تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 98
ثبت نام دانشگاه پیام نور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بر اساس آخرین تصمیمات سازمان سنجش آموزش کشور ، حدود 85 درصد از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی ، دانشجو پذیرش می کنند و متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل در بیشتر رشته های این دانشگاه نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهند داشت. رشته های بدون کنکوری که در دانشگاه پیام نور ارائه می شود فقط در مقطع کارشناسی پیوسته است و هیچ رشته ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه برگزار نمی شود. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه فرصت خواهند داشت که با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، اطلاعات خود را برای ورود به این دانشگاه ثبت نمایند.

ثبت نام در 85 درصد از رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد ، رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور به دو صورت با کنکور و بدون کنکور می باشد و زمان و شرایط ثبت نام در هر یک متفاوت می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور پیام نور بسیار بیشتر از رشته های با کنکور این دانشگاه می باشد و بر اساس آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش ، داوطلبانی که می خواهند در بهمن ماه سال جاری وارد این دانشگاه شوند از 29 دی لغایت 6 بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به حضوری به واحد های دانشگاهی پذیرنده دانشجو ، ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان برای ثبت نام ابتدا باید مبلغ 22 هزار تومان به سایت سنجش واریز نمایند و پس از آن می توانند کد رشته  مورد علاقه خود را ، از دفترچه ثبت نام انتخاب و برای ثبت نام آن در دانشگاه اقدام نمایند. پس از انتخاب رشته ، سوابق تحصیلی داوطلبان توسط دانشگاه مورد نظر و سازمان سنجش بررسی می شود و در صورتی که دارای همه صلاحیت ها باشند ، می توانند با به همراه داشتن مدارک لازم  دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند. علاوه بر آن داوطلبانی که می خواهند مهر ماه سال آینده وارد دانشگاه پیام نور شوند ، می توانند از تاریخ 20 اسفندماه الی 6 شهریور ماه 98 برای ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند. بنابراین ثبت نام ورودی بهمن ماه به صورت حضوری در دانشگاه مورد نظر و ثبت نام ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی در سایت سنجش می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور

تعداد کمی از رشته های دانشگاه پیام نور به صورت با کنکور برگزار می شود و برای پذیرش در این رشته ها علاوه بر سوابق تحصیلی داوطلب ، رتبه کسب شده در کنکور سراسری نیز ملاک قرار می گیرد. داوطلبان می توانند برای ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ 24 بهمن لغایت 2 اسفند ماه به سایت سنجش مراجعه نمایند و مدارک لازم برای ثبت نام را در این سایت بارگذاری کنند. برای ثبت نام کنکور سراسری نیز داوطلبان باید با واریز هزینه به سایت سنجش ، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 -98

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور مجزا از دفترچه ثبت نام با کنکور این دانشگاه می باشد و داوطلبان باید با توجه به دوره انتخابی خود یکی از این دفترچه ها را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام شامل مدارک و شرایط ثبت نام پیام نور می باشد و داوطلبان باید از همه ی این موارد اطلاع یابند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 97
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 98

 

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه پیام نور 98

 

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 – 98

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی می باشد تا در صورتی که داوطلبان شرایط لازم را داشته باشد ، پذیرش از آن ها صورت پذیرد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشد :

مدارک ثبت نام بدون کنکور

 • دارا بودن مدرک کاردانی ، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم.
 • اصل و کپی از مدرک دیپلم ، که مهر و امضا مدیر دبیرستان یا هنرستان در آن مشخص باشد.
 • اصل و کپی از شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4*3 (عکس باید مربوط به سال جاری و بدون تاخوردگی و حاشیه اضافی باشد)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا ( کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و ….)

مدارک ثبت نام با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اسکن فایل عکس داوطلب
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی
 • کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 – 98

 • داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور ، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند یکی از این دوره ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
 • داوطلبانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند ، در صورتی مجاز به ثبت نام در این دانشگاه می باشند که دارای مدرک کاردانی باشند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های علوم پزشکی هستند در صورتی که طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند ، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان باید در زمان ثبت نام حضوری گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه ارائه دهند.
 • دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه روزانه ، بایستی ابتدا از دانشگاه خود انصراف دهند و سپس برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام کنند. این دسته از داوطلبان باید فرم انصراف قطعی خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 98

 1. دریافت مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید تا تاریخ 31 مرداد ماه 98
 2. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت آن تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 3. دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا دریافت آن ها حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 4. داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 5. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 31 مرداد ماه ، با مراجعه به سایت سنجش نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.
 6. داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند ، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

پذیرش در برخی از رشته های دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در کنکور سراسری میسر می باشد و داوطلبان باید پس از ثبت نام کنکور و حضور در محل برگزاری آزمون ، برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته (در صورت ارائه) می باشد و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی می تواند برای ثبت نام حضوری اقدام کند اما ثبت نام در قسمت اعظم رشته های این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی داوطلب است و نیاز به شرکت در هیچ آزمونی نمی باشد. و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور همان طور که در مطلب فوق توضیح داده شد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه امکان پذیر می باشد.

 

سوالات رایج مخاطبان

1- برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری شرکت کنم؟

یک راه ، شرکت در کنکور سراسری است اما می توانید در رشته های بدون آزمون این دانشگاه نیز ثبت نام کنید که بر اساس معدل کتبی می باشد.

2- زمان ثبت نام دانشگاه های پیام نور با آزمون کدام است؟

برای ثبت نام در رشته های با آزمون باید در آزمون سراسری شرکت کنید که زمان ثبت نام آن از اواخر بهمن آغاز می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

برای نیمسال تحصیلی اول ، از اسفند ماه سال جاری تا شهریور سال آینده و برای نیمسال تحصیلی دوم ، از ائاخر دی ماه سال جاری تا اوایل بهمن ماه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴۳ نظر

 1. Avatar

  با سلام.

  خواستم بدونم که آیا امکان تحصیل هم‌زمان در رشته‌های از راه‌دور پیام‌نور و دوره‌ی روزانه‌ی دولتی وجود دارد؟ برای کسی که ورودی ۹۷ روزانه هست.

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   ذر صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی باشید و در حال تحصیل در دانشگاه سراسری باشید، می توانید در دانشگاه پیام نور به تحصیل در رشته دوم بپردازید.

 2. Avatar

  سلام وخسته نباشید من لیسانس حسابداری پیام نور وارشد دانشگاه آزاددارم میخوام کارشناسی حقوق پیام نور بدون کنمکور ثبت نام کنم آیا امکان داره ؟ درصورت امکان ثبت نام آیا میتوان دروس عمومی را تطبیق داد؟

  • ایران مشاوره

   با عرض سلام.
   در صورتی که شما مشکل نظام وظیفه نداشته باشید و خدمت سربازی خود را گذرانده یا کارت معافیت داشته باشید می توانید برای تحصیل مجدد اقدام کنید و در صورت ارائه رشته مورد نظر بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته انجام دهید ؛ در صورتی که دانشگاه پذیرفته شده اجازه دهد معمولا می توانید دروس عمومی را تطبیق دهید.

 3. Avatar

  با سلام.برای مقطع دکتری ثبت نام بدون ازمون ترم بهمن داره؟

 4. Avatar

  سلام پیام نور دکترا داره

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   بله دانشگاه پیام نور در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های علوم پایه ، علوم انسانی و فنی مهندسی دانشجو می پذیرد .

 5. Avatar

  با سلام و احترام

  زمان ثبت نام کارشناسی پیام نور برای نیمه دوم سال ۹۸-۹۹ چه زمان می باشد

  با تشکر

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   معمولا زمان ثبت نام رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم , در دی ماه و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش می باشد .

 6. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. برای ثبتنام ارشد فراگیر پیام نور فقط باید در سایت سازمون سنجش ثبتنام کنیم ؟ ثبتنام در سایت faragirfpe.com چه فرقی با سایت سنجش داره؟
  چرا سنجش فقط ۸۰ تومان هزینه میگیره برای کارت اعتباری ولی سایت فراگیر نهصد و خورده ای هزار تومان هزینه میگیره؟؟ فقط میدونم که سایت فراگیر بعد از ثبتنام منابع ازمون رو پست میکنن برامون. ایا قبولی با این منابع صد در صده که هزینه اش بیشتره؟
  ممنون میشم سریع پاسخ بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام , ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور , هم اکنون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد . و هزینه خرید کارت اعتباری ۸۰ هزار تومان می باشد . شما می توانید در صورت تمایل از سایت های دیگر جهت تهیه منابع کمک آموزشی استفاده نمایید . همچنین پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات تکمیلی سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه کنید .

 7. Avatar

  سلام من میخوام بهمن ۹۸ بدون کنکور برای ورودی بهمن دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی ثبت نام کنم میشه راهنمایی کنید ؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود , دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی (پیوسته , ناپیوسته) جذب دانشجو ندارد و در صورتی که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی باشید , می توانید برای مقطع کارشناسی پیوسته در این دانشگاه ثبت نام نمایید .

 8. Avatar

  سلام
  من در پذیرش بدون آزمون مهر ۹۸ ، انتخاب رشته آخر خودم(علوم سیاسی) را پذیرش شدم که نرفتم. اکنون قصد دارم بدون آزمون در رشته دیگه بهمن ۹۸ دوباره ثبت نام کنم.با توجه به پذیرش مهر و نرفتن مشکلی وجود نداره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر , شما می توانید رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را برای نیمسال دوم ( بهمن ماه ) در دانشگاه پیام نور , انتخاب نمایید .

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید…
  من کنکور سراسری ۹۸چیزی قبول نشدم …هنوز دانشگاهی هم اقدام نکردم…کی میتونم برای دانشگاه پیام نور اقدام کنم؟
  ایا امکانش هست ک امسال دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   بله , شما می توانید برای نیمسال دوم ( بهمن ماه ) برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور , ثبت نام انجام دهید .

 10. Avatar

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود داره؟ یکی در دولتی و یکی در پیام نور.

 11. Avatar

  با سلام
  برای نیم سال دوم پیام نور چگونه میتونم ثبت نام کنم؟

 12. Avatar

  سلام نتایج ثبت نام پیام نور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هنوز نیومده؟؟

 13. Avatar

  با سلام ایا همزمان با تحصیل در پیام نور میتونم سربازبم برم ممنون.

  • ایران مشاوره

   سلام , امکان تحصیل و خدمت سربازی به صورت همزمان وجود ندارد . شما می توانید از ایست خدمت(در صورت دارا بودن شرایط لازم) , استفاده نمایید .

 14. Avatar

  سلام نتایج ثبت نام پیام نور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هنوز نیومده؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر اعلام نتایج رشته های دانشگاه پیام نور (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) منتشر نشده است . شما جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج می توانید به کانال تلگرام انتخاب رشته مراجعه نمایید .

 15. Avatar

  سلام.تو دفترچه رشته روانشناسی مشهد نداره چگونه امکان ثبت‌ نام در این رشته است

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید…من تیر ماه ثبت نام دانشگاه فراگیر کردم و میخواستم بدونم حالا باید حضوری به دانشگاه برم و ثبت نام کنم؟یا باید منتظر باشیم تا خود دانشگاه تماس بگیرند.

 17. Avatar

  نتایج رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی کی میاد؟

 18. Avatar

  سلام من پیام نور سلولی مولکولی قبول شدم الان برای ثبت نام باید حضوری برم دانشگاه یا به صورت اینترنتی ثبت نام انجام میشه خیلی گیج شدم میشه راهنمایی بفرمایید

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید ما دیپلم نظام جدید هستیم و براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته انجام دادیم الان باید تا نتایج بیاد صبر کنیم یعنی برای ورودی های بهمن میشه دیگ؟؟؟و یک سوال دیگر برای افراد دپیلم نظام قدیم آنهایی ک کاردانش ۳ ساله خوندن یعنی پیش دانشگاهیی دارن؟؟و فقط باید انتخاب رشته انجام بدن؟؟؟

 20. Avatar

  سلام
  من تازه متوجه اتمام زمان ثبت نام شدم ایا امکان ثبت نام حضوری هست

 21. Avatar

  با سلام و احترام

  من دارای مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هستم و برای ثبت نام در کارشناسی سراسری بر اساس سوابق تحصیلی نیاز به کد دانش آموزی دارم که متاسفانه با توجه به اینکه دیپلم من به قبل از سال ۸۴ باز می گردد دارای چنین کدی نیستم و از طرفی نیز ثبت نام بدون این کد امکان پذیر نیست
  با وجودیکه هم آموزش و پرورش و هم خود سازمان سنجش اذعان میکنند که چنین سوابقی وجود ندارد اما با این وجود به طور قطعی چنین کدی را خواستار هستند ! مهم هم نیست که شما سال اخذ دیپلمتون برای چه سالی باشه و یا حتی اگه با مدرک کاردانی شرکت کنید لطفا مرا راهنمایی بفرمائید.
  با سپاس

 22. Avatar

  سلام.
  من مدرک کارشناسی ارشد منابع طبیعی دارم .میتونم ارشد رشته hse بدون کنکور ثبت نام کنم؟

 23. Avatar

  سلام، اگ من مدرک کاردانی در رشته عمران از دانشگاه علمی کاربردی داشته باشم میتونم مقطع کارشناسی رو در پیام نور ادامه بدم؟

 24. Avatar

  سلام ، اگر من مدرک کاردانیم از دانشگاه علمی کاربردی در رشته عمران باشه میتونم کارشناسی رو در پیام نور ادامه بدم؟

 25. Avatar

  سلام برای ورودی مهر ۹۸ با آزمون برای پیام نور چه دفترچه ای رو باید بگیرم که کد رشته هاش رو وارد لیست ۱۵۰ تا انتخاب رشته ام بکنم ؟

 26. Avatar

  من موقع انتخاب رشته برای پیام نور و غیر انتفاعی ثبت نام نکردم یعنی توی کارنامم زده تقتضا خییییییر الان چطوری میتونم براش انتخاب رشته کنم؟

 27. Avatar

  سلام برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور چه گونه باید اقدام کرد واینکه اگر هر دو ترم رو مشروط شد میتوان کنکور ۹۹ رو داد؟

 28. Avatar

  با سلام. چرا رشته های زیرشاخه ی هنر در سرچ های اینترنتی جزء پذیرش بدون کنکور پیام نور هستند اما کد رشته محلشان داخل دفترچه وجود ندارد؟

 29. Avatar

  سلام.آیا رشته هایی از دانشگاه پیام نور هستند که بدون انتخاب رشته بشه ثبت نام کرد؟؟؟بعد کسی میتونه هم رشته های باآزمون و بدون آزمون رو باهم انتخاب کنه تو انتخاب رشته؟؟

 30. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشگاه پیام نور مشهد و شهرای دیگه رشته های پرستاری و…رو دارن یا نه؟؟؟چون جایی خوندم رشته پرستاری مامایی پزشکی و دندونپزشکی ودارو سازی رو دارن؟؟؟

 31. Avatar

  سلام بنده مدرک کاردانی حسابداری دانشگاه علمی کاربردی و دارم میخواستم ببینم میشه واسه کارشناسی دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنم؟

 32. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  زمان ثبت نام فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی ارشد هنوز مشخص نشده؟
  ممنون

 33. Avatar

  سلام من کاردانی رشته حسابداری گرایش مدیریت بازرگانی دارم .اگه برای کارشناسی حسابداری بخوام ثبتنام کنم یسری از دروس کاردانیم میشه تطبیق داده بشه ؟ یا باید همه واحد های کارشناسیو بگذرونم؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 34. Avatar

  سلام
  با دیپلم حسابداری از هنرستان چگونه میتوانم در رشته حسابداری (در دانشگاه پیام نور) ادامه تحصیل بدهم و آیا بدون کنکور میتوانم در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهم

 35. Avatar

  سلام.تو دفترچه ای که منتشر شده نوشته ثبت نام برای بدون کنکور ورودی مهر شروع شده که به تو سایت سنجش انجام میشه ولی تو سایت هنوز نذاشتن .باید حضوری رفت دانشگاه برای ثبت نام یا این که سایت سنجش قراره شروع کنه ثبت نام رو؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور , از تاریخ بیستم اسفند سال ۱۳۹۷ , شروع شده است و تا زمان ششم شهریور ۱۳۹۸ , نیز لینک ثبت نام فعال می باشد و شما می توانید تا زمان مشخص شده , با مراجعه به سایت سازمان سنجش در قسمت سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی , اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

 36. Avatar

  یا سلام
  من دیپلم فنی حرفه ای دارم تا اخر شهریور ماه هم مدرک پیش دانشگاهی رو میگیرم خواستم بدونم واسه ثبت نام حالا برم یا بعد از دریافت مدرک پیش دانشگاهی ؟؟ چون تا مدرک پیش رو بگیرم فرصت ثبت نام تمام میشه
  باتشکر

 37. Avatar

  سلام من رشته کامپیوتر هستم و میخوام ارشد مدیریت اموزشی یا اموزش ابتدایی بخونم توی دانشگاه پیام نور
  ایا امکان داره با این شرایط توی ازمون های اموزش ورورش شرکت کنم؟؟
  ثبت نام ترم مهر کی شروع میشه

 38. Avatar

  سلام ببخشید چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. اگه بخوام مهر امسال برم دانشگاه پیام نور باید موقع انتخاب رشته ی کنکور ثبت نام کنم؟ یه جا خوندم که بیشتر پذیرش به صورت بومی گزینیه. یعنی اگر من بخوام دانشگاه یه استان دیگه ثبت نام کنم ممکنه مشکلی پیش بیاد یا پذیرفته نشم؟ و اینکه موقع تحصیل در دانشگاه پیام نور اگه بخوام برای کنکور ۹۹ ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟ نیاز نیست انصراف بدم؟

 39. Avatar

  سلام خسته نباشید دیپلم تجربی با معدل ۱۱ دارم میخواستم بدونم شانسی برای قبولی بدون کنکور در پیام نور دارم .شهرستان ما منطقه ۳هست

 40. Avatar

  سلام برای ورودی مهر ۹۸ باید حضوری بریم یا از طریق اینترنت

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای ثبت نام رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ورودی مهر ماه می بایست به صورت اینترنتی ثبت نام اولیه را انجام دهید. و تا مورخ ۹۸/۶/۶ نیز فرصت خواهید داشت.

 41. Avatar

  سلام.من دارای مدرک لیسانس برق هستم.آیا امکانش هست در مقطع کارشناسی رشته عمران پیام نور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا برای مقطع کارشناسی رشته عمران بدون کنکور در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 42. Avatar

  با سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول دانشگاه پیام نور
  مدرک کارشناسی ناپیوسته مدیریت برنامه ریزی از دانشگاه علمی کاربردی
  مدرک کاردانی امور فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی
  دیپلم برق صنعتی کارودانش هستم
  خواستم ببینم میتونم برای کارشناسی پیوسته رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور بدون کنکور برای مهر ٩٨ ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورت نداشتن مشکل نظام وظیفه شما می توانید در رشته مورد نظر در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید .

 43. Avatar

  سلام چرا سایت سنجش برای ثبت نام پیام نور باز نمیشه پس؟؟؟؟؟هفتم شد

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه پیام نور باید به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مد نظر مراجعه کنند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره