تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

زمان نام نویسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که زیر نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به ارائه آموزش ها و خدمات تحصیلی می پردازند. بالا بودن کیفیت علمی و آموزشی کلاس ها در مدارس تیزهوشان، ارائه اکثر کلاس ها به صورت هوشمند و وجود معلمان توانمند با سطح علمی بالا، بسیاری از دانش آموزان را علاقه مند به تحصیل در این مدارس کرده است.

اما دانش آموزان برای راه یابی به مدارس سمپاد، مستلزم شرکت در یک آزمون ورودی می باشند تا استعداد و هوش آن ها مورد سنجش قرار بگیرد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که قصد دارند در آزمون پایه های ششم به هفتم و یا نهم به دهم شرکت کنند، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدامات لازم را به عمل آورند.

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم، مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده در فرم تقاضانامه مربوطه بر عهده داوطلب می باشد.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، نام نویسی دانش آموزان برای ورود به پایه نهم به دهم در مدارس تیزهوشان به صورت الکترونیکی می باشد. بر همین اساس علاقه مندان می توانند پس از انتشار دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 نسبت به مطالعه آن اقدام کرده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط ذکر شده، اطلاعات خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند. در سال گذشته دانش آموزان از 26 بهمن لغایت 21 اسفند ماه 98 فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان جهت شرکت در این آزمون اعلام علاقه مندی نمایند.

بر همین مبنا پیش بینی می کنیم این فرآیند برای سال 1400 – 1401 نیز در اواخر بهمن ماه آغاز شود، با این حال هنوز اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است. چنانچه شما نیز به دنبال آگاهی از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 هستید، می توانید با ما در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره همراه باشید تا در اسرع وقت در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس تیزهوشان لازم است در آزمون ورودی آن که مشتمل بر دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد شرکت کنند. در دفترچه راهنمای ثبت نام مربوطه تمامی شرایط و الزاماتی که دانش آموزان می بایست قبل از ثبت نام آن ها را در نظر داشته باشند آورده شده است. داوطلبان باید پس از کسب اطمینان از دارا بودن شرایط لازم نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایند. به طور کلی نام نویسی در این آزمون مطابق مراحل زیر انجام می گیرد.

 • وارد سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir شوید و گزینه “سمپاد پایه دهم” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام تیزهوشان دهم

 • کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در کادر نشان داده شده درج نموده و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام تیزهوشان دهم

 • نقش و عنوان سازمان را مطابق با مشخصات دانش آموز وارد کنید و دکمه تایید را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام تیزهوشان دهم

با ورود به صفحه کاربری، تعهدنامه ای برای شما نمایان می شود که لازم است آن را با دقت تمام مطالعه کرده و مندرجات آن را تایید نمایید. در قدم بعدی می بایست فرم ثبت نام را با اطلاعات خواسته شده تکمیل کرده و در قسمت مشخص شده عکس داوطلبی خود را با ویژگی های بیان شده بارگذاری کنید.

پس از تکمیل مراحل فوق و دریافت کد پیگیری اولیه، لازم است که حدودا 15 روز قبل از برگزاری آزمون نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام نموده و کد رهگیری نهایی را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم مدارس سمپاد دارا بودن یک سری شرایط عمومی و اختصاصی به شرح موارد زیر الزامی می باشد. توجه کنید که در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام قبولی داوطلب لغو می گردد.

شرایط عمومی

 • دانش آموز باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • داوطلب باید مشغول به تحصیل در پایه نهم باشد.
 • معدل کل سالیانه پایه هشتم دانش آموز در خرداد ماه 99 – 1400 نباید کمتر از 19 باشد.

شرایط اختصاصی

 • پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان، تنها بر حسب رتبه مکتسبه آن ها در آزمون کتبی می باشد.
 • داوطلبان باید مدارس مورد نظرشان را با توجه به منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • حوزه امتحانی آزمون تیزهوشان، با توجه به محل سکونت هر دانش آموز تعیین می گردد.
 • در صورت وجود چند مدرسه در شهرستان، دانش آموزان می توانند حداکثر 3 مورد از آن ها را به ترتیب اولویت های خود انتخاب نمایند.
 • دانش آموزان همزادی که در آزمون تیزهوشان شرکت می کنند (دوقلو یا چندقلو، همجنس و غیر همجنس) باید بدانند که اگر یکی از آن ها مورد پذیرش قرار گیرد، دیگری نیز مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آن مدرسه می تواند مازاد بر ظرفیت، نسبت به ثبت نام خود اقدام نماید.
 • امکان تغییر رشته در سال اول پذیرش مدارس تیزهوشان وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

یکی از مراحل نام نویسی، تکمیل فرم تقاضانامه به وسیله اطلاعات مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1400 می باشد. این اطلاعات شامل یک سری مشخصات فردی مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، معدل، رشته تحصیلی مورد علاقه و… است که می بایست به طور صحیح و با دقت کامل در فرم مذکور ثبت شوند. همچنین در این مرحله لازم است یک قطعه عکس پرسنلی با مشخصات زیر نیز به عنوان یکی از مدارک نام نویسی در سامانه مربوطه بارگذاری شود.

 • عکس دانش آموز باید 4 * 3، دارای پس زمینه سفید و متعلق به سال جاری او باشد.
 • اندازه فایل اسکن شده عکس داوطلب باید حداقل 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل باشد.
 • عکسی که داوطلب قصد بارگذاری آن را در سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان دارد نباید حجمی بیشتر از 70 کیلوبایت داشته باشد.
 • عکس پرسنلی دانش آموز باید عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و… باشد.

دانش آموزان تنها در صورتی مجاز به حضور در جلسه آزمون هستند که کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 خود را به همراه داشته باشند. این کارت را می توان در زمان پرداخت هزینه نام نویسی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های موجود کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 1400 - 1401 چه زمانی انجام می گیرد؟

تا کنون هیچ اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است، اما شما می توانید با عضویت در کانال سمپاد ایران مشاوره از زمان دقیق انجام این فرآِیند مطلع شوید.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام نمود؟

نام نویسی پایه نهم به دهم در این مدرسه به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

3- آیا شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرط معدل دارد؟

بله، معدل کل سالیانه پایه هشتم شما در خرداد ماه 99 - 1400 باید حداقل 19 باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. Avatar

  سلام من معدل هشتمم ۱۸ و خورده ای بود زیر ۱۹ ولی برای نهم خیلی دارم تلاش میکنم من میتونم آزمون تیزهوشان رو بدم یا نمیشه؟

 2. Avatar

  سلام وقت بخیر .من با گوشی در ازمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام به ثبت نام کردم کلا ۴ مرحله داشت.ولی تا مرحله ۳ انجام میشد و گزینه ای نبود تا بزنم مرحله ۴ (که میشد پرداخت هزینه)البته تا همون مرحله یه فیش امد که فک میکنم ثبت نام موقت بوده .ایا من میتونم شرکت کنم در ازمون یا ناقص ثبت نام انجام شده؟خواهش میکنم جواب بدید.من از کجا میتونم بفهمم ثبت نام کامل بوده یا خیر

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام شما برای این مرحله در صورتی تکمیل شده است که موفق به دریافت کد پیگیری اولیه ثبت نام شده باشید. پرداخت هزینه در این بازه زمانی امکان پذیر نمی باشد و مطابق با شرایط اعلام شده در سایت ثبت نام شما می بایست در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱۹ مجدد وارد سایت ثبت نام شده و مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان پرداخت کنید تا مجاز به گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون شوید.

 3. Avatar

  سلام ببخشید من استرس دارم که قبول میشم یا نه ؟!
  درسم خوبه ولی مطالعه‌ ام کمه.. ‌ کمکم‌ کنید ممنونم‌…
  نکته بعدی اینکه من ثبت نام کردم شک کردم‌ ثبت شده یانه؟! چون معدل پایه هشتم‌ خودمو حس میکنم‌ غلط زدم…
  در کل بالای ۱۹ بود..
  و اینکه خود سایت نوشته بود ثبت نام انجام شد و فروردین پرداخت کنید و…

  • ایران مشاوره

   سلام ، با توجه به اینکه زمان کوتاهی تا برگزاری آزمون تیزهوشان وجود دارد ، شما می توانید با نحوه صحیح مطالعه دروس و اختصاص زمان بیشتر به منابعی که دارای ضریب بالا هستند ، نمره لازم برای پذیرش نهایی را به دست آورید . لازم به ذکر است در صورتی که شما رسید ثبت نامی را دریافت کرده باشید ، ثبت نام کامل شده و مراجعه مجدد شما در فروردین ماه برای پرداخت هزینه می باشد .

 4. Avatar

  سلام آیا امکان ویرایش ثبت نام مانند قسمت اولویتهاپس از ثبت نام دارد

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه سامانه جهت ورود و ویرایش فعال باشد ، شما می توانید در این بازه زمانی نسبت به ویرایش برخی از اطلاعات ثبت نامی از جمله تغییر اولویت ها اقدام نمایید.

دریافت مشاوره