دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش برخی از رشته های آن ها به هنگام انتخاب رشته ارشد تکمیل نشده باشد ، اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل ها خواهند کرد. در واقع مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ، یک فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که نباید آن را از دست بدهند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری معمولا نسبت به مرحله اول آن کمتر می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و مسائل مربوط به آن می پردازیم.

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت ، پذیرفته شوند از نیمسال تحصیلی بهمن ماه ، تحصیل خود را آغاز می کنند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

نمی توان گفت فرآیند تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد ، هر سال برگزار می شود. به عنوان مثال ممکن است دو دوره متوالی برگزار شده و یک باره در 5 دوره برگزار نشود. علت این نوسان ، تغییر ظرفیت دانشگاه ها ، تعداد شرکت کنندگان ، ثبت نام کنندگان نهایی و بسیاری از عوامل دیگر است. معمولا پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد و ثبت نام نهایی داوطلبان پذیرفته شده ، دانشگاه هایی که ظرفیت برخی از رشته های آن ها خالی مانده است ، اعلام علاقه مندی نسبت به جذب دانشجوی جدید می نمایند. در واقع علاقه مندی دانشگاه ها به پر کردن صندلی های خالی را تکمیل ظرفیت می گویند.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری سال گذشته از روز 23 آبان ماه آغاز شد و تا تاریخ 26 آبان ماه ادامه داشت. در صورت اجرایی شدن مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال آینده ، پیش بینی می شود در همین بازه زمانی امکان انتخاب رشته برای علاقه مندان فراهم شود. جهت اطلاع از برگزاری و زمان دقیق آن می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

به طور کلی ، ثبت نام در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلب وارد سایت مذکور به نشانی sanjesh.org شده و از سمت راست صفحه اصلی ، وارد قسمت مربوط به کارشناسی ارشد می گردد.

توصیه می شود بدون مطالعه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد ، ثبت نام را آغاز نکنید. ابتدا از رشته های ارائه شده در دانشگاه های مختلف و میزان ظرفیت آن ها آگاهی لازم را کسب نمایید ، کد رشته های مورد نظر را استخراج کرده و سپس به سامانه ثبت نامی این فرآیند وارد شوید.

از آن جایی که جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ، یک بار ثبت نام خود را انجام داده و هزینه ای را بابت خرید کارت اعتباری پرداخت نموده اید ، برای شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری نخواهید داشت. بنابراین تنها افرادی می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنند که در آزمون سراسری شرکت کرده و کارنامه ای برای آنها صادر شده باشد.

راهنمای تصویری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99

برای ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت ، ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و همان گونه که در تصویر زیر با فلش قرمز نشان داده شده است ، گزینه ” کارشناسی ارشد “ را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.

مرحله اول تکمیل ظرفیت

وارد صفحه ای حاوی لینک های مربوط به مقطع کارشناسی ارشد می شوید که باید بر روی عبارت ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته (انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت) “ کلیک کنید.

مرحله دوم تکمیل ظرفیت

صفحه ای برای شما نمایان می شود که مطابق با تصویر زیر ، باید بر روی دکمه ” ورود به سیستم “ کلیک نمایید تا وارد سامانه مربوطه شوید.

مرحله سوم تکمیل ظرفیت

دو روش برای ورود به صفحه کاربری خود مشاهده می کنید. اطلاعات خواسته شده توسط یکی از آن ها را تکمیل کرده و “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

 1. شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام
 2. شماره پرونده + شماره شناسنامه + سال تولد

مرحله چهارم تکمیل ظرفیت

در صفحه کاربری خود برخی اطلاعات هویتی را به همراه چند لینک فعال مشاهده می کنید. به منظور انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت باید گزینه “تکمیل ظرفیت” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم تکمیل ظرفیت

در این مرحله ، می توانید حداکثر 20 کد رشته محل را انتخاب نمایید. هم چنین اطلاعات ثبت نامی و امتحانی خود را در بالای صفحه مشاهده می کنید. پس از وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر ، دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله ششم تکمیل ظرفیت

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی و با موفقیت طی کنید ، کارتی برای شما صادر می شود که حاوی یک کد 16 رقمی است. نمونه ای از این کارت را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

مرحله هفتم تکمیل ظرفیت

به منظور حفظ این کد ، توصیه می شود یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و تا پایان مراحل نزد خود حفظ کنید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری حضور داشته اند ، می توانند در زمان تکمیل ظرفیت ارشد به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر بپردازند. به عبارتی افرادی مجاز به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت می شوند که در آزمون رشته مورد نظر حضور داشته و کارنامه اولیه ای برای آن ها صادر شده باشد. در واقع غیر مجاز شدن افراد نمی تواند مانعی برای شرکت آن ها در مرحله تکمیل ظرفیت ایجاد کند.

داوطلبانی که موفق به کسب قبولی در یکی از کد رشته محل های تحصیلی بورسیه و یا دارای شرایط خاص شوند ، اجازه انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند.

داوطلبانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه بوده اما در این مرحله نیز شرکت می کنند باید توجه داشته باشند که اگر جزو پذیرفته شدگان نهایی تکمیل ظرفیت قرار گیرند ، نمی توانند به رشته قبلی خود بازگردند و باید نسبت به تحصیل در کد رشته محل جدید اقدام نمایند.

یکی دیگر از شرایطی که در تکمیل ظرفیت باید رعایت شود این است که داوطلبان تنها می توانند کد رشته ای را انتخاب کنند که در آزمون مربوط به آن شرکت کرده باشند.

برای انتخاب رشته های دارای آزمون عملی و تشریحی ، حتی در صورت عدم شرکت در آزمون آن ها مانعی وجود ندارد ؛ اما لازم به ذکر است که پذیرش دانشجو در دوره های پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی و مشترک این رشته ها (بدون شرکت در آزمون عملی یا تشریحی) بر اساس نمره علمی نهایی است که در کارنامه مرحله اول آن ها بدون لحاظ کردن نمره عملی یا تشریحی درج می شود. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های مذکور را در دوره های روزانه و شبانه دارند اما در آزمون آن ها شرکت نکرده باشند ، نمره عملی یا تشریحی برای آن ها با مقدار صفر ، محاسبه می گردد.

زمان و نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد سال گذشته در هفته اول آذر ماه اعلام شد و پیش بینی می شود زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در سال های آینده (در صورت برگزاری) نیز به همین منوال باشد. داوطلبانی که به موجب قبولی در این مرحله بتوانند وارد دانشگاه شوند ، به عنوان ورودی های بهمن ماه در نظر گرفته می شوند.

متقاضیان جهت دسترسی به کارنامه خود و یا مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت ارشد می بایست به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از طریق یکی از روش های زیر ، وارد صفحه کاربری خود شوند.

 • وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه
 • درج شماره پرونده و شماره شناسنامه
 • وارد نمودن نام ، نام خانوادگی و شماره شناسنامه

با توجه به تمام مطالب گفته شده ، فرصتی به نام تکمیل ظرفیت ، برای داوطلبانی که شانس قبولی خود را در آزمون کارشناسی ارشد از دست داده اند ، فراهم می شود که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایند. در این راستا مجددا توصیه می کنیم دفترچه تکمیل ظرفیت را به دقت مورد مطالعه قرار داده و کد رشته های استخراج شده از آن را در جایی یادداشت کنید تا به هنگام وارد نمودن در سامانه مربوطه دچار مشکلی نشوید.

 

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری برگزار می شود؟

نمی توان گفت در تمام دوره های این آزمون برگزار می شود ، زیرا بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و تعداد ثبت نام کنندگان نهایی آن ها دارد.

2- آیا امکان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، برای افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند ، وجود دارد؟

بله ، تمامی افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و کارنامه ای برای آن ها صادر شده باشد ، می توانند در تکمیل ظرفیت ارشد شرکت داشته باشند.

3- انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، چه زمان آغاز می شود؟

در صورت برگزاری ، معمولا در اواخر آبان ماه امکان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد فراهم می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید آیا کسی که در کارنامه مجاز به انتخاب دوره روزانه و شبانه نشده ولی در روزهای دیگر مجاز شده باشد می تواند در تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه و شبانه را نیز انتخاب کند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که در کارنامه ی نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته های دوره ی روزانه و نوبت دوم نشده باشید، امکان انتخاب این دوره ها در تکمیل ظرفیت نیز برای شما وجود ندارد.

 2. Avatar

  با سلام برای انتخاب رشته میتوان از رشته های در اولویت بعد انتخاب کرد به طور مثال اولویت که ستاره دارد انتخاب نشود .

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما میتوانید از طریق سیستم ارسال درخواست سنجش، درخواست خود را مبنی بر تغییر اولویت ارسال نمایید.

 3. Avatar

  سلام من میتونم ظرایب دیگر در دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم در ارشد تکمبل ظرفیت

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه مطابق با کارنامه صادر شده مجاز به انتخاب رشته شده باشید و رشته گرایش متناسب با کد رشته امتحانی شما در دانشگاه آزاد دایر باشد، در صورت تمایل میتوانید حداکثر یکصد رشته/محل را در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه انتخاب نمایید.

 4. Avatar

  با سلام . نتایج تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ معمولا چه مدت طول میکشه بعد انتخاب رشته محلها که جوابش بیاد؟

  • ایران مشاوره

   سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ اعلام خواهد شد . همچنین شما با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع یابید .

 5. Avatar

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد نوبت دوم هستم و میخواهم برای تکمیل ظرفیت همین رشته به صورت روزانه اقدام کنم درصورتی که من قبول نشوم ثبت نام نوبت دوم من حذف می شود یا می توانم به تحصیلم ادامه بدهم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که در هر یک از کد رشته محل های تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنها لغو می گردد اما در صورت پذیرفته نشدن در تکمیل ظرفیت می توانند در رشته محل قبولی اولیه خود ادامه تحصیل دهند.

 6. Avatar

  سلام … ایا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه غیر انتفاعی هم هست … یعنی در دانشگاه غیر انتفاعی هم میشه ثبت نام کرد…

  • ایران مشاوره

   با سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ , جهت اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت سال ۱۳۹۸ , می بایست منتظر انتشار اطلاعیه در عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ باشند . همچنین با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از آخرین اخبار مطلع شوید .

 7. Avatar

  من امسال در رشته باستان شناسی شبانه کاشان با رتبه ۴۳ رد شدم آخرین فرد قبولی رتبه ۴۰ داشته کاری نمیشه کرد؟

 8. Avatar

  سلام وقت بخیر بنده امسال در دانشگاه غیر انتفاعی لامعی گرگان ارشد مشاوره خانواده قبول شدم ولی خودم ساکن سبزوار هستم و خود سبزوار در دانشگاه غیر انتفاعیش ارشد مشاوره رو داره ولی متاسفانه قبول نشدم بنظرتون امکان مهمانی یا انتقالی گرفتن وجود دارد ؟ که از گرگان به سبزوار بگیرم ؟

 9. Avatar

  سلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داره در مقطع ارشد؟

 10. Avatar

  سلام من رتبه کنکورم ۱۲۸جغرافیای شهری بود تنهابخاطر اینکه ساکن شهر سبزوار بودم فقط دومورد بیشتر انتخاب واحد نکردم اونم سبزوار فقط امروز نتایج اومد هیچجا قبول نشده میخواستم بپرسم ایا امکانش هست اگرتکمیل ظرفیتی باشه میتونم دوباره انتخاب رشته کنم یانه ؟

 11. Avatar

  سلام. منظور از شیوه ی جدید برگزاری تکمیل ظرفیت برای ارشد سراسری چیه؟

  • Avatar

   با سلام
   امسال تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد تا حدودی حذف میباشد ولی امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 12. Avatar

  سلام
  من دانشگاه قزوین ارشد هیدرولیک قبول شدم روزانه
  شرایط کاری من طوری هستش ک نمیتونم کلاس هام و کامل برم و ممکنه اصلا نتونم ادامه بدم
  در کارنامه ی سبز رشته ی مدیریت اب کردستان رو قبول شدم ک به من و محل کارم نزدیک تره
  با توجه ب اینکه زمانش گذشته اگر اقدام کنم میتونم در این رشته ادامه تحصیل بدم؟
  حتی برای ترم بهمن هم ک شده!

  • Avatar

   با سلام
   بله همچنان امکان استفاده از کارنامه سبز برای شما وجود دارد.در خصوص تغییر رشته و دانشگاه خود می بایست به دانشگاه کردستان مراجعه کنید و برای ترم بهمن ماه موافقت دانشگاه را جلب کنید.در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و وجود ظرفیت در دانشگاه مقصد همچنین در صورتی که ترم اول خود را در دانشگاه قزوین با موفقیت و بدون مشروطی طی کنید،امکان تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر برای شما وجود دارد.

 13. Avatar

  سلام .من ارشد حقوق عمومی ازاد مشهد قبول شدم و چون جزا ازاد مشهد رو میخوام
  میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و بعدتکمیل ظرفیت بزارن میتونم تو تکمیل طرفیت شرکت کنم؟
  اگه میتونم شهریه و واریزی هام چی میشه؟
  امکان تغیر رشته تو ارشد بدون ازمون و براساس ظرفیت خالی هست؟

 14. Avatar

  سلام در آزمون ۹۷ ارشد رتبه ۳۹۰۰ شدم در انتخاب رشته سراسری مردود شدم اما آزاد دانشگاه تهران مرکز رشته کامپیوتر قبول شدم نفر اخر قبولی در رشته های دانشگاه های سراسری تهران در دو نوبت صبح و بعد ظهر ۳۲۰۰ شده بود دوتا سوال دارم اول اگر ازاد ثبت نام کنم اشکالی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت برام پیش نمیاد و دوم چند درصد امکان داره یکی از دانشگاه های سراسری تهران مثل امیر کبیر و شریف و خواجه نصیر بهمن ماه جای خالی داشته باشن در واقع اصلا امیدی هست یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش به احتمال زیاد برای دوره های سراسری در کلیه مقاطع تحصیلی تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد. ۲. اگر قرار بر این باشد که تکمیل ظرفیت برگزار شود شما میتوانید در دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید. و بعد از ثبت نام خود در صورت ارائه تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. ۳.در حال حاضر اطلاع دقیق از ظرفیت واحد های دانشگاهی در دسترس نیست.

 15. Avatar

  سلام من نوبت بهمن ماه ارشد نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد قبول شد

  میخواستم بدونم که اگر در تکمیل ظرفیت شرکت کنم امکان داره دانشگاه روزانه جای بهتری قبول شم

  و اینکه زمان ثبت نام دانشگاه شهر قدس نوبت دوم کی هست . تاریخ و روزی تو سایتش اعلام نکرده!

  • Avatar

   باسلام شما برای ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد شهرقدس بهتر است در روزهای جاری به دانشگاه مراجعه کنید تا کارهای ثبت نام خود را تکمیل کنید. احتمال دارد در سال جاری تکمیل ظرفیت برگزار نشود و در صورت برگزاری احتمال اینکه شما در دانشگاه های برتر این رشته قبول شوید خیلی زیاد نمیباشد

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید.من الان دانشگاه روزانه قبول شدم و هم ثبت نام اینترنتی و حضوری کردم بخاطر دوری راه میخوام تو تکمیل ظرفیت یک دانشگاه دیگه را بزنم اگه روزانه تکمیل ظریفیت قبول بشم دانشگاه اولی با انتقال من موافقت میکنه؟اگه بکنن از مهرماه میام این دانشگاه یا ممیمونه بهمن ماه؟ممنون

 17. Avatar

  باسلام.مگه ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟چون شما گفتید از طریق سازمان سنجش درخواست بدیم ولی شنیدم میگن دانشجوی شبانه حساب میشی و باید شهریه بدی !ایا صحت داره؟پس چکا کنیم که هم انتقالی بگیریم هم روزانه باشیم؟

 18. Avatar

  سلام وقت بخیر.مگه کارشناسی ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟

 19. Avatar

  با سلام
  ایا دانشگاههای دارای شرایط خاص و بورسیه هم احتمال اینکه تکمیل ظرفیت داشته باشن هست؟

 20. Avatar

  سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم. لطف راهنمایی کنید

  • Avatar

   با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 21. Avatar

  سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم.

  • Avatar

   با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 22. Avatar

  با سلام خدمت شما
  رتبه من در ارشد ۹۷ در رشته حسابداری ۸ هزار و خورده ای شده ممکن هست که در تکمیل ظرفیت در همه دانشگاه های غیر انتفاعی قزوین ( یعنی هر دانشگاهی که رشته های حسابداری ، حسابرسی و مدیریت حسابداری رو ارائه بده ) و یا دانشگاه های غیر انتفاعی قم قبول بشم؟؟؟؟؟؟

 23. Avatar

  سلام من روزانه ارشد یاسوج دولتی قبول شدم، اگر ثبت نام نکنم، میتونم در تکمیل ظرفیت روزانه شرکت کنم دوباره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش، در صورت اعلام رشته محلهای جدید از سوی موسسات اموزش عالی و تایید انها و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات – موضوع طی اطلاعیه‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد که شرایط و ضوابط و کد رشته محلهای مورد پذیرش در همان زمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. به داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. پس در نتیجه شما ثبت نام خود را انجام دهید.

 24. Avatar

  سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟ ضمنا دانشگاه فردوسی اولویت ششم من بود در صورتی که من اولویت دوم قبول شدم بازم امکانش هست برا تغییر اولویت

 25. Avatar

  سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟

  • Avatar

   باسلام در صورت تایید درخواست تغییر اولیت شما همان دانشجوی روزانه محسوب میشوید. اگر دانشگاه اولویت بعدی شما را تایید کند باید در اولویت دوم خود ثبت نام کنید در غیر اینصورت باید در اولیت اول خود ثبت نام کرده و منتظر تایید دانشگاه دوم باشید در صورت تایید میتوانید انتقالی بگیرید

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید .من روزانه علامه قبول شدم وثبت نام غیر حضوری هم کردم تو کارنامه سبز فردوسی مشهد قبول شدم چون راه نزدیک تر میخام فردوسی ثبت نام کنم امکانش هست وچگونه لطفا توضیح دهید چکار باید انجام بدم.

  • Avatar

   سلام
   درصورتی که در سیستم ارسال درخواست در سایت سنجش عضو شوید و در قسمت تغییر اولویت پذیرش در خواست خود را ثبت نمایید،درصورت موافقت سازمان سنجش، شما می توانید در اولویت بعدی خود ثبت نام نمایید.

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید
  شما اطلاع دارین که ارشد حقوق امسال در تکمیل ظرفیت هست یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   سلام ارائه ی دوره ی تکمیل ظرفیت بستگی به ظرفیت دانشگاه ها دارد و در صورت داشتن ظرفیت از سمت دانشگاه اعلام ظرفیت میشود و فعلا منبع دقیقی مبنی بر اعلام ظرفیت برای رشته های مختلف وجود ندارد.

 28. Avatar

  سلام ‌خسته نباشید من شبانه قبول شدم در صورت اینکه تکمیل ظرفیت جای دیگه قبول بشم میتونم انصراف بدم یا نه ممنون

  • Avatar

   سلام
   درصورتی که در مقطع ارشد در تکمیل ظرفیت در رشته ی شما پذیرش دانشجو صورت گیرد درصورت شرکت و قبولی ،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه قبولی دوم ثبت نام نمایید.

 29. Avatar

  سلام وقت بخیر،امسال برای ارشد ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم ? یا تکمیل ظرفیت کلا امسال حذف شده و نداریم? بعد در صورت پا برجا بودن تکمیل ظرفیت من روزانه ژنتیک مراغه قبول شدم میتونم در صورت قبولی تو رشته یا دانشگاه جدید ( چه روزانه و شبانه و غیرانتفاعی ) میتونم رشته جدید برم? و اگه آره الان حتما باید مراغه ثبت نام کنم یا اجباری توی این مورد وجود نداره? واقعا ممنون میشم اگه جواب سوالامو لطف کنین بدین

  • Avatar

   سلام
   در صورتی که امسال رشته ی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها، پذیرش دانشجو داشته باشند،درصورت شرکت وقبولی،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه دوم خود ثبت نام نمایید.هنوز خبری از احتمال پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت دردست نیست.

 30. Avatar

  باسلام و خسته نباشید
  من روزانه قبول نشدم بارتبه ۳۱۵
  امسال تکمیل ظرفیت از روزانه.شبانه یا غیرانتفاعی هست؟
  دانشگاه ازاد جاموندم امکان داره تکمیل ظرفیت بذارن؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. همچنین شما متوانید درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید..

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد