خانه علمی کاربردی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کوار 1401

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کوار 1401

راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

بسیاری از افراد تمایل دارند تا از مسیری به جز کنکور سراسری، وارد دانشگاه ها شوند. دانشگاه های علمی کاربردی نیز چنین امکانی را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای این افراد فراهم کرده اند. در نتیجه داوطلبان می توانند در این دانشگاه ها، به صورت بدون آزمون به تحصیل بپردازند. البته لازم به ذکر است که دانشگاه های علمی کاربردی مانند تمامی دانشگاه ها، شرایطی را جهت پذیرش داوطلبان تعیین کرده اند و متقاضیانی که دارای شرایط ثبت نام علمی کاربردی باشند، می توانند در رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه، و صرفا با توجه به علاقه خود و فارغ از عنوان دیپلمشان، ثبت نام نمایند.

دانشگاه های علمی کاربردی جهت پذیرش دانشجو، دو بازه زمانی مهر ماه و بهمن ماه را در نظر گرفته اند. به این ترتیب متقاضیان باید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401، اقدام به ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش نمایند.

داوطلبان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی، جهت ثبت نام در این دانشگاه، باید در بازه زمانی تعیین شده اقدام نمایند. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، این دانشگاه ها دو بار در سال (مهر ماه و بهمن ماه) دانشجو پذیرش می کنند، بنابراین هر ساله دو بازه زمانی جهت ثبت نام اعلام می شود.

زمان ثبت نام مهر ماه

زمان بندی تعیین شده جهت ثبت نام در نیمسال اول پذیرش دانشگاه علمی کاربردی (ترم مهرماه)، مطابق جدول زیر است. همانطور که ملاحظه می کنید علاوه بر مهلت اولیه ثبت نام، بازه هایی جهت مهلت مجدد نیز در نظر گرفته شده اند.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار مهر ماه 1401
مقطعمهلت اولیه ثبت نامتمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد تا 7 تیر ماه7 تیر تا 14 تیر ماه1 تا 4 شهریور

و

4 تا 8 شهریور

کارشناسی ناپیوسته14 تیر تا 21 تیر ماه21 تیر تا 26 تیر ماه

زمان ثبت نام بهمن ماه

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز انجام می شود. اما در حال حاضر اخبار تازه ای مبنی بر زمان ثبت نام، منتشر نشده است. البته با توجه به تاریخ اعلام شده در سال گذشته که دی ماه بوده است، احتمالا امسال نیز بازه ای نزدیک به همین تاریخ در نظر گرفته شود. در صورتی که زمان جدیدی اعلام شود، این مقاله به روز خواهد شد و اخبار آن در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره نیز قرار می گیرد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی، جهت انجام فرآیند نام نویسی باید از طریق سامانه مربوطه اقدام نمایند. در ادامه به صورت مفصل و گام به گام، به شرح چگونگی و مراحل ثبت نام پرداخته ایم.

نحوه ثبت نام مهر ماه

ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی به شیوه الکترونیکی انجام می شود و متقاضیان جهت انجام این کار، باید به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند. در ادامه جهت تسهیل این فرآیند، مراحل ثبت نام به صورت تصویری شرح داده شده است.

 • داوطلبان ابتدا باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند و مانند تصویر زیر، بر روی گزینه “جامع علمی کاربردی” کلیک نمایند.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در این مرحله، صفحه ای مطابق با تصویر زیر مشاهده می شود که باید بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته) فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال تحصیلی 1401 ” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نمایید، جهت انجام این کار باید گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در این مرحله با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید گزینه مورد نظر، یعنی “سریال ثبت نام پذیرش دوره مهندسی و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1401” را انتخاب نمایید و بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید مشخصات خود را وارد کنید و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در ادامه نیز باید تیک گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را مانند تصویر زیر فعال کنید و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید (توجه داشته باشید که شماره پیگیری پرداخت را حتما یادداشت و یا ذخیره نمایید).

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • در این مرحله وارد درگاه پرداخت خواهید شد و باید اطلاعات بانکی مورد نیاز را وارد و در نهایت گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس مجددا مانند تصویر زیر باید به مرحله سوم بازگردید و عبارت “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب نمایید.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • در این مرحله باید در کادر مربوط به شماره سریال، شماره سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کرده و پس از نوشتن عبارت امنیتی در کادر مربوط به آن، بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

پس از طی مراحل ذکر شده، فرم ثبت نام را مطابق با اطلاعات خواسته شده (مشخصات فردی، تحصیلی و …) به صورت صحیح و دقیق پر نمایید تا در نهایت ثبت نام شما تکمیل شود. لازم به ذکر است که باید شماره پرونده (6 رقمی) و کد پیگیری (16 رقمی) را حتما یادداشت نمایید . همچنین تمامی مراحل ثبت نام برای هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی یکسان است و مطابق با راهنمای تصویری انجام می شود.

نحوه ثبت نام بهمن ماه

مطابق دوره های گذشته احتمال می رود ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه به صورت حضوری انجام شود، اما چنانچه نام نویسی ترم بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی انجام شود، مراحل آن از طریق سایت سازمان سنجش و مطابق نیمسال اول خواهد بود با این تفاوت که لازم است در مرحله دوم روی لینک مربوط به ثبت نام بهمن ماه کلیک شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی واحد کوار 1401

همان طور که گفته شد، چنانچه داوطلبان دارای مدرک دیپلم در هر رشته ای بوده باشند، امکان نام نویسی در مقطع کاردانی این دانشگاه را خواهند داشت. البته ثبت نام این دانشگاه ها نیز نیازمند رعایت شرایط عمومی و اختصاصی زیر نیز می باشد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عمل به احکام اسلامی (اقلیت های دینی ملزم به اجرای این بند نمی باشند در صورتی که به صورت علنی به نقص آن نپردازند.)
 • عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک، گروه های فراماسونری و عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در هنگام تحصیل و در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

 • دارا بودن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 • داشتن سایر شرایط اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • داشتن شرایط نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته

 • دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته (مدرک داخلی تمامی مراکز و و موسسات، قابل قبول نبوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد. همچنین صرفا افرادی که تا پایان شهریور ماه سال پذیرش (برای ورودی مهر) و تا پایان بهمن ماه سال پذیرش (برای ورودی بهمن) مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند، مجاز به ثبت نام خواهند بود.)
 • داوطلبان سهمیه آزاد می توانند بر حسب ضوابط، بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و بر اساس علاقه مندی به هر یک از رشته های تحصیلی، جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. (افرادی که در رشته متفاوتی از مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند، لازم است تمامی دروس پیشنیاز و یا جبرانی رشته ای که در آن پذیرفته شده اند را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق سر فصل مصوب بگذرانند.)
 • دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، به هنگام ثبت نام، فارغ التحصیل شده باشند و مدرک مربوطه را به مراکز آموزشی مورد نظر تحویل دهند.
 • داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • دارا بودن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقا

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان لازم است مدارکی را به هنگام ثبت نام حضوری ارائه دهند. البته جهت نام نویسی در مرحله اینترنتی نیز وارد نمودن برخی از اطلاعات فردی و تحصیلی نیز لازم می باشد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این مرحله نیازی به بارگذاری اسکن همه اطلاعات زیر نمی باشد، اما لازم است جزئیات خواسته شده را در سایت سازمان سنجش به هنگام ثبت نام اینترنتی درج نمایید.

 • اطلاعات شناسنامه ای شامل: نام و نام خانوادگی، شماره و سریال شناسنامه و تاریخ تولد
 • مشخصات فردی از قبیل: کد ملی، مذهب، ملیت، وضعیت جسمانی، شماره تلفن همراه و ثابت، اسکن عکس 4×3 و مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • اطلاعات تحصیلی از جمله: عنوان مدرک، معدل کتبی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع دیپلم یا کاردانی

مدارک ثبت نام حضوری

متقاضیان در زمان مراجعه برای نام نویسی حضوری نیز می بایست مدارکی را به همراه داشته باشند که باید موارد لازم به دانشگاه تحویل داده شوند. البته در برخی از موارد برای مقاطع کاردانی با کارشناسی ناپیوسته متفاوت می باشد که در ادامه ذکر شده است.

 • 6 قطعه عکس 4×3 (تمام رخ مربوط به سال جاری)
 • اصل شناسنامه
 • اصل کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت مشمولان نظام وظیفه
 • اصل گواهی اشتغال به کار
 • اصل فرم تاییدیه معدل (برای فارغ‌التحصیلانی که گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.)
 • اصل مدرک دیپلم متوسطه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم (برای داوطلبان کارشناسی شامل اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی می باشد.)
 • پرینت صفحه اول دفترچه بیمه

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

یکی از موارد لازم پیش از اقدام جهت ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی هر واحد، اطلاع از رشته های ارائه شده در آن ها می باشد. البته دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار در مهرماه 1401، مطابق با دفترچه منتشر شده در هیچ یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی  پذیرش دانشجو نداشته است. لازم به ذکر است که داوطلبان می توانند با مراجعه حضوری به این واحد از دانشگاه علمی کاربردی، در مورد پذیرش و یا عدم پذیرش دانشجو اطلاعات بیشتری کسب نمایند. بدیهی است به محض انتشار دفترچه بهمن ماه، رشته های نیمسال دوم در این قسمت قرار داده خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401

مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در هر دوره می توانند کمک های بسیاری برای اطلاع از جزئیات رشته های ارائه شده همچون ظرفیت پذیرش آن ها و همین طور اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اختصاصی مراکز مختلف آموزشی نیز به داوطلبان ارائه دهد.

به همین دلیل در جداول زیر لینک دانلود این دفترچه ها قرار داده شده است. البته دفترچه بهمن ماه هنوز منتشر نشده است، اما لینک دانلود فایل پی دی اف آن به محض انتشار فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد کوار 1401
 مهر ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل مورد نظر بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

آن دسته از متقاضیانی که در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام نموده باشند، می توانند به صورت اینترنتی در موعد مقرر پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش، نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 را مشاهده کرده و چنانچه اسامی آن ها در لیست پذیرفته ها نباشد، امکان ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401، در صورت برگزاری، برای آن ها فراهم است.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره