پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

مشاوره انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 99
انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله اقدام به برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی می کند تا از این طریق فارغ التحصیلان دوره های کاردانی بتوانند به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ادامه دهند. دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیرانتفاعی ، آزاد و … در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب می کنند ، ولی با توجه به تغییر شیوه پذیرش دانشجو در این مقطع ، از این پس داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکور نیز انتخاب رشته نمایند. البته لازم به ذکر است که برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی و دانشگاه های روزانه پرمتقاضی ، شرکت در کنکور الزامی می باشد و داوطلب باید حد نصاب نمره لازم برای پذیرش در این رشته ها را کسب نماید.

کلیه داوطلبانی که در جلسه آزمون کاردانی به کارشناسی رشته های علوم آزمایشگاهی ، مامایی ، بهداشت عمومی ، هوشبری و تکنولوژی اتاق عمل حاضر شدند می توانند در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اقدام نمایند. پذیرش دانشجو در این مرحله منحصراٌ براساس نمره کل داوطلب در کنکور و تاثیر سهمیه ثبت نامی و اولویت های انتخابی فرد می باشد.

ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی به صورت همزمان و از طریق سایت سنجش انجام می شود.

زمان و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99

در رابطه با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی باید به اطلاعتان برسانیم زمان ثبت نام از تاریخ 17 تا 27 اردیبهشت ماه 99 و نیز از روز 25 الی 31 خرداد ماه می باشد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، انتخاب رشته خود را انجام دهند. نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی همزمان انجام می گیرد و داوطلب باید در زمان ثبت نام ، کد رشته های مورد علاقه خود را در فرم ثبت نام درج نماید. داوطلبان می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را از رشته های با آزمون و بدون آزمون مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، انتخاب کنند ولی پذیرش در رشته های با آزمون منوط به شرکت در کنکور می باشد. در واقع داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی را دارند ، می توانند از رشته های هر دو دوره بدون کنکور و با کنکور انتخاب کنند.

مراحل انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی شامل تمامی اطلاعات لازم برای انتخاب رشته می باشد همچنین لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور کاردانی به کارشناسی در داخل این دفترچه قرار دارد. داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر انتخاب رشته خود را انجام دهند:

 1. ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دانلود دفترچه از لینک قرار داده شده و انتخاب کد رشته های مورد نظر
 3. واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق لینک خرید کارت اعتباری (در صورت تمایل به انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی باید کارت اعتباری جداگانه تهیه نمایید)
 4. کلیک بر روی گزینه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی و دریافت فرم انتخاب رشته
 5. درج کردن رشته های انتخابی در فرم ثبت نام
 6. کلیک بر گزینه تایید نهایی و تهیه پرینت از فرم ثبت نام

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

مراحل انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99
مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99

با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی همزمان انجام می گیرد ، لازم است کلیه داوطلبان قبل از اقدام به انتخاب رشته ، شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را در نظر بگیرند. شرایط به شرح ذیل می باشد:

 • داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران می باشند ، بایستی برای استفاده از سهمیه خود به ارگان های ذیربط مراجعه نمایند و کدپیگیری 12 رقمی را دریافت کنند.
 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش داوطلب بسیار تاثیرگذار است و 30 درصد از ظرفیت رشته محل ها به داوطلبان دارای این سهمیه اختصاص دارد. (25 درصد از ظرفیت رشته محل ها به همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ها ، آزادگان ، همسر و فرزندان آن ها ، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها تعلق می گیرد ، همچنین 5 درصد از ظرفیت رشته محل ها به جانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه ، اختصاص دارد )
 • این سهمیه به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به رزمندگان ، تعلق می گیرد.
 • با توجه به مندرجات دفترچه ، 60 تا 80 درصد ظرفیت رشته های دانشگاه نوبت دوم ، به داوطلبان بومی اختصاص دارد.
 • کد رشته محل های نیمسال اول تحصیلی مختص به داوطلبانی است که حداکثر تا 31 شهریور 99 فارغ التحصیل شوند و آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ موفق به دریافت مدرک کاردانی خود نمی شوند ، فقط می توانند از رشته های ارائه شده در نیمسال دوم تحصیلی انتخاب کنند.
 • دارندگان مدرک کاردانی رشته های علوم پزشکی که تا تاریخ 31 شهریور 99 یا 30 بهمن 99 نمی توانند طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند ، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند و باقی مراحل طرح تعهد خدمت خود را پس از فارغ التحصیلی ادامه دهند.
 • برای ثبت نام رشته های علوم پزشکی ، ارائه مدرک کاردانی مرتبط الزامی است.
 • داوطلبانی که در رشته های غیرمرتبط با مدرک کاردانی خود انتخاب رشته می کنند ، بایستی با تقبل هزینه دروس جبرانی را بگذرانند.

با توجه به آن که کد رشته های درج شده در فرم پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی قابل تغییر یا تعویض نمی باشد ، لذا به کلیه داوطلبان توصیه می شود با تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد ، از خطا های احتمالی به وجود آمده در زمان تکمیل فرم ثبت نام اصلی جلوگیری کنند.

شرایط ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی

ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که در این بخش سعی می کنیم به مهمترین آن ها بپردازیم. این شرایط عبارتنداز :

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم احراز فساد اخلاقی
 4. داشتن توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. داوطلب بایستی دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
 2. پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل ، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
 3. دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.
 4. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 98 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 99 شرکت کنند ، تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه (غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان ، دانشگاه آزاد ، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
 5. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 98 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی ، غیرانتفاعی ، نوبت دوم (شبانه) ، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه (برای متقاضیان آقا) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 99 شرکت کنند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دوره های بدون آزمون و با آزمون کاردانی به کارشناسی مشترک می باشد و داوطلبان می توانند برای اطلاع از اینکه رشته های مورد نظرشان در کدام واحد دانشگاهی ارائه شده است و یا ظرفیت پذیرش هر رشته به چه صورت می باشد ، دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی را از سایت سنجش دریافت کنند. داوطلبانی که آزمون کاردانی به کارشناسی رشته های علوم آزمایشگاهی ، مامایی ، بهداشت عمومی ، هوشبری و تکنولوژی اتاق عمل شرکت نموده اند مجاز به انتخاب رشته بهمن ماه رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد می باشند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 99

(برای دانلود دفترچه ، بر روی لینک کلیک کنید)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. Avatar

  باسلام لطفا پاسخ بنده را بدهید ممنون میشم دخترم کاردانی با معدل ۱۶ در رشته فلسفه گذرانده اما میخواهد در رشته هوشبری ادامه تحصیل بدهد ۱- ایا امکان دارد تغییر رشته بدهد لطفا مراحل ومشاوره از ما دریغ نکنید

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید من یه سوال تاثیر بومی چقدر در قبولی بعدش من بومی اصفهانم زدم بومی اصفهان و محل کنکور و ادرس خونه را همدان زدم چون ساکن همدانم میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاره؟ واسه بومی بودنم؟
  سوال دیگه در مورد الویت هاست من الویت اولم زدم ورودی مهر اصفهان دوم زدم ورودی مهر همدان سوم هم ورودی بهمن اصفهان من الان ناراحت و پشیمونم فکر میکنن با این کارم احتمالش خیلی پایین اومده باشه اصفهان قبول بشم اخه سطح دانشگاه همدان پایین هست و خیلی اسونه قبولی و اصفهان سخت یکی از دوستام گفت تو شانست واسه الویت بهمن اصفهان زیاد بود ولی الان خرابکردی یه راهنمایی کلی میکنید چند روز دیگه کنکور دارم

 3. Avatar

  سلام. من توی کنکور شرکت نکردم.اما الان دیدم که کسایی هم که شرکت نکردن با دریافت کارت اعتباری میتونن انتخاب رشته کنند. اگر که امکانش هست من رو راهنمایی کنید
  من کاردانی رو خوندم و اگر بشه میخوام ارشد بخونم.پیوسته. اگر که نمیشه کارشناسی. رشتم هم عکاسی عست

  • ایران مشاوره

   با سلام. زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی تمدید شده است و تا دو تیر ماه امکان ثبت نام وجود دارد. شما حتما باید اول کارشناسی رو تموم کنید تا بتوانید در مقطع ارشد هم تحصیل کنید.

 4. Avatar

  سلام
  من کاردانی دامپزشکی خواندم میخواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی تغیر رشته بدم و اگر میشود در چه رشته ای میشود و اگر نه باید در کدام رشته شرکت کنم

دریافت مشاوره