سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

فرآیند نام نویسی بدون آزمون پیام نور 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های اخیر ، شاهد ارائه بسیاری از رشته های بدون کنکور بوده ایم. دانشگاه پیام نور ، یکی از مراکزی می باشد که در این فرآیند شرکت دارد. در واقع داوطلبان می توانند هم با شرکت در آزمون و هم بدون شرکت در آن ، نسبت به ثبت نام پیام نور اقدام نمایند. به این صورت که تمامی افراد واجد شرایط تحصیلات دانشگاهی ، می توانند دو لیست انتخاب رشته ، (یکی رشته های با آزمون و دیگری رشته های بدون آزمون) را در سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری ثبت نمایند.

جالب است بدانید ، برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور محدودیتی مبنی بر تطابق رشته انتخابی با مدرک تحصیلی دوره مدرسه آن ها مطرح نیست. به عنوان مثال داوطلبی که رشته مدرسه ای او ریاضی فیزیک بوده است ، می تواند در رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، ثبت نام نماید. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، معمولا دو نوبت در سال انجام می شود ؛ یک بار برای ورود به نیمسال اول تحصیلی و یک بار برای تحصیل در نیمسال دوم.

با توجه به مصوبات جدید سازمان سنجش کشور ، پذیرش 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

همان طور که اشاره کردیم ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، معمولا دو بار در سال و برای ورود به ترم های مهر ماه و بهمن ماه ، صورت می گیرد. بنابرین زمان ثبت نام آن ها با هم متفاوت می باشد.

پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی برای نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

رشته های بدون کنکور پیام نور 99 ، برای نیمسال اول تحصیلی ، از اوایل بهمن ماه مشخص می شوند و داوطلبان می توانند با در نظر داشتن شرایط ثبت نام بدون آزمون پیام نور ، نسبت به ثبت نام خود در این نیمسال ، اقدام کنند. پس از انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 99 ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور قرار بود فرآیند نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری از روز 20 اسفند ماه آغاز شود و تا آخر شهریور ماه ، ادامه یابد ؛ اما به دلیل شرایطی که اخیرا در کشور به وجود آمده است ، در روز 18 فروردین ماه 99 اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور صادر می شود که بیانگر زمان جدید این فرآیند می باشد.

داوطلبان به منظور ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی ، باید به ” سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور ” مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنند.

 1. ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه اصلی
 3. کلیک بر روی لینک ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و دریافت فرم ثبت نام
 4. انتخاب حداکثر 100 کد رشته با توحه به دفترچه راهنمای ثبت نام
 5. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات درخواستی و هم چنین درج کد رشته های مورد علاقه
 6. اسکن یک قطعه عکس 4*3 داوطلب با فرمت jpg
 7. واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی برای نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

داوطلبانی که به هر دلیلی قصد ثبت نام در نیمسال دوم تحصیلی را دارند ، باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 99 را به محض انتشار مطالعه کرده و از نحوه ثبت نام ، مطلع شوند. چرا که ممکن است مانند دوره های گذشته ، ثبت نام به صورت حضوری انجام پذیرد. پیش بینی می شود زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 99 مانند دوره گذشته از اواخر آبان ماه آغاز شود و تا اواخر دی ماه ادامه یابد.

شما داوطلبان گرامی ، می توانید جهت اطلاع دقیق از فرآیند ثبت نام بدون کنکور در نیمسال تحصیلی بهمن ماه دانشگاه پیام نور ، در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

چنان چه قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارید ، لازم است از شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) این دانشگاه ، آگاهی کامل داشته باشید. شرایط ثبت نام پیام نور بدون آزمون ، مطابق زیر می باشد.

 • داشتن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا 3 ساله نظام جدید برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه ، الزامی می باشد.
 • داوطلبان جهت شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، باید مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی (در صورت تحصیل در نظام قدیم آموزشی) خود را برای ارائه به دانشگاه ، داشته باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش ، جهت ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، باید دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی تایید شده از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری باشند.
 • داوطلبان با معدل بالاتر ، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته های بدون کنکور و پرمتقاضی خواهند داشت.
 • داشتن گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت از آن (معافیت دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی است.
 • متقاضیانی که فارغ التحصیل از رشته های علوم پزشکی مقطع کاردانی می باشند و قصد ثبت نام بدون آزمون ، در این دانشگاه ها را دارند ، باید دوره تعهد خدمتشان به پایان رسیده باشد.
 • دانشجویان دوره روزانه که به هر دلیلی قصد تحصیل بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را دارند ، ابتدا باید به طور کامل از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه که از معافیت تحصیلی نیز بهره نمی برند ، می توانند بدون انصراف از دانشگاه ، به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های پیام نور بپردازند و در صورت قبولی ، انصراف خود را قطعی نمایند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز ، نیاز به ارائه برخی مدارک دارد که در صورت ناقص بودن ، منجر به لغو ثبت نام فرد متقاضی می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم این قسمت را با دقت مطالعه کرده و پیش از شروع ثبت نام ، تمام مدارک لازم را در دسترس خود قرار دهید.

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
یک قطعه عکس 4*3 مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg
معدل کل آخرین مدرک فارغ التحصیلی
کد پیگیری 12 رقمی مخصوص متقاضیان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
کد رهگیری 13 رقمی داوطلبان تبعه غیرایرانی

شهریه دانشگاه پیام نور 99

مبلغی که داوطلبان باید به عنوان شهریه پیام نور ، پرداخت کنند در هر ترم ، متفاوت است. جرا که میزان شهریه ، بسته به رشته تحصیلی ، تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم و نوع آن ها تعیین می شود. از این رو  ، چون رشته تحصیلی دانشجویان با هم متفاوت است ، شهریه آن ها نیز یکسان نخواهد بود. هم چنین شهریه یک دانشجو در طی دوره تحصیل نیز ، ثابت نمی ماند. زیرا تعداد واحدهای اخذ شده او در هر ترم و نوع آن ها با ترم قبل ، متفاوت می باشد. در واقع می توان گفت ، با شروع هر سال تحصیلی حدود 10 الی 15 درصد ، بر مبلغ شهریه این دانشگاه افزوده می شود.

گفتیم که نوع رشته تحصیلی نیز ، بر میزان شهریه تاثیرگذار است. جدول زیر بیانگر مبلغ حدودی شهریه این دانشگاه ، برای رشته های علوم انسانی ، علوم پایه و فنی مهندسی می باشد.

جدول شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور
شهریه رشته های علوم انسانی و علوم پایه
حداقل 800 هزار تومان و حداکثر 1 میلیون و 150 هزار تومان
شهریه رشته های فنی مهندسی
حداقل 900 هزار تومان و حداکثر 1 میلیون و 400 هزار تومان

با توجه به مطالب فوق ، می توان گفت برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور ، معدل خاصی در نظر گرفته نشده است و هر کس ، معدل بالاتری داشته باشد ، شانس بیشتری برای قبولی خواهد داشت. اما با توجه به این که در آخرین دوره ثبت نام بدون کنکور ، بیش از نیمی از ظرفیت دانشگاه ها خالی ماند ، می توان گفت نگرانی بسیاری برای پذیرش در این نوع از رشته ها وجود ندارد.

 

سوالات متداول

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۴ نظر

 1. Avatar

  سلام برای ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکوراز چه طریقی باید اقدام کنم در ضمن روانشناسی بالینی جزء رشته های بدون کنکور است؟ و ایا بعد از فارغ التحصیلی طرح دارد یا نه؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، رشته روانشناسی در برخی از دانشگاه های پیام نور ارائه می شود. لازم به ذکر است که گذراندن طرح برای رشته روانشناسی به صورت اختیاری می باشد.

 2. Avatar

  باسلام الان مهلت ثبت نام تمام شده من برم دانشگاه حضوری قبول میکنند انتخاب رشته نکردم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید، در صورت عدم پذیرش، در آذرماه برای نیمسال دوم (ورودی بهمن) از طریق سایت سنجش ثبت نام و انتخاب رشته انجام داده و در صورت قبولی وارد دانشگاه شوید.

 3. Avatar

  با سلام…من که تاریخ اعزام به خدمتم ۹۹/۹/۳ هستش ولی میخوام کنکور۱۴۰۰ بدم.. میتونم برای ترمی که بهمن اغاز میشه ابان ماه ثبت نام کنم…؟ بعدش معفیت تحصیلیمو پلیس+۱۰ قبول میکنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. شما مجاز به ثبت نام و ورود برای ترم بهمن ماه دانشگاه ها بوده و می توانید از معافیت تحصیلی خود استقاده نمایید. لازم به ذکر است تا پیش از خدمت سربازی، فقط یک بار مجاز به انصراف از دانشگاه می باشید.

 4. Avatar

  سلام من براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نورثبت نام کردم درپایان یک کدپیگیری و یک شماره پرونده جدیدبرام ارسال کردکه اون شمارش باشماره پرونده خودم و باثبت نام براساس سراسری فرق داشت آیا مشکلی نیست یااشتباهی رخ داده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. برای هرکدام از ثبت نام ها و انتخاب رشته های شما یک شماره پرونده و یک کد پیگیری ارائه می شود.

 5. Avatar

  سلام امسال که براساس سوابق تحصیلی درپذیرش دانشگاه پیام نورشرکت کردم اگه قبول شم ونرم آیاسال بعدهم میتونم دوباره شرکت کنم وآیاسهمیه منطقه ۳هم دوباره برام لحاظ میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، در صورتی که در دانشگاه پیام نور قبول شوید، می توانید مجددا سال ۱۴۰۰ در رشته های با سوابق تحصیلی ثبت نام کنید.

 6. Avatar

  سلام اگه براساس سوابق تحصیلی دردانشگاه پیام نورمشهدقبول بشم میتونم نرم؟وسال بعددرانتخاب رشته آزمون سراسری دوره های روزانه دانشگاه فردوسی مشهدروانتخاب کنم؟واگه براساس سوابق تحصیلی دردانشگاه پیام نورقبول بشم وبرم میتونم علاوه برتحصیل دردانشگاه پیام نوردرکنکورسراسری سال بعدشرکت کنم؟ودرانتخاب رشته دردانشگاه روزانه فردوسی شرکت کنم؟تاشایددانشگاه روزانه فردوسی مشهدروبیارم.

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله، شما می توانید در صورت قبولی در دانشگاه پیام نور در دانشگاه ثبت نام کنید و مجددا در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه دلخواهتان از دانشگاه پیام نور انصراف دهید. و همچنین می توانید در صورت قبولی در دانشگاه پیام نور در دانشگاه ثبت نام نکرده و در کنکور سال ۱۴۰۰ ثبت نام نمایید.

 7. Avatar

  سلام .ترم سوم شهرسازی روزانه هستم ایا میتونم پیام نور حقوق هن ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید به دانشگاه مراجعه کنید و در صورت موافقت دانشگاه در دانشگاه پیام نور شرکت کنید.

 8. Avatar

  سلام ورودی مهرماه ۹۹ کی ثبت نام داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ الی ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ می باشد.

 9. Avatar

  سلام میشه در سوابق تحصیلی پیام نور قبول بشیم اما نریم؟ و اینکه پیام نور روزانه نیست که هست ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی در دوره های روزانه، به مدت ۱ سال از شرکت در دوره های روزانه محروم می شوید.

 10. Avatar

  سلام. روزتون بخیر.
  من دیپلم ریاض دارم و معدل کتبیم هم ۱۷ هست. میخوام در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور رشته حقوق شرکت کنم. امکان قبولی وجود داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ملاک اصلی قبولی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی و معدل کل مدرک دیپلم شما می باشد ؛ از بین کسانی که یک کد رشته را جزو انتخاب های خود قرار می دهند ، افرادی که معدل بالاتری را دارا باشند جزو پذیرفته شدگان نهایی می باشند.

 11. Avatar

  با سلام
  معدل کل دیپلم من ۱۵ و معدل کتبی دیپلم ۸/۵ هستش با این معدل میتونم پیام نور ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   با توجه به اینکه پذیرش دانشگاه های پیام نور به صورت بدون آزمون ، بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم انجام می گیرد ، به هر میزان که معدل شما بهتر باشد ، احتمال قبولی شما در رشته مورد نظر بالاتر است . شما می توانید جهت اطلاع از رشته و دانشگاه هایی که پذیرش دانشجو دارند به تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور مراجعه نمایید .

 12. Avatar

  سلام من چند سال پیش مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم معدل ۱۱ گرفتم میخوام بدونم با این معدل توی چه رشته هایی تهران بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم و کی و کجا با چه مدارکی باید ثبت نام کنم ؟

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید چند سوال دارم ممنون میشم جواب بدهید
  ۱.پیام نور قانونی داره برای تغییر رشته که اگه ۱۲ واحد رو با معدل دوازده پاس کنید میشه تغییر رشته داد که میخوام بدونم برای رشته های بدون کنکور به با ازمون میشه؟
  ۲میشه اگه در رشته های زیرگروه ریاضی اگه قبول شدیم بعدا به رشته های زیرگروه انسانی تغییر رشته بدیم؟
  ۳امسال پیام نور برای بهمن ماه پذیرش میکنه یانه

 14. Avatar

  سلام احتمال قبولی من در شته کارشناسی حسابداری داشگاه غیر انتفاعی امام رضا مشهد با معدل کتبی دیپلم ۱۵/۵۲ و معدل کل دیپلم ۱۷/۷۶ چقدر است؟؟

 15. Avatar

  سلام .میزان شهریه دانشگاه پیام نور رشته مهندسی کامپیوتر چقدر می باشد

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید…من مدرک پیش دانشگاهیم ناقصه و بنا به دلایلی نتوستم سه تا از درس هام رو پاس کنم و اما مدرک دیپلمم رو دارم و مدرک تحصلیمم تجربی بوده و در حال حاضر قصد تحصیل در رشته حسابداری دانشگاه پیام نور را دارم….مشکل ینجاست که تماس گرفتم دانشگاه پیام نور و گفتند که حتما باید مدرک پیش دانشگاهیم باشه….و امتحانای من واسه پاس کردن درسام افتاده دی ماه۹۸ ینی شهریور نمیتونم امتحان بدم باید صبر کنم تا دی ماه و متاسفانه دانشگاه پیام نور تا ۶شهریور مهلت ثبت نام داره.. راهی هست؟ خیلی ناراحتم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   یکی از شرایط ورود به دانشگاه پیام نور , دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی می باشد , در صورتی که شما توانستید تا دی ماه مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ کنید می توانید برای ( ورودی بهمن ماه ) در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید.

 17. Avatar

  با سلام من تو کنکور ارشد ۹۸ شرکت کردم والان بخاطر اینکه ۸ واحدم مونده نمیتونم برا مهر ثبت نام کنم و میمونه برا بهمن ماه اون موقع میتونم بدون کنکور تو پیام نور تهران ثبت نام کنم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

 18. Avatar

  ثبت نام پیام نور بر اساس سوابق میشه بصورت اینتر نتی انجام داد و هم چنین مرخصی تر میرم میشه تینتر نتی گرفت یا حضوری باید برم من پسرم فقط واسه معافیت تحصیلی میخوام ثدت نام کنم و میخوام مرخصی بگیرم چون میخوام برا بار سون کنکور بدم لطفا نحوه ثبت نام اینتر نتیرم توضیح بدید مثلا الان من میخوام پیام نور تهران شمال ثبت نام کنم باید از کجا و چه جوری اقدام کنم خیلی ممنون لطفا جواب بدید

 19. Avatar

  سلام من الان دانشجوی دانشگاه ملی شبانه هستم میتونم از دانشگاه انصراف بدم و دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنم ؟؟؟؟

 20. Avatar

  میخواستم بدونم واسه ورودی بهمن ماه دانشگاه پیام نور کارشناسی فراگیر مهلت ثبت نام کیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   عنوان فراگیر برای مقطع کارشناسی ارشد پیام نور میباشد و برای مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور می توانید از ۲۹ دی ماه برای ورودی بهمن ماه ثبت نام نمایید.

 21. Avatar
  سیمین دوکوهکی

  سلام.وقتتون بخیر.من دیپلم انسانی دارم.از شرایط ورود به دانشگاه پیام نور بدون کنکوراصلا اطلاعی ندارم.یعنی من اگه ثبت نام کنم بامدرک دیپلمم میتونم وارد دانشگاه بشم؟پس شهرمحل تحصیل وخودم باید انتخاب کنم؟الان که اول دی هست پس من کی میتونم ثبت ناممو انجام بدم.ممنون میشم راهنماییم کنید.خداقوت

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما در صورت داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میتوانید در دانشگاه پیام نور شهر خود، جهت ثبت نام در یکی از رشته های بدون کنکور ارائه شده در این واحد از نیمه دوم دی ماه اقدام کرده و در صورت قبولی از بهمن ماه دانشجوی این دانشگاه باشید.

 22. Avatar

  سلام ثبت نام پیام نور بدون کنکور ۹۷ ترم بهمن کی شروع میشه؟ اخه من پسرم تا اخر بهمن وقت دارم ولی باز میخوام کنکور بدم و فقط واسه معافیت تحصیلی میخوام ثبت نام کنم و در کل میخوام مرخصی بگیرم بعد من شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم ثبت نام کنم من از شما نزدیک یک ماه پیش پر سیده بودم گفتید که اخر اذر ثبت نام شروع میشه ؟ درسته ؟ یا عوضی شده زمان ثبت نامش لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   باسلام
   ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل دیپلم )دانشگاه پیام نور از نیمه دوم دی ماه شروع خواهد شد.

 23. Avatar

  من به دلیل مهاجرت نتونستم تکمیل ظرفیت بگیرم آیا بهمن ماه هم میشه انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کرد؟

  • Avatar

   با سلام
   برای ورودی بهمن ماه دانشگاه پیام نور، آزاد و علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام می‎کنند.

 24. Avatar

  سلام از کجا باید بدونیم ک نمراتمون به حد نصاب قبولی رشته مورد نظرمون توتکمیل ظرفیت رسیده ینی باید به دانشگاه مورد نظر بریم تا بفهمیم?

  • Avatar

   با سلام در صورت قبولی نهایی نام شما به عنوان پذیرفته شده در رشته و دانشگاه مورد نظر درج میشود .

 25. Avatar

  سلام
  ببخشید ما الان کارتو خریداری کردیم ولی هیچ لینکی برای انتخاب رشته وجود نداره. کجا باید انتخاب رشته کنیم؟

  • Avatar

   با سلام شما باید با همراه داشتن سزیال کارت اعتباری به دانشگاه مورد نظر که قصد ثبت نام در ان را دارید مراجعه کنید .

 26. Avatar

  سلام الان ما کارت اعتباری رو بخریم مستقیم مراجعه کنیم دانشگاه ثبت نام قطعی هستیم… یا باید منتظر بمونیم که نتیجه بیاد بعد چند هفته…. خدا کنه مستقیم ثبت نام کنن…

  • Avatar

   سلام داوطلبان میتوانند کارت ثبت نام را از طریق سازمان سنجش خریداری نمایند و پس از خرید کارت به همراه مدارک خود به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایند تا مراحل بعدی ثبت نام خود را انجام دهند.

 27. Avatar

  بخدا دیگه دارم دیوونه میشم پس کی شروع میشه.. چرا انقدر بی نظم هستن از ۱ مهر همش امروز و فردا میکنن

  • Avatar

   با سلام . ثبت نام دانشگاه های پیام نور در حال حاظر شروع شده است . شما میتوانید کارت اعتباری را از سایت سنجش خریداری کرده و به واحد های دانشگاه پیام نور مراجعه کنید .

 28. Avatar

  سلام
  تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور ازچه تاریخی شروع میشه وتاچه تاریخی ادامه داره؟

  • Avatar

   باسلام، زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور احتمالا طی این هفته ی جاری اعلام می شود و زمان دقیقی در خصوص پایان ثبت نام اعلام نشده است.

 29. Avatar

  سلام خسته نباشید اگ تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنیم قبول میشیم؟ و اینکه اگه پذیرش بشیم از ترم و درس عقب نمیمونیم؟

  • Avatar

   با سلام در صورت پذیرش از نیمسال دوم شروع به تحصیل میکنید و مشکلی وجود نخواهد داشت .

  • Avatar

   با سلام
   قبولی شما برای دانشگاه های پیام نور بستگی به رتبه ی قبولی شما دارد و در ضمن اگر دانشگاه مورد نظر شما ظرفیت کافی را داشته باشد شما میتوانید برای ورودی مهرماه وارد دانشگاه شوید در غیر اینصورت شما باید برای ورودی بهمن ماه اقدام نمایید .

 30. Avatar

  سلام.خسته نباشید
  اگر تکمیل ظرفیت قبول بشیم بهمن باید بریم دانشگاه!؟!

  • Avatar

   با سلام
   خیر اگر شما در رشته ای قبول شوید برای ورودی مهر ماه وارد دانشگاه خواهید شد .

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید.اگه تکمیل ظرفیت قبول بشیم واسه ترم بهمنه یا مهر ماه

  • Avatar

   با سلام . اگر شما در این تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور قبول شوید , برای ورودی مهر ماه وارد دانشگاه خواهید شد .

 32. Avatar

  سلام.ببخشید من بدون آزمون ثبت نام کرده بودم منتها فقط از غیرانتفاعی مجاز شدم پیام نور نشدم.رفتم ثبت نام کردم و کلاساهم شرکت کردم منتها الان پشیمونم میخوام پیام نور برم که غیرحضوری برم چون شاغلم،الان من چیکار کنم باید انصراف بدم؟انتقالی ممکن هست؟انصراف بدم یک سال بعد باید برم؟
  لطفا راهنماییم بفرمایید مرسی

  • Avatar

   با سلام امکان انتقال از این دانشگاه ها به یکدیگر وجود ندارد شما میتوانید برای ورودی بهمن ماه براساس سوابق تحصیلی در این دانشگاه ها ثبت نام کنید .

 33. Avatar

  سلام.من با سوابق تحصیلی شهرستان قبول شدم.میتونم ثبت نام نکنم و برای تکمیل ظرفیت منتظر بمونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله . امکانپذیر است. در صورت اعلام ظرفیت شما میتوانید در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. اما در حال حاضر جهت تکمیل ظرفیت اطلاعیه مشخص و دقیق وجود ندارد. و به احتمال زیاد برای دوره های سراسری تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد.

 34. Avatar

  سلام
  خسته نباشید.
  ببخشید من کنکور امسال شرکت کردم ولی رشته های پیام نور رو نزدم.
  روزانه قبول شدم ولی نشد برم.
  الان میتونم تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنم یا نه؟

  • Avatar

   باسلام، طبق اطلاعیه ی دانشگاه پیام نور قرار براین بوده است که لینک ثبت نام مجدد دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی بر روی سایت قرار گیرد تا ثبت نام صورت بگیرد،فعلا لینک ثبت نام برروی سایت قرارنگرفته است.

 35. Avatar

  سلام
  خسته نباشید.
  ببخشید من کنکور امسال شرکت کردم ولی رشته های پیام نور رو نزدم.
  روزانه قبول شدم ولی نشد که برم.
  الان من میتونم تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنم یا نه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله .امکانپذیر است ،در صورت اعلام ظرفیت شما میتوانید در داشگاه پیام نور ثبت نام کنید.

 36. Avatar

  سلام من الان دماوند تحصیل میکنم میخواستم بدونم اگه تکمیل ظرفیت شرکت کنم بر اساس کنکور یا نه و اینکه دوباره همین رشته رو باید از اول بخونم؟

 37. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم پیام نور مرکز اصفهان در این چند سال ارشد مدیریت آموزشی گرفته؟

  • Avatar

   با سلام
   در سالهای اخیر دانشگاه های پیام نور از طریق دوره فراگیر ارشد اقدام به جذب دانشجو در رشته مدیریت اموزشی کرده اند.در دوره های فراگیر دو سال گذشته این رشته در استان های اذربایجان شرقی،اذربایجان غربی،تهران و خراسان رضوی ارائه شده بود.

 38. Avatar

  سلام…روزتون بخیر…من متولد آبان ۱۳۷۷ هستم ..میخواستم بدونم با توجه به اینکه حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان بیست سالگی هست و بعد از بیست سالگی مشمول میشم و امسال هم در کنکور شرکت کردم اگه بخوام برای تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم وضعیت نظام وظیفه من چطور میشه؟

 39. Avatar

  سلام روزتون بخیر…من متولد هفتم ابان سال ۱۳۷۷ هستم و مسخوام تو تکمیل ظرفیت برای ترم بهمن ثبت نام کنم..با توجه به اینکه من تو ابان بیست سالم تموم میشه و مشمول میشم چیکار باید انجام بدم؟

 40. Avatar

  سلام وقتتون بخیر..دانشگاه غیر انتفاعی تو تهران رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه دادن؟ اگه دادن میشه بگید کدوم دانشگاه ها؟ زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی تموم شده؟؟

 41. Avatar

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور مختص کسانی هست که آزمون سراسری شرکت کردند یا ماهایی که شرکت نکردیم هم میتونیم ثبت نام کنیم
  متشکرم

  • Avatar

   با سلام . یکی از شرایط واجد شرایط شدن در تکمیل ظرفیت این است که شما حتما در کنکور آن مقطع و رشته , ثبت نام غیر حضوری انجام دهید .

 42. Avatar

  سلام خسته نباشید..میشه لطف کنید لیست دانشگاه های پیام نور تو تهران که رشته روانشاسی برا کارشناسی پیوسته دارن رو بگید؟؟
  مرسی بابت همه چی…

  • Avatar

   باسلام . امسال دانشگاه های پیام نور واحد فیروز کوه و واحد ملارد رشته ی روانشناسی رادر مقطع کارشناسی ارائه داداه اند .

 43. Avatar

  سلام.بنظرتون ثبت نام تا اخر هفته میاد؟

  • Avatar

   باسلام،زمان دقیقی در خصوص ثبت نام دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی اعلام نشده است.

 44. Avatar

  سلام خسته ذنباشید.امکان قبول نشدن در ثبت نام تکمیل ظرفیت هم وجود داره

  • Avatar

   باسلام . برای قبول شدن در مرحله ی تکمیل ظرفیت هم شما باید شرایط و نمره حدنصاب قبولی را داشته باشید.

 45. Avatar

  سلام خسته نباشید..میشه الان برای پیام نور بدون آزمون ثبت نام کرد؟؟
  لطفا لینک ثبت نام بدون آزمون پیام نور و غیرانتفاعی قرار قرار بدید زیر همین پیام مرسی..

  • Avatar

   باسلام،ثبت نام دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی در روزهای آتی می باشد و در حال حاضرلینک ثبت نام پیام نور بر روی سایت قرار نگرفته است.

 46. Avatar
  آرش داراب زاده

  سلام
  آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور برای ترم مهر هنوز فرصت هست؟

  • Avatar

   با سلام . با توجه به اطلاعیه ها امکان تمدید مهلت ثبت نام برای دانشگاه های پیام نور در چند روز آینده وجود دارد .

 47. Avatar

  سلام خسته نباشید من در کنکور سراسری پذیرفته نشدم….برای ثبت نام بدون آزمون یا فراگیر پیام نور باید چه زمانی اقدام کنم؟

 48. Avatar

  سلام
  لینک ثبت نام در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور تا ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار داشت. در حال حاضر امکان ثبت نام در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی برای ورودی مهرماه در دانشگاه پیام نور برای شما وجود ندارد.شما می توانید دفترجه ی ثبت نام ورودی بهمن ماه که اوایل بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش گذاشته خواهد شد دانلود و نسبت به ثبت نام خود برای ورودی بهمن ماه اقدام نمایید.

دریافت مشاوره