پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

زمان نام نویسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 - 1400
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هر ساله با هدف جذب دانش آموزان برتر و دارای استعداد تحصیلی ، آزمون تیزهوشان را برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می کند. بالا بودن کیفیت علمی و آموزشی کلاس ها در مدارس تیزهوشان ، ارائه اکثر کلاس ها به صورت هوشمند و تدریس معلمان توانمند با سطح آموزشی بالا ، بسیاری از دانش آموزان را علاقه مند به تحصیل در این مدارس کرده است.

دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در مدارس تیزهوشان دارند ، باید ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند تا بتوانند در آزمون ورودی این مدارس حضور یابند.

دانش آموزان برای ثبت نام اینترنتی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم ، نیاز به رمز ورود همگام دارند که از مدرسه محل تحصیل قابل دریافت می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

ثبت نام تیزهوشان پایه نهم به دهم از روز 26 بهمن ماه 98 آغاز شد و داوطلبان تا روز 21 اسفند ماه 98 فرصت داشتند که با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir ثبت نام خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که مهلت اولیه ثبت نام آزمون تیزهوشان تا روز 3 اسفند ماه 98 بوده است و پس از چند مرتبه تمدید ، نهایتا در روز 21 اسفند ماه به پایان رسید. پیش بینی می شود ، فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان سال های آینده نیز در فصل زمستان انجام گردد.

نکته مهم درباره آزمون مدارس تیزهوشان 99 ، این است که داوطلبان طی مراحل ثبت نام ، هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان را پرداخت نمی کنند. بلکه از روز 19 فروردین ماه 99 ، به صفحه کاربری خود در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان مراجعه می نمایند و مبلغ 25 هزار تومان را پرداخت می نمایند تا مراحل ثبت نام برای آن ها ، تکمیل گردد.

مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان دوره دوم متوسطه

 • وارد سایت رسمی معاونت پرورش استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir شوید و گزینه ” سمپاد پایه دهم “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام تیزهوشان دهم

 • کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در قسمت راست سایت درج نمایید و بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام تیزهوشان دهم

 • نقش و عنوان سازمان را مطابق با مشخصات دانش آموز وارد کنید و دکمه تایید را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام تیزهوشان دهم

با ورود به صفحه کاربری ، تعهدنامه ای برای شما نمایان می شود. آن را با دقت تمام مطالعه نمایید ، تیک تایید مندرجات در تعهدنامه را فعال کنید و سپس دکمه ” ذخیره و بعدی “ را بفشارید. از این مرحله به بعد ، فرم ثبت نام برای شما باز است و باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید. نکته قابل توجه این است که شما دانش آموزان گرامی در این فرم ، باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود ، انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که در نهایت یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار می گیرد. بعد از این که تمامی اطلاعات خود را به درستی وارد کردید ، از رسید ثبت نام یک نسخه پرینت شده تهیه کنید و برای مراحل بعدی آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

شرایط ثبت نام تیزهوشان پایه دهم ، در ادامه قابل مشاهده می باشند.

شرایط عمومی

 • دانش آموز باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • داوطلب باید مشغول به تحصیل در پایه نهم باشد.
 • معدل کل سالیانه پایه هشتم دانش آموز در خرداد ماه 98 – 99 نباید کمتر از 19 باشد.

شرایط اختصاصی

 • پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ، تنها بر حسب رتبه مکتسبه آن ها در آزمون کتبی می باشد.
 • داوطلبان باید مدارس مورد نظرشان را با توجه به منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • حوزه امتحانی آزمون تیزهوشان ، با توجه به محل سکونت هر دانش آموز تعیین می گردد.
 • در صورت وجود چند مدرسه در شهرستان ، دانش آموزان می توانند حداکثر 3 مورد از آن ها را به ترتیب اولویت های خود انتخاب نمایند.
 • دانش آموزان همزادی که در آزمون تیزهوشان شرکت می کنند (دوقلو یا چندقلو ، همجنس و غیر همجنس) باید بدانند که اگر یکی از آن ها مورد پذیرش قرار گیرد ، دیگری نیز مشروط بر کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آن مدرسه می تواند مازاد بر ظرفیت ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نماید.
 • امکان تغییر رشته در سال اول پذیرش مدارس تیزهوشان وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان که دانش آموزان حین تکمیل فرآیند نام نویسی نیاز دارند ، شامل یک سری مشخصات فردی مانند نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد و … می باشد. در کنار این موارد ، درج معدل و انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه برای داوطلبان الزامی است. یکی از مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان بارگذاری عکس پرسنلی دانش آموز است که باید مشخصات زیر را داشته باشد.

 • عکس دانش آموز باید 3*4 ، دارای پس زمینه سفید و متعلق به سال جاری او باشد.
 • اندازه فایل اسکن شده عکس داوطلب باید حداقل 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل باشد.
 • عکسی که داوطلب قصد بارگذاری آن را در سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان دارد نباید حجمی بیشتر از 70 کیلوبایت داشته باشد.
 • عکس پرسنلی دانش آموز باید عاری از هرگونه اثر مهر ، منگنه و … باشد.

آن دسته از دانش آموزان که دوره اول متوسطه خود را در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند ، نیاز نیست که در آزمون ورودی پایه دهم این مدارس شرکت کنند ؛ اما باید از شرایط لازم در پایه نهم برخوردار باشند. به علاوه مدرسه ای که این دانش آموزان می توانند در آن به ادامه تحصیل بپردازند ، از سوی اداره آموزش و پرورش تعیین می شود. شما علاقه مندان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این آزمون دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم را مورد مطالعه قرار دهید. همچنین جهت کسب آمادگی لازم تا زمان برگزاری آزمون می توانید بهترین منابع تیزهوشان نهم را تهیه کرده و مطابق با یک برنامه ریزی درسی اصولی ، در مسیر دستیابی به هدف خود ، قدم بردارید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم ، چه زمانی شروع می گردد؟

از 26 بهمن ماه 98 تا 3 اسفند ماه 98 مهلت ثبت نام اصلی این آزمون است اما با لحاظ کردن مهلت مجدد نام نویسی تا روز 21 اسفند ماه 98 ادامه دارد.

2- ثبت نام این آزمون ، به چه نحوی انجام می شود؟

به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی مراجعه می کنید و با وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام ، فرآیند ثبت نام برای شما ، آغاز می شود.

3- آیا شرکت در این آزمون ، شرط معدل دارد؟

بله ، معدل کل سالیانه پایه هشتم شما در خرداد ماه 98 - 99 باید حداقل 19 باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر .من با گوشی در ازمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام به ثبت نام کردم کلا ۴ مرحله داشت.ولی تا مرحله ۳ انجام میشد و گزینه ای نبود تا بزنم مرحله ۴ (که میشد پرداخت هزینه)البته تا همون مرحله یه فیش امد که فک میکنم ثبت نام موقت بوده .ایا من میتونم شرکت کنم در ازمون یا ناقص ثبت نام انجام شده؟خواهش میکنم جواب بدید.من از کجا میتونم بفهمم ثبت نام کامل بوده یا خیر

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام شما برای این مرحله در صورتی تکمیل شده است که موفق به دریافت کد پیگیری اولیه ثبت نام شده باشید. پرداخت هزینه در این بازه زمانی امکان پذیر نمی باشد و مطابق با شرایط اعلام شده در سایت ثبت نام شما می بایست در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱۹ مجدد وارد سایت ثبت نام شده و مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان پرداخت کنید تا مجاز به گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون شوید.

 2. Avatar

  سلام ببخشید من استرس دارم که قبول میشم یا نه ؟!
  درسم خوبه ولی مطالعه‌ ام کمه.. ‌ کمکم‌ کنید ممنونم‌…
  نکته بعدی اینکه من ثبت نام کردم شک کردم‌ ثبت شده یانه؟! چون معدل پایه هشتم‌ خودمو حس میکنم‌ غلط زدم…
  در کل بالای ۱۹ بود..
  و اینکه خود سایت نوشته بود ثبت نام انجام شد و فروردین پرداخت کنید و…

  • ایران مشاوره

   سلام ، با توجه به اینکه زمان کوتاهی تا برگزاری آزمون تیزهوشان وجود دارد ، شما می توانید با نحوه صحیح مطالعه دروس و اختصاص زمان بیشتر به منابعی که دارای ضریب بالا هستند ، نمره لازم برای پذیرش نهایی را به دست آورید . لازم به ذکر است در صورتی که شما رسید ثبت نامی را دریافت کرده باشید ، ثبت نام کامل شده و مراجعه مجدد شما در فروردین ماه برای پرداخت هزینه می باشد .

 3. Avatar

  سلام آیا امکان ویرایش ثبت نام مانند قسمت اولویتهاپس از ثبت نام دارد

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه سامانه جهت ورود و ویرایش فعال باشد ، شما می توانید در این بازه زمانی نسبت به ویرایش برخی از اطلاعات ثبت نامی از جمله تغییر اولویت ها اقدام نمایید.

دریافت مشاوره