تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که تحت نظارت وزارت علوم اداره می شود. طبق روال هر ساله ، این دانشگاه در دو مقطع کاردانی (بدون آزمون براساس معدل دیپلم) ، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی و براساس معدل کاردانی) به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. برای متقاضیانی که قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارند این سوال مطرح می شود که مدرک این دانشگاه معتبر می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به دلیل اینکه تحت نظارت وزارت علوم می باشد مورد پذیرش نهاد ها و ارگان ها جهت اشتغال می باشد. یکی از مزایای دانشگاه علمی کاربردی این است که داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی ، بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه ، هر یک از رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

برای هریک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ، دفترچه ثبت نام جداگانه منتشر می شود.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی رشته های متنوعی را ارائه می دهد که داوطلبان در صورت دارا بودن هر یک از مدارک ذیل ، امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت.

 1. مدرک دیپلم نظام قدیم (دیپلم چهار ساله نظام قدیم)
 2. دیپلم سه ساله نظام جدید
 3. دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کاردانش

ضمنا داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم در هر رشته ای (رشته های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش) ، امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت و متقاضیان رشته های نظری برای ثبت نام نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نخواهند داشت. به خاطر داشته باشید که هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید بگوییم که ثبت نام نوبت مهر ماه برای مقطع کاردانی از روز 27 مرداد ماه آغاز می شود و همچنین ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی نیز در بهمن ماه انجام خواهد شد. داوطلبان واجد شرایط در صورت تمایل می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی و خرید کارت اعتباری  ، از قسمت راست منوی اصلی گزینه علمی کاربردی را انتخاب نموده و اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام را انجام دهند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 

همانطور که گفته شد دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی (بدون آزمون براساس معدل دیپلم) ، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی) دانشجو می پذیرد و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک فوق دیپلم (مدرک کاردانی) امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. زمان ثبت نام برای نیمسال اول تحصیلی ، از روز 2 شهریور ماه و برای نیمسال دوم تحصیلی ، بهمن ماه خواهد بودمتقاضیان جهت ثبت نام ابتدا می بایست از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی آگاهی پیدا کنند تا در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر ، اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند.

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

مدارک لازم جهت ثبت نام مقطع کاردانی

 1. کپی و اصل شناسنامه
 2. کپی و اصل کارت ملی
 3. 6 قطعه عکس پرسنلی
 4. اصل مدرک دیپلم
 5. کارت پایان خدمت یا معافیت
 6. گواهی اشتغال به کار
 7. آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌ شدگان شاغل)
 8. فرم تاییدیه معدل برای فارغ‌ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.

مدارک لازم جهت ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته

 1. کپی و اصل شناسنامه
 2. کپی و اصل کارت ملی
 3. 6 قطعه عکس پرسنلی
 4.  اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی
 5. کارت پایان خدمت یا معافیت
 6. گواهی اشتغال به کار
 7. آخرین فیش حقوقی یا آخرین گواهی کارگزینی یا قرارداد کاری (برای پذیرفته‌ شدگان شاغل)
 8. برگه تاییدیه معدل برای داوطلبانی که گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.

دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن و در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. زمان ثبت نام نوبت مهر معمولا از مرداد ماه آغاز می شود و ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی ماه از  بهمن ماه انجام خواهد شد. داوطلبان در صورت تمایل می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. در رابطه با میزان شهریه علمی کاربردی باید بگوییم که به تعداد واحد های (عملی و تئوری) دانشجویان و همچنین میزان شهریه ثابت هر دانشگاه بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای شامل 4 گروه صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر می باشد. برای اطلاع از مدارک ثبت نام علمی کاربردی  و نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام بدون کنکور ، در دانشگاه های علمی کاربردی چه موقعی از سال است؟

برای نیمسال اول تحصیلی معمولا در مرداد و شهریور ماه و برای نیمسال دوم ، بهمن ماه ، ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه ها ، انجام می شود.

2- کدام واحد دانشگاهی ، رشته دندانپزشکی را ارائه می دهد؟

رشته های گروه پزشکی ، به صورت بدون کنکور در هیچ دانشگاهی ، ارائه نمی شوند.

3- ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی به چه صورتی است؟

در اصل به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش آموزش ، صورت می گیرد اما بسیاری از واحدهای دانشگاهی ، یک فرآیند پیش ثبت نام نیز انجام می دهند که به صورت حضوری و با مراجعه به واحد تحصیلی امکان پذیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. Avatar

  باسلام
  ببخشید آیا می شود با مدرک کاردانی علمی کاربردی کاردانی به کارشناسی را در دانشگاه دولتی خواند؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله؛ شما امکان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارید و درصورت قبولی در رشته مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید و یا چنانچه این رشته از طریق سوابق تحصیلی پذیرش داشته باشد، با توجه به معدل مدرک کاردانی خود مجاز به نام نویسی در واحد دانشگاهی می باشید.

 2. Avatar

  سلام ثبت نام حضوریه یا اینترنتی؟ میشه یه توضیحی درمورد ثبت نام کردنش بدید؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که قصد شرکت در مرحله تمدید پذیرش دوره های کاردانی ناپیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن ماه را دارید ، می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.

 3. Avatar

  سلام
  من دانشجوی ترم چهار بهداشت مدارس هستم آیا میتونم کارشناسی رو بهداشت عمومی بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در دانشگاه های علمی کاربردی شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته تغییر رشته انجام دهید ، البته مطابق با شرایط اعلام شده اولویت پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با کسانی می باشد که از طریق رشته های مرتبط ثبت نام کرده باشند.

 4. Avatar

  سلام
  دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بر طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طی روزهای آینده دفترچه های ثبت نام دانشگاه برای پذیرش ترم بهمن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد که می توانید اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام کنید.

 5. Avatar

  سلام ایا دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

دریافت مشاوره