تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی

ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی

ثبت نام المپیاد دانش آموزی ریاضی 98 - 99
ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از رقابت های پرطرفدار میان دانش آموزان دوره دوم متوسطه ، المپیاد ریاضی است. این المپیاد از دهه 60 در کشور ما برگزار می شود و جزو قدیمی ترین رشته های المپیادی به شمار می آید که هرساله دانش آموزان زیادی علاقه دارند تا در آن ثبت نام کنند. آزمون المپیاد ریاضی در 3 مرحله تا رسیدن به المپیاد جهانی برگزار می شود. باشگاه دانش پژوهان جوان مسئول برگزاری این المپیادها می باشد و افرادی که شرایط ثبت نام المپیادهای دانش آموزی 98 – 99 را دارند ، می توانند در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 ، نام نویسی خود را انجام دهند.

در سال 97 از میان افرادی که برای شرکت در المپیاد ریاضی نام نویسی نمودند ، بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان متعلق به شهر تهران بود.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

مهلت ثبت نام مرحله اول آزمون المپیاد ریاضی

آن دسته از دانش آموزانی که مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم هستند ، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند به ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 بپردازند. ثبت نام این آزمون از 30 آذر ماه آغاز می شود و تا 8 دی ماه ادامه دارد. البته این بازه زمانی ، به منظور ثبت نام افرادی که به هر دلیل از نام نویسی جا مانده اند ، دو مرتبه تمدید شده است ؛ اما به تمامی داوطلبان عزیز توصیه می کنیم که ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

سوالات آزمون در مرحله اول به صورت چند گزینه ای و یا پاسخ کوتاه می باشند و داوطلبان باید با مطالعه منابع آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99 ، خود را برای شرکت در این آزمون آن که در 7 بهمن ماه برگزار می شود ، آماده کنند.

مهلت ثبت نام مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی

از میان تمام شرکت کنندگان مرحله اول آزمون المپیاد ریاضی ، تنها 600 نفر مجوز حضور در مرحله دوم این مسابقات را پیدا می کنند. هم چنین به 900 نفر از داوطلبان پایه دهم نیز این فرصت داده می شود که با حضور آزمایشی در آزمون مرحله دوم ، برای المپیادهای علمی سال آینده آمادگی بیشتری کسب نمایند.

راه یافتگان به مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی ، نیازی به ثبت نام جداگانه ندارند و تمامی پذیرفته شدگان مرحله اول ، مجوز حضور در این مرحله را خواهند داشت.

مطابق با دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی به صورت تشریحی و در دهه دوم اردیبهشت ماه 99 برگزار می شود.

مهلت ثبت نام مرحله سوم آزمون المپیاد ریاضی

پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون المپیادهای دانش آموزی 98 – 99 در مرحله دوم ، از میان 600 داوطلب اصلی این رقابت ، تنها ده درصد آن ها که موفق به کسب بالاترین نمره ها شوند (60 نفر) ، به مرحله سوم این مسابقات راه پیدا می کنند.

برگزیدگان مرحله دوم المپیاد ریاضی ، پیش از شرکت در آزمون مرحله سوم می بایست در دوره آموزشی تابستان که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می شود ، شرکت کنند. این افراد برای حضور در مرحله سوم باید در دهه اول تیر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. به افرادی که در آزمون های تئوری و عملی مرحله سوم موفق به کسب 12 رتبه برتر شوند ، مدال طلا اهدا خواهد شد. به سایر داوطلبان نیز به ترتیب امتیازات مکتسبه خود ، مدال های نقره ، برنز و گواهی شرکت در دوره تعلق می گیرد.

دانش آموزانی که موفق به کسب مدال طلای کشوری در المپیاد ریاضی شوند ، می بایست در دوره آموزشی که برای آن ها برگزار می شود ، شرکت کنند. سپس 6 نفر از برگزیدگان این مرحله ، به عنوان تیم ملی المپیاد ریاضی دانش آموزی کشور و جهت شرکت در المپیاد جهانی انتخاب می شوند.

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

در صورتی که قصد نام نویسی در مرحله اول المپیاد ریاضی را دارید ، می توانید مطابق راهنمای زیر و در زمان مقرر ، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

 • به سامانه ” ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 98 – 99 “ با آدرس oly.medu.ir مراجعه کنید.
 • جهت ورود به صفحه اصلی ثبت نام ، می بایست کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در کادر سمت راست صفحه وارد نمایید. (رمز ورود همگام جهت ثبت نام هر دانش آموز ، از مدرسه محل تحصیل وی قابل دریافت است.)
 • حال در صفحه کاربری خود ، فرم ها و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و سپس تصویر داوطلب را بارگذاری کنید.
 • پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 98 – 99 و تکمیل سایر مراحل نام نویسی ، یک کد پیگیری ثبت نام دریافت خواهید کرد که باید آن را تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

 • تنها دانش آموزان پایه دهم و یازدهم مجاز به شرکت در آزمون المپیاد ریاضی می باشند.
 • امکان شرکت در بیش از یک رشته المپیادی برای دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام المپیادهای دانش آموزی 98 – 99 وجود دارد.
 • دانش آموزان پایه دهم که به موجب شرکت در آزمون المپیاد سال گذشته ، موفق به کسب مدال نقره یا برنز شده اند ، برای شرکت در آزمون المپیاد سال جاری می بایست تمامی مراحل را از ابتدا طی کنند و تنها در صورت قبولی می توانند به مرحله بعد ، راه یابند.

بد نیست بدانید که دریافت کنندگان مدال طلای المپیاد ریاضی ، می توانند در رشته های گروه پزشکی ادامه تحصیل دهند و هم چنین بدون شرکت در آزمون سراسری ، به تحصیل در کد رشته محل زیرگروه مربوطه بپردازند.

مدارک ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

مدارک ثبت نام المپیادهای دانش آموزی 98 – 99 به شرح زیر می باشد.

 1. اطلاعات کارت ملی و شناسنامه داوطلب
 2. اسکن عکس داوطلب که مربوط به سال جاری او باشد و با فرمت JPG ، پس زمینه سفید ، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت
 3. پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی که برای هر داوطلب معادل 30 هزار تومان می باشد. (به همراه داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب و دارای رمز دوم یا پویا ، در زمان ثبت نام ضروری است. با پرداخت از طریق بانک ها یا دستگاه های خودپرداز ثبت نام شما انجام نخواهد شد و مبلغ پرداختی نیز قابل استرداد نمی باشد.)

پس از تکمیل مراحل ثبت نام ، لازم است تا داوطلبان با آگاهی از منابع آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 خود را تا زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 آماده کنند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از موارد مذکور ، می توانید روی لینک آن ها نیز کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام ممکن دوباره مهلت ثبت نام المپیاد تمدید بشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در حال حاضر ثبت نام المپیاد دانش آموزی سال ۱۳۹۹ تا روز جمعه ۶ دی ماه سال ۱۳۹۸ از طریق سامانه اینترنتی انجام می گیرد ، و در رابطه با تمدید مجدد ثبت نام اطلاعیه ای منتشر نشده است . پیشنهاد می شود با مطالعه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99