خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401
ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. برای شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های مذکور لازم است تا ابتدا با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور، در آزمون سراسری شرکت کرده و رتبه قبولی در رشته مورد نظر خود را بدست آورید. در مقابل رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور هستند که برای ورود به آن ها دیگر نیازی به ثبت نام در کنکور سراسری نمی‌باشد و داوطلبان می‌ توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود برای ورود به رشته های بدون آزمون این دانشگاه اقدام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن انجام می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1402

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است در آزمون سراسری شرکت کنند. بنابراین باید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل نام نویسی خود را طی نموده و با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری، به صورت الکترونیکی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند.

زمان ثبت نام با آزمون 

با توجه به مصوبات جدید و تغییرات کنکور 1402، آزمون مزبور از این پس در دو نوبت دی و تیر ماه برگزار می گردد و بالطبع زمان نام نویسی و اجرای دو نوبت مذکور، با هم متفاوت خواهد بود.

زمان ثبت نام نوبت اول

مهلت ثبت نام کنکور سراسری دی ماه از روز 8 آبان ماه آغاز و تا روز 14 این ماه تعیین گشت اما به دلیل استقبال داوطلبان، این زمان برای افرادی که ثبت نام خود را انجام نداده اند تا 18 آبان ماه تمدید شد. همچنین ممکن است مهلت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور برای داوطلبان در نظر گرفته شود که در این صورت اطلاعات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره ، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان ثبت نام نوبت دوم

آن دسته از افراد که قصد شرکت در نوبت دوم کنکور (تیر ماه) جهت ثبت نام در دانشگاه پیام نور را دارند، می بایست از تاریخ 15 فروردین تا 21 این ماه، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. احتمال تمدید مهلت در نظر گرفته شده قطعی است، لذا به محض انتشار اخبار مرتبط، اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان قرار خواهیم داد.

جدول زمانبندی ثبت نام رشته های با آزمون پیام نور (دی ماه) 1401
عنوان فرآیندزمان
ثبت نام اولیه8 تا 14 آبان ماه
تمدید مهلت ثبت نام14 تا 18 آبان ماه
مهلت مجدد ثبت نام
تمدید مهلت مجدد ثبت نام
جدول زمانبندی ثبت نام رشته های با آزمون پیام نور (تیر ماه) 1402
عنوان فرآیندزمان
ثبت نام اولیه15 تا 21 فروردین ماه
تمدید مهلت ثبت نام
مهلت مجدد ثبت نام
تمدید مهلت مجدد ثبت نام

راهنمای ثبت نام با آزمون 

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1402” کلیک کنید.
 • از منوی اصلی موجود در قسمت راست سایت “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید
 • برای ثبت نام در رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور علاوه بر خرید سریال ثبت نام دانشگاه های سراسری، باید هزینه سریال مربوط به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را نیز پرداخت کنید. بدین منظور ابتدا لینک فعال “سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1402” را بفشارید و پس از تکمیل فرآیند و پرداخت مبلغ تعیین شده، مجددا به صفحه خرید سریال باز گشته و گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 1401” را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب سریال مورد نظر، صفحه ای برای شما نمایان می شود که مبلغ قابل پرداخت را در بر دارد و باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن (ثابت و همراه) و پست الکترونیکی را وارد کنید، درگاه پرداخت را انتخاب نموده و سپس دکمه “تایید و پرداخت” را بفشارید.
 • صفحه ای جهت تایید اطلاعات وارد شده نمایش داده می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را علامت زده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 • در این مرحله، وارد درگاه پرداخت خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج نمایید.
 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت و دریافت سریال ثبت نام، مجددا به صفحه اول ثبت نام آزمون سراسری بروید و گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را در پایین صفحه انتخاب کنید تا مراحل نام نویسی برای شما آغاز شود.
 • در این مرحله نظام آموزشی خود را انتخاب کنید و “سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری” را که خریداری کرده اید، وارد نمایید و پس از درج عبارت امنیتی، گزینه تایید را فشرده و سپس نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایید.
 • اکنون باید کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم را درج کنید تا پس از انتخاب گزینه “بررسی و مشاهده”، اطلاعات تحصیلی شما نمایش داده شود. در صورت صحت اطلاعات نمایان شده، دکمه “تایید” را که در پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید عکس پرسنلی خود را با مشخصاتی که در سمت چپ صفحه بیان شده است، بارگذاری نمایید.
 • پس از باز شدن فرم ثبت نام ضمن درج اطلاعات خواسته شده، حتما گزینه “علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم” را فعال کنید.
 • گزینه “تایید” را در پایین فرم ثبت نام بفشارید تا فرآیند نام نویسی آزمون سراسری را تکمیل گردد.

اگر تمامی مراحل فوق را با موفقیت سپری کرده باشید، از سوی سامانه مذکور، کد پیگیری پرداختی در اختیار شما قرار می گیرد که در مراحل بعدی مورد نیازتان خواهد بود. همچنین اگر در طی ثبت نام، اعلام علاقه مندی به نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور نکرده باشید، می توانید در مرحله انتخاب رشته نیز این کار را انجام دهید.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

داوطلبانی که علاقه مند به ثبت نام به صورت بدون آزمون در رشته های دانشگاه پیام نور می باشند بدون شک در صدد کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه نام نویسی فرآیند مذکور می باشند. لازم به ذکر است این روند معمولا به صورت اینترنتی و در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه به انجام خواهد رسید.

زمان ثبت نام بدون کنکور

همانطور که پیش تر ذکر شد، رشته های بدون کنکور پیام نور در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو می پذیرند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده اند، بدون پرداخت هزینه می توانند از لیست رشته های بدون آزمون، انتخاب رشته خود را انجام دهند و کسانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

هنوز اخبار دقیقی برای ثبت نام نیمسال مهر و بهمن منتشر نگردیده است و در صورت درج اطلاعیه در این خصوص، این مقاله بروزرسانی خواهد شد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید. شایان ذکر است، با رجوع به دوره های اخیر می توان پیش بینی کرد که احتمالا در آذر ماه شاهد انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و آغاز فرآیند ثبت نام این رشته ها باشیم.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور 

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است به دو روش حضوری یا اینترنتی انجام شود. در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود، داوطلب باید کد رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نماید، اما جهت ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور، متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست سایت
 • در صورتی که در زمان مناسبی به سایت مذکور مراجعه کرده باشید، لینک مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را مشاهده خواهید کرد که شامل دانشگاه پیام نور نیز می شود.
 • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
 • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور می بایست مجددا وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شوید، سپس سریال ثبت نام را وارد کنید و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون سراسری را به ترتیب انجام دهید.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، یک کد پیگیری و شماره پرونده در اختیار شما قرار می گیرد که لازم است آن را نزد خود حفظ کنید زیرا برای هر بار ورود به صفحه کاربری خود در این سامانه، به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نیاز خواهید داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که داوطلبان بایستی قبل از نام نویسی خود، اطلاعات کافی را درباره این زمینه کسب کنند.

شرایط عمومی

 • تمامی داوطلبان باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • متقاضیان نباید مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. (در صورتی که سابقا مخالف بوده اند باید تغییر نظرشان اعلام شود.)
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و مانند آن ها برای تمامی داوطلبان جهت ثبت نام کنکور سراسری و رشته های بدون آزمون آن الزامی است.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزشی قدیم، دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا اخذ آن ها تا تاریخ 31 شهریور ماه برای داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور، الزامی است.
 • چنانچه پذیرش داوطلبان در نیمسال دوم تحصیلی ممکن باشد، دریافت مدرک تحصیلی آن ها تا روز 30 بهمن ماه 1401 بلامانع است.
 • داوطلبان فارغ التحصیل رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت (افراد مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) مقطع کاردانی، در صورت اتمام طرح نیروی انسانی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه یا 30 بهمن ماه 1401، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام حضوری، باید گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. (فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی جزو مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب نمی شوند.)
 • دانشجویان دوره روزانه که قصد شرکت در آزمون مربوطه را دارند، می توانند فرایند ثبت نام را انجام داده و برای شرکت در کنکور اقدام کنند و در صورت قبولی، انصراف خود را قطعی نمایند، چرا که محدودیت های سابق برداشته شده است.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه نیز، اعم از نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و… می توانند ثبت نام آزمون سراسری را انجام دهند و پس از پذیرش در کد رشته محل جدید، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، نهایی کنند.
 • داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

 • داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و اخذ آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • دانشجویان دوره روزانه می توانند در آزمون مورد نظر حضور به عمل آورده و در صورت پذیرش، انصراف از محل تحصیل قبلی خود را قطعی کنند. توجه داشته باشید که افراد برای پذیرش بدون کنکور بهمن ماه 1401، نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود را هم ندارند، زیرا با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد می گردد.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این دو مرحله (مهر یا بهمن ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.
جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی
گروه تحصیلیدیپلم ریاضی و فیزیکدیپلم علوم تجربیدیپلم ادبیات و علوم انسانیدیپلم علوم و معارف اسلامیسایر عناوین دیپلم

(کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)

علوم ریاضی و فنی10010057/157/151/4
علوم تجربی10010057/157/151/4
علوم انسانی57/157/110010051/4
هنر100100100100100
زبان100100100100100

داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند تنها یک رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

دفترچه نام نویسی دانشگاه پیام نور 1401
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام دانشگاه های با کنکور پیام نور و بدون کنکور مهر ماه آن هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های  پیام نور بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گرفت اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند نیز به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام گرفت و نحوه آن در دوره جدید هنوز مشخص نشده است. ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی است تا با بررسی آن ها، میزان صلاحیت پذیرش داوطلبان سنجیده شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشند.

مدارک ثبت نام رشته های با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب که باید دارای پس زمینه سفید، فرمت jpg، اندازه ای بین 200×300 و 300×400 پیکسل، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، بدون حاشیه زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و… و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • معدل های کتبی و کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان

مدارک ثبت نام رشته های بدون کنکور

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب (عکس اسکن شده باید با فرمت jpg، حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت، دارای پس زمینه سفید، فاقد حاشیه های زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر و منگنه و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و…)

مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا جدید ممکن است حین ثبت نام اینترنتی مورد نیاز قرار نگیرد اما داشتن آن الزامی است.

هزینه ثبت نام

همانطور که ذکر شد، افراد جهت ثبت نام در کنکور بایستی هزینه تعیین شده را پرداخت و کد رهگیری آن را جهت تکمیل نام نویسی دریافت نمایند. با توجه به عدم انتشار دفترچه مربوطه، هنوز مبلغ قابل پرداخت مشخص نشده است. در دوره پیش، داوطلبان بایستی 76 هزار و 200 تومان پرداخت می کردند و انتظار می رود که در دوره جدید با افزایش آن مواجه شویم. توجه داشته باشید که به محض انتشار دفترچه، اطلاعات لازم را از طریق این مقاله در اختیار داوطلبان قرار می دهیم. هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز همزمان با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه مشخص می گردد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1402

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و با کنکور این دانشگاه از یکدیگر مجزا هستند و داوطلبان برای اطلاع از رشته های ارائه شده هر کدام باید به دفترچه مربوطه مراجعه کنند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور یا با کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه، در واقع به ترتیب همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشند که تمام جزئیات مربوط به نام نویسی دانشگاه های سراسری اعم از شرایط ثبت نام پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری، مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی و… را در بر دارند.

جدول زیر حاوی آخرین نسخه دفترچه هایی است که تاکنون برای ثبت نام دانشگاه پیام نور منتشر شده اند و به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دوره جدید، لینک های مربوطه فعال خواهند شد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور
دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور
 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور (دی ماه) 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور (تیر ماه ماه) 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.) 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

بهتر است بدانید که حتی اکثر رشته های این دانشگاه به صورت بدون آزمون ارائه می شوند که شانس ورود داوطلب به دانشگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد. جهت آشنایی با سایر دانشگاه های بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و یا میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری 1402 شرکت کرد؟

خیر، بسیاری از رشته های این دانشگاه ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

2- زمان ثبت نام دانشگاه های پیام نور با آزمون 1402 در چه تاریخی است؟

زمان نام نویسی کنکور دی ماه از 8 تا 14 بهمن ماه است.

3- نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

برای این منظور باید به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله عمل کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۴۰ نظر

 1. شرایط دانشجویان افغانستانی چگونه است؟

  • با سلام و احترام، شرایط ثبت نام در دوره های بدون کنکور در دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در کنکور سراسری آمده است؛ از جمله این که داوطلبان اتباع نمی توانند از کد شهرها و رشته های ممنوعه استفاده کنند.

 2. ناصر اسماعیل زاده

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  من در شهریور امسال مدرک کاردانی حقوق رو از دانشگاه علمی کاربردی دادگستری دریافت میکنم.دیپلم من کارودانش بود و مدرک پیش دانشگاهی ندارم.آیامیتوانم در مقطع کارشناسی حقوق ادامه تحصیل بدم؟

 3. سلام.برای کنکور پیام‌نور بایستی صبر کرد تا انتخاب رشته و بعد باید اعلام علاقمندی برای ثبت نام در دانشگاه های پیام‌نور کرد؟اگر اینچنین نیست و کنکور مجزایی دارد باید چگونه ثبت نام کرد؟

  • با سلام ، شما می توانید در زمان انتخاب رشته سریال و کد علاقمندی به دانشگاه های پیام نور را خریداری و از آن استفاده نمایید.

 4. سلام الان میشه برا بهمن سوابق تحصیلی اقدام کرد ؟ من ثبت نام نکردم قبلا

  • با سلام، در حال حاضر امکان ثبت نام برای ورودی بهمن ماه نیست، در صورت فعال شدن لینک ثبت نام محدودیتی از این بابت برای شما وجود ندارد.

 5. سلام خسته نباشید
  زمان ثبت نام برای ترم بهمن ماه تمام شده؟ من مرداد ماه ثبت نامی نکردم فکر میکردم فرصت هست. یعنی دیگه بابد منتظر ماند برای ثبت نام ترم مهر ۱۴۰۲؟

 6. سلام طبق اطلاعیه از ۴ تا ۱۲ مهر ثبت نام غیر حضوری انجام میشه در این مدت ثبت نام حضوری هم انجام میشه یا بعد از دوازدهم؟

 7. سلام من دوره اموزشی خدپت خودمو رد کردم الان میخوام ادامه‌تحصیل بدم ایا میتونم ثبت نام کنم ایست خدمت بزنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت نداشتن غیبت و قبولی در مقطع کارشناسی یا بالاتر، مجاز به استفاده از قانون ایست خدمت خواهید بود.

 8. سلام وقتتون ب خیر حالا ک نتایج اومده من پیام نور قبول شدم ولی اصلا اطلاعی از شرایط ثبت نام و …ندارم باید چی کارکنم؟حضوری برم یا غیر حضوریم باید کار انجام بدم…میشه ی توضیح مختصر بدید لطفا

  • با سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه سایت سازمان سنجش، می بایست از تاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ به سایت دانشگاه محل قبولیتان مراجعه نمایید.

 9. سلام برای ثبت نام دانشگاه در رشته ی پذیرفته شده چ زمانی باید ب دانشگاه رجوع کنیم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرفته شدگان می بایست از تاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ به سامانه ی دانشگاه محل قبولیشان مراجعه نمایند.

 10. سلام ایا رشته ی علوم تربیتی در دانشگاه پیام نور هست و با کنکور دانشگاه وارد میشم یا ن

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، معمولا رشته علوم تربیتی در دانشگاه های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی هم ارائه می شود.

 11. سلام
  رشته های پزشکی تو پیام نور براساس سوابق تحصیلی ارائه میشه؟

 12. سلام خسته نباشید کد رشته رو از کجا باید بیاریم؟ چون مال ۱۴۰۱ نیومده و دفترچه مال ۱۴۰۰ هست

 13. سلام وقت بخیر
  با دیپلم ریاضی میتونم رشته های انسانی رو انتخاب کنم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده سنجش، محدودیتی از بابت تغییر رشته و انتخاب سایر رشته ها از گروه ها وجود دارد.

 14. سلام خوبید؟ دانشگاه پیام نور بدون گنکور برای بهمن کی شروع میشه؟

 15. سلام خوبید؟ مهلت انتخاب رشته وقیقا تا کی هست؟ تاریخ دقیق بهم بگید برای دانشگاه های سراسری

 16. سلام من موقع ثبت نام کنکور پیام نور ثبت نام نکردم میخواستم بدونم قبل از امدن دفترچه میتونم پیام نور ثبت نام کنم

 17. سلام من ارشد ازادقبول شدم پیام نور هم انتخاب کردم الان میخوام برم پیام نور روانشناسی بخونم از چه طریقی باید انتخاب رشته کنم فردا آخرین مهلت انتخاب رشته آزاد .پیام نور کی هیت؟؟.

  • با سلام، زمان انتخاب رشته ی سراسری که شامل دانشگاه پیام نور هم بود، به اتمام رسیده و امکان انتخاب رشته را ندارید.

 18. سلام خسته نباشید
  یه سوالی داشتم
  من مدرک دیپلم ندارم فعلا
  با توجه به نداشتن مدرک دیپلم میشه ثبت نام کرد؟
  البته به محض اینکه مدرک دستم برسه به دانشگاه ارائه میدم

  • با سلام ، برای ثبت نام در دانشگاه شما نیاز به مدرک دیپلم دارید ، اما اگر مدرک شما در آبان ماه آماده میشود امکان ثبت نام در ترم مهر رادارید در غیر اینصورت می توانید برای ترم بهمن اقدام نمایید .

 19. سلام پیام نورتهران مدیریت مالی داره برای لیسانس

 20. سلام دانشگاه پیام نور تهران رشته مدیریت مالی داره؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره