های انتخاب رشته مطلوب، چینش کد رشته محل های مورد نظر بر اساس علاقه و اولویت های داوطلبان می باشد. رشته های مورد علاقه خود را به عنوان انتخاب های اول قرار دهید، حتی اگر با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، امکان قبولی شما در این رشته ها بسیار کم است. انتخاب های دوم باید رشته هایی باشند که فکر می کنید احتمال قبولی بیشتری در آن ها دارید. در بخش آخر نیز کد رشته هایی را که امکان پذیرش شما در آن ها بسیار بالا است انتخاب نمایید.

به فاصله چند ماه پس از اتمام مراحل انتخاب رشته، نتایج آن از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام می گردد. داوطلبانی که بر اساس نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 در یکی از انتخاب های خود پذیرفته شده اند، می بایست در زمانی که دانشگاه محل قبولی تعیین می نماید، برای شرکت در فرآیند مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 حضور یابند.

تا کنون 321536 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

سوالات متداول

1- انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 در چه زمانی انجام می پذیرد؟

این فرآیند در بازه زمانی 25 فروردین الی 5 اردیبهشت ماه سال جاری انجام می شد که تا روز جمعه مورخ 9 اردیبهشت ماه تمدید شد.

2- جهت انجام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 از چه طریقی باید اقدام کنیم؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می گیرد.

3- تعداد انتخاب های مجاز برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 چقدر می باشد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را در زمان انتخاب رشته آزمون این دانشگاه به ثبت برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری