خانه علمی کاربردی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند و ارائه دهنده مجموعه ای از رشته های بدون آزمون می باشد. این دانشگاه همچنین در دو مقطع کاردانی (به صورت بدون آزمون بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی و بر اساس معدل کاردانی) دانشجو می پذیرد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام علمی کاربردی می توانند بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه، هر یک از رشته های ارائه شده در این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به طور معمول دو نوبت در سال انجام می شود. بنابراین متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در موعد مقرر نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 مهر یا بهمن ماه، نسبت به ثبت نام خود در موعد مقرر اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا روز سه شنبه مورخ 8 شهریور ماه تمدید شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

همان طور که گفته شد، دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. علاقه مندان می توانند مطابق با زمان بندی زیر ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام مهر ماه

رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون آزمون ارائه می شوند و لذا داوطلبان می توانند بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس معدل مقطع متوسطه یا دوره کاردانی خود نسبت به شرکت در پذیرش این دانشگاه در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 (نیمسال تحصیلی مهر) اقدام نمایند. زمان ثبت نام بدون کنکور دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای سال 1401 در جدول زیر آورده شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
مقطعزمان ثبت نام (مهلت اولیه)تمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد الی7 تیر ماه7 تیر الی 14 تیرزمان اول: 1 شهریور الی 4 شهریور ماه
زمان دوم: تا 8 شهریور ماه
کارشناسی ناپیوسته14 تیر الی 21 تیرماه21 تیر الی 26 تیرماه

زمان ثبت نام بهمن ماه

تاکنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن ماه سال جاری مشخص نشده است. اما این فرآیند برای سال گذشته در اواخر دی ماه انجام شد که پیش بینی می شود، همین روند برای امسال نیز تکرار شود. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره، در صورت انتشار هر گونه خبر در این خصوص، از آن مطلع شوید.

لازم به ذکر است داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 را دارند می توانند در موعد مقرر از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دفترچه راهنمای ثبت نام مربوطه را دریافت نموده و با دقت مورد مطالعه قرار دهند. سپس با پرداخت اینترنتی هزینه آن نسبت به دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام اقدام کرده و در فاصله زمانی مشخص شده ثبت نام اینترنتی خود را مطابق راهنمای زیر به انجام برسانند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

ثبت نام در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه به دو روش متفاوت انجام می شود به این صورت که؛ داوطلبان می توانند در نیمسال اول با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و طی نمودن مراحل زیر ثبت نام کنند اما در نیمسال دوم متقاضیان می بایست با مراجعه حضوری به دانشگاه محل پذیرش اقدامات لازم را به انجام برسانند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه سال تحصیلی 1401” (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته) کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • اکنون لازم است با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • حال باید دکمه سریال اعتباری مربوطه را فشرده و سپس بر روی گزینه“تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • اطلاعات خود را به درستی در فیلدهای زیر وارد نمایید و در آخر گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال نموده و پس از آن کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادر های مشخص شده وارد نموده و گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • مجددا به صفحه نخست بازگشته و کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • ثبت سریال ثبت نام خریداری شده در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به سیستم”

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

اکنون می توانید با استفاده از اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر فرم ثبت نام خود را تکمیل نموده و انتخاب رشته کنید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را برای شما صادر می کند که لازم است آن ها را نزد خود نگه دارید. لازم به ذکر است که جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی این دانشگاه نیز می بایست مراحلی مشابه مراحل فوق را طی نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم هر رشته ای (رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت و متقاضیان رشته های نظری برای ثبت نام، نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارند. همچنین علاقه مندان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، ملزم به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی زیر نیز هستند.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عمل نمودن به احکام عملی اسلام (به شرط عدم تجاهر به نقص اسلام، اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی شامل این بند نمی شوند.)
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران (در صورت داشتن سابقه دشمنی داوطلب، لازم است تغییر نظر وی احراز گردد.)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 • دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 •  برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی
 • دارا بودن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان آقا

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته 

 • داشتن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته (مدارک داخلی تمامی مراکز و موسسات، غیر قابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد. همچنین افرادی که تا پایان 31 شهریور ماه 1401 مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند، می توانند اقدام به نام نویسی نمایند.)
 •  داوطلبان سهمیه آزاد می توانند برحسب ضوابط، بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقه مندی به هر یک از رشته های تحصیلی، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. (داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می کنند لازم است تمامی دروس پیشنیاز یا جبرانی رشته قبولی خود را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.)
 • دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدرک فارغ التحصیلی خود را به مراکز آموزشی مربوطه ارائه نمایند.
 • دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت برای متقاضیان آقا

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان برای نام نویسی در این دانشگاه می بایست قبل از انجام اقدامات مربوطه از رشته هایی که قابلیت ثبت نام برای متقاضیان را دارند، اطلاع حاصل نمایند به همین جهت با کلیک بر روی لینک موجود در جدول زیر، می توانید از این موارد مطلع شوید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

(جهت مشاهده روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

یکی از نکات مهمی که در هنگام ثبت نام مورد تاکید قرار می گیرد، مطالعه دفترچه و لیست رشته ها جهت آگاهی از شرایط و ضوابط و همچنین کد رشته های ارائه شده در واحد های مختلف دانشگاه علمی کاربردی می باشد. این فایل ها همزمان با آغاز مهلت نام نویسی از طریق سایت sanjesh.org منتشر می شود. جهت کسب اطلاع از دفترچه راهنما بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه دوره کاردانی

دفترچه ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1401
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل مورد نظر بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1401

(جهت دریافت فایل مورد نظر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه دوره کارشناسی ناپیوسته

دفترچه ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1401
دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 برای آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 مهر ماه را انجام داده اند، به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اعلام می گردد که شما می توانید برای اطلاع از زمان انتشار این نتایج بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. افرادی که اسامی آن ها در میان پذیرفته شدگان مهر ماه قرار نگرفته باشد، می توانند با کسب اطلاعات لازم نسبت به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401 شرکت نمایند.

سوالات متداول

1- ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی مهر ماه 1401 چه زمانی انجام می گیرد؟

داوطلبان به منظور ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانند در مهلت تمدید شده یعنی تا 8 شهریور ماه سال جاری جهت ثبت نام اقدام نمایند.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال مهر ماه 1401 از چه طریق انجام می شود؟

ثبت نام دوره های این دانشگاه در نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

3- ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن ماه به چه نحوی صورت می پذیرد؟

هنوز نحوه انجام این فرآیند برای سال جاری مشخص نمی باشد اما در صورت مشخص شدن متن مقاله به روز رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۲۸ نظر

 1. سلام و وقت بخیر
  کاردانی گرافیک دارم، تو مقطع کارشناسی میتونم مدیریت اداری بخونم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی سال ۱۴۰۱، محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد.

 2. سلام من در حال گرفتن دیپلم نظری هستم آیا با دیپلم نظری سال آینده میتونم در رشته کشاورزی امور گلخانه ای دانشجو علمی کاربردی باشم ؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی سال ۱۴۰۰، منعی از بابت ادامه تحصیل در این دانشگاه برای شما وجود ندارد.

 3. برای سال ۱۴۰۰ ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی تقریبا چه تاریخ هست؟

 4. سلام ببخشید دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ۹۹ بدون کنکور دارای مقطع کارشناسی پیوسته می باشد؟

  • با سلام، خیر مقطع کارشناسی پیوسته در هیچ کدام از دانشگاه های علمی کاربردی ارائه نمی شود.

 5. سلام من دیپلم تجربی دارم ایا میتونم ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۳۹۹، در صورت داشتن مدرک دیپلم مجاز به شرکت در مقطع کاردانی در رشته مورد نظر می باشید.

 6. سلام میخواستم بدون امسال کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون ورودی بهمن داریم یا نه؟!

 7. سلام از کجا میتونم متوجه بشم رشته مورد نظرم رو کدوم مرکز آموزش علمی کاربردی ارائه میده

 8. سلام روزتون بخیر
  بنده مدرک کاردانی نرم افزار دارم و میخواستم در همان رشته(نرم افزار) در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بکنم.
  بین دانشگاه های بدون کنکور، کدوم دانشگاه کمترین هزینه رو برای مثطع کارشناسی ناپیوسته نرم افزار دریافت میکنه؟ لطفا راهنماییم بفرمایید.

  • با سلام، میزان شهریه ی هر ترم تحصیلی برای رشته ی نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، ۱/۶۰۰/۰۰۰ الی ۲/۳۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 9. با سلام بنده ارشد آموزش ابتدایی هستم چطور میتوانم بدون کنکور دکترا بخونم راهنمایی میخوام

  • با سلام و درود. جهت تحصیل در دوره دکترا می بایست در آزمون دکترا شرکت نمایید، لازم به ذکر است در صورتی که شرایط استعدا درخشان را دارا می باشید، می توانید بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوید.

 10. باسلام
  ببخشید آیا می شود با مدرک کاردانی علمی کاربردی کاردانی به کارشناسی را در دانشگاه دولتی خواند؟
  ممنون

  • با سلام ،
   بله؛ شما امکان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارید و درصورت قبولی در رشته مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید و یا چنانچه این رشته از طریق سوابق تحصیلی پذیرش داشته باشد، با توجه به معدل مدرک کاردانی خود مجاز به نام نویسی در واحد دانشگاهی می باشید.

 11. سلام ثبت نام حضوریه یا اینترنتی؟ میشه یه توضیحی درمورد ثبت نام کردنش بدید؟

  • با سلام ،
   درصورتی که قصد شرکت در مرحله تمدید پذیرش دوره های کاردانی ناپیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن ماه را دارید ، می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.

 12. سلام
  من دانشجوی ترم چهار بهداشت مدارس هستم آیا میتونم کارشناسی رو بهداشت عمومی بخونم؟

  • با سلام.
   در دانشگاه های علمی کاربردی شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته تغییر رشته انجام دهید ، البته مطابق با شرایط اعلام شده اولویت پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با کسانی می باشد که از طریق رشته های مرتبط ثبت نام کرده باشند.

 13. سلام
  دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

  • با سلام.
   بر طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طی روزهای آینده دفترچه های ثبت نام دانشگاه برای پذیرش ترم بهمن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد که می توانید اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام کنید.

 14. سلام ایا دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

دریافت مشاوره