تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1400
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در سال های اخیر 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و با معیار معدل کتبی دیپلم و بدون نیاز به شرکت در کنکور تکمیل می گردد. از جمله دانشگاه هایی که از طریق این شیوه به پذیرش دانشجو می پردازند، دانشگاه پیام نور می باشد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور دارند، برای انجام ثبت نام بدون کنکور پیام نور و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه می بایست کارت اعتباری مربوطه را خریداری کرده و به این وسیله، علاقه مندی خود را اعلام نمایند. اما این هزینه چه زمانی و به چه نحوی باید پرداخت گردد؟

خرید کارت اعتباری ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور یک فرآیند اینترنتی بوده و لینک مربوط به آن همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سامانه فعال می شود.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور دو نوبت در سال انجام می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور مربوط به هر یک از نیمسال های تحصیلی را همزمان و یا مدتی پیش از شروع مهلت ثبت نام بر روی سایت خود قرار می دهد. می دانیم که شرکت در هر آزمون و یا پذیرش بدون کنکور مستلزم پرداخت هزینه آن می باشد. متقاضیان در قبال پرداخت این هزینه مجاز به نام نویسی شده و یک شماره سریال 12 رقمی دریافت می کنند که لازم است از آن در تکمیل فرم ثبت نام خود استفاده نمایند.

داوطلبان سال گذشته در هر دو نیمسال مهر و بهمن ماه جهت انجام این فرآیند وجهی معادل 37 هزار تومان پرداخت کردند. بنابراین پیش بینی می کنیم این مبلغ در سال جاری با مقداری افزایش همراه باشد. شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره با ما همراه باشید و از آخرین اخبار و اطلاعیه های مربوطه باخبر شوید.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400

واجدین شرایط ثبت نام پیام نور 1400 می بایست پس از کسب اطلاعات کافی و آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نام نویسی کنند. فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه همزمان و با طی مراحل زیر صورت می گیرد.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sangesh.org مراجعه نمایید، سپس از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه به بخش “سراسری” وارد شوید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

  • با ورود به این صفحه لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1400” را مشاهده می کنید که لازم است بر روی آن کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

  • در صفحه ای که مقابلتان گشوده می شود گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

  • اکنون دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کیند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

  • در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

  • مشخصات نشان داده شده را تایید نموده و با کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” به مرحله بعدی منتقل شوید. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم
  • اکنون اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

توجه: فراموش نکنید که از سریال 12 رقمی ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و یا آن را یادداشت کنید. چرا که به این شماره سریال در تکمیل فرم تقاضانامه نیاز خواهید داشت.

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور انجام می گیرد، داوطلبان می توانند جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود نیز به همین سایت مراجعه کنند. در واقع با اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور اسامی پذیرفته شدگان مشخص می شود و متقاضیان می بایست جهت انجام سایر مراحل پذیرش خود اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از عناوین مذکور، می توانید بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 دارای هزینه می باشد؟

بله، داوطلبان جهت شرکت در این پذیرش در هر یک از نیمسال های تحصیلی می بایست هزینه اعلام شده را پرداخت نمایند.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 از چه طریقی پرداخت می گردد؟

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

3- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 از چه طریقی اعلام می شود؟

هزینه مربوطه در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره