چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که تحت نظارت وزارت علوم اداره می شود. طبق روال هر ساله، این دانشگاه در دو مقطع کاردانی (بدون آزمون براساس معدل دیپلم)، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی و براساس معدل کاردانی) به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. برای متقاضیانی که قصد ثبت نام و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارند این سوال مطرح می شود که مدرک این دانشگاه معتبر می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به دلیل اینکه تحت نظارت وزارت علوم می باشد مورد پذیرش نهاد ها و ارگان ها جهت اشتغال می باشد. یکی از مزایای دانشگاه علمی کاربردی این است که داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی، بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود در مقطع متوسطه، هر یک از رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

برای هریک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی، دفترچه ثبت نام جداگانه منتشر می شود.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی رشته های متنوعی را ارائه می دهد که داوطلبان در صورت دارا بودن هر یک از مدارک ذیل، امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت.

ضمنا داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم در هر رشته ای (رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش)، امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت و متقاضیان رشته های نظری برای ثبت نام نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نخواهند داشت. به خاطر داشته باشید که هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید بگوییم که ثبت نام نوبت مهر ماه 99 برای مقطع کاردانی از روز 10 شهریور ماه آغاز شد و تا 17 شهریور ماه ادامه داشت. اما اخیرا انتشار اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته سازمان سنجش خبر از تمدید مهلت نام نویسی یک بار تا تاریخ 23 شهریور 99 و بار دیگر تا 27 شهریور 99 داد. پیرو جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش، این مهلت برای بار سوم تمدید شده است و علاقه مندان می توانند تا پایان روز چهارشنبه مورخ 16 مهرماه، نسبت به انتخاب رشته و نام نویسی اقدام نمایند.

همچنین ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی نیز در بهمن ماه انجام خواهد شد. داوطلبان واجد شرایط در صورت تمایل می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی فرآیند نام نویسی خود را آغاز نمایید. مراحل ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • سپس مطابق عکس زیر، بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1399″ کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 • سپس با صفحه زیر رو به رو می شوید که الزامی است جهت ادامه فرآیند، ابتدا با کلیک بر روی “خرید کارت “ هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99

 • حال باید با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • سپس صفحه زیر برایتان باز خواهد شد که بایستی اطلاعات خود را به درستی در فیلد ها وارد نمایید و در آخر دکمه ” تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

در نهایت بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در فیلد های مربوطه وارد نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 99

همانطور که گفته شد دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی (بدون آزمون براساس معدل دیپلم)، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی) دانشجو می پذیرد و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک فوق دیپلم (مدرک کاردانی) امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد.مطابق با اطلاعیه های اولیه، ثبت نام دوره کاردانی فنی و حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال اول تحصیلی سال جاری، قرار بر آن بود که از 4 شهریور ماه آغاز شود و تا 11 شهریور ماه پایان یابد طی اطلاعیه ای که پس از آن، در این باره منتشر شد، زمان ثبت نام دوره کاردانی به تعویق افتاد و همزمان با مهلت نام نویسی دوره کارشناسی ناپیوسته تعیین گردید.

از این رو داوطلبان تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته و کاردانی می توانستند از 11 لغایت 17 شهریور ماه 99، با ورود به سامانه sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. اما مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده در این راستا، علاقه مندان نام نویسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته، تا تاریخ 18 شهریور ماه 99 و متقاضیان تحصیل در مقطع کاردانی تا 17 شهریور ماه 99 برای انجام اقدامات لازم فرصت دارند.

بر اساس اطلاعیه های اخیر مبنی بر انجام اصلاحات زمانی که سازمان سنجش آموزش کشور بر روی سایت خود منتشر نموده است، مهلت ثبت نام برای داوطلبان نیمسال اول تحصیلی مقطع کارششناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی تا روز یکشنبه 23 شهریور 99 و بار دیگر تا 27 شهریور 99 تمدید شده است. قابل ذکر است که این مهلت برای بار سوم تمدید گشته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز چهارشنبه مورخ 16 مهرماه، نسبت به انتخاب رشته و نام نویسی اقدام نمایند. مراحل ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • سپس مطابق عکس زیر، بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) 1399″ کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 

 • سپس با صفحه زیر رو به رو می شوید که الزامی است جهت ادامه فرآیند، با کلیک بر روی “خرید کارت اعتباری” هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99 99

 • حال باید با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • سپس صفحه زیر برایتان باز خواهد شد که بایستی اطلاعات خود را به درستی در فیلد ها وارد نمایید و در آخر دکمه ” تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

 • بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در فیلد های مربوطه وارد نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله نهم 99

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در هر کدام از مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در سال 99، ملزم به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی هستند، در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نمی باشند.

شرایط عمومی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، برای ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه، متقاضیان می بایست شرایط عمومی زیر را دارا باشند؛ همچنین گفتنی است که عمدتا شرایط عمومی برای مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی یکسان است.

 • معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • عمل نمودن به احکام عملی اسلام (به شرط عدم تجاهر به نقص اسلام، اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی شامل این بند نمی شوند.)
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران. (در صورت داشتن سابقه دشمنی داوطلب، لازم است تغییر نظر وی احراز گردد.)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته 

علاقه مندان ثبت نام  در این دوره های تحصیلی، موظف به دارا بودن یک سری شرایط اختصاصی هستند که به علت عدم انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته، اطلاعاتی در رابطه با شرایط اختصاصی نام نویسی این دوره موجود نمی باشد و با کسب در صورت آگاهی از آن، موارد مذکور در اسرع وقت برای شما کاربران عزیز ارائه خواهد شد.

از این رو در این بخش برای شما کاربران عزیز بندهای شرایط اختصاصی بدون کنکور علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته را ارائه می دهیم:

 • داشتن مدرک کاردانی و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش. (مدارک داخلی تمامی مراکز و موسسات، غیر قابل قبول بوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد؛ همچنین افرادی که تا پایان 31 شهریور ماه 99 مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند، می توانند اقدام به نام نویسی نمایند.)
 •  داوطلبان سهمیه آزاد می توانند برحسب ضوابط، بدون درنظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و براساس علاقمندی به هر یک از رشته های تحصیلی، ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. (داوطلبانی که بدون توجه به رشته تحصیلی و نوع مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند لازم است تمامی دروس پیشنیاز یا جبرانی رشته قبولی خود را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند.)
 • دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدارک فارغ التحصیلی  خود را به مراکز آموزش مربوط ارائه نمایند.
 • دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای آقایان

همچنین جهت دریافت به روز ترین و مهم ترین اطلاعیه های موجود در این زمینه، می توانید کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره را دنبال نمایید.

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

جهت نام نویسی در دوره بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی لازم است که داوطلبان شرایط اختصاصی زیر را، همراه با شرایط عمومی مذکور دارا باشند.

 1. داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری فنی حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی/سالی واحدی (نظری فنی حرفه ای و کاردانش)
  و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای).
 2. دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی
 3.  برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته های انتخابی
 4. داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن و در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. زمان ثبت نام نوبت مهر 99 در شهریور ماه صورت گرفت و ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی در بهمن ماه انجام خواهد شد. داوطلبان در صورت تمایل، می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. در رابطه با میزان شهریه علمی کاربردی باید بگوییم که به تعداد واحد های (عملی و تئوری) دانشجویان و همچنین میزان شهریه ثابت هر دانشگاه بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای شامل 4 گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر می باشد، برای اطلاع از مدارک ثبت نام علمی کاربردی و نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام بدون کنکور، در دانشگاه های علمی کاربردی چه موقعی از سال است؟

برای نیمسال اول تحصیلی 99 - 1400 در شهریور ماه و برای نیمسال دوم، در بهمن ماه، ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه ها انجام می شود.

2- کدام واحد دانشگاهی، رشته دندانپزشکی را ارائه می دهد؟

رشته های گروه پزشکی، به صورت بدون کنکور در هیچ دانشگاهی ارائه نمی شوند.

3- ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی به چه صورتی است؟

در اصل به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش آموزش صورت می گیرد اما بسیاری از واحدهای دانشگاهی، یک فرآیند پیش ثبت نام نیز انجام می دهند که به صورت حضوری و با مراجعه به واحد تحصیلی امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ نظر

 1. Avatar

  سلام از کجا میتونم متوجه بشم رشته مورد نظرم رو کدوم مرکز آموزش علمی کاربردی ارائه میده

 2. Avatar

  سلام روزتون بخیر
  بنده مدرک کاردانی نرم افزار دارم و میخواستم در همان رشته(نرم افزار) در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بکنم.
  بین دانشگاه های بدون کنکور، کدوم دانشگاه کمترین هزینه رو برای مثطع کارشناسی ناپیوسته نرم افزار دریافت میکنه؟ لطفا راهنماییم بفرمایید.

  • ایران مشاوره

   با سلام، میزان شهریه ی هر ترم تحصیلی برای رشته ی نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه های آزاد، ۱/۶۰۰/۰۰۰ الی ۲/۳۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 3. Avatar

  با سلام بنده ارشد آموزش ابتدایی هستم چطور میتوانم بدون کنکور دکترا بخونم راهنمایی میخوام

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت تحصیل در دوره دکترا می بایست در آزمون دکترا شرکت نمایید، لازم به ذکر است در صورتی که شرایط استعدا درخشان را دارا می باشید، می توانید بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوید.

 4. Avatar

  باسلام
  ببخشید آیا می شود با مدرک کاردانی علمی کاربردی کاردانی به کارشناسی را در دانشگاه دولتی خواند؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله؛ شما امکان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارید و درصورت قبولی در رشته مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید و یا چنانچه این رشته از طریق سوابق تحصیلی پذیرش داشته باشد، با توجه به معدل مدرک کاردانی خود مجاز به نام نویسی در واحد دانشگاهی می باشید.

 5. Avatar

  سلام ثبت نام حضوریه یا اینترنتی؟ میشه یه توضیحی درمورد ثبت نام کردنش بدید؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که قصد شرکت در مرحله تمدید پذیرش دوره های کاردانی ناپیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن ماه را دارید ، می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.

 6. Avatar

  سلام
  من دانشجوی ترم چهار بهداشت مدارس هستم آیا میتونم کارشناسی رو بهداشت عمومی بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در دانشگاه های علمی کاربردی شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته تغییر رشته انجام دهید ، البته مطابق با شرایط اعلام شده اولویت پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته با کسانی می باشد که از طریق رشته های مرتبط ثبت نام کرده باشند.

 7. Avatar

  سلام
  دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بر طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طی روزهای آینده دفترچه های ثبت نام دانشگاه برای پذیرش ترم بهمن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد که می توانید اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام کنید.

 8. Avatar

  سلام ایا دانشگاه علمی کاربردی ترم بهمن ۹۸ثیت نام داره ؟

دریافت مشاوره