تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد
راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری فرآیند ثبت کد رشته محل های هر دو دانشگاه سراسری و آزاد به صورت مجزا در سایت های مرتبط به خود انجام می گیرد. از این رو، داوطلبان بعد از دریافت کارنامه اولیه خود از سایت سازمان سنجش و یا سایت دانشگاه آزاد می توانند با استفاده از کد دسترسی درج شده در آن، نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته این دانشگاه معمولا همزمان با مهلت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری می باشد که تاریخ دقیق آن از طریق اطلاعیه سایت سازمان سنجش و یا سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org اعلام می شود. لازم به ذکر است که دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از دفترچه راهنمای دانشگاه های سراسری مجزا بوده که برای دریافت آن باید به سایت مذکور مراجعه نمایید. توصیه می شود که قبل از انجام هر گونه اقدامی، این دفترچه را مورد مطالعه قرار دهید تا از نکات پیرامون این فرآِیند از جمله زمان دقیق آن مطلع شوید.

لینک مستقیم انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های با آزمون 

داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می بایست به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، در صورتی که قصد تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد را دارند، بایستی پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد1401 و دریافت کارنامه، فرآیند ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود را در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.iau.ac.ir به انجام برسانند. توجه داشته باشید که در تمدید مهلت مجدد انتخاب رشته داوطلبانی که قبلا این فراین را به انجام رسانده باشند امکان ویرایش اطلاعات را نخواهند داشت.

پس از انتشار دفترچه راهنمای این دانشگاه، امکان انجام فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطابق جدول زمانبندی که در ادامه مطلب وجود دارد، فراهم شده است.

زمانبندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401
مهلت اولیه تمدید مهلت  مهلت مجدد تمدید مهلت مجدد
18 تا 28 مرداد ماه 1401 تا 6 شهریور ماه 1401 تا 8 شهریور ماه 1401 تا 17 شهریور ماه 1401

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

تمامی اطلاعات لازم برای انتخاب رشته اعم از زمان، نحوه، شرایط، لیست رشته ها و دانشگاه های پذیرنده، ظرفیت های پذیرش و… در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ذکر شده است.

همچنین برای هر 5 گروه آزمایشی علوم تجربی، انسانی، ریاضی فیزیک، هنر و زبان های خارجی یک دفترچه مشترک توسط سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر می شود. زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 همزمان با آغاز فرآیند مذکور در 18 مرداد ماه بوده است. لازم به ذکر است که با توجه به انتشار اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رشته علوم تغزیه برای واحد علوم تحقیقات و رشته بهداشت عمومی واحد علوم پزشکی به دفترچه انتخاب رشته افزوده شده و همچنین رشته های بهداشت عمومی، خانواده و مبارزه با بیماری ها در مقطع کاردانی از فهرست رشته محل ها حذف شده است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

(جهت دانلود بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

با توجه به این که هیچ هزینه ای برای نام نویسی دانشگاه آزاد توسط داوطلبان پرداخت نمی گردد، بنابراین شرکت کنندگان باید در زمان انتخاب رشته کنکور هزینه مربوطه را جهت انتخاب کد رشته محل های مورد نظر و تکمیل فرم مربوطه واریز نمایند.

این مبلغ که 97000 تومان می باشد و در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج می شود، از طریق کارت بانکی به وسیله خرید کارت از سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قابل پرداخت است.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

برای ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود باید به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد که همان سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی الکترونیکی azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org می باشد، مراجعه نمایید. در ابتدا بایستی هزینه مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بپردازید و سپس با استفاده از کد دسترسی و اطلاعات خواسته شده می توانید به سامانه ثبت کد رشته محل های این دانشگاه وارد شوید. در ادامه مراحل انجام فرآیند انتخاب رشته را به صورت تصویری توضیح داده ایم.

 • در ابتدا به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 (دانشگاه آزاد اسلامی)” کلیک نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

 • اطلاعات خواسته شده اعم از کد دسترسی 7 رقمی یا همان شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه درج شده و کد ملی خود را در کادرهای موجود وارد کنید و در آخر دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

 • برای پرداخت هزینه انتخاب رشته ابتدا بر روی لوگوی بانک درگاه پرداخت مورد نظر خود کلیک کنید و سپس گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

 • با ورود به صفحه بعدی می بایست با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب، کلید “پرداخت” را فشرده و سپس کد رهگیری آن را دریافت کنید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، حال می توانید کد رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت در فرم اینترنتی انتخاب رشته درج کنید. در آخر با کسب اطمینان از صحت رشته های انتخابی، بر روی گزینه تایید نهایی کلیک نموده و کد پیگیری فرآیند انتخاب رشته خود را جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد یادداشت نمایید.

تاثیر رتبه در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

با توجه به این که چند سالی است رتبه کشوری داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ارزش بسیار بالایی برخوردار شده و غیرقابل انکار است که هرچه داوطلبان رتبه و تراز بهتری داشته باشند، شانس قبولی آن ها در رشته های آن زیر گروه بالا تر خواهد بود.

لازم به ذکر است که باید به این موضوع توجه داشت امکان پیش بینی رتبه قبولی وجود ندارد زیرا هرسال با توجه به ظرفیت دانشگاه ها و سطح داوطلبین شرکت کننده در آزمون دانشگاه آزاد، این رتبه ها تغییر می‌ یابند.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

تاریخ انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401
انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی دانشگاه آزاد شده اند، با آگاهی از یک سری نکات می توانند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. این امر باعث می شود تا نیازی به ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 نداشته باشند که در ادامه این نکات را ذکر کرده ایم.

 1. چنانچه قصد انتخاب رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و رشته داروسازی دانشگاه آزاد را دارید، بایستی کد رشته های آن ها را بر خلاف سال های اخیر در فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور سراسری سایت سازمان سنجش به ثبت برسانید. توجه داشته باشید که دیگر نیازی به وارد کردن این کد رشته ها در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیست.
 2. هر داوطلب مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل در گروه آزمایشی خود می باشد و نمی تواند از رشته های گروه های آزمایشی دیگر انتخاب نماید.
 3. بدون واریز هزینه امکان انتخاب رشته برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.
 4. تحصیل افراد دارای سهمیه ایثارگران 25 درصدی در دانشگاه آزاد، رایگان است و نیازی به پرداخت شهریه ندارند.
 5. داوطلبانی که از سهمیه 5 درصد ایثارگران برخوردارند، با پرداخت یک سوم شهریه می توانند در دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند.
 6. متقاضیانی که علاوه بر گروه آزمایشی خود در کنکور سراسری هنر و زبان های خارجی شرکت کرده اند، می توانند کد رشته محل های مربوطه را در بین 100 انتخاب خود بگنجانند.
 7. عدم مراجعه به موقع و انتخاب رشته در زمان مقرر، به منزله انصراف داوطلب تلقی شده و حق هیچ گونه اعتراضی برای وی وجود ندارد.
 8. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد با هم متفاوت است.
 9. از آن جایی که پذیرش دانشگاه آزاد با رتبه کشوری است، سهمیه مناطق به داوطلبان آن تعلق نمی گیرد.

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

از آن جایی که پذیرش دانشگاه آزاد بر اساس رتبه کشوری و میزات تراز بدست آمده توسط داوطلب انجام می شود و همچنین به صورت بومی گزینی می باشد، در نتیجه سهمیه های انتخابی داوطلبان برای قبولی در این دانشگاه تاثیری نخواهد داشت. همچنین می توان گفت با وجود آن که به دلیل وجود سهمیه های مناطق، ایثارگری، رزمندگان و خانواده شهدا میزان رتبه در سهمیه موجود در کارنامه داوطلبان متفاوت است، اما این امر برای متقاضیان پذیرش در دانشگاه آزاد موثر نمی باشد.

تنها مزیت افراد دارای سهمیه ایثارگری، رزمندگان و خانواده شهدا در دانشگاه آزاد، هزینه قابل پرداخت آن ها در قبال شهریه هر ترم دانشجو خواهد بود.

دسته بندی اولویت ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

تعداد انتخاب های مجاز داوطلبان در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد حداکثر 100 کد رشته محل می باشد که باید آن ها را فقط از گروه آزمایشی که در آزمون آن شرکت کرده اند، انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که طبق اولویت بندی ثبت شده توسط متقاضی، فرم انتخاب رشته را بررسی می کنند و اگر تراز اکتسابی برای پذیرش در یکی از رشته ها مناسب باشد، در همان رشته پذیرفته خواهند شد. توصیه می کنیم که رشته های مورد نظر خود را به 3 دسته تقسیم نمایید که در ادامه جزئیات آن را توضیح داده ایم.

 1. انتخاب های خوش بینانه: این دسته از رشته ها که در ابتدای فرم انتخاب رشته قرار می گیرند، رشته های هستند که احتمال پذیرش شما در آن ها بسیار کم است. اما توصیه می شود که 20 الی 30 درصد از انتخاب های اول خود را به رشته های خوش بینانه اختصاص دهید تا اگر به احتمال 1 درصد هم شانس قبولی داشتید، آن را از دست ندهید. توجه داشته باشید که شما 100 انتخاب دارید و هیچ محدویتی از نظر تعداد برای انتخاب این رشته ها نخواهید داشت.
 2. انتخاب های واقع بینانه: مهم ترین بخش فرم انتخاب رشته را انتخاب های واقع بینانه تشکیل می دهد که شانس قبولی شما در آن ها به نسبت انتخاب های اول بیشتر می باشد. بنابراین لازم است بیش از 50 درصد از انتخاب های خود را در این قسمت قرار دهید. این انتخاب ها باید بر اساس تراز شما انجام شود و رشته هایی که در آنها شانس پذیرش بیشتری را دارید، بایستی در این بخش بگنجانید.
 3. انتخاب های بدبینانه: در این قسمت باید رشته هایی را قرار دهید که به احتمال خیلی زیاد در آن ها پذیرفته خواهید شد. این رشته ها باید در ردیف انتخاب های آخر قرار بگیرند تا اگر در رشته های انتخابی دو گروه قبلی پذیرفته نشدید، حتما در آن ها پذیرش شوید.

نکته: توصیه می شود که حتما در زمان انتخاب رشته، علاقه خود را در اولویت قرار داده و بعد از آن به پارامترهایی مثل مسافت، ظرفیت پذیرش، شهریه و… نیز توجه کنید.

شهریه دانشگاه آزاد 1401

اطلاع از شهریه رشته های مربوط به دانشگاه آزاد تاثیر بسزایی در انتخاب رشته داوطلبان خواهد داشت، چرا که در هنگام فرآیند انتخاب رشته، می بایست به این نکته نیز توجه داشت و تناسب میزان مبلغ پرداختی هر ترم با بودجه درنظر گرفته شده برای این مقطع تحصیلی را بررسی نمود. شهریه رشته های مختلف برای مقطع کارشناسی این دانشگاه به شرح جدول زیر است.

شهریه مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1401
علوم انسانی فنی مهندسی علوم پایه علوم پزشکی هنر
4 میلیون و 100 هزار تا 6 میلیون و 360 هزار تومان 4 میلیون و 200 هزار تا 6 میلیون و 500 هزار تومان 3 میلیون و 700 هزار تا 5 میلیون و 350 هزار تومان 7 میلیون و 680 هزار تا 11 میلیون و 800 هزار تومان 3 میلیون و 700 هزار تا 4 میلیون و 900 هزار تومان

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که، افراد دارای سهمیه 25 درصد و همچنین خانواده شهدا از پرداخت شهریه معاف بوده و کسانی که دارای سهمیه 5 درصد هستند، می بایست یک سوم از مقدار شهریه را پرداخت نمایند.

پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته، نتایج نهایی کنکور آزاد 1401 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org منتشر می شود. داوطلبانی که در هریک از رشته های انتخابی خود پذیرفته شده اند، می بایست در زمان مشخص شده به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی را انجام دهند. اما داوطلبانی که موفق به پذیرش در انتخاب های خود نشده اند، می توانند شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به عنوان یکی از گزینه های انتخابی جهت ورود به دانشگاه در نظر بگیرند.

لیست رشته های با آزمون دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان به منظور انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی با کمترین میزان اشتباه، بهتر است قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته، از لیست رشته های این دانشگاه مطلع باشند تا با آگاهی هرچه بیشتر به انجام این فرآیند بپردازند. به همین منظور در ادامه به ذکر این موارد به تفکیک هر گروه آزمایشی پرداخته ایم.

لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد 1401
گروه آزماشی ریاضی و فنی
علوم کامپیوتر مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی معماری
مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر مهندسی ساخت و تولید مهندسی پزشکی
مهندسی پلیمر مهندسی مواد و متالوژی  علوم و مهندسی آب معماری داخلی
ماشین های صنایع غذایی مهندسی صنایع غذایی مهندسی انرژی مهندسی هوافضا
مهندسی نفت ریاضیات و کاربردها مهندسی ورزش مهندسی نساجی
مهندسی صنایع مهندسی صنایع مهندسی شهر سازی مهندسی هسته ای
مهندسی نقشه برداری مهندسی دریا مهندسی شیمی حسابداری
گروه آزماشی علوم تجربی
پزشکی داروسازی دندانپزشکی دامپزشکی
مامایی بهداشت عمومی مهندسی بهداشت حرفه ای هوشبری
 بهداشت خانواده بهداشت مبارزه با بیماری ها  اتاق عمل  مهندسی بهداشت محیط
علوم تغذیه علوم آزمایشگاهی پرستاری زیست شناسی سلولی و مولکولی
میکروبیولوژی زیست فناوری علوم و مهندسی محیط زیست گیاه پزشکی
شیمی کاربردی شیمی محض مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی علوم و مهندسی شیلات
تکنولوژی پرتوشناسی مهندسی فضای سبز
گروه آزماشی علوم انسانی
حقوق مدیریت بازرگانی علوم سیاسی حسابداری
مدیریت امور بانکی علوم تربیتی گردشگری هتلداری
اقتصاد جغرافیا برنامه ریزی اجتماعی و تعاون زبان و ادبیات فارسی
علوم ورزشی مدیریت امور گمرکی مدیریت صنعتی مددکاری اجتماعی
مدیریت دولتی مطالعات خانواده مدیریت مالی حسابداری
روانشناسی علوم ورزشی اقتصاد کشاورزی
گروه آزمایشی هنر
عکاسی مرمت بناهای تاریخی ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان های خارجی
 آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان آلمانی

رتبه بندی دانشگاه های آزاد 1401

داوطلبان برای انتخاب هرچه صحیح تر کد رشته محل های خود، بهتر است از رتبه بندی دانشگاه های آزاد کشور اطلاع داشته باشند تا بتوانند بر این مبنا بهترین دانشگاه مرتبط با رشته مورد نظرشان را انتخاب نمایند. به همین منظور در ادامه رتبه بندی دانشگاه های آزاد بر اساس تعداد مقالات داخلی به ترتیب رتبه آورده شده است.

رتبه بندی دانشگاه های آزاد 1401
نام دانشگاه / رتبه نام دانشگاه / رتبه نام دانشگاه / رتبه نام دانشگاه / رتبه
 علوم و تحقیقات تهران / 1 گرمسار / 58 تاکستان / 116 سقز / 173
تهران مرکز / 2 محلات / 59 خلخال / 117 بین المللی جلفا / 174
تهران جنوب /3 ساوه / 60 سپیدان / 118 بروجن / 175
تبریز / 4 واحد الکترونیکی / 61 فسا / 119 بیله سوار مغان / 176
نجف آباد / 5 ایلام / 62 الیگودرز / 120 هادی شهر / 177
تهران شمال / 6 تهران شرق / 63 رفسجان / 121 خدابنده / 178
اصفهان (خوراسگان) / 7 واحد آیت الله آملی / 64 آباده / 122 شهر مجلسی / 179
اهواز / 8 میبد / 65 ایرانشهر / 123 کنگاور / 180
مشهد / 9 شبستر / 66 باغملک / 124 ماکو / 181
کرج / 10 مراغه / 67 اردستان / 125 فراهان / 182
شیراز / 11 نور / 68 ابرکوه / 126 صحنه / 183
قزوین / 12 شاهرود / 70 کاشمر / 127 زابل / 184
اردبیل / 13 سیرجان / 71 بین المللی خرمشهر / 128 حاجی آباد / 185
رشت / 14 دهاقان / 72 گنبد کاووس / 129 شادگان / 186
رودهن / 15 آبادان / 73 هشتگرد / 130 اسلام آباد غرب / 187
کرمانشاه / 16 شوشتر / 74 داراب / 131 سراب / 188
قم / 17 دزفول / 75 امیدیه / 132 چابهار / 189
ساری / 18 شهرضا / 76 گلپایگان / 133 اردکان / 190
واحد حاج قاسم سلیمانی (کرمان) / 19 دامغان / 77 بندرگز / 134 رودبار / 191
اراک / 20 اهر / 78 تفرش / 135 بهشهر / 192
یزد / 21 سبزوار / 79 فیروز آباد / 136 زرقان / 193
تهران غرب / 22 قاینات / 80 رامسر / 137 لنجان / 194
شهرکرد / 23 کازرون / 81 صفادشت / 138 دیلم / 195
زنجان / 24 ماهشهر / 82 بیضاء / 139 بافت / 196
یادگار امام شهر ری / 25 خرم آباد / 83 مسجد سلیمان / 140 بهبهان / 197
قشم / 26 بجنورد / 84 یندرلنگه / 141 مهدیشهر / 198
زاهدان / 27 مهاباد / 85 سوسنگرد / 142 اسفراین / 199
اسلامشهر / 28 کاشان / 86 تیران / 143 بستان آباد / 200
همدان / 29 نراق / 87 دورود / 144 طبس / 201
سمنان / 30 فیروزکوه / 88 علوم دارویی / 145 گناباد / 202
تنکابن / 31 آشتیان / 89 میانه / 146 دره شهر / 203
ملایر / 32  ایذه / 90 جهرم / 147 کهنوج / 204
لاهیجان / 33 ابهر / 91 بردسیر/ 148 خارگ / 205
چالوس / 34 پرند / 92 جویبار / 149 پیرانشهر / 206
بروجرد / 35 رامهرمز / 93 فردوس / 150 رودسر و املش / 207
قائمشهر / 36 خوی / 94 اشکذر / 151 هشترود / 208
علی آباد کتول / 37 آستارا / 95 گرمی / 152 صوفیان / 209
بیرجند / 38 لامرد / 96 فلاورجان / 153 سلماس / 210
بناب / 39 بم / 97 شهریار / 154 هیدج / 211
سنندج / 40 عجب شیر / 98 دهدشت / 155 نطنز / 212
شهرقدس / 41 نکا / 99 ملارد / 156 تایباد / 213
ورامین _ پیشوا / 42 نوشهر / 100 بوکان / 157 پارس آباد مغان / 214
بوشهر / 43 آزادشهر / 101 تفت / 158 سردرود / 215
لارستان / 44 ارسنجان / 102 جیرفت / 159 شهر بابک / 216
بابل / 45 تربت جام / 103 نقده / 160 خورموج / 217
کیش / 46 خمین / 104 کلیبر / 161 تالش / 218
گرگان / 47 استهبان / 105 اندیمشک / 162 اقلید / 219
ارومیه / 48 نایین / 106 سروستان / 163 محمود آباد / 220
دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران / 49 شیروان / 107 فومن و شفت / 164 آذر شهر / 221
بندرعباس / 50 تربت حیدریه / 108 تویسرکان / 165 مهریز / 222
مرند / 51 امارات / 109 سوادکوه / 166 صومعه سرا / 223
یاسوج / 52 بندر انزلی / 110 شاهین شهر / 167 صفاشهر / 224
پردیس / 53 زرند / 111 بافق / 168 صفا شهر / 225
دماوند / 54 گچساران / 112 مشکین شهر / 169 ایلخچی / 225
نیشابور / 55 ممقان / 113 میمه / 170 لنگرود / 226
قوچان / 56 بوئین زهرا / 114 انار / 171
خمینی شهر / 57 مبارکه / 115 داریون / 172

نرم افزار انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

به طور قطعی می توان گفت یکی از راه های تاثیر گذار بر انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی بهره گیری از نرم افزار انتخاب رشته می باشد. چرا که در این صورت داوطلبان می توانند با وارد کردن مقدار دقیق رتبه و تراز خود، با توجه به سهمیه های انتخابی، از کد رشته محل هایی که امکان پذیرش فرد در آن ها وجود دارد آگاهی یابند.

به همین منظور در ادامه نرم افزار انتخاب رشته ایران مشاوره قرار داده شده است، تا داطلبان بتوانند به راحتی از رشته و دانشگاه هایی که احتمال پذیرش فرد در آن ها وجود دارد آگاهی یافته و بر این اساس به انتخاب رشته بپردازند.

تا کنون 1763899 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

سوالات متداول

1- انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای سال 1401 چه زمانی انجام می شود؟

فرآیند انتخاب رشته از 18 لغایت 28 مرداد ماه سال جاری در نظر گرفته شده بود که تا تاریخ 17 شهریور ماه تمدید شد.

2- تعداد انتخاب هایی که هر داوطلب می تواند برای دانشگاه آزاد 1401 داشته باشد چند کد رشته است؟

هر داوطلب می تواند حداکثر 100 کد رشته محل را در فرم انتخابی خود وارد کند.

3- شرکت کنندگان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 از طریق کدام سایت باید به انجام این فرآیند بپردازند؟

انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مراجعه به سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۲۳۳ نظر

 1. سلام ، منی که رشته ی تجربی هستم نمیتونم رشته های ریاضی یا انسانی دانشگاه ازاد با ازمون رو بزنم ؟ فقط اونایی که بدون کنکور یا با سوابقه رو میتونم بزنم ؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، برای پذیرش بر اساس آزمون، صرفا مجاز به انتخاب رشته های زیر گروه کنکور آزمایشی خود خواهید بود.

 2. سلام رتبه حدود ۳۰۰۰ منطقه ۱ بومی تهران شانس قبولی روانشناسی علوم و تحقیقات رو داره؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، به طور کلی قبولی دانشگاه آزاد بر اساس تراز شما می باشد.

 3. سلام
  دانش آموز با دیپلم تجربی چگونه میتواند در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد ثبت نام کند؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۰، محدودیتی از بابت انتخاب سایر رشته ها وجود ندارد.

 4. سلام ببخشید در کنکور پارسال سهمیه بسیج فعال مثل اینکه لغو شده بود و بجای اون سهمیه مناطق برای اکثر افراد اعمال شده بود

 5. باسلام من لیسانس حسابداری از شاخه فنی حرفه ای دارم باید چطوری رشته دیپلممو ب شاخه نظری تغییر بدم و ایا محدودیت سن دارد کنکور دستیاری پزشکی خواهشا راهنمای کنید

  • با سلام و درود، آزمون دستیاری پزشکی مختص فارغ التحصیلان مقطع دکترای پیوسته (رشته پزشکی عمومی) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور