خانه تیزهوشان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

دانش آموزان برای راه یابی به مدارس تیزهوشان مستلزم شرکت در یک آزمون ورودی با عنوان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می باشند تا استعداد و هوش آن ها مورد سنجش قرار بگیرد. رقابت در این آزمون به موجب ظرفیت کم پذیرش بسیار تنگاتنگ بوده و موجب می گردد دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان برای موفقیت شرکت در کلاس آزمون تیزهوشان نهم و یا صرفا ثبت نام در کلاس استعداد تحلیلی تیزهوشان را در دستور کار خود قرار دهند.

همزمان با آغاز ثبت نام برای آزمون پایه دهم، دفترچه ای توسط سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی medu.ir منتشر می شود. دانش آموزان باید قبل از هر اقدامی ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه دهم را مورد مطالعه قرار دهند.

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم، مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده در فرم تقاضانامه مربوطه بر عهده داوطلب می باشد.زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همان طور که گفته شد، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه دهم به صورت الکترونیکی می باشد، همچنین زمان نام نویسی این آزمون مطابق با اطلاعات مندرج در دفترچه منتشره از روز 15 لغایت 25 فرورودین ماه 1402 صورت می پذیرد. داوطلبان این آزمون می توانند ضمن مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نسبت به ثبت نام خود در این آزمون اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس تیزهوشان لازم است در آزمون ورودی آن که مشتمل بر دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد، شرکت کنند. داوطلبان باید پس از کسب اطمینان از دارا بودن شرایط لازم نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش  به نشانی medu.ir صورت می گیرد و داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت نسبت به خرید کارت اعتباری، تکمیل فرم و بارگذاری عکس خود اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

تمامی اطلاعات لازم برای نام نویسی در این آزمون اعم از شرایط و ضوابط، مدارک لازم، زمان بندی آن، هزینه و… در قالب فایل pdf توسط سایت medu.ir منتشر می شود. در زمان انتشار دفترچه آزمون مدارس تیزهوشان پایه دهم نام نویسی نیز آغاز خواهد شد که بایستی قبل از انجام هر اقدامی، متن آن را مورد مطالعه قرار دهید. این دفترچه را می توانید با کلیک روی باکس زیر دریافت کنید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان دارا بودن یک سری شرایط عمومی و اختصاصی الزامی می باشد. توجه کنید که در صورت عدم احراز شرایط لازم، قبولی داوطلب در زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان لغو می گردد. برای دسترسی به این شرایط بایستی دفترچه ثبت نام را دانلود نموده و آن را مطالعه کنید.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
 • دارا بودن حداقل معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم خرداد ماه 1402 – 1403

شرایط اختصاصی

 • پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان، تنها بر حسب رتبه اکتسابی آن ها در آزمون کتبی می باشد.
 • داوطلبان باید مدارس مورد نظرشان را با توجه به منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • حوزه امتحانی آزمون تیزهوشان، با توجه به محل سکونت هر دانش آموز تعیین می گردد.
 • در صورت وجود چند مدرسه در شهرستان، دانش آموزان می توانند حداکثر 3 مورد از آن ها را به ترتیب اولویت های خود انتخاب نمایند.
 • دانش آموزان همزادی که در آزمون تیزهوشان شرکت می کنند (دوقلو یا چندقلو، همجنس و غیر همجنس) باید بدانند که اگر یکی از آن ها مورد پذیرش قرار گیرد، دیگری نیز مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آن مدرسه می تواند مازاد بر ظرفیت، نسبت به ثبت نام خود اقدام نماید.
 • امکان تغییر رشته در سال اول پذیرش مدارس تیزهوشان وجود ندارد.

مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

یکی از مراحل نام نویسی، تکمیل فرم تقاضانامه به وسیله اطلاعات مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان می باشد. این موارد شامل یک سری مشخصات فردی مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، معدل، رشته تحصیلی مورد علاقه و… است که می بایست به طور صحیح و با دقت کامل در فرم مذکور ثبت شوند. همچنین در این مرحله لازم است که یک قطعه عکس پرسنلی با مشخصات زیر نیز به عنوان یکی از مدارک نام نویسی در سامانه مربوطه بارگذاری شود.

 1. تهیه عکس با اندازه 3 در 4
 2. دارای پس زمینه سفید و تهیه شده در سال جاری
 3. عاری از هر گونه اثر مهر، منگنه، لکه و…
 4. بارگذاری فایل اسکن شده عکس با اندازه حداقل 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
 5. داشتن فرمت jpg
 6. دارای حجم حداکثر 70 کلیوبایت

توجه: در صورتی که از تصاویر قدیمی و یا تصویری به غیر از تصویر دانش آموز استفاده شود، علاوه بر محرومیت از شرکت در آزمون، نام نویسی داوطلب نیز لغو خواهد شد.

 

منابع سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

یکی از اصلی ترین موضوعات در خصوص ثبت نام یک آزمون و موفقیت در آن منابع می باشد. افرادی که به دنبال گرفتن بهترین نتیجه از آزمون خود هستند، همواره به دنبال بهترین و قدرتمند ترین کتاب ها جهت تقویت مهارت های خود می باشند. شما داوطلبان می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه با منابع مهم آزمون تیزهوشان نهم به دهم آشنایی پیدا کنید. لذا فراموش نکنید که داشتن برنامه ریزی جهت مطالعه آن ها نیز یکی از ارکان مهم در این زمینه محسوب می شود.

منابع آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403
منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

(جهت دسترسی به منابع، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

محتوای سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

آزمون تیزهوشان نهم به دهم از دو دفترچه تشکیل شده است. دفترچه اول سوالات تحصیلی است و از دروس پایه هشتم و نهم طرح می گردد لذا دفترچه دوم سوالات تحلیلی را شامل می شود که داوطلبان بایستی به 50 سوال در 50 دقیقه پاسخ دهند. بنابراین با توجه به جدول زیر تعداد سوالات و ضرایب دروس تحصیلی را عنوان خواهیم کرد. لازم به ذکر است که زمان پاسخگویی به آن ها 70 دقیقه می باشد.

تعداد و ضریب سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم  1402 – 1403
دروسضریب ریاضیضریب انسانیضریب تجربیضریب سمپاد مهارتی  تعداد سوالات
قرآن و معارف اسلامی111110
مطالعات اجتماعی111110
علوم تجربی242310
زبان و ادبیات فارسی224210
ریاضیات422310

دانش آموزان تنها در صورتی مجاز به حضور در جلسه آزمون هستند که کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم  خود را به همراه داشته باشند. این کارت را می توان در زمان پرداخت هزینه نام نویسی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان دریافت کرد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 1402 - 1403 چه زمانی انجام می گیرد؟

ثبت نام این آزمون در بازه زمانی 15 لغایت 25 فروردین ماه 1402 امکان پذیر می باشد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام نمود؟

نام نویسی پایه نهم به دهم در این مدرسه به صورت اینترنتی از طریق سایت medu.ir انجام می گردد.

3- آیا شرکت در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 1402 - 1403 شرط معدل دارد؟

بله، معدل کل سالیانه پایه هشتم شما در خرداد ماه 1402 - 1403 باید حداقل 19 باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ نظر
 1. سلام ، ثبت نامه تمدید نمیشه ؟ سایت در دسترس نیست . به صورت حضوری نمیشه ثبت نام کرد ؟

 2. سلام من هرکارمیکنم سایت بازنمیشه برای ثبت نام پایه نهم به دهم تیزهوشان تافردا هم نوبت داره

 3. سلام من از هر طریقی که وارد درگاه آزمون میشم فقط سمپاد پایه هفتم و دهم هستش و سمپاد پایه نهم نداره

 4. سلام
  من معدل هشتمم۱۸و خورده ای بود
  نمیتونم در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنم؟

  • با سلام، شرط معدل برای شرکت در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم، کسب حداقل معدل کل ۱۹ در نیمسال دوم پایه هشتم می باشد.

 5. سلام نمرات پایه نهم برای ثبت نام و ورود به مدارس تیزهوشان بعد از قبولی در آزمون تاثیر دارد

 6. سلام من معدل هشتمم ۱۸ و خورده ای بود زیر ۱۹ ولی برای نهم خیلی دارم تلاش میکنم من میتونم آزمون تیزهوشان رو بدم یا نمیشه؟

 7. سلام وقت بخیر .من با گوشی در ازمون تیزهوشان نهم به دهم اقدام به ثبت نام کردم کلا ۴ مرحله داشت.ولی تا مرحله ۳ انجام میشد و گزینه ای نبود تا بزنم مرحله ۴ (که میشد پرداخت هزینه)البته تا همون مرحله یه فیش امد که فک میکنم ثبت نام موقت بوده .ایا من میتونم شرکت کنم در ازمون یا ناقص ثبت نام انجام شده؟خواهش میکنم جواب بدید.من از کجا میتونم بفهمم ثبت نام کامل بوده یا خیر

  • با سلام.
   ثبت نام شما برای این مرحله در صورتی تکمیل شده است که موفق به دریافت کد پیگیری اولیه ثبت نام شده باشید. پرداخت هزینه در این بازه زمانی امکان پذیر نمی باشد و مطابق با شرایط اعلام شده در سایت ثبت نام شما می بایست در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱۹ مجدد وارد سایت ثبت نام شده و مبلغ ۲۵۰۰۰ تومان پرداخت کنید تا مجاز به گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون شوید.

 8. سلام ببخشید من استرس دارم که قبول میشم یا نه ؟!
  درسم خوبه ولی مطالعه‌ ام کمه.. ‌ کمکم‌ کنید ممنونم‌…
  نکته بعدی اینکه من ثبت نام کردم شک کردم‌ ثبت شده یانه؟! چون معدل پایه هشتم‌ خودمو حس میکنم‌ غلط زدم…
  در کل بالای ۱۹ بود..
  و اینکه خود سایت نوشته بود ثبت نام انجام شد و فروردین پرداخت کنید و…

  • سلام ، با توجه به اینکه زمان کوتاهی تا برگزاری آزمون تیزهوشان وجود دارد ، شما می توانید با نحوه صحیح مطالعه دروس و اختصاص زمان بیشتر به منابعی که دارای ضریب بالا هستند ، نمره لازم برای پذیرش نهایی را به دست آورید . لازم به ذکر است در صورتی که شما رسید ثبت نامی را دریافت کرده باشید ، ثبت نام کامل شده و مراجعه مجدد شما در فروردین ماه برای پرداخت هزینه می باشد .

 9. سلام آیا امکان ویرایش ثبت نام مانند قسمت اولویتهاپس از ثبت نام دارد

  • با سلام ،
   چنانچه سامانه جهت ورود و ویرایش فعال باشد ، شما می توانید در این بازه زمانی نسبت به ویرایش برخی از اطلاعات ثبت نامی از جمله تغییر اولویت ها اقدام نمایید.

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد