تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 98
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش آن ها در یکسری از رشته ها در زمان انتخاب رشته اولیه سال جاری تکمیل نشده است، زمانی را برای تکمیل ظرفیت صندلی های خالی تعیین می کنند.طبق روال هرساله تمامی دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی و خودگردان در صورتی که در برخی رشته محل ها ظرفیت خالی داشته باشند اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل خواهند کرد. در واقع مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 98 یک فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که نباید این فرصت طلایی را از دست بدهند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری نسبت به مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری کمتر است و هر داوطلب فقط می تواند 20 رشته محل را انتخاب نماید.در ادامه مطلب به طور کامل در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و مسائل مربوط به آن پرداخته ایم.

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 

قطعا می دانید که دانشگاه ها پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 98 شروع به تکمیل ظرفیت رشته محل های دارای ظرفیت خالی می نمایند. به طور معمول هر سال 2 هفته تا 1 ماه بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد یعنی تقریبا از اواخر شهریور تا اوایل مهر ماه زمان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری خواهد بود.در واقع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری یک فرصت غیر قابل گذشت و چشم پوشی می باشد. که داوطلبان می بایست برای شرکت در تکمیل ظرفیت در زمان مقرر دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد دانلود کنند و پس از آن برای ثبت نام تکمیل ظرفیت خود قدام نمایند. جهت اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 ، می توانید عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید و یا با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 

تمامی دانشجویانی که در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کرده باشند و حتی داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج نهایی ارشد 98 مجاز به انتخاب رشته نشده باشند هم می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در رشته محل های روزانه انتخاب رشته نمایند. بنابراین تنها شرط ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت در کنکور و صدور کارنامه اولیه می باشد و حتی کسانی که در مرحله اول از انتخاب رشته بار مانده بودند نیز می توانند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 98  ثبت نام نمایند. لازم است بدانید هر سال دانشگاه ها در رشته هایی که تکمیل ظرفیت نشده اند اقدام به تکمیل ظرفیت می کنند یعنی به احتمال زیاد هر سال این رشته ها به دلیل تقاضا یا عدم تقاضای داوطلبین تغییر می کنند.

نحوه ی ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و با وارد کردن اطلاعات شخصی کنکور سراسری کارشناسی ارشد و بدون پرداخت هزینه ای می توانید در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمایید. قبل از اقدام به ثبت نام دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد را از سایت سازمان سنجش دریافت و مطالعه کنید و سپس در رشته محل های مندرج در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری، اقدام به ثبت نام در تکمیل ظرفیت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد عضو کانال تلگرام انتخاب رشته مرکز ایران مشاوره شوید.برای مشاوره انتخاب رشته ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

زمان و نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 

هر ساله نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 98 در اواسط یا اواخر مهر ماه اعلام می ششود که اگر دانشگاهی امکان ثبت نام از پذیرفته شدگان در ورودی مهر را داشته باشد از پذیرفته شدگان ثبت نام به عمل می آورد در غیر این صورت از داوطلبان برای ورودی بهمن ثبت نام خواهند کرد. پذیرفته شدگان به چند روش می توانند نتایج را در سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند.در جدول زیر روش های مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ماه 98 را در اختیارتان قرار داده ایم.ضمن اینکه دقت داشته باشید که اگر از روش سوم برای مشاهده ی نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری استفاده کنید ممکن است به دلیل اشتباه تایپی در اسم هایی که به دو فرم نوشته می شوند و یا پسوند نام های خانوادگی با عدم نمایش نتایج کارشناسی ارشد سراسری مواجه شوید.

روش های مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری
روش اول با استفاده از شماره داوطلبی – شماره شناسنامه – کد امنیتی
روش دوم با استفاده از شماره پرونده – شماره شناسنامه – کد امنیتی
روش سوم وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶ نظر

 1. Avatar

  سلام. منظور از شیوه ی جدید برگزاری تکمیل ظرفیت برای ارشد سراسری چیه؟

  • Avatar

   با سلام
   امسال تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد تا حدودی حذف میباشد ولی امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 2. Avatar

  سلام
  من دانشگاه قزوین ارشد هیدرولیک قبول شدم روزانه
  شرایط کاری من طوری هستش ک نمیتونم کلاس هام و کامل برم و ممکنه اصلا نتونم ادامه بدم
  در کارنامه ی سبز رشته ی مدیریت اب کردستان رو قبول شدم ک به من و محل کارم نزدیک تره
  با توجه ب اینکه زمانش گذشته اگر اقدام کنم میتونم در این رشته ادامه تحصیل بدم؟
  حتی برای ترم بهمن هم ک شده!

  • Avatar

   با سلام
   بله همچنان امکان استفاده از کارنامه سبز برای شما وجود دارد.در خصوص تغییر رشته و دانشگاه خود می بایست به دانشگاه کردستان مراجعه کنید و برای ترم بهمن ماه موافقت دانشگاه را جلب کنید.در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و وجود ظرفیت در دانشگاه مقصد همچنین در صورتی که ترم اول خود را در دانشگاه قزوین با موفقیت و بدون مشروطی طی کنید،امکان تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر برای شما وجود دارد.

 3. Avatar

  سلام .من ارشد حقوق عمومی ازاد مشهد قبول شدم و چون جزا ازاد مشهد رو میخوام
  میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و بعدتکمیل ظرفیت بزارن میتونم تو تکمیل طرفیت شرکت کنم؟
  اگه میتونم شهریه و واریزی هام چی میشه؟
  امکان تغیر رشته تو ارشد بدون ازمون و براساس ظرفیت خالی هست؟

 4. Avatar

  سلام در آزمون ۹۷ ارشد رتبه ۳۹۰۰ شدم در انتخاب رشته سراسری مردود شدم اما آزاد دانشگاه تهران مرکز رشته کامپیوتر قبول شدم نفر اخر قبولی در رشته های دانشگاه های سراسری تهران در دو نوبت صبح و بعد ظهر ۳۲۰۰ شده بود دوتا سوال دارم اول اگر ازاد ثبت نام کنم اشکالی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت برام پیش نمیاد و دوم چند درصد امکان داره یکی از دانشگاه های سراسری تهران مثل امیر کبیر و شریف و خواجه نصیر بهمن ماه جای خالی داشته باشن در واقع اصلا امیدی هست یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش به احتمال زیاد برای دوره های سراسری در کلیه مقاطع تحصیلی تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد. ۲٫ اگر قرار بر این باشد که تکمیل ظرفیت برگزار شود شما میتوانید در دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید. و بعد از ثبت نام خود در صورت ارائه تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. ۳٫در حال حاضر اطلاع دقیق از ظرفیت واحد های دانشگاهی در دسترس نیست.

 5. Avatar

  سلام من نوبت بهمن ماه ارشد نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد قبول شد

  میخواستم بدونم که اگر در تکمیل ظرفیت شرکت کنم امکان داره دانشگاه روزانه جای بهتری قبول شم

  و اینکه زمان ثبت نام دانشگاه شهر قدس نوبت دوم کی هست . تاریخ و روزی تو سایتش اعلام نکرده!

  • Avatar

   باسلام شما برای ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد شهرقدس بهتر است در روزهای جاری به دانشگاه مراجعه کنید تا کارهای ثبت نام خود را تکمیل کنید. احتمال دارد در سال جاری تکمیل ظرفیت برگزار نشود و در صورت برگزاری احتمال اینکه شما در دانشگاه های برتر این رشته قبول شوید خیلی زیاد نمیباشد

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید.من الان دانشگاه روزانه قبول شدم و هم ثبت نام اینترنتی و حضوری کردم بخاطر دوری راه میخوام تو تکمیل ظرفیت یک دانشگاه دیگه را بزنم اگه روزانه تکمیل ظریفیت قبول بشم دانشگاه اولی با انتقال من موافقت میکنه؟اگه بکنن از مهرماه میام این دانشگاه یا ممیمونه بهمن ماه؟ممنون

 7. Avatar

  باسلام.مگه ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟چون شما گفتید از طریق سازمان سنجش درخواست بدیم ولی شنیدم میگن دانشجوی شبانه حساب میشی و باید شهریه بدی !ایا صحت داره؟پس چکا کنیم که هم انتقالی بگیریم هم روزانه باشیم؟

 8. Avatar

  سلام وقت بخیر.مگه کارشناسی ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟

 9. Avatar

  با سلام
  ایا دانشگاههای دارای شرایط خاص و بورسیه هم احتمال اینکه تکمیل ظرفیت داشته باشن هست؟

 10. Avatar

  سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم. لطف راهنمایی کنید

  • Avatar

   با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 11. Avatar

  سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم.

  • Avatar

   با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 12. Avatar

  با سلام خدمت شما
  رتبه من در ارشد ۹۷ در رشته حسابداری ۸ هزار و خورده ای شده ممکن هست که در تکمیل ظرفیت در همه دانشگاه های غیر انتفاعی قزوین ( یعنی هر دانشگاهی که رشته های حسابداری ، حسابرسی و مدیریت حسابداری رو ارائه بده ) و یا دانشگاه های غیر انتفاعی قم قبول بشم؟؟؟؟؟؟

 13. Avatar

  سلام من روزانه ارشد یاسوج دولتی قبول شدم، اگر ثبت نام نکنم، میتونم در تکمیل ظرفیت روزانه شرکت کنم دوباره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش، در صورت اعلام رشته محلهای جدید از سوی موسسات اموزش عالی و تایید انها و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات – موضوع طی اطلاعیه‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد که شرایط و ضوابط و کد رشته محلهای مورد پذیرش در همان زمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. به داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. پس در نتیجه شما ثبت نام خود را انجام دهید.

 14. Avatar

  سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟ ضمنا دانشگاه فردوسی اولویت ششم من بود در صورتی که من اولویت دوم قبول شدم بازم امکانش هست برا تغییر اولویت

 15. Avatar

  سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟

  • Avatar

   باسلام در صورت تایید درخواست تغییر اولیت شما همان دانشجوی روزانه محسوب میشوید. اگر دانشگاه اولویت بعدی شما را تایید کند باید در اولویت دوم خود ثبت نام کنید در غیر اینصورت باید در اولیت اول خود ثبت نام کرده و منتظر تایید دانشگاه دوم باشید در صورت تایید میتوانید انتقالی بگیرید

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید .من روزانه علامه قبول شدم وثبت نام غیر حضوری هم کردم تو کارنامه سبز فردوسی مشهد قبول شدم چون راه نزدیک تر میخام فردوسی ثبت نام کنم امکانش هست وچگونه لطفا توضیح دهید چکار باید انجام بدم.

  • Avatar

   سلام
   درصورتی که در سیستم ارسال درخواست در سایت سنجش عضو شوید و در قسمت تغییر اولویت پذیرش در خواست خود را ثبت نمایید،درصورت موافقت سازمان سنجش، شما می توانید در اولویت بعدی خود ثبت نام نمایید.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید
  شما اطلاع دارین که ارشد حقوق امسال در تکمیل ظرفیت هست یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   سلام ارائه ی دوره ی تکمیل ظرفیت بستگی به ظرفیت دانشگاه ها دارد و در صورت داشتن ظرفیت از سمت دانشگاه اعلام ظرفیت میشود و فعلا منبع دقیقی مبنی بر اعلام ظرفیت برای رشته های مختلف وجود ندارد.

 18. Avatar

  سلام ‌خسته نباشید من شبانه قبول شدم در صورت اینکه تکمیل ظرفیت جای دیگه قبول بشم میتونم انصراف بدم یا نه ممنون

  • Avatar

   سلام
   درصورتی که در مقطع ارشد در تکمیل ظرفیت در رشته ی شما پذیرش دانشجو صورت گیرد درصورت شرکت و قبولی ،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه قبولی دوم ثبت نام نمایید.

 19. Avatar

  سلام وقت بخیر،امسال برای ارشد ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم ? یا تکمیل ظرفیت کلا امسال حذف شده و نداریم? بعد در صورت پا برجا بودن تکمیل ظرفیت من روزانه ژنتیک مراغه قبول شدم میتونم در صورت قبولی تو رشته یا دانشگاه جدید ( چه روزانه و شبانه و غیرانتفاعی ) میتونم رشته جدید برم? و اگه آره الان حتما باید مراغه ثبت نام کنم یا اجباری توی این مورد وجود نداره? واقعا ممنون میشم اگه جواب سوالامو لطف کنین بدین

  • Avatar

   سلام
   در صورتی که امسال رشته ی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها، پذیرش دانشجو داشته باشند،درصورت شرکت وقبولی،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه دوم خود ثبت نام نمایید.هنوز خبری از احتمال پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت دردست نیست.

 20. Avatar

  باسلام و خسته نباشید
  من روزانه قبول نشدم بارتبه ۳۱۵
  امسال تکمیل ظرفیت از روزانه.شبانه یا غیرانتفاعی هست؟
  دانشگاه ازاد جاموندم امکان داره تکمیل ظرفیت بذارن؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. همچنین شما متوانید درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید..

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره