تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400
ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دستیاری دندانپزشکی هر ساله از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود و هدف آن ، یافتن افراد توانمند و تربیت آن ها در زمینه های تخصصی دندانپزشکی می باشد. داوطلبان واجد شرایطی که قصد شرکت در این آزمون را دارند ، باید فرآیند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی و از سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام دهند. زمانی که برای ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی در نظر گرفته شده است ، در اسفند ماه می باشد.

آزمون دستیاری دندانپزشکی سال جاری ، به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.

زمان ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

همان گونه که گفتیم ، فرآیند ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی به صورت اینترنتی و از سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود. علاقه مندانی که از شرایط لازم برای نام نویسی آزمون مورد نظر برخوردارند ، باید از ساعت 14 روز 5 اسفند ماه لغایت ساعت 16 روز 12 اسفند ماه 98 نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ناگفته نماند که داوطلبان می توانند از ساعت 9 صبح روز 4 اردیبهشت ماه لغایت ساعت 24 روز 5 اردیبهشت ماه و همچنین از ساعت 9 صبح روز 1 تیر ماه لغایت ساعت 24 روز 2 تیر ماه به منظور ثبت نام جدید آزمون دستیاری دندانپزشکی ، ویرایش اطلاعات ثبت شده و یا ارسال و تکمیل مدارک خود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند و اقدامات لازم را انجام دهند. داوطلبان می توانند جهت آگاهی از تازه ترین اخبار مربوط به این آزمون در کانال تلگرام دکتری عضو شوند.

نکته ای که درباره این دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی مطرح است ، برگزاری الکترونیکی آن می باشد که در 17 شهر زیر و 19 حوزه اجرا می شود.

شهرهای محل برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی
اصفهان اهواز بابل ساری
تبریز ارومیه تهران زاهدان
کرمانشاه شیراز بندرعباس قزوین
کرمان گیلان مشهد همدان
یزد

راهنمای نام نویسی در آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

مراحل ثبت نام اینترنتی آزمون دستیاری دندانپزشکی 99 به صورت مرحله به مرحله در ادامه قابل مشاهده می باشد.

 • ابتدا وارد سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شوید و از منوی موجود در سمت راست صفحه ، گزینه ” دندانپزشکی “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • بر روی گزینه ” دستیاری دندانپزشکی “ کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • از بین لینک هایی که فعال هستند ، عبارت ” ارسال مدارک و ثبت نام جدید “ را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • در این مرحله ، مجددا گزینه ” ارسال مدارک و ثبت نام جدید “ را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • تیک عبارت ” اینجانب موارد فوق را مطالعه نموده و می پذیرم. “ را فعال کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • اگر تابعیت ایرانی دارید ، مانند تصویر زیر ، ” کد ملی “ خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و دکمه ادامه را بفشارید. داوطلبانی که تابعیت غیر ایرانی دارند ، به جای کد ملی باید ” شماره گذرنامه “ خود را درج نمایند.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • پس از وارد کردن کد ملی یا شماره گذرنامه ، لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی ، مطابق تصویر زیر برای شما فعال می شود که می بایست بر روی آن کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • هر یک از اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه درج کنید و سپس دکمه ” ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار “ را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • بر روی گزینه تایید و پرداخت کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت اینترنتی آزمون دستیاری دندانپزشکی شوید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

 • در صفحه پرداخت ، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کنید.

مرحله دهم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

پس از پرداخت هزینه ، یک کد پرداخت دریافت خواهید کرد که می توانید با استفاده از آن ، مراحل ثبت نام و تکمیل فرآیند نام نویسی را انجام دهید.

شرایط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

ضوابط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 99
شرایط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

شرایط عمومی

داوطلبان باید :

 • متناسب با رشته انتخابی خود سلامت و توانایی جسمی لازم را داشته باشند.
 • اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدری نداشته باشند.
 • تمامی شرایط رایجی که در آزمون های مختلف سراسری کشور در نظر گرفته می شود را داشته باشند.
 • به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشند.
 • قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند و هیچ گونه مخالفتی با آن نکنند.
 • سابقه فساد اخلاقی نداشته باشند.
 • به حزب ها و گروه های محارب ، ملحد و غیر قانونی وابستگی نداشته باشند و هواداری آن ها را ننمایند.
 • سوء پیشینه کیفری نداشته باشند.

شرایط اختصاصی

1. دارندگان مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی و یا دانشجویانی که سال آخر دندانپزشکی عمومی را می گذرانند ، چنانچه تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 فارغ التحصیل شوند ، تحت یکی از شرایط زیر می توانند در آزمون دستیاری دندانپزشکی ، شرکت نمایند.

 • جزو دانشجویان استعداد درخشان باشند. (با این امتیاز تنها می توان یک مرتبه در آزمون شرکت کرد.)
 • متاهل باشند. اگر از این سهمیه در طول دوره دانشجویی خود استفاده نکرده باشند ، می توانند حداکثر تا یک سال پس از فارغ التحصیلی از این امتیاز بهره ببرند ، اما باید توجه کنند که تنها یک بار می توانند از این فرصت برای شرکت در آزمون استفاده کنند. (جنسیت اهمیتی ندارد.)
 • جزو دانشجویان دندانپزشکی عمومی باشند که به هر دلیلی از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند. چنانچه این افراد جزو پذیرفته شدگان آزمون دستیاری دندانپزشکی قرار گیرند ، باید مدرکی معتبر که نشان دهنده معافیت آن ها از انجام خدمات مذکور می باشد را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. در صورت عدم ارائه گواهی مربوطه ، قبولی آن ها بی اثر تلقی شده و یک دوره از شرکت در آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی محروم می گردند.
 • برای داوطلبان آقا که در سنوات مجاز ، موفق به فارغ التحصیلی شده اند و هیچ گونه تخلفی انجام نداده اند ، معافیت موقت تحصیلی صادر می گردد.

2. فارغ التحصیلان مقطع دندانپزشکی عمومی باید مدرکی که نشان دهنده وضعیت طرح نیروی انسانی آن ها می باشد را ارائه دهند.

3. داوطلبان می بایست جزو افرادی باشند که از سهمیه استان های خاص دوره دندانپزشکی عمومی استفاده می کنند. (افرادی که با سهمیه استانی در آزمون سراسری سال 93 به بعد پذیرفته و از رشته دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شده اند ، تنها زمانی می توانند در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی شرکت کنند که حداقل نیمی از دوره تعهد خدمت خود را سپری کرده باشند.)

4. وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا باید مشخص باشد.

5. هر یک از متقاضیان که پس از قبولی ، در موعد مقرر نسبت به ثبت نام در دوره های دستیاری دندانپزشکی اقدام نکند و یا فرآیند نام نویسی را تکمیل نماید اما اقدامی برای شروع دوره های مذکور انجام ندهد ، انصراف از تحصیل برای او تلقی می شود و تا 2 سال از شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی محروم خواهد شد. چنانچه پس از شروع دوره های دستیاری دندانپزشکی ، داوطلبی قصد انصراف داشته باشد ، علاوه بر محرومیت 2 ساله ای که به آن اشاره کردیم ، مبلغی را باید به عنوان غرامت پرداخت نماید. (دانشجویان دوره های شهریه پرداز دستیاری دندانپزشکی ، در صورت انصراف از ادامه تحصیل در این دوره ، ضمن 2 سال محرومیت از شرکت در آزمون دستیاری تخصصی ، باید شهریه کامل همان سال را نیز پرداخت کنند.)

6. ثبت نام و شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرایط سنی ندارد اما پذیرش افراد بازنشسته و یا آن هایی که با در نظر گرفتن دوره تحصیل ، در سن بازنشستگی به سر می برند ، مشروط بر پرداخت شهریه خواهد بود.

7. فارغ التحصیلان رشته های تخصصی بالینی و دارندگان Ph.D می توانند در سایر رشته های تخصصی بالینی ادامه تحصیل دهند اما در صورت قبولی ، موظف به پرداخت شهریه طی مدت تحصیل خود می باشند. هم چنین باید تمامی تعهدات قانونی را به صورت کامل انجام دهند.

8. افرادی که جزو فارغ التحصیلان رشته های تخصصی بالینی هستند ، می توانند در رشته های تخصصی پایه مانند بیماری های دهان ، فک و صورت و آسیب شناسی دهان ، فک و صورت ، به ادامه تحصیل بپردازند اما مشروط بر این که عضو هیات علمی باشند.

شرایط پذیرش دانشجوی دستیاری دندانپزشکی در دانشگاه های شاهد

دانشگاه شاهد علاوه بر شرایط فوق ، برخی موارد دیگر را نیز برای پذیرش دانشجویان خود در نظر می گیرد که به موجب آن ها داوطلب باید :

 • به دین اسلام اعتقاد داشته باشد و احکام را به صورت کامل انجام دهد.
 • به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی اعتقاد داشته باشد.
 • به تمامی ضوابط دانشگاه ، متعهد باشد.
 • استفاده از چادر برای خانم ها ، تا زمانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند ، الزامی است.

تمامی شرایط فوق ، از دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی استخراج شده است که توصیه می شود همگی داوطلبان یک مرتبه خودشان نیز این دفترچه را مطالعه کنند تا با تمام جزئیات آن ، آشنا شوند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

بخشی از فرم ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی را اطلاعات فردی داوطلب ، تشکیل می دهد که باید در قسمت های مربوطه درج شوند ؛ اما قسمت دیگر مربوط به مدارکی است که باید در سامانه نام نویسی بارگذاری گردند. داوطلبان ، تمامی مواردی که در ادامه بیان می کنیم را باید اسکن کنند و با فرمت jpg و حداکثر حجم 300 کیلوبایت در سامانه ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی بارگذاری نمایند.

 1. پشت و روی کارت ملی داوطلب
 2. تمامی صفحات شناسنامه ، حتی صفحه توضیحات (داوطلبانی که می خواهند از امتیاز تاهل در این آزمون استفاده کنند باید اسکن صفحات شناسنامه همسر خود را نیز در سامانه مربوطه ثبت نمایند.)
 3. مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی و یا گواهی اشتغال به تحصیل در سال آخر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 (هر کدام از مدارک دانشنامه ، پروانه دائم یا موقت دندانپزشکی ، معرفی نامه برای شروع خدمت بر اساس قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا مدرک نشان دهنده معافیت یا پایان طرح ، به عنوان مدرک تحصیلی قابل قبول می باشند.)
 4. یک قطعه عکس 3×4 که مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 5. مدرک نشان دهنده وضعیت خدمت سربازی داوطلبان آقا
 6. گواهی مستند اشتغال به کار در حال حاضر برای آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه استانی استفاده می کنند.
 7. مدرک نشان دهنده وضعیت طرح نیروی انسانی که می تواند یکی از گزینه های زیر باشد :
 • مدرک مربوط به پایان یا معافیت از طرح نیروی انسانی
 • گواهی نشان دهنده پایان طرح تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 (مختص داوطلبانی است که همزمان با انجام طرح خود ، قصد شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی را نیز دارند.)
 • مدرکی که نشان دهد طرح نیروی انسانی داوطلب حداکثر 3 ماه پس از فارغ التحصیلی او و در منطقه ای با ضریب محرومیت چهار پنجم و یا بیشتر ، شروع شده است.

داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان هستند ، باید به سازمان های نیروهای مسلح (آجا ، سپاه ، سازمان بسیج مستضعفین – فقط برای رزمنده های بسیجی) مراجعه کنند ، فرم مخصوص استفاده از سهمیه مذکور را تکمیل نمایند و کد رهگیری 12 رقمی که مربوط به سهمیه رزمندگان آن ها است ، دریافت کنند. سپس باید سهمیه و کد رهگیری دریافت شده را در سامانه ثبت نام اینترنتی درج کنند تا معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ، آن را تایید کند و به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور ، ارسال نماید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر مدارک نام برده شده در قسمت 6 توسط شبکه بهداشت و درمان و یا سازمان نظام پزشکی و در قسمت 7 توسط شبکه بهداشت و درمان صادر گردند ، باید از سوی دانشگاه مربوطه نیز مورد تایید قرار گیرند.

در نهایت لازم است بدانید که آزمون دستیاری دندانپزشکی نیز مانند تمام آزمون های دیگر ، دارای سهمیه هایی است که در دفترچه ثبت نام این آزمون به طور کامل شرح داده شده اند. به کلیه داوطلبان توصیه می گردد که فرآیند ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری