تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400
ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی در حالی برگزار می شود که شرکت های دانش بنیان، صنعتی و تجاری بخش خصوصی اقدام به شناسایی و جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود برای بسیاری از موقعیت های شغلی در سراسر کشور از طریق آزمون می نمایند. اساس پذیرش در این آزمون شایستگی های شغلی داوطلبان می باشد، یعنی مدرک و مقطع تحصیلی افراد در اولویت استخدام قرار ندارند و کارفرمایان به دنبال جذب افراد با مهارت های مورد نیاز خود می باشند.

تمامی 264 عنوان شغلی مذکور در قالب 9 دسته طبقه بندی شده اند که این دسته ها شامل “مالی، اداری و حقوقی”، “مهندسی، فنی و اجرایی”، “هنر، رسانه و آموزش”، “مدیریتی”، “کارشناسی و ارائه خدمات”، “سلامت”، “بازاریابی و فروش” و “فناوری اطلاعات” می شوند.

فرآیند ثبت نام در پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی از روز شنبه مورخ 19 تیر ماه 1400 آغاز می شود.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی و دانش بنیان به صورت اینترنتی صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 می بایست در زمان تعیین شده جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود به سایت مربوطه مراجعه کنند.

طبق اطلاعیه دبیرخانه آزمون استخدامی بخش خصوصی، مهلت ثبت نام دوره پنجم این آزمون در سال 1400 در بازه زمانی 19 تیر الی 2 مرداد ماه تعیین شده بود که پس از پایان آن، فرآیند نام نویسی علاقه مندان تا روز 8 مرداد ماه تمدید شد.

نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

همان طور که ذکر شد، متقاضیانی که می خواهند در آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت نمایند، می توانند با در دست داشتن مدارک ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 به صورت الکترونیکی از طریق سایت دبیرخانه آزمون استخدامی بخش خصوصی و مطابق با مراحل ذیل نسبت به نام نویسی خود اقدامات لازم را به انجام برسانند. توجه داشته باشید که در هر مرحله پس از تکمیل اطلاعات گزینه “ثبت و ادامه” را برای ورود به مرحله بعد انتخاب نمایید.

مرحله اول نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • در این مرحله شما می بایست اطلاعات خواسته شده را که شامل کد ملی و شماره تلفن داوطلب می باشد، در کادرهای مربوطه وارد کنید.

مرحله دوم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • این بخش مربوط به مشخصات فردی داوطلب اعم از نام و نام خاوادگی، سال تولد، استان و شهر محل سکونت وی است که پس از وارد کردن اطلاعات مذکور به مرحله بعد هدایت می شوید.

مرحله سوم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • این صفحه به دسته ها و عناوین شغلی اختصاص داده شده است که داوطلبان می توانند نهایتا از دو دسته و حداکثر چهار عنوان شغلی از هر دسته را انتخاب نمایند. هزینه پرداختی جهت ثبت نام نیز در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.

مرحله چهارم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • با ورود به این مرحله، می توانید تمامی اطلاعات ثبت شده خود را بررسی کرده و در صورت مغایرت، از قسمت “ویرایش” نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید. در نهایت گزینه “تمام موارد بالا صحیح بوده و مورد تایید می باشد” را فعال کنید.

مرحله پنجم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • واریز هزینه ثبت نام به دو صورت پرداخت از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و داشتن رمز دوم و همچنین عملیات کارت به کارت امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از روش کارت به کارت، باید اطلاعات پرداختی خود را شامل شماره کارت، شماره پیگیری، تاریخ و زمان پرداخت وارد کرده و روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • در صورتی که عملیات فوق با موفقیت انجام شود، یک پیامک حاوی کد تایید برای شما ارسال می گردد که می بایست آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

مرحله هفتم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 • در نهایت با انتخاب یک رمز عبور برای ورود به پنل کاربری خود و انتخاب گزینه “ثبت و دریافت کارت” مراحل ثبت نام شما پایان می پذیرد. کارت دریافتی شامل اطلاعات شخصی، عناوین مشاغل انتخابی و یک کد رهگیری می باشد. توجه داشته باشید که رمز عبور انتخابی خود را به خاطر سپرده و همچنین کد رهگیری را تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

مرحله هشتم نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

نام نویسی در هر آزمون ملزم به دارا بودن یک سری از شرایط خاص می باشد که این موارد از طریق دفترجه راهنما در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. علاقه مندان ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی نیز می بایست پیش از انجام هر گونه اقدامی جهت نام نویسی خود، دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 را به دقت مورد بررسی قرار دهند تا با منابع آزمون استخدامی بخش خصوصی، رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بخش خصوصی و سایر شرایط  آشنا شوند. شرایط عمومی شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی به شرح ذیل می باشد:

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی به قانون جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن تابعیت ایران
 • عدم سابقه در ارتکاب اعمال خلاف شئون تحصیلی و شغلی
 • برخورداری از توانایی جسمی و روحی مورد نیاز متناسب با شغل انتخابی
 • داشتن حداقل سن 15 سال

نکات ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400

با توجه به این که پذیرش متقاضیان تنها بر اساس مهارت های آنان صورت می گیرد، معیارهایی همچون مدرک تحصیلی دانشگاهی، معدل و سابقه کار افراد برای کارفرمایان از اهمیت کمتری برخوردارند، ثبت نام در این آزمون با هر مدرکی و در هر مقطع تحصیلی بلامانع است.

تمامی افراد جویای کار اعم از دانشجویان، فارغ التحصیلان و شاغلانی که به دنبال ارتقا شغلی خود هستند، می توانند در آزمون استخدامی بخش خصوصی ثبت نام کنند. شرکت کنندگان می توانند با دریافت کتاب راهنمای شغلی و آموزشی آزمون، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و نسبت به تقویت و یا اصلاح آن ها اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که افراد جذب شده توسط دوره های پیشین آزمون نیز می توانند مجددا در دوره جدید نیز ثبت نام کنند اما نسبت به افراد پذیرفته شده در دوره سوم، در اولویت پایین تری قرار می گیرند.

توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت نام، دفترچه راهنما و آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون را از طریق سایت اختصاصی آزمون و یا این مقاله دریافت و به طور کامل و دقیق مطالعه نمایید. همچنین شما داوطلبان گرامی می توانید جهت اطلاع از رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 از چه تاریخی شروع می شود؟

این فرآیند از تاریخ 19 تیر ماه شروع شد و با احتساب مدت زمان تمدید آن، تا روز 8 مرداد ماه نیز ادامه دارد.

2- فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 چگونه صورت می گیرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت inre.ir به انجام می رسد.

3- آیا ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی 1400 دارای محدودیت سنی می باشد؟

ثبت نام در این آزمون ملزم به داشتن حداقل سن 15 سال می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی