تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که تحت نظارت وزارت علوم اداره می شود. طبق روال هر ساله، این دانشگاه در دو مقطع کاردانی (بدون آزمون براساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی و براساس معدل کاردانی) به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

برای متقاضیانی که قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارند این سوال مطرح می شود که مدرک این دانشگاه معتبر می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به دلیل اینکه تحت نظارت وزارت علوم می باشد، مورد پذیرش نهاد ها و ارگان ها جهت اشتغال می باشد.

همچنین یکی از مزایای دانشگاه علمی کاربردی این است که داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی، بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه، هر یک از رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم به صورت حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

همانطور که گفته شد دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

زمان ثبت نام مهر ماه

مطابق با اطلاعیه های اولیه، ثبت نام دوره کاردانی فنی و حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول تحصیلی سال جاری که قرار بود از 4 شهریور ماه آغاز شود و تا 11 شهریور ماه پایان یابد، به تعویق افتاد و مهلت نام نویسی آن همزمان با دوره کارشناسی ناپیوسته تعیین گردید.

از این رو داوطلبان تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته و کاردانی نیمسال اول می توانستند از 11 لغایت 17 شهریور ماه 99، با ورود به سامانه sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. همچنین لازم به ذکر است که این مهلت نام نویسی و انتخاب رشته مقاطع مذکور، یک بار تا تاریخ 23 شهریور 99 و بار دیگر تا 27 شهریور 99 تمدید شد.

اما پیرو جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش، زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی برای بار سوم نیز تمدید گشت‏، بنابراین علاقه مندان می توانند تا پایان روز چهارشنبه مورخ 16 مهرماه، نسبت به انتخاب رشته و نام نویسی اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بهمن ماه

با توجه به اینکه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال اول و دوم صورت می گیرد، داوطلبان می توانند مطابق با زمان بندی مشخص جهت نام نویسی در فرآیند پذیرش بدون آزمون بهمن ماه 99 به صورت حضوری وجهت پرداخت هزینه نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

داوطلبانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نمایند می توانند از تاریخ 17 تا 23 دی ماه 99 اقدامات لازم را به انجام برساند و کسانی که تمایل به ثبت نام در دوره کاردانی دارند، از تاریخ 16 تا 22 دی ماه 99 می توانند ثبت نام خود را آغاز کنند.

در نتیجه، افراد می توانند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ارائه داده شده مطلع شوند و سپس در زمان مقرر برای ثبت‌ نام به مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

شایان ذکر است که به دلیل تمدید مهلت نام نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، متقاضیان می توانند تا تاریخ 25 دی ماه 99، همچنان نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

ثبت نام در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه به دو روش متفاوت انجام می شود به این صورت که، داوطلبان می توانند در نیمسال اول با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی اقدام کنند اما در نیمسال دوم متقاضیان می بایست با مراجعه حضوری به دانشگاه محل پذیرش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام در نیمسال مهر ماه

داوطلبان واجد شرایط در صورت تمایل می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی فرآیند نام نویسی خود را مطابق با مراحل ذکر شده در ادامه مقاله برای دوره های کاردانی و یا کارشناسی آغاز نمایند.

راهنمای ثبت نام دوره کاردانی علمی کاربردی

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • سپس مطابق عکس زیر، بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1399″ کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 • سپس با صفحه زیر رو به رو می شوید که الزامی است جهت ادامه فرآیند، ابتدا با کلیک بر روی “خرید کارت “ هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99

 • حال باید با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • سپس صفحه زیر برایتان باز خواهد شد که بایستی اطلاعات خود را به درستی در فیلد ها وارد نمایید و در آخر دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

در نهایت بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در کادرهای مربوطه وارد نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی علمی کاربردی

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • سپس مطابق عکس زیر، بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) 1399″ کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 

 • سپس با صفحه زیر رو به رو می شوید که الزامی است جهت ادامه فرآیند، با کلیک بر روی “خرید کارت اعتباری” هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99 99

 • حال باید با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • سپس صفحه زیر برایتان باز خواهد شد که بایستی اطلاعات خود را به درستی در فیلد ها وارد نمایید و در آخر دکمه ” تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

 • بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در فیلد های مربوطه وارد نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله نهم 99

نحوه ثبت نام در نیمسال بهمن ماه

برخلاف نام نویسی در نیمسال اول که به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می شود، داوطلبان تحصیل در بهمن ماه می بایست با در دست داشتن مدارک لازم، در زمانبندی که طی اطلاعیه ای در دسترس داوطلبان قرار می گیرد، به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند و شخصا ثبت نام خود را به انجام برسانند. 

توجه نمایید که پرداخت مبلغ ثبت نام، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود در نتیجه، متقاضیان می بایست مطابق با مراحلی که در ادامه بیان شده است، در اسرع وقت هزینه نام نویسی را پرداخت نمایند.

 • پس از وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، در منوی سمت چپ عبارت “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 •  تیک مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن 1399” و یا “سریال ثبت نام در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه 1399” با توجه به دوره موردنظر خود انتخاب نموده و روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک را در بخش های مشخص ثبت کرده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. (لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 46 هزار تومان و در مقطع کاردانی، 37 هزار تومان است.)

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • پس از دریافت کد پیگیری پرداخت و فعال نمودن گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • جهت واریز مبلغ نام نویسی، اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مشخص وارد کرده و سپس کلمه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

لازم به ذکر است که متقاضیان قبل از مراجعه حضوری، می بایست کد رشته های انتخابی خود را از دفترچه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، استخراج نمایند و بعد از اطمینان حاصل کردن از آن رشته ها؛ نسبت به نام نویسی در دوره مورد نظر خود اقدام کنند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

یکی از لازمه های ثبت نام، مطالعه دفترچه و لیست رشته ها جهت آگاهی از شرایط و ضوابط و همچنین کد رشته های ارائه شده در واحد های مختلف دانشگاه علمی کاربردی می باشد. در ادامه نیز لینک دانلود دفترچه ها و اصلاحیه های مربوط به دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه قرار داده شده است که با کلیک رو لینک مربوطه می توانید فایل موردنظر خود را دریافت کنید.

دفترچه و اصلاحیه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 99
مقطع کاردانی 
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی (مهر ماه) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه اصلاحیه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی (مهر ماه) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی (مهر ماه) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه اصلاحیه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی (مهر ماه) 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه، لیست رشته، اصلاحیه و فرم تقاضانامه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99
مقطع کاردانی 
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم در هر رشته ای (رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش)، امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت و متقاضیان رشته های نظری برای ثبت نام، نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نخواهند داشت.

همچنین علاقه منداند ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در سال 99، ملزم به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی نیز هستند که در ادامه این شرایط عمومی و اختصاصی شرح داده شده است.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • عمل نمودن به احکام عملی اسلام (به شرط عدم تجاهر به نقص اسلام، اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی شامل این بند نمی شوند.)
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران. (در صورت داشتن سابقه دشمنی داوطلب، لازم است تغییر نظر وی احراز گردد.)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته 

 • داشتن مدرک کاردانی و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش. (مدارک داخلی تمامی مراکز و موسسات، غیر قابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد؛ همچنین افرادی که تا پایان 31 شهریور ماه 99 مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند، می توانند اقدام به نام نویسی نمایند.)
 •  داوطلبان سهمیه آزاد می توانند برحسب ضوابط، بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقمندی به هر یک از رشته های تحصیلی، ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. (داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند لازم است تمامی دروس پیشنیاز یا جبرانی رشته قبولی خود را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.)
 • دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدارک فارغ التحصیلی  خود را به مراکز آموزش مربوط ارائه نمایند.
 • دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای آقایان

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

 1. داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری فنی حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی/سالی واحدی (نظری فنی حرفه ای و کاردانش)
  و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای).
 2. دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 3.  برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی
 4. داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن و در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. زمان ثبت نام نوبت مهر 99 در شهریور ماه صورت گرفت و ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی در بهمن ماه انجام می شود

