تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401
انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله اقدام به برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی با هدف ارزیابی داوطلبانی که در دوره کاردانی تحصیل کرده و قصد ورود به مقطع را کارشناسی دارند، می نماید. دانشگاه های سراسری در نوبت های روزانه و غیر روزانه و همچنین دانشگاه آزاد به ارائه رشته های با آزمون و بدون آزمون در این مقطع می پردازند.

لازم به ذکر است که برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی اعم از علوم آزمایشگاهی، مامایی، بهداشت عمومی، هوشبری و تکنولوژی اتاق عمل و نیز رشته های پرمتقاضی دانشگاه های روزانه، داوطلبان می بایست در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و حدنصاب نمره لازم برای پذیرش در این رشته ها را کسب کنند. پذیرش دانشجو در این مرحله منحصراٌ براساس نمره کل داوطلب در کنکور و تاثیر سهمیه ثبت نامی و اولویت های انتخابی فرد می باشد.

ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی به صورت همزمان انجام می شود.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

همان طور که اشاره شد، ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 و انتخاب رشته آن در یک مرحله انجام می گیرد. بر همین اساس، علاقه مندان می بایست پس از کسب اطلاع کامل از شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 و فراهم نمودن مدارک لازم از روز تاریخ 29 خرداد ماه لغایت 5 تیرماه 1401 نسبت به نام نویسی و ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در فرم ثبت نام اقدام کنند. در واقع متقاضیان می توانند در بازه زمانی مذکور با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 حداکثر 50 کد رشته محل را از رشته های با آزمون و بدون آزمون مندرج در این دفترچه استخراج کرده و پس از کسب اطمینان نسبت به جینش آن ها بر اساس اولویت های خود، به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوطه بپردازند.

مراحل انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 و با کنکور آن در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون ارائه شده است. بنابراین داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه مذکور اقدام نموده و پس از یادداشت کردن کد رشته های مورد نظر، مطابق با راهنمای زیر فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

 1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از سمت راست صفحه آیکون کاردانی به کارشناسی را انتخاب نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 2. بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته  کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1401” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 3. پس از ورود به صفحه جدید گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی سمت راست برگزینید.مرحله سوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 4. دکمه مربوط به “سریال اعتباری ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1401” و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله چهارم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 5. با فشردن کلید”پرداخت” هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود پرداخت نموده و سریال 12 رقمی خریداری شده را یادداشت نمایید.
  مرحله پنجم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 6. به صفحه اول بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی” کلیک کنید و سریال ثبت نام و شماره همراه خود را درج نموده و کلید “تایید” را بفشارید.
  مرحله هفتم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 7. پس از تکمیل فرم مربوطه، کد رهگیری و شماره پرونده صادر شده از سوی سامانه را دریافت کنید.

شرایط ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 1401

داوطلبانی که مایل به ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی هستند، می بایست از شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده آگاهی داشته و در صورت دارا بودن کلیه آن ها روند ثبت نام خود را آغاز نمایند. این ضوابط را در فهرست زیر بیان کرده ایم.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم احراز فساد اخلاقی
 4. داشتن توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. دارا بودن مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت ثبت نام در این آزمون الزامی است.
 2. پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
 3. دانشجویان سال آخر مقطع کاردانی می توانند در زمینه خدمت سربازی از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. (ویژه متقاضیان آقا)
 4. شرکت کنندگان این آزمون باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.
 5. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1400 شرکت کرده اند و در موسسات غیردولتی، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند، (در صورت نبود مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا) می توانند در آزمون سال 1401 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 6. پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1400 در صورت ثبت نام در آزمون سال 1401، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم، غیرانتفاعی و… می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 7. افرادی که در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی قبول شده اند، پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل تعهدی منوط بر خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه نمایند.
 8. چنانچه در هر کدام از مراحل ثبت نام و حتی پس از پذیرفته شدن در آزمون، مشخص گردد که داوطلب دارای شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام نبوده است، از ادامه انجام مراحل و تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می آید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دوره های بدون آزمون و با آزمون کارشناسی ناپیوسته مشترک می باشد. داوطلبان می توانند برای اطلاع از این که هر یک از رشته ها در کدام واحد دانشگاهی ارائه شده اند و یا ظرفیت پذیرش هر رشته به چه صورت می باشد، این دفترچه را از سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 دریافت و مطالعه کنند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

با توجه به آن که کد رشته های درج شده در فرم انتخاب رشته پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 قابل تغییر یا تعویض نمی باشد، لذا به کلیه داوطلبان توصیه می گردد با تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد، از خطا های احتمالی در هنگام ثبت نام اصلی جلوگیری کنند. انتخاب مناسب ترین منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 و مطالعه آن ها تا روز برگزاری آزمون مهم ترین اقدام برای بالا بردن آمادگی داوطلبان محسوب می گردد. جهت آشنایی با تعدادی از بهترین منابع می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از روز 29 خرداد لغایت 5 تیر ماه انجام می گیرد.

2- داوطلبان چه زمانی می توانند برای انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 اقدام کنند؟

ثبت نام و انتخاب رشته این آزمون همزمان بوده و در 29 خرداد لغایت 5 تیر ماه صورت می گیرد.

3- متقاضیان مجاز به انتخاب چند کد رشته در انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته می باشند؟

شرکت کنندگان می توانند حداکثر 50 کد رشته از رشته های با آزمون و یا بدون آزمون را در فرم مربوطه ثبت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۰ نظر

 1. سلام کاردانی نقشه برداری میخونم میتونم برم کارشناسی رشته ایمنی دانشگاه دولتی روزانه یا شبانه بخونم؟

 2. سلام. من میتونم کد رشته محل هر سه گرایش کارشناسی مکانیک رو با اولویت انتخاب کنم یا باید فقط یک گرایش انتخاب کنم!؟؟؟

 3. باسلام لطفا پاسخ بنده را بدهید ممنون میشم دخترم کاردانی با معدل ۱۶ در رشته فلسفه گذرانده اما میخواهد در رشته هوشبری ادامه تحصیل بدهد ۱- ایا امکان دارد تغییر رشته بدهد لطفا مراحل ومشاوره از ما دریغ نکنید

 4. سلام خسته نباشید من یه سوال تاثیر بومی چقدر در قبولی بعدش من بومی اصفهانم زدم بومی اصفهان و محل کنکور و ادرس خونه را همدان زدم چون ساکن همدانم میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاره؟ واسه بومی بودنم؟
  سوال دیگه در مورد الویت هاست من الویت اولم زدم ورودی مهر اصفهان دوم زدم ورودی مهر همدان سوم هم ورودی بهمن اصفهان من الان ناراحت و پشیمونم فکر میکنن با این کارم احتمالش خیلی پایین اومده باشه اصفهان قبول بشم اخه سطح دانشگاه همدان پایین هست و خیلی اسونه قبولی و اصفهان سخت یکی از دوستام گفت تو شانست واسه الویت بهمن اصفهان زیاد بود ولی الان خرابکردی یه راهنمایی کلی میکنید چند روز دیگه کنکور دارم

 5. سلام. من توی کنکور شرکت نکردم.اما الان دیدم که کسایی هم که شرکت نکردن با دریافت کارت اعتباری میتونن انتخاب رشته کنند. اگر که امکانش هست من رو راهنمایی کنید
  من کاردانی رو خوندم و اگر بشه میخوام ارشد بخونم.پیوسته. اگر که نمیشه کارشناسی. رشتم هم عکاسی عست

  • با سلام. زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی تمدید شده است و تا دو تیر ماه امکان ثبت نام وجود دارد. شما حتما باید اول کارشناسی رو تموم کنید تا بتوانید در مقطع ارشد هم تحصیل کنید.

 6. سلام
  من کاردانی دامپزشکی خواندم میخواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی تغیر رشته بدم و اگر میشود در چه رشته ای میشود و اگر نه باید در کدام رشته شرکت کنم

دریافت مشاوره پیج کنکور