تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 1401 – 1402

ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 1401 – 1402

ثبت نام آزمون المپیاد دانش آموزی کامپیوتر 1401 - 1402
ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 1401 – 1402

از جمله المپیادهای دانش آموزی که هر ساله داوطلبان زیادی از پایه های دهم و یازدهم مایل به شرکت در آن هستند، می توان به المپیاد کامپیوتر اشاره کرد. ثبت نام در این آزمون که رقابتی مهم برای دانش آموزان تلقی می شود، از دی ماه 99 آغاز شده است و داوطلبانی که واجد شرایط هستند، می توانند نسبت به نام نویسی خود از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اقدام نمایند. المپیاد کامپیوتر را می توان یکی از مفهومی ترین المپیادهای علمی دانست که دانش آموزان زیادی علاقه مند به شرکت در آن هستند.

نام نویسی در المپیاد کامپیوتر به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای دانش آموزی انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 – 1400

المپیادهای علمی دانش آموزی توسط باشگاه دانش پژوهان جوان برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم برگزار می شوند و شامل چندین مرحله تا رسیدن به المپیاد جهانی می باشند. المپیاد کامپیوتر یکی از 14 رشته المپیادهای علمی دانش آموزی است و دانش آموزان واجد شرایط که قصد دارند در این آزمون نام نویسی کنند، می توانستند در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان یعنی از 23 تا 27 دی ماه 99 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. مطابق با اطلاعیه منتشر شده از طریق سامانه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی، بازه زمانی اولیه تا تاریخ 29 دی ماه تمدید شد. همچنین علاوه بر تاریخ های اعلام شده فوق، مهلت مجددی از روز 13 تا 28 بهمن ماه سال 99 در نظر گرفته شد که داوطلبان در این زمان امکان نام نویسی در آزمون، پرداخت هزینه و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارند.

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 – 1400

ثبت درخواست شرکت در آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir انجام می گیرد. جهت نام نویسی در المپیاد کامپیوتر می بایست مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

لازم است بدانید امکان این که در صورت تمایل دانش آموزان و والدین آن ها، مدیر هر مدرسه نسبت به نام نویسی گروهی دانش آموزان اقدام نماید، وجود دارد. همچنین پیش از آغاز نام نویسی بهتر است که جهت آشنایی با ضوابط و شرایط مربوطه نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی 99 – 1400 و مطالعه کامل آن اقدام کنید.

 • ابتدا وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 99 – 1400 به نشانی oly.medu.ir شده و کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در کادرهای مربوطه درج نمایید.

مرحله اول ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • پس از انتخاب نقش خود و عنوان سازمان کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • پنجره ای با عنوان داشبورد اصلی گشوده می شود که لازم است بر روی آیکون “المپیاد دانش آموزی” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • در این مرحله گزینه “ثبت نام المپیاد” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • در صفحه ای مانند تصویر زیر عنوان المپیاد به همراه اطلاعات مربوط به ثبت نام آن را مشاهده می کنید. با فشردن کلید “ثبت نام نشده” می توانید به فرم تقاضانامه مربوطه دست یابید.

مرحله پنجم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • اکنون باید اطلاعات خواسته شده را به دقت در کادرهای مربوطه درج نموده و نهایتا بر روی گزینه “ذخیره” کلیک فرمایید.

مرحله ششم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

لازم به ذکر است که در صورت انجام موفقیت آمیز فرآیند ثبت نام، سامانه، یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. این کد را یادداشت کرده و تا پایان تمام مراحل المپیاد، نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 – 1400

علاقه مندان به نام نویسی و شرکت در آزمون المپیاد علمی کامپیوتر می بایست مانند سایر آزمون های دیگر المپیادی، قبل از حضور در جلسه آزمون، مراحل تکمیل ثبت نام خود را با در نظر گرفتن شرایط عمومی و اختصاصی ویژه رشته مورد نظر انجام دهند. از این رو، شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی 99 – 1400 برای متقاضیان شرکت در آزمون رشته کامپیوتر به شرح زیر است.

شرایط عمومی

 • دانش آموزان می بایست در پایه دهم یا یازدهم دوره دوم متوسطه مشغول به تحصیل باشند.
 • داوطلبان واجد شرایط می توانند علاوه بر شرکت در المپیاد علمی کامپیوتر در المپیاد سایر رشته ها نیز شرکت نمایند.
 • دانش آموزان پایه دهم که موفق به کسب مدال نقره کشوری المپیاد کامپیوتر در دوره آموزشی تابستان سال گذشته شده اند، در صورتی که تمایل دارند مجددا در آزمون این المپیاد ثبت نام کنند، با ارائه برگ خلاصه وضعیت و گواهی اشتغال به تحصیل مورد تایید مدرسه و اداره کل آموزش و پرورش می توانند بدون شرکت در مراحل اول و دوم آزمون، در دوره آموزشی رشته های ادبی و فیزیک تابستان حضور پیدا کنند.
 • از میان دانش آموزان پایه دهم، افرادی که موفق به کسب مدال برنز در المپیاد علمی کامپیوتر و یا نقره و برنز سایر رشته ها در دوره قبل شده اند، در صورتی که تمایل داشته باشند در المپیاد کامپیوتر سال جاری نیز شرکت کنند، از امتیازی برخوردار نخواهند بود و می بایست همه مراحل را مانند سایر شرکت کنندگان از ابتدا بگذرانند.
 • علاقه مندان به ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک و کامپیوتر باید بدانند که بین مرحله دوم و دوره آموزشی تابستان یک مرحله سومی برای آن ها در نظر گرفته است که به صورت آزمون عملی برگزار می شود. برگزیدگان مرحله سوم این المپیاد وارد دوره آموزشی تابستان خواهند شد.

شرایط اختصاصی

 • داوطلبانی که بتوانند مدال طلای بین المللی المپیاد کامپیوتر را کسب کنند، امکان ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی را خواهند داشت.
 • دانش آموزان پایه دهم که مدال نقره کشوری المپیاد کامپیوتر را از سال گذشته دارند، می توانند بدون شرکت در مرحله اول و دوم این المپیاد در سال جاری، مستقیما وارد دوره آموزشی تابستان شوند؛ مشروط بر ارائه برگ خلاصه وضعیت و گواهی اشتغال به تحصیل که مورد تایید مدرسه و اداره کل آموزش و پرورش باشد.
 • برگزیدگان المپیاد دانش آموزی کامپیوتر می توانند بدون شرکت در کنکور سراسری زیرگروه مربوطه در رشته و دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شوند.

پذیرفته شدگان المپیاد کامپیوتر در صورتی که شرایط لازم را دارا باشند، می توانند از امتیازات و تسهیلات در نظر گرفته شده جهت ورود به دانشگاه استفاده کنند. شرط بهره مندی از این امتیاز آن است که رشته دیپلم داوطلبان با رشته ای که در المپیاد آن شرکت کرده اند (کامپیوتر) تناسب داشته باشد. همچنین دارندگان مدال طلای آزمون المپیاد کامپیوتر، می توانند در رشته های گروه پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند.

مدارک ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 – 1400

هر دانش آموزی پیش از آن که بخواهد نسبت به ثبت نام خود در المپیاد کامپیوتر اقدام کند، بهتر است ابتدا مدارک نام نویسی المپیاد دانش آموزی 99 – 1400 را آماده نماید تا در هنگام نام نویسی در سامانه مربوطه به مشکل برنخورد. مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی در این آزمون شامل موارد زیر می باشد.

 • ارائه اطلاعات کارت ملی و شناسنامه دانش آموز برای تکمیل فرآیند ثبت نام الزامی است.
 • اسکن عکس داوطلب (عکس داوطلب می بایست دارای زمینه سفید، فرمت JPG، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد.)
 • پرداخت هزینه ثبت نام که معادل 40 هزار تومان می باشد. (دانش آموزان از روز دوشنبه 13 بهمن ماه فرصت دارند از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و این فرآیند را تکمیل کنند.)

همان طور که بیان شد، دانش آموزان واجد شرایط می توانند علاوه بر شرکت در آزمون المپیاد کامپیوتر، نسبت به ثبت نام المپیاد دانش آموزی در سایر رشته ها نیز اقدام کنند. نام نویسی متقاضیان در تمامی رشته ها از طریق سایت ثبت نام المپیادهای دانش آموزی انجام می گیرد. داوطلبانی که در المپیاد کامپیوتر نام نویسی کرده اند، می بایست علاوه بر داشتن یک برنامه ریزی جامع، بلند و کوتاه مدت، با آگاهی از منابع آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400 و مطالعه آن ها، خود را تا زمان برگزاری آزمون آماده کنند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از موارد گفته شده، می توانید روی لینک آن ها کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 - 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

زمان اولیه ثبت نام از تاریخ 23 لغایت 27 دی ماه 99 قابل انجام بود که تا تاریخ 29 دی ماه تمدید و یک بازه زمانی مجددی از 13 تا 28 بهمن ماه در نظر گرفته شد.

2- ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر 99 - 1400 از چه طریقی صورت می گیرد؟

نام نویسی داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir انجام می گیرد.

3- برای ثبت نام در آزمون المپیاد کامپیوتر نیاز به ارائه چه مدارکی داریم؟

بارگذاری فایل عکس پرسنلی متقاضی، پرداخت هزینه و تکمیل فرم ثبت نام با توجه به مدارک دانش آموز برای نام نویسی در این آزمون ضروری است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس