خانه پذیرش بدون کنکور هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مقدار هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1401
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

در سال های اخیر 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم، بدون نیاز به شرکت در کنکور تکمیل می گردد. از جمله دانشگاه هایی که از طریق این شیوه به پذیرش دانشجو می پردازند، دانشگاه پیام نور می باشد.

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور 1401 را دارند، برای انجام ثبت نام و انتخاب رشته می بایست کارت اعتباری آن را خریداری کرده و به این وسیله، علاقه مندی خود را به شرکت در دوره های بدون کنکور این دانشگاه اعلام نمایند. اما این هزینه را چه زمانی و چگونه باید پرداخت کرد؟

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی بوده و هر سال افزایش می یابد.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری  از جمله دانشگاه پیام نور، دو نوبت در سال انجام می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور مربوط به هر یک از نیمسال های تحصیلی را همزمان و یا مدتی پیش از شروع مهلت نام نویسی بر روی سایت خود قرار می دهد.

داوطلبانی که قصد دارند در دوره های بدون آزمون پیام نور شرکت کنند، بایستی در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 مبلغی را می بایست پرداخت نمایند که هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور برای مهر سال جاری معادل 76 هزار و 200 تومان می باشد.

نکته: مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، افرادی که در کنکور ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند بدون پرداخت هزینه ثبت نام نمایند.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن 1401

ممکن است افراد بخواهند در نوبت دوم یعنی بهمن ماه در رشته های بدون کنکور پیام نور 1401 شرکت کنند زیرا پذیرش در این نوبت نیز وجود خواهد داشت. این دسته از متقاضیان نیز مانند نوبت اول می بایست مبلغی تحت عنوان هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را به صورت اینترنتی بپردازند. لازم به ذکر است هم اکنون اطلاعیه از طریق سازمان سنجش در خصوص هزینه ثبت نام این فرایند منتشر نشده است. اما هر ساله هزینه ثبت نام بهمن ماه و مهر باهم تفاوتی ندارند.

زمان پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

تمامی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می بایست از این موضوع اطلاع داشته باشند که زمان پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دقیقا همزمان با آغاز زمان نام نویسی آن می باشد که در سایت ثبت نام بدون کنکور پیام نور لینک مربوط به خرید کارت اعتباری برای ثبت نام کنندگانی که در کنکور سراسری سال جاری شرکت نکرده اند فعال شده و می توانند آن را مطابق راهنمای زیر به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org پرداخت نمایند.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

واجدین شرایط ثبت نام پیام نور 1401 می بایست پس از کسب اطلاعات کافی و آشنایی با رشته های بدون آزمون ارائه شده، در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور پیام نور نام نویسی خود را انجام دهند.

انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور همزمان با هم قابل انجام است. همچنین پرداخت این هزینه برای افرادی است که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده و یا در زمان نام نویسی آن، علاقه مندی خود را به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور اعلام نکرده اند. این فرآیند مطابق مراحل زیر قابل انجام است.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • با ورود به این صفحه لینک “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” را مشاهده می کنید که لازم است بر روی آن کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در صفحه ای که نمایان می شود، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند.)” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • تیک عبارت ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام را فعال کرده و با کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” به مرحله بعدی منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

توجه: فراموش نکنید که از کارت اعتباری ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و یا سریال 12 رقمی آن را یادداشت کنید چرا که به این شماره سریال در تکمیل فرم تقاضانامه نیاز خواهید داشت.

مهم: قابل توجه ثبت نام کنندگان آزمون سراسری سال جاری که می خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند، می بایست مانند تصویر زیر وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه نسبت به اعلام علاقه مندی و ثبت کدرشته محل های مربوطه اقدام نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از پرداخت هزینه می توانید به صفحه نخست سامانه ثبت نام برگشته و با انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” و وارد نمودن سریال 12 رقمی در کادر مشخص شده، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید. همچنین داوطلبان می توانند جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کنند.

سوالات متداول

1- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 باید چه مبلغی را پرداخت کرد؟

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور در نیمسال اول معادل 76 هزار و 200 تومان می باشد.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی 1401 را می توان از چه سایتی پرداخت کرد؟

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 از چه طریقی اعلام می شود؟

هزینه مربوطه از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. با سلام چه موقعی سازمان سنجش کدسریالی دانشگاههای پیام نور و غیرانتفاعی۱۴۰۱ را میگذارد؟

  • با سلام، همزمان با فعال شدن لینک انتخاب رشته سراسری، امکان دریافت کارت اعتباری پیام نور و غیر انتفاعی وجود دارد.

دریافت مشاوره پیج کنکور