در رابطه با میزان شهریه علمی کاربردی باید بگوییم که به تعداد واحد های (عملی و تئوری) دانشجویان و همچنین میزان شهریه ثابت هر دانشگاه بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای شامل 4 گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر می باشد، برای اطلاع از مدارک ثبت نام علمی کاربردی و نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های علمی کاربردی چند بار در سال انجام می گیرد؟

این فرآیند دوبار در سال (مهر ماه و بهمن ماه) در زمان مشخص انجام می شود.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال مهر ماه از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله انجام می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی در مقطع کاردانی برای نیمسال دوم 99 از چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام بدون آزمون علمی کاربردی در این مقطع، از تاریخ 16 دی ماه 99 آغاز می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ نظر

 1. برای سال ۱۴۰۰ ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی تقریبا چه تاریخ هست؟

 2. سلام ببخشید دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ۹۹ بدون کنکور دارای مقطع کارشناسی پیوسته می باشد؟

  • با سلام، خیر مقطع کارشناسی پیوسته در هیچ کدام از دانشگاه های علمی کاربردی ارائه نمی شود.

 3. سلام من دیپلم تجربی دارم ایا میتونم ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سال ۱۳۹۹، در صورت داشتن مدرک دیپلم مجاز به شرکت در مقطع کاردانی در رشته مورد نظر می باشید.

 4. سلام میخواستم بدون امسال کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون ورودی بهمن داریم یا نه؟!

 5. سلام از کجا میتونم متوجه بشم رشته مورد نظرم رو کدوم مرکز آموزش علمی کاربردی ارائه میده

 6. سلام روزتون بخیر
  بنده مدرک کاردانی نرم افزار دارم و میخواستم در همان رشته(نرم افزار) در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بکنم.
  بین دانشگاه های بدون کنکور، کدوم دانشگاه کمترین هزینه رو برای مثطع کارشناسی ناپیوسته نرم افزار دریافت میکنه؟ لطفا راهنماییم بفرمایید.

  • با سلام، میزان شهریه ی هر ترم تحصیلی برای رشته ی نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، ۱/۶۰۰/۰۰۰ الی ۲/۳۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 7. با سلام بنده ارشد آموزش ابتدایی هستم چطور میتوانم بدون کنکور دکترا بخونم راهنمایی میخوام

  • با سلام و درود. جهت تحصیل در دوره دکترا می بایست در آزمون دکترا شرکت نمایید، لازم به ذکر است در صورتی که شرایط استعدا درخشان را دارا می باشید، می توانید بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوید.

 8. باسلام
  ببخشید آیا می شود با مدرک کاردانی علمی کاربردی کاردانی به کارشناسی را در دانشگاه دولتی خواند؟
  ممنون

  • با سلام ،
   بله؛ شما امکان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارید و درصورت قبولی در رشته مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید و یا چنانچه این رشته از طریق سوابق تحصیلی پذیرش داشته باشد، با توجه به معدل مدرک کاردانی خود مجاز به نام نویسی در واحد دانشگاهی می باشید.

 9. سلام ثبت نام حضوریه یا اینترنتی؟ میشه یه توضیحی درمورد ثبت نام کردنش بدید؟

  • با سلام ،
   درصورتی که قصد شرکت در مرحله تمدید پذیرش دوره های کاردانی ناپیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن ماه را دارید ، می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.

 10. سلام
  من دانشجوی ترم چهار بهداشت مدارس هستم آیا میتونم کارشناسی رو بهداشت عمومی بخونم؟

  • با سلام.
   در دانشگاه های علمی کاربردی شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته تغییر رشته انجام دهید ، البته مطابق با شرایط اعلام شده اولویت پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با کسانی می باشد که از طریق رشته های مرتبط ثبت نام کرده باشند.

 11. سلام
  دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

  • با سلام.
   بر طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طی روزهای آینده دفترچه های ثبت نام دانشگاه برای پذیرش ترم بهمن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد که می توانید اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام کنید.

 12. سلام ایا دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

دریافت مشاوره