پنجشنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 و اطلاعیه های سازمان سنجش پزشکی در خصوص آزمون دکتری می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

آزمون دکتری وزارت بهداشت در رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، داروسازی و دندان پزشکی ، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست از تکمیل بودن مدارک موردنیاز خود اطمینان حاصل کنند سپس در زمان مقرر با مراجعه به سامانه مربوطه نام نویسی خود را انجام دهند.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود در دو رشته (یا مجموعه) که در دو روز متفاوت برگزار می شود ، ثبت نام نمایند.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

زمان ثبت نام

ثبت نام آزمون دکتری برای گروه های داروسازی و دندان پزشکی ، علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی از 16 الی 26 بهمن ماه 98 می باشد. دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 نیز معمولا قبل از زمان ثبت نام ، بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد که مطالعه آن برای آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون ، برای تمامی متقاضیان الزامی می باشد.

ناگفته نماند داوطلبانی که موفق به ثبت نام در موعد مقرر نشوند ، می توانند از مهلت مجدد ثبت نام دکتری وزارت بهداشت که یک بار از روز 11 تا 13 اسفند ماه 98 و بار دیگر از روز 14 الی 16 اردیبهشت ماه 99 می باشد ، استفاده کنند و فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند. هم چنین داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند نیز می توانند در این فرصت پیش آمده ، نسبت به ویرایش مدارک خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام 

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری 99 در رشته های گروه پزشکی را دارند می توانند با کمک راهنمای تصویری زیر نسبت به ثبت نام خود در سایت اقدام نمایند. البته توصیه ما به تمامی داوطلبان این است که پیش از انجام ثبت نام حتما از شرایط و ضوابط شرکت در آزمون و هم چنین مدارک مورد نیاز آگاهی کامل داشته باشند. برای اطلاع از جزئیات آن ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنید و در هنگام ورود به سایت بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ph.D “ کلیک نمایید.

مرحله صفر ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • از منوی باز شده مجددا گزینه ” دکتری تخصصی ph.D “ را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • در این مرحله تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود که با انتخاب گزینه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” وارد صفحه جدیدی می شوید.

مرحله اول ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • در این قسمت باید گزینه اول با عنوان ” ارسال مدارک – ثبت نام جدید “ را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • در این مرحله کد ملی خود را وارد نمایید و دکمه ادامه را بفشارید. لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان می گردد. کافی است بر روی “پرداخت الکترونیکی” کلیک کنید تا فرآیند پرداخت برای شما آغاز شود. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید باید هزینه هر یک را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.)

مرحله چهارم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بر روی دکمه ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • دکمه تایید و پرداخت را بفشارید تا وارد سامانه پرداخت الکترونیکی شوید.

مرحله ششم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • سامانه پرداخت اینترنتی مطابق تصویر زیر برای شما نمایان می شود که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

مرحله هفتم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

پس از پرداخت هزینه ، مجددا وارد سایت شده و مراحل ثبت نام را تا جایی که باید کد ملی خود را وارد کنید ، ادامه دهید تا فرم نام نویسی در آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان گردد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

شرایط عمومی

داوطلبان درصورتی مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشند که دارای کلیه شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت باشند.

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان درج شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و پذیرفتن قانون اساسی
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی
 • عدم وابستگی به گروهک های ضد انقلابی
 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • صلاحیت شرکت در آزمون های مختلف کشور با توجه به شرایط عمومی
 • عدم سوء پیشینه کیفری

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون رشته های علوم پایه ، بهداشت و تخصصی ، دندان پزشکی و داروسازی شامل موارد زیر می باشد :

 • دارا بودن دانشنامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مرتبط
 • امکان ارائه گواهی فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه برای دانشجویان ترم آخر
 • در شرایطی که دانشجوی ترم آخر به هر دلیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه نتواند فارغ التحصیل شود و بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری در دوره های روزانه پذیرفته شده باشد ، مجاز به ثبت نام در دانشگاه نیست و از شرکت در آزمون سال آینده نیز محروم خواهد شد.
 • کلیه داوطلبان نهایت دقت را مبنی بر تطابق انتخاب رشته با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.
 • دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته نمی باشند.
 • داوطلبان صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند.
 • دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور 98 مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو مجموعه یا رشته (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن ها) هستند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری در سال 98 که ثبت نام خود را در دانشگاه انجام نداده اند و یا از رشته تحصیلی خود انصراف داده اند ، مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت نیستند و در صورت عدم رعایت این امر ، مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود. (لازم به ذکر است این محرومیت نسبت به پذیرفته شدگان دانشگاه های شهریه پرداز صدق نمی کند.)
 • داوطلبان در صورتی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که در مرحله قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی خود باشند و چنانچه در حین انجام طرح در آزمون قبول شوند ، امکان ترخیص آن ها برای ادامه تحصیل وجود خواهد داشت.
 • با توجه به قوانین مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ، اعمال سهمیه در این آزمون به صورت 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها) و 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) اختصاص می یابد.

در آزمون دکتری وزارت بهداشت سال جاری ، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آن حذف شده است اما داوطلبی که نمره قابل قبولی در آزمون MHLE کسب کند ، در مرحله مصاحبه شفاهی او امتیاز محسوب می شود و تاثیر به سزایی در قبولی وی دارد. توجه کنید که ارائه نمره زبان معتبر تا زمان آزمون جامع برای پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت ، همچنان الزامی است.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام باید دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایند و مدارک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را آماده کنند. داوطلبان می توانند برای پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنند. در صورتی که متقاضیان مایل باشند در دو رشته امتحانی شرکت کنند ، باید هزینه هر رشته را به صورت جداگانه پرداخت نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که پس از تکمیل فرم ثبت نام ، فایل اسکن شده مدارک زیر را همراه با فرم ارسال نمایند.

 • تکمیل اینترنتی فرم ثبت نام
 • در صورتی که داوطلب معلولیت داشته باشد (کم بینایی ، نابینایی ، کم شنوایی ، ناشنوایی و معلولیت جسمی حرکتی) باید گواهی مربوطه را از سازمان بهزیستی استان ذیربط دریافت کند و فایل اسکن شده را همراه مدارک ارسال نماید.
 • فایل عکس اسکن شده داوطلب (عکس باید فاقد خط خوردگی ، واضح و تمام رخ باشد.)
 • فایل اسکن شده اصل شناسنامه ، کارت ملی و مدارک تحصیلی (کارشناسی ارشد مرتبط ، دکتری حرفه ای یا گواهی معدل برای دانشجویان سال آخر)
 • فایل اسکن شده فرم مربوط به دانشجویان ترم آخر که امضا و مهر شده باشد.
 • در صورتی که داوطلب مایل به استفاده سهمیه استعداد درخشان باشد ، باید فایل اسکن شده اصل معرفی نامه را همراه مدارک ارسال نماید.
 • در صورت استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران باید کد 12 رقمی مربوطه از ارگان ذیربط دریافت شود.
 • فایل اسکن شده اصل مدرک نظام وظیفه

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

برای دریافت ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت به تفکیک رشته محل ها ، می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، داروسازی و دندانپزشکی 99

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

آزمون دکتری وزارت بهداشت در 25، 26 و 27 تیر ماه سال 99 به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون ، کارت ورود به جلسه آزمون دکتری وزارت بهداشت خود را از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دریافت نمایند. برای اطلاع از جزئیات زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت و اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره