تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی

ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی

ثبت نام المپیاد دانش آموزی ریاضی 98 - 99
ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از رقابت های پر طرفدار میان دانش آموزان دبیرستانی ، المپیاد ریاضی است. این المپیاد از دهه 60 در کشور ما برگزار می شود و جزو قدیمی ترین رشته های المپیادی به شمار می آید که هرساله دانش آموزان زیادی علاقه دارند تا در آن ثبت نام کنند. آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی در 3 مرحله تا رسیدن به المپیاد جهانی برگزار می شود. باشگاه دانش پژوهان جوان مسئول برگزاری این المپیادها می باشد و افرادی که شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را دارا می باشند می توانند در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی ، نام نویسی خود را انجام دهند.

در سال 97 از میان افرادی که برای شرکت در المپیاد ریاضی نام نویسی نمودند ، بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان متعلق به شهر تهران بود.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

ثبت نام مرحله اول آزمون المپیاد ریاضی

آن دسته از دانش آموزانی که در پایه های دهم و یازدهم در حال تحصیل هستند ، در صورتی که شرایط لازم را دارا باشند ، می توانند در ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 شرکت کنند. ثبت نام این آزمون از اواخر آذر ماه آغاز می شود و تا اوایل دی ماه ادامه خواهد داشت. البته بازه زمانی اولیه جهت ثبت نام المپیاد ریاضی ، به منظور ثبت نام افرادی که به هر دلیل از نام نویسی جا مانده اند ، حداقل یک مرتبه تمدید خواهد شد.

به تمامی داوطلبان عزیز توصیه می کنیم که ثبت نام خود را در روز های اولیه ثبت نام انجام دهند و به هیچ وجه آن را به تاخیر نیندازند.

سوالات آزمون در مرحله اول به صورت چند گزینه ای و یا سوالاتی با پاسخ کوتاه می باشد و داوطلبان باید با مطالعه منابع آزمون المپیاد ریاضی ، خود را برای شرکت در این آزمون ، که احتمالا در هفته اول بهمن ماه برگزار می شود آماده کنند.

ثبت نام مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی

از میان بیش از 10 هزار شرکت کننده در مرحله اول آزمون المپیاد ریاضی ، تنها 600 نفر از دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم مجوز حضور در مرحله دوم این مسابقات را پیدا می کنند. هم چنین به 900 نفر از داوطلبان پایه دهم نیز این فرصت داده می شود تا به صورت آزمایشی در آزمون مرحله دوم حضور پیدا کنند تا برای المپیادهای علمی سال آینده آمادگی بیشتری داشته باشند. راه یافتگان به مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی ، نیازی به ثبت نام جداگانه ندارند و تمامی پذیرفته شدگان مرحله اول مجوز حضور در این مرحله را خواهند داشت.

مرحله دوم آزمون المپیاد ریاضی به صورت تشریحی برگزار می شود و برای آگاهی از زمان برگزاری آن می توانید نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 اقدام کنید و یا با کلیک بر روی لینک زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی از زمان اجرای مراحل مختلف المپیادهای علمی دانش آموزی مطلع شوید.

ثبت نام مرحله سوم آزمون المپیاد ریاضی

پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی در مرحله دوم ، از میان 600 داوطلب اصلی این رقابت ، تنها ده درصد آن ها که موفق به کسب بالاترین نمره ها شده اند به مرحله سوم این مسابقات راه پیدا می کنند.

برگزیدگان مرحله دوم المپیاد ریاضی ، پیش از شرکت در آزمون مرحله سوم می بایست در دوره آموزشی تابستانه که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می شود شرکت کنند. این افراد برای حضور در مرحله سوم باید در اوایل تیرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. به افرادی که در آزمون های تئوری و عملی مرحله سوم موفق به کسب 12 رتبه برتر می شوند ، مدال طلا اهدا خواهد شد ، سایر داوطلبان نیز به ترتیب رتبه های کسب شده خود ، مدال های نقره ، برنز و گواهی شرکت در دوره را دریافت می نمایند.

دانش آموزانی که موفق به کسب مدال طلای کشوری در المپیاد ریاضی شده اند ، می بایست در دوره آموزشی که برای آن ها برگزار می شود شرکت کنند. سپس تعدادی از برگزیدگان این مرحله ، جهت حضور در تیم ملی المپیاد ریاضی دانش آموزی ، برای شرکت در المپیاد جهانی انتخاب می شوند. ثبت نام جهت شرکت در این دوره آموزشی نیز ، اواخر آبان ماه 99 صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 98 – 99

در صورتی که قصد نام نویسی در مرحله اول المپیاد ریاضی را دارید می توانید مطابق راهنمای زیر و در زمان مقرر (اواخر آذر ماه) ، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید.

  • به سامانه ” ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 98 – 99 “ به آدرس oly.medu.ir مراجعه کنید.
  • جهت ورود به صفحه اصلی ثبت نام ، می بایست کدملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در کادر سمت راست صفحه وارد نمایید. (رمز ورود همگام جهت ثبت نام هر دانش آموز ، از مدرسه محل تحصیل وی قابل دریافت است.)
  • حال در صفحه کاربری خود ، فرم ها و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و سپس تصویر داوطلب را بارگذاری کنید.
  • پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 98 – 99 و تکمیل سایر مراحل نام نویسی ، حتما کدپیگیری ثبت نام را دریافت نمایید و آن را تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

جهت آگاهی از نحوه ثبت نام در سایر مراحل المپیادهای علمی دانش آموزی نیز می توانید با مشاوران تحصیلی مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید. دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم در صورتی که شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99 را دارا باشند ، می توانند ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را در بیش از یک رشته انجام دهند. پس از تکمیل مراحل ثبت نام ، لازم است تا داوطلبان با آگاهی از منابع آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده کنند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این موارد می توانید روی لینک آن ها نیز کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره