تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

تمدید مهلت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99
تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر می باشد. علاوه بر ثبت نام کارشناسی ارشد، داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در این دانشگاه، بدون شرکت در آزمون می باشند، می بایست یا واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان ارشد باشند و یا نسبت به ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 99 اقدام نمایند. در واقع منظور از نام نویسی بدون کنکور ارشد دانشگاه پیام نور، ثبت نام در طرح فراگیر و قبولی در آزمونی است که توسط این دانشگاه طراحی و برگزار می گردد.

داوطلبان بایستی در مدت زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. این بازه زمانی معمولا هر ساله از سوی سازمان مربوطه تمدید شده و بدین ترتیب مهلت مجددی برای ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

همزمان با تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم می باشد.

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

با این که هر ساله سازمان سنجش یک فرصت 7 الی 10 روزه جهت نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر تعیین می کند، اما همواره با داوطلبانی مواجه هستیم که موفق به ثبت نام در موعد مقرر نمی شوند. از همین رو، این سازمان زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 99 را برای چند روز دیگر تمدید می کند تا تمامی متقاضیان زمان لازم را برای اعلام علاقه مندی و ثبت نام خود داشته باشند.

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در سال 98 از اواخر مهر ماه آغاز شد و داوطلبان فرصت داشتند تا پایان روز 6 آبان ماه 98، ثبت نام خود را انجام دهند. پس از اتمام این مدت زمان، بازه زمانی مذکور نیز چند روز تمدید شد. با این تفاسیر، انتظار داریم برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در سال 99 نیز فرصت مجددی در نظر گرفته شود. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، جزئیات دقیق تر در زمینه زمان و نحوه ثبت نام در اوخر آبان ماه مشخص می گردد و شما کاربران گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از آخرین اخبار پیرامون طرح فراگیر پیام نور مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

با شروع ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور، داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به تکمیل روند نام نویسی خود بپردازند. توجه داشته باشید بر خلاف شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که فرآیند انتخاب رشته پس از اعلام نتایج انجام می شود، انتخاب رشته داوطلبان ارشد فراگیر همزمان با ثبت نام آن ها صورت می گیرد که می توانند از بین لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، کد رشته های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند.

متقاضیانی که از مرحله ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور جا مانده اند، می توانند مطابق با راهنمای زیر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. فراموش نکنید که حتما پیش از اقدام به نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 99، دفترچه مربوطه را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و با دقت مطالعه نمایید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.
 • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1399” کلیک نمایید.
 • به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.
 • پس از ورود به سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری، تیک گزینه “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1399” را فعال کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • در این قسمت، اطلاعات مورد نیاز را در بخش های مربوطه وارد کرده و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.
 • در این بخش، اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید به همراه یک شماره پیگیری پرداخت نمایش داده می شوند. توصیه می کنیم این شماره را یادداشت کنید تا در صورت بروز هر گونه خطا در روند واریز هزینه، امکان پیگیری آن را داشته باشید. مندرجات صفحه را چک کرده و در صورت تایید، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال نمایید و سپس کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
 • صفحه ای که در این مرحله مشاهده می کنید، درگاه پرداخت اینترنتی می باشد و لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و پس از آن گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید. در صورتی که واریز وجه با موفقیت انجام شود سامانه یک کد 12 رقمی صادر می کند که باید آن را نزد خود نگه دارید.
 • مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1399” بازگشته و این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” موجود در انتهای صفحه را انتخاب کنید.
 • حال “شماره سریال ثبت نام” را که پس از پرداخت هزینه دریافت کرده اید به همراه کد امنیتی مندرج در صفحه، در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • در این مرحله لازم است عکس پرسنلی خود را با فرمت jpg در سامانه بارگذاری نمایید.
 • پس از ارسال عکس، می بایست فرم ثبت نام اینترنتی خود را با دقت تکمیل کرده و اطلاعات خواسته شده را به ثبت برسانید.

پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را تحت عنوان “کد پیگیری” صادر می کند که می بایست آن را تا زمان برگزاری آزمون و پذیرش در دانشگاه نزد خود نگه دارید. شایان ذکر است عدم صدور کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام بوده و در چنین شرایطی لازم است مجددا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید هر داوطلب می تواند حداقل یک و حداکثر 20 کد رشته محل را از یک رشته انتخاب نماید.

این آزمون شامل سوالاتی از دروس و کتاب های ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور هر رشته می باشد و منابع مربوطه نیز در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 معرفی شده اند. داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند، در واقع به منظور گذراندن دروس ترم اول به صورت غیر حضوری تلقی می شود و در صورت بهتر شدن شرایط بیماری کرونا تحصیل آن ها به شکل حضوری، از ترم دوم آغاز خواهد شد. شما می توانید به جهت کسب اطلاعاتی در زمینه میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 از چه زمانی شروع می شود؟

در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام مشخص نشده است اما به محض انتشار اطلاعیه در این زمینه، مقاله بروز رسانی می شود.

2- آیا امکان تمدید مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور وجود دارد؟

بله، معمولا سازمان سنجش مهلت مجددی به جهت ثبت نام بازماندگان قرار می دهد.

3- ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 به چه صورت انجام می شود؟

متقاضیان می توانند به جهت انجام فرآیند ثبت نام به سامانه سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند که مراحل آن به طور دقیق در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد