تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

هزینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1400
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در سال های اخیر 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم، بدون نیاز به شرکت در کنکور تکمیل می گردد. از جمله دانشگاه هایی که از طریق این شیوه به پذیرش دانشجو می پردازند، دانشگاه پیام نور می باشد.

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور را دارند، برای انجام ثبت نام و انتخاب رشته می بایست کارت اعتباری آن را خریداری کرده و به این وسیله، علاقه مندی خود را به شرکت در دوره های بدون کنکور این دانشگاه اعلام نمایند. اما این هزینه را چه زمانی و چگونه باید پرداخت کرد؟

خرید کارت اعتباری ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور یک فرآیند اینترنتی بوده و لینک مربوط به آن همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سامانه فعال می شود.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری  از جمله دانشگاه پیام نور، دو نوبت در سال انجام می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور مربوط به هر یک از نیمسال های تحصیلی را همزمان و یا مدتی پیش از شروع مهلت نام نویسی بر روی سایت خود قرار می دهد. شایان ذکر است که ثبت نام بدون کنکور پیام نور همانند نام نویسی در کنکور و یا هر آزمونی، مستلزم پرداخت هزینه آن می باشد. متقاضیان در قبال پرداخت این هزینه، مجاز به نام نویسی شده و یک شماره سریال 12 رقمی دریافت می کنند که لازم است از آن در تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود استفاده نمایند.

داوطلبانی که قصد دارند در دوره های بدون آزمون پیام نور شرکت کنند، بایستی در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 وجهی معادل 54 هزار و 850 تومان پرداخت کرده و سریال ثبت نام آن را خریداری نمایند. همچنین ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن که به صورت تکمیل ظرفیت صندلی های خالی نیمسال اول صورت می گیرد، می بایست هزینه آن را پرداخت کنید. به دلیل عدم انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400 از مبلغ پرداختی نیمسال دوم اطلاعاتی در دسترس نیست. البته طبق روال هر ساله ممکن است ک هزینه ثبت نام در نوبت دوم همانند نیمسال اول باشد و تغییری در آن ایجاد نشود.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400

واجدین شرایط ثبت نام پیام نور 1400 می بایست پس از کسب اطلاعات کافی و آشنایی با رشته های بدون آزمون ارائه شده، در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور پیام نور نام نویسی خود را انجام دهند. انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور همزمان با هم قابل انجام است. همچنین پرداخت این هزینه برای افرادی است که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده و یا در زمان نام نویسی آن، علاقه مندی خود را به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور اعلام نکرده اند. این داوطلبان می توانند با استفاده از راهنمای تصویری خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون پیام نور که در ادامه مطلب قرار داده شده، هزینه مربوطه را پرداخت کرده و ادامه فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • با ورود به این صفحه لینک “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1400” را مشاهده می کنید که لازم است بر روی آن کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • در صفحه ای که نمایان می شود، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

 

..

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • اکنون دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده اند.)” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • تیک عبارت ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام را فعال کرده و با کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” به مرحله بعدی منتقل شوید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • اکنون اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

 

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

توجه: فراموش نکنید که از کارت اعتباری ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و یا سریال 12 رقمی آن را یادداشت کنید چرا که به این شماره سریال در تکمیل فرم تقاضانامه نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که ثبت نام کنندگان آزمون سراسری سال جاری می بایست از طریق لینک انتخاب رشته کنکور 1400 نسبت به اعلام علاقه مندی و ثبت کدرشته محل های مربوطه اقدام نمایند.

پس از پرداخت هزینه می توانید به صفحه نخست سامانه ثبت نام برگشته و با انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” و وارد نمودن سریال 12 رقمی در کادر مشخص شده، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید. پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. همچنین داوطلبان می توانند جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کنند.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 باید چه مبلغی را پرداخت کرد؟

هزینه نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون این دانشگاه 54 هزار و 850 تومان است.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی 1400 را می توان از چه سایتی پرداخت کرد؟

پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 از چه طریقی اعلام می شود؟

هزینه مربوطه از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره