تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / بهترین دی وی دی های کنکور 1400

بهترین دی وی دی های کنکور 1400

بهترین دی وی دی های آموزش دروس کنکور 1400
بهترین دی وی دی های کنکور 1400

افزایش میزان رقایت در تصاحب صندلی در رشته ها و دانشگاه های پر طرفدار همواره وجود دارد و با توجه به ظرفیت کم پذیرش در این رشته محل ها، این رقابت هر ساله بیشتر می شود. از همین رو شاهد رویکرد متفاوت طراحان سوالات کنکور نسبت به سال های گذشته هستیم. این موضوع موجب شد تا به تدریج موسسات آموزشی مختلفی در سطح کشور شروع به فعالیت نمودند و همچنین منابع کمک آموزشی متعددی در راستای تامین نیازهای تحصیلی داوطلبان کنکوری تولید شدند.

دی وی دی های آموزشی یک دسته از این منابع می باشند که متقاضیان در انتخاب آن ها با پرسش هایی مواجه هستند. آیا تکنیک های موجود در دی وی دی های آموزشی موثرتر از کتاب های آموزشی است؟ تهیه دی وی دی های آموزشی مفیدتر است یا حضور در کلاس؟ دیگر سوالاتی که در ادامه مقاله به طور اختصاصی توضیحاتی را در خصوص آن ها ارائه داده ایم.

یکی از برتری های دی وی دی های آموزشی نسبت به کلاس های حضوری این است که داوطلبان امکان مرور مجدد مباحث تدریس شده را خواهند داشت.

مزایای استفاده از دی وی دی های کنکوری

علاوه بر آشنایی با اصول صحیح برنامه ریزی کنکور، آن چه که در موفقیت داوطلبان آزمون سراسری دارای اهمیت می باشد این است که متقاضیان از منابع مطالعاتی کامل و جامع استفاده نمایند. ثبت نام در کلاس های مختلف و متعدد علی رغم این که با صرف زمان و انرژی بسیاری همراه می باشد، ممکن است به کسب نتیجه دلخواه منجر نشود. بنابراین ابداع روش ها و ابزارهای نوین آموزشی تا حدودی به رفع این مشکلات کمک کرده است. به عنوان مثال، تولید دی وی دی های کنکوری که در آن ها مباحث کتاب های درسی به صورت مفهومی و تکنیکی تدریس شده اند، برای بسیاری از داوطلبان جایگزین شرکت در کلاس های حضوری شده اند.

دلایل مختلفی موجب شده اند تا استفاده از دی وی دی های آموزشی برای عده ای از متقاضیان به یک ترجیح تبدیل شوند. یکی از مهم ترین دلایل را می توان قابلیت مشاهده مکرر و بدون هیچ گونه محدویت این دی وی دی ها دانست. همچنین برای داوطلبانی که فرصت و یا هزینه کافی جهت شرکت در کلاس های موسسات آموزشی را ندارند، استفاده از این دی وی دی های کنکور می تواند پیشنهاد مناسبی باشد. فراموش نکنید که آن چه می بایست برای مطالعه کنکور در اولویت قرار دهید، تسلط بر روی کتاب های درسی می باشد و استفاده از منابع کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی تکمیل کننده روند مطالعاتی هستند.

بهترین دی وی دی های آموزشی موسسات کنکور

یکی از پرسش هایی که همواره توسط داوطلبان کنکوری مطرح می گردد، این است که برای تقویت مهارت های تسلط بر روی مطالب و یادگیری شیوه های صحیح مطالعه هر درس، شرکت در کلاس های آموزشی را انتخاب کنیم و یا از دی وی دی های کنکوری استفاده کنیم؟ 

به دلیل برقراری ارتباط مستقیم بین داوطلب و استاد در فضای کلاس و امکان پرسش و پاسخ، شرکت در کلاس های آموزشی نسبت به تهیه دی وی دی های کنکوری موثرتر خواهد بود اما همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، برای داوطلبانی که امکان شرکت در کلاس ها را به صورت حضوری ندارند و یا متقاضیان مناطق محروم که به موسسات آموزشی دسترسی ندارند استفاده از دی وی دی های کنکوری گزینه مناسب تری خواهد بود.

با توجه به این که دروس اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی مهم ترین بخش سوالات کنکور را تشکیل می دهند و کسب درصد بالا در این دروس در دستیابی به رتبه و نتیجه مطلوب بسیار موثر است، بنابراین یادگیری اصولی مفاهیم و همچنین افزایش مهارت های تست زنی در این دروس اهمیت ویژه ای دارد. در این بخش قصد داریم به معرفی برخی از بهترین دی وی دی های کنکوری که در موسسات مختلف تولید شده اند، بپردازیم. بدیهی است که این منابع پیشنهادی بوده و شما می بایست با تحقیق و جستجوی بیشتر، دی وی دی های آموزشی و همچنین سایر منابع مختص خود را تهیه نمایید.

بهترین دی وی دی های کنکوری موسسه کنکور آسان است

 • دی وی دی های ریاضی، با تدریس مهندس امیر مسعودی
 • دی وی دی های فیزیک، با تدریس مهندس امیر مسعودی
 • دی وی دی های عربی، با تدریس استاد حسین احمدی
 • دی وی دی های دین و زندگی، با تدریس استاد حسین احمدی

بهترین دی وی دی های کنکوری موسسه ونوس

 • دی وی دی های زبان انگلیسی، با تدریس دکتر شهاب اناری

 • دی وی دی های فیزیک، با تدریس استاد مهدی یحیوی
 • دی وی دی های زبان و ادبیات فارسی، با تدریس استاد احمد سبحانی

بهترین دی وی دی های کنکوری موسسه آفبا

 • دی وی دی های ریاضی موسسه آفبا، با تدریس استاد سروش مویینی
 • دی وی دی های زیست شناسی موسسه آفبا، با تدریس دکتر علی محمد عمارلو، محمد چلاجور و پدرام فرهادیان
 • دی وی دی های دین و زندگی، با تدریس استاد محمد کریمی

بهترین دی وی دی های کنکوری مبتکران

 • دی وی دی های درس شیمی، با تدریس استاد بهمن بازرگانی

چگونه از کیفیت دی وی دی های کنکوری مطمئن شویم؟

یکی از راه های آگاهی از میزان کیفیت دی وی دی های کنکوری پرس و جو از داوطلبان رتبه برتر سال های گذشته می باشد. همچنین می توان از تجربه مشاوران تحصیلی در این زمینه کمک گرفت. توصیه می کنیم تنها برای چند درس اصلی که ضرایب بالاتری دارند و یا احساس می کنید در آن دروس ضعف بیشتری دارید، اقدام به تهیه دی وی دی های آموزشی نمایید تا میان انبوهی از آموزش ها دچار سردرگمی نشوید.

در صورتی که قصد تهیه این دی وی دی ها برای تمامی دروس را دارید، بهتر است پکیج کامل این دی وی دی ها را از یک موسسه خاص تهیه نکنید تا چنانچه از سطح کیفی آموزشی آن ها ناراضی بودید دچار مشکل عمده ای نشوید. بنابراین بهتر است با تحقیق و پرس و جو انتخاب صحیحی در زمینه تهیه دی وی دی های آموزشی داشته باشید.

فاکتورهای متعددی در موفقیت شما در کنکور تاثیر گذار هستند که تهیه بهترین منابع کنکور تنها یکی از این عوامل می باشد. مهم ترین نکته ای که در این راستا باید به آن توجه داشته باشید، یادگیری شیوه ها و اصول درست برنامه  ریزی درسی است، چرا که اگر برای رسیدن به هدف خود برنامه و نقشه راه مناسبی نداشته باشید، دچار آشفتگی ذهنی می شوید و زمان و انرژی شما هدر خواهد رفت.

به همین منظور پیشنهاد می کینم با استفاده از راهنمایی های مشاوران و با توجه به شناختی که از شرایط خود دارید، دست به برنامه ریزی بزنید. یکی دیگر از عوامل موثر در کسب نتیجه مطلوب شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری می باشد که به شما کمک می کند درک نسبتا واقع بینانه ای از وضعیت پیشرفت خود در یک جامعه آماری مشخصی داشته باشید. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، می توانید بر روی لینک های موجود کلیک نمایید.

 

 سوالات متداول

1- استفاده از دی وی دی های کنکوری برای کدام دسته از داوطلبان کنکور سراسری مناسب می باشد؟

متقاضیانی که فرصت و یا هزینه کافی جهت شرکت در کلاس های موسسات آموزشی را ندارند می توانند از این دی وی دی ها استفاده نمایند.

2- آیا می توان صرفا به استفاده از دی وی دی های کنکوری جهت کسب نتیجه مطلوب در کنکور اکتفا نمود؟

خیر، مهم ترین منبع طراحی سوالات کنکور کتاب درسی می باشد، بنابراین مطالعه کتب درسی باید در اولویت قرار بگیرد.

3- دی وی دی های آموزشی نسبت به کلاس های حضوری چه مزیتی دارند؟

این دی وی دی ها به دلیل دارار بودن مزیت های بسیار برای داوطلبان زیادی یک ترجیح محسوب می شوند که مهم ترین آن، قابلیت مرور مجدد مباحث تدریس شده می باشد.

   

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. من همهdvd های موسسات را خریدم و دیدم.
  به نظر من بهترین دی وی دی های کنکور برای دانش آموز تجربی اینها هستند.

  زیست:عمارلو آفبا
  ادبیات:زبان فارسی احمدنیا
  دینی: یوسفیان
  عربی: واعظی حرف آخر
  فیزیک: یحیوی ونوس
  شیمی: عسگری گاماپلاس
  ریاضی: موئینی آفبا
  زبان: اناری ونوس
  زمین: چلاجورآفبا

  مثل من آزمون و خطا نکنید. همینارو بگیرید موفق میشید.

دریافت مشاوره تخمین رتبه