تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مقدار هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1401
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

در سال های اخیر 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم، بدون نیاز به شرکت در کنکور تکمیل می گردد. از جمله دانشگاه هایی که از طریق این شیوه به پذیرش دانشجو می پردازند، دانشگاه پیام نور می باشد.

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور را دارند، برای انجام ثبت نام و انتخاب رشته می بایست کارت اعتباری آن را خریداری کرده و به این وسیله، علاقه مندی خود را به شرکت در دوره های بدون کنکور این دانشگاه اعلام نمایند. اما این هزینه را چه زمانی و چگونه باید پرداخت کرد؟

خرید کارت اعتباری ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور یک فرآیند اینترنتی بوده و لینک مربوط به آن همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سامانه فعال می شود.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری  از جمله دانشگاه پیام نور، دو نوبت در سال انجام می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور مربوط به هر یک از نیمسال های تحصیلی را همزمان و یا مدتی پیش از شروع مهلت نام نویسی بر روی سایت خود قرار می دهد.

داوطلبانی که قصد دارند در دوره های بدون آزمون پیام نور شرکت کنند، بایستی در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 مبلغی را پرداخت نمایند، که البته برای سال گذشته این مقدار معادل 54 هزار و 850 تومان بوده است. همچنین با توجه به اینکه هنوز مقدار دقیق پرداختی فرآیند مذکور برای سال 1401 مشخص نشده است، شما می توانید با عضویت در  کانال تلگرام بدون آزمون از آخرین اخبار مربوطه در این زمینه اطلاع حاصل نمایید.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

واجدین شرایط ثبت نام پیام نور 1401 می بایست پس از کسب اطلاعات کافی و آشنایی با رشته های بدون آزمون ارائه شده، در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور پیام نور نام نویسی خود را انجام دهند.

انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور همزمان با هم قابل انجام است. همچنین پرداخت این هزینه برای افرادی است که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده و یا در زمان نام نویسی آن، علاقه مندی خود را به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور اعلام نکرده اند. این فرآیند مطابق مراحل زیر قابل انجام است.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • با ورود به این صفحه لینک “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1401” را مشاهده می کنید که لازم است بر روی آن کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • در صفحه ای که نمایان می شود، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • اکنون دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند.)” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • تیک عبارت ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام را فعال کرده و با کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” به مرحله بعدی منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • اکنون اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

 

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

توجه: فراموش نکنید که از کارت اعتباری ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و یا سریال 12 رقمی آن را یادداشت کنید چرا که به این شماره سریال در تکمیل فرم تقاضانامه نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که ثبت نام کنندگان آزمون سراسری سال جاری می بایست از طریق لینک انتخاب رشته کنکور 1401 نسبت به اعلام علاقه مندی و ثبت کدرشته محل های مربوطه اقدام نمایند.

پس از پرداخت هزینه می توانید به صفحه نخست سامانه ثبت نام برگشته و با انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” و وارد نمودن سریال 12 رقمی در کادر مشخص شده، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید. همچنین داوطلبان می توانند جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کنند.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 باید چه مبلغی را پرداخت کرد؟

هزینه نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون این دانشگاه هنوز مشخص نشده و به محض اعلام از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی 1401 را می توان از چه سایتی پرداخت کرد؟

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 از چه طریقی اعلام می شود؟

هزینه مربوطه از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره