پنج شنبه , ۶ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هر ساله با هدف جذب دانش آموزان برتر و دارای استعداد تحصیلی ، آزمون تیزهوشان را برای دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می کند و با توجه به بالا بودن کیفیت علمی و آموزشی کلاس ها در مدارس تیزهوشان و ارائه اکثر کلاس ها به صورت هوشمند و تدریس معلمانی با توانمندی آموزشی بالا ، بسیاری از دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این مدارس هستند. در سال گذشته تغییراتی در فرآیند برگزاری آزمون تیزهوشان ایجاد شده است. بدین صورت که آزمون نمونه دولتی و آزمون تیزهوشان مقطع نهم به دهم ادغام گردیده و آزمون تیزهوشان سال ششم به آزمون سنجش هوش تبدیل شده است. در واقع دانش آموزان مقطع نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و مدارس تیزهوشان لازم است که فقط در یک آزمون جامع ثبت نام نمایند.

برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم از روز 19 فرودین ماه آغاز شده و داوطلبان به مدت یک هفته و تا 26 فروردین ماه فرصت خواهند داشت با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir ثبت نام خود را انجام دهند. البته پس از اتمام مهلت ثبت نام ، فرصت چند روزه ای برای ثبت نام جاماندگان از روز 26 فروردین ماه الی 2 اردیبهشت ماه در نظر گرفته می شود تا همه ی داوطلبان بتوانند اطلاعات خود را برای ثبت نام این مدارس در سایت به ثبت برسانند.

مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان دوره دوم متوسطه

 • وارد شدن به سایت رسمی معاونت پرورش استعداد های درخشان به نشانی azmoon.medu.ir

 • برای ورود به سامانه باید در کادر سمت راست ، کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد کنید. نقش را دانش آموز و  عنوان سازمان را نام مدرسه محل تحصیل خود انتخاب و بر گزینه تایید کلیک نمایید.

 • با ورود به صفحه بعدی ، تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با تعهد دکمه «ذخیره و بعدی» را انتخاب نمایید.

مرحله سوم

 • با ورود به صفحه بعدی ، باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود اقدام نمایید.

مرحله چهارم

 • در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد ، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11 ، کد ملی خواهر یا برادر دوقلو یا چندقلو خود را تکمیل کند.

مرحله پنجم

 • اطلاعات شماره 16 تا 20 (در تصویر زیر) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و دقت داشته باشید که امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

مرحله هفتم

 • برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم مشخصی تعیین شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید. در قسمت درج معدل ، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد ، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

مرحله هشتم

 • چنانچه اطلاعات وارد شده در این بخش را تایید می کنید ، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

مرحله ششم

 • در این مرحله باید اطلاعات مربوط به مدارس استعداد درخشان مورد نظر را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

اطلاعات استعداد درخشان

 • حالا نوبت به اطلاعات مدارس نمونه دولتی می رسد. اگر دارای سهمیه شاهد می باشید، باید در قسمت “سهمیه شاهد” نوع سهمیه خود را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک کنید.

مرحله نهم

 • در آخر گزینه “تأیید صحت اطلاعات” وارد شده را بزنید و بر روی دکمه «ذخیره و بعدی» کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه ، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد . اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری ، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

پرداخت هزینه

هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه قابل پرداخت می باشد. لذا داوطلبان می توانند از 24 لغایت 31 خرداد ماه با مراجعه به سایت ، هزینه آزمون را که معادل 18 هزار تومان می باشد ، پرداخت نمایند.

بعد از اینکه تمامی اطلاعات خود را به درستی وارد کردید از رسید ثبت نام خود پرینت بگیرید و برای مراحل بعدی آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98

ثبت نام در همه ی آزمون های ورودی از جمله آزمون مدارس تیزهوشان ، دارای شرایطی است که داوطلبان در صورت داشتن همه ی این شرایط می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. از جمله :

 1. داشتن تابعیت ایرانی (اتباع غیرایرانی تحت شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  می توانند نام نویسی انجام دهند.)
 2. اشتغال به تحصیل دانش آموز در مقطع نهم
 3. دارا بودن حداقل معدل 19 در امتحانات پایان ترم پایه هشتم سال تحصیلی 96 – 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم را که همزمان با شروع ثبت نام منتشر می شود ، به دقت مطالعه نمایید.

منابع سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98

سوالات و منابع آزمون تیزهوشان نهم از کتاب های پایه نهم طرح می شود و سوالات به دو دسته ی سوالات تحصیلی و تحلیلی تقسیم می شوند. سوالات تحصیلی کاملا از کتاب های پایه نهم طرح می شود ولی منبع سوالات تحلیلی کتاب های درسی نمی باشد. جهت آشنایی با نوع سوالات تحلیلی می توانید سوالات تحلیلی چند سال اخیر آزمون تیزهوشان را مطالعه کنید. لازم به ذکر است که سوالات این آزمون به صورت تستی و چهار گزینه ای می باشد و هر پاسخ صحیح دارای 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ اشتباه دارای یک امتیاز منفی می باشد همچنین اگر در یک سوال دو گزینه را به عنوان جواب انتخاب کنید نیز یک امتیاز منفی به شما تعلق می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره