خانه کنکور تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه – نیمسال دوم ۱۴۰۲

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه – نیمسال دوم ۱۴۰۲

زمان و نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن 1401
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه نیمسال دوم 1402

بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری آمار انتخاب رشته کنندگان نیز منتشر می شود که بر حسب آن می توان به این که چه تعداد از ظرفیت رشته ها خالی مانده است، پی برد. برای تکمیل صندلی های خالی این رشته ها در دانشگاه های سراسری، تدبیری تحت عنوان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اندیشیده شده است.

در واقع تکمیل ظرفیت یک فرصت دوباره برای داوطلبانی است که از رشته و دانشگاه محل قبولی خود راضی نیستند و یا بنا به دلایلی در مرحله انتخاب رشته کنکور شرکت نکرده اند.

برای این مرحله، سازمان سنجش دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را در قالب یک فایل pdf منتشر کرده که جزئیات برگزاری این دوره در آن ذکر شده است. داوطلبان می توانند با مطالعه این دفترچه و مراجعه به سایت سازمان مذکور در زمان مقرر و همچنین پرداخت هزینه، جهت نام نویسی در این مرحله اقدام کنند.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۲ بهمن ماه

(با شروع ثبت نام، لینک فوق فعال خواهد شد.)

لینک مستقیم ورود به سایت سازمان سنجش

 

مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1402 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه ۱۴۰۲

اجرای مرحله تکمیل ظرفیت منوط به شمار صندلی های خالی دانشگاه هاست؛ به این معنا که هر چقدر آمار انتخاب رشته کنندگان پایین بوده و یا تعداد افرادی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ثبت نام خود را در دانشگاه محل قبولی انجام می دهند، کم باشد، امکان برگزاری این دوره افزایش می یابد.

پس از نهایی شدن نام نویسی ورودی های جدید دانشگاه ها، معلوم خواهد شد که آیا تکمیل ظرفیت به مرحله اجرا می رسد یا خیر که در صورت برگزاری آن، تاریخی برای انتخاب رشته در نظر گرفته می شود.

به طور کلی آخرین دوره برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت مربوط به سال 96 و برای دانشگاه فرهنگیان مربوط به سال 97 می شود، از این رو متاسفانه هنوز اطلاعیه ای از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا حتی برپایی این مرحله برای سال ۱۴۰۲ منتشر نشده است. در صورت اعلام، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام ایران مشاوره در اسرع وقت در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

همچنین همزمان با آغاز نام نویسی دفترچه تکمیل ظرفیت به همراه تمامی رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است، بر روی سایت مذکور قرار خواهد گرفت. این دفترچه شامل موارد زیر است

 •  زمان و نحوه انتخاب رشته
 • لیست رشته
 • ظرفیت پذیرش رشته ها
 • دانشگاه های پذیرنده
 • شرایط و نکاتی ثبت نام

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 1402

افراد واجد شرایطی که قصد ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارند، بایستی در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. در ادامه مطلب، مراحل ثبت نام را در رشته هایی که پذیرش آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است، شرح داده ایم.

 • مراجعه به سایت ثبت نام کنکور به آدرس sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” در منوی سمت راست صفحه
 • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو آزمون سراسری بهمن ماه سال 1402 – مرحله تکمیل ظرفیت”
 • پرداخت هزینه ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت
 • تکمیل کادرهای مربوطه با اطلاعات شخصی خود و فشردن کلید “جستجو”
 • بارگذاری فایل عکس و تکمیل فرم انتخاب رشته

در پایان انتخاب رشته حتما از فرم تکمیل شده پرینت تهیه کنید و تا اتمام ثبت نام در دانشگاه نزد خود نگه دارید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 1402

مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۲ تنها برای برخی از رشته ها اجرا می گردد که در صورت برپایی، اسامی آن ها در زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 1402 در حال حاضر منتشر نشده اما به محض انتشار، لینک دانلود مربوط به آن در جدول زیر فعال خواهد شد.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور ۱۴۰۲ بهمن (به زودی منتشر می شود)

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 1402

داوطلبانی که قصد ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری را دارند، باید از برخی شرایط و موارد آگاه باشند که در ادامه بیان شده اند.

 • علاقه مندان بسته به نظام آموزشی خود باید یکی از مدارک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام آموزشی جدید یا قدیم و یا کاردانی (فوق دیپلم) را داشته باشند.
 • تنها کسانی می توانند در این مرحله ثبت نام کنند که در هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور، مجاز به انتخاب رشته شده باشند.
 • دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی نمی باشند، اجازه ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند.
 • امکان ثبت نام برای داوطلبانی که تا تاریخ 30 مهر ماه ۱۴۰۲ موفق به دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود شده اند، وجود دارد.
 • متقاضیانی که تا پایان روز ۳۰ بهمن ماه 1402 مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند، در صورت موافقت دانشگاه با شروع تحصیل آن ها از نیمسال دوم تحصیلی می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.
 • تمامی داوطلبان می بایست هزینه ای بابت ثبت نام در این مرحله پرداخت کنند.
 • متقاضیان آقا نباید از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه داشته باشند.
 • ثبت نام و تحصیل داوطلبان تا زمانی که از سوی دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مورد تایید نهایی قرار نگیرد، به صورت مشروط می باشد.
 • پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اگر داوطلبی در یک کد رشته محل پذیرفته شده و قصد شرکت در تکمیل ظرفیت بدون آزمون را دارد، در صورت پذیرش در این مرحله، قبولی قبلی لغو شده و مانند یک دانشجوی انتقالی با او برخورد می شود.

لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه ۱۴۰۲

دانشگاه هایی که اغلب تکمیل ظرفیت انجام می دهند شامل: تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری، تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می باشد که هرکدا به صورت جداگانه اقدام به جذب می کنند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

دانشگاه های سراسری اعم از روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی، فرصت دیگری را در اختیار متقاضیان شرکت کننده کنکور سراسری قرار می دهند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه امتحان کنند. آنان می بایست در زمان مشخص به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و کد رشته های مورد علاقه خویش را در فرم اینترنتی انتخاب رشته ثبت کنند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

داوطلبانی که هر سال بعد از اعلام نتایج نهایی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ دارای شرایطی هستند که می توانند انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را داشته باشند، در این باز زمانی می توانند دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 1402 را دانلود کرده و پس از بررسی کردن رشته های موجود در آن، فرم انتخاب رشته را کامل نمایند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبانی که موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه ها نشده اند و یا از رشته و دانشگاهی که قبول شده اند راضی نمی باشند، می توانند در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402 به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org، مراجعه نموده و با مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت این دانشگاه و بر اساس اطلاعات کارنامه اولیه خود، اقدام به تکمیل نمودن فرم اینترنتی انتخاب رشته  با توجه به علایق خود نمایند.

مدارک ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه ۱۴۰۲

فرآیند تکمیل ظرفیت ۱۴۰۲ در صورت اجرایی به صورت اینترنتی خواهد بود که لازم است داوطلبان برخی از مدارک و اطلاعات را جهت ثبت کردن در سایت سازمان سنجش آماده کنند. در ادامه لیست مدارک ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه های سراسری بیان شده است.

مدارک تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه – نیمسال دوم 1402
اطلاعات شناسنامه ایاطلاعات تحصیلیاطلاعات فایل عکس
نام و نام خانوادگیعنوان مدرکعکس 4×3
نام پدر داوطلبرشته تحصیلیپس زمینه سفید و تمام رخ
شماره شناسنامه و کد ملیکد و نام شهرستان محل اخذ مدرکتهیه شده در سال جاری
تاریخ و محل تولدمعدل کل و کتبی مدرک دیپلمفرمت JPG
سری و سریال شناسنامهمعدل کل و کتبی مدرک پیش دانشگاهیداشتن حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400
محل صدور شناسنامهمعدل کل مدرک کاردانیحجم حداقل 70 کیلوبایت
کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایانتاریخ فراغت از تحصیلنداشتن هر گونه حاشیه زائد

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود. پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند، باید با ارائه کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه تاییدیه تحصیلی خود به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه - نیمسال دوم ۱۴۰۲ از چه تاریخی شروع می شود؟

متاسفانه در حال حاضر بازه زمانی دقیق تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای سال ۱۴۰۲ مشخص نمی باشد.

2- تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه - نیمسال دوم ۱۴۰۲ از طریق چه سایتی انجام می گیرد؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- مدارک مورد نیاز برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه ۱۴۰۲ چیست؟

برای انتخاب رشته در این مرحله، مدارکی همچون اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی به همراه فایل اسکن شده عکس نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹۳ نظر
 1. شیدا

  سلام وقتتون بخیر نتایج سوابق تحصیلی منتشر شد الان کی ما باید بریم دانشگاه سر کلاسات دقیقا باید تا کی منتظر باشیم من زنگ زدم دانشگاه گفتم قبول شدم گفتن ثبت نام هنوز شروع نشده شما بگید کی شروع میشه تا کی باید منتظر باشیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام شما باید اطلاعیه های دانشگاه خود را بررسی کنید. دانشگاه های سراسر کشور تاریخ های متفاوتی برای ثبت نام اعلام می کنند.

 2. شادی

  سلام وقتتون بخیر ثبت نام دانشگاه ها کی شروع میشن؟ از کی باید بریم دانشگاه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، ثبت نام اولیه و انتخاب رشته ی دانشگاه های نوبت بهمن در دی ماه انجام شد و چند روزی است که اعلام نتیجه، روی سامانه ی سنجش هست. نوبت بعدی ثبت نام از تیرماه ۱۴۰۲ تقریبا منتظر باشید.

 3. امیرسینا

  سلام خسته نباشید
  امروز ۱۰ بهمن هست و هنوز نتیجه تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی نیومده !
  واقعا برای سازمان سنجش متاسفم من تمام امیدم به این ورودی بود و تا ۲۳ بهمن بیشتر وقت ندارم برای ثبتنام ،خیلیا مثل قربانی این بی مسئولیتی سازمان سنجش میشن!

  • ایران مشاوره

   با سلام ، نتایج دانشگاه آزاد در حال حاضر بر روی سامانه ی این دانشگاه منتشر شده و شما می توانید نتایج را مشاهده نمایید.

 4. مینا

  سلام وقت بخیر امروز ۸ بهمن هست
  نکنه سازمان سنجش نمی خواد نتایج رو اعلام کنه؟
  ترم جدیدمون داره شروع میشه نمی دونم چیکار کنم!

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، برابر اطلاعیه های آخر سازمان سنجش هنوز نتایج بدون کنکورهای بهمن ماه اعلام نشده است. یقیناً دانشگاه ها از این مسئله اطلاع دارند. همین روزها منتظر اعلام نتایج باشید.

 5. رضا

  سلام نتایج تکمیل ظرفیت رو چرا اعلام نمیکنن میتونید بگید حداکثر تا چه روزی اعلام میشه که فرصت ثبت نام دانشگاه رو دانشجو ها داشته باشن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام تا کنون اطلاعیه در این باره منتشر نشده است برای آگاهی از اطلاعیه ها در کانال تلگرام ایران مشاوره عضو شوید.

 6. حدیث

  سلام وقت بخیر نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور که ای اعلام میشه الان دیگ بهمن ماه هستیم و دی ماه هم که تموم شد و انتخاب واحدها هم تموم شدن اگر قبول نشیم از رشته فعلی هم جا میمونیم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت به خیر، با توجّه به این که سامانه ی سنجش در روزهای اخیر به روز رسانی شده، ظرف همین چند روز منتظر اعلام نتیجه هستیم.

 7. سیامک

  سلام….خسته نباشید…
  لطفا خواهش میکنم یه کمکی کنید بگید نتایج تکمیل ظرفیت رو کی اعلام میکنن به خدا بعضی ها کارشون گیره…..خواهش میکنم یه کمکی کنید…

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، درحال حاضر هیچگونه اطلاعیه برای پذیرش منتشر نشده است اما تا نیمه دوم بهمن به احتمال قوی نتایج منتشر خواهد شد.

 8. Nazanin

  سلام ننایج سوابق تحصیلی بنظرتون کی میاد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به احتمال زیاد نتایج در هفته اول بهمن ماه منتشر خواهد شد.

 9. مینا

  هفته سوم دی ماهم تموم شد چرا نتایج سوابق تحصیلی نمیاد ؟؟؟!!!من دانشجوام تکلیف آدمو مشخص نمیکنن

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، از آن جایی که ثبت نامی شما مربوط به پذیرش بهمن ماه است، هنوز می توانید منتظر اعلام نتیچه ی قطعی سازمان سنجش باشید.

 10. مهتا

  زمان نتایج کی اعلام خواهد شد ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با دفترچه ی ثبت نام دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سازمان سنجش، هفته ی سوم دی ماه را در جدول زمان بندی اعلام کرده است.

 11. علیرضا

  سلام منظور من از انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بهمن۱۴۰۱این بود که در دانشگاه سراسری(نه آزاد)رشته ای روزانه انتخاب کنم و قبول بشوم ولی در رشته جدیدثبت نام نکنم باتوجه به دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بهمن۱۴۰۱که در سایت سازمان سنجش منتشرشده ایاجریمه یامحدودیتی(مثلابرای آینده من یارشته فعلی ام)به وجود می آید؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با آخرین دفترچه ی ثبت نام دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سازمان سنجش، صرفا رشته های روزانه نیست. تنوّعی از دوره های مختلف شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی نیز وجود دارد. رشته های روزانه جزو اندک رشته های ارائه شده و کم کاربرد هستند.

 12. pen

  سلام
  داخل فرم انتخاب رشته نوشته که داوطلب باید تا تاریخ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ انصراف قطعی داده و فرم ۲ رو تکمیل کرده باشه . تو دفترچه منتشر شده فرم شماره ۲ ای هم وجود نداره!
  از طرفی در دفترچه منتشر شده از سنجش اعلام شده دانشجوی روزانه بدون انصراف هم میتونه انتخاب رشته کنه
  تکلیف دانشجو های روزانه ای که انتخاب رشته کردن چیه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با دفترچه ی پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سامانه ی سنجش، چنین تاریخی قید نشده است. لطفا دفترچه را دقیقاً از سایت سنجش دانلود کنید.

 13. علیرضا

  سلام من دانشجوهستم.باتوجه به دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بهمن۱۴۰۱که درسایت سازمان سنجش منتشرشده اگر من در این انتخاب رشته شرکت کنم و رشته ای قبول شوم ولی ثبت نام نکنم ایاجریمه یامحدودیتی برای من(مثلابرای آینده یارشته فعلی ام)به وجود می آید؟

 14. زهرا

  سلام. من مهر ۴۰۱ از دوره روزانه انصراف دادم (بدون پرداخت جریمه تحصیلی ) . میتونم ثبت نام انجام بدم برای بدون کنکور بهمن ۴۰۱ ؟ در صورت قبولی ایا قبولی من لغو و تخلف حساب میشه یا خیر

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود ، در صورت قبولی شما باید جریمه رشته اولیه خود را پرداخت نمایید تا بتوانید مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه جدید را ارائه نمایید پس بهتر است ثبت نام اولیه را انجام داده و سپس اقدام به اتمام انصراف از دانشگاه قبلی خود نمایید .

 15. مریم

  سلام
  تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه فنی هم جز سراسری و آزاده یا اینکه دفترچه اش جداست؟
  و اینکه چه زمانی تکمیل ظرفیتش میاد؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، وقتتون بخیر. ثبت نام دانشگاه های فنی حرفه ای جدا از دانشگاه های سراسری می باشد و برای پذیرش در نیمسال دوم در صورت وجود ظرفیت برای ورود به دانشگاه در دی ماه دفترچه منتشر می شود.

 16. shokri

  سلام من الان دانشجوی پیام نورهستم ولی می خواهم در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن۱۴۰۱شرکت کنم.باتوجه به دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بهمن ۱۴۰۱که در سایت سازمان سنجش منتشرشده انصراف من از پیام نورآیابایدحتماقبل از انتخاب رشته باشدیامی توانم بعدازاعلام نتیجه نهایی قبولی در رشته جدید، از پیام نورانصراف دهم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با دفترچه ی اخیر ثبت نام دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سامانه ی سنجش، شما نیازی به انصراف در حال حاضر ندارید. می توانید تا پذیرش نهایی بهمن ماه صبر کنید.

 17. علیرضا

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجو ورودی مهر ۱۴۰۱ رشته شهرسازی هستم
  می خواستم بدونم که آیا میتونم در انتخاب رشته بهمن ماه شرکت کنم
  و در صورتی که انتخابم دلخواه بود از دانشگاه فعلی انصراف بدم و به دانشگاهی که قبول شدم برم؟
  چون یکی بهم گفته بود که دانشجو ها نمی تونند انتخاب رشته بهمن رو انجام بدن
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود ، در صورت نداشتن مشکل خدمت سربازی و یا عدم انصراف تا به حال بله می توانید اینکار را انجام دهید .

 18. علیرضا

  سلام خسته نباشد.من در حال حاضر دانشجو ترم یک راه و شهرسازی علوم تحقیقات هستم.میخواستم بدونم به عنوان یک دانشجو میتونم در انتخاب رشته بهمن شرکت کنم و اگر نتیجه مطلوب بود در اون رشته تحصیل کنم؟
  چون یک جا دیده بودم که دانشجویی که انصراف بده از دانشگاهش دیگه حق تحصیل در دانشگاه دیگه رو نداره

  • ایران مشاوره

   با سلام ، برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در نوبت بهمن ، باتوجه به اینکه هر فردی فقط یکبار امکان انصراف دارد ، مشکلی نخواهید داشت.

 19. نرگس

  سلام ببخشید با معدل کتبی ۱۲:۳۵ و معدل کل دیپلم ۱۷:۵۹ چه رشته هایی بدون کنکور میشه برا انسانی ثبت نام کرد که امکان قبولی داشته باشه و چه شهرایی
  ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   سلام و وقت بخیر، شما میتوانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، دفترچه ثبت نام کارشناسی بدون کنکور را که معمولا در اواخر آذر ماه منتشر می شود، دریافت کرده و مطابق با دفترچه و ظرفیت های اعلام شده، اقدامات لازم را انجام دهید.

 20. دیانا

  سلام خسته نباشید.پارسال ۲۵ آبان شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه تکمیل ظرفیت رشته های براساس سوابق رو برای ورودی بهمن داده
  ولی امسال تا این لحظه هیچ خبری مبنی بر تکمیل ظرفیت از طرف شورای سنجش و پذیرش دانشجو نیست. به نظرتون این یعنی امسال تکمیل ظرفیت نداریم؟
  قطعا خیلی از صندلی های پیام نور و غیر انتفاعی خالی مونده ولی از چرا تکمیل ظرفیت خبری نیست؟
  لطفا جواب بدید من خیلی وقته منتظر تکمیل ظرفیتم ممکنه امسال ورودی بهمن نباشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت منتشر نشده است.

 21. عباس

  درود
  ببخشید امسال اصلا تکمیل ظرفیت برگزار میشه ثبت نامش؟؟
  دلشوره گرفتم چون امیدم به تکمیل ظرفیت امساله
  سپاس

  • ایران مشاوره

   سلام ، وقتتون بخیر. تکمیل ظرفیت متناسب با ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برگزار می شود. در صورت وجود ظرفیت خالی حتما برگزار خواهد شد.

 22. فاطمه

  سلام وقت بخیر ،ببخشید یه سوال می خواستم بدونم ثبت نام کاردانی با کارشناسی بدون آزمون در نیمسال دوم دی ماه برگزار میشه ؟ ممنون میشم پاسخ دهید

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، طبق سنوات گذشته، پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته در نیمسال دوم برگزار خواهد شد. باید منتظر اطلاعیه ی جدید سازمان سنجش و دانشگاه آزاد باشیم.

 23. زیبا

  سلام با معدل کتبی ۵۳؛۱۵ و کل ۸۶؛۱۸
  ورودی بهمن ماه براساس سوابق رشته حسابداری پیام نور قبول میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، طبق شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سایت سازمان سنجش، ملاک قبولی، معدل کتبی دیپلم می باشد. معدل کتبی شما نیز ضعیف نیست ولی برای قبولی، ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور، تعداد داوطلبان شرکت کننده و مقدار انتخاب های خودتان را هم در نظر بگیرید.

 24. فاطمه

  سلام من ورودی ۱۴۰۰ فیزیک سوابق هستم امسال میتونم در تکمیل ظرفیت بهمن ماه شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت بهمن ۱۴۰۱، منتشر نشده است.

 25. رقیه

  سلام من ترم ۳ فیزک ورودی ۱۴۰۰ هستم میتونم در تکمیل ظرفیت ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، مطابق با مقرّرات سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای کسانی مجاز بود که در همان سال در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده بودند. تاکنون اطّلاعیه ی جدیدی مبنی بر تکمیل ظرفیت بهمن ۱۴۰۱ منتشر نشده است. شما می توانید در انتخاب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون کنکور) بهمن ۱۴۰۱ شرکت کنید.

 26. فاطمه سادات

  سلام بنده معدلم ۱۶/۴۱ شده میتونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه های دولتی تهران شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای نیمسال دوم، ضعیف می باشد؛ در صورت اجرا شدن تکمیل ظرفیت کنکور، رتبه و تراز شما لحاظ می شود و معدل شما برای رشته های بر اساس سوابق تحصیلی مناسب است.

 27. امیر

  سلام من ترم ۲ فیزیک وردی ۱۴۰۰ هستم میتونم برا تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم ؟

 28. فاطمه

  باعرض سلام و خسته نباشید ببخشید کی سایت برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی تکمیل ظرفیت نیمسال دوم بهمن ماه که سایت باز میشود ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، آذر ماه سایت سنجش را چک کنید.

 29. فاطمه

  سلام من دانشجوی روزانه ورودی ۱۴۰۱ هستم الان برای ورودی بهمن میتونم انتخاب رشته کنم با سوابق اگه میتونم در صورت قبولی در رشته دیگه باید انتقالی بگیرم ب اون رشته یا به چه شرایطی

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما در صورت قبولی باید از دانشگاه محل تحصیل خودتان انصراف دهید.

  • فاطمه

   در صورت قبول نشدن همچنان در رشته قبلی تحصیل خواهم کرد؟هنگام انصراف هزینه ای هم میگیرن با توجه ب اینکه روزانه هستم

 30. محسن

  سلام
  ببخشید تکمیل ظرفیت بهمن واسه دانشگاه های غیر انتفاعی سال های قبل بوده یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، معمولا دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم هم برخی رشته ها را بدون کنکور ارائه می دهند که در صورت داشتن شرایط، می توانید ثبت نام کنید.

 31. فاطمه

  سلام ببخشید سهمیه ۷۰۰نفر رشته ابتدایی تکمیل ظرفیت فرهنگیان برای استان سیستان بلوچستان کی میاد الان دیگه اخرای آبانه اصلا امیدی هس یان

  • ایران مشاوره

   با سلام ، تا کنون اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش ارائه نشده است .

 32. فاطمه مجیدی

  سلام وقت بخیر
  دانشگاه هنر اصفهان برای تکمیل ظرفیت رشته نگارگری ورودی بهمن پذیرش داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، اگر ظرفیت پذیرش بیشتر از تعداد دانشجویان ورودی مهر باشد پذیرش خواهد داشت.
   به محض انتشار دفترچه ورودی بهمن میتوانید از این موضوع با خبر بشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره کنکور پیج کنکور