تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 1401
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش برخی از رشته های آن ها به هنگام انتخاب رشته ارشد تکمیل نشده باشد، اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل ها خواهند کرد. در واقع مرحله تکمیل ظرفیت ارشد سراسری بهمن یک فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که نباید آن را از دست بدهند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در این مرحله معمولا نسبت به مرحله اول آن کمتر می باشد. برای شرکت در این دوره بایستی در موعد مقرر دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و پس از مطالعه دقیق آن، در صورتی که خود را واجد تمامی شرایط ذکر شده یافتید، نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام نمایید. 

مرحله ثبت نام تکمیل ظرفیت مقطع ارشد دانشگاه های سراسری معمولا در بهمن ماه می باشد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

در خصوص فرآیند تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد، نمی توان به طور قطع اظهار کرد که هر سال برگزار می شود؛ چرا که عواملی همچون ظرفیت دانشگاه ها، تعداد شرکت کنندگان، ثبت نام کنندگان نهایی و بسیاری از دلایل دیگر در اجرای این مرحله تاثیرگذار است. معمولا پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد و ثبت نام نهایی داوطلبان پذیرفته شده، دانشگاه هایی که ظرفیت خالی داشته باشند، برای جذب دانشجوی جدید و پر کردن صندلی های آن رشته، اقدام به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت می نمایند.

انجام این فرآیند برای سال گذشته در بازه زمانی 22 الی 27 دی ماه 1400 صورت پذیرفت و سپس زمان تکمیل ظرفیت ارشد سراسری برای داوطلبانی که جامانده بودند و یا نیاز به ویرایش کد رشته های انتخابی خود داشتند تا روز جمعه مورخ 1 بهمن ماه تمدید شد، لذا پیش بینی می شود ثبت نام فرآیند تکمیل ظرفیت سال جاری نیز در همین بازه زمانی انجام شود.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

به طور کلی، ثبت نام در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه های سراسری، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. توصیه می کنیم که ابتدا از لیست رشته های ارشد سراسری 1401 که در دانشگاه های مختلف ارائه شده و میزان ظرفیت آن ها آگاهی های لازم را کسب نمایید؛ سپس کد رشته های مورد نظر خود را استخراج کرده و در سامانه مذکور ثبت کنید.

 • برای ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.مرحله اول تکمیل ظرفیت ارشد سراسری
 • در این مرحله، وارد صفحه حاوی لینک های مقطع کارشناسی ارشد می شوید که باید بر روی عبارت سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت)کلیک نمایید.مرحله دوم تکمیل ظرفیت ارشد سراسری
 • گزینه “ورود به سیستم” موجود در قسمت راست سامانه را انتخاب کنید.مرحله سوم تکمیل ظرفیت ارشد سراسری
 • با استفاده از یکی از دو روش ذیل و سپس فشردن عبارت “ورود به سیستم” وارد پورتال شده و نسبت به درج کدرشته های مورد نظر اقدام نمایید.
 1. روش1: شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام
 2. روش 2: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد

مرحله چهارم تکمیل ظرفیت ارشد سراسری

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

علاقه مندان قبل از شرکت در دوره تکمیل ظرفیت مقطع ارشد سراسری می بایست واجد شرایط عمومی و اختصاصی باشند که در ادامه ضوابط لازم به تفکیک برای شما ذکر شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • انجام و اجرای احکام عملی اسلام
 • عدم احراز دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • وابسته نبودن و نداشتن سابقه عضویت در سازمان های ضد نظام مانند ساواک، فراماسونری ها و اعقاب آن ها
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اشتهار به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا اشتغال

شرایط اختصاصی

 •  عدم امکان ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی کدرشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ و یا دارای‌ شرایط خاص‌
 • لغو قبولی قبلی پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته
 • امکان انتخاب کد رشته هایی که متقاضی در آزمون آن شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته می باشد
 • امکان انتخاب کدرشته محل‌های مربوط به مجموعه های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی تنها برای کسانی که پیش از این در آزمون‌های عملی و تشریحی شرکت نموده‌ اند

دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

قبل از این که فرآیند ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 1401 و دانشگاه های سراسری انجام شود، ابتدا باید اطلاعاتی شامل شرایط و ضوابط، ظرفیت های پذیرش، نکات لازم، زمان و نحوه ثبت نام، انتخاب رشته و از همه مهم تر کد رشته محل های ارائه شده دانشگاه ها در دسترس داوطلبان قرار بگیرد. به همین منظور، سازمان سنجش دفترچه ای تحت عنوان دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 1401 و آزاد همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام بر روی سایت خود به آدرس sanjesh.org منتشر می کند.

افرادی که قصد شرکت در دوره مذکور را دارند، بایستی این دفترچه را مورد مطالعه قرار دهند و در صورت دارا بودن تمامی شرایط، پس از فراهم نمودن مدارک لازم به سایت رسمی سنجش برای نام نویسی خود مراجعه کنند. با توجه به اینکه دفترچه مذکور برای سال 1401 هنوز منتشر نشده است، جهت آشنایی شما عزیزان لینک دریافت دفترچه سال گذشته و نیز فایل اصلاحیه آن، در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کنید.)

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

پس از انجام تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 1401 افرادی که پذیرفته شده اند، بایستی به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و نام نویسی خود را تکمیل نمایند. نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 1401 قبل از شروع نیمسال تحصیلی دانشگاه ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و دانشجویان این مقطع از ترم بهمن ماه در کلاس ها شرکت می کنند.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1401 چه زمانی است؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام آن، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- آیا امکان ثبت نام در تکمیل ظرفیت برای افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد 1401 شرکت نکرده اند، وجود دارد؟

خیر، داوطلبانی مجاز به شرکت در این مرحله هستند که در کنکور ارشد شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

3- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1401 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

شرکت در این مرحله از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشنور به نشانی sanjesh.org قابل انجام است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۷۴ نظر

 1. سلام من در حال حاضر ارشد دانشگاه آزاد میخونم و در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم آیا قبولی من در آزاد لغو میشه؟

  • با سلام، بله، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، در صورتی که شما در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد قبولی نهایی کسب کنید، قبولی قبلی شما لغو شده و می بایست در دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

 2. زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد ۱۴۰۰

 3. سلام جواب تکمیل ظرفیت کی میاد؟

 4. سلام خسته نباشید من سال پیش شرکت کردم در آزمون ارشد و مجاز به انتخاب رشته در سراسری و آزاد شدم ولی برای انتخاب رشته جا موندم ونتوستم انتخاب رشته کنم امسال هم شرکت کردم که قبول نشدم میخواستم بدونم آیا میشه در تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنم یا امکانش نیست

  • با سلام و درود، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته نشده باشید، امکان ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد را نخواهید داشت.

 5. سلام خسته نباشین
  برای بنده که در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در وضعیت انتخاب رشته داوطلب زده مجاز اما فقط در سایر دوره های و دوره های دانشگاه آزاد اسلامی مجاز شدم آیا امکانش هست که در تکمیل ظرفیت دوره های روزانه و شبانه شرکت کنم.

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده، شما میتوانید در دوره های مجاز شده انتخاب رشته نمایید.

 6. اگه موقع ثبت نام کنکور۱۴۰۰، هزینه غیرانتفاعی رو نداده باشیم، الان توی تکمیل ظرفیت میتونیم دانشگاه های غیرانتفاعی رو انتخاب کنیم؟

  • با سلام، بله، شما در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری، می توانید اقدام به انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی نمایید.

 7. امسال ارشد تکمیل ظرفیت داره؟ اگه داره کی دفترچه میاد؟

 8. سلام تکمیل ظرفیت ارشد بر اساس سوابق برگزار میشه؟

 9. با سلام
  سوال من اینه که کسی که سال ۸۷ از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شده میتونه از طریق سوابق تحصیلی پذیرفته بشه یا اینکه حتما باید ماکزیمم ۳ سال گذشته باشه از فارغ التحصیلی؟

  • با سلام و درود برای پذیرش با سهمیه ی استعداد درخشان نباید بیش از یک سال از فارغ التحصیلی در دانشگاه های دولتی و بیش از سه سال در دانشگاه های آزاد گذشته باشد.

 10. سلام ،من الان ارشد شبانه میخونم میتونم کنکور ارشد که شرکت کردم روزانه رشته دیگه ای قبول شدم همزمان با این رشته ادامه بدم،

 11. سلام خسته نباشید برای ورودی ارشد بهمن سازمان سنجش تکمیل ظرفیت داره ؟برا دانشگاه های دولتی

 12. سلام خسته نباشید آیا کسی که در کارنامه مجاز به انتخاب دوره روزانه و شبانه نشده ولی در روزهای دیگر مجاز شده باشد می تواند در تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه و شبانه را نیز انتخاب کند؟

  • با سلام، در صورتی که در کارنامه ی نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته های دوره ی روزانه و نوبت دوم نشده باشید، امکان انتخاب این دوره ها در تکمیل ظرفیت نیز برای شما وجود ندارد.

 13. با سلام برای انتخاب رشته میتوان از رشته های در اولویت بعد انتخاب کرد به طور مثال اولویت که ستاره دارد انتخاب نشود .

  • با سلام، شما میتوانید از طریق سیستم ارسال درخواست سنجش، درخواست خود را مبنی بر تغییر اولویت ارسال نمایید.

 14. سلام من میتونم ظرایب دیگر در دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم در ارشد تکمبل ظرفیت

  • با سلام،
   چنانچه مطابق با کارنامه صادر شده مجاز به انتخاب رشته شده باشید و رشته گرایش متناسب با کد رشته امتحانی شما در دانشگاه آزاد دایر باشد، در صورت تمایل میتوانید حداکثر یکصد رشته/محل را در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه انتخاب نمایید.

 15. با سلام . نتایج تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ معمولا چه مدت طول میکشه بعد انتخاب رشته محلها که جوابش بیاد؟

  • سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ اعلام خواهد شد . همچنین شما با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع یابید .

 16. سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد نوبت دوم هستم و میخواهم برای تکمیل ظرفیت همین رشته به صورت روزانه اقدام کنم درصورتی که من قبول نشوم ثبت نام نوبت دوم من حذف می شود یا می توانم به تحصیلم ادامه بدهم ؟

  • با سلام.
   دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که در هر یک از کد رشته محل های تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنها لغو می گردد اما در صورت پذیرفته نشدن در تکمیل ظرفیت می توانند در رشته محل قبولی اولیه خود ادامه تحصیل دهند.

 17. سلام … ایا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه غیر انتفاعی هم هست … یعنی در دانشگاه غیر انتفاعی هم میشه ثبت نام کرد…

  • با سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ , جهت اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت سال ۱۳۹۸ , می بایست منتظر انتشار اطلاعیه در عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ باشند . همچنین با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از آخرین اخبار مطلع شوید .

 18. من امسال در رشته باستان شناسی شبانه کاشان با رتبه ۴۳ رد شدم آخرین فرد قبولی رتبه ۴۰ داشته کاری نمیشه کرد؟

 19. سلام وقت بخیر بنده امسال در دانشگاه غیر انتفاعی لامعی گرگان ارشد مشاوره خانواده قبول شدم ولی خودم ساکن سبزوار هستم و خود سبزوار در دانشگاه غیر انتفاعیش ارشد مشاوره رو داره ولی متاسفانه قبول نشدم بنظرتون امکان مهمانی یا انتقالی گرفتن وجود دارد ؟ که از گرگان به سبزوار بگیرم ؟

 20. سلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داره در مقطع ارشد؟

 21. سلام من رتبه کنکورم ۱۲۸جغرافیای شهری بود تنهابخاطر اینکه ساکن شهر سبزوار بودم فقط دومورد بیشتر انتخاب واحد نکردم اونم سبزوار فقط امروز نتایج اومد هیچجا قبول نشده میخواستم بپرسم ایا امکانش هست اگرتکمیل ظرفیتی باشه میتونم دوباره انتخاب رشته کنم یانه ؟

 22. سلام. منظور از شیوه ی جدید برگزاری تکمیل ظرفیت برای ارشد سراسری چیه؟

  • با سلام
   امسال تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد تا حدودی حذف میباشد ولی امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 23. سلام
  من دانشگاه قزوین ارشد هیدرولیک قبول شدم روزانه
  شرایط کاری من طوری هستش ک نمیتونم کلاس هام و کامل برم و ممکنه اصلا نتونم ادامه بدم
  در کارنامه ی سبز رشته ی مدیریت اب کردستان رو قبول شدم ک به من و محل کارم نزدیک تره
  با توجه ب اینکه زمانش گذشته اگر اقدام کنم میتونم در این رشته ادامه تحصیل بدم؟
  حتی برای ترم بهمن هم ک شده!

  • با سلام
   بله همچنان امکان استفاده از کارنامه سبز برای شما وجود دارد.در خصوص تغییر رشته و دانشگاه خود می بایست به دانشگاه کردستان مراجعه کنید و برای ترم بهمن ماه موافقت دانشگاه را جلب کنید.در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و وجود ظرفیت در دانشگاه مقصد همچنین در صورتی که ترم اول خود را در دانشگاه قزوین با موفقیت و بدون مشروطی طی کنید،امکان تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر برای شما وجود دارد.

 24. سلام .من ارشد حقوق عمومی ازاد مشهد قبول شدم و چون جزا ازاد مشهد رو میخوام
  میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و بعدتکمیل ظرفیت بزارن میتونم تو تکمیل طرفیت شرکت کنم؟
  اگه میتونم شهریه و واریزی هام چی میشه؟
  امکان تغیر رشته تو ارشد بدون ازمون و براساس ظرفیت خالی هست؟

 25. سلام در آزمون ۹۷ ارشد رتبه ۳۹۰۰ شدم در انتخاب رشته سراسری مردود شدم اما آزاد دانشگاه تهران مرکز رشته کامپیوتر قبول شدم نفر اخر قبولی در رشته های دانشگاه های سراسری تهران در دو نوبت صبح و بعد ظهر ۳۲۰۰ شده بود دوتا سوال دارم اول اگر ازاد ثبت نام کنم اشکالی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت برام پیش نمیاد و دوم چند درصد امکان داره یکی از دانشگاه های سراسری تهران مثل امیر کبیر و شریف و خواجه نصیر بهمن ماه جای خالی داشته باشن در واقع اصلا امیدی هست یا نه

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش به احتمال زیاد برای دوره های سراسری در کلیه مقاطع تحصیلی تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد. ۲. اگر قرار بر این باشد که تکمیل ظرفیت برگزار شود شما میتوانید در دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید. و بعد از ثبت نام خود در صورت ارائه تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. ۳.در حال حاضر اطلاع دقیق از ظرفیت واحد های دانشگاهی در دسترس نیست.

 26. سلام من نوبت بهمن ماه ارشد نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد قبول شد

  میخواستم بدونم که اگر در تکمیل ظرفیت شرکت کنم امکان داره دانشگاه روزانه جای بهتری قبول شم

  و اینکه زمان ثبت نام دانشگاه شهر قدس نوبت دوم کی هست . تاریخ و روزی تو سایتش اعلام نکرده!

  • باسلام شما برای ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد شهرقدس بهتر است در روزهای جاری به دانشگاه مراجعه کنید تا کارهای ثبت نام خود را تکمیل کنید. احتمال دارد در سال جاری تکمیل ظرفیت برگزار نشود و در صورت برگزاری احتمال اینکه شما در دانشگاه های برتر این رشته قبول شوید خیلی زیاد نمیباشد

 27. سلام خسته نباشید.من الان دانشگاه روزانه قبول شدم و هم ثبت نام اینترنتی و حضوری کردم بخاطر دوری راه میخوام تو تکمیل ظرفیت یک دانشگاه دیگه را بزنم اگه روزانه تکمیل ظریفیت قبول بشم دانشگاه اولی با انتقال من موافقت میکنه؟اگه بکنن از مهرماه میام این دانشگاه یا ممیمونه بهمن ماه؟ممنون

 28. باسلام.مگه ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟چون شما گفتید از طریق سازمان سنجش درخواست بدیم ولی شنیدم میگن دانشجوی شبانه حساب میشی و باید شهریه بدی !ایا صحت داره؟پس چکا کنیم که هم انتقالی بگیریم هم روزانه باشیم؟

 29. سلام وقت بخیر.مگه کارشناسی ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟

 30. با سلام
  ایا دانشگاههای دارای شرایط خاص و بورسیه هم احتمال اینکه تکمیل ظرفیت داشته باشن هست؟

 31. سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم. لطف راهنمایی کنید

  • با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 32. سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم.

  • با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 33. با سلام خدمت شما
  رتبه من در ارشد ۹۷ در رشته حسابداری ۸ هزار و خورده ای شده ممکن هست که در تکمیل ظرفیت در همه دانشگاه های غیر انتفاعی قزوین ( یعنی هر دانشگاهی که رشته های حسابداری ، حسابرسی و مدیریت حسابداری رو ارائه بده ) و یا دانشگاه های غیر انتفاعی قم قبول بشم؟؟؟؟؟؟

 34. سلام من روزانه ارشد یاسوج دولتی قبول شدم، اگر ثبت نام نکنم، میتونم در تکمیل ظرفیت روزانه شرکت کنم دوباره؟؟

  • با سلام .
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش، در صورت اعلام رشته محلهای جدید از سوی موسسات اموزش عالی و تایید انها و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات – موضوع طی اطلاعیه‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد که شرایط و ضوابط و کد رشته محلهای مورد پذیرش در همان زمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. به داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. پس در نتیجه شما ثبت نام خود را انجام دهید.

 35. سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟ ضمنا دانشگاه فردوسی اولویت ششم من بود در صورتی که من اولویت دوم قبول شدم بازم امکانش هست برا تغییر اولویت

 36. سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟

  • باسلام در صورت تایید درخواست تغییر اولیت شما همان دانشجوی روزانه محسوب میشوید. اگر دانشگاه اولویت بعدی شما را تایید کند باید در اولویت دوم خود ثبت نام کنید در غیر اینصورت باید در اولیت اول خود ثبت نام کرده و منتظر تایید دانشگاه دوم باشید در صورت تایید میتوانید انتقالی بگیرید

 37. سلام خسته نباشید .من روزانه علامه قبول شدم وثبت نام غیر حضوری هم کردم تو کارنامه سبز فردوسی مشهد قبول شدم چون راه نزدیک تر میخام فردوسی ثبت نام کنم امکانش هست وچگونه لطفا توضیح دهید چکار باید انجام بدم.

  • سلام
   درصورتی که در سیستم ارسال درخواست در سایت سنجش عضو شوید و در قسمت تغییر اولویت پذیرش در خواست خود را ثبت نمایید،درصورت موافقت سازمان سنجش، شما می توانید در اولویت بعدی خود ثبت نام نمایید.

 38. سلام خسته نباشید
  شما اطلاع دارین که ارشد حقوق امسال در تکمیل ظرفیت هست یا خیر؟

  • سلام ارائه ی دوره ی تکمیل ظرفیت بستگی به ظرفیت دانشگاه ها دارد و در صورت داشتن ظرفیت از سمت دانشگاه اعلام ظرفیت میشود و فعلا منبع دقیقی مبنی بر اعلام ظرفیت برای رشته های مختلف وجود ندارد.

 39. سلام ‌خسته نباشید من شبانه قبول شدم در صورت اینکه تکمیل ظرفیت جای دیگه قبول بشم میتونم انصراف بدم یا نه ممنون

  • سلام
   درصورتی که در مقطع ارشد در تکمیل ظرفیت در رشته ی شما پذیرش دانشجو صورت گیرد درصورت شرکت و قبولی ،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه قبولی دوم ثبت نام نمایید.

 40. سلام وقت بخیر،امسال برای ارشد ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم ? یا تکمیل ظرفیت کلا امسال حذف شده و نداریم? بعد در صورت پا برجا بودن تکمیل ظرفیت من روزانه ژنتیک مراغه قبول شدم میتونم در صورت قبولی تو رشته یا دانشگاه جدید ( چه روزانه و شبانه و غیرانتفاعی ) میتونم رشته جدید برم? و اگه آره الان حتما باید مراغه ثبت نام کنم یا اجباری توی این مورد وجود نداره? واقعا ممنون میشم اگه جواب سوالامو لطف کنین بدین

  • سلام
   در صورتی که امسال رشته ی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها، پذیرش دانشجو داشته باشند،درصورت شرکت وقبولی،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه دوم خود ثبت نام نمایید.هنوز خبری از احتمال پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت دردست نیست.

 41. باسلام و خسته نباشید
  من روزانه قبول نشدم بارتبه ۳۱۵
  امسال تکمیل ظرفیت از روزانه.شبانه یا غیرانتفاعی هست؟
  دانشگاه ازاد جاموندم امکان داره تکمیل ظرفیت بذارن؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. همچنین شما متوانید درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید..

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد