تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400
ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که به دو صورت با آزمون و بدون آزمون از داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه، ثبت نام به عمل می آورد. علاقه مندان به منظور تحصیل در رشته های با آزمون این دانشگاه می بایست ابتدا از طریق سایت ثبت نام کنکور، فرآیند نام نویسی خود را در کنکور سراسری انجام دهند و سپس در آزمون آن شرکت کنند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که بسته به هر دوره، متقاضیان می توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری، به انجام اقدامات لازم بپردازند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن انجام می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است در آزمون سراسری شرکت کنند. بنابراین باید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل نام نویسی خود را طی نموده و با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری، به صورت الکترونیکی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند.

مهلت اولیه ثبت نام کنکور سراسری 1400 از روز 12 بهمن ماه آغاز و تا روز 18 بهمن ماه 99 تعیین گشته بود اما به دلیل استقبال داوطلبان، این زمان برای افرادی که ثبت نام خود را انجام نداده بودند تا 20 بهمن ماه تمدید شد. همچنین مهلت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور از روز 10 الی 13 اسفند ماه 99 برای داوطلبان در نظر گرفته شده بود که علاوه بر این، فرصت انجام این فرآیند برای سومین بار تا روز 16 اسفند ماه مورد تمدید قرار گرفت.

راهنمای ثبت نام با آزمون دانشگاه پیام نور

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400” کلیک کنید.
 • از منوی اصلی موجود در قسمت راست سایت “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.
 • برای ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور باید دو سریال اعتباری خریداری گردد. یکی جهت ثبت نام دانشگاه های سراسری و دیگری سریالی است که باید برای دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی خریداری شود. از همین رو ابتدا باید “سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1400” را خریداری کنید و پس از تکمیل روند پرداخت، مجددا به همین صفحه بازگشته و گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 1400” را انتخاب نمایید و مراحل پرداخت را بار دیگر طی کنید.
 • پس از انتخاب سریال مورد نظر، صفحه ای برای شما نمایان می شود که مبلغ قابل پرداخت را در بر دارد و باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن (ثابت و همراه) و پست الکترونیکی را وارد کنید، درگاه پرداخت را انتخاب نمایید و سپس دکمه تایید و پرداخت را بفشارید.
 • صفحه ای جهت تایید اطلاعات وارد شده نمایش داده می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را علامت بزنید و بر روی گزینه ادامه روند پرداخت کلیک کنید.
 • در این مرحله، وارد درگاه پرداخت خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج کنید.
 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت و دریافت سریال ثبت نام، مجددا به صفحه اول ثبت نام آزمون سراسری بروید و گزینه تایید و ادامه – گام بعدی را در پایین صفحه انتخاب کنید تا مراحل نام نویسی برای شما آغاز شود.
 • در این مرحله نظام آموزشی خود را انتخاب کنید و با “سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری” را که خریداری کرده اید، وارد نمایید و پس از درج عبارت امنیتی، گزینه تایید را بفشارید.
 • در این مرحله نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایید.
 • اکنون باید “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را درج کنید تا پس از انتخاب گزینه بررسی و مشاهده، اطلاعات تحصیلی شما نمایش داده شود. در صورت صحت اطلاعات نمایان شده، دکمه تایید را که در پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید عکس پرسنلی خود را با مشخصاتی که در سمت چپ صفحه بیان شده است، بارگذاری نمایید.
 • سپس فرم ثبت نام برای شما باز می شود که ضمن درج اطلاعات خواسته شده در قسمت های مربوطه، باید گزینه “علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم” را نیز فعال کنید.
 • گزینه تایید را در پایین فرم ثبت نام بفشارید تا فرآیند نام نویسی آزمون سراسری را تکمیل کنید.

اگر تمامی مراحل فوق را با موفقیت سپری کرده باشید، از سوی سامانه مذکور، کد پیگیری پرداختی در اختیار شما قرار می گیرد که در مراحل بعدی مورد نیازتان خواهد بود. همچنین اگر در طی ثبت نام، اعلام علاقه مندی به نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور نکرده باشید، می توانید در مرحله انتخاب رشته نیز این کار را انجام دهید.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد که مهلت نام نویسی آن ها در دو بازه زمانی مجزا تعیین می گردد. با توجه به دوره های گذشته، انتظار می رود که فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه به طور تقریبی از اوایل مرداد و دوره بهمن ماه آن از اواخر آذر ماه 1400 آغاز گردد. با توجه به این هنوز اطلاعیه دقیقی در این باره منتشر نشده است، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است به دو روش حضوری یا اینترنتی انجام شود. در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود، داوطلب باید کد رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نماید، اما جهت ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور، متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست سایت
 • در صورتی که در زمان مناسبی به سایت مذکور مراجعه کرده باشید، لینک مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را مشاهده خواهید کرد که شامل دانشگاه پیام نور نیز می شود.
 • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
 • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 می بایست مجددا وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شوید، سپس سریال ثبت نام را وارد کنید و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون سراسری را به ترتیب انجام دهید.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، یک کد پیگیری و شماره پرونده در اختیار شما قرار می گیرد که لازم است آن را نزد خود حفظ کنید زیرا برای هر بار ورود به صفحه کاربری خود در این سامانه، به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نیاز خواهید داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که داوطلبان بایستی قبل از نام نویسی خود، اطلاعات کافی را درباره این زمینه کسب کنند.

شرایط عمومی

 • تمامی داوطلبان باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • متقاضیان نباید مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. (در صورتی که سابقا مخالف بوده اند باید تغییر نظرشان اعلام شود.)
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و مانند آن ها برای تمامی داوطلبان جهت ثبت نام کنکور سراسری و رشته های بدون آزمون آن الزامی است.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزشی قدیم، دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا اخذ آن ها تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 برای داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور، الزامی است.
 • چنانچه پذیرش داوطلبان در نیمسال دوم تحصیلی ممکن باشد، دریافت مدرک تحصیلی آن ها تا روز 30 بهمن ماه 1400 بلامانع است.
 • داوطلبان فارغ التحصیل رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت (افراد مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) مقطع کاردانی، در صورت اتمام طرح نیروی انسانی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 یا 30 بهمن ماه 1400، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام حضوری، باید گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. (فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی جزو مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب نمی شوند.)
 • دانشجویان ورودی 99 و قبل از آن که مشغول به تحصیل در دوره روزانه هستند، می توانند تا تاریخ 25 اسفند ماه 99 از دانشگاه محل تحصیل خود، انصراف دهند و سپس برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام کنند. این دسته از داوطلبان باید فرم انصراف قطعی خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند. (لازم به ذکر است که داوطلبان ورودی 99 مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه در آزمون سراسری 1400 نمی باشند.)
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه اعم از نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و… می توانند ثبت نام آزمون سراسری را انجام دهند و پس از پذیرش در کد رشته محل جدید، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، نهایی کنند.
 • داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

 • داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و اخذ آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 99 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 1400، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی در دوره پذیرش مهر ماه را انتخاب کنند اما برای پذیرش بدون کنکور بهمن ماه 1400، نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد می گردد.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در مرحله پذیرش مهر ماه 1400، می بایست تا تاریخ 31 مرداد ماه 1400 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام کنند اما در پذیرش بهمن ماه، داوطلبان پذیرفته شده نیازی به انصراف ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش مهر ماه، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند اما همان طور که بیان شد، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرفته شدگان بدون کنکور بهمن ماه 1400 نیازی به انصراف از دانشگاه محل پذیرش قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این دو مرحله (مهر یا بهمن ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.
جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی
گروه تحصیلی دیپلم ریاضی و فیزیک دیپلم علوم تجربی دیپلم ادبیات و علوم انسانی دیپلم علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم

(کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)

علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان 100 100 100 100 100

داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند تنها یک رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

مدارک نام نویسی دانشگاه پیام نور 1400
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام دانشگاه های با کنکور پیام نور و بدون کنکور مهر ماه آن هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های  پیام نور بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گرفت اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند نیز به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام گرفت و نحوه آن در سال 1400 مشخص نشده است. ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی است تا با بررسی آن ها، میزان صلاحیت پذیرش داوطلبان سنجیده شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشند.

مدارک ثبت نام رشته های با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب که باید دارای پس زمینه سفید، فرمت jpg، اندازه ای بین 200×300 و 300×400 پیکسل، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، بدون حاشیه زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و… و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • معدل های کتبی و کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان

مدارک ثبت نام رشته های بدون کنکور

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب (عکس اسکن شده باید با فرمت jpg، حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت، دارای پس زمینه سفید، فاقد حاشیه های زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر و منگنه و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و…)

مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا جدید ممکن است حین ثبت نام اینترنتی مورد نیاز قرار نگیرد اما داشتن آن الزامی است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و با کنکور این دانشگاه از یکدیگر مجزا هستند و داوطلبان برای اطلاع از رشته های ارائه شده هر کدام باید به دفترچه مربوطه مراجعه کنند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور یا با کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه، در واقع به ترتیب همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشند که تمام جزئیات مربوط به نام نویسی دانشگاه های سراسری اعم از شرایط ثبت نام پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری، مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی و… را در بر دارند.

جدول زیر حاوی آخرین نسخه دفترچه هایی است که تاکنون برای ثبت نام دانشگاه پیام نور منتشر شده اند و به محض انتشار دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور در سال 1400، لینک های مربوطه فعال خواهند شد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 
دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور
 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 99

دانلود اصلاحات سری اول

 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 99
 دانلود اصلاحات سری اول
دانلود اصلاحات سری دوم
دانلود اصلاحات سری سوم
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99

دانلود اصلاحات سری اول

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

با توجه به تمام مطالب فوق می توان متوجه شد که ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون می باشد. بهتر است بدانید که حتی اکثر رشته های این دانشگاه به صورت بدون آزمون ارائه می شوند که شانس ورود داوطلب به دانشگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد. جهت آشنایی با سایر دانشگاه های بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و یا میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری 1400 شرکت کنم؟

شرکت در کنکور سراسری یکی از راه های ورود به دانشگاه های پیام نور است اما می توانید در رشته های بدون آزمون این دانشگاه نیز ثبت نام کنید که بر اساس معدل کتبی دیپلم می باشد.

2- زمان ثبت نام دانشگاه های پیام نور با آزمون 1400 در چه تاریخی است؟

ثبت نام در رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور ابتدا از تاریخ 12 بهمن ماه آغاز و تا 20 بهمن 99 در نظر گرفته شد اما مهلت مجدد آن از تاریخ 10 الی 13 اسفند و سپس تا روز 16 اسفند ماه 99 تمدید شد.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر اطلاعیه ای به منظور زمان پذیرش با کنکور و بدون کنکور دانشگاه پیام نور منتشر نشده است اما به محض انتشار، اخبار مربوطه در کانال تلگرامی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۴۳ نظر

 1. سلام من بزرگسالان رشته گرافیک درس میخونم و شهریور ماه دیپلم میگیرم امکانش هست که من مردادماه پیام نور۱۴۰۰ بدون کنکور ثبت نام کنم ؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱، محدودیتی جهت شرکت نخواهید داشت.

 2. سلام وقت بخیر
  من دانش آموز رشته گرافیک هستم و شهریور ماه دیپلم میگیرم آیا من میتونم واسه ورودی مهرماه ۱۴۰۰دانشگاه پیام نور رشته حقوق ثبت نام کنم ؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت انتخاب رشته حقوق در دانشگاه های پیام نور، از طریق شرکت در کنکور سراسری انسانی و یا براساس سوابق تحصیلی برای شما وجود ندارد.

 3. سلام فرق بین پذیرش با آزمون سراسری و یا مستقل از آن چیست؟از لحاظ اعتبار مدرک فرقی دارند؟من قصد تحصیل در رشته حقوق را دارم که در هر دو حالت با آزمون و بی آزمون سراسری قابل انتخاب است و میخواهم فرق مدرک در این دو حالت را بدانم.ممنون

  • با سلام و درود، اعتبار مدرک دانشگاه ها از لحاظ پذیرش بدون آزمون یا با آزمون تفاوتی ندارند.

 4. سلام باتوجه به اینکه پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی گزینی است بنده که بومی استان کرمان هستم و در دانشگاه شهر کرمان مشغول به تحصیل هستم آیا میتوانم در دانشگاه پیام نور یزد به عنوان دانشگاه دوم انتخاب رشته کنم و قبول شوم؟

 5. سلام من دیپلمم نظری نیست و دیپلمم کاردانشه آیا میتونم بدون آزمون پیام نور رشته حقوق قبول بشم؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (۶-۳-۳) و یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی، محدودیتی برای پذیرش در دانشگاه های پیام نور براساس سوابق تحصیلی وجود ندارد.

 6. سلام من رشته انسانی دوازدهم هستم ایا میتونم توی دانشگاه پیام نور رشته حقوق بدون کنکور ثبت نام کنم؟

 7. سلام.
  آیا ورودی های روزانه ۹۸ هم میتونن در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند؟

 8. سلام خسته نباشید من دیپلم حسابداری نظام جدید دارم معدلم ۱۳.۷۵ ایا رشته زبان انگلیسی خرم آباد بدون کنکور پیام نور شانس قبولی دارم؟

  • با سلام و درود، قبولی در دانشگاه مورد نظر علاوه بر معدل به عوامل دیگری همچون ظرفیت و تعداد انتخاب کنندگان آن رشته نیز بستگی دارد.

 9. سلام.من الان دانشگاه دولتی روزانه هستم،میخواهم در کنارش پیام نور ثبت نام کنم باید چکار کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت هر دو واحد دانشگاه، می توانید از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) اقدام نمایید.

 10. سلام من دانشجو دانشگاه آزاد هستم برگه معافیت تحصیلی از نظام وظیفه دارم به دلایلی می خوام انصراف بدم و دیپلم فنی حرفه ای و با نظری وارد دانشگاه پیام نور بشم(۳ ۳ ۶) آیا مشکلی به وجود می آید با تشکر

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، پس از انصراف (فقط ۱ بار) معافیت تحصیلی ۱ ساله برای شما تمدید خواهد شد و محدودیت جهت تحصیل مجدد برایتان نخواهد داشت.

 11. سلام وقت بخیر ما کنکوری ۱۴۰۰ هستیم دیپلم فنی حرفه ای داریم می تونیم با کنکور نظری وارد دانشگاه پیام نور بشیم
  باتشکر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، دانش آموزان نظام جدید رشته های فنی حرفه ای منعی از بابت ادامه تحصیل در رشته های نظری را ندارند.

 12. سلام من دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی ورودی ۹۹ هستم به دلایلی میخوام انصراف بدم و در یک رشته دیگه در پیام نور ثبت نام کنم برا ۱۴۰۰ آیا امکانش هست ؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، در صورت نداشتن منع نظام وظیفه مجاز به تحصیل مجدد می باشید.

 13. سلام و خسته نباشید . من دیپلم گرافیک کارودانش سال ۹۳_۹۲ رو دارم میخواستم برای فراگیر پیام نور در رشته روانشناسی ثبت نام کنم که گفتن باید یا پیش دانشگاهی داشته باشی یا دیپلم نظام جدید .من دیپلم مجدد میخوام بگیرم در رشته گردشگری (۳+۳+۳+۳) آیا این دیپلم برای ادامه در رشته روانشناسی فراگیر پیام نور معتبر هست؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دارای مدرک نظام جدید (۶-۳-۳) باشید، محدودیتی برای شرکت در دانشگاه های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی نخواهید داشت.

 14. سلام خسته نباشید من پارسال برای ورودی مهر بدون کنکور پیام نور ثبت نام کردم رشته جغرافیا قبول شدم ولی نرفتم بخاطر مشکلاتی امسال برای ورودی مهر میتونم دوباره ثبت نام کنم‌؟

 15. سلام وقت بخیر میشه مرداد یا شهریور ۱۴۰۰برای ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

  • با سلام و درود، ثبت نام رشته های بدون آزمون در دانشگاه پیام نور، معمولا از اواخر مرداد شروع شده و تا شهریور ادامه دارد.

 16. سلام وقت بخیر میشه مرداد یا شهریور ۱۴۰۰واسه ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

 17. سلام ، برای پذیرش دانشگاه پیام نور اهواز چه حداقل چه معدلی کافی است ؟

  • با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط برای پذیرش از طریق سوابق تحصیلی (بدون کنکور): تعداد داوطلبان، معدل( با توجه به آخرین پذیرش های انجام شده حدی برای معدل مشخص نشده است)،ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و… می باشد.

 18. با سلام. با توجه به اینکه زمان ثبت نام بدون آزمون بهمن به اتمام رسیده است آیا امکان ثبت نام در این ماه وجود دارد؟ آیا در صورت موافقت دانشگاه امکان ثبت نام هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 19. سلام فروردین ۱۴۰۰ واسه کسی که یه ترم دانشگاه دیگه بوده امکان ثبت نام هست؟

  • با سلام و وقت بخیر، جهت ثبت نام در دانشگاه های پیام نور، می توانید برای ورودی مهر ۱۴۰۰، اقدام نمایید.

 20. سلام خسته نباشید
  ایا امکان تمدید زمان ثبت نام تو دانشگاه پیام نور بعد از قبولی رشته ای وجود داره ؟

  • با سلام، شما می توانید با مراجعه به دانشگاه مورد نظر خود، در صورت موافقت دانشگاه، اقدام به ثبت نام نمایید.

 21. سلام ممکنه برا ثبت نام نیم سال دوم در رشته ی حقوق تکمیل ظرفیت صورت بگیره؟

 22. سلام.ببخشیدمن دوروزپیش توادبیات فارسی پیامنورقبول شدم .بعدگفتن یه ثبتنام دیگه هم داره که بایدبرم کافی نت.اون مرحله کی شروع میشه؟اخه رفتم گفتن فعلا دفترچش نیومده

  • با سلام، شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید، از زمان ثبت نام در دانشگاه، مطلع شوید.

  • با سلام و وقت بخیر،طبق اطلاعیه منتشر شده از طریق سازمان سنجش، شما از تاریخ ۹۹/۱۰/۲۰ به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید. (جهت مطلع شدن از زمان و شیوه پذیرش دانشگاه)

 23. مصطفی شاهمیرزایی

  سلام دیپلم تجربی دارم وفوق دیپلم علوم اجتماعی،می تونم کارشناسی حقوق بدون آزمون شرکت کنم .

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، شما با توجه به نداشتن منع نظام وظیفه مجاز به ثبت نام می باشید.

 24. سلام مجدد شهریه رشته روانشناسی چقدر است من دوازدهمم

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته برای گروه علوم انسانی حدود ۱/۰۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 25. سلام در دانشگاهای پیاام نور تهران بدون کنکور بخوایم بیایم ازمون ورودی باید بدیم یا همون معدل کافیه؟ایا رشته روانشناسی بدون کنکوره؟و اگه بدون کنکور است رشته روانشناسی معدلمون باید چند باشه؟

  • با سلام، دانشگاه های پیام نور براساس سوابق تحصیلی در دو بازه ی زمانی در سال جذب دانشجو دارند، لازم به ذکر اساس تا پایان تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ثبت نام اولیه در سایت سنجش انجام خواهد شد.

 26. سلام خسته نباشید. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی بهمن ماه کی شروع میشه؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص ثب نام رشته های براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، زمان ثبت نام تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ می باشد.

 27. من میخوام ارشد بخونم نو دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن
  تا کی وقت برای ثبت نام دارم؟و تا چه موقع وقت میدن برای ارائه مدارک کارشناسی؟

  • با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال ۱۳۹۹ به پایان رسیده است.

 28. با چه معدلی میشه رشته حقوق و یا فقه و حقوق قبول شد؟

  • با سلام، برای پذیرش در رشته های براساس سوابق عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی شما، تعداد داوطلبین، معدل سایرین و ظرفیت دانشگاه دخیل می باشد.

 29. سلام و خسته نباشید ببخشید من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم میتونم حقوق بدون کنکور بخونم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد.

 30. با عرض سلام و خسته نباشید
  من مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان دارم میخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، شما با مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می باشد.

 31. با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من کارت ملی ندارم و برای ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی، باید حتما کارت ملی تهیه کنم؟
  ممنون از مطالب کاملی که قرار دادید…

 32. با سلام
  من دیپلم ریاضی گرفتم و بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه علمی کاربری شدم و کاردانی و کارشناسی( آزاد) و کارشناسی ارشد ( دولتی) گرفتم.
  الان میخام پیام نور حقوق بخونم… ایا نیاز به پیش دانشگاهی دارم یا همون مدرک و معدل کاردانی اوکی هست؟؟؟
  با تشکر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، برای ثبت نام شما می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید.

 33. باسلام وادب.من کارشناسی جغرافیادارم خواستم ببینم زمان ثبت نام باآزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ودیگردانشگاه چه موقع ونحوه ثبت نام چجوری هست.باسپاس فراوان

  • با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱۶ الی ۱۳۹۹/۹/۲۳ می باشد.

 34. سلام خسته نباشید.خواستم ببینم میشه کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام‌نور رو برای استان دیگه ای ثبتنام و تحصیل کرد یا حتما باید دراستان محل زندگی باشد؟

  • با سلام و درود، هر رشته و هر دانشگاهی را که تمایل به ثبت نام داشته باشید می توانید انتخاب نمایید.

 35. سلام،من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم حداقل معدل کتبی برا ثبت نام رشته های بدون کنکور چندعه؟!و اینکه معدل کتبی خودم۱۰٫۰۵هستش،میخواستم بدونم میتونم برا رشته عکاسی ثبت نام بکنم‍♀️؟!

  • با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به عوامل مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها و تعداد انتخاب ها و… بستگی دارد.

 36. سلام خسته نباشین میبخشین گفتن که انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور ورودی بهمن اواخر آبان میاد ولی چرا نیومده هنوز؟

 37. سلام واحترام
  وقت بخیر..ثبت نام بهمن ماه از چه تاریخی آغاز میشود؟؟؟

  • با سلام، شما می توانید جهت اطلاع از زمان ثبت نام رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم، در کانال های تلگرامی ما عضو شوید.

 38. سلام. خسته نباشید . من فارغ تحصیل رشته مهندسی آی تی هستم. میتونم بدون آزمون کارشناسی حقوق بخونم؟ پیش دانشگاهی ریاضی دارم

  • با سلام، بله شما مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور برای رشته ی حقوق بر اساس سوابق تحصیلی خود می باشید.

 39. سلام
  من در حال حاضر دیپلم ندارم دوتا واحد درسی از دبیرستان مونده که باید دی ماه اونا رو پاس کنم و دیپلمم‌ و بگیرم، دانشگاه هم رشته روانشناسی پیام نور قبول شدم به‌ من بگین آیا میتونم بهمن ماه دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم؟
  العان‌ نباید برای ثبت‌ نام بهمن ماه کاری بکنم؟

  • با سلام و درود، در صورت موافقت دانشگاه مجاز به ثبت نام می باشید. به صورت حضوری به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایید.

 40. زمان ثبت نام بدون کنکور برا ترم بهمن از چه روزی هست؟براساس سوابق تحصیلی

 41. سلام من سال ۸۸دیپلم ریاضی گرفتم ولی پیش نخوندم میتونم پیام نوربدون آزمون ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، برای تحصیل در دانشگاه های سراسری (غیر انتفاعی، پیام نور، روزانه و…) می بایست مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهید.

 42. باسلام من رشته ای کاردانش بودم بافوق دیپلم ثبت نام کردم ولیسانس حسابداری دارم الانم برای لیسانس عمران ثبت نام کردم میشه دروسی که پاس کردم تطابق بدم که دیگه پاس نکنم

  • با سلام و درود، در صورت وجود دروس مشترک و دارا بودن شرایط معادل سازی، می توانید درخواست خود را به آموزش دانشگاه اعلام کنید.

 43. باسلام
  سایتتون واقعا عالی بود، تشکر و بی نهایت ممنونم از شما و همکاران محترمتون.
  یک سوال داشتم از خدمتتون که برام ضروریه
  آیا میشه هم در رشته دکتری مهندسی عمران دانشگاه سراسری یا آزاد(بغیر از پیام نور) و هم در مقطع کارشناسی عمران پیام نور هم زمان تحصیل کرد یا خیر؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون دکتری تخصصی وزارت علوم سال ۱۳۹۹، تحصیل همزمان در این مقطع ممنوع می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره