چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مطمئنا داوطلبانی که قصد دارند در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی شرکت کنند قبل از این مقطع بارها در انتخاب رشته مقاطع مختلف شرکت کرده اند ولی اهمیت انتخاب رشته در هر مقطع تحصیلی به قدری زیاد است که بیشتر داوطلبان باز هم نیاز به مشاوره را در هر مقطع احساس می کنند. این روزها یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره پرسیده می شود در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97 است. به همین دلیل این مطلب را تحت عنوان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی آماده کرده ایم تا در آن به سوالات پرتکرار داوطلبان پاسخ دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب را مطالعه فرمایید چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیز احساس کردید به مشاوره بیشتری نیاز دارید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

نتایج انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97 نیمه دوم شهریور ماه سال جاری اعلام می گردد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97

در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 لازم به ذکر است که از تاریخ 23 الی 29 اردیبهشت ماه سال جاری با ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور می توانید در این آزمون ثبت نام کنید. نکته مهم این است که انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی انجام می شود. نکته دیگری که لازم است در این بخش به آن بپردازیم این است که داوطلبان شرکت کننده در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 علاوه بر انتخاب رشته محل های با آزمون، می توانند رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب کنند ولی داوطلبانی که در آزمون شرکت نکرده اند فقط مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی خواهند بود. برای این کار لازم است با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی موسسه های غیر انتفاعی، علمی کاربردی و دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

مشاوره انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 97 انجام می شود. توصیه ما به شما داوطلبان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی این است که هنگام انتخاب رشته به سهمیه ها نیز توجه داشته باشید. سهمیه های موثر در کنکور کاردانی به کارشناسی عبارتنداز: سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و سهمیه شاهد که 25 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی به ایثارگران و رزمندگان تعلق می گیرد. این سهمیه به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به رزمندگان، تعلق می گیرد. فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همچنین فرزندان رزمندگانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه ( به صورت داوطلبانه ) داشته اند نیز می توانند از این سهمیه ها استفاده کنند. درصورت کسب شروط مذکور و در نتیجه استفاده از سهمیه های یاد شده می توانید انتخاب رشته ای بهتر جهت قبولی در رشته مورد علاقه تان کسب نمایید. هنگام انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 حداکثر مجاز به انتخاب 50 کد رشته محل خواهید بود. سعی کتید ابتدا رشته ها را بر اساس علاقه اولویت بندی کنید و سپس در فرم انتخاب رشته قرار دهید. بسیاری از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل مدرک کاردانی می باشد که برای تحصیل در این رشته ها الزامی جهت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی وجود ندارد فقط کافیست با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی  شرکت کنید . برای انتخاب رشته های با آزمون باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید. ضمنا جهت انجام مشاوره انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

” جهت دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 97 کلیک کنید. “

شرایط ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که در این بخش سعی می کنیم به مهمترین آن ها بپردازیم. این شرایط عبارتنداز :

شرایط عمومی ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

 1. اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. پذیرش و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم احراز فساد اخلاقی
 4. داشتن توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

 1. داوطلب بایستی دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
 2. داوطلبان دارای مدرک معادل فوق دیپلم ( کاردانی ) می بایست واجد شرایط مندرج در آیین نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر باشند.
 3. پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
 4. دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.
 5. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ( غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
 6. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 96 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی، غیرانتفاعی، نوبت دوم ( شبانه )، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. سلام خسته نباشید من یه سوال تاثیر بومی چقدر در قبولی بعدش من بومی اصفهانم زدم بومی اصفهان و محل کنکور و ادرس خونه را همدان زدم چون ساکن همدانم میخواستم ببینم مشکلی برام پیش نمیاره؟ واسه بومی بودنم؟
  سوال دیگه در مورد الویت هاست من الویت اولم زدم ورودی مهر اصفهان دوم زدم ورودی مهر همدان سوم هم ورودی بهمن اصفهان من الان ناراحت و پشیمونم فکر میکنن با این کارم احتمالش خیلی پایین اومده باشه اصفهان قبول بشم اخه سطح دانشگاه همدان پایین هست و خیلی اسونه قبولی و اصفهان سخت یکی از دوستام گفت تو شانست واسه الویت بهمن اصفهان زیاد بود ولی الان خرابکردی یه راهنمایی کلی میکنید چند روز دیگه کنکور دارم

 2. سلام. من توی کنکور شرکت نکردم.اما الان دیدم که کسایی هم که شرکت نکردن با دریافت کارت اعتباری میتونن انتخاب رشته کنند. اگر که امکانش هست من رو راهنمایی کنید
  من کاردانی رو خوندم و اگر بشه میخوام ارشد بخونم.پیوسته. اگر که نمیشه کارشناسی. رشتم هم عکاسی عست

  • با سلام. زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی تمدید شده است و تا دو تیر ماه امکان ثبت نام وجود دارد. شما حتما باید اول کارشناسی رو تموم کنید تا بتوانید در مقطع ارشد هم تحصیل کنید.

 3. سلام
  من کاردانی دامپزشکی خواندم میخواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی تغیر رشته بدم و اگر میشود در چه رشته ای میشود و اگر نه باید در کدام رشته شرکت کنم

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید