چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در  انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد
تاثیر سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در رابطه با تاثیر سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، برای آن دسته از داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند لازم است بگوییم که استفاده از سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه می تواند در قبولی آنان موثر باشد و از سهمیه بسیج جهت ارتقاء رتبه در کنکور بهره مند شد.به عنوان مثال اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج در مقاطع کاردانی و کارشناسی 90درصد نمره ی کسی را که از سهمیه عادی استفاده کرده را کسب نماید، در کنکور قبول خواهد شد.

فرض کنید دانشگاهی قصد پذیرفتن حدود 50 دانشجو را دارد در این صورت اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج، بتواند 90درصد نمره ی نفر 50 ام را کسب نماید، می تواند در آن دانشگاه پذیرفته شود ولی برای مقاطع بالاتر (مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری) 95 درصد نمره ی آخرین فرد در نظر گرفته خواهد شد.ضمن اینکه داوطلبان در صورتی که بسیج فعال باشند می توانند با کسب امتیاز مخصوص 100 به بالا که مربوط به منطقه سپاه پاسداران می باشد در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده نمایند که البته این امر فقط درصورت ادامه فعالیت در بسیج انجام پذیر خواهد بود که در ادامه مطلب به طور کامل به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخته ایم.برای استفاده از سهمیه بسیج فعال باید هر کس حداقل 100 امتیاز کسب کرده باشد.

نحوه کسب امتیازات به شرح زیر می باشد :

*به ازای هر ماه عضویت عادی : 1 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت فعال : 2/5 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه : 3/5 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه : 4  امتیاز

* همچنین لازم به ذکر می باشد که جهت استفاده از سهمیه بسیج فعال حتی در صورت کسب 100 امتیاز باید حتما بسیجی فعال باشید.ضمن اینکه سابقه ی حضورحداقل 1سال در بسیج برای افراد الزامی می باشد و می توان باقی آن را از سابقه عضویت عادی تامین کرد.

نحوه ی دریافت کد 12 رقمی :

داوطلبان می بایست در صورت عضویت در بسیج محل به حوضه مقاومت شهرخود مراجعه و گواهی عضویت فعال را جهت شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد دریافت نمایند و سپس برای تایید نهایی کد 12 رقمی به سپاه پاسداران منطقه ی خود مراجعه کرده و از این گواهی جهت ثبت نام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده نمایند.همچنین لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلبانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند 10درصد نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند بیشتر خواهد بود.

 • داوطلبان باید به این مورد توجه داشته باشید که تنها در صورت فعالیت مستمر در بسیج کد 12 رقمی به شما تعلق خواهد گرفت و در صورت قطع ارتباط کد 12 رقمی به شما تعلق نخواهدگرفت.
 • افراد عادی نیر در صورت تمایل امکان شرکت در دوره های تکمیلی بسیج را خواهند داشت.ضمن اینکه می توانند پس از شرکت در دوره های تکمیلی به عضو فعال بسیج تبدیل شوند.
 • سهمیه بسیج تنها یک بار قابل استفاده می باشد، به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که از این سهمیه برای مقاطع بالاتر که به مراتب دشوار تر است استفاده نمایید.بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر داوطلبی قصد استفاده از سهمیه بسیج را در مقطع کاردانی داشته باشد در صورت قبولی،امکان استفاده مجدد از این سهمیه در مقاطع بالاتر را نخواهد داشت.
 • پس از دریافت کد 12 رقمی در صورت قبول نشدن داوطلب در کنکور، امکان استفاده از سهمیه بسیج وجود خواهد داشت به دلیل اینکه نام داوطلب به عنوان پذیرفته شده درج نشده است.
 •  آن دسته از داوطلبانی که کد 12 رقمی را دریافت نموده اند و در دانشگاه پذیرفته شده اند در صورت شروع تحصیل و یا در صورت انصراف از تحصیل بنا به هر دلایلی، به دلیل استفاده از سهمیه امکان استفاده مجدد از سهمیه را در مقاطع بالاتر نخواهند داشت.
  آیا سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه سراسری تاثیر دارد؟

یکی از سوالات متداولی که از مشاوران مرکز ایران مشاوره توسط داوطلبان پرسیده می شود این است که آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری دارد یا خیر ؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پاسخ منفی است البته به استثنای برخی از دانشگاه های نظامی از جمله دانشگاه بقیه الله که مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد .درغیر این صورت سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری نخواهد داشت.

میزان تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را د بخش نظرات با ما در میان بگذارید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۵۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم و کد ۱۲ رقمی سهمیه بسیجی هم گرفتم ولی تو دانشگاه آزاد برام اعمال نکردم.باید چیکار کنم?

  • با سلام این سهمیه فقط برای ورود با ازمون در نظر گرفته میشود در نظر نگرفتن سهمیه بسیج به معنای عدم تایید این سهمیه است , شما میتوانید به سازمان بسیج منطقه خود برای تایید این سهمیه مراجعه کنید .

 2. سلام ،ببخشید من یکبار سال ۸۶ از سهمیه بسیج فعال برای دانشگاه آزاد استفاده کردم الانم میتونم از سهمیه م استفاده کنم؟

  • با سلام بله مشکلی برای استفاده از سهمیه ایثار گران برای شما وجود ندارد و شما میتوانید از این سهمیه مجددا استفاده کنید .

 3. سلام چقدراحتمال میدهیددانشگاه ازادتکمیل ظرفیت بگذارد؟

  • باسلام،در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت منتشر نشده است اما معمولا در اواسط مهر ماه دانشگاه ازاد اعلام تکمیل ظرفیت می‎کند.

 4. سلام با معدل ۱۹٫۲۰میتونم زیست سلولی مولکولی تهران قبول شم باسوابق؟

 5. سلام ب نطرتون با معدل کتبی دیپلم۱۹٫۲۰امکان قبولی ژنتیک ویاحقوق دانشگاه ازاد تهران براساس سوابق هست؟

 6. سلام برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید دوباره کد دوازده رقمی بسیج بگیریم یا همون قبلی کافیه

  • با سلام . خیر . به طور کلی فقط یک کد سهمیه بسیج به شما تعلق میگیرد و میتوانید مجدد از آن استفاده کنید .

 7. سلام خسته نباشید.با توجه به اینکه رشته های نیمه متمرکز چند برابر ظرفیت پذیرش دارند آیا با تراز ۶۳۹۱ شانس قبولی در رشته فوریت های پزشکی حتی ظرفیت مازادش دارم ؟ ممنون از پاسخگویتون

  • با سلام. احتمال دعوت به مصاحبه شما کم میباشد ولی در صورت دعوت به مصاحبه اگر عملکرد خوبی در مصاحبه داشته باشید احتمال پذیریش شما افزایش میبابد

 8. سلام هزینه دانشگاه ازاد واسه ورودیر کارشناسی ناپیوسته ۹۷رشته امکزش ابتدایی هرترم چقدرمیشه؟؟

  • با سلام . با توجه به رشته ی شما هزینه ی هر ترم این رشته در دانشگاه های آزاد حدودا بین ۱ میلیون و ۳۰۰ الی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان میباشد و البته این هزینه هم برای شهریه ثابت و هم برای شهریه متغییر شما میباشد .

 9. سلام،سهمیه بسیج منو در دانشگاه آزاد به عنوان متقاضی سهمیه بسیج زده اند.سهمیه بسیج من تایید نشده؟

 10. سلام جواب دانشگاه ازاد کی میاد؟

 11. سلام جوابا دانشگاه ازاد کی میان؟؟؟؟

  • با سلام هم اکنون لینک اعلام نتیجه ارشد و سراسری در دانشگاه ازاد قرار داده شده و هر لحظه امکان اعلام نتایج نهایی وجود دارد .

 12. سلام جواب انتخاب رشته ازاد کی میاد؟

 13. باسلام
  میخواستم بدونم که نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دوره با آزمون مربوط به کنکور سراسری آیا فردا جمعه ۲۳ شهریور اعلام میشه یا نه ؟؟ چون برخی مشاوران میگن فرداس درسته؟

  • باسلام.نتایج کارشناسی دانشگاه آزاد به احتمال زیاد در تاریخ های ۹۷/۶/۲۲ و ۹۷/۶/۲۳ اعلام خواهد شد اما مشخص نیست که دقیقا اعلام نتایج در کدام روز است.

 14. با سلام و خسته نباشید.ببخشید من سوالم در خصوص کارشناسی ارشد هست. با رتبه ٨٧٠٠ در رشته حسابداری میشه دانشگاه آزاد خوراسگان یا نجف آباد قبول شد؟رتبه آخرین فرد قبولی ٣١٠٠٠ بوده.

  • سلام
   معمولا دانشگاه ها سه برابر بیشتر از ظرفیت اصلی خود داوطلبان را مجاز به انتخاب رشته اعلام می کنند.برای اینکه ظرفیت اصلی در گرایش مورد نظر شما مشخص شود،آخرین رتبه ی مجاز را بر سه تقسیم کنید هرچقدر رتبه ی شما از عدد به دست آمده کوچکتر باشد احتمال قبولی در کل کشور بیشتر و هرچقدر به عدد نزدیکتر یا بزرگتر باشد احتمال قبولی شما کاهش می یابد. بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر رتبه ی شما به انتخاب رشته ی داوطلبانی که رتبه ی بهتری از شما دارند و ظرفیت دانشگاه های انتخابی شما بستگی دارد.

 15. سلام خسته نباشید.ببخشید با تراز ۷۰۰۴ و سهمیه بسیج فعال امکان قبولی در رشته ی پرستاری ازاد یا مازاد رو دارم؟ منطقه دو هستم.بیستر شهرهای دورم مثل زرند و شهربابک و ابادانم زدم

 16. سلام احتمال میدین نتایج دانشگاه ازاد کی میاد؟

 17. سلام خواهشابه سوالم که سوال همه اس جواب بدین شماومشاورابه بیشترمون میگین برای دانشگاه ازادپیراپزشکی ماکزیممم ترازهایاهمون تراز کل مهمه وبه بعضیامیگین تراززیرگروه یک درسته که پرستاری درزیرگروه یک قرارداره امارتبه کشوری هم مهمه ملابعضیاتراززیرگروه یکشان بیشتره ولی ماکزیمم ترازشون کمتره ورتبه کشوریشون هم کمتره ولی بعضیاهستن که تراززیرگروه یکشان کمتره اماماکزیمم بیشتره ورتبه کشوریشون هم بیشتره حالابااین اوضاع کدام ترازمااکه اوندفه به چن نفرگفتین پارسال بامازیمم سنجیده میشدن امسال هم همینطور

 18. سلام لطفا جواب بدین ترازم ۶۴۵۶ هست بسیج فعال هم دارم پرستاری ظرفیت خودگردان تو شهرهای محروم قبول میشم

  • سلام احتمال قبولی شما تا حدودی ضعیف میباشد و شانس پذیرش در استان های جنوبی نسبتا بیشتر میباشد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها نیز دارد.

 19. با سلام تراز۷۳۱۹سهمیه عادی منطقه۳پرستاری یااتاق عملچقدرشانس دارم

  • با سلام . شانس قبولی شما به طور کلی حدود ۷۰ درصد میباشد . به طور مثال شانس قبولی شما برای پرستاری واحد اهواز . بابل . سراب و …. بالا میباشد .

 20. سلام من برای پرستاری ومامایی کدام ترازراملاک قراربدهم برای دانشگاه ازاد؟

 21. سلام دانشگاه ازادامسال وپارسال برای پرستاری ومامایی وهوشبری واتاق عمل ازادکدام ترازراملاک قرارمیدهدماکزیمم ترازها(ترازکل)یازیرگروه یک

 22. قول میدم اخرین سوالم باشه شما و یه سری از مشاورا میگین ماکزیمم نمره کل مهمه برای ازاد ولی ی سری دیگ میگن نه تراز زیر گروه یک مهمه من این دوتاترازم ۸۰۰تااختلاف دارن حیلی سردرگمم کاش مطمین میشدم کدوم اثرداره

 23. سلام خسته نباشید.با تراز ٩٧۴٠ میتونم پزشکی آزاد یا خودگردان آزاد (هرشهری) قبول شم؟ تشکر

  • سلام
   با توجه به تراز شما احتمال قبولی در رشته ی پزشکی در ظرفیت خودگردان و ظرفیت عادی دانشگاه آزاد نسبتا خوب می باشد.قبولی در یک رشته در دانشگاه های مختلف،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و ظرفیت دانشگاه های انتخابی شما بستگی دارد.

 24. باسلام چنددرصد مطمئن هستین ک دانشگاه ازاد براساس ماکزیمم تراز دانشجومیپذیرد؟

  • سلام
   در سالهای گذشته دانشگاه آزاد بر اساس تراز یا ماکزیمم نمره کل دانشجو پذیرفته است. به احتمال خیلی زیاد امسال هم با تراز دانشجو می پذیرد.

 25. باسلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم چطور میشه داوطلبی به عنوان مثال تراز زیر گروه یک بالاتری نسبت به داوطلب دیگر دارد( باتوجه به اینکه رقابت در زیر گروه یک هم بیشتر است) اما ماکزیمم ترازش کمتر از همان داوطلبی میباشد که تراز زیر گروه یک کمتری داشته؟؟علت چیست؟؟؟ خیلی برای من عجیبه چون مورد اینجوری زیاد دیدم ممنون میشم توضیح دهید بنده هم همینطور هستم ، باسپاس

  • با سلام ماکزیمم نمره کل برای همه زیر گروه ها به طور میانگین محاسبه میشود و کسانی که در درس های دیگر که ضریب انها برای زیر گروه های دیگر تاثیر بیشتری دارد نمرات بالاتری کسب میکنند به طور میانگین در ماکزیمم نمره کل نسبت به دیگران نمره بیشتری کسب میکنند حتی کسانی که نمره زیر گروه یک انها بیشتر است .

 26. سلام ، با تراز ت۶۷۵۸میشه مامایی ازاد یا مازاد رو اورد؟

  • با سلام . با توجه به تراز شما در دانشگاه آزاد شانس قبولی شما در استان های کلان شهری همچون تهران و اصفهان کم میباشد ولی شانس شما درشهرستان هایی همچون یزد و شیراز بیشتر میباشد .

 27. سلام باتراز۷۱۲۳ وکشوری۸۵هزار ومنطقه۲۶هزار پرستاری یامامایی اهواز.آبادان دزفول.بهبهان.یامسجدسلیمان قبول میشم ؟؟سهمیه بسیج هم دارم منطقه ۳هستم

 28. سلام خسته نباشید توروخدا جوابمو بدین تراز زیر گروه یکم ۶۸۹۰و ماکزیمم ترازم ۷۷۵۰چقدر احتمال داره هوشبری پرستاری اتاق عمل ظرفیت مازاد ازاد قبول شم تقریبا بیشتر شهراروزدم .اگه پذیرش کمتر شده باشه یا هرچیز دیگه احتمال قبولیم هس؟

  • با سلام.
   دانشگاه آزاد معمولا با تراز دانشجو می پذیرد. دانشگاه آزاد در رشته های پیراپزشکی با تراز بالای۷۰۰۰ در واحدهای عادی و تراز بالای۶۵۰۰ در واحدهای خودگردان دانشجو می پذیرد.و توجه فرمایید . شانس قبولی شما علاوه برتراز نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی خواهد داشت.

 29. ضمن تشکر از پاسخگویی شما
  میخوام بدونم آیا با تراز ۷۲۵۱ زیر گروه یک وماکزیمم ۷۴۱۳ و سهمیه بسیج آیا برای سنندج و ارومیه هم میتونم شانس قبولی داشته باشم؟؟ در ضمن امسال فقط واحد های علوم تحقیقات،بابل،ارومیه،تبریز ، شهرکرد ، شبستر، بافت، گرمسار، کازرون، سنندج، کرج پذیرش دامپزشکی دارند و واحد هایی مثل شوشتر و … حذف شده اند و همچنین میخوام بدونم آیا صرفا براساس نتایج آخرین پذیرفته شده های پارسال میتوان قضاوت کرد؟؟؟ و شانس قبولی برای امسال این رشته چطور است؟؟

  • باسلام شما با تراز ذکر شده برای شهرهای شبستر و بافت از شانس بالایی برخوردار هستید زیرا تراز اخرین فرد قبولی سال گذشته ۷۰۰۰ میباشد اما تراز سایر دانشگاه ها معمولا بالای ۷۶۰۰ میباشد

 30. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  سوالی داشتم؛ میخواستم بدونم با تراز ۷۲۵۱ در زیر گروه یک و ماکزیمم تراز ۷۴۱۳ ، رشته تجربی چقدر شانس برای رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد هایی مثل شبستر ، سنندج ، بافت ، ارومیه و سایر واحد ها دارم؟ و کدام واحد ها شانس بیشتری دارم؟؟؟ البته سهمیه بسیج فعال هم دارم. سپاس از شما.

  • با سلام احتمال قبولی شما برای شهرهایی مانند شبستر- بافت و شوشتر بالاتر از سایز واحدهای دانشگاه ازاد میباشد تراز کل شما از اخرین افراد قبولی در این واحدهای دانشگاهی بیشتر میباشد برای مثال اخرین فرد دام پزشکی شوشتر ۷۰۰۰ میباشد

 31. با تراز ۷۰۴۴ و سهمیه بسیج فعال میشه پرستاری شهرستان قبول شد .خواهش میکنم جواب بدین

  • سلام با تراز شما احتمال قبولی دانشگاه آزاد در شهرستان ها وجود دارد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها نیز دارد.

 32. سلام بار دومه مبپرسم و ثبت نمیشه.سهمبه دوقلوها درکنکور صحت داره،؟به چه صورته

 33. اگ شمال نشه تو شهرای دیگ مث سمنان کرمان اراک شهربابک زرند شانس قبولیم چقدره؟مرسی ازتون

 34. سلام خسته نباشید من با تراز ۷۲۳۰و سهمیه بسیج فعال امکان قبولیم تو رشته پرستاری شهرای شمال رو دارم؟خودمم مازندرانیم.

  • سلام احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری در شهرستان ها وجود دارد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی شما نیز دارد.

 35. سلام میشه با معدلی کتبی ۱۲/۵۰توی رشته روانشناسی بدون کنکور استان فارس قبول بشم؟

  • باسلام
   باتوجه به اینکه پذیرش در دانشگاه های ازاد با سوابق تحصیلی از طریق معدل دیپلم شما می باشد، شانس پذیرش شما در دانشگاه های ازاد اطراف و پیرامون شهر بیشتر می باشد اما بهتر است طبق رنکینگ دانشگاه انتخاب رشته داشته باشید و الویت بندی کنید. البته قابل ذکر است که ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما از عوامل مهم می باشد.

 36. سلام.رشته های دارای شرایط خاص با رشته های نیمه متمرکز فرق میکنه.درسته؟؟؟؟؟نتایج رشته ها بورسیه ارتش چه موقع میاد؟

 37. سلام…رشته های نیمه متمرکز با رشته های شرایط خاص فرق دارن .درسته؟؟؟؟؟؟؟؟نتایج رشته های بورسیه ارتش چه موقع میاد؟

 38. سلام .با رتبه زیرگروه یک ٢۴٠٠ و کشوری ١١٢٠٠ منطقه سه تجربی میتونم پزشکی پردیس قبول شم؟هر جا-ممنون

 39. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم رشته های جدیدی که اخیرا دانشگاه آزاد اضافه کرده که بواسطه ای آن انتخاب رشته تا ۱۳ ام تمدید شده کجا باید دید؟؟ و شامل چه رشته هایی میشه؟ چون در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ای که در داخل سایت هستش رشته ی جدید نبودش و همون قبلی هاس ، خواهشمندم در خصوص این موضوع هر چه سریعتر پاسخ دهید چون سوال خیلی ها هستش باتشکر از شما

  • با سلام.
   با توجه به اینکه برخی کد رشته ها در دفترچه دانشگاه آراد با علامت ستاره مشخص شده است. این کد رشته ها در صورت اعلام ظرفیت از سوی وزارت بهداشت پذیرش خواهند داشت ، جهت آگاهی از این رشته شما باید وارد پنل انتخاب رشته خود شوید . و در صورت اضافه شدن کدرشته های جدید را آنجا مشاهده فرمایید.

 40. سلام من انتخاب رشته بدون کنکور انجام دادم برا رشته تجربی میتونم الان رشته انسانی هم بدون کنکور انتخاب کنم که هم تجربی هم انسانی داشته باشم نمیخوام حذف بشه میخوام که دوتاشو انتخاب کنم.

  • با سلام.
   شما جهت ثبت نام و یا انتخاب رشته در دو رشته مختلف از لینک ویرایش روی سایت دانشگاه آزاد میتوانید استفاده کنید. اگر زماانی که شما گزینه اضافه کردن را انتخاب میکنید ولی برای شما گروه انسانی نمیاره شما میتوانید جهت پیگیری با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس بگیرید. و اگر قابل حل نباشد شما فقط میتوانید از بین گروه آزمایشی که در گزینه اضافه کردن میاره ثبت نام داشته باشید. یا اگر برای شما کد رشته های انسانی الویت داشته باشد از گزینه تغییر گروه ازمایشی استفاده کنید، تا در رشته ایی که برای شما الویت دارد ثبت نام کنید.

 41. با تراز ۶۵۰۰ منطقه ۳ و بسیجی فعال میتونم پرستاری ازاد بیارم؟پردیس خودگردان چی؟

  • سلام
   دانشگاه آزاد برای رشته های پیراپزشکی معمولا با تراز بالای ۷۰۰۰دانشجو می پذیرد.ولی با توجه به دارا بودن سهمیه ی بسیج،در صورت اعمال این سهمیه احتمال قبولی در واحدهای عادی و ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد نسبتا خوب است.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که در سهمیه تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه های انتخابی شما بستگی دارد.

 42. سلام چرا دانشگاه ازاد امسال ظرفیت نزده وتعداد رو مشخص نکرده؟ بعد من از بسبج ۱۴۷امتیاز بهم تعلق گرفتهچند نمره ب ترازم اضافه میشه؟

  • باسلام
   در دفترچه دانشگاه آزاد معمولا تعداد ظرفیت برای هر رشته و محل مشخص نمی شود. سهمیه بسیج فعال با امتیاز بالای ۱۰۰ تاثیر نسبتا خوبی در قبولی شما خواهد داشت اما پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته شما و ظرفیت دانشگاه نیز دارد.

 43. باسلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اینکه گفتید میزان تاثیر سهمیه بسیج به نمره بسیج بستگی داره منظورتون چه بود؟؟ وآیا اینکه میزان امتیاز بسیجی هم در مقدار تاثیر سهمیه بسیج تاثیری دارد یا خیر ؟؟؟؟ با تشکر

  • با سلام اگر امتیاز بسیج شما کمتراز ۱۰۰ باشد نمیتوانید از سهمیه بسیج استفاده کنید اما اگر بیشتراز ۱۰۰ باشد میتوانید از آن استفاده کنید ولی فرقی بین سهمیه بسیجی با امتیاز ۱۰۰ و سهمیه بسیجی با امتیاز ۲۰۰ وجود ندارد

 44. سلام .نتایج دانشگاه آزاد و دولتی چه زمانی اعلام‌میشه؟؟

 45. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید میخاستم بدونم با معدل کل ۱۵٫۲۵ و معدل کتبی ۱۱٫۶۰ ایا میتونم توی رشته بدون ازمون کامپیوتر دانشگاه ازاد قزوین قبول شم؟؟
  خیلی نگرانم لطفا خواهش میکنم پاسخمو بدین
  سپاس گزارم از سایت خوبتون

  • با سلام . معدل کتبی ملاک اصلی برای گزینش میباشد . شانس قبولی شما برای این واحد حدودا ۵۰ درصد میباشد .

   • هیچ راهی نداره که ی کاری کنم قبولم کنن؟؟راستی من دیپلمم تجربیه ولی بخاطر علاقه می‌خوام وارد این رشته بشم

    • دانشگاه قزوین یکی از دانشگاه های ازاد خوب کشور میباشد و شما نمیتوانید کار خاصی انجام دهید. تغییر رشته شما نقشی در شانس قبولی شما ندارد

    • اول تشکر از پاسختون ،میشه بفرمایید شما گفتین شانس من۵۰درصده ،روی چه حسابی ممکنه این درصد به صد برسه؟باید فقط ظرفیت کم باشه؟؟

 46. سلام.سهمیه بسیج فعال حدود چند نمره روی تراز اضافه میکنه؟

 47. سلام.سهمیه بسیج فعال حدودا چند نمره روی تراز اضافه میکنه؟

 48. سلام.پزشکی زاهدان حذف شده؟؟
  مهلت ویرایش تا کی هست،؟؟؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه برخی از کد رشته ها در دفترچه دانشگاه آزاد با علامت ستاره داربا این عنوان که در صورت اعلام ظرفیت در بعضی کد رشته ها از سوی وزارت بهداشت امکان انتخاب رشته وجود خواهد داشت. ۲ جهت تاریخ آخرین مهلت دقیق مشخص نیست در این باره سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اطلاعیه ارائه نکرده است، پیشنهاد میشود شما در اسرع وقت انتخاب رشته خود را کامل کنید.

 49. سلام مشاور عزیز خوبید؟میشه تورو خدا بگید با زیر گروه یک تراز ۷۰۷۰ با سهنیه عادی شانس قبولی در رشته پرستاری ازاد خودگردان تمام جاهای ایران رو بزنم چقدره؟فکر میکنید کجا میشه اوردفقط قبول شم

  • با سلام. با توجه به تراز عنوان شده شانس پذیرش شما در واحد های آزاد پایین می باشد،اما شانس پذیرش شما در واحد های ظرفیت خودگردان نسبتا متوسط می باشد،که قبولی نهایی شما به ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته بقیه داوطلبان بستگی دارد.و پذیرش شما در واحد ظرفیت خودگردان استارا و ابادان بیشتر می باشد.

 50. سلام ی سری میگن امسال ترازا بالاس و به قبولی های سالهای پیش اصلا نمیشه اعتماد کرد راس میگن؟اخه یعنی چی واقعا؟

  • باسلام
   ترازهای اعلام شده در کارنامه کنکور شما صحیح می باشد فقط رتبه های داوطلبین مقداری بالا می باشد که طبق اطلاعیه سازمان سنجش تاثیر زیادی در پذیرفته شدن در دانشگاه را ندارد و داوطلبان باید طبق صلاحدید خود و تراز و رتبه عنوان شده در کارنامه انتخاب رشته خود را انجام دهند

 51. سلام وقت بخیر
  ببخشین اگه کسی پرستاری آزاد یه شهری ذخیره قبول بشه بعنوان ذخیره،ایا انتخاب های بعدیش رو نگاه میکنن؟؟اخه شنیدم اگه ذخیره بشی انتخاب های بعدی برات نمیگیره
  توروخدا راهنمایی کنین

 52. سلام سوالی داشتم برای دانش آموزی که سال دومی هستش و خدمت سربازی داره دانشگاه آزاد قبول شه و بخواد اون رشته ای که قبول شده رو رزو کنه و مرخصی بگیره تا تا شامل معافیت تحصیلی بشه میتونه همچین کاری انجام بده؟ و اگر بخواد برای سال بعدش کنکورسراسری برای دوره های روزانه شرکت کنه مشکلی پیش نمیادش؟؟؟ یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که اگر در شهریور ماه نتایج دانشگاه آزاد اعلام شد و قبول شد و اون رشته رو رزرو کرد میتونه دوباره تو تکمیل ظرفیت هم شرکت کنه برای دانشگاه آزاد ، و درصورتی که جای دیگه یا رشته دیگری قبول بشه آیا قبولی شهریور ماه که لغو میشه به عنوان یکبار انصراف محسوب میشه؟؟؟ و اگه سال بعد کنکور سراسری شرکت کنه و دوره های روزانه پذیرفته بشه در اینصورت باز هم میتونه انصراف بده و بره دانشگاه دولتی رشته دیگه بخونه؟؟ خواهشمندم زودتر جواب بدید چون در انتخاب رشته باید تصمیم گیری کنیم ممنونم

 53. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم با اینکه امسال وزارت علوم اعلام کرده که هیچ گونه تکمیل ظرفیت برای دانشگاه ها نداریم آیا این قانون شامل دانشگاه آزاد نمیشه؟؟ یعنی دانشگاه آزاد تکمیلی ظرفیت خودشو داره؟؟ تازه امسال هم تعداد انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۰۰تا شده و اینهمه هم مهلت برای انتخاب رشته و ویرایش گذاشتن آیا با این شرایط بازهم تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های آزاد وجود خواهد داشت یا خیر ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی مهمه برای من . تشکر فراوان از شما

  • با سلام.
   در حال حاضر اطلاعیه از طرف سازمان مرکزی دانشگاه آزاد جهت تکمیل ظرفیت ارائه نشده است ، این احتمال وجود دارد که درنیمسال دوم تکمیل ظرفیت ارائه کند. در سال ۹۶ تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد وجودداشت.

 54. سلام. من پارسال با استفاده از سهمیه بسیج فعالم دانشگاه ازاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. ایا امسال دوباره میشه از سهمیه بسیج فعال استفاده کرد؟

 55. سلام.ایا برخی رشته ها مثل پزشکی زاهدان‌حذف شده؟
  و یه سوال دیگه …ایا پزشکی زاهدان امسال بومی میگیره مثل سال قبل؟؟؟؟

  • با سلام بعضی از رشته های دانشگاه ازاد نتوانستند مجوز وزارت بهداشت را دریافت کنند و از لیست حذف شده اند.

 56. باسلام ، آیا امسال دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت مثل سال های قبل داره یا نه؟؟ تشکر

  • سلام ارائه دوره ی تکمیل ظرفیت بستگی به ظرفیت دانشگاه ها دارد و در صورت داشتن ظرفیت در دانشگاه ها، پذیرش دانشجو مجدد انجام میشود.

 57. سلام توروخدایه جواب مطمئن بم بدین:من۸سال وچن ماه بسیج عادی بودم وحدود۱۰یا۱۲روزه فعالم وامتیازم به۱۰۰.۵رسیدرفتم سپاه گواهیموتاییدکردواونم بم کددادن ومنم کدراواردفرم ثبت نام کردم حالاوقتیکه من یکسال فعال نیستم اماامتیازوکدرادارم سهمیه برام اعمال میشه؟خواهشمندم جواب بدین اخه بالانوشته یکسال فعال الزامیه یعنی بااینکه من کددارم بنظرتون دانشگاه گیرنمیده؟

 58. سلام وققتون بخیر راستش من به رشته کامپیوتر علاقه مندم و میخام برم دانشگاه قزوین میخاستم و این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی هستش و معدل کتبی من ۱۲ هستش راستش من رشته تجربی بودم و وارد رشته ریاضی شدم میخاستم بدونم با این معدل میتونم توی این رشته دانشگاه درس بخونم؟چون بر اساس سوابق تحصیلی هست
  ممنون میشم جواب بدین چون خیلی نگرانم

 59. سلام من ماکزیمم ترازم ۶۸۰۰ می باشد و همدانی هستم و منطقه ۲ و سهمیه بسیج فعال دارم و توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد همه پرستاری های شهر های اطراف رو زدم حتی خودگردان ها و رتبه منطقه ۲ ام ۴۶۰۰۰ میباشد
  چقدر احتمال داره پرستاری قبول بشم؟

 60. باسلام سوالی داشتم آیا کسیکه تراز زیر گروه اولش۹۲۷۴ باشد و ۱۰۲ امتیاز سهمیه بسیجی فعال داشته باشد شانس قبولی در پزشکی دانشگاه آزاد یا خودگردان آزاد را دارد؟؟ ممنون میشم پاسخ دهید

  • باسلام
   شانس پذیرش شما باتوجه به تراز مذکور در داحدهای دانشگاه ازاد در رشته پزشکی نسبتا ضعیف و در واحدهای ظرفیت خودگردان نسبتا متوسط می باشد که پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته سایر داوطلبان و ظرفیت دانشگاه دارد.

 61. سلام من با تراز ۵۳۵۳در زیر گروه ۱ وبا سهمیه ایثارگری ۵ درصد ایا پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل قبول میشم

  • سلام
   دانشگاه آزاد برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در واحدهای عادی با تراز بالای ۷۰۰۰ و در واحدهای خودگردان با تراز بالای۶۵۰۰ دانشجو می پذیرد.با توجه به تراز شما و دارا بودن سهمیه ۵ درصدی احتمال پذیرش شما نسبتا ضعیف است.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته های انتخابی شما بستگی دارد.

 62. سلام خسته نباشید
  من با تراز ۹۳۵۲ زیر گروه یک و سهمیه بسیج فعال شانس قبولی در پزشکی را دارم‌؟اگر هست چند درصد و در کدام شهر ها
  ؟
  با تشکر

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته پزشکی در واحدهای دانشگاه ازاد نسبتا ضعیف اما در واحدهای ظرفیت خودگردان نسبتا خوب می باشد که قابل ذکر است انتخاب رشته شما و ظرفیت دانشگاه در پذیرش نهایی شما دخیل می باشد.

 63. سلام آیا برای دوقلوهای همجنس واقعا سهمیه ای وجود دارد؟

 64. باسلام چرا درانتخاب رشته دانشگاه آزاد مجددا پزشکی شهرهای اضافه شده مثل تنکابن و کازرون وکرمان وزاهدان حذف شده

  • با سلام. طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آن دسته از کد رشته محل هایی که دارای ستاره قرمز بوده اند و ظرفیت آنها از سوی وزارت بهداشت تایید نشده بود در حال حاضر تایید و امکان انتخاب این کد رشته محل ها برای داوطلبان فراهم می باشد.،

 65. سلام خسته نباشید ببخشید من با تراز ۷۲۴۸ (منطقه دو) تو انتخاب رشتم اولش پرستاری آزاد شهرستان خوی(یکی از شهرستانای استان اذربایجان غربی) رو زدم دومش هم پردیس ازاد پرستاری شهرستان خوی رو زدم بقیشم اطرافو زدم.در ضمن این شهرستان خودمه و بومی هم هستم و امتیاز بسیج فعال هم دارم.میخواستم بپرسم چن درصد احتمال داره از این شهرستان قبول شم پرستاریش؟حتما قبول میشم؟تروخدا کامل توضیح بدین چون برام خیلی مهمه میخوام یه کاریو شروع کنم که این مانعم میشه.مرسی

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته پرستاری در واحدهای ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاد وجود دارد. در پذیرش شدن در دانشگاه هیچ صددرصدی وجود ندارد اما باتوجه به تراز شما و دارا بودن سهمیه بسیج فعال و مطابق پذیرش شدگان سال های گذشته شانس پذیرش شما در دانشگاه های واحد ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاد و همینطور بعضی واحدهای دانشگاه ازاد نسبتا وجود دارد.

 66. سلام،وقفه تحصیلی چیست…منظور از کاهش رتبه به وسیله سهمیه ایثارگر چیست؟ و رتبه ۵۰۰۰منطقه یک چند ایثارگر پنج درصدی میشه

 67. سلا خسته نباشید میخواستم بدونم خودگردان امیرکبیر شعبه داره یا خود دانشکده های اصلیه

  • سلام
   کلاس های واحدهای خودگردان دانشگاه امیر کبیر در خود واحد دانشگاهی برگزار می شود و دانشجویان پذیرفته شده در واحدهای پردیس با دانشجویان واحدهای روزانه و نوبت دوم در یک کلاس شروع به تحصیل می کنند.

 68. سلام و خسته نباشید. با رتبه ۳۹۷ و تراز ۵۳ میشه امسال ارشد بیوشیمی بالینی قبول شم.؟

 69. سلام…خسته نباشید ….ببخشید من هم سهمیه ۵درصد دارم هم سهمیه بسیج موقع ثبت نام فقط سهمیه بسیج رو وارد کردم….الان سهمیه ۵درصدم از بین رفته؟؟؟نمیشه کاری کنم؟؟نمیشه بسیج رو حذف کنم؟؟؟

  • با سلام. با وارد کردن سهمیه بسیج سهمیه ۵ درصدی شما حذف خواهد شد. وارد پنل خود شوید در صورت امکان تغییر میتوانید تغییر بدهید.

 70. سلام با تراز ۹۰۰۰ خام و بسیج فعال امکان قبولی پزشکی و دارو وجود داره؟!
  ممنون

  • سلام
   دانشگاه آزاد معمولا برای رشته های پزشکی و داروسازی با تراز بالای ۹۰۰۰۰ دانشجو می پذیرد.بطوری کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی مورد نظر شما بستگی دارد.

 71. سلام،ایثارگر پنج درصدی تا چه تراز وچه رتبه ای پزشکی میاره،بقیه الله امسال تا چه رتبه ای مصاحبه دعوت کرده برای پزشکی

  • برای قبولی در رشته ی پزشکی شما به رتبه ای کمتر از ۱۲۰۰ نیاز دارید دانشگاه بقیه الله از رتبه های برتر دعوت به مصاحبه میکنند

 72. سلام چرا امسال رتبه ها انقدر بد شده…ایا سهمیه ایثارگر پنج درصدی میتونه رتبه منطقه رو کاهش بده؟چقدر

  • با سلام کسانی که سهمیه دارند در بین سهمیه داران قرار میگیرند و تاثیری در کاهش رتبه دیگر مناطق ندارند . سهمیه داران فقط از مزایای سهمیه برخوردار میشوند .

  • رتبه منطقه یک چیزه رتبه در سهمیه یچیز دیگه.سهمیه رتبه منطقه رو کم نمیکنه،کلا میبردتت تو یه سهمیه دیگه و با اونا مقایسه میشی

   • با سلام . هر سهمیه با سایر سهمیه ها متفاوت میباشد و در ضمن شما تنها یکی از این سهمیه ها را میتوانید استفاده کنید و حق استفاده از هر سهمیه تنها یکبار میباشد .

  • سلام چرا امسال دانشگاه ازاد ظرفیت دانشگاه هارو نزده چه تعداددر هر رشتهذای رو میخوادرو مشخص نکرده بعد اینکه من بسیج ۱۴۷ امتیازبهم دادن چنده نمره ب ترازم اضافه میشه؟

 73. سلام،رتبه ۵۵۰۰منطقه یک چند پنج درصدی ایثارگر میشه؟ ایا با سهمیه ایثارگر پنج درصدی میتونه فیزیوتراپی بیاره

  • باسلام
   باتوجه به رتبه مذکور شانس پذیرش شما در رشته فیزیوتراپی نسبتا ضعیف می باشد و قابل ذکر است که در دفترچه دانشگاه ازاد این رشته در سال ۹۷ ارایه نشده است.

 74. سلام آیا سهمیه ایثارگر پنج درصدی در خود رتبه منطقه اثر دارد و ایا تراز را تغییر می‌دهد

 75. سلام،با تراز ۸۷۸۰،ایثارگر پنج درصدی رتبه چند میشه، پردیس پزشکی میاره؟فیزیوتراپی کجا رو میشه آورد

  • با سلام خیر با این تراز شانسی برای قبولی در رشته های پزشکی وجود ندارد . وهمچنین در دانشگاه ازاد رشته فیزیوتراپی ارائه نمیشود .

 76. سلام،عذر میخواستم بدونم سهمیه ایثارگر پنج درصدی چقدر در رتبه اثر دارد،میشه مثال بزنید.و ایا پسر میتونه اگه سال اول قبول نشد،بدون ثبت نام دانشگاه برای سال بعد بخونه؟تشکر

  • با سلام به عنوان مثال اگر تراز علمی یک داوطلب عادی برای رشته پزشکی ۹۳۰۰ است با سهمیه ۵ درصد این عدد به ۹۰۰۰ کاهش میابد . همچنین برای دانش اموزان پسر یکسال وقفه تحصیلی وجود دارد .

 77. سلام بااینکه من۸سال و۴ماه وچن روزعادی بودم امتیازم۱۰۰یا۱۰۱شده و۱۰روزاست که فعالم ولی سپاه کدروبهم دادومنم واردش کردم حالابنظرتون بااینکه من امتیازنرمال کسب کردم ولی سابقه فعالیتم یکسال نیس بنظرتون سهمیه برام اعمال میشه چون کدروهم براثبت نام واردکردم خواهشمندم جواب بدید

  • باسلام
   شما از امتیاز سهمیه بسیج فعال برخوردار می باشد و در گروه داوطلبینی که سهمیه بسیج فعال دارند گزینش خواهید شد.

 78. با سلام.چند تا سوال دارم..آیا سهمیه ایثارگر پنج در رتبه یا تراز اثر دارد.مخصوصا رتبه منطقه….رتبه ۵۰۰۰منطقه ۱چند سهمیه پنج درصدی میشه….پسری که سال اول کنکورش باشه لازم هست بخاطر سربازی پیام نور ثبت نام کنه تا برای سال دیگه بخونه..ایا پردیس آزاد برای ایثارگر ها تخفیف داره…با سهمیه ایثارگر پنج درصدی و تراز ۸۸۰۰فیزیوتراپی یا پزشکی میارم

  • با سلام سهمیه ۵ درصدی در رتبه تاثیر میگذارد و کسانیکه سهمیه دارند براساس رتبه سهمیه خود گذینش میشوند از جهتی این افراد در شهریه دانشگاهی تخفیف میگیرند. اگر میخواهید برای سال دوم کنکور بدهید برای جلوگیری از مشمول شدن باید در یک دانشگاه ازاد و یا پیام نور ثبت نام کنید. با رتبه گفته شده در فوق احتمال قبولی شما برای فیزیوتراپی وجود دارد ولی برای پزشکی خیر

 79. سلام خسته نباشید من ۸ سال سابقه ی بسیج عادی دارم میتونم از کد بسیجم برای دانشگاه آزاد استفاده کنم؟در قسمت ثبت کد نوشته سهمیه ی بسیج فعال

 80. سلام با تراز زیرگروه یک۶۹۰۰ و ماکزیمم تراز۷۷۵۰امکان قبولی هوشبری پرستاری و اتاق عمل ظرفیت مازاد ازاد هست؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته هوشبری و اتاق عمل در واحدهای دانشگاه ازاد و ظرفیت خودگردان های دانشگاه ازاد بیشتر از رشته پرستاری می باشد که البته شما شانس پذیرش در ظرفیت خودگردان در رشته پرستاری را نیز دارا می باشید. قابل ذکر است ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیرگذار می باشد.

 81. سلام‌یک پیام برای من اومده که همه داوطلبان باید تا ۶ شهریور وارد سایت شوند و کد رهگیری خود را وارد کنند..‌…شما میدونید این چیه؟کد رهگیری کدومه؟

  • با سلام اگر عضو فعال بسیج هستید میتونید به پایگاه مربوطه مراجعه کرده و کد رهگیری دریافتی رو در سایت وارد کنید

 82. سلا خسته نباشید
  من ماکزیمم تراز زیرگروه هام ۶۸۲۶ هستش و منطقه ۲ هستم و سهمیه بسیج فعال دارم و توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد تمام انتخاب هامو پرستاری زدم چقدر احتمال داره دانشگاه آزاد پرستاری قبول بشم
  توی انتخاب رشته ظرفیت مازاد و خودگردان هارو هم زدم

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته های پرستاری در دانشگاه های ازاد ظرفیت خودگردان نسبتا بهتر از دانشگاه های ازاد می باشد.

 83. ولی در تاریخ ۳۰ مرداد ساعت ۳و ۲۲ دیقه به سوال شبیه من پاسخ دادید که شانس خوبی بدای قبولی دارید با سهمیه بسیج فعال؟؟

 84. سلام با طراز ۸۸۵۰ قبولی پزشکی و پردیس آزاد پزشکی با سهمیه بسیج فعال بیشتره یا ۵ درصد؟

  • با سلام . معمولا تفاوت چندانی وجود ندارد در رابطه با استفاده از سهمیه ها و در ضمن شانس قبولی شما در رشته پزشکی و در دانشگاه های آزاد اسلامی ضعیف میباشد .

 85. سلام من امتیازم۱۰۰شده برابسیجی و۸سالعادی بودم امافقط۱۰روزه فعالم ولی سپاه کدروبهم دادمنم واردش کردم حالابنظرتون بااینکه من امتیازم به نرمال رسیدوسپاه کدرودادولی سابقه فعالیت یکسال نیست بنظرتون سهمیه برام اعمال میشه؟

 86. با سلام ایا ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاد محل تشکیل کلاس هاش با دانشگاه ازاد عادی ی جا هستن؟؟؟؟
  و با تراز ۶۸۰۰ و سهمیه بسیج شانس پرستاری ظرفیت خودگردان غیر تهران دارم؟؟؟

 87. سلام من امتیازبسیجیم۱۰۰شده و۸سال عادی و۱۰روزفعال بودم اماسپاه کدروبهم دادحالابنظرتون بااینکه من امتیازحداقل روکسب کردم ولی یکسال ازفعال بودن نمیگذره سهمیه برام اعمال میشه توروخدامطمئنم کنید

 88. سلام من امتیازم۱۰۰شده ولی یکسال ازسابقه فعال ننیگذره و۸سال عادی هستم۱۰روزفعال اماسپاه کدروبهم دادبنظرتون سهمیه باتوجه به امتیازم برام اعمال میشه خواهشامطمئنم کنین

 89. سلام خسته نباشید ، میخواستم بدونم بالاخره منظوره از نمره تا تراز کل کنکور سراسری ۹۷ که ملاک پذیرش دانشجو دانشگاه آزاد هستش کدوم تراز یا نمره کله؟؟ آیا باتوجه به رشته انتخابی هستش که باید نمره یاترازکل در اون زیر گروه رو نگاه کنیم یا اون تراز کل ماکزیمم که آخر کارنامه هستش رو لحاظ کنیم؟؟؟؟ خواهشمندم زودتر جواب بدید ممنونم

 90. سلام من۸سال بسیج عادی بودم ومدت فعال بودنم ۱۰روزه ولی امتیازم ۱۰۲هست بنظرتون باتوجه به سابقه فعال بودن کم ولی امتیازنرمال سهمیه بمن تعلق میگیره؟اگه میگیره بنظرتون باتراز۶۷۸۶میتونم پرستاری یامامایی ازادتواستان خوزستان قبول شم

 91. سلام بنظرتون بااینکه من امتیازم ۱۰۲هست وسابقه عادیم۸سال ولی فعالم۱۰روزباشه ولی سپاه کدروبمن داده بنظرتون سهمیه برام اعمال میشه خواهشاجواب بدید؟

 92. سلام اگه من امتیازم۱۰۲باشه ولی سابقه فعال بودنم فقط۱۹روزباشه اما۸سال عادی باشم وسپاه کدروبم بده بنظرتون سهمیه بهم تعلق میگیره

 93. سلام باماکزیمم تراز کل ۷۷۵۰ و تراز در زیر گروه یک ۶۹۰۰ امکان قبولی پرستاری هوشبری ظرفیت مازاد ازاد یا پردیس خودگردان هست.منطقه دو هستم

 94. سلام مجدد
  در انتخاب رشته ی دانشگاه ازاد امکان چندبار ویرایش وجود دارد؟
  ایا رشته های ستاره دار اضاف شده اند و امکان انتخابشون وجود دارد؟

  • با سلام.
   برای هر داوطلب یک بار امکان ویرایش وجوددارد،شما میتوانید وارد پنل انتخاب رشته خود شوید،در صورت اضافه شدن رشته ایی و یا در صورت تایید ظرفیت برخی از رشته ها در انتخاب رشته خود اضافه کنید. برای مشخص شدن کدر رشته های جدید شما باید وارد پنل انتخاب رشته خود شوید.

 95. با سلام و خسته نباشد
  من در فرم ثبت نام کنکور معدل ۱۹.۰۲ وارد کردم و رفتم مدرسه و گفته معدلت ۱۸.۹۸ هست.ایا برای دانشگاه های پردیس و ازاد به مشکل میخورم؟

  • با سلام. جای نگرانی نیست شما میتوانید بعد از قبولی و زمان ارائه مدارک اطلاعات جدید خودرا به دانشگاه ارائه کنبد.

 96. سلام من با تراز ۷۲۴۸ (منطقه دو) انتخاب اولم دانشگاه ازاد پرستاری شهرستان خوی رو زدم دومین رو هم مازاد همین شهرستانو زدم پرستاریشو.سهمیه بسیج فعال دارم و این شهرستان خودمه و بومی به حساب میاد خواهشا بررسی کنید ببینین چن درصد احتمال داره از اینا قبول شم خیلی برام مهمه میخوام یکاری شروع کنم این موضوع مانع میشه.مرسی

 97. با سلام .مهلت ویرایش انتخاب رشته آزاد تا کی هست؟؟

 98. سلام من ۸سال عضویت عادی بودم وامتیازم۱۰۲شده ولی۱۰روزه که فعالم اماسپاه کدروبهم دادولی بنظرتون وقتی یکسال فعال نیستم ولی امتیازم۱۰۲هست سهمیه برام اعمال میشه توروخداجواب بدید

 99. سلام.باتراز۹۳۱۸ درزیرگروه۱ با سهمیه ۵درصدی شانسی برای قبولی درپزشکی همه رشته محل ها رو زدم. دارم؟در همین دور اول انتخاب رشته

 100. سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم فقط امسال مبنای پذیرش براساس ماکزیمم ترازشده یا هرسال همینجوری بوده؟؟ چون من یادمه قبلا یعنی تا همین امسال چندمدت پیش تا قبل از شروع ویرایش دانشگاه آزاد ،اطلاعیه مبنی بر این بود که پذیرش داوطلبان براساس نمره یا تراز در هر زیر گروه هستش ولی طی اطلاعیه جدیدی که گذاشتن این جمله در آن ذکر نشده و گفته شده پذیرش داوطلبان براساس نمره کل کنکور سراسری ۹۷ هستش ومنظور این جمله برای من روشن نیست که کدوم تراز یانمره کل ؟؟ واینکه کجای کارنامه کنکور ثبت شده؟ با تشکر از تیم مشاوره ای خوب شما

  • باسلام
   در پایین کارنامه شما کادری وجود دارد که ماکزیمم نمره کل زیرگروه شما در آنجا نوشته شده است که پذیرش دانشگاه ازاد باآزمون از طریق تراز موردنظر صورت می گیرد. البته مدنظر داشته باشید که تراز زیر گروه شما نیز در انتخاب رشته شما و پذیرش دانشگاه ازاد مهم است.

 101. سلام میخواستم بدونم با رتبه ۱۷۰۰ در سهمیه رشته انسانی و رتبه ۱۵۰۰ زیر گروه یک حقوق دانشگاه قم یا حقوق شبانه کاشان قبول میشم؟؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته حقوق در دانشگاه قم در دوره های نوبت دوم نسبتا بیشتر از دانشگاه کاشان می باشد که البته به ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 102. سلام، دانشگاه آزاد اعلام کرده پذیرش داوطلبان امسال برمبنای نمره کل هستش میخواستم بدونم منظور تراز در هر زیر گروه هستش یا ماکزیمم تراز کل زیر گروه ها؟؟؟؟

 103. سلام و خسته نباشید
  مهلت ثبت نام سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد تا کی هست؟
  یکجا خوندم تا پایان شهریور و جای دیگه خوندم تا ۲۰ شهریور.. در سایت azmoon.org اطلاعیه ندیدم.
  من کارت رشته های ریاضی فیزیک رو گرفتم ولی هنوز انتخاب رشته نکردم
  کارت رشته های انسانی رو خواستم بگیرم پیغام اومد این شناسه ثبت شده و اجازه خرید داده نشد. اول باید انتخاب رشته ریاضی فیزیک رو کامل کنم و بعد کارت انسانی رو بگیرم؟
  ممنون از راهنمایی

  • با سلام. چون اطلاعیه که مشاهده کردید، از خود سایت دانشگاه آزاد نبوده است خیلی نمیشه اطمینان کرد پیشنهاد می شود.که در حال حاضر ویرایش بدون آزمون که شروع شده است و شما هم میتوانید انتخاب رشته گروه آزمایشی ریاضی فیزیک که کارت تهیه کردید ثبت نام انجام دهید، همچنین اگر تمایل به خرید کارت مجدد دارید میتوانید کارت جدید برای گروه ازمایشی جدید تهیه کنید، و ثبت نام خودرا انجام دهید.

 104. سلام با تراز۶۷۱۰ پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل و سهمیه بسیج فعال با امتیاز ۲۲۰ .که خود بچه ارومیه هستم. شانس قبولی دانشگاه آزاد ارومیه یا خود دانشگاه های شهرستان های استان آذربایجان غربی هست؟؟ممنون از راهنماییتون

  • با سلام. با توجه به ترازشما و تراز قبولی دانشگاه آزاد و همچنین با توجه به درخواست های بالای سه رشته پرستاری ،اتاق عمل ،و هوشبری، شانس پذیرش شما پایین خواهد بود. قبولی شما علاوه بر تراز به نحوه انتخاب رشته خود داوطلب و بقیه داوطلبان و همچنن به ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 105. سلام با تراز۶۷۱۰پرستار.هوشبری یا اتاق عمل قبول میشم ؟؟ نمیدونم ارومیه منطقه چنده؟ سهمیه بسیج دارم. ایا الان میشه سهمیه ۵ درصد ایثارگران رو زد.

  • با سلام . زمان برای ویرایش اعمال سهمیه بسیج برای دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و سهمیه ایثارگران خیر . و با توجه به تراز کسب شده ی شما شانس قبولی شما در این رشته ضعیف میباشد .

 106. سلام با تراز۶۷۱۰ پرستاری .هوشبری یا اتاق عمل. کدومشو قبول میشم. از ارومیه هستم.نمیدونم ارومیه منطقه چند هس

  • با سلام . شانس قبولی شما با توجه به تراز کسب شده ی شما در کنکور سراسری و برای هر دو رشته و در استان ارومیه پایین میباشد .

 107. سلام ببخشید میخاستم بدونم ارومیه منطقه چند هس و ایا الان میشه سهمیه ۵ درصد ایثارگران رو بزنم؟؟؟؟ چون نزدم

  • با سلام هم اکنون امکان درج سهمیه ۵ درصدی در انتخاب رشته وجود ندارد . هم اکنون میتوانید کد سهمیه بسیج فعال را درج کنید .

 108. با سلام .من با تراز ۷۲۷۴ و سهمیه بسیج فعال شانسی برای قبولی پزشکی در پردیس های خودگران مثل کیش دارم ؟ممنون

 109. سلام ایا ماکزیمم تراز کل هم میتونه برای دانشگاه ازاد موثرباشه؟

  • با سلام . بله یکی از تاثیرات مهم در انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد اسلامی داشتن ماکزیمم تراز کل بالا میباشد .

 110. ایا ماکزیمم نمره کل هم برای دانشگاه ازاد میتونه موثرباشه؟

  • با سلام . بله یکی از تاثیرات مهم در انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد اسلامی داشتن ماکزیمم تراز کل بالا میباشد .

 111. سلام میشه هم بسیجی فعال و هم پنج درصدی رو استفاده کنم ؟اگر نه کدومیک بهتره برای قبولی؟خواهش میکنم جواب بدید

  • با سلام.در حال حاضر شما برای قبولی در دانشگاه آزاد از سهمیه بسیج میتوانید استفاده کنید،سهمیه ایثارگری را میتوانید جهت تخفیف شهریه دانشگاه آزاد استفاده کنید.

 112. با سلام و خسته نباشید
  با رتبه کل در سهیمه ۷۷۸۴۴ میتونم در دانشگاه علوم و تحقیقات زیست شناسی سلولی و مولکولی قبول بشم؟
  و اینکه میتونم دو ترم از دانشگاه مرخصی بگیرم تا تو کنکور سال بعد شرکت کنم؟
  متشکر

  • باسلام
   ملاک پذیرش در دانشگاه های ازاد،تراز می باشد.شانس پذیرش شما در رشته ی مذکور تقریبا ضعیف می باشد اما پذیرش شما به ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.
   معمولا در ترم یک مرخصی داده نمیشود اما با دانشگاه موردنظر میتوانید هماهنگ باشید ودرصورت مرخصی گرفتن شما باید شهریه ثابت را پرداخت کنید.

 113. سلام ببخشید تراز همون نمره کل نهایی هستش؟یا چی من نمیدونم

 114. سلام با تراز ۶۹۰۰ احتمال قبولی هوشبری پرستاری واتاق عمل در ظرفیت مازاد ازاد بیشتره یا پردیس خودگردان؟منطقه دوهستم .احتمال قبولیم در چه حده؟

  • سلام احتمال قبولی برای دانشگاه آزاد و بعد پردیس وجود دارد و پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ای که انجام داده اید و انتخاب رشته ی مابقی داوطلبین دارد.

 115. سلام پرستاری ازاد با رتبه کشوری ۱۱۴۰۰۰ کشوری و رتبه کل در سهمیه نهایی۵۱۰۰۰ با سهمیه بسیج قبول میشم؟؟

  • سلام احتمال قبولی شما تا حدودی ضعیف میباشد و البته پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ی شما و سایر داوطلبین دارد.

 116. سلام من چندتا از کتاب های پیش رو پاس نکردم آیا میتونم تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنم؟ میشه از هردو سهمیه بسیج و ۲۵ درصد ایثاگری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کرد؟

  • باسلام
   از شرایط پذیرش دانشگاه آزاد فارغ التحصیلی از دوران دبیرستان می باشد. بنابراین حتما باید نمرات پیش دانشگاهی را برای ثبت نام دانشگاه آزاد داشته باشید و همینطور در ثبت نام اولیه شما باید معدل پیش دانشگاهی را نیز وارد نمایید.
   شما فقط می توانید یک سهمیه را در کارنامه خود داشته باشید.

 117. سلام‌.میشه لطف کنید درخواستی به سایت دانشگاه آزادبفرستیدتاویرایش انتخاب رشته با سوابق تحصیلی را اضافه کنند؟

  • سلام ویرایش بدون آزمون دانشگاه آزاد از هفته ی آینده شروع خواهد شد و شما میتوانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 118. سلام سهمیه ایثارگری یاجانبازی هم اعمال میشه در دانشگاه ازاد چون گفته بودن دانشگاه ازاد اعمال نمیشه و همه شرایط عادی دارن؟که اگه بشه واقعا عادلانه نیست

 119. سلام، آیا سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته آزاد ۹۷ موثره،،،و اینکه سهمیه ۵ درصد بهتره یا بسیج فعال تو انتخاب رشته آزاد؟

  • با سلام در حال حاظر گزینه سهمیه بسیج بر روی سایت دانشگاه آزاد فعال شده است . میتونید کد رهگیری سهمیه خود را وارد سایت کنید . هر دو سهمیه بسیج و ایثارگری دارای اهمیت بالایی هستند.

 120. سلام خسته نباشید
  ببخشید من رتبه کل در سهمیه ام شده ۷۰ هزار. و حقیقتش متوجه سهم بسیج نشده ام. ما باید از قبل فعال بوده باشیم؟ اگر متقاضی استفاده از سهمیه بسیج فعال رو تیک بزنیم، چه اتفاقی می افته و باید چه کاری انجام بدم؟ و اینکه ببخشید احتمال قبولی در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم و تحقیقات رو دارم اگر سهیمه بسیج رو بزنم؟ متشکر

  • با سلام. جهت استفاده از سهمیه بسیج باید از قبل بسیج فعال باشید، و یک کد جهت استفاده از سهمیه بسیج به شما تعلق بگیرد.و با توجه به رشته و دانشگاهی که مدنظر گرفته اید، رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون و سوابق تحصیلی پذیرش میکند.برای پذیرش در دانشگاه علوم تحقیقات و رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی رتبه شما مد نظر نخواهد بودو فقط معدل شما محاسبه خواهد شد.

 121. سلام خواهشا جواب بدید
  پزشکی آزاد زاهدان بومی؟؟
  من یزدی ام اونجا روانتخاب کردم قبول میشم باتراز۹۴۶۰؟؟؟

 122. سلام من پارسال با تراز۴۶۰۰ و بسیج فعال فقط ۳۰ نفر با اخری نفر مازاد خودگردان فاصله داشتم .یعنی واقعا احتمال کمه که با تراز بالای ۵۰۰۰ امسال مازاد مامایی بیارم؟؟؟اگه نه چه رشته هایی بزنم که احتمال قبولی م بالا باشه.لطفا کمک کنید

 123. سلام با تراز ۶۸۵۳ زیر گروه یک ابا میتونم ظرفیت خودگردان پرستاری قبول شم ؟؟؟همه دانشگاه ها رو زدم اتاق عمل و هوشبری چطور ؟؟؟

 124. سلام تورو خدا بگید با تراز ۶٧۵۴ و سهمیه بسیج فعال احتمال مامایی خودگردان ارومیه یا تبریز رو دارم چون رتبه منطقم خوب نبود بقیه امیدی به قبولیم ندارن .

 125. سلام خسته نباشین.با تراز۶۳۹۱ سهمیه بسیج فعال برای اتاق عمل ظرفیت خودگردان یزد شانسی دارم ؟

 126. سلام .تراز کل من ۵۴۵۰ هست و سهمیه بسیج فعال هم دارم .ایا مامایی حداقل مازاد خودگردان ها احتمال داره که قبول بشم؟تو رو خدا جواب بدین.ممنون

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده ی شما در کنکور سراسری باید خدمتتان عرض نمایم که شانس قبولی شما در رشته ی مامایی ضعیف میباشد و شما میتوانید شانس خود را در رشته های دیگر بیازمایبد .

 127. سلام خسته نباشید ببخشید آیا با تراز ۷۰۵۰ منطقه ۳ و سهمیه بسیج فعال ایا امکان قبولی در رشته پرستاری آزاد شهر یاسوج رو دارم?
  با تشکر

 128. سلام خسته نباشید.با تراز ۶۳۹۱ و سهمیه بسیج فعال امکان قبولی در پرستاری ظرفیت خودگردان هست؟

 129. با سلام
  من دارای دو سهمیه ۵ درصد ایثارگران و بسیج فعال هستم
  وقتی وارد پنل خودم در سامانه انتخاب رشته آزاد شدم تو مشخصاتم اومده بود نوع سهمیه: فرزند نیروهای مسلح و وقتی کد بسیج فعالمو وارد کردم نوع سهمیه ام تغییر کرد و جلوش شد:بسیجی فعال. یعنی دانشگاه آزاد اولا سهمیه های ایثارگری رو لحاظ کرده و ثانیا اینکه همزمان از دو سهمیه نمیشه استفاده کرد
  خواستم ببینم کدومشون تاثیر بیشتری روی قبولی میذاره تا اونو بزنم؟؟؟
  تو رو خدا راهنمایی کنید.
  و سوال دوم اینکه درسته ک میگن در صورت استفاده از سهمیه بسیج و عدم استفاده از سهمیه ایثارگری در انتخاب رشته آزاد تخفیف شهریه ای ک برای ایثارگران لحاظ میشه برای من لحاظ نخواهد شد؟؟
  با تشکر

 130. سلام وقتتون بخیر ببخشید من با تراز ۹۳۶۵ و سهمیه بسیجی فعال امکانش هست که پزشکی ازاد بیارم؟

  • با سلام.با توجه به تراز ذکر شده و سهمیه بسیج فعال شانس پذیرش شما در تعداد محدودی از دانشگاه های ازاد در رشته پزشکی وجوددارد.اما باید توجه کنید ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته شما نیز در پذیرش بستگی دارد.

 131. سلام خسته نباشید من تراز زیر گروه یکم ۹۳۶۵هست با سهمیه بسیج فعال امکان قبولی پزشکی ازاد رو دارم؟

 132. سلام.خسته نبتشین.میخواستم بدونم با تراز ۸۷۰۰ و سهمیه بسیج فعال میشه پزشکی خودگردان یا ازاد قبول بشم??

  • با سلام. شانس پذیرش شما در رشته پزشکی با توجه به تراز و سهمیه بسیج فعال در بعضی دانشگاه های آزاد و واحد های پردیس وجوددارد.البته بستگی به ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته سایر دواطلبان دارد..

 133. با سلام به نظر شما من با تراز ۹۵۸۱ منطقه ۱ احتمال قبولیم تو رشته های دارو یا دندان وجود داره یا نه

 134. سلام با تراز۵۰۰۰ وسهمیه بسیج فعال شانس قبولی مامایی خودگردان آزاد رو دارم?

  • سلام شانس شما برای قبولی بسیار ضعیف میباشد و برای پذیرش رشته های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد باید تراز بالاتری داشته باشید.

 135. ولی من با تراز ۶۹۰۰ انتخاب رشته مجازی سه گامو ک زدم برام پرستاری و هوشبری اوردمن خودم منطقه دو هستم نجف اباد اصفهان برام شهرایی مثل شاهرود و یزد اورد

 136. سلام خسته نباشید من تراز زیر گروه یکم ۶۹۰۰وماکزیمم ترازکلم ۷۷۵۰هست امکان قبولی در پردیس خودگردان دانشگاه ازاد در رشته هوشبری یا پرستاری رو دارم ؟لطفا جواب بدین سهمیه هم ندارم ولی همه دانشگاهای پردیس ازادرو زدم

  • با سلام شانس پذیرش شما در رشته اتاق عمل و مامایی واحد های خود گردان شهر های کوچک و دور از تهران برای قبولی مناسب است

   • ولی من در اخرین ترازای قبولی با سهمیه عادی دیدم ک پرستاری و هوشبری اوردن حتی توی انتخاب رشته مجازی سه گامم ک میزنم برام هوشبری و پرستاری میاره

 137. سلام
  ببخشید با تراز ۶۳۸۵ و سهمیه بسیج فعال
  شانس قبولیم در اتاق عمل آزاد چطور؟

  • با سلام احتمال قبولی شما برای قبولی در این رشته پایین میباشد سهمیه فعال بسیج میتواند شانس قبولی شما را حدود ۱۰ درصد افزایش دهد

 138. باسلام.برای انتخاب رشته مدیریت گروه آزمایشی را اشتباه واردکردم میخاستم ببینم انتخاب رشته انجام بدم بعد ک ویرایش اومدگروه آزمایش را درست کنم یانه؟

  • باسلام
   شما می توانید انتخاب رشته خود را انجام داده و در صورت گذاشتن لینک ویرایش، اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 139. سلام
  من با تراز کنکورم ۸۶۲۲ هست و ۱۲۰ امتیاز بسیج دارم می تونم رشته پزشکی یا دارو یا دندان پزشکی قبول بشم یا نه؟؟؟

  • باسلام
   سهمیه بسیج فعال تاثیر زیادی در پذیرش داوطلبان دارد. اما با توجه به تراز شما شانس پذیرش در رشته پزشکی بیشتر از دندانپزشکی و داروسازی وجود دارد.

 140. سلام
  من با تراز ۸۶۲۲ و با داشتن ۱۲۰ امتیاز بسیج می تونم رشته پزشکی یا دارو یا دندان پزشکی قبول بشم یا نه؟؟؟

  • باسلام
   پذیرش در دانشگاه های ازاد طبق تراز صورت میگیرد و باتوجه به تراز شما شانس پذیرش در رشته پزشکی با سهمیه فعال بسیج نسبتا خوب می باشد.

 141. سلام خسته نباشید.با تراز ۶۳۹۱ و سهمیه بسیج فعال امکان قبولی در پیراپزشکی های شهرای دور ظرفیت خودگردانو دارم؟

 142. سلام
  باتراز زیر گروه یک ۴۷۵۱ منطقه دو پرستاری پردیس یا مازاد قبول میشم لطفا جواب بدین ممنون.

 143. سلام با تراز زیرگروه یک ۶۴۰۰ و سهمیه بسیج امیدی به پرستاری ازاد هست شهرشم مهم نیست.توروخدا جواب بدین.

 144. سلام من امسال نمیخوام از سهمیه ی بسیجم استفاده کنم اما کدشو گرفتم الان این گرفتن کد به منزله ی استفادهش هست؟با توجه به اینکه تنها یکبار قابلیت استفاده داره شرمنده دیروز پرسیدم اما درست متوجه جوابتون نشدم

 145. سلام و خسته نباشید من انتخاب رشته انجام دادم ولی در بالای لیست انتخاب رشته وضعیت سهمیه خط تیره است ولی سهمیع بسیج رو وارد کردم الان چیکار کنم یعنی سهمیه ثبت نشده؟؟

  • سلام
   از ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ امکان ثبت سهمیه ی بسیج در سایت دانشگاه آزاد بوجود آمده است.درصورت ثبت سهمیه در سایت دانشگاه آزاد و داشتن امتیاز بالای۱۰۰این سهمیه برای شما اعمال خواهد شد.

 146. سلام خسته نباشید تراز من ۶۸۰۰ با کد بسیجی امتیاز ۱۸۰ امکان قبولی پرستاری دارم؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   دانشگاه آزاد برای رشته های پیراپزشکی معمولا با تراز بالای ۷۰۰۰ دانشجو می پذیرد.با توجه به دارا بودن سهمیه ی بسیج احتمال پذیرش شما نسبتا خوب است.قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارندو همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی انتخابی شما بستگی دارد.

 147. سلام مگه فوریت ها نیمه متمرکز نیستند؟؟؟
  من ۳۰تا انتخاب اولم فوریت بود ولی جایی دعوت نشدم..
  سنم برای تربیت معلم دو ماه زیاده ولی برای تربیت معلم دعوت شدم حالا چکار کنم؟؟
  خواهش میکنم همه سوالاتم را جواب دهید

 148. سلام من سال قبل سهمیه بسیج رو گرفتم و مازاد بهداشت حرفه ای قبول شدم ولی نرفتم. در این صورت امسال دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده کنم؟؟؟ رفتم سپاه کد رو هم گرفتم

 149. با عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید اگه توی جواب انتخاب رشته نوشته باشه قبولی ذخیره به چه معناست؟
  اگه توی ذخیره قبول نشیم توی رشته بعدی قبولیمون چک میشه؟
  بی زحمت کامل توضیح بدین

 150. سلام.خسته نباشید
  با تراز ٩٢۵٠ و سهمیه بسیج میتونم پزشکی و دندانپزشکی آزاد و خودگردان آزاد ( هر شهری) قبول شم؟

 151. سلام با تراز ۷۰۷۱ و سهمیه بسیج آیا سانس قبولی پیراپزشکی آزاد را دارم همه شهرها را هم انتخاب کردم

 152. سلام.من با تراز۶۷۰۵میتونم دانشگاه آزاد یا ظرفیت خودگردان پیراپزشکی قبول بشم

 153. سلام با تراز۶۱۱۹ منطقه ۳ با بسیج فعال شانس قبولی در شهر خودم علی اباد و اطراف گرگان یا استان مازندران رو دارم؟

  • با سلام شما شانس قبولی شما در رشته های پیزاپزشکی کم میباشد و البته سهمیه بسیج میتواند در قبولی شما تاثیرگذار باشد و احتمال قبولی شما را ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش دهد

 154. سلام و خسته نباشید
  من با تراز زیرگروه دو ۹۳۵۰ و سهمیه بسیج فعال شانس قبولی در دارو ازاد تهران رو دارم؟
  لطفا جواب بدید

 155. شلام من سال قبل کد رو وارد کردم و دانشگاه آزاد هم قیول شدم ولی نرفتم. امسال دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم؟؟؟؟کد رو هم از سپاه گرفتم

 156. سلام، خسته نباشید.
  با تراز ۷۸۰۰ پرستاری آزاد ( خراسان شمالی بجنورد) میشه قبول شد؟!؟!؟ امیدوار باشم؟!؟!؟
  سهمیه بسیج ندارم.

 157. سلام من امسال نمیخوام از سهمیه ی بسیجم استفاده کنم اما کدشو گرفتم الان این گرفتن کد به منزله ی استفادهش هست؟با توجه به اینکه تنها یکبار قابلیت استفاده داره

  • با سلام . در انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد گزینه ایی مبنی بر اعمال سهمیه بسیج فعلا وجود ندارد و اگر در زمان ویرایش این گزینه اضافه شود بدین معنی است که سهمیه ی شما نیز اعمال خواهد شد و اگر گزینه ایی نباشد باید عرض نمایم که شما میتوانید از سهمیه ی بسیج خود در سال آینده استفاده نمایید .

 158. سلام من با ترازیک ۶۱۱۹منطقه ۳بسیج فعال هم دارم شانس پرستاری ازاد شهر خودم علیذ اباد یا اطراف گرگان گنبد یا مازندران رو دارم؟واینکه با توجه ب اعمال بسیج سهمیه جانبازوایثارگرهم اعمال میشه در ازاذ؟

 159. سلام من با تراز یک ۶۱۱۹منطقه ۳ با وجود حذف سهمیه ها در شهرای خودم و اطراف علی ابادی گنبد یا مازندران شانس قبولی دارم

 160. سلام
  شما نوشتید تنها سهمیه موثر در انتخاب رشته ۹۷ دانشگاه آزاد فقط سهمیه بسیج فعال هست ولی توی پنل شخصی من در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وضعیت سهمیه رو فرزند ررمنده نیروهای مسلح قید کرده
  اگر این سهمیه برقرار نیست چرا قید شده؟
  به فرض که سهمیه ایثارگر ۵ درصدبرای امسال مورد قبول واقع بشه و یه نفر هر دو سهمیه رو داشته باشه کدوم یهمیه تاثیر بیشتری در پذیرش خواهد داشت ؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدین

 161. ببخشی من هم سهمیه ۵% دارم و هم بسیج فعال از کدوم استفاده کنم بهتره؟در زمان ویرایش امکان تغیر دادن سهمیه وجود دارد؟

  • با سلام از تاثیر سهمیه ایثارگری در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری باید اقدام کنید و در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد باید از سهمیه بسیجی فعال استفاده کنید.سهمیه ای میتوانید درج کنید بسیجی فعال است.

 162. با سلام شناسه بسیجی فعال دارای ۱۵ رقم میباشد برای وارد کردن ۱۲ رقم کد رهگیری چگونه اقدام کنیم

 163. سلام میخواستم بدونم که با تراز ۷۱۸۱ در زیرگروه یک و با سهمیه بسیج فعال احتمال قبولیم تو پرستاری آزاد چقدره ممنون میشم جواب بدین

 164. سلام خواهش میکنم جواب بدین
  با رتبه ۱۴۰۰۰ از ۵۹۰۰۰ میتونم ارشد حقوق جزا در یکی از دانشگاه های آزاد تهران بخونم ؟؟؟؟

 165. سلام اگه عضو بسیج فعال پایگاه هم باشیم بهمون کد میدن?

 166. سلام من۲۴ انتخاب رشته آزاد کردم ولی هیچ گزینه ای نبود ک کد بسیج فعال رو وارد کنم جلوی سهمیه خط گذاشته بودن باید چ کار کنم؟ترازم ۷۲۳۳شده..واسه پرستاری آزاد میخام خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام این گزینه از امروز در سایت فعال شده است و در زمان ویرایش هم میتوانید کد سهمیه بسیج خود را وارد کنید .

 167. سلام من کد بسیج و وارد کردم زد با‌موفقیت ثبت شد..ولی تو پرینت اصلی چیزی درج نشد
  ..الان ینی چی؟ینی الان با تراز ۷۱۶۹ منطقه دو پرستاری چالوس یا‌تنکابن قبول نمیشم؟؟

  • با سلام با توجه به تراز و سهمیه بسیج فعال که درج شده شانس شما برای پذیرش در رشته های پیرا پزشکی بسیار بالاست

 168. سلام … آیا سهمیه بسیج تو انتخاب رشته امسال تاثیر داره؟؟!
  تو رو خدا نکنید این کارو …
  آخه بسیج چه ربطی به دانشگاه داره؟؟؟
  تو رو خدا بگین این سهمیه رو بردارن آخه ما چه گناهی کردیم ؟!؟؟

  • باسلام
   طی ثبت نام دانشگاه ازاد سهمیه بسیج فعال حذف شده بود اما گزینه این سهمیه در تاریخ ۲۹ مرداد ماه بر روی سایت ثبت نام دنشگاه آزاد قرار گرفته است.

 169. سلام
  با تراز کل ۹۴۰۰ شانس قبولی در سه رشته ی دندان و پزشکی و دارو دارم؟کدوم شهرها؟

  • با سلام. شانس قبولی شما برای رشته های داروسازی نسبتا بهتر از دندان پزشکی و پزشکی می باشد. به عنوان مثلا امکان قبولی برای دارو سازی استان مازندران و چند استان دیگر وجوددارد . هچنین برای پزشکی و دندان پزشکی در استانهایی مانند قم یا کرمان البته برای ظرفیت خودگردان شانس پذیرش وجوددارد. پیشنهاد می شود شما انتخاب رشته خودرا انجام دهید،چون شانس پذیرش علاوه برتراز نحوه انتخاب رشته خود و بقیه داوطلبان همچنین ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 170. سلام و خسته نباشید
  امسال برای دانشگاه ازاد فقط سهمیه ی بسیج حذف شده یا سهمیه ی ایثارگران هم حذف شده؟

  • باسلام
   گزینه اعمال سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قرار داده شده و شما میتوانید کد مربوط به سهمیه بسیج فعال را وارد نمایید. اما سهمیه ایثارگران و جانبازان در دانشگاه های سراسری تاثیر دارد.

 171. سلام
  من اگه کد بسیجی فعال را اشتباه بزنم خودشون خودکار حذف می کنند ؟
  چون سال پیش زدم قبول شدم ولی نرفتم. میخوام دوباره همون کد رو بزنم.

 172. سلام من با تراز یک ۶۱۱۹ورتبه در سهمیه ۴۶هزار منطقه ۳ با وجود حذف سهمیه ها در شهرای خودم و اطراف علی ابادی گنبد یا مازندران شانس قبولی دارم

 173. سلام من با تراز یک ۶۱۱۹ورتبه در سهمیه ۴۶هزار منطقه ۳ با وجود حذف سهمیه ها در شهرای خودم و اطراف علی ابادی گنبد یا مازندران شانس قبولی دارم

 174. سلام خسته نباشید باتراز ۶۸۰۰منطقه۲ احتمال قبولی پرستاری ازاد دارم؟مامایی چی؟هرشهری باشه فرقی نمیکنه وکدوم شهرا احتمالش بیشتره؟ …..وشهریه مازادخودگردان ازاد برای این رشته ها تقریبا ترمی چقدره؟ایا وام هم به خودگردان تعلق میگیره؟

 175. سلام رشتم ریاضی با رتبه کل درسهمیه۳۶هزارسهمیه منطقه۱تهران میشه مهندسی برق یا مهندسی کامپیوتر یانفت دانشگاه ازادعلوم تحقیقات رفت؟؟؟؟

  • سلام
   در دانشگاه آزاد با تراز،پذیرش دانشجو صورت می گیرد.معمولا واحد علوم تحقیقات در رشته های مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر با تراز بالای ۶۰۰۰ و در رشته ی مهندسی نفت با تراز بالای ۴۰۰۰دانشجو می پذیرد.قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی انتخابی شما بستگی دارد.

 176. باسلام میخواستم بدونم با توجه به حذف شدن سهمیه بسیج میتوانم با تراز ۶۲۵۸پرستاری ازاد قبول بشوم با تشکر

  • سلام
   دانشگاه آزاد معمولا با تراز بالای ۷۰۰۰در رشته ی پرستاری دانشجو می پذیرد.در واحدهای خودگردان دانشگاه آزاد احتمال قبولی بیشتر از واحدهای عادی می باشد.قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه های انتخابی شما بستگی دارد.

 177. سلام خسته نباشید من با تراز۹۴۹۶ میتونم پزشکی آزاد حتی خودگردان ها رو بیارم؟با توجه به حذف شدن سهمیه بسیج

  باتشکر از سایت خوبتون

  • سلام شمام شانس قبولی در رشته پزشکی را دارید البته با اخرین فرد پذیرفته شده در این دانشگاه کمی فاصله دارید اما فاصله چشم گیری نیست و میتوانید برای قبولی امیدوار باشید

 178. سلام
  میشه لطف کنید درخواستی به سایت دانشگاه آزاد بفرستید تا سهمیه بسیج رو اضافه کنن؟
  فکر می کنم اگه درخواست زیاد باشه،بی تأثیر نباشه
  با توجه به اینکه سرپرست دانشگاه آزاد عوض شده،شاید تصمیم جدید بگیرن

  • با سلام . بله چشم حتما . مرکز ایران مشاوره نیز در پی پیگیری مشکلات و دغدغه های داوطلبان و افراد متقاضی بوده و هست و در حد توان پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد .

 179. سلام با توجه به حذف سهمیه ها من با تراز ۷۲۴۸ (منطقه دو) میتونم پرستاری ازاد یا خودگردان قبول شم؟همه جارو انتخاب کردم

  • با سلام شانس بسیار بالایی برای پذیرش در رشته پرستاری برای دانشگاه های ازاد بجز تهران و شهر های اطراف تهران دارید

 180. سلام با تراز ۸۰۰۰ منطقه یک دامپزشکی آزاد میشه قبول شد؟؟

 181. سلام. رتبه ۵۶۱۴۲ هزار آیا مدیریت دولتی زاهدان قبول میشه رشته تجربی؟
  سپاس

 182. با سلام آیاباتراز۷۳۰۰امکان قبولی مهندسی کامپیوتردردانشگاه های ازاد تهران رادارم

 183. سلام اگه کد حذف شده پس چرا هنوز نواحی بسیج کد رو صادر میکنن؟؟؟

  • باسلام
   در فرم ثبت نام دانشگاه آزاد گزینه اعمال سهمیه بسیج حذف شده و به احتمال زیاد گزینه سهمیه بسیج فعال در زمان ویرایش گذاشته نمیشود.

 184. با سلام با تراز ۹۱۲۴ امکان قبولی در داروسازی آزاد هست؟

 185. کسانی که کد رو گرفتن جایی هست که سوال کنن که باید چه کار کنند؟؟؟

 186. سلام اگه بسیج فعال تاثیر نداره پس چرا هنوز دارن کد میدن؟؟؟؟

 187. سلام من کد بسیج فعالم را دریافت کردم و نمیدونم کجا باید کد رو وارد کنم لطفا کمک کنید

  • با سلام فعلا این گزینه روی سایت فعال نشده است و در خصوص آن اطلاعیه ای هم نیامده است . احتمالا زمان ویرایش این گزینه فعال شود .

 188. سلام.با عرض خسته نباشید
  با توجه ب حذف سهمیه ها.با نمره کل ۹۴۳۴ امکان قبولی دندان پزشکی آزاد رو دارم؟

  • با سلام . شانس قبولی شما در رشته ی دندانپزشکی و در دانشگاه های آزاد ضعیف میباشد زیرا حداقل تراز قابل قبول در رشته ی دندانپزشکی ۹۸۰۰ میباشد و در ضمن شما میتوانید شانس قبولی خود را در دانشگاه های پردیس آزاد بسنجید .

 189. سلام اینکه همه شرایط عادی هستن یعنی فقط بسبج حذف شده یا شامل شهدا ایثارگری…هم میشه و از اونام اعمال نمیشه؟

  • باسلام
   هیچ نوع سهمیه ای برای دانشگاه آزاد در پذیرش امسال مدنظر نیست و همه داوطلبین طبق سهمیه عادی و تراز پذیرش می شوند.

 190. سلام

  ببخشید ممکنه توی ویرایش دوباره سهمیه بسیج رو قرار بدن

  اخه نواحی بسیج هنوز دارن کد میدن

  ممنون میشم پاسخ بدید

  • باسلام
   در فرم ثبت نامی امسال دانشگاه ازاد گزینه سهمیه بسیج فعال حذف گردیده است و احتمال خیلی پایینی برای اضافه کردن این گزینه در ویرایش وجود دارد.

 191. سلام
  ویرایش دانشگاه آزاد کی میاد؟
  میشه توی ویرایش جدید سهمیه بسیج هم بیاد؟

  • با سلام. ویزایش اطلاعات دانشگاه ازاد برای رشته های یا آزمون از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور امکان پذیر خواهد بود، سهمیه بسیج از دانشگاه حذف گردیده است و همه داوطلبان با سهمیه عادی پذیرش خواهند شد.

 192. ببخشید من الان باید چیکارکنم برا انتخاب رشته مدیریت؟ویرایش برای این اطلاعات میاد؟

  • سلام
   امکان ویرایش اطلاعات در هفته ی جاری برای داوطلبان فراهم خواهد شد.احتمالا در زمان ویرایش اطلاعات امکان اضافه کردن گروه آزمایشی دوم برای داوطلبان فراهم خواهد شد و شما می توانید رشته ی جدید را در لیست اولویت های خود اضافه کنید.

 193. باسلام.من کنکور تجربی دادم میخام رشته های مدیریت انتخاب کنم چرا داخل لیست رشته ها این رشته وجود نداره؟ چیکار باید کنم؟

  • با سلام زیرا درهنگام ثبت نام مجموعه انتخابی را علوم تجربی وارد کردید درحالی که باید این گزینه را روی علوم انسانی قرار میدادید

 194. سلام خسه نباشید
  به نظرتون امکانش نیس تو ویرایش انتخاب رشته آزاد سهمیه بسیج اضافه بشه ؟
  مرسی

 195. باسلام.ممنون ازاینکه ب سوالات پاسخ میدهید.امکان انتقال کارت خریداری شده برا انتخاب رشته به یک شخص دیگر وجود دارد؟

  • با سلام کارت خریداری شده فقط با اطلاعات خود داوطلب انجام میشود و امکان انتقال آن به شخص دیگر وجود ندارد .

 196. سلام
  بخش سهمیه توی انتخاب رشته فعال نبود
  یعنی سهمیه ایثارگری یا بسیجی فعال وجود نداشت
  امکانش هست که پیگیری کنید ببینید چه تصمیمی گرفته شده؟
  من از سپاه کد ۱۲ رقمی گرفتم و اونا از چیزی خبر نداشتن

  • باسلام.گزینه درج کد بسیج فعال برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال ۹۷ حذف شده و گویا داوطلبان نمی توانند دیگر از این سهمیه در دانشگاه آزاد استفاده کنند.

 197. سلام.این حرف درسته که میگن اسامی بسیج فعالو برای دانشگاه ازاد خود سپاه رد میکنه یا نه ؟؟؟

 198. سلام .خسته نباشید یک سوال داشتم .یک سری رشته ها توی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد هست که ستاره داذه و نوشته منوط به تخصیص ظرفیت از سوی ورارت علوم مثل پزشکی زاهدان و کرمان .چرا نمیشه اینا توی سامانه نیست؟؟؟؟ کجا باید اینا رو وارد کنیم ؟؟؟ مممنون میشم پاسخ بدین

  • با سلام. با توجه به علامت ستاره و عنوان دفترچه که در زیر یعضی رشته ها قید شده است این دسته از رشته ها در صورت اعلام ظرفیت از طرف وزارت بهداشت پذیرش خواهند شد ، اگر شما رشته ایی رو در ثبت انتخاب رشته دانشگاه ازاد مشاهده نمیکنید به این دلیل می باشد که در آن رشته ظرفیت اعلام نشده است و امکان انتخاب آن رشته وجود نخواهد داشت.

 199. سلام.اطلاعات ثبت شده برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ویرایش داره؟یک مورد اشتباه وارد کردم.

 200. سلام
  ببخشید میخواستم ببینم امسال موقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد هیچ فیلدی برای وارد کردن کد رهگیری بسیج وجود نداره.
  یعنی امسال سهمیه بسیج حذف شده؟
  باتشکر از مطالب مفیدتون

 201. سلام شهریه پرستاری ازاد چقدر هست بعضیا میگن بالای ۸ میلیونه راسته؟

  • باسلام
   شهریه دانشگاه ازاد در رشته پرستاری به ازای هر ترم ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ می باشد. البته شهریه نهایی به انتخاب واحد شما بستگی دارد.

 202. سلام من انتخاب رشته ازاد انجام دادم ولی فراموش کردم کد سهمیه بسیج فعال وارد کنم الان باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

 203. سلام من سال قبل سهکیه بسیج رو گرفتم و مازاد بهداشت حرفه ای قبول شدم ولی نرفتم. در این صورت امسال دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده کنم؟؟؟ رفتم سپاه کد رو هم گرفتم

  • سلام
   امسال دانشگاه آزاد سهمیه بسیج را حذف کرده و داوطلبان قادر به استفاده از این سهمیه نمی باشند.درصورتی که در زمانی که دانشگاه آزاد برای ویرایش اطلاعات در نظر می گیرد امکان ثبت سهمیه وجود داشته باشد هر فردی فقط یکبار می تواند از سهمیه ی بسیج استفاده کند.

 204. با سلام و خسته نباشید من کد سهمیه ایثارگرانو در کنکور سراسری استفاده نکردم ولی الان میخوام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کنم اما جایی برای وارد کردن کد سهمیه نیست چرا؟

  • با سلام. دانشگاه ازاد جهت پذیرش تراز شما در نظر خواهد گرفت سهمیه منطقه ، بسیج، ایثارگری در تراز شما تاثیر نخواهد گذاشت ، و پذیرش در دانشگاه ازاد با سهمیه عادی خواهد بود.

 205. سلام . وقت بخیر . میخوام بدونم سهمیه بسیج فعال در پذیرش دانشگاه ازاد ۹۷ اعمال میشه ؟ اگه میشه برای دریافت کد باید به کجا مراجعه کرد ؟؟؟ کدش چند رقمیه ؟؟؟ و باید کجا و در کدوم قسمت واردش کرد ؟؟؟ ممنون میشم هرچه سریع تر جواب بدید .. خیلی خیلی حیاتیه .. در ضمن من بسیج فعال دارم و شیش هفت ماهی هست فعال شدم … ایا شیش هفت ماه واسه اعمال سهمیه کفایت می کنه ؟؟؟

 206. سلام وقتتون بخیر با تراز ۹۳۶۵ امکان قبولی دانشگاه ازاد پزشکی هست؟من سهمیه بسیجی فعال دارم کدش رو هم گرفتم باید چیکار کنم؟و اینکه چرا رشته هایی که توی دفترچه ستاره داره رو تمیشه توی انتخاب رشته وارد کرد؟

  • سلام
   با توجه به تراز شما احتمال قبولی در رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد نسبتا خوب است.در خصوص سهمیه بسیج اینکه امسال دانشگاه آزاد سهمیه ی بسیج فعال را حذف کرده و در حال حاضر امکان ثبت کد سهمیه بسیج برای داوطلبان وجود ندارد.کد رشته هایی که در دفترچه ستاره دار هستند ظرفیت آنها از سوی وزارت بهداشت تایید نشده و درحال حاضر امکان انتخاب این کد رشته محل ها برای داوطلبان فراهم نیست،در صورت تایید ظرفیت این کد رشته محل ها امکان انتخاب آنها در روزهای آینده برای داوطلبان فراهم خواهد شد.

 207. سلام ببخشید با تراز ۹۳۶۵ امکان اوردن پزشکی دانشگاه ازاد هست؟من سهمیه بسیجی فعال دارم کدش رو هم گرفتم باید چیکار کنم؟چرا رشته هایی که توی دفترچه ستاره دارن رو نمیشه توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد وارد کرد؟

  • با سلام شما برای برخی واحد های دانشگاه ازاد در رشته پزشکی در استان های جنوبی و در رشته های داروسازی و دندان پزشکی شانس قبولی دارید

 208. سلام من کد فعالی رو گرفتم اما داخل سایت انتخاب رشته هیچ بخشی برا وارد کردن این کد نیست کجا باید این کد رو وارد کنم

 209. سلام سهمیه بسیج فعال ازاد حذف شده ؟تو ثبت نام نداره هیچ قسمتی در مورد بسیج ؟

 210. با سلام
  امسال سهمیه بسیج هست؟من انتخاب رشته کردم،جایی که بشه کد بسیج را وارد کرد نبود.ممنون میشم راهنمایی کنید

 211. سلام انگار سهمیه بسیج فعال برداشته شده؟جایی برای وارد کردن کد نیست که؟؟!!!

 212. امسال سهمیه بسیج فعال حذف شده؟چون جایی نداره که کد رو وارد کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو رو خدا جواب بدین

  • با سلام .
   خیر سهمیه بسیج فعال امسال هم مانند سالهای گذشته اعمال میشود و اگر سهمیه ایی در این خصوص داشته باشید میتوانید آن را در دانشگاه های آزاد استفاده نموده و در ضمن خود دانشگاه های آزاد آن را برای شما ثبت خواهند کرد .

 213. سلام من دوساله بسیج فعالم کارت فعالم دارم اما فقط ار بسیج عادی ۱۴۷ امتیاز بهم تعلق گرفته الان در زمان انتخاب رشته بسیج عادی بزنم یافعال کدمو؟

 214. سلام خسته نباشیداین کدرهیگیری ۱۲رقمی برای پذیرش درآزادرفتم ازسپاه دریافت کردم…منتها سوالم اینه این کد یه عدد(دورقمی)+شماره شناسنامه(ده رقمی)=۱۲رقمی درسته؟؟؟؟؟شک دارم به کدرهگیری لطفا راهنماییمم کنید

  • سلام میشه جواب ایشونو بدین چون سوال منم همینه شک دارم ب کد ی عدد دورقمی بهم دادن گفتن قبل کدملی بزن ؟

   • باسلام.اگر خود پایگاه بسیج کد مربوطه را به شما داده است درست می باشد و جای هیچ شکی وجود ندارد.اگر آن کد را قبل از کد ملی خود وارد کنید کد رهگیری بسیج فعال شما بدست خواهد آمد.

 215. سلام من همه شراظی رو که تو متن توضیح دادین رو دارم ولی وقتی رفتم کد بگیرم گفتن امسال همچین سهمیه نداریم درسته؟؟

 216. سلام. امسال سهمیه بسیج واسه دانشگاه آزاد اعمال میشه یا نه؟ من ترازم ۶۱۰۰ شده امیدوارم بتونم با سهمیه بسیج فعال ، پرستاری رو قبول شم

 217. حتما باید بسیج فعال باشیم؟
  من خیلی وقته بسیج عادیم نمیشه استفاده کنم از سهمیه؟؟؟

 218. سلام،من کد ۱۲ رقمی ایثارگری ۵ درصدی دارم ولی موقع ثبت نام وارد نکردم چون نمیدونستم کدم چیه،برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد میتونم ازش استفاده کنم؟سهمیه بسیج فعالم دارم میشه از هردوتا سهمیه باهم برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد استفاده کنم؟لطفا جواب بدین ضروریه

 219. سلام خسته نباشین من ترازم تو کنکور ۶۸۴۰ شده میتونم پرستاری ازاد قبول شم؟ هرجای ایران باشه فرقی نمیکنه ی سوالم دارم واقعا امسال سهمیه بسیج تو ثبت نام دانشگاه ازاد دگ تاثیر ۱۰ درصدی نداره ینی بدون سهمیه قبول نمیشم ؟

 220. با سلام آیا سال گذشته هم مثل این سال دادن کد ۱۲ رقمی بسیج فعال به تعویق افتاده بود ولله من که نمیدونم چی کار کنم رتبم ۲۵۰۰ اومده آیا امکان تحصیل پزشکی در دانشگاه های آزاد هست؟اگه بسیج فعال درست بشه چی؟

 221. سلام امسال سهمیه بسیج فعال برا اتنخاب رشته دانشگاه ازاد هست؟ چون من رفتم سپاه منطقمون گفتن ک امسال همچین سهمیه ای نیست میشه خواهشا جواب بدین

  • با سلام در حال حاضر این سهمیه برای رتبه و انتخاب رشته اعمال نمیشود . ولی از این سهمیه میتونید در تخفیف شهریه دانشگاه آزاد استفاده کنید .

 222. با سلام خدمت مشاور محترم
  .بنده امروز رفتم ناحیه بسیج برای دریافت کد رهگیری با این که مدارکم کام بود کد ندادن میگن هنوز ابلاغ نشده پس کی باید کد بگیریم الان نتایج میاد که؟باتشکر

 223. سلام درسته که میگین سهمیه بسیج فعال فقط برای رزمنده های داوطلب جنگ و به بسیج فعال های پایگاهها تعلق نمیگیره?

 224. و اینکه من نامه ای رو که از سپاه گرفتم کد ۱۲ رقمی نداره ی شناسه بسیجی دارم که ۱۵ رقمیه چیکار باید بکنم؟؟

 225. سلام من عضویت فعالم در بسیج مربوط به دوران مدرسم بوده الانم س ساله دیگه فعالیتی نداشتم ولی گواهی عضویت فعال رو گرفتم کد دوازده رقمی رو باید از خود سپاه بگیریم وارد کنیم یا همین گواهی برای انتخاب رشته کافیه؟؟؟؟؟

 226. سلام من امروززنگ زدم به مقاومت بسیج آموزش وپرورش منطقمون گفتن امسال دیگه گواهی وکد۱۲رقمی رونمیدن تاپارسال میدادن ولی دیگه نه.

 227. سلام من بسیجی فعالموتازه گرفتم حدودایک ماه قبل کنکورشنیدم باید۱۰۰امتیازداشته باشم تا بتونم استفاده کنم ازامتیازبسیج عادیم خبرندارم اگه میشه لطف کنیدبهم بگیدبرای دونستن امتیازبه کجامراجعه کنم؟؟؟؟؟؟؟

  • باسلام.شما برای صدقیت این موضوع و دریافت ۱۰۰ نمره به همان مرکز بسیجی که در آن فعالیت داشتید یا الان هم دارید مراجعه کنید.

 228. سلام
  من نمرم ب ۱۰۰ رسیده اما سابقه ی فعال بودنم ۹ ماهه.یعنی نمیتونم کد بگیرم؟؟

  • با سلام اگر امتیاز شما ۱۰۰ باشد و مدت حضور شما در (بسیج فعال + بسیج غیرفعال) حداقل یک سال باشد شما میتوانید از سهمیه استفاده کنید. اگر این مدت کم تراز یک سال باشد در صورت تایید دانشگاه امکان استفاده از سهمیه امکان پذیر است

 229. سلام وقت بخیر.من سهمیه پنج درصدی ایثارگران دارم وخودم بسیجی فعال هستم میخواستم بدونم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد از کدوم استفاده کنم احتمال قبولیم بیشتره؟

 230. سلام کی باید از کد استفاده کنیم در انتخاب رشته ی کنکور سراسری؟

  • سلام
   سهمیه ی بسیج در حال حاضر فقط برای دانشگاه آزاد اعمال می شود و در دانشگاه های سراسری تاثیری ندارد. شما باید در زمان انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد، در سایتwww.azmoon.org سهمیه بسیج را انتخاب کنید تا برای شما اعمال شود.

 231. سلام باید چه زمانی از کد ۱۲ رقمی استفاده کنیم زمان انتخاب رشته ی کنکور سراسری یا ثبت نام جداگانه داره؟

  • با سلام اگر امتیاز شما به ۱۰۰ رسیده است میتوانید کد سهمیه خود را بعد از اعلام اولیه نتایج کنکور در فرم انتخاب رشته آزاد وارد کنید .

 232. من برای کنکور کارشناسی ارشد ۹۷رفتم کد بگیرم گفتن دیگه لغو شده ویکساله که دیگه کد نمیدن میخواستم ببینم راست گفتن یا نه؟

  • با سلام برای بسیجیان داوطلب در جنگ سهمیه رزمنده تعلق میگیرد ولی برای بسیجیان فعال و عادی پایگاه های مقاومت تعلق نمیگیرد

 233. با سلام
  ببخشید من چند سال کارت بسیجی فعال دارم ولی فعالیت آنچنانی نداشتم مثل رفتن به راهیان نور و بقیه مراسماتشون ولی چند روز پیش رفتم حوزه بسیج توی سیستمشون هنوز فعال هستش و از سال ۹۰ فعالیت داره – میخواستم بدونم اینکه من فعالیتی ندارم باز هم میتونم از امتیازش استفاده کنم؟

 234. سلام وقتتون بخیر
  من دوره خدمتمو گذراندم و از فعالیت بسیجم کسری خدمت گرفتم
  ایا کد رهگیری بهم میدن یعنی کسری سربازیم باعث نمیشه که از فعالیت بسیجم استفاده کرده باشم ؟؟؟

 235. سلام,ببخشیدباداشتن سهمیه بسیج فعال برای قبولی دررشته پرستاری ﭺه تراز یا رتبه ای رو بایدکسب کنم???

 236. سلام , چندبار رفتم سپاه میگن هنوز کدرهگیری نیومده و احتمالا امسال نمیاد,درسته?

 237. با سلام و عرض ادب
  سوال بنده در رابطه با سهمیه بسیج : من در کنکور ارشد ۹۷ در مرحله دوم ثبت نام کرده ام ولی فراموش کرده ام کد سهمیه بسیج را وارد کنم ، با این اوصاف چگونه میتوانم از سهمیه استفاده کنم.

  • سلام. سهمیه بسیج فعال فقط برای دانشگاه آزاد تاثیر دارد. قبل از دریافت کارت ورود به جلسه اگر امکان وارد کردن کد سهمیه وجود داشت که در آن زمان در غیر این صورت در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد میتونید کد سهمیه را وارد کنید.

 238. سلام
  من در دوره ارشد از سهمیه استفاده کردم
  میشه در دکتری هم استفاده کنم؟!

  • با سلام. شما از سهمیه ی بسیج فعالتون در دانشگاه آزاد فقط در یک مقطع میتونید استفاده کنید یعنی وقتی شما از این سهمیه در مقطع ارشد استفاده کردید دیگه نمیتونید در مقطع دکتری استفاده کنید.

 239. سلام ببخشید من بسیجی فعال دارم ولی در موقع ثبت نام کنکور دکترا جایی برای درج کد سهمیه فعال بسیج فعال نبود باید چکار کنیم…

 240. من برای گرفتن کد بسیج فعال برای تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ به سپاه پاسداران مراجعه کردم، گفتند که فقط زمانی این کد رو میدن که سنجش اعلام کنه.
  لطفا راهنمایی کنید،

  • سلام. شما هر زمان که بخواید از سهمیه بسیجتون استفاده کنید می تونید کد رو از سپاه یا پایگاه بسیج منطقتون بگیرید بگیرید.

   • سلام ..ما برای تکمیل ظرفیت مهرماه رفتیم سباه گفتن مهلت ارسال کدا به مرکز فقط تو مرداده الان نمیشه کدت رو بفرسیم چرا؟؟ کد رو هرزمان که بریم میدن ولی مهم فرستادن اون به مرکز هسش برای اعمال..برای بهمن ماه هم نمیشه کدو بگیریم؟؟ممنون میشم جواب بدید

 241. سلام روز بخیر
  من سهمیه بسیج فعال دارم اما با اینکه توی مشخصاتم نوشته شده !توی رتبه و نمره ی نهاییم تاثیر داده نشده و در اصل بدون در نظر گرفتن سهمیه بسیج فعال واسم محاسبه شده.{واسه دانشگاه ازاد}
  باید چکار کنم؟

 242. سلام اگه کد اشتباهی وارد بشه چه مشکلی در روند انتخاب رشته به وجود می اد؟

  • سلام. اگر کد اشتباهی که وارد کردید یکی دیگه از کدرشته های دفترچه باشه که شما مجاز به انتخاب اون بودید، قبولی تو اون کد رشته براتون بررسی میشه. ولی اگه این کد اشتباه، خطا در نوشتن عدد باشه و هیچ کدی از دفترچه نباشه، اون کد براتون چک نمیشه و میره سراغ انتخاب بعدیتون. که البته در صورت قبولی تو کد رشته ای که به اشتباه وارد کردید، میتونید از سیستم اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش استفاده کنید. موفق باشید.

 243. سلام ببخشید من بسیجی فعال دارم و کد و هم وارد انتخاب رشته ام کردم‌ اگه با سهمیه بسیج قبول نشدم می تونم برم دانشگاه و سهمیه بسیج و با کد و بهشون نشون بدم. ممکنه منو برای رشته پرستاری قبول کنن؟؟

  • سلام. شما میتونید از سهمیه بسیجتون برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد استفاده کنید. وقتی از سهمیه استفاده کردید و قبول نشدید، دیگه نمیشه ببرید دانشگاه که قبولتون کنن.

 244. باسلام چقدر طول میوشه تا سپاه کد رو بده ؟همون روزمیدن؟

  • سلام. معمولا سه – چهار روزه میتونید کد رو بگیرید و حتی زودتر. مگر اینکه ارگان مربوطه کارتون رو دیرتر راه بندازه.

 245. سلام، حتما باید خودمون بسیج فعال باشیم؟؟نمیشه از بسیج فعالی والدین استفاده کرد؟؟

 246. سلام.اگرسال گذشته درتکمیل ظرفیت بااستفاده ازسهمیه بسیجی فعال پذیرفته شده باشیم ولی ثبت نام نکرده باشیم ایاامسال می توانیم دوباره از سهمیه بسیجی استفاده کنیم؟ایا میتوان از همان کد سال گذشته استفادهکرد یا باید کد جدید گرفت؟

 247. سلام.کد ١٢رقمی رو باید بعد اینکه کنکور رو دادیم اقدام به گرفتن کنیم؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید