چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

این روزها اکثر والدین از بدو تولد فرزندانشان به فکر رشد و پیشرفت همه جانبه آن ها هستند و هر روز دغدغه ثبت نام فرزندان در کلاس ها و دوره های مختلف را دارند. قطعه پیشرفت در زمینه اخلاقی ، اجتماعی ، ورزشی و از همه مهم تر پیشرفت تحصیلی، جز اولویت های والدین است و چه بهتر که با انتخاب یک مدرسه خوب امکان رسیدن به تمامی این اهداف میسر گردد. یکی از اولویت های والدین در انتخاب مدرسه، مدارس تیزهوشان می باشد که از هر لحاظ نسبت به مدارس دیگر سطح بالاتری دارند. این سخن از آن جهت نیست که مدارس دولتی و عادی دارای این قابلیت نمی باشند چه بسا انسان هایی در طول تاریخ از مدارس عادی و دولتی در دنیا مطرح شده اند. اما مدارس تیزهوشان از هر لحاظ اثبات شده بوده و به والدین اطمینان خاطر میدهند پس آن ها با خیالی راحت فرزندان خود را به دست این مدارس می سپارند. در مدارس تیزهوشان فضای گسترده تر علمی و آموزشی فراهم است و به دلیل آن که اکثریت دانش آموزان از یک آزمون فیلتر شده اند تقریبا می توانیم بگوییم در یک سطح می باشند و این مورد باعث رشد تحصیلی دانش آموزان می شود زیرا که معلم به خوبی می داند دانش آموزانش در چه سطحی قرار دارد. به طور کلی اگر شرایط این را دارید که فرزندان خود را به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و … بسپارید تردید نکرده و زمینه ی موفقیت آن ها را در آینده فراهم نمایید. مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به منظور راهنمایی و آشنایی بیشتر شما این مقاله را با عنوان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98  فراهم نموده اند شما با مطالعه دقیق این مقاله می توانید به سوالاتی که در ذهن خود دارید پاسخ مناسبی بدهید به همین منظور تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

ثبت نام مدارس تیزهوشان برای مقطع نهم به دهم از اواخر فروردین 97 و ثبت نام مقطع ششم به هفتم 19 خرداد  آغاز خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

شرایط ثبت نام  آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم 97 – 98
 • کسب مقیاس « خیلی خوب » در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 96-95
 • کسب مقیاس « خیلی خوب » در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 97-96
 • در کلیه درس ها و در یک یا چند مورد آن نمره خیلی خوب کسب کرده باشد.
 • داشتن تابعیت ایرانی (البته با شرایط خاص افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نیز می توانند ثبت نام نمایند)
شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه نهم 97 – 98
 • بایستی دانش آموز در حال تحصیل در پایه نهم باشد.
 • دارای معدل سالیانه 19 و یا بالاتر در پایه هشتم
 • دانش آموزان در هر شهری از ایران بدون توجه به سوابق تحصیلی پیش از پایه هشتم می توانند در آزمون تیزهوشان ثبت نام نمایند.
 • داشتن تابعیت ایرانی (البته با شرایط خاص افرادی که تابعیت ایرانی ندارند نیز می توانند ثبت نام نمایند)

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 نهم به دهم 28 فروردین 1397 اغاز شده و تا 5 اردیبهشت 97 ادامه دارد. همچنین دانش آموزان پایه ششم در صورت داشتن شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می توانند از روز شنبه 97/03/19 تا روز پنج شنبه 97/3/24 از طریق سامانه hoosh.medu.ir نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند.

برای ثبت نام شما می توانید وارد سامانه ثبت نام شده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده ثبت نام اولیه را انجام دهید. ثبت نام در دو مرحله انجام می شود که در مرحله دوم بایستی با پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان، که به احتمال بسیار مانند سال قبل 16500 تومان می باشد، به صورت اینترنتی انجام شود. چند روز قبل از برگزاری آزمون نیز، کارت ورود به جلسه در سابت قرار داده خواهد شد و می توانید به صورت اینترنتی آن را دریافت نمایید.

” برای اطلاع از منابع آزمون تیزهوشان نهم بر روی لینک کلیک کنید. “

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

در سال های گذشته به دلیل برگزاری آزمون تیزهوشان در اردیبهشت ماه و آزمون نمونه دولتی در اواخر خرداد ماه این امر باعث استرس و رقابت دانش آموزان شده است. در نتیجه برای کاهش استرس های دانش آموزان، آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان به صورت همزمان در تمامی استان ها برگزار خواهد شد. معمولا در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی حدودا 350 هزار دانش آموزان شرکت کرده و فقط 50 هزار نفر در این مدارس پذیرفته می شدند و این موضوع آزمون ورودی را برای دانش آموزان بسیار سخت می کند و این امر تمامی دانش آموزان را از فضای تربیتی شاد خود دور کرده و تنها ذهن خود را درگیر قبولی در آزمون این مدارس می کنند. وضعیت دانش آموزان فعلی در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در یک فرآیند سه ساله به این صورت می باشد که این دانش آموزان فعلا در این مدارس به تحصیل خود ادامه داده و در مدارس سمپاد باقی می‌مانند تا دوره تحصیلی شان به پایان برسد.

برای اطلاع در رابطه با طرح شهاب مدارس می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

چنانچه شما دانش آموزان در آزمون تیزهوشان شرکت نموده اید بایستی گوش به زنگ باشید تا زمان دقیق اعلام نتایج را بدانید زیرا پس از اعلام نتایج، یک مدت معین و کوتاهی فرصت دارید تا در مدارس تیزهوشان ثبت نام نمایید و در صورت تاخیر، این شانس از شما گرفته خواهد شد پس توجه داشته باشید به محض اعلام نتایج نسبت به ثبت نام در مدارس تیزهوشان اقدام نمایید زیرا که ممکن است این فرصت به دانش آموز دیگری داده شود. آزمون مدارس تیزهوشان ششم داخل و خارج کشور، ساعت 9 صبح روز جمعه 5 مرداد 97 و آزمون تیزهوشان نهم ساعت 9 صبح روز جمعه 11 خرداد 97 برگزار خواهد شد. دانش آموزان بایستی چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت ثبت نام مراجعه نموده و کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 98 – 97 را دریافت نمایند. آزمون تیزهوشان کاملا به صورت تستی و هماهنگ می باشد نتایج آزمون تیزهوشان 98 – 97 پایه ششم به هفتم 21 شهریور و پایه نهم به دهم هفاته اول مرداد ماه منتشر حواهد شد. شما دانش آموزان می توانید نتایج را در سایت تیزهوشان مشاهده نمایید چنانچه در هنگام مشاهده به مشکلی برخوردید مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

طرح شهاب جایگزینی برای آزمون تیزهوشان

این روزها خبر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در مفطع ششم به هفتم به یکی از اخبار داغ جامعه تبدیل شده است. به همین لازم دانستیم یک پاراگراف این مطلب را به این موضوع اختصاص دهیم. این خبر کاملا صحت دارد و برای آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 ثبت نام تنها برای مقطع نهم به دهم انجام خواهد شد و از این پس طرح شهاب جایگزینی برای آزمون خواهد بود تا توانایی دانش آموزان به طور دقیق تر سنجیده شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه طرح شهاب مدارس چیست می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ای را که در این رابطه نگاشته ایم مطالعه فرمایید. بسیاری از خانواده ها که تمایل داشتند فرزندانشان در مدارس برتری همچون مدارس تیزهوشان تحصیل کنند از حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم بسیار ناراحت هستند. به همین دلیل سعی می کنیم در ادامه این مطلب به معرفی برخی مدارس که سطح بسیار بالایی دارند بپردازیم:

دبیرستان انرژی اتمی : این مدرسه جزو مدارس برتر کشور محسوب می شود و در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم آزمونی جهت پذیرش دانش آموزان برتر برگزار می کند. پیش ثبت نام این مدارس از 23 بهمن ماه 96 آغاز و تا فروردین 97 ادامه می یابد. دانش آموزان دختر جهت انجام پیش ثبت نام می بایست به سایت www.aehighschool.com و دانش آموزان پسر به سایت www.aeone.ir مراجعه نمایند.

دبیرستان علامه طباطبایی : این مدرسه در برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم آزمون ورودی برگزار کرده و دانش آموزان مستعد را انتخاب می کند. یکی از نکات مهم که لازم است بدانید در رابطه با تعداد این مدارس در پایتخت می باشد. چندین مدرسه در مناطق مختلف تهران وجود دارد و نکته ای که بایستی بدانید این است که سطح آموزشی تمام این مدارس یکسان می باشد. بنابراین سعی کنید مدرسه ای را جهت ثبت نام برگزینید که به محل زندگی شما نزدیک تر باشد.

دبیرستان شاهد : یکی دیگر از مدارس برتر که برای مقطع ششم به هفتم نیز پذیرش دارند مدارس شاهد می باشد. فقط نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید اولویت بندی این مدرسه جهت ثبت نام می باشد. همانطور که از نام این مدرسه پیداست مختص دانش آموزان شاهد و ایثارگر می باشد. البته در صورت وجود ظرفیت دانش آموزان دیگر را نیز که از خانواده شهدا و ایثارگران نیستند نیز ثبت نام به عمل می آورند. درصورت تمایل برای کسب اطلاع در رابطه با شرایط و اولویت بندی ثبت نام مدارس شاهد بر روی لینک کلیک نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان 97 به محض انتشار آخرین اخبار حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 97

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ نظر

 1. سلام من میخواستم بدونم ایا ازمون هماهنگ ششم ابتدایی در سال ۹۷ ۹۸ رتبه بندی دارد یا خیر ؟

  • با سلام . بله در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اسامی نفرات برتر بر اساس رتبه بندی آنان در آزمون مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت .

 2. سلام.ببخشید نتایج نهایی تست هوش تیزهوشان کی میاد؟

 3. سلام بنده یک اشتباه مسخره در ثبت نام کنکور کردم که الان متوجه شدم… من ساکن استان زنجان و شهر زنجان هستم ولی در ثبت نام استات خوزستان شهر زنجان ثبت شده! کده پستی و ادرس منزل و منطقه تحصیل همه درست و مربوط ب زنجانه… الان من چیکار کنم؟ چاره چیه؟ تو کنکور چ اتفاقی میفته

  • باسلام. این موضوع قابل حل می باشد اما هر چه سریع تر باید به سازمان سنجش نامه ارسال شود که تغییرات لازم در مورد حوزه امتحانی شما انجام گردد. اگر نامه ارسال نکنید و مشکل حل نشود حوزه کنکوری شما در استان خوزستان خواهد افتاد.!

 4. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دیروز تو ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی اطلاعات اشتباهی وارد کردم امکان ویرایش در اطلاعات مورد نظر وجود داره یا نه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون واقعاً به کمکتون احتیاج دارم

 5. سلام خسته نباشید لطفا بگید تیزهوشان امسال برای ششمی ها بر گذار میشود ممنون میشم جواب بدین.

 6. سلام برای ثبت نام در پایه دهم با مشکل مواجه میشوم
  موقع پرداخت هزینه مرتب میگه که الویت های نمونه دولتی خود را انتخاب کنید در حالیکه یک الویت بیشتر نداره و همان را انتخاب میکنم در نتیجه با این مشکل سایت به مرحله بعد یعنی پرداخت هزینه پیش نمیره…لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  • با سلام . اطلاعتتون رو تایید نهایی نکنید از صفحه خارج شده مجدد در ساعت های مختلف امتحان کنید مشکل فنی خود سایت هست.

 7. سلام خسته نباشید ممنون میشم به سوالم جواب بدید:
  من برای ثبت نام وارد سایت میشم ولی فقط مینویسه درحال بروزرسانی اطلاعات مورد نظرم درست بود

 8. سلام ببخشید آیا آزمون نمونه ی دولتی و تیزهوشان برای نهم به دهم بصورت جداگانه برگزار میشود

 9. سلام.ببخشید هنوز تاریخ دقیق شروع ثبت نام تیزهوشان مشخص نشده؟
  آزمون پایه هفتم قطعا حذف شده؟

  • سلام. زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۲۸ فروردین تا ۵ اردیبهشت می باشد. آزمون تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم حذف شده.

 10. ایا آزمون تیزهوشان برای ششم به هفتم برگزار میشه

  • سلام. هنوز با قطعیت مشخص نیست اما همونطور که دیروز در رسانه ها گفته شده احتمال اینکه بخواد برگزار بشه،هست.اما اگر که بنا به برگزاری این آزمون باشه زمان ثبت نامش با زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم در فروردین ماه خواهد بود.

 11. ببخشید میشه بگید ایا ثبت نام برای ازمون ورودی نهم به دهم تیزهوشان شروع شده یا نه ؟ و اینکه به چه سایتی باید بریم . ممنون

  • باسلام. زمان ثبت نام پایه نهم به دهم تیزهوشان از ۲۷ فروردین آغاز میشه و تا ۵ اردیبهشت هم ادامه داره و برای ثبت نام هم باید به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنید.زمان برگزاری آزمون هم ۱۱ خرداد در روز جمعه ساعت ۹ صبح می باشد.موفق باشید.

 12. سلام ببخشید زمان برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی کی هست ؟ وریا برای تیز هوشان و نمونه دولتی یک آزمون داده میشود

  • باسلام. زمان برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در بازه ی زمانی بین خرداد و تیر هست اما آزمون یکسانی نیست و متفاوت میباشند.درضمن پایه ششم به هفتم تیزهوشان حذف شد اما پایه نهم به دهم هنوز برقراره.موفق باشید.

 13. سلام.ببخشید ثبت نام آزمون تیزهوشان کی هستش؟

  • سلام. ثبت نام آزمون تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم حذف شده اما برای پایه نهم به دهم در اسفند ماه هستش. موفق باشید.

 14. سلام خدمت دست اندر کاران محترم. یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید:
  میخواستم بدونم با تصویب قانون جدید «حذف ازمون مدارس تیزهوشان در مقطع ششم به هفتم»، هنوز هم این شرایط پا برجا هستند و امسال این ازمون برای ششم به هفتم برگزار میشه؟ تروخدا جواب بدید خیلی واجبه، ممنون

  • سلام. طبق چیزی که اعلام شده آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان برای مقطع ششم به هفتم حذف شده و برگزار نمیشه.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید