تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 98
ثبت نام دانشگاه پیام نور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بر اساس آخرین تصمیمات سازمان سنجش آموزش کشور ، حدود 85 درصد از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی ، دانشجو پذیرش می کنند و متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل در بیشتر رشته های این دانشگاه نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهند داشت. رشته های بدون کنکوری که در دانشگاه پیام نور ارائه می شود فقط در مقطع کارشناسی پیوسته است و هیچ رشته ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه برگزار نمی شود. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه فرصت خواهند داشت که با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، اطلاعات خود را برای ورود به این دانشگاه ثبت نمایند.

ثبت نام در 85 درصد از رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد ، رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور به دو صورت با کنکور و بدون کنکور می باشد و زمان و شرایط ثبت نام در هر یک متفاوت می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور پیام نور بسیار بیشتر از رشته های با کنکور این دانشگاه می باشد و بر اساس آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش ، داوطلبانی که می خواهند در بهمن ماه سال جاری وارد این دانشگاه شوند از 29 دی لغایت 6 بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به حضوری به واحد های دانشگاهی پذیرنده دانشجو ، ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان برای ثبت نام ابتدا باید مبلغ 22 هزار تومان به سایت سنجش واریز نمایند و پس از آن می توانند کد رشته  مورد علاقه خود را ، از دفترچه ثبت نام انتخاب و برای ثبت نام آن در دانشگاه اقدام نمایند. پس از انتخاب رشته ، سوابق تحصیلی داوطلبان توسط دانشگاه مورد نظر و سازمان سنجش بررسی می شود و در صورتی که دارای همه صلاحیت ها باشند ، می توانند با به همراه داشتن مدارک لازم  دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند. علاوه بر آن داوطلبانی که می خواهند مهر ماه سال آینده وارد دانشگاه پیام نور شوند ، می توانند از تاریخ 20 اسفندماه الی 6 شهریور ماه 98 برای ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند. بنابراین ثبت نام ورودی بهمن ماه به صورت حضوری در دانشگاه مورد نظر و ثبت نام ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی در سایت سنجش می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور

تعداد کمی از رشته های دانشگاه پیام نور به صورت با کنکور برگزار می شود و برای پذیرش در این رشته ها علاوه بر سوابق تحصیلی داوطلب ، رتبه کسب شده در کنکور سراسری نیز ملاک قرار می گیرد. داوطلبان می توانند برای ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ 24 بهمن لغایت 2 اسفند ماه به سایت سنجش مراجعه نمایند و مدارک لازم برای ثبت نام را در این سایت بارگذاری کنند. برای ثبت نام کنکور سراسری نیز داوطلبان باید با واریز هزینه به سایت سنجش ، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 -98

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور مجزا از دفترچه ثبت نام با کنکور این دانشگاه می باشد و داوطلبان باید با توجه به دوره انتخابی خود یکی از این دفترچه ها را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام شامل مدارک و شرایط ثبت نام پیام نور می باشد و داوطلبان باید از همه ی این موارد اطلاع یابند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 97
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 98

 

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه پیام نور 98

 

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 – 98

ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی می باشد تا در صورتی که داوطلبان شرایط لازم را داشته باشد ، پذیرش از آن ها صورت پذیرد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشد :

مدارک ثبت نام بدون کنکور

 • دارا بودن مدرک کاردانی ، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم.
 • اصل و کپی از مدرک دیپلم ، که مهر و امضا مدیر دبیرستان یا هنرستان در آن مشخص باشد.
 • اصل و کپی از شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4*3 (عکس باید مربوط به سال جاری و بدون تاخوردگی و حاشیه اضافی باشد)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا ( کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و ….)

مدارک ثبت نام با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اسکن فایل عکس داوطلب
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی
 • کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 97 – 98

 • داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور ، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند یکی از این دوره ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
 • داوطلبانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند ، در صورتی مجاز به ثبت نام در این دانشگاه می باشند که دارای مدرک کاردانی باشند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های علوم پزشکی هستند در صورتی که طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند ، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان باید در زمان ثبت نام حضوری گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه ارائه دهند.
 • دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه روزانه ، بایستی ابتدا از دانشگاه خود انصراف دهند و سپس برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام کنند. این دسته از داوطلبان باید فرم انصراف قطعی خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 98

 1. دریافت مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید تا تاریخ 31 مرداد ماه 98
 2. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت آن تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 3. دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا دریافت آن ها حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 4. داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 5. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 31 مرداد ماه ، با مراجعه به سایت سنجش نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.
 6. داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند ، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

پذیرش در برخی از رشته های دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در کنکور سراسری میسر می باشد و داوطلبان باید پس از ثبت نام کنکور و حضور در محل برگزاری آزمون ، برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته (در صورت ارائه) می باشد و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی می تواند برای ثبت نام حضوری اقدام کند اما ثبت نام در قسمت اعظم رشته های این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی داوطلب است و نیاز به شرکت در هیچ آزمونی نمی باشد. و ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور همان طور که در مطلب فوق توضیح داده شد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه امکان پذیر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹۰ نظر

 1. Avatar

  سلام.تو دفترچه ای که منتشر شده نوشته ثبت نام برای بدون کنکور ورودی مهر شروع شده که به تو سایت سنجش انجام میشه ولی تو سایت هنوز نذاشتن .باید حضوری رفت دانشگاه برای ثبت نام یا این که سایت سنجش قراره شروع کنه ثبت نام رو؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور , از تاریخ بیستم اسفند سال ۱۳۹۷ , شروع شده است و تا زمان ششم شهریور ۱۳۹۸ , نیز لینک ثبت نام فعال می باشد و شما می توانید تا زمان مشخص شده , با مراجعه به سایت سازمان سنجش در قسمت سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی , اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایید.

 2. Avatar

  سلام برای ورودی مهر ۹۸ باید حضوری بریم یا از طریق اینترنت

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای ثبت نام رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ورودی مهر ماه می بایست به صورت اینترنتی ثبت نام اولیه را انجام دهید. و تا مورخ ۹۸/۶/۶ نیز فرصت خواهید داشت.

 3. Avatar

  سلام.من دارای مدرک لیسانس برق هستم.آیا امکانش هست در مقطع کارشناسی رشته عمران پیام نور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا برای مقطع کارشناسی رشته عمران بدون کنکور در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 4. Avatar

  با سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول دانشگاه پیام نور
  مدرک کارشناسی ناپیوسته مدیریت برنامه ریزی از دانشگاه علمی کاربردی
  مدرک کاردانی امور فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی
  دیپلم برق صنعتی کارودانش هستم
  خواستم ببینم میتونم برای کارشناسی پیوسته رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور بدون کنکور برای مهر ٩٨ ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورت نداشتن مشکل نظام وظیفه شما می توانید در رشته مورد نظر در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید .

 5. Avatar

  سلام چرا سایت سنجش برای ثبت نام پیام نور باز نمیشه پس؟؟؟؟؟هفتم شد

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه پیام نور باید به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مد نظر مراجعه کنند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره