تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش پزشکی در خصوص آزمون دکتری می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

آزمون دکتری وزارت بهداشت در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی، به منظور پذیرش داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این رشته ها توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست از تکمیل بودن مدارک موردنیاز خود اطمینان حاصل کنند سپس در زمان مقرر با مراجعه به سامانه مربوطه نام نویسی خود را انجام دهند.

داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود حداکثر در دو رشته (یا مجموعه) ثبت نام نمایند.

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

یکی از اصلی ترین نکاتی که قبل از ثبت نام باید در نظر گرفته شود، بررسی دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 می باشد. به این وسیله می توان از تمامی ضوابط و جزئیاتی که در خصوص پذیرش دانشجویان ارائه شده است آگاهی کامل کسب کرد و سپس اقدامات مربوط به نام نویسی را آغاز نمود.با توجه به اطلاع رسانی مرکز سنجش پزشکی در خصوص زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400، نام نویسی این آزمون برای گروه های داروسازی و دندانپزشکی، علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی سال 1400 از روز سه شنبه 12 لغایت جمعه 22 اسفند ماه 99 انجام می گیرد. بازه زمانی مذکور برای متقاضیانی که از ثبت نام جا مانده اند، مورد تمدید قرار گرفت، به این ترتیب داوطلبان می توانند به منظور ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی 1400 در فرصت باقی مانده از روز یکشنبه 19 لغایت سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 اقدامات لازم را انجام دهند.

نحوه ثبت نام ازمون دکتری وزارت بهداشت 1400

پس از فراهم کردن مقدمات ثبت نام، کسب اطلاعات کافی از شیوه پذیرش دانشجو در این مقطع و آماده کردن مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1400 می توانید روند نام نویسی خود را شروع کنید. برای انجام این فرآیند می بایست به سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت مراجعه کرده و مطابق راهنمای تصویری زیر عمل نمایید. اولین گام ثبت نام در اکثر آزمون ها از جمله این آزمون، پرداخت هزینه تعیین شده برای آن می باشد و سپس باید نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمود.

 • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه “دکتری تخصصی ph.D” کلیک نمایید.

مرحله صفر ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • از منوی باز شده مجددا گزینه “دکتری تخصصی ph.D” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • اکنون بر روی گزینه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • مجددا دکمه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • اکنون باید کد ملی خود را وارد نموده و دکمه ادامه را بفشارید. سپس لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان می گردد که کافی است بر روی “پرداخت الکترونیکی” کلیک کنید تا فرآیند پرداخت برای شما آغاز شود. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید باید هزینه هر یک را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.)

مرحله چهارم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بر روی دکمه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • کلید تایید و پرداخت” را بفشارید تا وارد سامانه پرداخت الکترونیکی شوید.

مرحله ششم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

 • سامانه پرداخت اینترنتی مطابق تصویر زیر برای شما نمایان می شود که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید. نهایتا بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید تا فرآیند به طور کامل انجام پذیرد.

مرحله هفتم ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

پس از پرداخت هزینه، مجددا وارد سایت شده و مراحل ثبت نام را ادامه دهید تا فرم نام نویسی در آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان گردد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، اطلاع از ضوابط پذیرش یکی از مهم ترین عوامل برای ثبت نام کنندگان می باشد چرا که اگر پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 متوجه شوند که واجد یک یا تمامی شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام نیستند، نمی توانند وجه واریزی را بازپس ستانند. همچنین در صورتی که بعدا مشخص گردد که وضعیت داوطلب مغایر با این شرایط بوده است، حتی در صورت قبولی، پذیرش وی لغو می گردد. شرایط ثبت نام متقاضیان آزمون دکتری وزارت بهداشت در دو مجموعه عمومی و اختصاصی دسته بندی می شوند که برای اطلاع از آن ها به ادامه مطلب توجه کنید.

شرایط عمومی

این شرایط از آن جهت عمومی خوانده می شوند که بین تمامی آزمون ها مشترک هستند.

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان درج شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و پذیرفتن قانون اساسی
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی
 • عدم وابستگی به گروهک های ضد انقلابی
 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • صلاحیت شرکت در آزمون های مختلف کشور با توجه به شرایط عمومی
 • عدم سوء پیشینه کیفری

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی آزمون دکتری وزارت بهداشت مختص متقاضیان این آزمون بوده و به شرح موارد ذیل می باشد.

 • دارا بودن دانشنامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مرتبط
 • امکان ارائه گواهی فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه برای دانشجویان ترم آخر
 • در شرایطی که دانشجوی ترم آخر به هر دلیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه نتواند فارغ التحصیل شود و بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری در دوره های روزانه پذیرفته شده باشد، مجاز به ثبت نام در دانشگاه نیست و از شرکت در آزمون سال آینده نیز محروم خواهد شد.
 • کلیه داوطلبان می بایست نهایت دقت را مبنی بر تطابق انتخاب رشته با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.
 • دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته این آزمون نمی باشند.
 • متقاضیان صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند.
 • دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور 99 مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو مجموعه یا رشته (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن ها) هستند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری در سال 99 حتی در شرایط که ثبت نام خود را در دانشگاه انجام نداده اند و یا از رشته تحصیلی خود انصراف داده اند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت نیستند و در صورت عدم رعایت این امر، مسئولیت عواقب آن به عهده آن ها خواهد بود. (لازم به ذکر است این محرومیت نسبت به پذیرفته شدگان دانشگاه های شهریه پرداز صدق نمی کند.)
 • متقاضیان در صورتی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که در مرحله قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی خود باشند و چنانچه در حین انجام طرح در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص آن ها برای ادامه تحصیل فراهم می گردد.
 • با توجه به قوانین مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت، اعمال سهمیه در این آزمون به صورت 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها) و 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) می باشد.

در آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 99، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آن حذف شده بود اما داوطلبی که نمره قابل قبولی در آزمون MHLE کسب کند، در مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت او امتیاز محسوب می شود و تاثیر به سزایی در قبولی وی دارد. توجه کنید که ارائه نمره زبان معتبر تا زمان آزمون جامع برای پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت، همچنان الزامی است.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

یکی دیگر از دلایلی که مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام را الزامی می سازد اطلاع از لیست مدارک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 می باشد. همچنین با نگاه به موارد فهرست شده پایین می توانید از مدارک مذکور آگاه شوید.

 1. فایل اسکن شده مدارک زیر:
 • عکس داوطلب با ویژگی های مشخص (فاقد خط خوردگی، واضح و تمام رخ باشد.)
 • شناسنامه، کارت ملی و مدارک تحصیلی (کارشناسی ارشد مرتبط، دکتری حرفه ای یا گواهی معدل برای دانشجویان سال آخر)
 • فرم مربوط به دانشجویان ترم آخر که امضا و مهر شده باشد.
 • در صورتی که داوطلب مایل به استفاده سهمیه استعداد درخشان باشد، باید فایل اسکن شده اصل معرفی نامه را همراه مدارک ارسال نماید.
 • مدرک نظام وظیفه

2. تکمیل اینترنتی فرم ثبت نام

3. کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

توجه: در صورتی که داوطلب معلولیت داشته باشد (کم بینایی، نابینایی، کم شنوایی، ناشنوایی و معلولیت جسمی حرکتی) باید گواهی مربوطه را از سازمان بهزیستی استان ذیربط دریافت کند و فایل اسکن شده و مدارک آن را ارسال نماید.

پس از تکمیل فرآیند ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 نوبت به آماده شدن برای دستیابی به نتیجه مطلوب در آزمون می باشد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم از تاثیر مشاوره تحصیلی دکتری در طی مسیر خود غافل نشوید. چرا که این امر در انجام برنامه ریزی آزمون دکتری 1400 به بهترین نحو و با در نظر گرفتن تمامی اصول بسیار کمک کننده خواهد بود. یکی از عواملی که موجب می شود تا طراحی برنامه به طور دقیق تر انجام شود، اطلاع از زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 می باشد که جهت آگاهی از آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 چه زمانی آغاز می شود؟

نام نویسی در این ازمون از روز 12 اسفند آغاز شده و تا 22 اسفند ماه 99 ادامه دارد.

2- جهت انجام ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت باید از طریق کدام سایت اقدام کرد؟

داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون مکی بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایند.

3- جهت شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت داشتن چه مدرک تحصیلی قابل قبول است؟

دانشنامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مرتبط، شرط نام نویسی و شرکت در این آزمون می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری