تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / تعویق آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

تعویق آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

آیا زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 1400 به عقب می افتد؟
تعویق آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

معاونت پرورش استعدادهای درخشان یا سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان)، برای نخستین بار در سال 1355 پایه گذاری شد و در دو مرکز دخترانه و پسرانه فعالیت می کرد. تا کنون هر ساله مدارس تیزهوشان، آزمونی را برای ارزشیابی دانش آموزان در مقاطع ششم ابتدایی و نهم متوسطه برگزار می کنند که علاقه مندان و متقاضیان در تاریخ مقرر شده، اقدام به ثبت نام و در نهایت شرکت در این آزمون می نمایند که در صورت پذیرفته شدن، نهایتا برای تحصیل ملزم به پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان می باشند.

در سال 99 نیز مطابق هر سال، مدارس تیزهوشان اقدامات لازم برای برگزاری آزمون ورودی 1400 را فراهم نمودند و تمام برنامه ریزی های مربوطه انجام پذیرفت. به علت شرایط ایجاد شده در سال 99 و شیوع ویروس کرونا، تصمیم تعویق آزمون تیزهوشان نیز اخذ شد و دانش آموزان در زمان نهایی که تعیین شد، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، اقدامات لازم را از سامانه مربوطه به نشانی azmoon.medu.ir به عمل رساندند.

مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آزمون تیزهوشان با دو هفته تاخیر از تاریخ اعلام شده، برگزار خواهد شد.

تعویق آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هر ساله دارای یک روند از پیش تعیین شده و برنامه ریزی شده است که دانش آموزان مطابق با زمان هایی که توسط سامانه مربوطه اعلام می گردد، به برنامه ریزی و تلاش برای موفقیت در آزمون می پردازند. بر این اساس، عمدتا تاریخ ثبت نام و برگزاری این آزمون از مدتی قبل به اطلاع عموم می رسد.

در سال گذشته زمان برگزاری آزمون، به طور دقیق اعلام و قرار به اجرای آن در دو نوبت صبح و ظهر 27 تیر ماه 99 گردید. اما درست دو روز پیش از این تاریخ، خبر تعویق آن به اطلاع داوطلبان رسید و روز های 9 و 10 مرداد ماه برای این آزمون تعیین شد که این تصمیم بر اساس تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای پیشگیری از شیوع و بهتر شدن شرایط فعلی جامعه صورت گرفت؛ اما تا اطلاع ثانوی با توجه به ثابت بودن شرایط موجود، حکم دقیقی بر مبنای تعویق آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 وجود ندارد. همچنین داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام تیزهوشان عضو شده و اخبار جدید را به راحتی دریافت کنند.

با وجود شرایط حال حاضر، تمامی داوطلبان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از موعد برگزاری آزمون هستند تا آمادگی لازم را برای شرکت در آن کسب نمایند. همچنین شرکت کنندگان پس از گذراندن مرحله آزمون کتبی می توانند برای مشاهده نتایج خود، از لینک موجود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان استفاده نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی درباره نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا آزمون تیز هوشان مجددا به تعویق می افتد؟

تاکنون اطلاعیه دقیقی بر مبنای تعویق مجدد زمان این آزمون منتشر نشده است و با توجه به شرایط کنونی کشور، تصمیم بر اجرا یا عدم اجرای این طرح گرفته خواهد شد

2- تاریخ جدید برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 چه زمانی است؟

با توجه به نوسانات وضعیت و شرایط موجود، هیچ گونه اطلاعیه قطعی در این باره وجود ندارد اما مطابق آخرین اطلاعیه، آزمون مدارس تیزهوشان 2 هفته پس از تاریخ اولیه آن برگزار خواهد شد.

3- چگونه می توان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 را انجام داد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی Azmoon.medu.ir انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

  1. سلام در این مقاله گفتید که تیزهوشان با دو هفته تأخیر برگزار میشه این خبر درسته؟

  2. سلام وقت بخیر ببخشید زمان آزمون تیزهوشان به تعویق افتاد

دریافت مشاوره