تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن 98 - 99
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از اعلام نتایج نهایی آن و برای رشته هایی برگزار می شود که ظرفیت خالی دارند. در سال جاری این مرحله برای رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری برگزار نشد اما شاهد ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری می باشیم که به صورت حضوری انجام می شود.

علاقه مندان جهت شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری باید از رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی مطلع شوند و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری تنها برای رشته های بدون آزمون آن ها برگزار شده است.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 98

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای رشته های بدون آزمون از روز 28 آبان ماه لغایت 15 بهمن ماه می باشد. داوطلبان می بایست در مهلت پیش رو ، به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org ، مراجعه کنند و از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری در مرحله تکمیل ظرفیت مطلع شوند.

پس از بررسی رشته های ارائه شده و انتخاب یکی از آن ها ، داوطلب باید فرم تقاضانامه ثبت نام را که لینک دانلودش در ادامه قرار داده شده است ، پرینت و تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک لازم به واحد دانشگاهی مورد نیاز مراجعه نماید. لازم به ذکر است که اگر داوطلبی بیش از یک رشته را در بیش از یک کد محل انتخاب کند ، از سوی سازمان های مربوطه انتخاب های دیگرش به طور خودکار لغو شده و حق اعتراضی برای وی در نظر گرفته نمی شود.

فرم تقاضانامه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

لیست رشته های تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 98

رشته های تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شوند و داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه مربوطه ، اطلاعات لازم را کسب کنند. علاقه مندان می توانند بدون محدودیت تطابق مدرک تحصیلی با رشته انتخابی ، هر یک از رشته های گروه های آزمایشی مختلف را انتخاب کنند.

در جدول زیر ، لینک دانلود فایل دفترچه مذکور و اصلاحات آن را مشاهده می کنید که جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی قرار داده شده اند.

رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک کلیک کنید)

سری دوم رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک کلیک کنید)

سری سوم رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک کلیک کنید)

سری چهارم رشته محل های ارائه شده تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک کلیک کنید)

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری

داوطلبانی که قصد ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری را دارند باید از برخی شرایط و موارد آگاه باشند که به شرح زیر است.

 • علاقه مندان بسته به نظام آموزشی خود باید مدارکی مانند پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام آموزشی جدید یا قدیم و یا کاردانی (فوق دیپلم) را داشته باشند.
 • دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی نمی باشند ، اجازه ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند.
 • امکان ثبت نام برای داوطلبانی که تا تاریخ 30 شهریور ماه 98 موفق به دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود شده اند ، وجود دارد.
 • متقاضیانی که تا پایان روز 30 بهمن ماه 98 مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند ، در صورت موافقت دانشگاه با شروع تحصیل آن ها از نیمسال دوم تحصیلی می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.
 • تمامی داوطلبان ، می بایست هزینه ای را معادل 27 هزار و 500 تومان بابت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری پرداخت نمایند.
 • متقاضیان آقا نباید از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه داشته باشند.
 • ثبت نام و تحصیل داوطلبان تا زمانی که از سوی دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مورد تایید نهایی قرار نگیرد ، به صورت مشروط می باشد.
 • داوطلبی که با اعلام نتایج نهایی مورد قبول در یک کد رشته محل قرار گرفته است اما قصد شرکت در تکمیل ظرفیت بدون آزمون سراسری را نیز دارد باید بداند که در صورت پذیرش ، قبولی قبلی وی لغو شده و مانند یک دانشجوی انتقالی با او برخورد می شود.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه های سراسری ، در صورت انصراف از ادامه تحصیل نیز نمی توانند رشته های دوره روزانه کنکور سراسری سال بعد را انتخاب کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری

گفتیم که ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت حضوری انجام می گیرد و از همین رو لازم است داوطلبان برخی از مدارک را جهت ارائه به واحد دانشگاهی مورد نظر ، آماده کنند. در ادامه لیست مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام بدون آزمون این مرحله بیان شده است.

 1. فرم تقاضانامه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت پرینت و تکمیل شده
 2. اصل و یا گواهی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم ، جدید و مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی که دارای مهر و امضای دبیرستان مربوطه و یا سازمان آموزش و پرورش باشد.
 3. اصل شناسنامه و 2 نسخه کپی از تمام صفحات آن
 4. اصل کارت ملی و 2 نسخه کپی از پشت و روی آن
 5. 6 قطعه عکس 3*4 (متعلق به سال جاری داوطلب)
 6. مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مشمول

پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و با ارائه کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، درخواست تاییدیه تحصیلی خود را اعلام کنند تا رسید آن را به دانشگاه مورد نظر تحویل دهند. پذیرفته شدگان دقت کنند که حتما نام رشته و واحد آموزشی خود را در فرم دفاتر پیشخوان خدمات دولت ، ذکر نمایند.

 

سوالات متداول

1- منظور از تکمیل ظرفیت کنکور بهمن ماه چیست؟

همان تکمیل ظرفیتی است که از آبان ماه آغاز شده است اما پذیرفته شدگان آن به عنوان ورودی بهمن ، وارد دانشگاه می شوند.

2- زمان تکمیل ظرفیت کنکور چه موقعی از سال است؟

تکمیل ظرفیت کنکور تنها برای رشته های بدون آزمون از 28 آبان ماه لغایت 15 بهمن ماه انجام می شود.

3- از کدام سایت می توان اقدام به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کرد؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون سراسری به صورت حضوری انجام می شود اما داوطلبان جهت اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در واحدهای دانشگاهی مختلف ، می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۱ نظر

 1. Avatar

  سلام من دانشجوی دانشگاه زابل بودم و سال۹۶ انصراف دادم و مدارکم دست دانشگاس
  میخوام الان حقوق بخونم تو همون دانشگاه ایا میشه؟
  و اینکه اگه الان شبانه رو انتخاب رشته کنم و بعداز کنکور اگه روزانه آوردم میتونم روزانه بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. بعد از ثبت انصراف نهایی در واحدهای دانشگاهی معمولا شما نمی توانید مجددا به همان رشته در همان دانشگاه برگردید و تحصیل کنید. چنانچه دانشجوی دوره های شبانه باشید می توانید بدون ثبت انصراف در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از پذیرش نهایی در دوره های روزانه ثبت نام جدید انجام دهید.

 2. Avatar

  سلام ببخشید الان با این وضعیت بیماری امکان نداره تکمیل ظرفیت پیراپزشکی برگزار کنن؟ کلی کمبود نیرو دارن و اینکه به نظر شما ممکنه کنکور عقب بیوفته؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، امکان برگزاری تکمیل ظرفیت پیراپزشکی بسیار ضعیف می باشد ، در رابطه با زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ نیز تاکنون اطلاعیه ای منتشر نشده است ، و شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

 3. Avatar

  سلام خسته نباشین ممنون میشم اگه جوابمو بدین هرکجا سوالمو پرسیدم جواب ندادن خواهشمندم اگه میشه جواب رو بگین میگن اگه تعداد ثبت نامی ها در تکمیل ظرفیت کمتر از ظرفیت باشه ملاک پذیرش معدله مثلا از۴۵ نفر پذیرش فقط ۲۰ نفر ثبت نامی داشته باشن ممکن اون بیست نفر بخاطر معدل رد بشه یاهمون بیست نفر حتما قبول میشن

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ملاک اصلی پذیرش بر اساس معدل کل دیپلم و معدل کتبی می باشد و معدل شما هر چه بالاتر باشد شانس قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر نیز بالاتر می باشد.

 4. Avatar

  با سلام تو تکمیل ظرفیت سراسری کاردانی به کارشناسی فنی وحرفه ای رشته نرم افزار شرکت کردم از طرفی کاردانی هم همان دانشگاهی بودم ک الان ثبت نام کردم ظرفیت تو دفترچه ۱۹ نفر می باشد الان ۱۹ نفر ثبت نامی همشون رو برمیدارن یابین اون ۱۹ نفر برااساس معدل انتخاب میکن کمتر از۱۹ نفر ؟؟؟خاهش میکنم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   واحد دانشگاهی مطابق با ظرفیت اعلام شده اقدام به جذب داوطلبین واجد شرایط می نماید ؛ به عبارتی دیگر به تعداد ظرفیت اعلامی پذیرش انجام می گیرد.

 5. Avatar

  سلام ایا تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ٩٨ برای ورودی بهمن برای دانشگاه ازاد برگزار میشه؟ممنون

  • ایران مشاوره

   سلام ،
   تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ، فقط برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی انجام گرفت ، و در حال حاضر تکمیل ظرفیت مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های آزاد تا ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۸ انجام می گیرد . پیشنهاد می شود با مطالعه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد از رشته های ارائه شده اطلاع یابید .

 6. Avatar

  سلام بهر نظر شما کدام رشته بهتر توی ارشد انتخاب رشته کن
  رشته حقوق خصوصی یا رشته حقوق جزا وجرم شناسی کدام بهتر

  • ایران مشاوره

   سلام
   اگر علاقه مند به مباحث قرارداد ها و شرکت در آزمون وکالت می باشید , رشته ی حقوق خصوصی را انتخاب نمایید و اگر تمایل به وکالت در پرونده های کیفری و همچنین شرکت در آزمون قضاوت دارید , رشته ی حقوق جزا و جرم شناسی , مناسب می باشد .

 7. Avatar

  سلام فراگیر ارشد میشود با دوتا کد رشته امتحان داد

  تکمیل ظرفیت ارشد ۹۸ برگزار میشه

  • ایران مشاوره

   سلام
   خیر , شما مجاز به انتخاب یک رشته , در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور , می باشید .

 8. Avatar

  امسال ورودی بهمن برای رشته های هنر وجود داره ؟دانشگاه سراسری و ازاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما جهت اطلاع از پذیرش دانشجو در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ , می بایست منتظر انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش دانشجو در بهمن ماه باشید . شما همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام می توانید به کانال تلگرام انتخاب رشته مراجعه نمایید .

 9. Avatar

  سلام، من از طریق اینترنت برای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم. و دو تا کد رشته محل زدم. برای ثبت نام اصلی کی باید برم؟ از کجا مشخص میشه که کدوم محل انتخاب شدم؟ یعنی نتیجه کی میاد؟

 10. Avatar

  سلام تکمیل ظرفیت دانشگاها چ زمانی انجام میشود

 11. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم کسی که تو انتخاب رشته اولیه هیچی قبول نشده میتونه تو تکمیل ظرفیت مجدد انتخاب رشته کنه

 12. Avatar

  سلام. هردانشجو چند بار میتونه انصراف بده در دانشگاه های دولتی و پیام نور؟
  ایاامسال تکمیل ظرفیت در رشته فرهنگیان برگزار میشه؟تو رو خدا به هر دو سوال پاسخ بدین …منتظرم جواب شما هستم

 13. Avatar

  سلام.من مجاز شدم برا فرهنگیان اما تو مصاحبه رد شدم تراز علمی من ۷۰۷۷ بود ایا تکمیل ظرفیت برگزار میشود امسال و شانس من برای قبولی چقدر است؟

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید رشته هنر برای بهمن تکمیل ظرفیت نداره؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تاکنون خبری مبنی بر، برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ترم بهمن و دانشگاه های روزانه برای رشته هنر و سایر رشته ها از سوی سایت سازمان سنجش منتشر نشده است.

 15. Avatar

  سلام.زمان ثبت نام دانشگاه سراری کی هست؟؟
  برای ورودی بهمن

 16. Avatar

  سلام آیا امکان داره دانشگاه فرهنگیان در بهمن هم دوباره تکمیل ظرفیت برگزار کنه؟ من از تکمیل ظرفیت آبان مطلع نشدم

 17. Avatar

  سلام من در ۱۱مهر امسال بعنوان ذخیره قبول شدم در تکمیل ظرفیت آ بان ماه هم شرکت کردم اماا قبول نشدم هیچ جا..‌‌‌حالا میتونم در این تکمیل ظرفیت آذر ماه شرکت کنم؟؟

 18. Avatar

  سلام خسته نباشین نیمه دوم اذز ماه فقط تغییر رشته اینا هس؟یعنی مثل ۷ابان ماه تکمیل ظرفیت برگذار نمیشه؟

 19. Avatar

  سلام خسته نباشین،گفتن که نیمه دوم اذر ماه هم تکمیل ظرفیت هس همتغییر رشته درسته؟
  من دفه قبل بدلیل پذیرش در رشته دامپزشکی مجاز به انتخاب رشته نشدم ،بعدا هم یه اطلاعیه اومد که باید ثبت نام میکردیم و تغییر رشته میدادیم،یعنی من که ثبت نام نکردم بازم مجاز به انتخاب رسته نمیشم؟

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید این تکمیل ظرفیت بهمن برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی هم هست یا ن؟؟

 21. Avatar

  امسال برای دانشگاه های غیرانتفاعی هم تکمیل ظرفیت برگزار نمیشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   برای دانشگاه غیر انتفاعی یکبار در نیمسال اول تکمیل ظرفیت برگزار شده است ، این احتمال وجود دارد که برای نیمسال دوم هم تکمیل ظرفیت برگزار شود.

 22. Avatar

  سلام خسته نباشین ،بهمن ماه دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت داره؟اخه امسال پذیرش حدود ۵۰هزار کاهش یافته …و اینکه بتونیم در نیمه دوم اذر ماه مجاز به انتخاب رشته باشیم باید در رشته ای ک در ۲۳مهر ماه اعلام شد ثبت نام میکردیم و بعدا درخواست تغییر رشته میدادیم؟یعنی اگه ثبت نام نکنیم بازم مجاز نمیشیم!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله ، به احتمال زیاد داوطلبانی که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند ، در آذر ماه امکان تغییر رشته و انتقالی برای آنان فراهم خواهد شد.در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان شما می توانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید.

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید میشه بگید تکمیل ظرفیت سراسری وجود دارد؟؟خسته شدم بخدا یکی میگه هست یکی میگه نیست سازمان سنجش اعلام کرده که هست یا نه ؟؟من فقط میدونم واسه ارشد و دکتری حذف شده .میشه راهنمایی کنید؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق اطلاعیه های منتشر شده از سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری و روزانه برای مقطع کارشناسی هم برگزار نخواهد شد.

 24. Avatar

  سلام دانشگاه آزاد برای رشته های پیرا پزشکی تکمیل ظرفیت داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق آخرین اخبار منتشر شده از دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت (امکان تغییر رشته و یا انتقالی) آذرماه رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای نیمسال دوم تنها برای داوطلبینی که ذخیره اعلام شده بودند برگزار میشود در مورد سایر داوطلبان باید منتظر اطلاعیه های جدید تری از این سازمان باشیم.

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید آیا تکمیل ظرفیت دانشگاههای روزانه وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق آخرین اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های روزانه و نوبت دوم برگزار نخواهد شد و احتمالا فقط دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی تکمیل ظرفیت خواهند داشت.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید بنده رتبه ۱۷هزار شدم دانشجو انصرافی چمرانم میتونم با این رتبه رشته روانشناسی دانشگاه اصفهان یا یزد درتکمیل ظرفیت قبول بشم ممنون میشم سریع جوابمو بدید باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر مد نظر شما دانشگاه های روزانه و یا نوبت دوم باشد متاسفانه تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد و شما فقط می توانید در صورت ارائه شدن رشته مد نظرتان برای ترم بهمن در یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و یا علمی کاربردی ثبت نام نمایید.

 27. Avatar

  سلام.در تکمیل ظرفیت فرهنگیان میتونم از سهمیه ی ایثارگری استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر در وهله ی ثبت نام در آزمون سراسری یا انتخاب رشته سهمیه خود را اعمال کرده باشید، نیاز به اعمال سهمیه در تکمیل ظرفیت نخواهد بود.

 28. Avatar

  با سلام امسال تکمیل ظرفیت فرهنگیان هست?

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق اخرین اخبار منتشر شده از سازمان سنجش به احتمال قوی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد ولی هنوز تاریخ دقیقی به صورت قطعی مشخص نشده است.

 29. Avatar

  سلام
  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای رشته ریاضی برگزار میشه؟

 30. Avatar

  سلام
  در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از بین چه کسانی تنتخاب میشوند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام داوطلبانی که برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مجاز شده باشند در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

 31. Avatar

  سلام
  قطعی شده که تکمیل ظرفیت برای دانشکده های روزانه تشکیل نمی شود؟؟

 32. Avatar

  باسلام، گفته شه که امسال با توجه به درخواست دانشگاه ها تکمیل ظرفیت سراسری وجود داره، درسته؟؟ تا کی باید منتظر بمونیم که اعلام شه برگزار میشه تکمیل ظرفیت یا نه؟؟؟

  • Avatar

   باسلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری اطلاع جدیدی منتشر نشده است و به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت برای دوره سراسری برگزارنگردد.

 33. Avatar

  سلام مخواستم بپرسم چرا سازمان سنجش فقط برای دوره روزانه تکمیل ظرفیت حذف کرده

  • Avatar

   با سلام
   شما میتوانید برای برگزاری تکمیل ظرفیت دوره های روزانه به سازمان سنجش اعتراض نمایید .

 34. Avatar

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم با تراز ۹۴۲۹ زیرگروه یک امکان قبولی در کدام شهر را برای رشته پزشکی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد دارم
  با در نظر گرفتن مازاد آزاد مثلا ساری یا شهرهای نزدیک امکان پذیر است؟

 35. Avatar

  ببخشید میخواستم بپرسم همه ی سایت ها میگن تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه از نیمه دوم آبان شروع میشه این خبر درسته؟

  • Avatar

   با سلام
   طی مصوبه امسال سازمان سنج دوره‎های تکمیل ظرفیت برای دانشگاه‎های روزانه تشکیل نخواهد شد و در خصوص اینکه نیمه دوم آبان تشکیل دوره تکمیل ظرفیت خواهد بود سازمان سنج اطلاعیه‎ای منتشر نکرده است.

 36. Avatar

  سلام خسته نباشید میشه بگید تکمیل ظرفیت دانشگاههای روزانه وجود دارد یا نه؟..

  • Avatar

   با سلام
   در حال حاضر اخباری مبنی بر وجود ظرفیت خالی و برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری از جانب سازمان سنجش و دانشگاه ها منتشر نشده است.

 37. Avatar

  سلام خسته نباشید میشه بگید کسی که در دانشگاههای فرهنگیان مجاز نباشد میتواند درتکمیل ظرفیت انتخاب رشته کند و به مصاحبه دعوت شود؟؟

  • Avatar

   با سلام در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت در دوره روزانه مجاز به انتخاب رشته است ولی در دانشگاه فرهنگیان خیر .

 38. Avatar

  سلام
  ببخشید میخواستم بدون تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟؟

 39. Avatar

  سلام با توجه با مصاحبه اخیر دانشگاه فرهنگیان و اخبار مبنی بر تکمیل ظرفیت ۴۲۰۰ نفر در دانشگاه فرهنگیان ،آیا احتمال تکمیل ظرفیت برای این دانشگاه وجود دارد؟

 40. Avatar

  سلام امسال تکمیل ظرفیت ازاد هست؟

  • Avatar

   باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رشته ی پزشکی و پیراپزشکی به عنوان ذخیره اعلام شده است.

 41. Avatar

  سلام
  میخواستم بدونم تکمیل ظرفیت احتمال داره که تشکیل بشه؟؟؟

 42. Avatar

  سلام خسته نباشید تکمیل ظرفیت فرهنگیان و دانشگاه های دوره روزانه کی هست ؟احتمال داره نباشه؟

  • Avatar

   باسلام
   اطلاع دقیقی در خصوص تکمیل ظرفیت در دانشگاه سراسری و فرهنگیان اعلام نشده است.

 43. Avatar

  باسلام خسته نباشید آیا تکمیل ظرفیت سراسری وجود دارد؟و اینکه آیا کسی که در دوره های روزانه و دانشگاه های فرهنگیان اگر مجاز نباشد میتواند در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کند؟؟؟

  • Avatar

   با سلام اجرای دوره تکمیل ظرفیت در دانشگاه های سراسری حتمی نیست . همچنین در صورتشروع ثبت نام برای تکمیل ظرفیت ثبت نام برای شما بلامانع است .

 44. Avatar

  سلام ببخشید امسال برا دانشکده های فنی و حرفه ای تکمیل ظرفیت در مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته هست؟

  • Avatar

   باسلام، زمان و اطلاعات دقیقی در این خصوص اعلام نشده است.

  • Avatar

   با سلام
   با توجه به آخرین اطلاعات کسب شده از وزارت علوم , امسال تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت اما اگر دانشگاهی ظرفیت خالی برای هر رشته داشته باشد میتواند گزینه ای به نام تکمیل ظرفیت را اعمال نماید .

  • Avatar

   دانشگاه های دولتی کی اعلام میکنن؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش، تکمیل ظرفیت در دوره های سراسری برگزار نخواهد شد.

 45. Avatar

  سلام امسال تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های سراسری هم هست؟

  • Avatar

   با سلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه های دولتی همچنان اطلاع رسانی از طرف سازمان سنجش صورت نگرفته است.بنابراین به طور قطع نمیتوان اظهار نظر کرد.تصمیم گیری در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت ممکن است تا اواخر مهرماه به طول بیانجامد.

 46. Avatar

  با سلام .تکمیل ظرفیت ببرای ارشد گزار میشه؟

 47. Avatar

  سلام دانشگاه پیام نور تکمیل ظرفیت می خواد اعلام کنه؟اگر بله چه زمانی این اتاق میوفته؟
  آیا این احتمال وجود داره که با توجه به اعلام دانشگاه پیام نور دانشگاه های سراسری هم تکمیل ظرفیت بخوان انجام بدن؟

  • Avatar

   باسلام دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور هم اکنون دانشجو میپذیرد و برای رشته های باکنکور تصمیمی گرفته نشده است و احتمال تکمیل ظرفیت برای این رشته ها پایین میباشد

 48. Avatar

  باسلام خسته نباشید میشه بگید تکمیل ظرفیت هست یانه؟واینکه اگه هست کی دفترچه انتخاب رشته انتشار میشود؟

  • Avatar

   باسلام، به احتمال زیاد امسال تکمیل ظرفیت در هیچ مقطعی نداشته باشیم و زمان دقیقی در این خصوص اعلام نشده است.

 49. Avatar

  سلام خسته نباشید من در نتایج نهایی کنکور سراسری براساس سوابق تحصیلی قبول نشده ام خواستم ببینم میشه در تکمیل ظرفیت قبول بشم.؟

 50. Avatar

  من تو انتخاب رشته مردود شدم رتبه م ۲۰۰۰۰ هزار منطقه ۳ هس من تو انتخاب رشته فقط پزشکی زدم میشه تو تکمیل ظرفیت پرستاری هم بزنم؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99