تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401
ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های پیام نور به دو صورت با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. برای شرکت در رشته های با آزمون دانشگاه های مذکور لازم است تا ابتدا با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور، در آزمون سراسری شرکت کرده و رتبه قبولی در رشته مورد نظر خود را بدست آورید.

در مقابل رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور هستند که برای ورود به آن ها دیگر نیازی به ثبت نام در کنکور سراسری نمی‌باشد و داوطلبان می‌ توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود برای ورود به رشته های بدون آزمون این دانشگاه اقدام نمایند.

زمان ثبت نام برای هر دسته از رشته های بالا متفاوت است، به طوری که یکبار در سال می توان برای ثبت نام کنکور اقدام کرد اما ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور، معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن انجام می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور 1401

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است در آزمون سراسری شرکت کنند. بنابراین باید به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل نام نویسی خود را طی نموده و با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری، به صورت الکترونیکی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند.

زمان ثبت نام با آزمون 

مهلت اولیه ثبت نام کنکور سراسری 1401 از روز 10 بهمن ماه آغاز و تا روز 17 بهمن ماه 1400 تعیین گشته بود اما به دلیل استقبال داوطلبان، این زمان برای افرادی که ثبت نام خود را انجام نداده بودند تا 20 بهمن ماه تمدید شد. همچنین مهلت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور از روز 1 الی 4 اسفند ماه 1400 برای داوطلبان در نظر گرفته شده بود که علاوه بر این، فرصت انجام این فرآیند برای سومین بار تا روز 6 اسفند ماه مورد تمدید قرار گرفت. تاریخ های ذکر شده به طور خلاصه در جدول زیر آورده شده اند.

جدول زمانبندی ثبت نام رشته های با آزمون پیام نور 1401
عنوان فرآیند زمان
ثبت نام اولیه 10 تا 17 بهمن ماه 1400
تمدید مهلت ثبت نام 17 تا 20 بهمن ماه 1400
مهلت مجدد ثبت نام 1 تا 4 اسفند ماه 1400
تمدید مهلت مجدد ثبت نام 4 تا 6 اسفند ماه 1400

راهنمای ثبت نام با آزمون 

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1401” کلیک کنید.
 • از منوی اصلی موجود در قسمت راست سایت “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید
 • برای ثبت نام در رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور علاوه بر خرید سریال ثبت نام دانشگاه های سراسری، باید هزینه سریال مربوط به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را نیز پرداخت کنید. بدین منظور ابتدا لینک فعال “سریال ثبت نام در گروه آزمایشی ریاضی یا تجربی یا انسانی یا هنر یا زبان در آزمون سراسری سال 1401” را بفشارید و پس از تکمیل فرآیند و پرداخت مبلغ تعیین شده، مجددا به صفحه خرید سریال باز گشته و گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری سال 1401” را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب سریال مورد نظر، صفحه ای برای شما نمایان می شود که مبلغ قابل پرداخت را در بر دارد و باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن (ثابت و همراه) و پست الکترونیکی را وارد کنید، درگاه پرداخت را انتخاب نموده و سپس دکمه “تایید و پرداخت” را بفشارید.
 • صفحه ای جهت تایید اطلاعات وارد شده نمایش داده می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را علامت زده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 • در این مرحله، وارد درگاه پرداخت خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را درج نمایید.
 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت و دریافت سریال ثبت نام، مجددا به صفحه اول ثبت نام آزمون سراسری بروید و گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را در پایین صفحه انتخاب کنید تا مراحل نام نویسی برای شما آغاز شود.
 • در این مرحله نظام آموزشی خود را انتخاب کنید و “سریال ثبت نام 12 رقمی دانشگاه های سراسری” را که خریداری کرده اید، وارد نمایید و پس از درج عبارت امنیتی، گزینه تایید را فشرده و سپس نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایید.
 • اکنون باید کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم را درج کنید تا پس از انتخاب گزینه “بررسی و مشاهده”، اطلاعات تحصیلی شما نمایش داده شود. در صورت صحت اطلاعات نمایان شده، دکمه “تایید” را که در پایین صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید عکس پرسنلی خود را با مشخصاتی که در سمت چپ صفحه بیان شده است، بارگذاری نمایید.
 • پس از باز شدن فرم ثبت نام ضمن درج اطلاعات خواسته شده، حتما گزینه “علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی می باشم” را فعال کنید.
 • گزینه “تایید” را در پایین فرم ثبت نام بفشارید تا فرآیند نام نویسی آزمون سراسری را تکمیل گردد.

اگر تمامی مراحل فوق را با موفقیت سپری کرده باشید، از سوی سامانه مذکور، کد پیگیری پرداختی در اختیار شما قرار می گیرد که در مراحل بعدی مورد نیازتان خواهد بود. همچنین اگر در طی ثبت نام، اعلام علاقه مندی به نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور نکرده باشید، می توانید در مرحله انتخاب رشته نیز این کار را انجام دهید.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

هداوطلبانی که علاقه مند به ثبت نام به صورت بدون آزمون در رشته های دانشگاه پیام نور می باشند بدون شک در صدد کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه نام نویسی فرآیند مذکور می باشند. لازم به ذکر است این روند به صورت اینترنتی و در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه به انجام خواهد رسید.

زمان ثبت نام با کنکور

همانطور که پیش تر ذکر شد، رشته های بدون کنکور پیام نور در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو می پذیرند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 ثبت نام نموده اند، در نیمه اول مرداد ماه 1401 بدون پرداخت هزینه می توانند از لیست رشته های بدون آزمون نیمسال اول، انتخاب رشته خود را انجام دهند و کسانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش در این زمان و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

هنوز اخبار دقیقی برای ثبت نام نیمسال بهمن منتشر نگردیده است و در صورت درج اطلاعیه در این خصوص این مقاله به روزرسانی خواهد شد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره ازجدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور 

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است به دو روش حضوری یا اینترنتی انجام شود. در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود، داوطلب باید کد رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نماید، اما جهت ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور، متقاضی باید مراحل زیر را طی کند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست سایت
 • در صورتی که در زمان مناسبی به سایت مذکور مراجعه کرده باشید، لینک مربوط به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را مشاهده خواهید کرد که شامل دانشگاه پیام نور نیز می شود.
 • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
 • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 می بایست مجددا وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شوید، سپس سریال ثبت نام را وارد کنید و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون سراسری را به ترتیب انجام دهید.

در صورتی که تمام مراحل فوق را به درستی انجام دهید، یک کد پیگیری و شماره پرونده در اختیار شما قرار می گیرد که لازم است آن را نزد خود حفظ کنید زیرا برای هر بار ورود به صفحه کاربری خود در این سامانه، به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نیاز خواهید داشت.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که داوطلبان بایستی قبل از نام نویسی خود، اطلاعات کافی را درباره این زمینه کسب کنند.

شرایط عمومی

 • تمامی داوطلبان باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • متقاضیان نباید مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. (در صورتی که سابقا مخالف بوده اند باید تغییر نظرشان اعلام شود.)
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و مانند آن ها برای تمامی داوطلبان جهت ثبت نام کنکور سراسری و رشته های بدون آزمون آن الزامی است.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام با کنکور)

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام آموزشی قدیم، دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا اخذ آن ها تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 برای داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور، الزامی است.
 • چنانچه پذیرش داوطلبان در نیمسال دوم تحصیلی ممکن باشد، دریافت مدرک تحصیلی آن ها تا روز 30 بهمن ماه 1401 بلامانع است.
 • داوطلبان فارغ التحصیل رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت (افراد مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) مقطع کاردانی، در صورت اتمام طرح نیروی انسانی خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 یا 30 بهمن ماه 1401، مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام حضوری، باید گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند. (فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندانپزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی جزو مشمولین خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب نمی شوند.)
 • دانشجویان ورودی 1400 و قبل از آن که مشغول به تحصیل در دوره روزانه هستند، می توانند تا تاریخ 25 اسفند ماه 1400 از دانشگاه محل تحصیل خود، انصراف دهند و سپس برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام کنند. این دسته از داوطلبان باید فرم انصراف قطعی خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند. (لازم به ذکر است که داوطلبان ورودی 1400 مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه در آزمون سراسری 1401 نمی باشند.)
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه اعم از نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و… می توانند ثبت نام آزمون سراسری را انجام دهند و پس از پذیرش در کد رشته محل جدید، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، نهایی کنند.
 • داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام داشته باشند.

شرایط اختصاصی (ثبت نام بدون کنکور)

 • داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و اخذ آن حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401، دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1400 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 1401، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی در دوره پذیرش مهر ماه را انتخاب کنند اما برای پذیرش بدون کنکور بهمن ماه 1401، نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد می گردد.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 98 و قبل از آن) برای حضور در مرحله پذیرش مهر ماه 1401، می بایست تا تاریخ 31 مرداد ماه 1401 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام کنند اما در پذیرش بهمن ماه، داوطلبان پذیرفته شده نیازی به انصراف ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش مهر ماه، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند اما همان طور که بیان شد، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرفته شدگان بدون کنکور بهمن ماه 1401 نیازی به انصراف از دانشگاه محل پذیرش قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجوی انتقالی برخورد خواهد شد.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این دو مرحله (مهر یا بهمن ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.
جدول میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی
گروه تحصیلی دیپلم ریاضی و فیزیک دیپلم علوم تجربی دیپلم ادبیات و علوم انسانی دیپلم علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم

(کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)

علوم ریاضی و فنی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم تجربی 100 100 57/1 57/1 51/4
علوم انسانی 57/1 57/1 100 100 51/4
هنر 100 100 100 100 100
زبان 100 100 100 100 100

داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور پیام نور، در رشته های با کنکور نیز ثبت نام کنند ولی در نهایت می توانند تنها یک رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

دفترچه نام نویسی دانشگاه پیام نور 1401
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

ثبت نام دانشگاه های با کنکور پیام نور و بدون کنکور مهر ماه آن هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های  پیام نور بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گرفت اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند نیز به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام گرفت و نحوه آن در سال 1401 مشخص نشده است. ثبت نام دانشگاه پیام نور نیازمند ارائه مدارک تحصیلی و هویتی است تا با بررسی آن ها، میزان صلاحیت پذیرش داوطلبان سنجیده شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشند.

مدارک ثبت نام رشته های با کنکور

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب که باید دارای پس زمینه سفید، فرمت jpg، اندازه ای بین 200×300 و 300×400 پیکسل، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، بدون حاشیه زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر، منگنه و… و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • معدل های کتبی و کل دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان

مدارک ثبت نام رشته های بدون کنکور

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب (عکس اسکن شده باید با فرمت jpg، حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت، دارای پس زمینه سفید، فاقد حاشیه های زائد، کاملا واضح، عاری از هرگونه اثر مهر و منگنه و متعلق به سال جاری داوطلب باشد.)
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و…)

مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا جدید ممکن است حین ثبت نام اینترنتی مورد نیاز قرار نگیرد اما داشتن آن الزامی است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و با کنکور این دانشگاه از یکدیگر مجزا هستند و داوطلبان برای اطلاع از رشته های ارائه شده هر کدام باید به دفترچه مربوطه مراجعه کنند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور یا با کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه، در واقع به ترتیب همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشند که تمام جزئیات مربوط به نام نویسی دانشگاه های سراسری اعم از شرایط ثبت نام پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری، مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی و… را در بر دارند.

جدول زیر حاوی آخرین نسخه دفترچه هایی است که تاکنون برای ثبت نام دانشگاه پیام نور منتشر شده اند و به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در سال 1401، لینک های مربوطه فعال خواهند شد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور
دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور
 دانلود دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

بهتر است بدانید که حتی اکثر رشته های این دانشگاه به صورت بدون آزمون ارائه می شوند که شانس ورود داوطلب به دانشگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد. جهت آشنایی با سایر دانشگاه های بدون کنکور و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و یا میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور حتما باید در آزمون سراسری 1401 شرکت کرد؟

خیر، بسیاری از رشته های این دانشگاه ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

2- زمان ثبت نام دانشگاه های پیام نور با آزمون 1401 در چه تاریخی است؟

زمان نام نویسی از 10 تا 17 بهمن ماه بود که پس از 3 مرحله تمدید در تاریخ 6 اسفند به پایان رسید.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی برای دو نیمسال مهر و بهمن متفاوت است که برای نیمسال بهمن در نیمه اول مرداد 1401 می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۰۴ نظر

 1. سلام پیام نورتهران مدیریت مالی داره برای لیسانس

 2. سلام دانشگاه پیام نور تهران رشته مدیریت مالی داره؟

 3. سلام من دیپلم نظام جدید فنی حرفه ای حسابداری دارم میتونم تو دانشگاه رشته ی حسابداری ثبت نام کنم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۰، در صورت دارا بودن دیپلم نظام جدید فنی حرفه ای، منعی بابت ثبت نام و ادامه ی تحصیل رشته ی حسابداری در این دانشگاه، نخواهید داشت.

 4. سلام خداقوت
  اگر داوطلبی امتحانات نهاییش رو شهریور ماه بدهد و با با آزمون کنکور در پیام نور بخواهد ثبت نام کند ، آیا اینکه نمرات دیپلمش اواخر شهریور به دستش برسه ، برای ثبت نام با ازمون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 5. سلام دانشگاه پیام نور مدرک کاردانی به دانشجوی کارشناسی میده؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، معمولا اکثر واحدهای دانشگاهی پیام نور، مدرک کاردانی را ارائه می دهند؛ جهت کسب اطمینان، می بایست به دانشگاه مورد نظر حضوری مراجعه نمایید.

 6. با سلام
  من دیپلم رشته ی تجربی دارم ، میخواستم ببینم نهایتا با چه رتبه ای در کنکور سراری میتونم وارد دانشگاه پیام نور بشم ؟

 7. با سلام
  میخواستم راجب پذیرش الکترونیکی پیام نور یکم توضیح بدید
  مثلا من با سوابق تحصیلی میتونم به صورت پذیرش الکترونیکی در رشته حقوق پیام نور کرج درس بخونم یان شرایط خاصی داره ؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، برای تحصیل در دانشگاه های الکترونیکی شرایط خاصی وجود ندارد و لازم است شما مدرک دیپلم داشته باشید.

 8. ناصر اسماعیل زاده

  باسلام و وقت بخیر وخسته نباشید
  من شهریورماه امسال مدرک کاردانی حقوق رو از دانشگاه علمی کاربردی دادگستری دریافت میکنم.دیپلم من کارودانش بود و مدرک پیش دانشگاهی ندارم.آیا میتونم در مقطع کارشناسی حقوق ادامه تحصیل بدم؟

 9. ناصر اسماعیل زاده شرامین

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  من شهریورماه امسال مدرک کاردانی حقوق رو از دانشگاه علمی کاربردی دادگستری تبریز میگیرم.دیپلم من کارودانش بود و مدرک پیش دانشگاهی ندارم. آیا میتونم در مقطع کارشناسی حقوق در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

 10. سلام .من کاردانی تربیت مربی پیش دبستان دارم . و مدرکش آخر شهریور به دستم میرسه . برای ادامه تحصیل میتونم پیام نور در مقطع کارشناسی شرکت کنم ؟ و میتونم رشته دیگری انتخاب کنم برای کارشناسی و کارشناسی ارشد بخونم ؟
  و یه سوال دیگه اینکه دانشگاه پیام نور شرایط غیر حضوری داره برای کلاسها؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۰، کسانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور همان سال فارغ التحصیل شوند، می توانند ثبت نام خود را انجام داده و همچنین مجاز به تغییر رشته می باشند.

 11. با عرض سلام و احترام
  من در حال حاضر ترم اول کاردانی هستم (دولتی) و ازونجایی ک از معافیت تحصیلی استفاده میکنم، آیا امکانش هست که از دانشگاه فعلی انصراف بدم و برای کارشناسی پیامنور ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و درود، مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه، تا قبل از دریافت کارت پایان خدمت، حق یک بار انصراف از تحصیل را خواهید داشت.

 12. سلام من فوق دیپلم فناوری اطلاعات دارم(IT) همین رشته رو دانشگاه پیام نور داره ؟اگر داره کجاست؟

 13. سلام وقتتون بخیر من دیپلم رشته کامپیوتر در هنرستان فنی حرفه ای نظام جدید دارم
  میخواستم برای کاردانی رشتهٔ نقاشی بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن بخونم.
  آیا امکانش هست؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، دانشگاه پیام نور رشته ای را در مقطع کاردانی ارائه نمی دهد.

 14. علی تابع جابری

  سلام بنده دیپلم نظام جدید کارودانش رشته برق دارم آیا با شرکت در کنکور سراسری میتونم تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم

  • با سلام، بله، شما با مدرک دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶)، مجاز به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 15. فرزانه یقین لو

  سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم هنوز میتونم برا تحصیل توودانشگاه پیام نور اقدام کنم یا نه تاریخش گذشته ؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی به اتمام رسیده است؛ جهت بررسی وضعیت خود و امکان ثبت نام، می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

 16. سلام من میخواستم دردانشگاه پیام نور بدون آزمون شرکت کنم ولی بچه ۶ ماهه دارم اگرثبت نام کنم میشه مرخصی بگیرم

 17. سلام.دیپلم من برای سال ۱۳۹۲ هستش رشته حسابداری بازرگانی شاخه فنی حرفه ای ، الان دیپلم من نظام قدیم حساب میشه ؟ پیش دانشگاهی نداشتیم. میتونم شرکت کنم در صرفا براساس
  سوابق تحصیلی بهمن ماه که از دیروز ثبت نامش شروع شده ؟ممنون

  • با سلام، در صورتی که شما مدرک کاردانی و یا پیش دانشگاهی داشته باشید، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته به صورت بدون آزمون و بر اساس سشوابق تحصیلی دانشگاه های پیام نور می باشید.

 18. سلام من دیپلم کاردانش برق دارم دارای پایان خدمت وشاغل میخواستم بدونم میتونم رشته تجهیزات پزشکی از پیام نور بدون کنور بردارم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، دانش آموزان نظام قدیم رشته های کاردانش تنها در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مجاز به ثبت نام می باشند.

 19. سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون من یه سوال داشتم من رشته مدیریت بازرگانی قبول شدم دانشگاه پیام نور میخواستم بدونم بعد اینکه یک ترم این رشته رو بخونم میتونم تغییر رشته بدم برم رشته حقوق؟

 20. سلام خسته نباشید من کنکور ثبت نام کردم قبول شدم تمام کارها رو انجام دادم میگن از طرف دانشگاه برات پیامک میاد ولی پیامک نیومده چیکار باید کرد؟

  • با سلام، شما باید با توجه به اطلاعیه های مندرج در سایت سازمان سنجش و همچنین سایت دانشگاه محل قبولی، اقدام به ثبت نام نهایی و ارسال مدارک خود نمایید.

 21. سلام عرض ادب ممنون بابت سایت خوبتون سوالم این هست که اگر در مقطع ارشد پیام‌نور ثبت نام کنیم میتونم بعد از ترم دو انصراف بدم و ارشد بهداشت شرکت کنم؟

 22. سلام و ممنون بابت سایت خوبتون. میشه بگید بعد از انتخاب رشته پیام نور باید چیکار کنم؟ انتخاب رشته کردم حالا باید منتظر بمونم؟

  • با سلام و درود، نتایج نهایی پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور در دهه سوم شهریور ماه از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر خواهد شد.

 23. سلام خسته نباشید
  من ورودی ۹۹ دانشگاه سراسری هستم
  میشه همزمان در دو رشته (سراسری و پیام نور ) تحصیل کرد؟ (در مدرسه جزو تیز هوشان نبودم)
  ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، امکان تحصیل همزمان در دو رشته و دانشگاه متفاوت منوط به موافقت هر دو دانشگاه می باشد.

 24. سلام خسته نباشید
  ببخشید زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور چه زمانیه؟بعد اینکه کانال تلگرامی بجز ایران مشاور ندارن که مال خود دانشگاه باشه؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره