تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

مشاوره انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 1400
انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله اقدام به برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی با هدف ارزیابی داوطلبانی که در دوره کاردانی تحصیل کرده و قصد ورود به مقطع را کارشناسی دارند، می نماید. دانشگاه های سراسری در نوبت های روزانه و غیر روزانه و همچنین دانشگاه آزاد به ارائه رشته های با آزمون و بدون آزمون در این مقطع می پردازند. لازم به ذکر است که برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی اعم از علوم آزمایشگاهی، مامایی، بهداشت عمومی، هوشبری و تکنولوژی اتاق عمل و نیز رشته های پرمتقاضی دانشگاه های روزانه، داوطلبان می بایست در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و حدنصاب نمره لازم برای پذیرش در این رشته ها را کسب کنند.

پذیرش دانشجو در این مرحله منحصراٌ براساس نمره کل داوطلب در کنکور و تاثیر سهمیه ثبت نامی و اولویت های انتخابی فرد می باشد.

ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی به صورت همزمان در خرداد ماه 1400 انجام می شود.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

همان طور که اشاره شد، ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و انتخاب رشته آن در یک مرحله انجام می گیرد. بر همین اساس، علاقه مندان می بایست پس از کسب اطلاع کامل از شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 و فراهم نمودن مدارک لازم از روز یکشنبه 23 لغایت یکشنبه 30 خرداد ماه نسبت به نام نویسی و ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در فرم ثبت نام اقدام کنند. در واقع متقاضیان می توانند در بازه زمانی مذکور با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 حداکثر 50 کد رشته محل را از رشته های با آزمون و بدون آزمون مندرج در این دفترچه استخراج کرده و پس از کسب اطمینان نسبت به جینش آن ها بر اساس اولویت های خود، به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوطه بپردازند.

مراحل انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی و با کنکور آن در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون ارائه شده است. بنابراین داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه مذکور اقدام نموده و پس از یادداشت کردن کد رشته های مورد نظر، مطابق با راهنمای زیر فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

 1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از سمت راست صفحه آیکون کاردانی به کارشناسی را انتخاب نمایید.
 2. بر روی لینک فعال “ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1400” کلیک کنید.
 3. پس از ورود به صفحه جدید گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی سمت راست برگزینید.
 4. دکمه مربوط به “سریال اعتباری ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1400” را بفشارید.
 5. اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.
 6. اکنون مشخصات ثبت شده برای شما نمایان می گردد که لازم است پس از تایید آن ها کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
 7. هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود پرداخت نموده و سریال 12 رقمی خریداری شده را یادداشت نمایید.
 8. به صفحه اول بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی” کلیک کنید.
 9. مراحل نام نویسی را ادامه داده و کد رشته محل ها را در فرم انتخاب رشته مربوطه درج نمایید.
 10. بر روی گزینه تایید نهایی کلیک کرده و نسخه چاپی کد رهگیری و شماره پرونده صادر شده از سوی سامانه را دریافت کنید.

شرایط ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبانی که مایل به ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی هستند، می بایست از شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده آگاهی داشته و در صورت دارا بودن کلیه آن ها روند ثبت نام خود را آغاز نمایند. این ضوابط را در فهرست زیر بیان کرده ایم.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم احراز فساد اخلاقی
 4. داشتن توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. دارا بودن مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت ثبت نام در این آزمون الزامی است.
 2. پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
 3. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 99 شرکت کرده و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه قصد شرکت در آزمون سال 1400 را دارند، تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه (غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم) می باشند.
 4. دانشجویان سال آخر مقطع کاردانی می توانند در زمینه خدمت سربازی از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. (ویژه متقاضیان آقا)
 5. پذیرفته شدگان دوره های نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، موسسات غیر دولتی، مجازی و دانشگاه آزاد در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 99، چنانچه مشکل نظام وظیفه نداشته باشند می توانند در کنکور کارشناسی ناپیوسته سال 1400 شرکت کنند. (برای متقاضیان آقا)
 6. داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران می بایست برای استفاده از سهمیه خود به ارگان های ذیربط مراجعه نمایند و کدپیگیری 12 رقمی مربوطه را دریافت کنند.
 7. سهمیه در پذیرش داوطلب بسیار تاثیرگذار است و 30 درصد از ظرفیت رشته محل ها به داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران اختصاص دارد. (25 درصد از ظرفیت رشته محل ها به همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ها، آزادگان، همسر و فرزندان آن ها، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها تعلق می گیرد، همچنین 5 درصد از ظرفیت رشته محل ها به جانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه اختصاص دارد.) این سهمیه به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به رزمندگان تعلق می گیرد.
 8. کد رشته محل های نیمسال اول تحصیلی مختص به داوطلبانی است که حداکثر تا 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شوند و در غیر این صورت فقط می توانند رشته های ارائه شده در نیمسال دوم تحصیلی را انتخاب کنند.
 9. دارندگان مدرک کاردانی رشته های علوم پزشکی که تا تاریخ 31 شهریور 1400 یا 30 بهمن 1400 موفق به اتمام طرح نیروی انسانی خود نمی شوند، به شرط طی باقی مراحل طرح تعهد خدمت خود پس از فارغ التحصیلی، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.
 10. برای شرکت در کنکور رشته های علوم پزشکی ارائه مدرک کاردانی مرتبط الزامی است.
 11. داوطلبانی که در رشته های غیرمرتبط با مدرک کاردانی خود انتخاب رشته می کنند، می بایست با تقبل هزینه، دروس جبرانی را بگذرانند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دوره های بدون آزمون و با آزمون کارشناسی ناپیوسته مشترک می باشد. داوطلبان می توانند برای اطلاع از این که هر یک از رشته ها در کدام واحد دانشگاهی ارائه شده اند و یا ظرفیت پذیرش هر رشته به چه صورت می باشد، این دفترچه را از سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دریافت و مطالعه کنند. با توجه به این که دفترچه سال 1400 هنوز منتشر نشده است، فایل مربوط به دوره گذشته را جهت آشنایی شما با مندرجات آن در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

با توجه به آن که کد رشته های درج شده در فرم انتخاب رشته پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 قابل تغییر یا تعویض نمی باشد، لذا به کلیه داوطلبان توصیه می گردد با تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد، از خطا های احتمالی در هنگام ثبت نام اصلی جلوگیری کنند. انتخاب مناسب ترین منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 و مطالعه آن ها تا روز برگزاری آزمون مهم ترین اقدام برای بالا بردن آمادگی داوطلبان محسوب می گردد. جهت آشنایی با تعدادی از بهترین منابع می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از روز 23 لغایت 30 خرداد ماه انجام می گیرد.

2- داوطلبان چه زمانی می توانند برای انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 اقدام کنند؟

ثبت نام و انتخاب رشته این آزمون همزمان بوده و در 23 تا 30 خرداد ماه 1400 صورت می گیرد.

3- متقاضیان مجاز به انتخاب چند کد رشته در انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته می باشند؟

شرکت کنندگان می توانند حداکثر 50 کد رشته از رشته های با آزمون و یا بدون آزمون را در فرم مربوطه ثبت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. سلام کاردانی نقشه برداری میخونم میتونم برم کارشناسی رشته ایمنی دانشگاه دولتی روزانه یا شبانه بخونم؟

 2. سلام. من میتونم کد رشته محل هر سه گرایش کارشناسی مکانیک رو با اولویت انتخاب کنم یا باید فقط یک گرایش انتخاب کنم!؟؟؟

 3. باسلام لطفا پاسخ بنده را بدهید ممنون میشم دخترم کاردانی با معدل ۱۶ در رشته فلسفه گذرانده اما میخواهد در رشته هوشبری ادامه تحصیل بدهد ۱- ایا امکان دارد تغییر رشته بدهد لطفا مراحل ومشاوره از ما دریغ نکنید

 4. سلام خسته نباشید من یه سوال تاثیر بومی چقدر در قبولی بعدش من بومی اصفهانم زدم بومی اصفهان و محل کنکور و ادرس خونه را همدان زدم چون ساکن همدانم میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاره؟ واسه بومی بودنم؟
  سوال دیگه در مورد الویت هاست من الویت اولم زدم ورودی مهر اصفهان دوم زدم ورودی مهر همدان سوم هم ورودی بهمن اصفهان من الان ناراحت و پشیمونم فکر میکنن با این کارم احتمالش خیلی پایین اومده باشه اصفهان قبول بشم اخه سطح دانشگاه همدان پایین هست و خیلی اسونه قبولی و اصفهان سخت یکی از دوستام گفت تو شانست واسه الویت بهمن اصفهان زیاد بود ولی الان خرابکردی یه راهنمایی کلی میکنید چند روز دیگه کنکور دارم

 5. سلام. من توی کنکور شرکت نکردم.اما الان دیدم که کسایی هم که شرکت نکردن با دریافت کارت اعتباری میتونن انتخاب رشته کنند. اگر که امکانش هست من رو راهنمایی کنید
  من کاردانی رو خوندم و اگر بشه میخوام ارشد بخونم.پیوسته. اگر که نمیشه کارشناسی. رشتم هم عکاسی عست

  • با سلام. زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی تمدید شده است و تا دو تیر ماه امکان ثبت نام وجود دارد. شما حتما باید اول کارشناسی رو تموم کنید تا بتوانید در مقطع ارشد هم تحصیل کنید.

 6. سلام
  من کاردانی دامپزشکی خواندم میخواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی تغیر رشته بدم و اگر میشود در چه رشته ای میشود و اگر نه باید در کدام رشته شرکت کنم

دریافت مشاوره پیج کنکور