تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 99
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش برخی از رشته های آن ها به هنگام انتخاب رشته ارشد تکمیل نشده باشد، اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل ها خواهند کرد. در واقع مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد یک فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که نباید آن را از دست بدهند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری معمولا نسبت به مرحله اول آن کمتر می باشد؛ البته در سال 99 برگزاری این دوره با اندکی تغییر مواجه شده است.

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد در سال های گذشته تنها برای متقاضیانی که دارای شرایط خاص تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بودند، ممکن بود و صرفا داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت نموده بودند، امکان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد را داشتند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در دوره تکمیل ظرفیت 99 بر اساس سوابق تحصیلی برگزار خواهد شد. در ادامه مطلب به طور کامل در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و مسائل مربوط به آن می پردازیم.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فایل اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته شوند، از نیمسال تحصیلی بهمن ماه تحصیل خود را آغاز می کنند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

نمی توان گفت فرآیند تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد، هر سال برگزار می شود. به عنوان مثال ممکن است دو دوره متوالی برگزار شده و یک باره در 5 دوره برگزار نشود. علت این نوسان، تغییر ظرفیت دانشگاه ها، تعداد شرکت کنندگان، ثبت نام کنندگان نهایی و بسیاری از عوامل دیگر است. معمولا پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد و ثبت نام نهایی داوطلبان پذیرفته شده، دانشگاه هایی که ظرفیت برخی از رشته های آن ها خالی مانده است، اعلام علاقه مندی نسبت به جذب دانشجوی جدید می نمایند. در واقع علاقه مندی دانشگاه ها به پر کردن صندلی های خالی را تکمیل ظرفیت می گویند.

همان طور که گفته شد، برخلاف سال های گذشته دوره تکمیل کارشتاسی ارشد در سال 99 مطابق با سوابق تحصیلی (معدل تراز شده کارشناسی) برگزار خواهد شد و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و مجاز شدن در انتخاب رشته الزامی نیست.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری از روز 25 آذر ماه آغاز و تا تاریخ 30 آذر ماه ادامه خواهد داشت. علاقه مندان به شرکت دوره مذکور می توانند پس از انتشار دفترچه ثبت نام فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام برسانند. لازم به ذکر است، مطابق با اطلاعیه ارائه شده در سایت رسمی سازمان سنجش، مهلت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی تا روز چهارشنبه 3 دی ماه 99 تمدید شد.

دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 

قبل از این که فرآیند ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد انجام شود، ابتدا باید اطلاعات مورد نیاز به جهت نام نویسی در دسترس داوطلبان قرار بگیرد که این اطلاعات شامل شرایط و ضوابط، ظرفیت ها، نکات، نحوه ثبت نام، انتخاب رشته و از همه مهم تر کد رشته محل های ارائه شده دانشگاه ها که دارای ظرفیت خالی هستند، می شود. به همین منظور، این دفترچه با آغاز فرآیند ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد یعنی در روز 25 آذر ماه 99 و از طریق سایت سارمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر شد و داوطلبان می توانند با مطالعه آن از رشته ها و اسامی دانشگاه های ارائه شده مطلع شوند و به انتخاب رشته بپردازند. به منظور تحصیل روند دریافت دفترچه، لینک آن در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 

به طور کلی، ثبت نام در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلب وارد سایت مذکور به نشانی sanjesh.org شده و از سمت راست صفحه اصلی، وارد قسمت مربوط به کارشناسی ارشد می گردد.

توصیه می شود بدون مطالعه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد، ثبت نام را آغاز نکنید. ابتدا از رشته های ارائه شده در دانشگاه های مختلف و میزان ظرفیت آن ها آگاهی لازم را کسب نمایید؛ کد رشته های مورد نظر را استخراج کرده و سپس به سامانه ثبت نامی این فرآیند وارد شوید.

راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

 • برای ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.
  مرحله اول ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در این مرحله، وارد صفحه حاوی لینک های مقطع کارشناسی ارشد می شوید که باید بر روی عبارت “سامانه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته – 1399” کلیک کنید.
  مرحله دوم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • صفحه ای برای شما نمایان می شود که مطابق با تصویر زیر، باید بر روی دکمه “خرید کارت” کلیک نمایید تا وارد سامانه مربوطه شوید.مرحله سوم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در این مرحله می بایست تیک گزینه ای که با فلش نشان داده شده را اعمال نمایید و پس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله چهارم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • کادرهای مربوط به مشخصات خود را تکمیل نمایید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در صورتی که اطلاعات نشان داده شد در صفحه پیش رو را تایید می کنید، عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط شماره پیگیری را نیز یادادشت نموده ام” را تیک بزنید و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  مرحله ششم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • مشخصات مربوط به کارت عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و سپس دکمه “پرداخت” را انتخاب کنید.مرحله هفتم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • مجددا وارد صفحه اول شوید و سپس دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.مرحله هشتم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • “سریال ثبت نام (12 رقمی)” که در هنگام خرید کارت دریافت کرده اید و “عبارت امنیتی” را در کادر های مربوطه وارد نموده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.
  مرحله نهم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در مرحله بعد مشخصات ثبت نامی خود را به طور صحیح در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های موجود در سایت بارگذاری کنید. بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود و به اتمام رسیدن مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، یک کد پیگیری ارائه خواهد شد که می بایست به منظور حفظ این کد، توصیه می شود یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و تا پایان مراحل نزد خود حفظ کنید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 

شرکت در دوره تکمیل ظرفیت تنها مختص به شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد نیست و در صورتی که ظرفیت خالی در رشته محل های این مقطع وجود داشته باشد، پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی اقدام می گردد. در واقع غیر مجاز شدن یا عدم ثبت نام در کنکور ارشد نمی تواند مانعی برای شرکت داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت ایجاد کند اما طبیعی است که پذیرش در این دوره نیز داراس شروط و قوانینی باشد.

توجه نمایید که شرایط و ضوابط نام نویسی و انتخاب رشته دوره تکمیل ظرفیت به طور کامل در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99 ذکر می گردد. در این قسمت از مقاله به شرایط مورد نیاز ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی (تکمیل ظرفیت) کارشناسی ارشد 99 اشاره می کنیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • انجام و اجرای احکام عملی اسلام
 • عدم احراز دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی و عضویت در سازمان های ضد نظام مانند ساواک، اعقاب، فراماسونری و…
 • نداشتن سابقه فساد اخلاقی
 • عدم اشتهار به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا اشتغال

شرایط تخصصی 

 • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکتری حرفه ای) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلی تا حداکثر تاریخ 30 بهمن ماه 99 که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
 • داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های کارشناسی ارشد سراسری سال 98 پذیرفته شده اند، اگر ثبت نام نکنند و حتی انصراف دهند، مجاز به ثبت نام و شرکت در این دوره نخواهند بود.
 • دانشجویان محصل در دانشگاه های روزانه سراسری مقطع دکتری و کارشناسی ارشد قبل از سال 98 (به غیر از دوره روزانه 98) که تمایل دارند در این دوره ثبت نام کنند، بایستی تا قبل از به اتمام رسیدن زمان ثبت نام این دوره، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی کنند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز و غیر روزانه مقطع کارشناسی ارشد اعم از نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان دانشـگاه ها، دانشـگاه پیـام نور، دانشـگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در صورت نداشتن منع نظام وظیفه می توانند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در این مرحله ثبت نام و شرکت کنند اما پس از قبولی بایستی از رشته قبلی انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 شرکت کرده و پذیرفته شده اند نیز می توانند در این دوره ثبت نام نمایند اما بدیهی است در صورت قبولی جدید، رشته و دانشگاه قبلی لغو می گردد.
 • همه فارغ التحصیلانی که مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری خود را به پایان رسانده اند و از نظر نظام وظیفه منعی ندارند، در صـورت تمایـل بـه شرکت مجدد در این مرحله از پذیرش، لازم است نسبت به تکمیل تقاضانامه بر اساس مقطع کارشناسی اقدام نمایند.
 • امکان انتخاب رشته و ثبت نام صرفا در یکی از کد رشته های امتحانی گروه علوم انسانی برای فضلا و طلاب حوزه های علمیه (که دارای مدرک سطح 2 بوده و یا تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 فارغ التحصیل می شوند)
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با حداقل معدل 12
 • تمامی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری (در صورت نداشتن منع از نظر نظام وظیفه) چنانچه علاقه مند به شرکت مجدد در این مرحله از پذیرش باشند، باید فرم تقاضانامه خود را بر اساس اطلاعات مقطع کارشناسی تکمیل نمایند.
 • دانش آموختگان یا دانشجویان رشته های گروه پزشکی می بایست وضعیت خود را از لحاظ طرح تعهد به وزارت بهداشت مشخص کرده و منعی برای ثبت نام و پذیرش در این مرحله نداشته باشند. در غیر این صورت عهده دار مسئولیت و عواقب آن خواهند بود.
 • متقاضیانی که فارغ التحصیل و یا دانشجوی رشته های دبیری هستند، می بایست قبل از ثبت نام نسبت به اخذ موافقت نامه کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ادامه تحصیل اقدام نموده و آن را نزد خود نگه دارند.
 • شاغلین در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از نام نویسی موافقت کتبی محل کار خود را با موضوع ادامه تحصیل دریافت کرده و نگهداری کنند.
 • ارائه تعهد برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد در هنگام ثبت نام توسط داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه، سازمان ها و نهادهای دولتی موظف به سپردن تعهد برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد مبنی بر اشتغال و خدمت در سازمان های مذکور در هنگام ثبت نام می باشند.
 • سپردن تضمین به صندوق های رفاه دانشجویان جهت انجام تعهد پس از پایان مقطع تحصیلی جدید، برای بهره مندان از تسهیلات صندوق های مذکور

با توجه به مطالب گفته شده، فرصتی به نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری برای داوطلبانی تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند، فراهم می شود که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده نمایند. در این راستا مجددا توصیه می کنیم دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد را به دقت مورد مطالعه قرار داده و کد رشته های استخراج شده از آن را در جایی یادداشت کنید تا به هنگام وارد نمودن در سامانه مربوطه دچار مشکلی نشوید.

 

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 99 برگزار می شود؟

بله، این دوره در سال 99 بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کارشناسی) برگزار خواهد شد.

2- آیا امکان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد 99 شرکت نکرده اند، وجود دارد؟

بله، این داوطلبان نیز می توانند در دوره تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی شرکت نمایند.

3- ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 99 چه زمان آغاز می شود؟

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری از روز 25 آذر ماه آغاز و تا تاریخ 3 دی ماه ادامه خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۸ نظر

 1. با سلام
  سوال من اینه که کسی که سال ۸۷ از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شده میتونه از طریق سوابق تحصیلی پذیرفته بشه یا اینکه حتما باید ماکزیمم ۳ سال گذشته باشه از فارغ التحصیلی؟

  • با سلام و درود برای پذیرش با سهمیه ی استعداد درخشان نباید بیش از یک سال از فارغ التحصیلی در دانشگاه های دولتی و بیش از سه سال در دانشگاه های آزاد گذشته باشد.

 2. سلام ،من الان ارشد شبانه میخونم میتونم کنکور ارشد که شرکت کردم روزانه رشته دیگه ای قبول شدم همزمان با این رشته ادامه بدم،

 3. سلام خسته نباشید برای ورودی ارشد بهمن سازمان سنجش تکمیل ظرفیت داره ؟برا دانشگاه های دولتی

 4. سلام خسته نباشید آیا کسی که در کارنامه مجاز به انتخاب دوره روزانه و شبانه نشده ولی در روزهای دیگر مجاز شده باشد می تواند در تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه و شبانه را نیز انتخاب کند؟

  • با سلام، در صورتی که در کارنامه ی نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته های دوره ی روزانه و نوبت دوم نشده باشید، امکان انتخاب این دوره ها در تکمیل ظرفیت نیز برای شما وجود ندارد.

 5. با سلام برای انتخاب رشته میتوان از رشته های در اولویت بعد انتخاب کرد به طور مثال اولویت که ستاره دارد انتخاب نشود .

  • با سلام، شما میتوانید از طریق سیستم ارسال درخواست سنجش، درخواست خود را مبنی بر تغییر اولویت ارسال نمایید.

 6. سلام من میتونم ظرایب دیگر در دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم در ارشد تکمبل ظرفیت

  • با سلام،
   چنانچه مطابق با کارنامه صادر شده مجاز به انتخاب رشته شده باشید و رشته گرایش متناسب با کد رشته امتحانی شما در دانشگاه آزاد دایر باشد، در صورت تمایل میتوانید حداکثر یکصد رشته/محل را در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه انتخاب نمایید.

 7. با سلام . نتایج تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟ معمولا چه مدت طول میکشه بعد انتخاب رشته محلها که جوابش بیاد؟

  • سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ اعلام خواهد شد . همچنین شما با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع یابید .

 8. سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد نوبت دوم هستم و میخواهم برای تکمیل ظرفیت همین رشته به صورت روزانه اقدام کنم درصورتی که من قبول نشوم ثبت نام نوبت دوم من حذف می شود یا می توانم به تحصیلم ادامه بدهم ؟

  • با سلام.
   دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که در هر یک از کد رشته محل های تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنها لغو می گردد اما در صورت پذیرفته نشدن در تکمیل ظرفیت می توانند در رشته محل قبولی اولیه خود ادامه تحصیل دهند.

 9. سلام … ایا تکمیل ظرفیت برای دانشگاه غیر انتفاعی هم هست … یعنی در دانشگاه غیر انتفاعی هم میشه ثبت نام کرد…

  • با سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ , جهت اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت سال ۱۳۹۸ , می بایست منتظر انتشار اطلاعیه در عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ باشند . همچنین با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از آخرین اخبار مطلع شوید .

 10. من امسال در رشته باستان شناسی شبانه کاشان با رتبه ۴۳ رد شدم آخرین فرد قبولی رتبه ۴۰ داشته کاری نمیشه کرد؟

 11. سلام وقت بخیر بنده امسال در دانشگاه غیر انتفاعی لامعی گرگان ارشد مشاوره خانواده قبول شدم ولی خودم ساکن سبزوار هستم و خود سبزوار در دانشگاه غیر انتفاعیش ارشد مشاوره رو داره ولی متاسفانه قبول نشدم بنظرتون امکان مهمانی یا انتقالی گرفتن وجود دارد ؟ که از گرگان به سبزوار بگیرم ؟

 12. سلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داره در مقطع ارشد؟

 13. سلام من رتبه کنکورم ۱۲۸جغرافیای شهری بود تنهابخاطر اینکه ساکن شهر سبزوار بودم فقط دومورد بیشتر انتخاب واحد نکردم اونم سبزوار فقط امروز نتایج اومد هیچجا قبول نشده میخواستم بپرسم ایا امکانش هست اگرتکمیل ظرفیتی باشه میتونم دوباره انتخاب رشته کنم یانه ؟

 14. سلام. منظور از شیوه ی جدید برگزاری تکمیل ظرفیت برای ارشد سراسری چیه؟

  • با سلام
   امسال تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد تا حدودی حذف میباشد ولی امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 15. سلام
  من دانشگاه قزوین ارشد هیدرولیک قبول شدم روزانه
  شرایط کاری من طوری هستش ک نمیتونم کلاس هام و کامل برم و ممکنه اصلا نتونم ادامه بدم
  در کارنامه ی سبز رشته ی مدیریت اب کردستان رو قبول شدم ک به من و محل کارم نزدیک تره
  با توجه ب اینکه زمانش گذشته اگر اقدام کنم میتونم در این رشته ادامه تحصیل بدم؟
  حتی برای ترم بهمن هم ک شده!

  • با سلام
   بله همچنان امکان استفاده از کارنامه سبز برای شما وجود دارد.در خصوص تغییر رشته و دانشگاه خود می بایست به دانشگاه کردستان مراجعه کنید و برای ترم بهمن ماه موافقت دانشگاه را جلب کنید.در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و وجود ظرفیت در دانشگاه مقصد همچنین در صورتی که ترم اول خود را در دانشگاه قزوین با موفقیت و بدون مشروطی طی کنید،امکان تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر برای شما وجود دارد.

 16. سلام .من ارشد حقوق عمومی ازاد مشهد قبول شدم و چون جزا ازاد مشهد رو میخوام
  میخواستم بدونم اگه ثبت نام کنم و بعدتکمیل ظرفیت بزارن میتونم تو تکمیل طرفیت شرکت کنم؟
  اگه میتونم شهریه و واریزی هام چی میشه؟
  امکان تغیر رشته تو ارشد بدون ازمون و براساس ظرفیت خالی هست؟

 17. سلام در آزمون ۹۷ ارشد رتبه ۳۹۰۰ شدم در انتخاب رشته سراسری مردود شدم اما آزاد دانشگاه تهران مرکز رشته کامپیوتر قبول شدم نفر اخر قبولی در رشته های دانشگاه های سراسری تهران در دو نوبت صبح و بعد ظهر ۳۲۰۰ شده بود دوتا سوال دارم اول اگر ازاد ثبت نام کنم اشکالی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت برام پیش نمیاد و دوم چند درصد امکان داره یکی از دانشگاه های سراسری تهران مثل امیر کبیر و شریف و خواجه نصیر بهمن ماه جای خالی داشته باشن در واقع اصلا امیدی هست یا نه

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش به احتمال زیاد برای دوره های سراسری در کلیه مقاطع تحصیلی تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد. ۲. اگر قرار بر این باشد که تکمیل ظرفیت برگزار شود شما میتوانید در دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید. و بعد از ثبت نام خود در صورت ارائه تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. ۳.در حال حاضر اطلاع دقیق از ظرفیت واحد های دانشگاهی در دسترس نیست.

 18. سلام من نوبت بهمن ماه ارشد نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد قبول شد

  میخواستم بدونم که اگر در تکمیل ظرفیت شرکت کنم امکان داره دانشگاه روزانه جای بهتری قبول شم

  و اینکه زمان ثبت نام دانشگاه شهر قدس نوبت دوم کی هست . تاریخ و روزی تو سایتش اعلام نکرده!

  • باسلام شما برای ثبت نام ارشد دانشگاه ازاد شهرقدس بهتر است در روزهای جاری به دانشگاه مراجعه کنید تا کارهای ثبت نام خود را تکمیل کنید. احتمال دارد در سال جاری تکمیل ظرفیت برگزار نشود و در صورت برگزاری احتمال اینکه شما در دانشگاه های برتر این رشته قبول شوید خیلی زیاد نمیباشد

 19. سلام خسته نباشید.من الان دانشگاه روزانه قبول شدم و هم ثبت نام اینترنتی و حضوری کردم بخاطر دوری راه میخوام تو تکمیل ظرفیت یک دانشگاه دیگه را بزنم اگه روزانه تکمیل ظریفیت قبول بشم دانشگاه اولی با انتقال من موافقت میکنه؟اگه بکنن از مهرماه میام این دانشگاه یا ممیمونه بهمن ماه؟ممنون

 20. باسلام.مگه ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟چون شما گفتید از طریق سازمان سنجش درخواست بدیم ولی شنیدم میگن دانشجوی شبانه حساب میشی و باید شهریه بدی !ایا صحت داره؟پس چکا کنیم که هم انتقالی بگیریم هم روزانه باشیم؟

 21. سلام وقت بخیر.مگه کارشناسی ارشد انتقالی نداره ؟پس کارنامه سبز برا چیه؟

 22. با سلام
  ایا دانشگاههای دارای شرایط خاص و بورسیه هم احتمال اینکه تکمیل ظرفیت داشته باشن هست؟

 23. سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم. لطف راهنمایی کنید

  • با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 24. سلام وقت شما بخیر.چرا وقتی با شماره تلفن هاتون تماس میگیریم بوق نمیزنه؟چه مشکلی هست؟ بنده متقاضی مشاوره کنکور ۹۸ ریاضی هستم.

  • با سلام . این مشکل احتمالا به علت شلوغ بودن خط های مرکز ایران مشاوره میباشد و در صورت بروز همچنین چیزی شما میتوانید مجددا تماس حاصل فرمایید .

 25. با سلام خدمت شما
  رتبه من در ارشد ۹۷ در رشته حسابداری ۸ هزار و خورده ای شده ممکن هست که در تکمیل ظرفیت در همه دانشگاه های غیر انتفاعی قزوین ( یعنی هر دانشگاهی که رشته های حسابداری ، حسابرسی و مدیریت حسابداری رو ارائه بده ) و یا دانشگاه های غیر انتفاعی قم قبول بشم؟؟؟؟؟؟

 26. سلام من روزانه ارشد یاسوج دولتی قبول شدم، اگر ثبت نام نکنم، میتونم در تکمیل ظرفیت روزانه شرکت کنم دوباره؟؟

  • با سلام .
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش، در صورت اعلام رشته محلهای جدید از سوی موسسات اموزش عالی و تایید انها و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات – موضوع طی اطلاعیه‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد که شرایط و ضوابط و کد رشته محلهای مورد پذیرش در همان زمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. به داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. پس در نتیجه شما ثبت نام خود را انجام دهید.

 27. سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟ ضمنا دانشگاه فردوسی اولویت ششم من بود در صورتی که من اولویت دوم قبول شدم بازم امکانش هست برا تغییر اولویت

 28. سلام .ببخشید درصورت درخواست تغییر اولویت ایا شبانه یا میهمان محسوب میشیم؟یا نه همان روزانه محسوب میشیم؟ثبت نام حضوری را باید برا دانشگاهی که الان قبول شدیم انجام بدیم یا نه؟

  • باسلام در صورت تایید درخواست تغییر اولیت شما همان دانشجوی روزانه محسوب میشوید. اگر دانشگاه اولویت بعدی شما را تایید کند باید در اولویت دوم خود ثبت نام کنید در غیر اینصورت باید در اولیت اول خود ثبت نام کرده و منتظر تایید دانشگاه دوم باشید در صورت تایید میتوانید انتقالی بگیرید

 29. سلام خسته نباشید .من روزانه علامه قبول شدم وثبت نام غیر حضوری هم کردم تو کارنامه سبز فردوسی مشهد قبول شدم چون راه نزدیک تر میخام فردوسی ثبت نام کنم امکانش هست وچگونه لطفا توضیح دهید چکار باید انجام بدم.

  • سلام
   درصورتی که در سیستم ارسال درخواست در سایت سنجش عضو شوید و در قسمت تغییر اولویت پذیرش در خواست خود را ثبت نمایید،درصورت موافقت سازمان سنجش، شما می توانید در اولویت بعدی خود ثبت نام نمایید.

 30. سلام خسته نباشید
  شما اطلاع دارین که ارشد حقوق امسال در تکمیل ظرفیت هست یا خیر؟

  • سلام ارائه ی دوره ی تکمیل ظرفیت بستگی به ظرفیت دانشگاه ها دارد و در صورت داشتن ظرفیت از سمت دانشگاه اعلام ظرفیت میشود و فعلا منبع دقیقی مبنی بر اعلام ظرفیت برای رشته های مختلف وجود ندارد.

 31. سلام ‌خسته نباشید من شبانه قبول شدم در صورت اینکه تکمیل ظرفیت جای دیگه قبول بشم میتونم انصراف بدم یا نه ممنون

  • سلام
   درصورتی که در مقطع ارشد در تکمیل ظرفیت در رشته ی شما پذیرش دانشجو صورت گیرد درصورت شرکت و قبولی ،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه قبولی دوم ثبت نام نمایید.

 32. سلام وقت بخیر،امسال برای ارشد ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم ? یا تکمیل ظرفیت کلا امسال حذف شده و نداریم? بعد در صورت پا برجا بودن تکمیل ظرفیت من روزانه ژنتیک مراغه قبول شدم میتونم در صورت قبولی تو رشته یا دانشگاه جدید ( چه روزانه و شبانه و غیرانتفاعی ) میتونم رشته جدید برم? و اگه آره الان حتما باید مراغه ثبت نام کنم یا اجباری توی این مورد وجود نداره? واقعا ممنون میشم اگه جواب سوالامو لطف کنین بدین

  • سلام
   در صورتی که امسال رشته ی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها، پذیرش دانشجو داشته باشند،درصورت شرکت وقبولی،قبولی اول شما لغو و باید در رشته و دانشگاه دوم خود ثبت نام نمایید.هنوز خبری از احتمال پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت دردست نیست.

 33. باسلام و خسته نباشید
  من روزانه قبول نشدم بارتبه ۳۱۵
  امسال تکمیل ظرفیت از روزانه.شبانه یا غیرانتفاعی هست؟
  دانشگاه ازاد جاموندم امکان داره تکمیل ظرفیت بذارن؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان پذیرفته شده نهایی توصیه می شود در صورت قبولی نهایی در ازمون در محل قبولی خود ثبت نام نمایند زیرا مشخص نیست که در زمان انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت حتما برای رشته محلهای مورد نظر انها پذیرشی وجود داشته باشد و یا در صورت وجود مشخص نیست که در زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت جزو پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت قرار بگیرند. همچنین شما متوانید درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید..

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد