خانه کارشناسی ارشد تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

تمدید مهلت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401
تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

متقاضیان پذیرش در دوره فراگیر دانشگاه پیام نور می توانند با شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند.

داوطلبان بایستی در مدت زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. این بازه زمانی معمولا هر ساله از سوی سازمان مربوطه تمدید شده و بدین ترتیب مهلت مجددی برای ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

همزمان با تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم می باشد.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

با این که هر ساله سازمان سنجش یک فرصت 7 الی 10 روزه جهت نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر تعیین می کند، اما همواره با داوطلبانی مواجه هستیم که موفق به ثبت نام در موعد مقرر نمی شوند. از همین رو، این سازمان زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور را برای چند روز دیگر تمدید می کند تا تمامی متقاضیان زمان لازم را برای اعلام علاقه مندی و ثبت نام خود داشته باشند.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401
مهلت ثبت نام اولیهتمدید مهلت ثبت ناممهلت مجدد ثبت نام
10 اسفند ماه لغایت 20 اسفند ماه 1400تا روز 25 اسفند ماه 1400متعاقبا اعلام می شود.

همچنین شما کاربران گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از آخرین اخبار پیرامون طرح فراگیر پیام نور مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

با شروع ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور، داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به تکمیل روند نام نویسی خود بپردازند. توجه داشته باشید بر خلاف شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که فرآیند انتخاب رشته پس از اعلام نتایج انجام می شود، انتخاب رشته داوطلبان ارشد فراگیر همزمان با ثبت نام آن ها صورت می گیرد که می توانند از بین لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، کد رشته های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند.

متقاضیانی که از مرحله ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور جا مانده اند، می توانند مطابق با راهنمای زیر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. فراموش نکنید که حتما پیش از اقدام به نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور دفترچه مربوطه را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و با دقت مطالعه نمایید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1401” کلیک نمایید.
  • به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.
  • پس از پرداخت هزینه، مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1401” بازگشته و این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” موجود در انتهای صفحه را انتخاب کنید.
  • حال “شماره سریال ثبت نام” را که پس از پرداخت هزینه دریافت کرده اید به همراه کد امنیتی مندرج در صفحه، در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
  • در این مرحله لازم است عکس پرسنلی خود را با فرمت jpg در سامانه بارگذاری نمایید.
  • پس از ارسال عکس، می بایست فرم ثبت نام اینترنتی خود را با دقت تکمیل کرده و اطلاعات خواسته شده را به ثبت برسانید.

پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را تحت عنوان “کد پیگیری” صادر می کند که می بایست آن را تا زمان برگزاری آزمون و پذیرش در دانشگاه نزد خود نگه دارید. شایان ذکر است عدم صدور کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام بوده و در چنین شرایطی لازم است مجددا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید هر داوطلب می تواند حداقل یک و حداکثر 40 کد رشته محل را از یک رشته انتخاب نماید.

این آزمون شامل سوالاتی از دروس و کتاب های ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور هر رشته می باشد و منابع مربوطه نیز در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور معرفی شده اند. داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند، در واقع به منظور گذراندن دروس ترم اول به صورت غیر حضوری تلقی می شود و در صورت بهتر شدن شرایط بیماری کرونا تحصیل آن ها به شکل حضوری، از ترم دوم آغاز خواهد شد. شما می توانید به جهت کسب اطلاعاتی در زمینه میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 از چه زمانی شروع می شود؟

ثبت نام این آزمون از تاریخ 10 اسفندماه شروع شده و تا 20 اسفند ماه 1400 ادامه داشت که این زمان مورد تمدید قرار گرفت.

2- آیا امکان تمدید مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور وجود دارد؟

بله، سازمان سنجش به جهت ثبت نام بازماندگان، بازه زمانی اولیه نام نویسی را تا روز 25 اسفند ماه 1400 مشخص نمود.

3- ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 به چه صورت انجام می شود؟

متقاضیان می توانند به جهت انجام فرآیند ثبت نام به سامانه سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند که مراحل آن به طور دقیق در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد