تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی 99 – 1400

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی 99 – 1400

میزان بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی 99 - 1400
بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی 99 – 1400

شاید بتوان به جرات گفت یکی از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان در دوران تحصیل، آمادگی برای امتحانات و نتایج به دست آمده در آن ها می باشد که نقش یک برنامه ریزی درسی صحیح و کاربردی را در این مساله، پررنگ تر از سابق می نماید. نقش مهم یک مدیریت حساب شده و اجرای برنامه ریزی مناسب را می توان در زمان امتحانات، خصوصا برای دانش آموزانی که در طول سال تحصیلی مطالعه چندانی ندارند و بخش اعظم مطالعات خود را به روزهای پایانی و درست قبل از زمان مقرر برای امتحانات، موکول می نمایند، مشاهده نمود.

دانستن برنامه امتحانات نهایی خرداد و این که در هر یک از مواد امتحانی کدام بخش ها مهم تر هستند یا  به کدام قسمت از کتاب درسی بارم بیشتری تعلق می گیرد بسیار حائز اهمیت است و می تواند کمک شایانی به دانش آموزان نماید. دانش آموزان در شرایطی که کاملا بر بارم بندی تعیین شده برای دروس امتحانی خود واقف باشند، کمتر دچار سردرگمی و استرس می شوند و می توانند با مدیریت صحیح زمان، خود را برای موفقیت در امتحانات مربوطه آماده نمایند.

توجه به بارم بندی تعیین شده برای هر یک از دروس امتحانی، می تواند تاثیر مثبتی در نتایج امتحانات دانش آموزان داشته باشد.

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی 99 – 1400

برخی از دروس پایه دوازدهم رشته تجربی اعم از دین و زندگی 3، فارسی 3، علوم اجتماعی (هویت اجتماعی) 3، عربی، زبان قرآن 3، زبان انگلیسی 3، سلامت و بهداشت 3، زیست شناسی 3، شیمی 3، ریاضی 3 و فیزیک 3 به صورت نهایی برگزار می شوند. تفاوت امتحانات نهایی با سایر امتحانات، طراحان سوالات و همچنین به صورت هماهنگ و سراسری برگزار شدن این امتحانات می باشد که ممکن است نگرانی هایی را نیز برای دانش آموزان پیش از برگزاری امتحانات به وجود آورد.

در این بین، قطعا یک برنامه منظم و مناسب و همچنین توجه به بارم مشخص شده و دانستن حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی برای هر یک از دروس، تاثیر بسزایی در موفقیت دانش آموزان خواهد داشت. در جداول زیر به ارائه بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی به تفکیک هر یک از دروس، می پردازیم. همچنین به دلیل وجود ویروس کرونا، امتحانات نهایی پایه دوازدهم سال 1400 برای مناطق عادی، زرد و قرمز به صورت جداگانه بارم بندی شده است.

بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق عادی سال تحصیلی 99 – 1400
دانلود فایل بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق عادی رشته تجربی

(به منظور دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق زرد سال تحصیلی 99 – 1400
دانلود فایل بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق زرد رشته تجربی

(به منظور دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق قرمز سال تحصیلی 99 – 1400
دانلود فایل بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم مناطق قرمز رشته تجربی

(به منظور دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

میزان نمرات و بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی که در این مقاله ارائه کردیم، می تواند شما را با میزان اهمیت هر یک از دروس و فصول مختلف آن آشنا نموده تا بتوانید برنامه ریزی درسی و زمان مطالعه خود را با توجه به آن مدیریت نمایید. این امر موجب می شود که بستر لازم برای داشتن یک برنامه درست و اصولی در روزهای امتحان فراهم شود و در نهایت، نتیجه مطلوب نیز حاصل کردد. شما می توانید به جهت آگاهی از زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم مدارس روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان از بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی سال 99 - 1400 آگاهی پیدا کرد؟

هر ساله به منظور تسهیل مطالعه و برنامه ریزی دانش آموزان این پایه، فایل بارم بندی امتحانات منتشر می گردد که در این مقاله قرار داده شده است.

2- بارم بندی درس دین و زندگی امتحان نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی سال 99 - 1400 به چه صورت می باشد؟

بارم بندی این درس در مناطق، عادی، زرد و قرمز از نظر شبوع کرونا متفاوت می باشد که فایل مربوط به آن در مقاله فوق قرار داده شده است.

3- آیا امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته تجربی سال 99 - 1400 در مناطق قرمز به صورت آنلاین برگزار می شود؟

خیر، مطابق با جدیدترین اطلاعیه منتشر شده در این زمینه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت حضوری و با رعایت تمامی پرتکل های بهداشتی برپا می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره