یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ 1400 – 1401

نام نویسی آزمون مدارس فرهنگ 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموزان معمولا تمایل دارند تا سال های پایانی تحصیل خود را در مدارس برتر بگذرانند تا با استفاده از امکانات آموزشی این مدارس ، خود را برای شرکت در کنکور سراسری آماده کنند. از جمله این مدارس برتر می توان به مدارس فرهنگ اشاره نمود. این مدارس جزو مدارس خوب در کشور هستند که تنها در رشته علوم انسانی دانش آموز می پذیرند. مدارس فرهنگ در شهرهای تهران ، کرمان و اصفهان شعبه دارند و هرساله از طریق برگزاری آزمون اقدام به جذب دانش آموز در پایه دهم می نمایند. اما ثبت نام در این مدارس چه شرایطی دارد و دانش آموزان چگونه و چه زمانی می توانند نسبت به نام نویسی آزمون اقدام کنند ؟

نام نویسی آزمون مدارس فرهنگ تهران به صورت حضوری و ثبت نام مدارس فرهنگ اصفهان و کرمان به صورت اینترنتی و از طریق سایت این مدارس صورت می گیرد.

ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ تهران 98 – 99

زمان و نحوه ثبت نام

ثبت نام در آزمون ورودی مدارس فرهنگ واقع در تهران ، جهت ورود به پایه دهم رشته علوم انسانی از 18 فروردین ماه آغاز می شود. متقاضیان ابتدا می بایست از میان مدارس فرهنگ واقع در شهر تهران ، نزدیک ترین آن به محل زندگی خود را بیابند. ثبت نام دانش آموزانی که متقاضی شرکت در این آزمون هستند به صورت حضوری در شعب مدارس فرهنگ شهر تهران انجام می شود. داوطلبان واجد شرایط می بایست در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز ، جهت انجام ثبت نام به مدرسه مورد نظر خود مراجعه و در آزمون ثبت نام نمایند.

مدارک ثبت نام

 • دو قطعه عکس سه در چهار دانش آموز
 • کپی کارنامه نیمسال اول سال تحصیلی 97 – 98 (داشتن معدل حداقل 17 ضروری می باشد.)
 • دانش آموزان می بایست برگ تقاضانامه ثبت نام را در دبیرستان مورد نظر خود تکمیل نمایند.
 • ثبت نام در آزمون مستلزم پرداخت هزینه است. بنابراین لازم است تا فیش واریز مبلغ ثبت نام را نیز به همراه داشته باشید.

هزینه نام نویسی در آزمون ورودی مدارس فرهنگ در تهران به مبلغ 25 هزار تومان می باشد که متقاضیان باید این مبلغ را به شماره حساب بانک ملی به نام ” تمرکز وجوه اختصاصی آموزش و پرورش شهر تهران “ واریز نمایند.

آزمون ورودی مدارس فرهنگ تهران ، جمعه 13 اردیبهشت ماه برگزار می شود و شرکت کنندگان 120 دقیقه برای پاسخگویی به سوالات زمان خواهند داشت.

ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ اصفهان 98 – 99

به غیر از تهران ، مدارس فرهنگ در اصفهان نیز شعبه دارند. نام نویسی مدارس فرهنگ اصفهان به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.

زمان و نحوه ثبت نام

ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی مدارس فرهنگ استان اصفهان از ساعت 9 صبح پنج شنبه ، 5 اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا ساعت 24 روز 30 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

نام نویسی مدارس فرهنگ استان اصفهان به صورت اینترنتی و آنلاین از طریق سایت service.isfedu.ir انجام می شود. متقاضیان می بایست پس از ورود به سایت مربوطه ، گزینه ” ثبت نام دبیرستان های فرهنگ “ را انتخاب کنند. داوطلبان سپس وارد صفحه جدیدی خواهند شد ، در صفحه جدید می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس فرهنگ را دانلود و مطالعه نموده و پس از آن با ورود به سامانه ثبت نام ، نام نویسی خود را دراین آزمون انجام دهند.

توجه داشته باشید کلیه مراحل مربوط به آزمون مانند ثبت نام ، پرداخت وجه ، دریافت کارت و اعلام نتایج از طریق سایت مذکور صورت می گیرد.

داوطلبان پس از ثبت مشخصات فردی و پرداخت هزینه آزمون می بایست کد رهگیری ثبت نام را دریافت و ثبت نام خود را قطعی کنند. در پایان نیز داوطلبان باید یک نسخه از فرم ثبت نام خود را چاپ کنند ، این نسخه از فرم باید به امضای دانش آموز و ولی دانش آموز برسد و سپس به همراه کپی کارنامه نوبت اول ، تحویل مدیر مدرسه فعلی داوطلب داده شود. مدیر مدرسه نیز می بایست پس از کنترل و بررسی اطلاعات وارد شده نسبت به تایید آن اقدام کند.

شرایط ثبت نام

 • کسب حداقل معدل کل 18 ، برای فارغ التحصیلان پایه نهم دوره اول متوسطه در سال تحصیلی 97 – 98

بهتر است بدانید که گزینش دانش آموزان بر اساس میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم دانش آموزان می باشد. (معدل کل پایه نهم دارای 50 درصد تاثیر و نمره آزمون ورودی نیز 50 درصد در پذیرش نهایی داوطلبان تاثیر دارد.)

 • دانش آموزان نواحی شش گانه اصفهان ، تنها می توانند یکی از دبیرستان های فرهنگ را انتخاب نمایند. بنابراین به دانش آموزان و والدین آن ها توصیه می کنیم تا پیش از انتخاب مدرسه مورد نظر خود تمامی شرایط را بسنجند زیرا پس از اعلام نتایج ، امکان جابه جایی وجود نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام 

 • فایل عکس اسکن شده داوطلب در ابعاد 200 در 300 پیکسل و دارای حجم حداکثر 50 کیلوبایت ، با فرمت jpg
 • نام نویسی در این آزمون نیز دارای هزینه است و متقاضیان می بایست نسبت به پرداخت وجه ثبت نام ، به مبلغ 20 هزار تومان اقدام کنند.
 • هزینه ثبت نام کاملا اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام صورت می گیرد و به حساب تمرکز درآمدهای اختصاصی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان واریز می شود.

توجه داشته باشید که به غیر از مبلغ مذکور ، دریافت هر وجهی و با هر عنوان دیگری ممنوع می باشد.

ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ کرمان 98 – 99

جزئیات ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ کرمان 98 - 99
ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ کرمان 98 – 99

8 شعبه از مدارس فرهنگ در استان کرمان واقع است که شامل 4 دبیرستان پسرانه و 4 دبیرستان دخترانه می باشد و دانش آموزان جهت ورود به این مدارس می بایست در آزمون ورودی آن ها شرکت کنند.

دانش آموزان تنها می توانند در مدارس فرهنگی که پذیرفته شده اند ثبت نام نمایند و امکان هیچ گونه جابه جایی برای آن ها وجود نخواهد داشت ، هم چنین این مدارس روزانه بوده و هیچ گونه امکانات مدارس شبانه روزی را دارا نمی باشند. در ادامه نکاتی را پیرامون ثبت نام مدارس فرهنگ بیان خواهیم نمود.

زمان و نحوه ثبت نام

ثبت نام مدارس فرهنگ کرمان به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.kermanedu.ir صورت می گیرد. دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس می توانند از تاریخ 15 اردیبهشت ماه 98 لغایت 31 اردیبهشت ماه از طریق سایت نام برده در این آزمون ثبت نام کنند تا بتوانند در این آزمون که در روز جمعه 7 تیرماه برگزار می شود شرکت کنند.

برای ثبت نام در سایت باید مراحل زیر را بپیمایید :

 • به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به نشانی sanjesh.kermanedu.ir مراجعه کنید.
 • از منوی موجود ، روی گزینه ” ثبت نام در آزمون “ کلیک کنید.
 • پیش از آغاز فرآیند ثبت نام لازم است تا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ را که در سمت چپ صفحه گشوده شده قرار دارد ، دانلود کرده و به طور کامل مطالعه کنید.
 • سپس در همان صفحه گزینه ” ثبت نام در آزمون “ را انتخاب کنید.
 • برای ورود به صفحه اصلی نام نویسی ، نیاز به ” کد ثبت نام “ دارید. به همین جهت روی گزینه ” خرید کد ثبت نام “ کلیک کنید.
 • در صفحه جدید می توانید با وارد کردن نام ، نام خانوادگی ، تلفن همراه و کدملی نسبت به خرید کد ثبت نام به مبلغ 18 هزار تومان اقدام کنید.
 • پس از وارد کردن فیلدهای بالا ، گزینه ” خرید کد ثبت نام “ را انتخاب کنید.
 • در صفحه گشوده شده یک بار اطلاعات وارد شده در مرحله قبل را چک کنید. در صورت صحت اطلاعات شماره فاکتور را یادداشت نمایید تا در صورتی که پرداخت شما ناموفق بود امکان پیگیری آن را داشته باشید.
 • حال روی عبارت ” اتصال به بانک و پرداخت هزینه خرید کد ثبت نام “ کلیک کنید.
 • در صفحه پرداخت اینترنتی ، با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود مانند : شماره کارت ، رمز اینترنتی (رمز دوم) ، کد CVV2 ، تاریخ انقضای کارت و هم چنین کد امنیتی ، خرید شما تکمیل می شود.
 • در صورتی که وجه ثبت نام در آزمون با موفقیت پرداخت شود کد ثبت نام برای شما نمایش داده خواهد شد. آن را دریافت کنید و برای مراحل بعد نزد خود نگه دارید.
 • پس از خرید کد ثبت نام مجددا وارد صفحه ثبت نام در آزمون شوید. حال می توانید پس از وارد کردن ” کد ثبت نام و رمز ورود “ روی گزینه ” ورود “ کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید.
 • در صفحه اصلی نام نویسی نیز می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد و مدارک مورد نیاز را نیز بارگذاری کنید و ثبت نام خود را به اتمام برسانید.

شرایط لازم برای ثبت نام

شرایط ثبت نام در آزمون :

 • در هنگام ثبت نام در آزمون ، دانش آموزان باید دارای حداقل معدل 17 در نمرات امتحان نوبت اول پایه نهم باشند.
 • دانش آموزان نواحی 1 و 2 شهر کرمان ، صرفا در مدرسه فرهنگ ناحیه محل تحصیل خود می توانند نام نویسی کنند.

شرایط پذیرش داوطلبان در مدارس فرهنگ :

 • داشتن حداقل معدل کل 17 در پایه نهم
 • شرکت در آزمون ورودی و به دست آوردن حدنصاب نمره قبولی

توجه داشته باشید که پذیرش نهایی بر اساس نمره کل داوطلب انجام می گیرد و در آن نمره آزمون 80 درصد و معدل کل پایه نهم 20 درصد موثر خواهد بود.

مدارک ثبت نام

 • فایل عکس سه در چهار اسکن شده که مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 • مبلغ 18 هزار تومان که می بایست با استفاده از کارت بانکی دارای رمز دوم پرداخت شود.

شما عزیزان چنان چه تمایل دارید در مورد ثبت نام آزمون ورودی سایر مدارس برگزیده و برتر ایران اطلاعاتی کسب کنید می توانید روی لینک های ثبت نام آزمون دبیرستان ماندگار البرز ، ثبت نام آزمون دبیرستان علامه طباطبایی ، ثبت نام دبیرستان انرژی اتمی و یا  ثبت نام آزمون دبیرستان علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس فرهنگ 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد