خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان نام نویسی بدون آزمون پیام نور 1401
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 دانشگاه پیام نور یکی از مراکز آموزشی می باشد که از طریق نام نویسی رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون آزمون، محدودیتی مبنی بر تطابق رشته انتخابی با مدرک دیپلم آن ها مطرح نیست. به عنوان مثال، داوطلبی که در رشته ریاضی فیزیک تحصیل نموده است، می تواند در پذیرش رشته حقوق بدون آزمون دانشگاه پیام نور، شرکت نماید. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 در دو نوبت نیمسال اول یعنی مهر ماه و نیمسال دوم بهمن ماه می باشد که در ادامه متن این مقاله، به جزییات آن پرداخته شده است.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در مهر و بهمن ماه به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور معمولا دو بار در سال، برای ورود به ترم های مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. همچنین سازمان سنجش، داوطلبان رشته های بدون آزمون را به دو دسته تقسیم نموده است. دسته اول افرادی هستند که در کنکور سراسری نام نویسی کرده اند و دسته دوم متقاضیانی می باشند که در آزمون مذکور ثبت نام نکرده اند.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

با توجه به دفترچه کنکور سال 1401، نام نویسی جهت پذیرش در نیمسال اول با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سال جاری می باشد. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، افرادی که در کنکور ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه 1401 بدون پرداخت هزینه، انتخاب رشته کنند. اما آن دسته از متقاضیانی که در کنکور نام نویسی نکرده انده و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می خواهند وارد دانشگاه شوند می بایست از بین لیست رشته های بدون کنکور پیام نور برای نیمسال اول تحصیلی، در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 انتخاب رشته نمایند. در جدول زیر به زمان ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 اشاره شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهرماه 1401
داوطلبانمهلتتمدید مهلت
کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند17 تا 22 مرداد22 الی 24 مرداد ماه
کسانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند18 تا 23 مرداد23 مرداد الی 6 شهریور

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

پس از انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1401 متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام خود بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم نیز اقدام نمایند. البته با توجه به مشخص نبودن زمان ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در بهمن ماه، می توانید با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون از آخرین اخبار مرتبط با این موضوع اطلاع کسب نمایید.

حال ممکن است متقاضیان به دلایل زیادی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 را از دست دهند که در صورتی می توانند مجددا برای این فرایند اقدام به ثبت نام کنند که فرصت دوباره ای در کار باشد. با توجه به آن که هم اکنون در نیمسال مهرماه هستیم برای این روند مذکور اطلاعیه ای مربوط به مهلت مجدد منتشر نشده است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در مهر و بهمن ماه به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بر همین اساس متقاضیان می بایست در زمان شروع فرآیند نام نویسی، به سایت مذکور مراجعه کرده و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 اطلاعات خود را در سامانه درج کنند. به این نکته توجه نمایید که اگر در کنکور سراسری ثبت نام کرده باشید، می بایست مراحل زیر را بدون پرداخت نمودن هزینه و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری به انجام برسانید. در این بخش راهنمای تصویری ثبت نام اینترنتی پذیرش بدون آزمون را به طور کامل ارائه کرده ایم.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • از قسمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از طی مراحل فوق به صفحه کاربری منتقل شده و یک فرم را مشاهده خواهید کرد. در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج کنید. نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

لازم به ذکر است کسانی که در کنکور ثبت نام نموده و می خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند می بایست وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه به انتخاب رشته بپردازند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارید، لازم است از شرایط ثبت نام براساس سوابق تحصیلی این دانشگاه، آگاهی کامل داشته باشید. شرایط ثبت نام پیام نور 1401 در رشته های بدون آزمون، در ادامه ذکر شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا ادیان مطرح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیر قانونی

شرایط اختصاصی

 • داشتن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا 3 ساله نظام جدید برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه، الزامی می باشد.
 • داوطلبان جهت شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، باید مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی (در صورت تحصیل در نظام قدیم آموزشی) خود را برای ارائه به دانشگاه، داشته باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش، جهت ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، باید دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی تایید شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • داوطلبان با معدل بالاتر، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته های بدون کنکور و پرمتقاضی خواهند داشت.
 • داشتن گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت از آن (معافیت دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی است.
 • متقاضیانی که فارغ التحصیل از رشته های علوم پزشکی مقطع کاردانی می باشند و قصد ثبت نام بدون آزمون، در این دانشگاه ها را دارند، باید دوره تعهد خدمتشان به پایان رسیده باشد.
 • دانشجویان دوره روزانه که به هر دلیلی قصد تحصیل بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را دارند، ابتدا باید به طور کامل از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه که از معافیت تحصیلی نیز بهره نمی برند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه، به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های پیام نور بپردازند و در صورت قبولی نیز نیازی به انصراف ندارند. اما ارائه مدارک لازم به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی جدید الزامی می باشد.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز، نیاز به ارائه برخی مدارک دارد که ناقص بودن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، منجر به لغو ثبت نام فرد متقاضی می شود. در صورتی که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های پیام نور به صورت اینترنتی باشد، تنها مدرک مورد نیاز به جهت نام نویسی این دوره، بارگذاری عکس داوطلب مطابق با ویژگی های زیر می باشد. در صورت حضوری بودن ثبت نام نیز ارائه مدارک به صورت حضوری انجام می شود.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
یک قطعه عکس 4*3 جدید (فرمت jpg، اندازه حداکثر 400×300 پیکسل، حداقل 300×200 پیکسل و حجم کمتر از 70 کیلوبایت)
معدل کل آخرین مدرک تحصیلی
میانگین نمرات کتبی آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم، پیش دانشگاهی و یا کاردانی)
کد پیگیری 12 رقمی مخصوص متقاضیان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
کد رهگیری 13 رقمی برای داوطلبان تبعه غیرایرانی

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

در دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور اطلاعاتی در خصوص جدول زمان بندی پذیرش، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، سهمیه ها و تسهیلات، مراحل ثبت نام و انتخاب رشته، جداول رشته های ارائه شده و… در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. شما می توانید فایل مذکور را به محض انتشار با کلیک بر روی لینک موجود در جدول دریافت کنید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 در روز جمعه 14 مرداد ماه سال جاری در دسترس افراد قرار گرفت.

دفترچه نیمسال اول

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور (مهرماه) 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

اصلاحیات دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور 1401

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه نیمسال دوم

افراد متقاضی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می بایست در زمان مشخص دفترچه را دریافت نمایند. با توجه به آن که دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 منتشر نشده است، برای کسب آگاهی بیشتر مخاطبین گرامی لینک دریافت پی دی اف سال گذشته در جدول زیر قرار داده شده است.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401

(به محض انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

پیگیری ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

افرادی که در هنگام ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور اقدام به نام نویسی کرده اند می توانند پس از بررسی های لازم توسط سازمان سنجش، اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 خود را از طریق سایت مذکور پیگیری نمایند. لازم به ذکر است با طی کردن مراحل زیر متقاضیان می توانند نتیجه نهایی ثبت نام را مشاهده نموده و از قبولی یا عدم قبولی در رشته های انتخابی خویش آگاه شوند.

نحوه پیگیری نتایج ثبت نام

 • وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک “اعلام نتیجه پذیرش براساس سوابق تحصیلی سراسری” کلیک کنید.
 • اطلاعات خواسته شده مانند شماره پرونده و شماره شناسنامه را در کادرهای مشخص وارد کرده و در نهایت گزینه “مشاهده نتیجه” را برگزینید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 برای آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی نکرده اند، چه زمانی انجام می شود؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

2- ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 برای آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی کرده اند، چه زمانی انجام می شود؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 17 مرداد الی 22 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

3- برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه از چه طریقی باید اقدام کرد؟

نام نویسی بدون آزمون پیام نور در نیمسال مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org بوده و برای بهمن ماه ممکن است همانند سال گذشته اینترنتی انجام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱۰ نظر

 1. سلام من دیپلم کاردانش دارم الان میتونم رشته مترجمی زبان بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، داوطلبان نظام جدید با هر عنوان دیپلم، امکان ثبت نام در رشته های مختلف بر اساس سوابق تحصیلی را دارند.

 2. سلام. خسته نباشید. من در سایت سنجش برای بدون کنکور پیام نور ثبت نام نکردم. الان آیا با حضور در یکی از مراکز دانشگاه پیام نور امکان ثبت نام رشته های دلخواه امکان پذیره؟ یا حتما باید از طریق سایت سنجش برای بهمن ماه ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اتمام زمان ثبت نام اینترنتی، می توانید نسبت به مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر اقدام نمایید تا از امکان نام نویسی مطلع شوید.

 3. سلام بنده دیپلم کاردانش وفوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم می توانم در رشته علوم تربیتی مقطع کارشناسی ثبت نام کنم؟

 4. سلام دکترا رشته تاریخ دارید یا تاریخ اسلامی
  میشه لطف کنید قیمت حدودی رو هم لطف کنید

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر رشته های مورد نظر به صورت بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور ارائه نمی شوند، لازم به ذکر است شهریه حدودی هر ترم رشته های مذکور در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور (۷/۰۰۰/۰۰۰_ ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 5. سلام وقت بخیر من لیسانس حسابداری دارم میتونم کارشناسی علوم تربیتی بخونم

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام به تحصیل کنید.

 6. سلام من امسال دیپلم فنی حرفه ای رشته نقشه کشی معماری میگیرم میتونم بدون کنکور در دانشگاه پیام نور و یا آزاد رشته حقوق بخونم ساکن تهران هستم

  • با سلام و درود، در صورتی که مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید (۶_۳_۳) داشته باشید، محدودیتی بابت ثبت نام نخواهید داشت.

 7. سلام خسته نباشید ببخشید من مدرک دیپلم کاردانش رو دارم میتونم در دانشگاه پیام نور بدون کنکور در نیمسال دوم ثبت نام کنم؟

 8. سلام من فوق دیپلم برق و الکترتکنیک دارم میتوانم برای ادامه تحصیل رشته مکانیک ادامه بدهم لطفاً راهنمایی بفرمائید با تشکر

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، دانشگاه پیام نور هیچ رشته ای را در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه نمی دهند.

 9. سلام ارشد هم ثبت نام دارند ؟

 10. میخواستم من دیپلم نظام قدیم تجربی هستم ایا میشه بدون کنکور مترجمی زبان دانشگاه پیام نور اتنخاب کنم

 11. سلام، من دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی دارم. میتونم از رشته های فنی و مهندسی انتخاب کنم؟ یا الزاما باید دیپلم ریاضی داشته باشم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت تغییر رشته ی ثبت نامی برای شما وجود ندارد.

 12. سلام خسته نباشید، من سه سال پیش انصراف دادم و حدود ۵۰واحد هم پاس کرده بودم رفتم خدمت، الان که خدمتم تموم شده آیا میتونیم برگردم و ادامه درسمو بخونم؟؟ لطفا جواب بدید ممنون

  • با سلام، شما قادر خواهید بود مجدد در رشته تحصیلی، ثبت نام کرده و حداکثر تعداد واحد های مجاز را تطبیق دهید.

 13. باسلام من کاردانی مدیریت خانواده دردانشگاه جامع علمی کاربردی دارم میخواستم ببینم ایاامکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه پیام نور را دارم دراینصورت چه رشته ای مرتبط با ان وجود داره؟

 14. سلام برای ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکوراز چه طریقی باید اقدام کنم در ضمن روانشناسی بالینی جزء رشته های بدون کنکور است؟ و ایا بعد از فارغ التحصیلی طرح دارد یا نه؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • با سلام و درود، با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، رشته روانشناسی در برخی از دانشگاه های پیام نور ارائه می شود. لازم به ذکر است که گذراندن طرح برای رشته روانشناسی به صورت اختیاری می باشد.

 15. باسلام الان مهلت ثبت نام تمام شده من برم دانشگاه حضوری قبول میکنند انتخاب رشته نکردم

  • با سلام و درود، حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید، در صورت عدم پذیرش، در آذرماه برای نیمسال دوم (ورودی بهمن) از طریق سایت سنجش ثبت نام و انتخاب رشته انجام داده و در صورت قبولی وارد دانشگاه شوید.

 16. با سلام…من که تاریخ اعزام به خدمتم ۹۹/۹/۳ هستش ولی میخوام کنکور۱۴۰۰ بدم.. میتونم برای ترمی که بهمن اغاز میشه ابان ماه ثبت نام کنم…؟ بعدش معفیت تحصیلیمو پلیس+۱۰ قبول میکنه؟

  • با سلام و درود. شما مجاز به ثبت نام و ورود برای ترم بهمن ماه دانشگاه ها بوده و می توانید از معافیت تحصیلی خود استقاده نمایید. لازم به ذکر است تا پیش از خدمت سربازی، فقط یک بار مجاز به انصراف از دانشگاه می باشید.

 17. سلام من براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نورثبت نام کردم درپایان یک کدپیگیری و یک شماره پرونده جدیدبرام ارسال کردکه اون شمارش باشماره پرونده خودم و باثبت نام براساس سراسری فرق داشت آیا مشکلی نیست یااشتباهی رخ داده؟

  • با سلام و درود. برای هرکدام از ثبت نام ها و انتخاب رشته های شما یک شماره پرونده و یک کد پیگیری ارائه می شود.

 18. سلام امسال که براساس سوابق تحصیلی درپذیرش دانشگاه پیام نورشرکت کردم اگه قبول شم ونرم آیاسال بعدهم میتونم دوباره شرکت کنم وآیاسهمیه منطقه ۳هم دوباره برام لحاظ میشه؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، در صورتی که در دانشگاه پیام نور قبول شوید، می توانید مجددا سال ۱۴۰۰ در رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید.

 19. سلام اگه براساس سوابق تحصیلی دردانشگاه پیام نورمشهدقبول بشم میتونم نرم؟وسال بعددرانتخاب رشته آزمون سراسری دوره های روزانه دانشگاه فردوسی مشهدروانتخاب کنم؟واگه براساس سوابق تحصیلی دردانشگاه پیام نورقبول بشم وبرم میتونم علاوه برتحصیل دردانشگاه پیام نوردرکنکورسراسری سال بعدشرکت کنم؟ودرانتخاب رشته دردانشگاه روزانه فردوسی شرکت کنم؟تاشایددانشگاه روزانه فردوسی مشهدروبیارم.

  • با سلام، بله، شما می توانید در صورت قبولی در دانشگاه پیام نور در دانشگاه ثبت نام کنید و مجددا در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه دلخواهتان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید. و همچنین می توانید در صورت قبولی در دانشگاه پیام نور در دانشگاه ثبت نام نکرده و در کنکور سال ۱۴۰۰ ثبت نام نمایید.

 20. سلام .ترم سوم شهرسازی روزانه هستم ایا میتونم پیام نور حقوق هن ثبت نام کنم؟

  • با سلام، شما می توانید به دانشگاه مراجعه کنید و در صورت موافقت دانشگاه، اقدام به ثبت نام نمایید.

 21. سلام ورودی مهرماه ۹۹ کی ثبت نام داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ الی ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ می باشد.

 22. سلام میشه در سوابق تحصیلی پیام نور قبول بشیم اما نریم؟ و اینکه پیام نور روزانه نیست که هست ؟

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی در دوره های روزانه، به مدت ۱ سال از شرکت در دوره های روزانه محروم می شوید.

 23. سلام. روزتون بخیر.
  من دیپلم ریاض دارم و معدل کتبیم هم ۱۷ هست. میخوام در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور رشته حقوق شرکت کنم. امکان قبولی وجود داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام.
   ملاک اصلی قبولی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی و معدل کل مدرک دیپلم شما می باشد ؛ از بین کسانی که یک کد رشته را جزو انتخاب های خود قرار می دهند ، افرادی که معدل بالاتری را دارا باشند جزو پذیرفته شدگان نهایی می باشند.

 24. با سلام
  معدل کل دیپلم من ۱۵ و معدل کتبی دیپلم ۸/۵ هستش با این معدل میتونم پیام نور ثبت نام کنم؟

  • سلام
   با توجه به اینکه پذیرش دانشگاه های پیام نور به صورت بدون آزمون ، بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم انجام می گیرد ، به هر میزان که معدل شما بهتر باشد ، احتمال قبولی شما در رشته مورد نظر بالاتر است . شما می توانید جهت اطلاع از رشته و دانشگاه هایی که پذیرش دانشجو دارند به تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور مراجعه نمایید .

 25. سلام من چند سال پیش مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم معدل ۱۱ گرفتم میخوام بدونم با این معدل توی چه رشته هایی تهران بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم و کی و کجا با چه مدارکی باید ثبت نام کنم ؟

 26. سلام خسته نباشید چند سوال دارم ممنون میشم جواب بدهید
  ۱.پیام نور قانونی داره برای تغییر رشته که اگه ۱۲ واحد رو با معدل دوازده پاس کنید میشه تغییر رشته داد که میخوام بدونم برای رشته های بدون کنکور به با ازمون میشه؟
  ۲میشه اگه در رشته های زیرگروه ریاضی اگه قبول شدیم بعدا به رشته های زیرگروه انسانی تغییر رشته بدیم؟
  ۳امسال پیام نور برای بهمن ماه پذیرش میکنه یانه

 27. سلام احتمال قبولی من در شته کارشناسی حسابداری داشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد با معدل کتبی دیپلم ۱۵/۵۲ و معدل کل دیپلم ۱۷/۷۶ چقدر است؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره