تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری وزارت بهداشت در رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، دارو سازی و دندان پزشکی ، توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjeshp.ir و از 16 بهمن ماه تا 27 بهمن ماه انجام می شود. داوطلبان پس از تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک اسکن شده ، بلافاصله یک کد پیگیری دریافت می کنند که در مراحل بعدی ثبت نام به آن نیاز خواهند داشت. داوطلبانی که کد پیگیری دریافت کرده اند ، در صورت داشتن شرایط مندرج در دفترچه و مدارک تحصیلی و هویتی مورد نیاز می توانند کارت ورود به جلسه را از سایت مذکور دریافت کنند.

داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند با توجه به مدرک تحصیلی خود در دو رشته (یا مجموعه) که در دو روز متفاوت برگزار می شود ، ثبت نام نمایند.

زمان و سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 

ثبت نام آزمون دکتری برای گروه های داروسازی و دندان پزشکی ، علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی از 16 لغایت 27 بهمن ماه 97 شروع می شود. لذا داوطلبان باید در این بازه زمانی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی که به نشانی sanjeshp.ir می باشد ، مراجعه کنند و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را دریافت و مطالعه نمایند. لازم به ذکر است که داوطلبان قبل از ورود به صفحه ثبت نام ابتدا باید هزینه شرکت در آزمون را پرداخت و کد رهگیری دریافت نمایند. پرداخت هزینه نیز در همان سایت و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال می باشد ، انجام می گیرد.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری 98 در رشته های گروه پزشکی را دارند می توانند با کمک راهنمای تصویری زیر نسبت به ثبت نام خود در سایت اقدام نمایند. البته توصیه ما به تمامی داوطلبان این است که پیش از انجام ثبت نام حتما از شرایط و ضوابط شرکت در آزمون همچنین مدارک مورد نیاز آگاهی کامل داشته باشند که برای اطلاع از جزئیات آن ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 1. مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir
 2. در هنگام ورود به سایت بر روی گزینه ” دکتری تخصصی  ph.D” کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام

 

3. در این مرحله تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود که با انتخاب گزینه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” وارد صفحه جدیدی می شوید.

مرحله دوم ثبت نام

4. در این قسمت گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام

5. در این قسمت باید کد ملی خود را وارد نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام

6. با وارد نمودن کد ملی ، شما ملزم به پرداخت هزینه آزمون خواهید بود تا فرم ثبت نام برایتان نمایان شود.

مرحله پنجم ثبت نام

7. چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید باید هزینه هر یک را به صورت جداگانه پرداخت نمایید. با کلیک بر روی “پرداخت الکترونیکی” و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده ، مبلغ 75 هزار و 500 تومان را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب و دارای رمز دوم پرداخت نمایید.

با پرداخت هزینه مجددا وارد سایت شده و با وارد نمودن کد ملی خود در قسمت مشخص (مطابق مرحله قبل) می توانید ثبت نام خود را انجام دهید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

شرایط عمومی

داوطلبان درصورتی مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشند که دارای کلیه شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت زیر در تمام دوره های شغلی و تحصیلی خود باشند.

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان درج شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 • عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و پذیرفتن قانون اساسی

 • عدم شهرت به فساد اخلاقی

 • عدم وابستگی به گروهک های ضد انقلابی

 • برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی

 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

 • صلاحیت شرکت در آزمون های مختلف کشور با توجه به شرایط عمومی

 • عدم سوء پیشینه کیفری

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون رشته های علوم پایه ، بهداشت و تخصصی ، دندان پزشکی و داروسازی شامل موارد زیر می باشد :

 • دارا بودن دانشنامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مرتبط.
 • امکان ارائه گواهی فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه برای دانشجویان ترم آخر.
 • در شرایطی که دانشجوی ترم آخر به هر دلیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه نتواند فارغ التحصیل شود و بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری در دوره های روزانه پذیرفته شده باشد ، مجاز به ثبت نام در دانشگاه نیست و از شرکت در آزمون سال آینده نیز محروم خواهد شد.
 • کلیه داوطلبان نهایت دقت را مبنی بر تطابق انتخاب رشته با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.
 • دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته نمی باشند.
 • داوطلبان صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند.
 • دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری با ارائه ی گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور 97 مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو مجموعه یا رشته (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن ها) هستند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری در سال 97 که ثبت نام خود را در دانشگاه انجام نداده اند و یا از رشته تحصیلی خود انصراف داده اند ، مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت نیستند و در صورت عدم رعایت این امر ، مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود. (لازم به ذکر است این محرومیت نسبت به پذیرفته شدگان دانشگاه های شهریه پرداز صدق نمی کند.)
 • داوطلبان در صورتی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی خود باشند و چنانچه در حین انجام طرح در آزمون قبول شوند ، امکان ترخیص آن ها برای ادامه تحصیل وجود خواهد داشت.
 • داوطلبان درصورتی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که دارای یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح زیر باشند :
نوع مدرک زبان حداقل نمره توضیحات

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

50

50

480

60

5

480

70

MHLE

MSRT

TOEFL (PBT)

TOEFL (Ibt)

IELTS (academic)

TOLIMO

MELAB

 •  با توجه به قوانین مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 ، اعمال سهمیه در این آزمون به صورت 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به ( همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها) و 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) اختصاص می یابد.

 مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام باید دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند ومدارک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را آماده کنند. هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ، 75 هزار تومان و هزینه استفاده از خدمات پیامک 500 تومان می باشد. داوطلبان می توانند برای پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنند. در صورتی که متقاضیان مایل باشند در دو رشته امتحانی شرکت کنند ، باید هزینه هر رشته را به صورت جداگانه پرداخت نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که پس از تکمیل فرم ثبت نام ، فایل اسکن شده مدارک زیر را همراه با فرم ارسال نمایند.

 • تکمیل اینترنتی فرم ثبت نام
 • در صورتی که داوطلب معلولیت داشته باشد (کم بینایی ، نابینایی ، کم شنوایی ، ناشنوایی و معلولیت جسمی حرکتی) باید گواهی مربوطه را از سازمان بهزیستی استان ذیربط دریافت کند و فایل اسکن شده را همراه مدارک ارسال نماید.
 • فایل عکس اسکن شده داوطلب (عکس باید فاقد خط خوردگی ، واضح و تمام رخ باشد)
 • فایل اسکن شده اصل شناسنامه ، کارت ملی و مدارک تحصیلی (کارشناسی ارشد مرتبط ، دکتری حرفه ای یا گواهی معدل برای دانشجویان سال آخر)
 • فایل اسکن شده فرم مربوط به دانشجویان ترم آخر که امضا و مهر شده باشد.
 • در صورتی که داوطلب مایل به استفاده سهمیه استعداد درخشان باشد ، باید فایل اسکن شده اصل معرفی نامه را همراه مدارک ارسال نماید.
 • در صورت استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران باید کد 12 رقمی مربوطه از ارگان مربوطه دریافت شود.
 • فایل اسکن شده اصل مدرک نظام وظیفه

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

مرکز سنجش آموزش پزشکی برای اولین بار ظرفیت پذیرش دانشجو در سال 98 را در رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، دارو سازی و دندان پزشکی منتشر کرده است. جدول ظرفیت اولیه این رشته ها به شرح زیر می باشد.

عنوان گروه آزمایشی  ظرفیت عادی ظرفیت شهریه پرداز
دکتری تخصصی رشته های علوم پایه ، بهداشت و تخصصی 812 398
دندانپزشکی 12 5
داروسازی 168 40
دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه ، بهداشت و تخصصی 356
جمع کل : 1791

همچنین برای دریافت ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 به تفکیک رشته محل ها ، می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، دارو سازی و دندان پزشکی سال 98

آزمون دکتری وزارت بهداشت در 30 و 31 خرداد ماه سال 98 به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه خود را از سایت مربوطه دریافت نمایند. برای اطلاع از جزئیات زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت ، اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره