تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی 1401 – 1402

ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی 1401 – 1402

ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی
ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی

المپیاد زیست شناسی برای اولین بار در سال 1990 میلادی (1369) در کشور چک برگزار شد. ایران پس از چند دوره در این رقابت مشارکت به عمل آورد. المپیاد زیست شناسی در سطح کشور و جهان با اهداف بسیاری از جمله شناسایی دانش‌ آموزان با استعداد در زمینه زیست شناسی و کمک به رشد و تقویت آن‌ ها، ایجاد فضای علمی و رقابتی مناسب و همچنین ایجاد انگیزه در دانش آموزان و دبیران برگزار می‌ شود. ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی در دی ماه سال 99 آغاز شده و داوطلبانی که واجد شرایط باشند، می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند.

برگزیدگان نهایی آزمون المپیاد زیست‌ شناسی، مشمول تسهیلات ورود به دانشگاه مورد نظر بدون کنکور سراسری می‌ باشند اما مشروط بر این که مدرک دیپلم آن‌ ها با رشته المپیادی زیست‌ شناسی متناسب باشد.

داوطلبان خارج از کشور نیز می توانند در آزمون المپیاد زیست شناسی شرکت کنند.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد زیست شناسی 99 – 1400

همان طور که می دانید، المپیادهای علمی دانش آموزی برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم برگزار می شوند و در چندین مرحله تا رسیدن به المپیاد جهانی انجام خواهد شد. زیست شناسی یکی از رشته های پرمخاطب در المپیادهای علمی دانش آموزی است و داوطلبان که قصد دارند در این آزمون نام نویسی کنند، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان یعنی از 23 تا 27 دی ماه 99 نسبت به ثبت نام خود اقدام می کردند که این زمان تا روز 29 دی ماه تمدید شد. مطابق با اطلاعیه منتشر شده از طریق سامانه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی، مهلت مجددی از تاریخ 13 تا 28 بهمن ماه 99 به منظور نام نویسی، پرداخت هزینه آزمون و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نامی المپیاد در نظر گرفته شد.

نحوه ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی 99 – 1400

فرآیند نام نویسی مطابق با دفترچه ثبت نام المپیادهای دانش آموزی منتشر شده به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir انجام می گیرد. جهت نام نویسی در المپیاد زیست شناسی می بایست بر اساس راهنمای زیر عمل کنید.

 • ابتدا وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 99 – 1400 به نشانی oly.medu.ir شده و کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در کادرهای مربوطه درج نمایید.

مرحله اول ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • پس از انتخاب نقش خود و عنوان سازمان کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • پنجره ای با عنوان داشبورد اصلی گشوده می شود که لازم است بر روی آیکون “المپیاد دانش آموزی” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • در این مرحله گزینه “ثبت نام المپیاد” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • در صفحه ای مانند تصویر زیر عنوان المپیاد به همراه اطلاعات مربوط به ثبت نام آن را مشاهده می کنید. با فشردن کلید “ثبت نام نشده” می توانید به فرم تقاضانامه مربوطه دست یابید.

مرحله پنجم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • اکنون باید اطلاعات خواسته شده را به دقت در کادرهای مربوطه درج نموده و نهایتا بر روی گزینه “ذخیره” کلیک فرمایید.

مرحله ششم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

شرایط لازم برای شرکت در آزمون المپیاد زیست‌ شناسی 99 – 1400

علاقه مندان به شرکت در آزمون المپیاد علمی زیست شناسی می بایست با در نظر گرفتن شرایط عمومی و اختصاصی ویژه رشته مورد نظر ثبت نام خود را انجام دهند. از این رو شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی 99 – 1400، برای داوطلبان شرکت در آزمون رشته زیست شناسی به شرح زیر است.

شرایط عمومی

 • دانش آموزان در سال تحصیلی 99 – 1400 مشغول به تحصیل در پایه های دهم یا یازدهم دوره دوم متوسطه باشند.
 • دانش آموزان واجد شرایط عمومی و اختصاصی می توانند در بیش از یک آزمون المپیاد شرکت نمایند.
 • حضور دانش آموزان پایه دهم در آزمون المپیاد رشته های ادبی و فیزیک به صورت آزمایشی می باشد و امکان ورود به دوره آموزشی تابستان را نخواهند داشت.
 • تمامی دانش آموزان پایه دهم که در آزمون المپیاد سال گذشته شرکت کرده اند و دارای مدال برنز رشته کامپیوتر و یا نقره و برنز سایر رشته ها هستند، جهت شرکت در آزمون المپیادهای سال جاری می بایست مجددا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. این دسته از داوطلبان صرفا در صورت با موفقیت گذراندن آزمون می توانند به مرحله بعدی صعود نمایند.
 • علاقه مندان به ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر و فیزیک باید بدانند که بین مرحله دوم و دوره آموزشی تابستان یک مرحله سومی برای آن ها در نظر گرفته است که به صورت آزمون عملی برگزار می شود. لازم به ذکر است که برگزیدگان مرحله سوم این المپیاد وارد دوره آموزشی تابستان خواهند شد.

شرایط اختصاصی

 • نفرات برتر آزمون المپیاد زیست شناسی که مدرک دیپلم آن‌ ها با رشته المپیادی زیست‌ شناسی متناسب باشد، می توانند بدون شرکت در آزمون سراسری تحصیلات دانشگاهی خود را در کد رشته محل مورد علاقه آغاز کنند.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی 99 – 1400

داوطلبان قبل از آن که نسبت به ثبت نام خود در المپیاد زیست شناسی اقدام کنند، می بایست در ابتدا مدارک ثبت نام المپیاد دانش آموزی 99 – 1400 را آماده نماید و در هنگام نام نویسی اطلاعات مورد نیاز را طبق هر مرحله بارگذاری کنند. مدارک لازم برای ثبت درخواست در این آزمون شامل موارد زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی زیست شناسی معادل 40 هزار تومان می باشد. به منظور واریز این مبلغ باید از درگاه پرداخت اینترنتی و کارت های عضو شبکه شتاب استفاه کرد. (دانش آموزان از روز دوشنبه 13 بهمن ماه فرصت دارند، هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و این فرآیند را تکمیل کنند.)
 • فایل اسکن عکس دانش آموز با پس زمینه سفید باید مربوط به سال جاری و در قالب JPG باشد و همچنین ابعاد 300*400 و یا 200*300 پیکسل و حداکثر 70 کیلوبایت حجم داشته باشد.
 • اطلاعات مربوط به کارت ملی و شناسنامه، برای تکمیل اطلاعات و ورود به سامانه نیاز است.

متقاضیان جهت شرکت در آزمون المپیاد زیست شناسی سال تحصیلی 99 – 1400 می بایست دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را به طور کامل مورد مطالعه قرار دهند. شرکت کنندگان آزمون المپیاد دانش آموزی علاوه بر مطالعه دفترچه مربوطه می توانند با کلیک بر روی شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی و همچنین منابع آزمون المپیاد دانش آموزی اطلاعاتی را برای آمادگی بیشتر در جلسه آزمون کسب کنند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون المپیاد زیست شناسی 99 - 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

زمان اولیه ثبت نام از تاریخ 23 لغایت 27 دی ماه 99 قابل انجام بود که تا تاریخ 29 دی ماه تمدید و یک بازه زمانی مجددی از 13 تا 28 بهمن ماه در نظر گرفته شد.

2- ثبت نام آزمون المپیاد زیست شناسی 99 - 1400 از چه طریقی صورت می گیرد؟

نام نویسی به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir انجام می گیرد.

3- برای ثبت نام در آزمون المپیاد زیست شناسی نیاز به ارائه چه مدارکی داریم؟

بارگذاری فایل عکس پرسنلی متقاضی، پرداخت هزینه و تکمیل فرم ثبت نام با توجه به مدارک دانش آموز برای نام نویسی در این آزمون ضروری است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۲ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر
  من الان پایه دوازدهم هستم آیا می تونم المپیاد زیست شرکت کنم؟
  و اینکه سه سال تحصیلی شامل میشود یا فقط پایه ایی که در حال تحصیل در آن هستیم؟

  • با سلام و درود، مطابق با قوانین آموزش و پرورش، صرفا دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم، مجاز به شرکت در المپیاد دانش آموزی می باشند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج مدارس