تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام دانشگاه پیام نور 99

ثبت نام دانشگاه پیام نور 99

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 99
ثبت نام دانشگاه پیام نور 99

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که به دو صورت با آزمون و بدون آزمون از داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه، ثبت نام به عمل می آورد. علاقه مندان به منظور تحصیل در رشته های با آزمون این دانشگاه می بایست ابتدا از طریق سایت ثبت نام کنکور، فرآیند نام نویسی خود را در کنکور سراسری انجام دهند و سپس در آزمون آن شرکت کنند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که بسته به هر دوره، متقاضیان می توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری، به اقدامات لازم بپردازند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن، انجام می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است در آزمون سراسری شرکت کنند. بنابراین باید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400، از روز 12 بهمن ماه آغاز و تا روز 18 بهمن ماه 99، ادامه می بابد و داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی و با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود در سامانه سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

راهنمای ثبت نام با آزمون دانشگاه پیام نور

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شوید و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400” کلیک کنید.
 • از منوی اصلی موجود در قسمت راست سایت “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.
 • برای ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور باید دو سریال اعتباری خریداری گردد. یکی جهت ثبت نام دانشگاه های سراسری و دیگری سریالی است که باید برای دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی خریداری شود. از همین رو ابتدا باید “سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1400” را خریداری کنید و پس از تکمیل روند پرداخت، مجددا به همین صفحه بازگشته و گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 1400” را انتخاب نمایید و مراحل پرداخت را بار دیگر طی کنید.
 • پس از انتخاب سریال مورد نظر، صفحه ای برای شما نمایان می شود که مبلغ قابل پرداخت را در بر دارد و باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن (ثابت و همراه) و پست الکترونیکی را وارد کنید، درگاه پرداخت را انتخاب نمایید و سپس دکمه تایید و پرداخت را بفشارید.
 • صفحه ای جهت تایید اطلاعات وارد شده نمایش داده می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را علامت بزنید و بر روی گزینه ادامه روند پرداخت کلیک کنید.
 • در این مرحله، وارد درگاه پرداخت خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج کنید.
 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت و دریافت سریال ثبت نام، مجددا به صفحه اول ثبت نام آزمون سراسری بروید و گزینه تایید و ادامه – گام بعدی را در پایین صفحه انتخاب کنید تا مراحل نام نویسی برای شما آغاز شود.
 • در این مرحله نظام آموزشی خود را انتخاب کنید و با “سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری” را که خریداری کرده اید، وارد نمایید و پس از درج عبارت امنیتی، گزینه تایید را بفشارید.
 • در این مرحله نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایید.
 • اکنون باید “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را درج کنید تا پس از انتخاب گزینه بررسی و مشاهده، اطلاعات تحصیلی شما نمایش داده شود. در صورت صحت اطلاعات نمایان شده، دکمه تایید را که در پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید عکس پرسنلی خود را با مشخصاتی که در سمت چپ صفحه بیان شده است، بارگذاری نمایید.
 • سپس فرم ثبت نام برای شما باز می شود که ضمن درج اطلاعات خواسته شده در قسمت های مربوطه، باید گزینه “علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم” را نیز فعال کنید.
 • گزینه تایید را در پایین فرم ثبت نام بفشارید تا فرآیند نام نویسی آزمون سراسری را تکمیل کنید.

اگر تمامی مراحل فوق را با موفقیت سپری کرده باشید، از سوی سامانه مذکور، کد پیگیری پرداختی در اختیار شما قرار می گیرد که در مراحل بعدی مورد نیازتان خواهد بود. همچنین اگر در طی ثبت نام، اعلام علاقه مندی به نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور نکرده باشید، می توانید در مرحله انتخاب رشته نیز این کار را انجام دهید.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد که مهلت نام نویسی آن به شرح زیر است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99
نیمسال تحصیلی مهر ماه نیمسال تحصیلی بهمن ماه
مهلت اولیه: 5 مرداد لغایت 1 شهریور ماه 99 مهلت اولیه: 30 آذر لغایت 3 دی ماه 99
تمدید: 7 تا 14 مهر ماه 99 تمدید: تا تاریخ 6 دی ماه 99

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است به دو روش حضوری یا اینترنتی انجام شود. در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود، داوطلب باید کد رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نماید، اما جهت ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور، متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست سایت
 • در صورتی که در زمان مناسبی به سایت مذکور مراجعه کرده باشید، لینک مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را مشاهده خواهید کرد که شامل دانشگاه پیام نور نیز می شود.
 • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
 • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور می بایست مجددا وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شوید، سپس سریال ثبت نام را وارد کنید و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون سراسری را به ترتیب انجام دهید.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، یک کد پیگیری و شماره پرونده در اختیار شما قرار می گیرد که لازم است آن را نزد خود حفظ کنید زیرا برای هر بار ورود به صفحه کاربری خود در این سامانه، به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نیاز خواهید داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که داوطلبان بایستی قبل از نام نویسی خود، اطلاعات کافی را درباره این زمینه کسب کنند.

شرایط عمومی

 • تمامی داوطلبان باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • متقاضیان نباید مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. (در صورتی که سابقا مخالف بوده اند باید تغییر نظرشان اعلام شود.)
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و مانند آن ها برای تمامی داوطلبان جهت ثبت نام کنکور سراسری و رشته های بدون آزمون آن الزامی است.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزشی قدیم، دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا اخذ آن ها تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 برای داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور، الزامی است.
 • چنانچه پذیرش داوطلبان در نیمسال دوم تحصیلی ممکن باشد، دریافت مدرک تحصیلی آن ها تا روز 30 بهمن ماه 1400 بلامانع است.
 • داوطلبان فارغ التحصیل رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت (افراد مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) مقطع کاردانی، در صورت اتمام طرح نیروی انسانی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 یا 30 بهمن ماه 1400، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام حضوری، باید گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. (فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی جزو مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب نمی شوند.)
 • دانشجویان ورودی 99 و قبل از آن که مشغول به تحصیل در دوره روزانه هستند، می توانند تا تاریخ 25 اسفند ماه 99 از دانشگاه محل تحصیل خود، انصراف دهند و سپس برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام کنند. این دسته از داوطلبان باید فرم انصراف قطعی خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند. (لازم به ذکر است که داوطلبان ورودی 99 مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه در آزمون سراسری 1400 نمی باشند.)
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه اعم از نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و… می توانند ثبت نام آزمون سراسری را انجام دهند و پس از پذیرش در کد رشته محل جدید، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، نهایی کنند.
 • داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

 • داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و اخذ آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی در دوره پذیرش مهر ماه را انتخاب کنند اما برای پذیرش بدون کنکور بهمن ماه 99، نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد می گردد.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در مرحله پذیرش مهر ماه 99، می بایست تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام می کردند اما در پذیرش بهمن ماه داوطلبان پذیرفته شده نیازی به انصراف ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش مهر ماه، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند اما همان طور که بیان شد، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرفته شدگان بدون کنکور بهمن ماه 99 نیازی به انصراف از دانشگاه محل پذیرش قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این دو مرحله (مهر یا بهمن ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.
جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی
گروه تحصیلی دیپلم ریاضی و فیزیک دیپلم علوم تجربی دیپلم ادبیات و علوم انسانی دیپلم علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم

(کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)

علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان 100 100 100 100 100

داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند تنها یک رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک نام نویسی دانشگاه پیام نور 99
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 99

ثبت نام دانشگاه های با کنکور غیرانتفاعی و بدون کنکور مهر ماه آن هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گرفت اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند نیز به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می گیرد. ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی است تا با بررسی آن ها، میزان صلاحیت پذیرش داوطلبان سنجیده شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشند.

مدارک ثبت نام رشته های با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب که باید دارای پس زمینه سفید، فرمت jpg، اندازه ای بین 200×300 و 300×400 پیکسل، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، بدون حاشیه زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و… و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • معدل های کتبی و کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان

مدارک ثبت نام رشته های بدون کنکور

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب (عکس اسکن شده باید با فرمت jpg، حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت، دارای پس زمینه سفید، فاقد حاشیه های زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر و منگنه و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و…)

مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا جدید ممکن است حین ثبت نام اینترنتی مورد نیاز قرار نگیرد اما داشتن آن الزامی است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و با کنکور این دانشگاه از یک دیگر جدا هستند و داوطلبان برای اطلاع از رشته های ارائه شده هر کدام باید به دفترچه مربوطه مراجعه کنند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور یا با کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه، در واقع همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشند که تمام جزئیات مربوط به نام نویسی دانشگاه های سراسری اعم از شرایط ثبت نام پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری، مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی و… را در بر دارند.

جدول زیر حاوی آخرین نسخه دفترچه هایی است که تا کنون برای ثبت نام دانشگاه پیام نور منتشر شده اند. جهت دریافت و دسترسی به هر کدام می توانید بر روی نام آن ها کلیک کنید.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 
دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور
 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود فایل اطلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

با توجه به تمام مطالب فوق می توان متوجه شد که ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون می باشد. بهتر است بدانید که حتی اکثر رشته های این دانشگاه به صورت بدون آزمون ارائه می شوند که شانس ورود داوطلب به دانشگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد. جهت آشنایی با سایر دانشگاه های بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و یا میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری شرکت کنم؟

شرکت در کنکور سراسری یکی از راه های ورود به دانشگاه های پیام نور است اما می توانید در رشته های بدون آزمون این دانشگاه نیز ثبت نام کنید که بر اساس معدل کتبی دیپلم می باشد.

2- زمان ثبت نام دانشگاه های پیام نور با آزمون 1400 در چه تاریخی است؟

ثبت نام در رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور از تاریخ 12 بهمن ماه آغاز و تا 18 بهمن 99 صورت گرفت.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام برای نیمسال تحصیلی اول، به پایان رسیده است و زمان نام نویسی برای نیمسال دوم تحصیلی از 30 آذر تا 3 دی ماه 99 در نظر گرفته شد که مجددا تا تاریخ 6 دی ماه تمدید گشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۰۵ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ایا امکان تمدید زمان ثبت نام تو دانشگاه پیام نور بعد از قبولی رشته ای وجود داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به دانشگاه مورد نظر خود، در صورت موافقت دانشگاه، اقدام به ثبت نام نمایید.

 2. Avatar

  سلام ممکنه برا ثبت نام نیم سال دوم در رشته ی حقوق تکمیل ظرفیت صورت بگیره؟

 3. Avatar

  سلام.ببخشیدمن دوروزپیش توادبیات فارسی پیامنورقبول شدم .بعدگفتن یه ثبتنام دیگه هم داره که بایدبرم کافی نت.اون مرحله کی شروع میشه؟اخه رفتم گفتن فعلا دفترچش نیومده

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید، از زمان ثبت نام در دانشگاه، مطلع شوید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر،طبق اطلاعیه منتشر شده از طریق سازمان سنجش، شما از تاریخ ۹۹/۱۰/۲۰ به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید. (جهت مطلع شدن از زمان و شیوه پذیرش دانشگاه)

 4. Avatar
  مصطفی شاهمیرزایی

  سلام دیپلم تجربی دارم وفوق دیپلم علوم اجتماعی،می تونم کارشناسی حقوق بدون آزمون شرکت کنم .

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، شما با توجه به نداشتن منع نظام وظیفه مجاز به ثبت نام می باشید.

 5. Avatar

  سلام مجدد شهریه رشته روانشناسی چقدر است من دوازدهمم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته برای گروه علوم انسانی حدودا ۱/۰۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 6. Avatar

  سلام در دانشگاهای پیاام نور تهران بدون کنکور بخوایم بیایم ازمون ورودی باید بدیم یا همون معدل کافیه؟ایا رشته روانشناسی بدون کنکوره؟و اگه بدون کنکور است رشته روانشناسی معدلمون باید چند باشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، دانشگاه های پیام نور براساس سوابق تحصیلی در دو بازه ی زمانی در سال جذب دانشجو دارند، لازم به ذکر اساس تا پایان تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ثبت نام اولیه در سایت سنجش انجام خواهد شد.

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی بهمن ماه کی شروع میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص ثب نام رشته های براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، زمان ثبت نام تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ می باشد.

 8. Avatar

  من میخوام ارشد بخونم نو دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن
  تا کی وقت برای ثبت نام دارم؟و تا چه موقع وقت میدن برای ارائه مدارک کارشناسی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال ۱۳۹۹ به پایان رسیده است.

 9. Avatar

  با چه معدلی میشه رشته حقوق و یا فقه و حقوق قبول شد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای پذیرش در رشته های براساس سوابق عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی شما، تعداد داوطلبین، معدل سایرین و ظرفیت دانشگاه دخیل می باشد.

 10. Avatar

  سلام و خسته نباشید ببخشید من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم میتونم حقوق بدون کنکور بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد.

 11. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان دارم میخواستم ببینم میتونم برای کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، شما با مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می باشد.

 12. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من کارت ملی ندارم و برای ثبت نام در دانشگاه با سوابق تحصیلی، باید حتما کارت ملی تهیه کنم؟
  ممنون از مطالب کاملی که قرار دادید…

 13. Avatar

  با سلام
  من دیپلم ریاضی گرفتم و بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه علمی کاربری شدم و کاردانی و کارشناسی( آزاد) و کارشناسی ارشد ( دولتی) گرفتم.
  الان میخام پیام نور حقوق بخونم… ایا نیاز به پیش دانشگاهی دارم یا همون مدرک و معدل کاردانی اوکی هست؟؟؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، برای ثبت نام شما می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید.

 14. Avatar

  باسلام وادب.من کارشناسی جغرافیادارم خواستم ببینم زمان ثبت نام باآزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ودیگردانشگاه چه موقع ونحوه ثبت نام چجوری هست.باسپاس فراوان

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱۶ الی ۱۳۹۹/۹/۲۳ می باشد.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید.خواستم ببینم میشه کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام‌نور رو برای استان دیگه ای ثبتنام و تحصیل کرد یا حتما باید دراستان محل زندگی باشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، هر رشته و هر دانشگاهی را که تمایل به ثبت نام داشته باشید می توانید انتخاب نمایید.

 16. Avatar

  سلام،من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم حداقل معدل کتبی برا ثبت نام رشته های بدون کنکور چندعه؟!و اینکه معدل کتبی خودم۱۰٫۰۵هستش،میخواستم بدونم میتونم برا رشته عکاسی ثبت نام بکنم‍♀️؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به عوامل مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها و تعداد انتخاب ها و… بستگی دارد.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشین میبخشین گفتن که انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور ورودی بهمن اواخر آبان میاد ولی چرا نیومده هنوز؟

 18. Avatar

  سلام واحترام
  وقت بخیر..ثبت نام بهمن ماه از چه تاریخی آغاز میشود؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید جهت اطلاع از زمان ثبت نام رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم، در کانال های تلگرامی ما عضو شوید.

 19. Avatar

  سلام. خسته نباشید . من فارغ تحصیل رشته مهندسی آی تی هستم. میتونم بدون آزمون کارشناسی حقوق بخونم؟ پیش دانشگاهی ریاضی دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور برای رشته ی حقوق بر اساس سوابق تحصیلی خود می باشید.

 20. Avatar

  سلام
  من در حال حاضر دیپلم ندارم دوتا واحد درسی از دبیرستان مونده که باید دی ماه اونا رو پاس کنم و دیپلمم‌ و بگیرم، دانشگاه هم رشته روانشناسی پیام نور قبول شدم به‌ من بگین آیا میتونم بهمن ماه دانشگاهی که قبول شدم ثبت نام کنم؟
  العان‌ نباید برای ثبت‌ نام بهمن ماه کاری بکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت موافقت دانشگاه مجاز به ثبت نام می باشید. به صورت حضوری به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایید.

 21. Avatar

  زمان ثبت نام بدون کنکور برا ترم بهمن از چه روزی هست؟براساس سوابق تحصیلی

 22. Avatar

  سلام من سال ۸۸دیپلم ریاضی گرفتم ولی پیش نخوندم میتونم پیام نوربدون آزمون ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای تحصیل در دانشگاه های سراسری (غیر انتفاعی، پیام نور، روزانه و…) می بایست مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهید.

 23. Avatar

  باسلام من رشته ای کاردانش بودم بافوق دیپلم ثبت نام کردم ولیسانس حسابداری دارم الانم برای لیسانس عمران ثبت نام کردم میشه دروسی که پاس کردم تطابق بدم که دیگه پاس نکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت وجود دروس مشترک و دارا بودن شرایط معادل سازی، می توانید درخواست خود را به آموزش دانشگاه اعلام کنید.

 24. Avatar

  باسلام
  سایتتون واقعا عالی بود، تشکر و بی نهایت ممنونم از شما و همکاران محترمتون.
  یک سوال داشتم از خدمتتون که برام ضروریه
  آیا میشه هم در رشته دکتری مهندسی عمران دانشگاه سراسری یا آزاد(بغیر از پیام نور) و هم در مقطع کارشناسی عمران پیام نور هم زمان تحصیل کرد یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون دکتری تخصصی وزارت علوم سال ۱۳۹۹، تحصیل همزمان در این مقطع ممنوع می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره